PSV iets meer dan niets Jonk wekt Inter uit winterslaap Verlies Barcelona deert Cruijff niet Sport Remco Torken keert weer terug bij TOP Jol op weg naar honderd kaarten MAANDAG 24 JANUAR11994 A BROUWER DE KONING Remco Torken is terug bij TOP. Alleen het traditionele doelpunt van de 22-jarige Leidenaar ont brak zaterdagavond nog in de thuiswedstrijd van de eerstedi- visionist uit Oss tegen Eindho ven (1-1). Maar het plezier in het voetballen heeft de door VW verhuurde spits alweer he lemaal terug. „Het is allemaal heel snel ge gaan", zegt Torken na een be wogen weekeinde. „Op vrijdag wist ik pas waar ik zaterdag zou voetballen. Onderweg moest ik bij een bezinestation langs de weg bellen of de transactie zou doorgaan. In het ongunstigste geval zou ik niet eens naar Oss hoeven afreizen." VW, dat hem in noodgeval len („en in overleg met TOP") kan terugroepen, heeft Torken op het ogenblik weinig te bie den. „Tegen NAC zat ik vrijdag avond zelfs op de tribune. Toen trainer (Frans Körver) mij aan het begin van het seizoen bij zijn selectie haalde, zei hij dat hij een twee-spitsensysteem zou hanteren. Dat is helemaal mijn spelletje. Maar het is er nooit van gekomen. Alleen in de voorbereiding heb ik twee wed strijden achter elkaar gevoet bald. Daarna ben ik als een jojo als spits en op de linker- en - rechtervleugel ingezet. Ik werd bovendien vaak overgeslagen. Vervolgens was de trainer niet tevreden over mij." Gewend aan de gemoedelijke sfeer had Torken bovendien moeite met de 'andere mentali teit' in Venlo. „Die stad zal ik niet missen. In Oss kennen ze me tenminste allemaal nog. Al een maand na mijn vertrek diende TOP het eerste verzoek bij VW in of het mij wilde af staan. Dat vonden ze in Venlo nog wat te vroeg. Maar ik ben blij dat ik deze overstap nu toch kan maken, al speel ik dan niet meer in de eredivisie. Dat komt er in de toekomst zeker nog wel eens van, ik ben pas 22. Maar bij TOP kom ik tenminste weer aan voetballen toe. Ik heb in één wedstrijd al bijna net zo veel ballen gehad als in een half jaar bij VW. Alleen jammer dat ik die kans op 2-1 niet benutte." SCHEVENINGEN ANP Scheidsrechter Dick Jol zit op een schema van honderd officiële waarschuwingen in één sei zoen. De Scheveninger gaf zaterdag zeven gele kaarten in het degradatieduel Cambuur Leeuwarden - Volendam en bracht zijn totaal op 51 keer geel en twee keer rood in zestien duels. „Oh, is dat zo? Ik houd het niet bij", aldus Jol gisteren desgevraagd. Jol is absoluut gezien de strengste arbiter van het Zeister kotps. Relatief niet, want de Limbur ger Hugo Luyten staat na dertien duels op 48 gele en drie rode prenten. Twee weken geleden viel Jol tijdens Dordrecht - Feyenoord al op met acht gele kaar ten en een rode voor De Wolf. „Dat was geen prettige wedstrijd. Het respect voor elkaar was soms ver te zoeken. Bij Cambuur was dat an ders. Een vrij pittig duel. Fel, gemotiveerd. Maar niemand protesteerde na een kaart." Hard, dat mag van Jol. Vroeger als voetballer was hij bikkelhard. Tegenwoordig draagt hij een scheidsrechterspak en heeft hij zich te houden aan regels. Gemeen, dan grijpt hij in. „De FIFA heeft de regels twee jaar geleden nou eenmaal aangescherpt. Ik weiger te marchanderen. Het zal de UEFA's of FIFA's worst zijn als wij het niet eens zijn met die regels. Geen enkele scheids rechter geeft lachend een kaart. Ik niet in elk ge- va!." Jol kreeg van trainers en spelers nogal veel kritiek voor zijn gestrooi met boekingen. Hij zou zichzelf niet meer zijn. Deze week discussiëren scheidsrechters en trainers over de onderlinge wrijvingen van de laatste weken. Jol weet nog niet wat hij moet verwachten van de bijeenkomst, maar vindt praten altijd wel nuttig. Op de agenda staat on der meer het gegeven dat om de haverklap een trainer naar de tribune wordt gestuurd. Dat nou heeft Jol nog geen enkele keer gedaan. Een vleugje hoop op betere tijden bij PSV is boven Eindhoven vervlogen. Een week na de aanvaardbare 0-4 bij Go Ahead Eagles was het spel van de voor malige landskampioen te gen Heerenveen slechts iets meer dan niets: 1-1. De vierde plaats lijkt echt het hoogst haalbare voor PSV. Sinds de hervatting'na de win terstop schijnt trainer De Mos te weten in welk systeem hij wil spelen, na een half jaar gegoo chel met namen en posities. Wat de aanval betreft is dat met twee vleugelspitsen (zaterdag Kalusha en Lamptey), Kieft in het centrum, Numan kort ach ter de aanvallers. Meijer en Kieft samen, enigszins vergelijkbare pionnen, dat kan niet meer. Vandaar dat Meijer, de aankoop van drie miljoen gulden, twintig minuten voor tijd mocht inval len voor de volstrekt falende Ghanees Lamptey. Als rechts buiten. Linkspoot Meijer als kapper en draaier op de rech terflank, in plaats van als afma ker in het midden. Meijer had een afloop als te gen Heerenveen eerder meege maakt. Afgelopen week nog, met het tweede elftal tegen For- tuna 2. Een vroege voorsprong, verkrampt spel, geen vertrou wen, voetballers die teleurge steld zijn of zich te graag willen bewijzen. „Terwijl dat tweede een elftal was dat zo in de eredi visie zou meekunnen. Van der Gaag, Heintze, Ingess.on, Faber en dan vergeet ik er nog wel een paar." In de wandelgangen van het stadion liepen zaterdag ook allerlei spelers van wie je bijna was vergeten dat PSV ze had: Ellerman, Heintze, De Jong. Slagerszoon Meijer uit Meers- sen is al blij bij de zestien voor het eerste te horen. Immers: PSV heeft 51 contractspelers, hoewel meer dan een elftal is Maarten de Jong trekt Arthur Numan, ten koste v i gele kaart, tegen het gras. uitgeleend. Maar toch. Ter ver gelijking met zijn vorige club: „Bij MW waren we soms met veertien spelers. We hadden el kaar nodig. Bij PSV trainen we met 28. Als je een week slecht voetbalt, heeft de trainer veel al- Slagerij Op het voetbal na, maar waar gaat het eigenlijk om, heeft Meijer het uitstekend naar zijn zin in Eindhoven. Verhuren laat hij zich niet. „Ik ben geen lease object." Eén van de drie con tractjaren kan hij een bijrol wel verdragen. „Volgend seizoen moet het gebeuren. Ik wil geen eelt op mijn kont. Desnoods ga ik weer werken 'in de slagerij van mijn vader. Dat interesseert me geen reet." Harde kritiek velt hij niet, want toen hij een keer opmerkingen maakte, moest hij meteen bij De Mos op kantoor verschij nen Voor bijna 28.000 toeschou wers, van wie 3500 van Philips Drachten, speelde PSV goed in het eerste kwartier. Een vroeg doelpunt van Kieft, na een per fecte voorzet van Kalusha, had enige overtuiging kunnen bren gen. Het tegendeel gebeurde: PSV leed steeds vaker balverlies. Zelfs Wouters, door het ontbre ken van de geschorste Koeman aanvoerder in zijn derde officië le partij voor PSV, deed volop mee in het gebroddel. Problemen Vooral in de tweede helft, toen Heerenveen wat agressiever speelde en de ruimte klein hield. PSV komt dan onherroe pelijk in de problemen, vooral thuis. De tovenaars van de vier kante meter, Romario en Va nenburg, zijn verkocht en ver vangen door dravers in alle soorten en maten. In eigen sta dion zijn al zeven punten ver speeld, is de grootste overwin ning „slechts" 3-0 (tegen Volen dam en GA Eagles). Trainer De Haan van Heeren veen beklemtoonde dat zijn ploeg wel aardig kan voetballen, BUITENLANDS VOETBAL United eert Busby met zege MANCHESTER Manchester United heeft wijlen Sir Matt Busby geëerd met een overwinning en een weergaloze voetbalshow tegen Everton: 1 -0. Wales' tovenaar Ryan Giggs werd matchwinner met een „beauty" in de 27ste minuut. De Engelse kampioen èn kop loper was zeer geïnspireerd door het overlijden van de 84- jarige Busby, de schepper van de „Busby Babes", vorige don derdag. Het duel begon, net als alle andere in de league, met een minuut stilte voor de man die United in '68 naar de eerste Europese beker leidde. Door de overwinning op Everton heeft Manchester Uni ted 64 punten uit 27 wedstrij den. Met 1-0 werd het over wicht van United op Everton pover uitgedrukt. Hel had ook 5-0 kunnen zijn. Oud-speler Dennis Law riep verrukt uit dat hij zijn club lange tijd niet zo goed had zien spelen. „Sir Matt was trots geweest." Manchester Gity kwam in groot gevaar door een nederlaag van 1 -2 bij Liver pool. De club van Vonk en Groenendijk kwam wel voor door Griffiths, maar bij de thuisclub was Rush weer eens op schot. Hij maakte ze alle België Club Brugge profiteerde van de nederlaag die Anderlecht vrij dag op eigen veld tegen nieu weling Seraing leed. Brugge won gisteren bij Germinal Eke- ren met 1-0 en verkleinde de achterstand lot twee punten. Dë 21e speeldag leverde vijf rode kaarten op. De Nederlandse trainer Henk Houwaart, onlangs aangesteld bij Waregem, ging onderuit bij Cercle Brugge waar hij in no vember werd ontslagen. Ware gem, dat zich vorig seizoen plaatste voor Europees voetbal, staat met elf punten voorlaatste en heeft vier punten achter stand op de club daarvoor, Mo lenbeek. Tijdens de duels Standard Luik - KV Mechelen (2-2) en- Germinal Ekeren - Club Brugge (0-1) werden in totaal vier spe lers uit het veld gestuurd. Urban en Sanders van Mechelen, Hal- mai van Ekeren en Okon van Club Brugge. De vijfde uitgeslo ten speler was Lodders van Be- veren, dat verloor bij Charleroi. Ruime 4-1 winst op Cremonese Hristo Stoikskov omspeelt doeli Sociedad. Veel soelaas biedt de dribbel niet. Barcelona verloor. FC.Barcelona is de tweede helft van de Spaanse competitie slecht begonnen. De uitwed strijd bij Real Sociedad ging met 1-2 verloren. Een week na Ro mario kreeg Ivan de rode kaart, al was zijn vergrijp minder ern stig: twee keer geel. Deportivo la Coruna liep slechts één punt uit. De koplo per speelde gelijk (0-0) bij het laaggeklasseerde Celta de Vigo. Het verschil met Barcelona liep op tot vier punten. Sociedad - Barcelona was een spectaculaire wedstrijd met tal loze kansen aan beide kanten. Al in de eerste minuut zette de Bosniër Kodro de thuisclub op 1-0. Laudrup maakte in de 8e minuut gelijk na een pass van Stoitsjkov. Kodro maakte 2-1 in de 53e minuut. Barcelona, met Koeman in de defensie, was niet bij machte de gelijkmaker te forceren. Cruijff toonde zich na de ne derlaag nauwelijks aangedaan. „In de eerste plaats vond ik het een fantastische wedstrijd. Het kan niet anders of het publiek moet hebben genoten." Wel had hij minpuntjes ge zien. „Binnen een minuut had den we al een doelpunt tegen, terwijl we nota bene zelf de af trap hadden. Dat zijn fouten in ons spel die niet mogen voorko men. Toch weiger ik te geloven dat onze kansen op de titel ver keken zijn. Deportivo heeft nog een zeer zwaar programma." Koeman dacht er net zo over. „Er is nog een lange weg te gaan. Wat niet wegneemt dat de. effectiviteit in ons spel te wen sen overlaat. Wij hebben meer en betere kansen gehad, maar zij maakten meer doelpunten. Misschien dat we het af en toe te mooi willen doen." Gijon achterhaalde Barcelo na. De formatie versloeg op ei gen veld Valladolid met 2-0. Re- al Madrid liep nauwelijks in. De „Koninklijke" kwam thuis niet verder dan een teleurstellend gelijkspel (0-0) in een kleurloos duel met Osasuna. Valencia gaf tegen Oviedo een voorsprong van 2-0 uit handen en eindigde uiteindelijk op 2-2. GENUA »NPA Voor de jacht op de landstitel is het wellicht te laat, maar Wim Jonk heeft Inter uit de winter slaap doen ontwaken. Gisteren zorgde hij ervoor dat Inter bij Cremonese met 4-1 won. De oud-Ajacied scoorde tussen de 20e en 25e minuut twee keer. De tweede treffer scoorde Jonk op aangeven van Berg kamp. De zege van Inter kwam na de dubbelslag niet meer in gevaar. Antonio Paganin en Ru ben Sosa bouwden de score daarna uit. Vorige week stond de Volendammer aan de basis van de 3-1-zege op Foggia. De goede dag van Jonk was een opsteker voor trainer Bag- noli, die eerder in de week zijn pupil alle vertrouwen gaf. „Met Jonk erbij speelt Bergkamp een klasse beter. Wim is een leergie rige voetballer en zijn spel levert nu rendement op voor de hele ploeg. Voorlopig staat hij in de basis", aldus de coach. Inter steeg op de ranglijst met stip naar de vijfde plaats, maar blijft zes punten achter op AC Milan. Komende donderdag treft Inter Sampdoria in de kwartfinale van de Coppa Italia. De winnaar van dit duel speelt waarschijn lijk tegen Parma, dat dinsdag een 3-0 voorsprong tegen Fog gia verdedigt. De tegenstander van Ajax in de ECII toonde tekenen van be terschap tegen Lazio. Na ruim twee maanden won Parma weer een thuisduel: 2-0. Binnen twee minuten scoorde international Di Chiara voor Parma. Doelman Marchegiani hield de Romeinen met vier fraaie reddingen in de strijd, maar in de slotfase wist de Colombiaan Asprilla hem met een omhaal te verschalken. Maradona twijfelt na blessure over deelneming aan wereldkampioenschap BUENOS AIRES Bij zijn terugkeer in de formatie van Newell's Old Boys. na zes weken niet te hebben gespeeld, is Diego Maradona opnieuw ge blesseerd geraakt. Dit keer aan de voet. De sterspeler van weleer ver klaarde na het vriendschappelij ke duel van zijn ploeg tegen het Braziliaanse Vasco da Gama (0- 0) langzaam maar zeker te gaan twijfelen aan zijn deelneming aan de naderende wereldtitel strijd. Maradona: „Sinds ik heb be sloten weer te gaan voetballen ben ik voortdurend geblesseerd geweest. Ik weet niet waar het aan ligt. Of ik op tijd fit zal zijn voor de WK? Het ligt heel sim pel. Als ik niet in staat ben fat soenlijk voor mijn club te spe len, kan ik dat ook niet voor de nationale ploeg." Zonder de 33-jarige legenda rische aanvoerder won Argenti nië onlangs in Miami van we reldkampioen Duitsland. De vraag of Maradona in de sterk verjongde ploeg nog wel nodig is, wordt steeds actueler. „Zelfs heb ik veel twijfels", zei hij na de ^zoveelste teleurstelling. „Ik zie al die jonge spelers vrolijk rondrennen en de enige die steeds maar stilstaat ben ik. Het is om depressief van te wor den." Tegen Vasco da Gama verliet Maradona twintig minuten voor het einde het veld. Hij had voor aanvang zijn voet al geblesseerd na een glijpartij in de spelers- EREDIVISIE ■GR Cambuur - Volendam 3-1 (2-0). 15 Dt Gier 1-0, 45. Meijer 2-0, 51. Steur 2- 67. Haatrecht 2-1 (strafschop). Scheids uwers: 5000. De Gier en Rijpma (I Petiet, Wasiman, Molenaar Jongsma (Volendam). 18 15 2 1 32 51 - IC 18 13 4 1 30 39 - 19 13 2 4 28 45 - 20 10 7 3 27 36 - 19 8 5 6 21 25 - 5 8 15 25 - 36 EERSTE DIVISIE Excelsior - Haarlem 3-1 (1-0). 18 Louhenapessy 1-0, 55. Ogura 2-0, 66. iuhenapessy 3-0, 80. Weijers Moens, schop). Scheidsrechter: Veendam - NEC 1-5 (0-2). 26. Van Wonde ren 0-1, 37. Kooistra 0-2, 49. Hoekmi 3. 63. Lok 0-4 (strafschop), 71. Bro trafschop). 81 Lok 1-5. Scheids- GF ondanks het feit dat door een slechte reeks het negativisme in de Friese hoofden was gaan zin gen. De trage maar soms lepe spelverdeler Echteld bereikte de aanvallers steeds makkelijker en liet zich minder gelegen liggen aan bewaker Wouters. Uiteindelijk maakte reserve Regtop gelijk. De pingelaar, die was gepasseerd vanwege een aantal faalbeurten op rij en in viel voor Schaap, rondde een combinatie met Echteld fraai af. Het gebeurde voor de neuzen van de meegereisde Friezen. Hoewel ze werden lastiggeval len door gefrustreerde Braban ders, zullen ze maandag lang napraten over hun uitstapje naar het bolwerk van de grote baas in Eindhoven. PSV: Van Breukêlen; Van Aerle, Popescu en Van Tiggelen; Linskens, Wouters, Nu man en Van Mol; Lamptey (71. Meijer), Kieft en Kalusha (84. Hoekstra). Heerenveen: L'Ami; Doesburg, Ooster- veer, Groen en Sier; Roelofsen (80. Ver beek), De Jong, Echteld en De Visser; Tammer en Schaap (65. Regtop). der i i (NEC). I TOP - Eindhoven 1-1 (1-1) 18. Waterink 1-0 (strafschop), 36. Prommayon 1-1. FC Den Bosch - Fortuna S. 1-1 (1-0). 29. Jansen 1-0, 69. Pernot 1-1. Scheidsrech ter: Wegereef. Toeschouwers: 1.489. kaart: Deckers, Vergoossen (Fortuna). De Graafschap - AZ 0-1 (0-0). 53. Den trafschop). Scheidsr houwers: 3.300. Gek telman (De Graafschap). Telstar - RBC 4-1 (2-0) 5. Oostrom 1-0, 16. Oostrom 2-0, 73. Streppel 3-0, 73. Luyten. Toeschouwers: 3.300. Gele k Mutsaers 3-1, 88. Oerk Scheidsrechter: Schuurmans Toeschou- Rayer, Dikstaal TOPSCORERS Een kwartier voor tijd schoot Zola een strafschop voor de thuisclub op de lat. Winter speelde zwak en werd halverwe ge de tweede helft vervangen. De topper Sampdoria-Juven- tus stelde qua veldspel teleur, maar leverde wel veel spanning op. De ploeg van Gullit begon bemoedigend en nam na een half uur de leiding. Porrini haal de Mancini neer, waarna Lom- bardo de strafschop benutte. Drie minuten daarvoor was Gullit al twee keer binnen de beruchte lijnen onderuit ge haald. Roberto Baggio trof en kele minuten na de treffer uit een directe vrije trap de lat. Het was de enige gevaarlijke actie van Juventus, dat zonder Kohier en Julio Cesar defensief kwets baar was. Sampdoria kreeg enkele tik ken te incasseren door het uit vallen van Platt en Mancini (beiden geblesseerd). Sampdo ria hield'lang stand. Tien minu ten voor het einde maakte Ra- vanelli echter gelijk met een di recte vrije trap. Twee minuten later trof Vierchowod de paal na een hoekschop. AC Milan profiteerde van de ze remise en liep weer een punt uit op de twee concurrenten. De kampioen had tegen Piacenza weer veel moeite met scoren. Pas in de 72ste minuut werd de hatelijke 0 weg geschoten. In to taal had Milan 405 minuten achtereen niet gescoord. Mas- saro trof doel na een voorzet van Panucci. Vervolgens scoor de Papin zijn vijfde doelpunt in dit seizoen. De Fransman is nu de topscorer van de weinig pro- duktieve koploper. AC Milan had bij de eerdere drie ontmoe tingen in dit seizoen niet ge wonnen van Piacenza. Haag) 16, 3 Hoop (T BUITENLAND ITALIË: Cremonese-Inter 1-4, Foggia-Lec- ce 5-0, AC Milan-Piacenza 2-0, Parma-La- zio 2-0, Reggiana-Atalanta 3-0, AS Roma- Udinese 0-2, Sampdoria-Juventus 1-1, To- ino-Napoli 1-1Cagliari-Genoa 0-0. \C Milan 20-30 luventus 20-26 Sampdorra 20-26 1-1, Logrones - Atletico cia - Oviec al Madrid - Osasuna 0-0, Sevilla - Zaragoza 0-1Albacete - Athletic de Bilbao 1-0, Cel ta Vigo - Deportivo La Coruna 0-0. Deportivo 20-30 Real Madrid 20-24 FRANKRIJK: Eerste n D-2, Alès-Perpignan 2-1, St- Metz 0-1, Guingamp-Cannes 3-2 nv, iach-Sedan 0-1, Evry-Charleville 0-1, et-Monaco 0-1, Martigues-Bastia 0-2, :-Caen 1-0, Cote Caude St.Etienne-Pa- >tG 0-10, Lyon-Nimes 2-0, Chateau- 0-3, St-Malo-Montpellier 0-0, Mont.wns, e-Rennes 1-2 nv, Fecamp-V Trelaze-Lens 0-5, Viry-Chatil- e 0-1, Epinal-Sochaux 1-2 nv. -Saóne-Touloi BELGIE Germi Oostende-Antwerp nal E-Club Brugge 0-1, rp 2-4, Cercle Br-Waregem Lommel-Rac.Genk 1-1, eraing 0-2. Anderlecht 21-34 Seraing 21-28 Cl.Brugge 21-32 FC Antwerp 21-26 Charleroi 21-29 Mechelen 21-23 1-1, Braga-Uniao 3-0, V Setubal-Be- tunnel en was nauwelijks op een goede actie te betrappen. Voor zijn optreden in het afge lopen weekeinde had Maradona zes weken buitenspel gestaan wegens een spierblessure in het dijbeen. lenenses 3-0, Estoril- SCHOTLAND: Aberdeen-GI.Rangers 0-0, Celtic-Dundee Utd 0-0, FC Dundee-Raith 2-2, Hearts-Kilmarnock 1-1, Partick-Mo- therwell 0-0, St.Johnstone-Hibernian 2-2. Gl.Rangers 28-36 Motherwell 26-33 Aberdeen 28-36 Celtic Gl. 28-30 Hibernian 28-33 Dundee U 27-29 2, Larissa-Pamonios 5-0, Apollon-Edessa 1-1. AEKAth. 21-51 ArisS. 21-39 Panathin. 21-42 PA0K 21-35 Olympiakos 21-40 OFI Kr. 20-32

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16