Zwemmers mijden De Does Leyhof mogelijk op provincie 'Ze zullen ons hier van af moeten schoppen' Regio Leiderdorp verhaalt schade Politie schrijft 653 bonnen tijdens snelheidscontroles Warmond verzekert asielzoekers van zorg G6 CDA Oegstgeest: nog één groene aderlating WOENSDAG 26 JANUAR11994 SjyÓËT; CHEF HENNYVAN EGMOND. 071-356414, PLV -CHEF HANS KOENEKOOP, 071-356413 Leiderdorps bad trekt 50.000 bezoekers minder dan begroot Zwembad De Does in Leiderdorp heeft vorig jaar op nieuw minder bezoekers getrokken. Er kwamen liefst 50.000 zwemmers minder dan begroot. De beheerder van het bad, Sportfondsen Nederland, houdt binnenkort een enquête om de oorzaken hiervan te onderzoeken. leiderdorp roy klopper De Does blijft dik in de rode cij fers. De begrotjng van het zwembad en 'bijbehorende sporthal levert een tekort op van zo'n 116.000 gulden, 21 mille meer dan begroot. Voor deze tegenvallende re sultaten is een aantal oorzaken aan te wijzen. Zo is het gebruik van de sporthal door scholen met eenderde afgenomen. Maar meest opvallend is toch wel het tegenvallende bezoek. Vooraf was gerekend op zo'n 170.000 bezoekers. Het werden er 125.000. De daling zat vooral in de verkoop van losse kaartjes en meerbadenkaarten voor het vrijzwemmen. Het gaat de gemeente Leider dorp wat te ver om de slechte resultaten van het zwemmen louter toe te schrijven aan de slechte zomer. Weliswaar heb ben ook andere zwembaden hieronder geleden, maar zo'n vrije val als bij De Does is onge kend. Daarom wil beheerder Sport fondsen onderzoeken wat er nou precies aan de hand is met het zwembad. Beheerder W. Willigers van De Does wil nog niet ingaan op de aard van de enquête. „Het personeel is nog niet ingelicht. Dit betreft een voorstel van de raad van be stuur, dat ik eerst wil doorspre ken met de mensen die hier werken." Wel meldt hij dat het onderzoek zich in eerste instan tie richt op de bezoekers van het zwembad en dus niet op de 'thuisblijvers'. „Die mensen heb ik als al klant, hun mening weegt dus erg zwaar." Aan de hand van de onderzoeksresulta ten denkt Willigers een actie plan op te stellen om het zem- bad aantrekkelijker te maken. De speciale activiteiten en evenementen trokken wel meer volk dan vorig jaar. Vooral de zwemlessen zaten in de lift. Die stijging is echter verre van vol doende om de daling van het aantal vrije zwemmers goed te maken. Dat leidt ertoe dat het college de bezuinigingen die het in 1994 wilde doorvoeren bij de Does, wil terugdraaien. Op die manier kan toch nog de in de gemeentebegroting opgenomen tekort van 95.000 gulden wor den gehaald. De raadscommissie sport buigt zich morgen, donderdag 27 januari, over het collegevoor stel om de bezuinigingen op de Does terug te draaien. Het is nog onduidelijk of de ge meente Leiderdorp acht ton ex tra uittrekt om snel te kunnen beginnen met de bouw van de nieuwe wijk Leyhof (Bloemerd II). De raadscommissie ruimte lijke ordening heeft het college opdracht gegeven zijn huiswerk nog eens over te doen. Ze wil onder meer weten of Leider dorp die acht ton kan verhalen op de provincie. Vorige week werd bekend dat een vertraging dreigt van de bouw in de Leyhof. Dit heeft te maken met een vergunning voor een laad- en losplaats voor op te spuiten zand (een zogehe- Gevaarlijke medicijnen verloren oegstgeest Een patiënt vdh Endegeest is gisteren zijn kalme ringsmiddelen verloren. Voor kinderen kunnen de medicijnen dodelijk zijn. Waarschijnlijk liggen de medicamenten op de De Kempenaerstraat of in het bos van Endegeest. Het gaat om het middel Catobril. Fietsster loopt hoofdwond op oegstgeest Een vrachtauto heeft gisterochtend een 51-jarige fietsster uit Oegstgeest geschept. Het ongeval vond plaats op de kruising Floralaan/Irislaan. De vrouw moest door haar huisarts worden gehecht aan haar achterhoofd. Politie zoekt herkomst sieraden leiderdorp» De politie heeft in het Leiderdorpse Essenpark twee verdachten aangehouden die in het bezit waren van een groot aantal vermoedelijk gestolen goederen. Het gaat om de volgende voorwerpen: een Minox fototoestel, een partij kindersieraden, een broche met een gekleurd papegaai-motief, zilveren ringetje met hondje, oudzilveren ringetje met motief, goudkleuring rin- gentje met motief, een zilverkleurige armband geschakeld met slangemotief, een witgouden geschakelde halsketting met zwar te stenen. Eigenaren kunnen contact opnemen met de recher che van het district Rijn en Braassem, tel. 071-411421. De politie heeft de 'totaalscores' vrijgegeven van de verkeerscon troles die de afgelopen week in het district Rijn en Braassem zijn gehouden. In de periode van 17 tot en met 21 januari werd 13 maal op snelheid ge controleerd in Alkemade, Lei derdorp, Jacobswoude, Rijn- woude en Zoeterwoude. In totaal is van zo'n 5500 voertuigen de snelheid geme ten. Daarvan reden er 653 te hard. 449 Auto's werden geflitst, die eigenaren krijgen binnen kort een proces-verbaal en 204 automobilisten zijn onmiddel lijk aangehouden. De hoogste snelheid buiten de bebouwde kom was 139 kilo meter per uur, waar een maxi mum geldt van 80. Binnen de bebouwde kom was het record 96 kilometer per uur. De politie heeft aantal malen technische con troles van bromfietsen uitge voerd. Twee ervan zijn in beslag genomen voor nader onder zoek. Twaalf bromfietsers kre gen een bon omdat hun twee- wieler was opgevoerd, acht om dat er te veel geluid uft de uit laat kwam. Twee ontvingen een prent omdat ze zonder helm re den, en zes voor het rijden met ondeugdelijker warmond Om zeker te zijn van een goede begeleiding en opvang van de asielzoekers en vluchtelingen die in Warmond verblijven, heeft de gemeente gistermorgen een over eenkomst getekend met de stichting Vluchte lingenwerk Oegstgeest. Warmond telt nu vier asielzoekers, maar maakt de komende maan den ruimte vrij voor nog eens zes anderen. Bovendien overweegt de gemeenteraad om zogenaamde wisselwoningen voor de vluch telingen te bouwen. Op de foto van links naar rechts: Warmonds burgemeester I. van der Wel, secretaris R. Varga van Kibed en voorzit ter C. Kooman van Vluchtelingenwerk. FOTO HENK BOUWMAN SVLV wil niet weg van Burgemeester van der Hoevensportpark Insluiper betrapt voorschoten voorschoten judy nihof Het is hét gesprek van de dag rond de 'stamtafel' in de kanti ne van de Voorschotense voet balclub SVLV. Toch is de ge meentelijke sportnota die on langs verscheen niet écht inge slagen als een bom. Het gonsde in Voorscholen immers al maanden van de geruchten over een mogelijke verhuizing van SVLV naar sportpark Ade- geest. De teleurstelling is er ech ter niet minder om. De leden willen hoe dan ook op de vel den van het Burgemeester van der Hoevensportpark blijven voetballen. „Vooral de oudere leden zouden doodongelukkig zijn met een verhuizing." Voorzitter van SVLV, Jan Hak ker, kijkt om zich heen in de riante bestuurskamer, die grenst aan de kantine van de voetbalclub. Door het raam is het hoofdveld te zien. In de hoek prijkt het splinternieuwe elektronische scorebord. Als het aan de gemeente ligt, verrijzen er woningen op het sportcom plex. „Moet je zien wat een accom modatie we hier hebben", ver zucht hij. „We voelen ons hier thuis. Zoveel ruimte, twee club huizen, wat wil je nog meer." Hakker beseft dat het puur ge voelsmatige argumenten zijn tegen een verhuizing. Maar vol gens hem spelen er ook andere dingen. „De gemeente heeft met de sportnota maar één richting op gedacht: de centrali satie van de sportvoorzienin- gen. Maar is dat nou wel de weg?" Een sportpark weghalen uit een omgeving waar steeds meer mensen komen wonen is een beetje vreemd, vindt Hak ker. Uit de nabijgelegen nieuw bouwwijk Starrenburg, die nog verder wordt uitgebreid, komen al veel jonge leden. „We spelen behoorlijk hoog met de jeugd. Dat trekt wel." SVLV denkt dat er best alter vinden zijn voor de Voorzitter Hakker van SVLV: „Als Dus met SV Voorschoten erbij." suggesties in de sportnota. De club heeft van de gemeente en kele weken de tijd gekregen om die alternatieven verder uit te werken. „Als er dan per se wo ningen moeten komen, waarom dan niet op de ijsbaan", denkt Hakkkereven hardop. Pastoor SVLV is een van oorsprong ka tholieke vereniging, die 68 jaar geleden werd opgericht. Dat 'katholieke' ging er de afgelopen twintig jaar helemaal van af. „Toen we onlangs waren gepro moveerd, kwam de pastoor ons feliciteren. Maar dat is eigenlijk af schoppen naar sportpark Adegeest, dan vind ik dat er het enige dat je er nog van merkt." Van 'verschillende cul turen' tussen de drie plaatselij ke voetbalverenigingen is vol gens Hakker in Voorschoten al lang geen sprake meer. Toch hoeft een fusie met Randstad Sport voor SVLV niet,waarvan in de sportnota wordt gespro ken. Het opgaan van beide clubs in één vereniging zou vol gens de gemeente veel prakti sche voordelen opleveren bij het spelen in Adegeest. Hakker: „Kijk, als ze ons van dit sport park afschoppen - en ze zullen ons hier van af moeten schop pen -, dan vind ik dat er één Voorschotense club moet ko men, dus ook met SV Voorscho ten erbij. Dan heb je pas écht een grote club en kun je een vuist maken. Anders ga je in Adegeest nefast elkaar zitten en elkaar beloeren en moet je er voor zorgen dat leden niet over lopen. Dan kom je aan voetbal len niet meer toe." Ondanks de aanbevelingen in de sportnota is Hakker 'best op timistisch' over het voortbe staan van SVLV op het Burge meester van der Hoevenpark. De club blijft dan ook gewoon doorgaan met het verfraaien van het sportpark. Zo is onlangs de bestuurskamer grondig op geknapt, en zijn vrijwilligers momenteel bezig met een nieuw loketje voor de verkoop van kaartjes. „Je moet de boel niet gaan verwaarlozen, omdat je denkt dat-er misschien ver huisd moet worden. Dan ver paupert de boel en verlies je je geloofwaardigheid en verlies je leden." Alleen grote investerin gen kunnen niet. Hakker: „We willen graag lichtmasten.om het hoofdveld. Maar hiermee moe ten we een pas op de plaats ma ken. Die kosten zo veel geld. En stel dat je dan weg moet." ten loswal) aan de Zijldijk, nabij de LOL Sinds kort is het verplicht voor zo'n voorziening een ver gunning te hebben. Overigens blijkt nu dat niet de gemeente heeft verzuimd een vergunning aan te wagen voor deze los plaats. maar de provincie. „Zuid-Holland moet Leiderdorp om toestemming wagen voor het inrichten van zo'n loswal, de provincie beheert die wal en het spuitwerk", zo meldt een voorlichtster van de gemeente. Alle vertraging betekent dat bij een normale gang van zaken nooit eind dit jaar de eerste de spade de grond in kan. Het op gespoten zand moet ongeveer een jaar inklinken voordat er woningen op kunnen komen. De jaarwisseling wordt dus niet gehaald. Dat kan proble men opleveren, ook al omdat er enige haast is geboden bij het bouwen van woningen in de so ciale huursector. Het Rijk stelt hiervoor subsidie beschikbaar, maar eist wel dat de bouw bin nen een redelijke termijn is af- j" gerond. Die einddatum kan wel eens worden overschreden als' al te lang wordt gewacht met de bouw. iy Daarom denkt het college® over het aanbrengen van eeriv nieuwe laag zand op het bouw terrein. Op die manier klinkt het] ondergelegen opgespoten sneller in, en kan de bouw als£f nog in december begin Zo'n extra zandlaag kost ech;-? ter acht ton, vandaar dat hètT college een beetje voorzichtig te j werk gaat. B en W willen van de raad weten hoe zij daar over denkt. De kwestie is inmid dels voorgelegd aan de commis- ruimtelijke ordening. Die wil. jjng echter meer informatie over de. kwestie alvorens een besluit te, nemen. De commissie der rneer opdracht or zoeken of de provincie aanspra kelijk kan worden gesteld. „We hebben het immers aan Zuid- Holland te danken dat er zo'n vertraging is ontstaan", aldus een voorlichtster. erei te flap1 Een Voorschotenaar stond gis teren in zijn woning aan de Leidseweg plotseling oog in oog met een ongeveer 17-jarige jon gen. Op verzoek noemde de on bekende zijn adres, maar toen de Voorschotenaar besloot de politie te waarschuwen koos de jongen het hazepad. Het opge geven adres bleek vals te zijn. Uit het huis van de de Voor schotenaar is niets verdwenen. Dronken en geen rijbewijs voorschoten Een 79-jarige Leidenaar is giste ren aangehouden op de Konin gin Julianalaan in Voorschoten. De man had gedronken en te vens bleek dat zijn rijbewijs al negen maanden verlopen is. Inbrekers actief in Voorschoten Geld, een rijbewijs en bankpas- jes zijn gisteren gestolen uit een huis aan de Professor Sernike- laan in Voorschoten. De politie vermoedt dat de inbreker met een valse sleutel is binnengeko men. Hoeveel geld is ontvreemd kon de politie nog nog niet zeg gen. Geld en cheques zijn giste ren op klaarlichte dag ont vreemd uit een woning aan de Prins Bemhardlaan in Voor schoten. Hoe de dieven het huis zijn binnengekomen is nog niet bekend. Brandweerman breekt pols voorschoten Een 49-jarige brandweerman uit Voorschoten brak gisteren tijdens een oefening aan de Rouwkooplaan zijn pols. Toen hij een ladder van het dak af haalde maakte hij een ongeluk kige beweging waarop zijn pols het begaf. LENEN MOET LEUK BLIJVEN. WELKOM BIJDEGKB LEIDEN! Lastig gedoe kunt u niet gebruiken als u een lening aanvraagt. U hebt geld nodig. Punt uit. Tegen een prettige lage rente. En aardige mensen die de persoonlijke lening vlot voor u regelen. Evenals een doorlopend krediet, als dat de bedoeling is. Dus geen gezeur alsjeblieft. Mee eens? Dan is de Gemeentelijke Kredietbank Leiden uw juiste adres. Bel voor informatie. Of nog beter: kom gewoon even langs. Wij helpen u graag aan geld. Doorlopend krediet limietbedrag Persoonlijke lening 48 maanden f511,37 60 maanden f858,33 Wijzigingen voorbehouden. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur donderdagavond van 17.30-19.30 uur GOED VOOR UW LENING Gemeentelijke Kredietbank Leiden Breestraat 24, Postbus 11300, 2301 EH Leiden tel. 071 -167777 - fax 071 -167158 Partij wil woningbouw indammen loman leefmans Als het aan het CDA in Oegst geest ligt, zijn de Morsebel en de Broek- en Simontjespolder de laatste grote stukken groen in de gemeente die aan de woningbouw worden geof ferd. Oegstgeest is een 'groe ne' gemeente en dat moet volgens het verkiezingspro gramma 'Principieel en Prak tisch' van de christen-demo craten ook zo blijven. In de Morsebel is een begin gemaakt met de bouw van bijna vijfhonderd huizen en appartementen en onder druk van de enorme woning behoefte van de grote buur gemeente Leiden, wordt de Broek- en Simontjespolder (tussen Haarlemmertrekvaart en Merenwijk) binnenkort ook volgebouwd met wonin gen. Voor het CDA moet dat de laatste groene aderlating in Oegstgeest zijn. Het restant van de Overveerpolder (afh- ter zwembad Poelmeer) moet met rust worden gelaten evenals de weilanden langs de Rijnsburgerweg (tussen Ende geest en de Leidse Vogelwijk). Ook de Elsgeesterpolder (richting Voorhout, aan de andere kant van de A44) moet van de CDA'ers in zijn huidi ge staat blijven bestaan. Een verzoek van Rijkswaterstaat om daar langs de weg een benzinepomp te vestigen moet daarom ook worden af gewezen. Leefbaarheid Behalve voor het groen heeft het CDA ook de leefbaarheid bij de komende verkiezingen hoog in het vaandel staan. 'De gemeentelijke inspannin gen behoren zich vooral te richten op de leefbaarheid van nieuwe én bestaande wij ken.' aldus een zin uit het ver kiezingsprogramma. Het CDA denkt die leefbaarheid te ver groten door voet- en fietspa den en speelplekjes goed te onderhouden en 30-kilome- terzones in te stellen in de woonwijken. Om de plaatselijke politiek dichter bij de burgers te bren gen moet een ombudsman worden aangesteld die onaf hankelijk klachten behandelt van Oegstgeestenaren over het functioneren van de ge meente, zo vindt het CDA.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 14