Oremans kan het niet waarmaken Advocaat staat op zijn strepen Jan Timman dankt eerste winstpartij aan lange adem Sport Korda struikelt in eerste ronde Michael Stich stuit op ongeplaatste Washington Bondscoach: 'Gullit heeft meerwaarde' DINSDAG 18 JANUAR11994 Echtgenote Van Gaal overleden nacht van zondag op maandag overleden. Fernanda van Gaal was al enige tijd ernstig ziek. Ze werd 39 jaar. De training bij Ajax wordt voorlopig waargenomen door assistent Gerard van der Lem. Promotie softballers Volle Bak leiden De softballers van Volle Bak zijn gepromoveerd naar de eerste klasse. De Leidse club neemt daar een vrijgekomen plek in. De softballers eindigden afgelopen jaar op de derde plaats in de competitie. De nummer twee weigerde echter te promove ren. Daarop werd Volle Bak gevraagd de plaats in te nemen. De Volle Bak komen uit in de overgangsklasse. Robson zegt Wales af Cardiff» Bobby Robson ziet af van een baan als bondscoach van Wales. De oud-trainer van PSV vindt zichzelf niet de aangewe zen man voor die functie. „Het aanbod van Wales was verleidelijk", verklaarde Robson, die eind vorig jaar bij Sportling Lissabon werd ontslagen. „Maar meteen al bij het eerste contact had ik het gevoel, dat een echte Welshman meer op zijn plaats zou zijn." Celstraf wegens elleboogstoot brussel. De Belgische voetballer Dirk Devriese is gisteren ver oordeeld tot een celstraf van twee maanden voorwaardelijk we gens het uitdelen van een elleboogstoot in 1991. Een rechtbank in Antwerpen achtte de huidige speler van AA Gent schuldig aan het opzettelijk toebrengen van letsel aan verdediger Verstraeten van Germinal Ekeren. In de wedstrijd tegen Germinal raakte De vriese Verstraeten vol in het gezicht. De arbiter had het incident niet gezien, maar maakte in zijn rapport wel melding van de overtreding. De Belgische voetbalbond weigerde daarna een duidelijke video-opname van de elleboogstoot in de strafproce dure mee te nemen. Dat was voor Verstraeten aanleiding naar de burgerrechter te stappen. Capriati trekt zich tijdelijk terug Jennifer Capriati heeft besloten zich tijdelijk terug te trekken uit de tennissport. Dat verklaart de 17-jarige Amerikaan se gisteren in de New York Times. Capriati wil haar school afma ken en op die manier afstand nemen van de druk te moeten presteren in het tennis. Capriati mist in elk geval de open Franse titelstrijd in mei. Zware straffen na molestatie rodelaars suhl Een rechtbank in Suhl heeft twee Duitse skinheads ver oordeeld tot zware straffen wegens mishandeling van twee leden van het Amerikaanse rodelteam. Een 21-jarige man kreeg een celstraf van twee jaar en acht maanden. Een zestienjarige jongen werd voor een jaar naar een jeugdinrichting gestuurd. De twee veroordeelden behoorden tot een groep van zeventien neo-na- zi's, die op 29 oktober van het vorige jaar in een discotheek in Oberhof het Amerikaanse duo had beledigd, bedreigd en gesla gen. De donkere Robert Pipkins werd als eerste geprovoceerd, waarna zijn teamgenoot Duncan Kennedy zijn landgenoot te hulp schoot. Tennisster wint wèl stijlprijs in Melbourne Miriam Oremans wordt in het van verdedigers aan elkaar hangende vrouwentennis gezien als een verademing. In het lijvige programmaboek van de Australian Open werd ze zelfs aangekondigd als de 'overnight star', de uit het niets opkomende ster waarmee de gevestigde orde reke ning moest houden. Maar de fris van de lever spelende slagersdochter uit Berlicum kon het vandaag niet waar maken. In de eerste ronde verloor ze vanmiddag op Flin ders Park van een andere belofte: Lisa Raymond. melbourne» rob v voor het Hollandse troost dat er in elk ge- vrouw doorging. Dat kon ook niet anders. Kristie Boogert en qualifier Manon Bollegraf stonden in de eerste ronde tegenover elkaar en de eerstgenoemde won zonder problemen in twee setjes: 6-3, 6-3. Voor de 21-jarige Oremans was de nederlaag (2-6, 6-2, 4-6) geen schande. Raymond is weliswaar 'slechts' de nummer zestig van de wereld (Oremans 32), maar dat verschil in ranking is onbelangrijk als men de ach tergronden van de Amerikaanse kent. De kleine Raymond, 20 jaar, is pas een half jaar bezig in het circuit. Ze maakte eerst haar school af en stortte zich vorig jaar met volle overgave in het profwereldje. Het talent uit Wayne, Pennsylvania, verover de in Amerika al vele juniorenti- tels en was meermalen studen tenkampioen. In '92 was ze 'rookie of the year' en het was dan ook niet zo verbazingwek kend dat ze op haar eerste grote i vorig jaar meteen uit- Op Wimbledon bereikte ze de vierde ronde en ze stond op winst tegen Jennifer Capriati die ze in de derde set liet ontsnap pen (6-8). Haar naam was meteen gevestigd en al liet ze de maanden daarna mindere re sultaten zien, ze wordt be schouwd als een van de groot ste talenten in Amerika. De wedstrijd Oremans-Ray- mond was een duel dat gaande weg steeds meer toeschouwers trok op het winderige Flinders Prak, waar gisteren de zon slechts bij vlagen doorbrak en de temperatuur rond de twintig graden bleef schommelen. Op het park - waar overal collecte bussen werden neergezet voor de slachtoffers van de 'bushfire' in Sydney - ging het van mond- tot-mond dat op baan 12 een voor vrouwenbegrippen zeer bezienswaardige partij aan de gang was. En dat klopte. De agressieve speelstijl van beiden, de knal lende forehands van een hoog Steffi Graf-gehalte zorgden voor een 'mannelijk' onderonsje. De vermaarde Amerikaanse tv- commentator Bud Collins be kende weinig van dit soort vrouwenpartijen te hebben ge zien. „JezusOremans....good -chef rob onderwater, 0 stuff', siste de kale verslaggever. „Wat een genot om die meiden te zien. Een enorme forehand en niks geen dubbelhandige backhand. Gewoon ouderwets met een hand slaan. Zo zou vrouwentennis vaker gespeeld moeten worden," zei de 'emi nence grise' van de tennisver- slaggevers. Oremans had weinig aan de stijlprijs, ze wilde de overwin ning. Die kreeg ze niet van Ray mond, al leek de Amerikaanse na de makkelijk gewonnen eer ste set het moeilijk te krijgen. Ze verloor de tweede, maar in de slotfase van de derde had ze toch de beste wapens. Oremans werd twee keer gebroken, maar kwam even zo vaak terug met wat gelukkige 'breaks': 4-4. Op 4-5 liet Oremans het tot 15-40 komen. Die tegenslag kwam ze niet meer te boven: 4-6. Uitge put en teleurgesteld belandde Oremans na afloop op de be- handeltafel om zich te laten ver zorgen aan een dijbeenblessure, die haar overigens tijdens het duel weinig parten leek te heb ben gespeeld. In Melbourne bereikte ze vo rig jaar nog de derde ronde. Ze zal door deze nederlaag behoor lijk kelderen op de wereldrang lijst. Na een bewogen en suc cesvol 1993 (met onder andere een memorabele verloren finale in Eastbourne tegen Navratilo- va, drie overwinningen op Wimbledon en een 25ste plaats op de wereldranglijst) moet ze nu aantonen dat het allemaal geen uitschieters waren. Voor het eerste examen van '94 zakte ze, maar het was met een bijna te verwaarlozen onvoldoende. melbourne npa Petr Korda steeg in de laatste maanden van 1993 boven zich zelf uit. De 25-jarige Tsjech won de Grand Slam-Cup in Mün- chen en moest daarvoor diep gaan met marathonoverwinnin gen op de nummers een en twee van de wereld, Michael Stich en Pete Sampras. 13-11 en 9-7 in de vijfde set, dat soort werk. De tv-beelden van de bo- nestaak die bijna door zijn dun ne beentjes zakte van ver moeidheid en het Duitse pu bliek bespeelde, staan nog hel der op het netvlies. Gisteren was er niets meer over van de getalenteerde links- hander uit Praag. De nummer elf van de wereld verloor in de eerste ronde van de Australian Open tegen de Zweed Thomas Enqvist: 6-3, 6-4, 7-6 (7-2). De 'marathon-man' van München struikelde in Melbourne over zijn eigen spillebenen. „Soms kun je alles, soms niets," was het commentaar van de als achtste geplaatste speler. „Ik was overal te laat bij en zelfs mijn ogen waren traag. Ik ben langzaam opgeklommen naar de wereldtop, vandaag ben ik weer keihard naar beneden ge vallen." Voor Enqvist wai ning een vervolg op zijn uitste kende prestaties in het laatse half jaar. Op de US Open toon de het 19-jarige talent al over de kwaliteiten van een reuzendo- der te beschikken. Hij versloeg op Flushing Meadow in de eer ste ronde Andre Agassi en ver loor pas in de vierde ronde te gen de later kampioen Pete Sampras. Enqvist vond de over winning op Korda niet zo bij zonder en zeker niet mooier dan die op Agassi. Hij blijft nuchter, al wordt over hem ge sproken als de nieuwe Zweedse topper na Edberg. „Ik word in Zweden nog niet herkend op straat." De eerste grote verrassing bij de open Australische tenniskam pioenschappen is een feit. De Duitser Michael Stich, nummer twee geplaatst, verloor in de eerste ronde van de ongeplaatste Ameri kaan Washington (7-6, 6-3,3-6,6-2). Romario wacht fikse schorsing wuk aan zee hans bouwmeester npa-verslaggever Jan Timman heeft na een mara thongevecht de leiding geno men in zijn match tegen de Fransman Joel Lautier. Ruim zes uur moest de Nederlandse grootmeester werken om het volle punt binnen te halen. Vol gens de kenners was de over winning niet overtuigend. „Lau tier heeft zich op het kritieke moment laten overbluffen", zei de Engelsman John Nunn. Het zal Timman een zorg zijn. Hij geniet vandaag van een welver diende rustdag en gaat morgen met de witte stukken proberen om zijn voorsprong te vergro ten. Paul van der Sterren toonde een goede wedstrijdmentaliteit door na zijn hoogst ongelukkige ne derlaag in de eerste partij giste ren voor de aanval te kiezen. Hij werd in een Spaanse Breyer-va- riant geconfronteerd met een opvallend nieuwtje van Gata Kamsky. De Amerikaan gaf de koningin voor een toren en twee paarden. Lange tijd leek het of de Nederlander, ondanks een sterke pionnenmacht, on der de druk zou bezwijken. Na zes uur werd het duel afgebro ken. De algemene verwachting is dat het duel in remise zal ein digen. Vishwanathan Anand speelde een goede technische partij. Ar thur Joesoepov probeerde voor deel te putten uit een pionoffer, zoals dat in het Gruenfeldin- disch wel meer voorkomt. Het zag er aardig uit, maar Anand liet zich niet van de wijs bren gen en in het eindspel zorgde de zwarte pluspion voor de winst. Vladimir Kramnik en Leonid Ju- dasin maakten al na 17 zetten remise. Laatstgenoemde liep wat droevig rond, nadat hij van Anand had gehoord, dat hij in de eerste partij beter zou heb ben gestaan als hij niet met de koningin, maar met het paard Bondscoach Advocaat heeft in Tunis, waar het Nederlands elf tal woensdag speelt tegen Tu nesië, opnieuw laten blijken ge matigd positief te staan tegen over een terugkeer van Gullit in Oranje. „Gullit in de huidige vorm is nog steeds een meerwaarde voor het elftal", zei Advocaat. d6 genomen zou hebben. Dat berustte op een gemene finesse, die door alle kenners over het hoofd was gezien. Ook Boris Gelfand en Michael Adams wa ren al snel klaar. Een rustige Ita liaanse Partij werd na 22 zetten remise gegeven. Ingewikkeld was de Siciliaan tussen Alexander Khalifman en Valery Salov. Toen de strijd nog moest beginnen, keken de he ren eens haar de klok. Verder spelen bracht voor beiden grote gevaren mee en daar voelden de spelers in dit stadium van de match kennelijk niets voor. Zo werd na 29 zetten plotseling het punt gedeeld. Wit: J. Lautier Zwart: J. H. Timman Wijk aan Zee 1994, tweede matchpartij Nimzo-Indisch l.d4 Pf6 2. c4 e6 3. Pc3 Lb4 4. Dc2 0-0 5. a3 Lxc3+ 6. Dxc3 b6 7. Lg5 c5 8. dxc5 bxc5 (Dit alles is reeds vele malen ge speeld.) 9. e3 d6 10. Ld3 Pbd7 11. Pe2 Db6 12. Tdl Tb8 13. Td2 La6 14. Lf4 e5 15. Lg3 Dc6 16. 0-0 Tb6 17. Pel Lb7 18. f3 e4 19. Lbl d5!? Het is begrijpelijk, dat Timman niet op het passieve 19...Dc7 20. Tfdl Pe5 wilde ingaan, maar wat hij doet is niet zonder risi co.) 20. Pb3(?) (Niemand kon vinden wat er te gen was om met 20. exd5 Pxd5 21. Lxe4 op pion winst te spelen.) 20...La8 21. Pa5 De6 22. f4 Te8 23. Tel Ta6 24. Tddl (Hij moet alert blijven op ...d4 gevolgd door ...e3.) 24...Db6 25. b4? (Hier wordt de pion kwetsbaar. Beide spelers waren al in tijd noodgeraakt.) 25...cxb4 26. axb4 Tb8! 27. cxd5 Pxd5 (Sterker dan 27...Dxb.4 28. Dxb4 Txb4 29. Pc6 en het witte loper- paar biedt goede competisatie voor de zwarte pluspion.) 28. Dc4 P7f6 29. La2 TfB (Misschien was 29...Pxb4 30. Dxf7+ Kh8 ook kansrijk.) 30. Tbl Pxe3. (De strijd op het hoogtepunt. Wit mag niet op het kwaliteits- ojfer ingaan: 31. Txe3 Dxe3+ 32. Lf2 Dd3! en zwart wint.) 31. De2 Ped5+ 32. Lf2 De6? (Juist was 32...e3) 33. Lc4? (Was er iets tegen 33. f5 33...Tb6 34. Lxb6 Dxb6+ 35. Df2 e3 36. Dh4 Pc3 37. Tb3 Pfe4 38. h3 Dd4 39. Kh2 Pd2 40. Txc3 Dxc3 (De laatste tien zetten werden noodgedwongen in hoog tempo uitgevoerd. Thans is de tijdcon- trole geweest en hebbèn beide spelers een vol uur voor twintig zetten. Timman heeft zijn plus pion behouden, maar de winst is nog niet gemakkelijk.) 41f5 Dc2 Vooral niet 41...Dxb4?? 42. Lxf7 met damewinst. Nu dreigt 42...Pf3+) 42. Te2 Dxf5 (Het veiligst. Misschien was 42. ..Tc8 sterker.) 43. Txe3 Pe4 44. Tf3 De5+ 45. Df4 De7 46. Td3 Pf6 47. Dd4 h6 48. Dc5 De4 49. Tg3 Df4 50. De3 Dd6 51. Dd3 De5 52. Dc3 Df4 53. De3 Db8 54. Kgl (Hij loopt niet in de val 54. Dxh6? Dxg3+!) 54,..Dxb4 55. Dxa7 (Weer is 55. Dxh6 Del+ 56. Kh2 Dxg3+ fataal voor wit.) 55...Del+ 56. Kh2 De5! (Deze penning is van beslissende betekenis. Lautier probeert het meteen wanhoopsactie.) 57. Lxf7+ Txf7 58. Dxa8 TfB 59. Db7 Pe4 60. Db3+ Kh8 61. Pc4 Dc7 62. Da3 Td8 63. Pb2 (Wit heeft gedaan wat hij kon. Nu zou 63...Pxg3 64. Dxg3 Dxg3 65. Kxg3 nog tot een moeilijk eindspel leiden, maar Timman vindt een mooie oplossing.) 63...Pd2! (Nu is er geen goede parade te gen 64...Pfl+ bijv. 64. Da6 TfB 65. Da3 TfB) Wit geeft het op. „Er is de laatste tijd echter veel gebeurd. Er zal daarom ook veel moeten worden uitgesproken. Pas daarna is een rentree aan de orde." Advocaat zal op redelijk korte termijn in gesprek gaan met Gullit. „Die afspraak had ik al met hem gemaakt op het mo ment dat nog zeker leek dat Cruijff in Amerika bondscoach zou fcijn. Ik houd me aan die af spraak. We zullen zien wat het oplevert." De bondscoach liet doorsche meren dat op de lijst van 25 spelers die hij voorlopig voor het WK heeft gereserveerd ook die van Gullit en de geblesseer de Van Basten staan. Zekerheid daarover gaf hij niet. Advocaat mag naar de wereldtitelstrijd 22 spelers meenemen, onder wie drie keepers. Romario moet voorlopig toe kijken. De Braziliaanse spits wacht een schorsing van drie, en mogelijk zelfs vijf wedstrij den naar aanleiding van zijn wraak-actie tegen de Argentijn Simeone. Een kwartier nadat Romario in het veld was geko men voor de geblesseerde Sto- ichkov velde hij de speler van Sevilla met een linkse directe. Scheidsrechter Marin Lopêz stond er bovenop en stuurde de baltovenaar met een rode kaart naar de kleedkamers. wedstrijd bevond dé voormalige PSV'er zich al in Madrid, waar hij net op tijd was voor een lijn- vlucht naar Rio. Van Sevilla naar Madrid had hij gebruik gemaakt van een door hemzelf gechar terde zaken-jet. Romario profi teerde aldus maximaal van het verlof van twee dagen, dat Jo- han Cruijff zijn selectie heeft ge geven. Voor de meeste Barcelo- na-spelers betekent het echter gewoon doorwerken, omdat ze woensdag met hun nationale selecties in actie komen. Johan Cruijff - en met hem de hele Barcelonese pers - maak ten gisteren weinig woorden vuil aan de vuistslag van Roma rio. „Het was natuurlijk stom om op de provocaties van die Argentijn in te gaan. Maar ie dereen weet hoe Simeone zijn tegenstanders tot het uiterste kan tergen", aldus Cruijff. Ro nald Koeman liet zich in dezelf de bewoordingen uit. Een schorsing van Romario brengt het officiële debuut van Jordi Cruijff in de hoofdmacht van Barcelona dichterbij. De 19- jarige zoon van Johan Cruijff speelt nu nog in het tweede, maar sinds een week is hij op genomen op de lijst van 22 spe lers die volgens de reglementen van de Spaanse voetbalbond bij een profclub onder contract moeten staan. Dick Advocaat tijdens de persconferentie in Tunis:,,Als ik nu had toegegeven hangt er de volgende keer een andere club aan de bel", foto anf Bosnian de dupe van loslippigheid Boskamp Jezus Gil y Gil, de van Atletico de Madrid, maakte gisteren bekend dat hij het ont slag van trainer Emilio Cruz heeft geaccepteerd. Cruz volgde bijna twee maanden geleden de Braziliaan Jair Pereira op. In de tien wedstrijden dat hij optrad als coach behaalde Atletico slechts vier punten. Cruz is al de derde trainer, die dit seizoen bij Atletico op straat werd gezet. Naast Pereira moest ook de Ar gentijn Heredia voortijdig ver trekken. Cruz zal bij Atletico voorlopig worden opgevolgd door Jose Luis Romero, die reeds lid is van de technische staf van de club. Tweede trainer Carlos Aguian blijft vooralsnog gewoon zijn werk doen. tunis» albert geesing npa-verslagggever De aanloop naar het WK voetbal is voor Oranje al meteen goed begonnen: met een typisch Nederlandse rel: Na de chaotische eerste dag verklapte Dick Advocaat gister avond in Tunis dat hij John Bosman vorige week donderdagavond uit de selectie heeft gezet. Het was de straf voor de loslippigheid van Anderlecht-trainer Jan Boskamp, waar van de topscorer van de Brusselse club de dupe werd. „Sneu voor Bosman", vond de bondscoach, „maar dat moet hij maar uit vechten met z'n trainer." Advocaat voelt zichzelf brandschoon, maar hij beaamde die beslissing te hebben genomen uit ergernis. Zoals hij eerder Ruud Gullit de aanvoerdersbank ontnam, omdat de captain in de eerste interland van Advo caat als zelfstandig bondscoach tegen Italië kritiek leverde op de speelwijze. „Als ik om kwart over zes met Boskamp een afspraak maak en ik word een paar uur later al ge beld door een journalist die van de hoed en de rand weet, dat gaat me te ver", stelde Advocaat zich meteen ferm op. „Daar ben ik dan lekker de dupe van ge worden", reageerde Bosman gisteravond, teleurgesteld op de ware toedracht, die hem vanuit Tunis ter ore was gekomen. „Ik wist niet beter of het was tussen de trainers on derling goed afgesproken. Ik vind het verve lend en jammer dat het zo gelopen is, want ik had er tegen Tunesië graag bij willen zijn". De trainer van Anderlecht niet. Daarom hing Boskamp donderdagavond bij de Ne derlandse bondscoach aan de telefoon met het verzoek Bosman thuis te laten. Advo caat voelde daar niets voor en zag daar ook niet de noodzaak van in. „Ik had Bosman op kunnen eisen, maar dat vond ik een beetje overdreven voor een vriendschappe lijke interland. Om jou terwille te zijn", be loofde hij Boskamp, „zal ik Bosman sparen en hem niet opstellen." Dat was Advocaat toch al niet van plan omdat hij het duo Bergkamp-De Boer zoveel mogelijk samen wil laten spelen. Direct na het telefoontje van een journa list liet de bondscoach z'n tanden zien en liet hij Boskamp en Bosman weten dat hij een streep door de naam van de aanyaller had gehaald. „Daarna hoorde ik niks meer. Pas de volgende morgen heb ik Gillhaus bij de selectie gehaald. Kennelijk waren ze bij Anderlecht allang blij dat ik Bosman vrijaf had gegeven." Advocaat heeft een voorbeeld willen stel len. „Als ik nu had toegegeven, hangt er de volgende keer een andere club aan de bel. De groep moet duidelijk weten dat ik niet over me heen laat lopen en dat niet ieder een te pas en te onpas kan afzeggen." Daar was het hem op de eerste plaats om te doen. „Ik wil niet het risico lopen dat de volgende keer twee of drie spelers afschrij ven. Dan hebben deze wedstrijden geen zin. Als Anderlecht woensdag een competi tiewedstrijd had moeten spelen, zou ik daar begrip voor hebben gehad. Maar niet als die twee dagen later is." John Bosman zit intussen met de gebak ken peren. Hij is het slachtoffer van een tweestrijd waaraan hij part noch deel heeft. Toch is hij niet bang buiten de boot te val len. „Als ik bij Anderlecht goed blijf spelen, reken ik er op dat ik er de volgende keer weer bij ben". Die garantie gaf Advocaat hem in Tunis al. „Ik heb Bosman gezegd dat hij zelf bepaalt hoe snel hij terug is. Door veel te scoren en goed te spelen". Bosman wil daarom bij Boskamp ook niet te veel woorden vuil maken aan het inci dent. „Ik zal het er morgen nog wel even met hem over hebben, maar dan is het voor mij voorbij". In dat geval zou hij er weer bij kunnen zijn als het Nederlands elftal medio volgen de maand in Venlo vrijwel zeker een oefen wedstrijd speelt tegen een selectie van de vier Limburgse clubs. De opbrengst van die ontmoeting is bestemd voor de gedupeer den van de watersnood, eind december in Limburg. Het is de tweede in een serie van zeven oefenduels, daarna gevolgd door in terlands tegen Schotland (uit), Ierland (thuis), Schotland (thuis), Zwitserland (thuis) en in Canada. Op de rol staan daar naast nog twee wedstrijden tegen amateur clubs. Eén daarvan is vrijwel zeker SJC, waar de selectie van Nederland tijdens het verblijf in Noordwijk altijd traint. De bondscoach voelt er niets voor om in die rijstebrij van wedstrijden te gaan experi menteren met de opstelling. „Ik heb 25 na men in m'n hoofd en daar schrap ik er drie van. De opstelling staat in grote lijnen vast, het gaat nog om een paar posities waar ik nog niet helemaal uit ben." Zoals de bezet ting rechts in de verdediging. Daarom heeft hij Blind weer bij de selectie gehaald, die hij morgenavond wil uittesten als mandekker. „Omdat ik niet tevreden ben over Van Gob- bel en De Wolf." Links op het middenveld krijgt Numan in Tunis de kans om te laten zien dat hij in het Oranje-concept beter tot z'n recht komt dan Erwin Koeman. Een der de optie is de plek rechts op het midden veld, waar Winter voor genomineerd is.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19