Oegstgeest bedwingt De Jodan Boys: 1-1 RCL valt weg uit kopgroep Nellie Fiere-Cooman geeft haar visitekaartje af Sport Koudekerk pakt tweede periodekampioenschap Jeugd UVS is te mak in Groningen Oegstgeest f" kiest voor f Wim van Harskamp V Pijnlijke nederlaag Ter Leede Leiden loopt zicli stuk op Spirit kansrijke positie alsnog in de armen van de Goudse sluitpost te deponeren. Derdeklasser Oegstgeest heeft het in zijn eerste wedstrijd na de winterstop goed gedaan. Tegen koploper De Jodan Boys sleepte de overigens gehavende formatie van trai ner Wim Visser een keurig gelijkspel uit het vuur: 1-1. oegstgeest - Dejodan Boys i-ui-i) Leiden daarentegen liep zich thuis stuk tegen het stugge Spirit uit Oudekerk aan de IJssel: 2-4. kO-l. 40. Kotterr rechter: Verschoor. Toeschouwers: 1 Geel: Verkuylen, Van Delft (Oej LEIDEN RON HOOGENDAM MEDEWERKER Het Goudse Jodan Boys heeft zich op het sportpark de Vos- cuyl slechts bij vlagen ontpopt als een koploper. Kennelijk kun nen de Gouwenaars die weelde niet aan. Althans dat bewezen ze zaterdag in hun eerste ken nismaking met Oegstgeest, dat na twaalf duels nu nog altijd vier punten achterloopt. Wel heeft Oegstgeest samen met Spirit de beste papieren (zes uit vier) voor het behalen van de tweede periode. En zo'n prijs zou voor de kersverse promo vendus in de derde klasse al een prestatie van formaat zijn. Oegstgeest werd met name in de beginfase van de grimmige strijd regelmatig onder druk ge zet. Al na een vijftal keek Oegstgeest tegen een 0-1 achterstand aan. Ondanks de vele aanvalsgolven van de Goudse ploeg bleef Oegstgeest op de been. Helemaal nadat Han Willem Kotterman middels een fraaie kopbal, uit een prima vrije-trap van Joris van Benten, de gelijkmaker had geprodu ceerd. Op een paar oplevingen van de bezoekers na, bleef het hard werkende Oegstgeest de hecti sche tweede helft domineren. Zo had rechterspits Joris van Benten, na een verre uittrap van Bleichrodt, alle pech van de we reld toen zijn inzet tergend langzaam tegen de paal beland de. Om nog maar te zwijgen van de droomkans van de techni sche, maar bepaald niet succes volle Ronald van Delft die het presteerde om de bal in uiterst Leiden heeft op eigen glibberige bodem de stijgende lijn van voor de winterstop niet kunnen doortrekken. Leiden was vooraf gewaarschuwd voor Spirit dat in uitwedstrijden nog immer on geslagen is. Dat de bezoekers daarbij niet altijd oogstrelend spelen is kennelijk minder be langrijk voor oud-SJC-trainer Harry Loerts. „Qua voetbal was het inder daad niet veel van beide kan ten", vond Leiden-trainer John Manuputty „Maar van de vijf kansen die ze krijgen schoppen ze er wel vier in. Het is een hard werkende ploeg." Leiden speelde veel op de helft van de tegenstander, maar kreeg al heel vroeg de rekening gepresenteerd. De achterstand werd tot de rust beperkt tot een treffer. Maar na de pauze ston- i Berkel tracht de aanvoerder van Spirit een hak te zetten. Leiden ging desondanks met 4-2 onderuit. den de Leidenaars toch wel bin nen een kwartier met de rug te gen de muur. Ondanks dat De Bruin en Klinkenberg nog wat tegengas gaven, waren de aan vallen van Leiden van een te matige soort om medekoploper Spirit van de overwinning af te helpen. Volgende week uit bij MYV'27 mag Leiden zich weer 2, 56 Advocaat 0-3, 61 Van Gel als een echte derdeklasser be wijzen. Leiden - Spirit 2-4 (0-1). 6. Van de Poel 0-147 Advocaat 0- FOTO DICK HOGEWONING der 0-4, 73. De Bruin 1-4, 80. Klinkenberg 2-4. Scheidsrech ter: Van Grondelle. Toeschou wers: 100. Geel: Kerkhof (Lei den), De Leeuw (Spirit). Omdat de winnende koploper Alphia (6-0 tegen SVLV) al een titel op zak heeft, pakte Koude kerk door een 4-2 winst op Ab- benes de tweede periodetitel in de Leidse zaterdagafdeling. Ver rassend, want SVOW, dat de beste kaarten in handen leek te hebben, ging namelijk met 4-1 zwaar onderuit tegen Woubrug- ge. LSW tenslotte veroverde weer eens twee punten. Ditmaal werd GWS met 4-1 verslagen. Abbencs - Koudekerk 2-4 (1-2). 10. der Bom 1-3, 75. 2-4 (pen.). Scheidsrechter: Metzier. Geel: Honcoop Met een sterk spelende Mark Bakker in de gelederen pakte Koudekerk dan toch het tweede periodekampioenschap. En dat tegen 'Angstgegner' Abbenes, dat op eigen terrein maar zel den een overwinning aan Kou dekerk liet. Na wat onenigheid mochten Abbenesser Erik Kat- tenberg en Koudekerker Frank Gordijn voortijdig gaan dou chen. Veel invloed op de wed strijd had de verwijdering overi gens niet. SVOW - Woubrugge 1-4 (0-0). 60. Van 1-4. Scheids rechter: Perk. Toeschouwers: 100. Hoewel SVOW al snel het initia tief naar zich toe trok bleek het bepaald niet trefzeker. De eerste helft bleef doelpuntloos en dat leek ook in de tweede rondgang het geval te zijn. Onder leiding van de jonge Joris van de Broe- ke en de teruggekeerde Walther van Zuuren behaalde Woubrug ge tenslotte toch een afgeteken de overwinning. LSW - GWS 4-1 (2-0). 20. Bruin 1-0. 25. Roofthooft 2-0, 51. Roofthooft 3-0, vertellen. Het was zeer matig wat de ploegen op het groene mat legden. GWS was te zwak en LSW liet het in de afwerking afweten. Daardoor bleef de Leidse teller slechts op vier tref fers steken. Marcus Roofthooft was met drie treffers de grote held. r deze pot niet te Ajphia - SVLV 6-0 (l-0). 7. De Gans 1- De lijstaanvoerder hield zich in de eerste helft vrij koest en maakte slechts èèn doelpunt. Na de doelwisseling werd het verschil in niveau echter duide lijk. Nadat aanvaller Patrick Sil- leman laatste man Erwin van As had vervangen, werd de defen sie van SVLV helemaal zoekge- speeld. Hier waren Nico de Gans en Leen Baay de scherp rechters. LEIDEN RUUD PATTIAPON RCL verloor het afgelopen weekeinde in de vierde klasse B het contact met de top. Val- ken'68 deelde een flinke tik uit door met 3-2 van de Leiderdor pers te winnen.In de onderste regionen behaalde Kagia een belangrijke zege op WDS. In een bikkelharde partij zegevier de de hekkesluiter met 3-0 over de naaste 'concurrent'. Ook De Sleutels liet zich van de beste kant zien. Op eigen veld konden de Vlietbewoners tegen Hazers- woudse Boys een niet onaardige 2-1 overwinning op het conto bijschrijven. In de vierde klasse A nestelde Voorschoten zich naast de niet spelende koploper Nootdorp door Honselersdijk met 3-0 te verslaan. (pen.) Scheidsrechter: Looije. Toe schouwers: 200. Geel: Hoogendoorn. kiisius en grensrechter Boerenfijn (al- Waar de leiding van arbiter Looije goed viel bij Kagia was opponent WDS duidelijk een andere mening toegedaan. „Hij oordeelt verkeerd", was de voorzichtig mening bij de Drie- burgse degradatiekandidaat. Enige reden tot klagen had WDS misschien wel want de stortvloed van kaarten viel al leen aan die kant. Wat Kagia be treft ook terecht, want de Drie- bruggers meenden met hard spel het pleit te moeten be slechten. Wat dus verkeerd uit pakte. 1-1, 75. De Graaf 2-1. Scheidsrechter: Van Teylingen. Toeschouwers: 150. Geel: Bisschop (Hazerswoudse Boys). Zonder Henk Heemskerk, Bert Poot en Erwin Fransen is het maar matig gesteld met Hazers woudse Boys, dat reikhalzend mag uitzien naar een rentree van de langgeblesseerde top scorer Coen Warnau. Het bete kende overigens wel dat De Sleutels, dat zo lang kwakkelde, iemand blij kon maken. Jan van Bemmelen, na het afscheid van Wil Henskens aan het roer, zag namelijk zowel zijn eerste als tweede team een overwinning binnenslepen. „Ja, vandaag ben ik een zeer gelukkige coach," omschreef Van Bemmelen zijn vuurdoop van zaterdag. Ook bij de Leiderdorpers laat de Fred van Voorbergen van Valken '68 doet zijn best een schot van Erwin Pfundt van RCL te blokken. Frank Duindam volgt de zaken op de voet. afwezigheid van een aantal be langrijke spelers diepe sporen na. Zonder Edwin Grooten- dorst, Robert Planje en Niek Oosterlee heeft de Racing wei nig in de melk te brokken. De inbreng van de goed spelende A-junior Peter Zirkzee ten spijt werd RCL door de nederlaag op (Honselersdijk). vijf punten van koploper Rohda gezet. Honselersdijk - Voorschoten 0-3 (0- 1). 20. Buizer 0-1, 75. Buizer 0-2, 85. Venveij 0-3. Scheidsrechter: Nieuw- Een tamelijk rommelige wed strijd wat Voorschoten niet weerhield om een ruime zege te behalen. De Honselersdijkse topscorer Leo Lievaart lag eerst bij Dave van Tol en later bij Chris Morgenland aan de ket- FOTO 'DICK HOGEWONING ting. Daarmee was de wedstrijd bij voorbaat voor een groot deel gewonnen. Alleen Ron Arensma werd gevaarlijk, maar doelman Jos Loose hield het Voorscho- tense doel met twee knappe reddingen schoon. ATLETIEKMEDEWERKER Met de winst op directe concurrente Jacqueline Poelman en een limiettijd voor het EK indoor gaf sprintkoningin Nellie Fiere-Cooman zaterdag in het eerste weekeinde van het indoorsei- zoen meteen haar visitekaartje af. Op vallend was bovendien dat Cooman in Zwolle haar beoogde opvolgster Poel man ruim voorbleef. Poelman was met 7,37 wel sneller dan ooit en benaderde de limiet voor Parijs op driehonderste van een seconde. Bij de nationale titelstrijd op de meerkamp, ook in Zwolle, verbeterde kampioene Anouk van Diessen zich op vier van de vijf onderdelen. Alleen op de 800 meter bleef ze achter bij haar beste prestatie. Vooral de 1,84 meter bij het hoogspringen was van hoog ni veau en is een hoogte die in Nederland al jaren niet meer was gesprongen. De titel bij de mannen "ging naar Eric de Vos, die onder meer 7,49 ver en 2,11 hoog sprong. De beste meerkampers van het land, Marcel Dost en Ruben van Balen, ontbraken. Frans Maas kwam bij het verspringen verrassend drie centimeter te kort ten opzichte van Ydo van Oostende. Van Oostende, voormalig juniorerikampioen en vorig jaar niet verder gekomen dan 7,48, kwam tot 7,69. Nieuw record Corrie de Bruin vestigde tijdens de west-Nederlandse indoorkampioen schappen een nieuw nationaal junio renrecord kogelstoten van 17,40. Ze verpulverde in de Haagse Houtrusthal- len het oude record met 88 centimeter. De Bruin, die zich kwalificeerde voor het WK junioren in Lissabon, benader de bovendien het seniorenrecord van Deborah Dunant (17,69). De Bruin won hiermee een van de dagprijzen tij dens het districtskampioenschap voor West I en West II. Deze gingen ook naar Laurens Looye (5,30 polshoog) en Laetitia Vriesde (2.40,91 op de kilome- ter). Van de regioatleten maakte Fabian van de Barselaar het meeste indruk. De man uit Wassenaar, die uitkomt voor Haag Aüetiek, verbeterde zich op twee nummers. Een serietijd van 7,10 was in de series op de 60 meter sprint goed voor een plaats bij de eerste vijf. Van den Barselaar zag van finale-deelname af ten faveure van de 400 meter. Na twee volle baanrondes leverde 49,55 de voormalig atleet van AV Holland naast een persoonlijk record van vier tienden van een seconde ook een vierde plaats op. Bataaf Martijn de Lange sneuvelde in de halve finales 60 meter met 7,21. Spoor Op de duizend meter bleef Bianca Ver mond een tweetal ronden in het spoor van Laetitia Vriesde. Ondanks een klei ne inzinking, wist ze toch de tweede plek vast te houden en te finishen in nieuw AV Holland-clubrecord van 2.56,51. Bij de mannen liep Bataaf Joost la Lau taktisch sterk. Na een snel begin drong hij concurrent Rens Eising de kop op. waarna de Leidenaar in de eindsprint aan het langste eind trok in 2.27.70. Yvonne van Dorp koos de 60 meter en de hinkstapsprong voor haar eerste indoor-optreden. De 7,89 op de sprint was goed voor een derde serietijd, waarna de Leidse afzag van de finale. Wel pakte ze met een hinkstapsprong van 10,91 een derde plaats. „Het was mijn eerste zestig sinds twee jaar en het liep vrij goed. Het hinkstappen ging minder,' analyseerde de Leidse at lete. „Ik deed gewoon te weinig; te wei nig aanloopsnelheid, een te grote hink. De techniek zit er nog niet helemaal in." Volgende week komt Van Dorp in actie op haar hoofdnummer versprin gen. Bij de junioren leverden verschillen de atleten prestaties op nationaal ni veau. Eerstejaars A-junior Casper Ong schitterde op de 60 meter horden. Voor het eerst met obstakels op A-hoogte greep hij in 8,70 de winst. Op de 60 meter vlak finishte Ong als derde in 7,49. Met zijn serietijd van 7,33 zou Ong ruim hebben gewonnen. Ook Koen Hamers bewees de traditionele sterkte van AV Holland in de baanatle- tiek. Voor het eerst stootte hij de kogel over de veertien meter (14,14), goed voor de tweede plaats. In de finale 60 meter viel Hamers uit met een ham stringblessure. Bataven Remi Zevenhuizen en Jeaan Naipaal kwamen in de kille Houtrust- hallen in actie met de polsstok. Naipaal evenaarde zijn persoonlijk record van 3,60, maar moest zijn clubgenoot twee decimeter voor laten gaan. Van het Al- phense AAV '36 waren B-junioren Schoenmaker en Van der Laan goed op dreeg. Schoenmaker werd tweede op de 60 meter horden (9,43), Van der Laan won uitstekende de duizend me ter (3.02,4). Christoff Kempen en Thirza Hom eindigden in de achterhoede tijdens de nationale meerkampkampioenschap pen. Beide Bataven waren qua punten totaal wel goed voor persoonlijke re cords. Kempen's tijd op de zestig me ter horden (8,45) was bovendien de tweede van alle deelnemers. Rousseau Vincent Rousseau won gisteren de hal- marathon van Tokyo i Europese recordtijd van 1.00.23. De Belg liep driehonderd meter voor de fi nish weg van de Mexicaan Dionicio Ceron, die op vijf seconden finishte. De Japanse Kataoke won bij de vrouwen in 1.08.41. Linford Christie was dit weekeinde de snelste sprinter op de in ternationale banen. De Britse wereld kampioen 100 meter won de 60 meter tijdens de Schotse indoorkampioen schappen in 6,60. De Nederlanders Vroemen en Wiegman liepen in het Duitse Dortmund rappe 1500 meters (3.45,0 om 3.45,1). In de eerste divisie A van de Landelijke Jeugd gaat de noodklok voor UVS steeds nadrukkelijker luiden. Dit maal werden de laagge plaatste Leidenaars in het verre noorden door FC Gro ningen met 3-1 verslagen. Een klasse lager behaalde Quick Boys een prima 5-0 ze ge op DHC en in de derde di visie B verloor Roodenburg nipt van koploper Alphense Boys. FC Groningen - UVS 3-1 (3-0) Op het zware veld was UVS vooral in de eerste periode te mak voor de sterke Gronin gers. Bovendien had de thuisclub ook eens het geluk waar UVS zo dringend om verlegen zit. Een goed voor beeld was het schot van Ray mond Nieuwenhuizen dat via binnenkant paal en en onderkant lat weer het veld insprong, terwijl Groningen met een dergelijke poging wel doel trof. Bovendien werd Raymond Bennekers, die even daarvoor de Gro ningse roos raakte, ook nog eens een strafschop onthou den. Aangezien Maikel de Roode, Nieuwenhuizen en nog eens Bennekers de kan sen niet verzilverden blijft de toekomst voor UVS er vrij donker uitzien. DHC - Quick Boys 0-5 (0-3) Een overwinning die er zijn mag. De Katwijkers speelden tegen het thuis nog ongesla gen DHC wellicht de beste wedstrijd tot nu toe. Hicham Rbii (2x), Kevin Knetsch (2x) en Mark Jansen waren de doelpuntenmakers bij de Katwijkse kampioenskandi daat. Derde divisie Alphense Boys was be vreesd voor de inzet en strijdlust van Roodenburg en dat bleek terecht te zijn. Jur- riaan de Vries schonk de Al phense koploper tenslotte toch een zwaar bevochten zege. RCL kreeg op eigen veld een pak slaag van Wil helmus dat zeven keer raak schoot. Alleen Ramon Hoog- endam was bij de Leiderdor pers trefzeker. Terwijl ARC bij DWO met 0-3 ten onder ging, versloeg Noordwijk Schevingen met een treffer verschil. Simon Cramer, Al bert van der Heide en Onno Martens tekenden voor de Noordwijkse doelpunten. I5646)|^— OEGSTGEEST ROB ONDERWATER Wim van Harskamp wordt de nieuwe trainer van de w Oegstgeest. Op De Voscuijl, thuishaven van de zaterdag derdeklasser, had de selectie de naam van de huidige trai ner van Ter Leede niet ver wacht als opvolger van Wim Visser. Toch trok voorzitter Hennie Comet hem uit de doos van twaalf sollicitanten. „Omdat we denken dat Wim van Harskamp uitstekend past bij Oegstgeest." De derdeklasser heeft de reputatie een gezelligheids vereniging te zijn. En Wim van Harskamp heeft het eti ket 'kampioenenmaker' maar ook 'harde jongen' op geplakt gekregen. Dat moet straks dus botsen. „Natuur lijk niet", aldus Van Hars kamp, momenteel oefen- meester van Ter Leede. „Ik houd ook van gezelligheid, maar er moet ook worden gepresteerd. Ik maak geen problemen, echt niet, maar als ik merk dat iemand niet knokt krijgt-ie wel met mij te maken." Dat verhaal sprak het be stuur van de w Oegstgeest aan. Voorzitter Cornet: „Van Harskamp zal de gezelligheid niet uit het oog verliezen en heeft de kwaliteiten om het maximale uit een selectie te halen. Zo'n trainer past bij deze club." Van Harskamp, hij maakte onder anderen Valken, DOSR, SCW en Ter Leede kampioen, had meerdere ijzers in het vuur. „Waarom Oegstgeest? Omdat het toch één van de weinige zaterdag clubs is die op niveau bezig zijn. Je hebt hier in de regio vijf toppers. Vanwege mijn C-diploma kan ik daar niet terecht. Dan blijft er verder niet veel over. Als je dan te recht komt bij Oegstgeest, dan heb je het niet slecht ge daan. Ik ben er blij mee." i Ter Leede le den in de hoofdklasse zaterdag een pijnlijke nederlaag. HBSS was met 2-1 te sterk. Na een kwartier kwam Ter Leede ongelukkig op een 1-0 achterstand door een verkeerde uitgooi van de keepster. Vijf mi nuten later maakte HBSS 2-0. De Sassenheimse vrouwen ver werkten deze tegenslagen goed. Vlak voor rust miste Annette Beerendonk een hele goede kans op 2-1. Na de pauze gaf Ter Leede geen kans meer weg, maar slaagde er ook niet in zelf veel mogelijkheden te creëren. Halverwege de tweede helft ver zilverde Karin Goldstein een vrije trap en vervolgens zetten de vrouwen alles op alles om nog .gelijk te maken. HBSS ver zuimde de ruimte die hierdoor ontstond te gebruiken, maar Ter Leede was niet scherp ge noeg om een van de kansen te benutten. Katwijk won in de eerste klas se met 4-2 van Zwart-Wit '28 2. De eerste helft had Zwart-Wit een overwicht en kwam Katwijk 1-0 achter. Na rust herstelde Katwijk zich en veranderde het spelbeeld. De vrouwen gingen vlotter en beter voetballen. Dit resulteerde al snel in de gelijk maker en in een 2-1 voorsprong via treffers van Angela Verdoes. Marjan Boogert kopte uit een corner 3-1 in het net en Verdoes tekende voor de laatste goal. In de tweede klasse verloor Leiden met 6-2 van Devjo. Het Leidse team kwam slecht uit de winterstop tevoorschijn. Voor rust ging het nog gelijk op, maar in de tweede helft schoot de conditie tekort. Miriam Mulder en Simone van der Heden scoorden voor Leiden. Quick Boys versloeg Monster met 3-1. Ondanks de lage klas sering bleek Monster een stugge ploeg om tegen te spelen. Ech ter niet sterk genoeg om Mar griet Ouwehand (2x) en Corinne Dijkhuizen het scoren te belet ten. Ter Leede 3 zorgde bijna voor een verrassing uit tegen koplo per 's Gravenzande. Het elftal uit Sassenheim kwam voor rust verdiend op een 2-1 voor sprong. Met veel geluk en hulp van de anders sterk keepende Sassenheimse doelvrouwe, die zaterdag haar dag niet had, haalde 's Gravenzande met 4-2 winst toch nog de punten bin- p MAANDAG 24 JANUAR11994 sm 18

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18