Noordwijk sluit Bröring in de armen Rijsbergen moet rust brengen in Volendam Indoor Leiden in trek bij Nederlandse topruiters Straathof en Hersman 1500 meter verwijderd van Olympische Spelen Sport Todd Martin haalt ïnale in Melbourne RIJ DAG 28 JANUARI 1994 R08 ONDERWATER. 0 Jan de Jong trainer van Blauw Zwart h. ^wassenaar Jan de Jong wordt de nieuwe trainer van Blauw 'Zwart. De oefenmeester, die aan zijn derde seizoen bezig is bij !VCS, verbindt zich voor één jaar aan de Wassenaarse zondag- jderdeklasser. De Jong volgt Boudewijn de Geer op. die naar het |Haagse Quick H vertrekt. De Warmondse oefenmeester Ab Kolk- blijft nog een jaar bij MMO. VDO Den Haag wordt FC Den Haag ;n haag ADO Den Haag heet met ingang van volgend1 FC Den Haag. Het bestuur van de eerste-divisieclub heeft lone aai besloten. De wijziging van anderhalfjaar geleden is daarmee tenietgedaan. Ook de kleuren van de kleding, nu rood/groen, veranderen. FC Den Haag gaat spelen in geel/groen met daarbij een vleugje rood (ADO) en zwart (Holland Sport). Supporters mogen meedenken over het ontwerp. Gullit morele winnaar in Hollands duel tegen MILAAN» Ruud Gullit boekte gisteravond zijn zoveelste persoon- Petqüjke succes in dit seizoen. Hij zorgde er met een slimme kopbal Dell in de laatste minuut voor dat zijn club Sampdoria zich ten koste van Inter kwalificeerde voor de halve finale van de Coppa Italia. Sampdoria plaatste zich met een 1-1 in San Siro, via de 1-0 zege in Genua van drie weken geleden. Bergkamp en Jonk inspireer den hun ploeggenoten tot een goede wedstrijd, maar stelden in de afwerking teleur. Sampdoria speelde een moedige wedstrijd as via Gullit en Lombardo regelmatig gevaarlijk. Inter moest het doen met een veldoverwicht. Twintig minuten voor het ein de excelleerde Bergkamp, na zijn pass haalde rechtsback Pagan- in fraai uit, waarna de vlijtige Fontolan van dichtbij scoorde. In de slotfase maakte Gullit de doorslaggevende treffer uit een door Lombardo opgezette aan veil. leiden gert-jan onvlee Piet Raymakers is de enige na tionale topper die niet deel neemt aan de gisteravond met de 1.30 rubriek begonnen tien de uitvoering van Indoor Lei den. Raymakers koos voor een tripje naar Equador, een keuze die ook door wedstrijdleider Bert van Wanrooij werd geres pecteerd. „Het blijft jammer dat Raymakers er nu in Leiden niet bij is. Maar de rest van het deel nemersveld compenseert veel. Op Raymakers na geeft im mers de complete nationale se lectie van bondscoach Hans Hom acte de présence. Jos Lan- sink, Emile Hendrix, Rob Ehrens, Bert Romp, Albert Voom, Jennie en Albert Zoer, zo maar wat namen van vedetten die Leiden tijdens deze vier daagse aandoen. En die van de 1.40 rubriek van Indoor Leiden ongetwijfeld een absoluut hoog tepunt maken. De winnaar van de zondag te verspringen finale mag zich - evenals de sterksten in de ru brieken 1.30 en 1.35 - voor één jaar winterkampioen van de Nationale Federatie voor Springruiters noemen. Die titel kan niet worden vergeleken met grote internationale titels, maar die staat wel in hoog aanzien. Van Wanrooij: „Je hoort miters in de loop van het jaar met eni ge regelmaat en zeker niet zon der trots vertellen dat ze Indoor Leiden hebben gewonnen. Dat betekent iets." Zoals Leiden inmiddels ook wel iets betekent in de hippi sche wereld. Het evenement dat enige jaren een kwijnend be staan leidde, heeft desondanks een goede naam opgebouwd. Dat verbaast Van Wanrooij niet. Het bestuurslid van de NFS, dat tevens is verbonden aan het or ganisatiebureau Chemp dat In- door Leiden nu onder haar hoe de heeft: „Leiden heeft met de Groenoordhallen een unieke accommodatie voor zo'n evene ment. Alles onder één dak. alles lekker compact bij elkaar. Het is absoluut niet vreemd dat de miters Indoor Leiden hoog heb ben zitten. Er is in Nederland geen ander indoor-evenement dat qua accommodatie en en tourage ook maar bij Leiden in de buurt komt." Indoor Leiden biedt deze da gen overigens meer dan alleen springsport van het hoogste na tionale niveau. Zo gaan van avond tien maneges met elkaar in de slag. Tevens staan er enige show-onderdelen (een tuig- paardendemonstratie en een door de Leiderdorpse manege Liethorp uit te voeren carrousel) op het programma. Ook de live- -muziek van vanavond en mor genavond moet ervoor zorgdra gen dat de toeschouwers hun weg naar de Leidse Groenoord hallen vinden. „Vorig jaar had den we de pech dat juist in het weekend van Indoor Leiden een enorm dichte mist over het hele land hing. Dat heeft ons veel publiek uit het land gescheeld", aldus Van Wanrooij. Wat Groenoordhallen-directeur An- dré de Jong betreft, mag Van Wanrooij dit jaar wel op veel toeschouwers rekenen: „We hebben de laatste tijd heel wat telefoontjes gehad. In de prak tijk blijkt dat vaak garant te staan voor een goede publieke belangstelling." Vandaag is Indoor Leiden al weer in de vroege ochtenduren hervat. Het programma v vanavond en het weekeinde er als volgt uit: Vanavond: 19.00 uur: junioren jacht. Ie onderdeel NFS wintert pioenschap: springclinic di terkai derdeel NFS winterkampioenschap. 19.00 uur: junioren 1.30 met barra-, ge. 2e onderdeel NFS m schap; tuigpaardendemonst progressief op tijd. Zondag: 10.00 uur: 1.30 finale. 3e on derdeel NFS winterkampioenschap: 1.35 finale, 3e onderdeel NFS winter - schap: carrousel door manege Liet horp; 1.40 finale. 3e onderdeel NFS winterkampioenschap: huldiging Ne derlandskampioenen. 'Het is alsof ik terugga naar mijn oude geliefde, nadat ik een andere mooie vrouw heb gehad' )oor winst op Edberg ining nge' MELBOURNE .ROB VAN DER ZANDEN 'naai ^aar Telkens als hij op een groot rdt toernooi verschijnt krijgt hij de antetitel van 'dark horse'. Het onbe kende renpaard dat in de race 8e'd plotseling naar voren komt en tn-bij de favorieten in de nek komt lete) hijgen. Precies zo deed Todd oef- Martin het in de afgelopen twee R is weken bij de Australian Open. De lange Amerikaan (1.98) as bijna het hele toernooi on zichtbaar, maar staat zondag het wel in de finale op Flinders Park. Vandaag zorgde de out sider in Melbourne voor een da verende verrassing door in de halve finale Stefan Edberg te verslaan in vier sets: 3-6, 7-6, 7- 7-6. In die eindstrijd komt hij t tegen pete Sampras, die in drie sets Jim Courier de baas bleef: 6-3 6-4 6-4. Todd Martin zette nog geen grote prestatie neer in zijn korte profloopbaan die pas in 1990 begon. De 23-jarige man uit Lansing, Michigan maakte op de wereldranglijst wel ongelofe lijk grote sprongen. Hij is in een paar jaar uitgegroeid tot een constante top 20-speler. Dit jaar lijkt hij de stap richting top tien te zetten, hij begon aan de Australian Open als nummer 12. Martin bereikte vorig jaar de kwartfinale op Wimbledon en werd toen eigenlijk pas goed bekend omdat hij in de vorm van zijn leven was. Zijn harde service en goed ontwikkelde netspel waren imponerend en het waren twee ingrediënten die in het huidige tennis van het grootste belang zijn. Tijdens de US Open wilde hij vorig jaar aan zijn landgenoten laten zien dat hij een man van de toekomst is, die kan opbok sen met de andere yanks Cou rier, Sampras en Agassi. Maar in de derde ronde sneuvelde hij. Richard Krajicek sloeg hem uit het toernooi in een memorabe le vijfsetter die maar liefst vijf uur en tien minuten duurde, de op één na langste wedstrijd uit de geschiedenis van Flushing Meadow. Todd Martin - getraind door Robert Van 't Hooft - heeft nog een hoop te bewijzen, maar hij lijkt geen eendagsvlieg. Hij heeft alles in zich om een topper te worden. Hij is lang, heeft een goede service en volleert meer dan redelijk. Daarbij kan hij ook van achteruit spelen, met een knallende forehand en een be hoorlijke backhand. Bovendien oogt Martin erg koel en zelfver zekerd. Hij laat zich in een wedstijd niet gek maken door een lijnrechter die de fout in gaat of door een eigen blunder. Martin kijkt uit naar zondag. „Ik kan niet wachten tot de zon opkomt." Maar de zon hoeft niet te schijnen om Todd Mar tin in de schijnwerpers te zet ten. Hij is vanaf vandaag geen 'dark horse' meer. Ruud Bröring keert terug naar zijn eerste liefde. De 46-jarige Noordwijkse oe fenmeester verruilt het ko mende seizoen FC Lisse voor voetbalvereniging Noordwijk. Hij kwam gis teravond een verbintenis van één jaar overeen met het bestuur van zaterda geersteklasser uit zijn woonplaats. LISSE TIM BROUWER DE KONING „Het is alsof ik terugga naar mijn oude geliefde, nadat ik een andere mooie vrouw heb ge had." Ruud Bröring wordt bijna lyrisch en poëtisch als hij het over Noordwijk heeft. Scheiden doet lijden, bekent hij na bijna drie seizoenen FC Lisse. Maar het vooruitzicht van een terug keer naar de kust, op een steen worp van zijn huis, vergoedt veel. Al beseft de Noordwijker dat hij risico's loopt bij de club waar hij zijn eerste schreden als voet baller en als jeugdtrainer zette. „Het is zelfs mogelijk dat ik vol gend seizoen trainer ben van een tweedeklasser. Maar dan nog ga ik de uitdaging aan. Ten opzichte van FC Lisse heeft Noordwijk voor- en nadelen. Het niveauverschil acht ik klein. Noordwijk is in elk geval een rij pe vereniging, die misschien een beetje is ingeslapen. Aan mij, als oud-speler die de Noordwijkse mentaliteit kent, de taak om een vonk te laten overspringen. Dan komt het pu bliek wellicht ook weer naar Duin wetering." Maar een zo hechte kern als bij FC Lisse, met zijn hond strouwe supporters, zal Bröring in zijn-woonplaats niet snel aantreffen. „Geen wonder. Noordwijk is een geheel ander soort gemeente dan dorpen als Lisse en vooral Katwijk. Dat komt door het toerisme. Iedere Noordwijker heeft wel eens tien Ruud Bröring: „Het is zelfs mogelijk dat ik volgend trainer ben van een tweedeklasser." Duitsers te gast gehad en zelf in de schuur moeten slapen. Van daar de vanzelfsprekendheid waarmee voetballers van bui tenaf hier worden behandeld. Maar als ze bij Lisse bijvoor beeld een speler uit Haarlem niet moeten, dan heeft die er geen leven." Toch ziet Bröring ook voorde len van plaatselijk chauvinisme. „In de voetballerij keren oud spelers vaak als trainer bij hun club terug. Zelf ben ik daarvan een voorbeeld, maar ik zie Freek Rienks (de nieuwe trainer van Ter Leede, red.) nog wel eens terugkeren bij Quick Boys. Logisch dat ze hem nu nog niet meteen voor de eigen troepen gooien. Voor FC Lisse zou het goed zijn als een Lissenaar er trainer zou worden. Je kan met een technische staf uit de eigen gelederen zoals bij FC Lisse ook een eind komen. Ze zoeken al leen nog een oefenmeester met betaald-voetbalervaring. Die moet hier binnen een paar jaar kampioen kunnen worden." Op de lange termijn had Brö ring („Ongeduld is de vijand van succes") graag zelf willen oogsten wat hij op sportpark Ter Specke heeft gezaaid. Maar 'een paar kleine dingen' leidden tot een onverwachte breuk tus sen hem en de club waarvoor hij na zijn actieve Noordwijk- tijd nog als voetballer uitkwam. „Over de details wil ik nu niet uitweiden. Eerst wil ik het sei zoen zo goed mogelijk afmaken met Lisse, een geweldige club met een goede organisatie. Maar voor de rust in de vereni ging is deze breuk niet bevor derlijk. De kans bestaat dat je voor- en tegenstanders krijgt." Aan zijn relatie met de spelers heeft het niet gelegen, verzekert Bröring. Wel erkent de sportle raar dat het trainen van senio ren op bepaalde punten veel moeilijker is dan hij ooit had gedacht. „Dat heeft te maken met de emoties die voetbal nu eenmaal losmaakt. Op de werk vloer komt het niet zo vaak voor, dat volwassen mannen hun emoties de vrije loop ge ven. Hier lopen ze soms huilend van het veld af. Daarnaast moet een serieuze zaterdageersteklas ser achttien selectiespelers heb ben. De keerzijde van zo'n bre- ARCHIEFFOTO LOEK ZUYDERDUIN de selectie is dat ik elke wed strijd word ik geconfronteerd met zeven ontevreden gezich ten, omdat er maar elf tegelijk kunnen spelen. Maar als alle spelers met je weglopen, is het ook niet goed." Met de onmisbare discipline ben je er volgens Bröring nog niet. „In de voetballerij heb je te maken een conservatieve hap, die het liefst kadaverdiscipline heeft. Maar ik wil me daarnaast - zonder zacht te zijn - sociaal opstellen. Ik stel de laagste in de pikorde, als hij beter presteert, eerder op dan degene die altijd het hoogste woord heeft. Ook raad ik mijn spelers allemaal aan een trainerscursus te vol gen. Niet omdat ik alles in het Zeister bos gebeurt zo geweldig vind, maar het praat op een training wat gemakkelijker." Waar zijn plafond als trainer ligt, weet Bröring niet. Zonder betaald-voetbalervaring wordt de bewonderaar van Ajax-trai- ner Louis van Gaal waarschijn lijk nooit toegelaten op de felbe geerde cursus Coach Betaald Voetbal. „Ik ben geen carrière planner. Voorlopig ligt mijn grens dertig kilometer van Noordwijk. Naast mijn veer- tigurige werkweek op school en dertig uur als voetbaltrainer wil ik vanwege mijn gezin de reis tijd binnen de perken houden. Daarbij mag ik nog van geluk spreken dat mijn vrouw Ria zich als topsporter goed kan inleven in mijn situatie." Dochter Tinka mag zich in middels ook als een ingewijde in de plaatselijke voetbalwereld beschouwen. „Zij kent vrijwel alle namen. Alleen toen er - vlak nadat Henny Schipper zijn ver trek bij Noordwijk bekend had gemaakt - naar mijn huis werd gebeld, wist zij niet wie ze aan de telefoon had. 'Iemand van Noordwijk. die je dringend wil spreken'. Bleek het voorzitter Leen Korbee te zijn." Die was ongeveer net zo 'ver liefd' op Bröring als Bröring op zijn duppie. „Al duurde het nog wel een paar gesprekken voor alles rond \vas. AJs Noordwijk mij niet had benaderd, was Ik misschien zonder club geble ven. Ik heb namelijk nooit er gens gesolliciteerd. Ze moeten mij maar vragen als ze me wil len hebben. Nee, Quick Boys heeft me niet benaderd. Niet vreemd na al die jaren dat ik ze heb gejend, al was dat altijd ko misch bedoeld." Een andere vereniging - na men noemen we niet - deed daarentegen wel veel moeite om hem te strikken. „Die wisten mij zelfs in een Oostenrijks win tersporthuisje te vinden, waar van de eigenaar net met pijn en moeite een telefoon had aange sloten. Toch knap van die jon- :^,|ls Volendam boos over beleid van KNVB Volendam heeft gisteren ver klaard woedend te zijn op de KNVB. Voorzitter Blaauw en manager Brouwers beschuldig den de voetbalbond van selec tieve beleidsvorming en compe titie-vervalsing. Volendam, degradatiekandi daat in de eredivisie, is onder meer kwaad omdat het al acht weken lang niet op eigen veld heeft gespeeld. „Maar er is meer", zei Brouwer. „We heb ben onze medewerking ver leend om de wedstrijd tegen Roda JC, dat buitenlandse ver plichtingen had, uit te stellen. Plotseling werden we verplicht op 9 januari tegen Sparta te spelen. Daar was onze voorbe reiding op de tweede competi tiehelft niet op afgestemd." Verder zijn er problemen rond de thuiswedstrijd tegen Ajax. In verband met vernieu wing van de accommodatie lig gen er omstreeks maart bouw-- materialen op het complex. Brouwer: „We willen de wed strijd daarom graag in het Olympisch Stadion spelen. Vol gens de KNVB is dat echter competitie-vervalsing. Op zich kan ik met een dergelijk stand punt nog vrede hebben, maar laat de bond dan wel conse quent zijn. Ik heb de stellige in druk dat bepaalde clubs niets gedaan krijgen, terwijl anderen alles mogen." De wedstrijd tussen Ajax en Parma, in de kwartfinales van het Europese toernooi van de bekerwinnaars, staat onder lei ding van scheidsrechter Philip Don uit Engeland. Het duel is op donderdag 3 maart in het Olympisch Stadion. Tijdens de return is de Belg Frans van den Wijngaert arbiter Jeroen Straathof: „Ik hoor erbij." DA VOS/LEIDEN TIM BROUWER DE KONING Met de temperatuur stijgt ook de spanning in het Zwitserse schaatsoord Davos. Zoeter- woudenaar Jeroen Straathof en Sassenhei- mer Martin Hersman proberen hun zenu wen in bedwang te houden aan de voor avond van hun 'schaatsmijl van het jaar'. Uitzending naar de Olympische Winterspe len van Lillehammer hangt waarschijnlijk af van honderdsten van een seconde. „Einde lijk weer eens een spannende wedstrijd." Martin Hersman (19) maakt die opmer king in het door dooi geteisterde Davos. Toch geldt voor hem net zo goed als voor Straathof (21) dat hij als schaatser voor meer hete vuren heeft gestaan. Als junior was hij bijna de opvolger geworden' van oud-wereldkampioen Straathof. En als (neo-)senior overtrof hij zijn rivaal uit de re gio zelfs op diens favoriete 1500 meter. Be haalde Straathof vorige winter de bronzen medaille tijdens de Nederlandse afstands kampioenschappen, Hersman nam deze winter met niet minder genoegen dan zil- Maar verleden prestaties tellen het ko mende weekeinde niet. Alleen de vorm van de dag levert een olympisch startbewijs op. „Er wordt op zijn Amerikaans geselec teerd", zegt Hersman in zijn Zwitserse ap partement, dat hij deelt met concurrent en vriend Ids Postma, Colette Zee en Leen en Ietje Pfrommer. „Twee van de vier kwalifi ceren zich. Het is buigen of barsten, alles of niets. Een herkansing is er niet." De andere kanshebbers - Postma en Ar jan Schreuder - mogen dan niet uit de Leid se regio komen, hun kansen op een olym pisch optreden op de 1500 meter zijn net zo groot. Straathof: „Het maakt mij niet uit wie er meegaat, als ik er maar bijzit. Het zou voor mij een tegenvaller zijn als ik er niet bij zou zitten." De opstelling het de kernploegrijder is begrijpelijk. Eerder dit seizoen liet bonds coach Ab Krook hem weten, dat zijn bedje in Lillehammer gespreid was. Na een knap pe 1.52,99 tijdens World Cup-wedstrijden op de olympische ijsbaan van Hamar stond zijn kandidatuur zo goed als vast. Tot die dekselse 'jonge honden' Hersman en Post ma tijdens de afstandskampioenschappen in het Heerenveense Thialf beduidend snel ler rondgingen dan hij. De twee neo-senio- ren uit de ploeg van Pfrommer moeten be wijzen dat die prestaties geen uitschieters waren. Hersman: „Ik beschouw Straathof als een constante. Wij hebben niets te ver liezen. Maar ik zal me morgen helemaal ka pot vechten." De Sassenheimse heao-stu- dent doet dat eigenlijk al een jaar lang. Bui ten de kernploeg om moet hij dezelfde prestaties leveren als zijn in de watten ge legde collega's. Datzelfde gold tot voor kort ook voor Postma, maar die mocht onlangs bij de Europese kampioenschappen in Ha- mar aan het grote werk ruiken. Daardoor is Hersman de enige van het kwartet olympi sche kandidaten die de ijsbaan van Hamar niet uit eigen ondervinding kent. Straathof, een paar straten verder dan Hersman en co. vanuit zijn hotel in Davos: „Het is overigens nog niet eens zeker dat we morgen in actie komen. Vanwege de dooi en de sneeuw wordt de selectiewed strijd mogelijk uitgesteld naar zondag. Ook over de vorm van de wedstrijd is nog geen beslissing genomen. Of we rijden twee aan twee of één voor één in tijdritvorm. In dat laatste geval zit er tussen de eerste en laatste rijder een tijdsverschil van zes minu ten. Dat lijkt weinig, maar met die zon in Davos kunnen de omstandigheden plotse- lingveranderen." Wanneer en hoe er ook wordt gereden, zowel Straathof als Hersman beseft terdege dat zij deelnemen aan een loterij. Eén val en de olympische droom is voorbij. Straat hof: „Ik hoor erbij. In het klassement om de World Cup sta ik vijfde. Kun je nagaan hoe hoog ik op de Spelen kan eindigen." Onlangs vroeg Wim Rijsbergen zich hardop af waarom de za terdagtoppers in de Leidse regio geen belangstelling voor hem hadden. Terwijl clubs als Quick Boys, Noordwijk en FC Lisse voorbij gingen aan de 42-jarige Leidenaar, sloot de eredivisie club Volendam Wim Rijsbergen tot 1 juli 1995 liefdevol in de ar men. Gistermiddaag leidde de oefenmeester als vervanger van de met een nekhernia kampen de Leo Steegman de training al bij de oranjehemden. Zo ben je werkloos, zo heb je een club. Het is de voetballerij eigen. Rijsbergen probeerde dit seizoen zonder succes bij diver se clubs aan de bak te komen. Zijn laatste flirt dateert van de cember, toen hij in beeld kwam bij Eindhoven, waar Sandor Popovic aan het einde van het seizoen moet vertrekken. Rijsbergen is gepokt en gema zeld in het profvoetbal. Als voet baller dan, want als trainer heeft de Leidenaar het nog niet ge maakt. Hij was twee seizoenen verbonden aan Roodenburg en een seizoen DWS. Voor Rijsber gen was het werken bij de ama teurs een crime. De Leidenaar ergerde zich groen en geel aan de instelling van de amateurs voetballers, die hij maar een in stelling van 'niets' vond hebhen. „Profs kun je aanpakken als ze er met de pet naar gooien. Als je ze in hun portemonnee pakt, dan moeten ze wel." Volendam is de eerste grote klus van de 28-voudig interna tional, ex-prof van PEC Zwolle, Feyenoord, New York Cosmos en FC Utrecht. Rijsbergen werd gisteren aan de spelers gepre senteerd als de vijfde coach bin nen zestien maanden. Leo Steegman, André Stafleu, Fritz Korbach en opnieuw Steegman gingen Wim Rijsbergen sinds de zomer van 1992 voor in Volen dam. Zijn eerste stapjes op het trai nerspad zette hij bij dc jeugd van Ajax toen Cruijff en Bruins Slot daar nog aan de touwtjes trokken. „Een betere leerschool is niet denkbaar", zegt Rijsber gen. Hij was één seizoen assis tent van Simon Kistemaker bij DS'79 en hield zich daarna op bij de amateurs van Rooden burg en DWS. „Door privé-om- standigheden heb ik het daarna een tijdje kalm aangedaan." Door zijn vrijwilligerswerk voor de spelersvakbond (WCS) hield hij contact met de voet balwereld. „Overal waar ik voor de WCS op de tribune zat, werd ik genoemd als de nieuwe trai ner. Ik wilde komend seizoen sowieso ergens aan de slag. Door het aanbod van Volendam begin ik vijf maanden vroeger dan mijn bedoeling was. Ik doe niet veel dingen impulsief. Dit is een kans om te laten zien wat ik als trainer in mijn mars heb. Bovendien is Volendam wat reisafstand betreft goed te be- hapstukken." De Leidenaar beseft dat hij de derde Volendam-trainer in het lopende seizoen is. „Het is ver velend voor de spelers om steeds aan een nieuw gezicht te moeten wennen, dat snap ik. Ik begin hier in elk geval onbevan gen." Wim Rijsbergen voor de eerste keer aan de slag met de Volendam-se- lectie. De Leidenaar is de derde trainer dit seizoen bij de eredivisieclub. FOTO» ANP

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 25