Bouw zwembad is race tegen de klok Een gratis serenade bij een kratje Plukkers-bier Regio Rijnlands en Rembrandt 'spelen' Verenigde Naties Nieuw materieel voor brandweer 8 MAANDAG 17 JANUAR11994 GERT VISSER. 071-356430. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-356413 Tikibad nieuwe stijl moet op 1 april open Dick Verkerk is prins Cascar XXX Het Tikibad 'nieuwe stijl' is nog niet klaar, of Duinrell-di- recteur H. van Zuylen van Nijevelt is alweer bezig met een nieuwe attractie. De directeur begint al aardig op leeftijd te raken, maar wil het nog niet rustiger aandoen. ,,Ik ben bouwgek. Wil steeds weer nieuwe dingen bou wen." gt al- WASSENAAR komt.J De werkzaamheden aan het miljoenen kostende project op Duinrell zijn sinds september in volle gang. Het Tikibad moet het grootste overdekte waterpa radijs van Europa worden, en er moet nog heel wat gebeuren voor het zo ver is. Toch worden de contouren van het waterpark al aardig zichtbaar. In grijs be ton kronkelt de toekomstige 'Lazy river' zich al een weg. Ook voor de andere attracties liggen er al funderingen. Immense hijskranenen vrachtwagens staan opgesteld op het modde rige terrein, dat vorig jaar nog ligweide was. Het is een gekrioel overalls. Ze heb ben de opdracht gekregen om stevig door te werken. Het wa terparadijs moet op 1 april open, dus er is haast bij. De her opening van het bestaande ge deelte van het Tiki-bad is bo vendien nog eerder, over zes weken. Volgens de directeur werken dagelijks zo'n vijftig, zestig mensen aan het project. Vaak gaan ze 's avonds en in de weekeinden door. Dat is nodig nu de weersomstandigheden tegenzitten. „We hebben in no vember last gehad van de vorst en daarna van de aanhoudende regen. Er is wel steeds doorge werkt, onder erbarmelijke om- Jas met pillen verdwenen voorschoten Uit een buurthuis aan het Voorschotense Aletta Jacobsplantsoen is wijdagavond een jas gestolen. In een van de zakken zat een doosje met ongeveer twintig hartpillen. De poli tie heeft daags na de diefstal de hele omgeving uitgekamd, maar dit doosje niet gevonden. Toch houdt ze rekening met de moge lijkheid dat de jassedief het doosje heeft weggegooid. De politie waarschuwt voor inname van deze pillen. „Eentje zal geen kwaad kunnen, maar als iemand de hele inhoud achter elkaar 't, kan dit levensgevaarlijk zijn", aldus een woordvoerder. Rijbewijzen kwijt na controle regio» Twee automobilisten zijn hun rijbewijs kwijtgeraakt bij een alcoholcontrole, die in de nacht van wijdag op zaterdag is gehouden in de Leidse regio. Vier anderen kregen een boete van 400 gulden. In totaal controleerde de politie 265 automobilisten in de gemeenten Leiderdorp, Zoeterwoude, Alkemade, Ja- cobswoude en Rijnwoude. Medewerkers van Veilig Verkeer Ne derland assisteerden de politie en deelden aan automobilisten die helemaal geen alcohol gedronken hadden eenT-biljet uit. Daarmee kunnen ze een symbolisch bedrag van 30 gulden te rugwagen. Schaap dankt leven aan helikopter alphen aan den run» Een milieuvlucht per helikopter heeft zater dag het leven gered van een Nieuwkoops schaap. Vanuit hun ca bine zagen de controleurs het schaap in een sloot spartelen. Door snel te landen in het weiland konden de controleurs het schaap op de kant trekken. Verder leverde de vlucht één proces verbaal op. Een boer in Nieuwveen was illegaal afval aan het ver branden. Stereoset en cd's gestolen alphen aan den rijn Een bewoner van de Klompenmaker in Al phen is gisternacht 80 cd's, een stereoset en een videorecorder Woninginbraken in Zoeterwoude zoeterwoude Vier jassen, een stereotoren, een telefoon en vi deobanden zijn in de nacht van wijdag op zaterdag gestolen uit een woning in Zoeterwoude-Rijndijk. De daders braken een schuifpui aan de achterkant van het huis open. Uit een woning aan de Burgemeester Brandtstraaat in Zoeterwoude-Dorp ver dwenen eveneens jassen, die buiten werden doorzocht. Nadat er een portemonnee was uitgehaald, lieten de dieven de jassen lig gen. In dit geval werd een voordeur via de brievenbus 'openge- hengeld'. Dertig bonnen bij snelheidscontrole wassenaar Dertig.bekeuringen zijn zaterdagochtend uitgedeeld tijdens een snelheidscontrole op de Hofcampweg en de Van Duivenvoordelaan in Wassenaar. De politie controleerde eerst van 10 tot 11 uur op de Hofcampweg. Van de 200 auto's werden I er vijf aangehouden. Het uur daarna was het raak op de Van Duivenvoordelaan, waar van de 330 auto's er 25 te hard reden. De hoogst gemeten snelheid was 81 kilometer per uur. In andersmans vijver gevist leiderdorp» Net voor de nachtvorst inviel hebben onverlaten dit j weekeinde nog even hun slag geslagen in een tuin aan de Lei- I derdorpse Hans Vonkstraat. Ze namen daar een fontein mee uit de vijver en ontweemdden bovendien een aantal vissen. Van de daders ontbreekt ieder spoor. Ober beroofd van portefeuille oegstgeest Een ober van een restaurant aan het Wilhelmina- park in Oegstgeest is gisteren beroofd van een portefeuille met 2000 gulden. De ober vermoedt dat hij is bestolen door een man die aan de bar zat. Toen hij even niet oplette en zich tot een an dere klant richtte, nam de man de benen. De ober ontdekte even later dat zijn portefeuille weg was. Tasjesroof in Oegstgeest oegstgeest Een 76-jarige wouw uit Oegstgeest is gistermiddag op de Apollolaan beroofd van haar tasje. De wouw kwam net uit de kerk toen ze een jongen zag staan met een opvallende witte fiets. Op de Apollolaan fietste jongen haar achterna. Toen hij voorbij haar kwam,-rukte hij plotseling haar tas uit haar hand. In de tas zaten een portemonnee met vijf gulden, een pas 65 en twee strippenkaarten. Bushokjes doelwit van vandalen warmond Vandalen hebben zaterdagnacht de ruiten van drie bushokjes aan de Herenweg in Warmond vernield. De politie ontdekte de schade tijdens een surveillance, om half vier 's nachts. Politie pakt plakker posters voorschoten De politie heeft gistermiddag een 27-jarige Voor schotenaar opgepakt wegens illegaal plakken. De man werd even na het middaguur gesnapt bij het plakken van posters op een meterkastje voor het Voorschotense gemeentehuis. Op de aanplakbiljetten werd een operette aangekondigd. standigheden. Maar dan gaat het wel minder snel." Van Zuy len hoopt niet dat het gaat wie zen want dan zou er weieens vertraging kunnen optreden. „Er moeten heel veel PVC-bui- zen worden gelijmd. Dat kan al leen bij temperaturen boven de vijf graden." Hoewel de gang van zaken rond het Tiki-bad elke dag weer veel energie opslorpt, is Van Zuylen van Nijevelt alweer nieuwe ideeën aan het ontwik kelen. Aan stoppen met werken denkt hij niet. Pas als zijn zoon Philip, die sinds november op Duinrell werkt, het bedrijf goed kent, wil hij gas terugnemen. Onlangs heeft hij weer een plan ingediend bij de gemeente Was senaar. Bij Duinrell is het on derhand traditie om elk jaar met een nieuwe attractie te ko men. „Maar als het Tiki-bad straks heel goed draait, dan kan het best dat we die nieuwe at tractie pas in 1996 gaan bou- Met man en macht wordt gewerkt aan de uitbreiding van het Tikibad. Vaak gaan de bouwvakkers 's avonds e seerd zijn om mee te doen. Daarna zijn we met een groep van 50 jongeren, waarvan er la ter 18 afvielen, een uur per week bezig geweest met het le ren debatteren en procedures bekijken. Ook moeten de leer lingen dagelijks kranten te lezen en journaals en actualiteitenru brieken volgen. Vooral Newsnight van de BBC", aldus geschiedenisleraar A. Roeleveld van het 'Rijnlands'. Een week lang worden onder handelingen gevoerd, gesprek ken gehouden, gelobbyd en resoluties verdedigd. Allemaal net echt. Er wordt veel belang gehecht aan de 'model-VN'. Jaarlijks bezoekt een delegatie van de echte VN in New York het evenement in Den Haag en vorig jaar nog opende prins Wil lem Alexander de 25e editie van de jeugd-VN. loman leefmans Leerlingen van het Rijnlands Lyceum uit Oegstgeest en de Rembrandt Scholengemeen schap uit Leiden doen eind ja nuari mee aan de 26e jeugd Verenigde Naties. In het gresgebouw in Den Haag ko men 3000 jongeren bijeen om vijf dagen lang brandende we reldkwesties te bespreken. De scholieren, afkomstig van 168 scholen uit 70 landen, krij gen allemaal een rol toebe deeld. Zo vertegenwoordigen de leerlingen van het 'Rijnlands' de landed Marokko en Eritrea en speelt 'Rembrandt' de rol van de FAO, de wereldvoedselorga nisatie. „Vanaf begin september wordt bij ons op school gekeken hoeveel leerlingen geïnteres- Zoeterwoudenaar maakt beste kaas Leidse komijnekaas. Dat ge- Zoeterwoudenaar J. Versteegen beurde bij de verkiezingen van heeft vorige week de eerste prijs de beste kaas van Nederland in in de wacht gesleept voor zijn OudAde. Stoeptegel door ruit snackbar voorschoten bar aan het Planciusplantsoen Een onbekende heeft in de in Voorschoten. De politie weet nacht van zaterdag op zondag niet of het vandalisme of een een ruit vernield van een snack- poging tot inbraak was. voorschoten Een brandweer die al ter plaatse is voordat de brand is uitgebroken. Deze unieke situ atie deed zich voor in de tuin van kasteel Duiven voorde, waar afgelopen zaterdag het nieuwste ma terieel van de Voorschotense brandweer officieel in gebruik werd genomen. Burgemeester P. Cannegieter kreeg de sleutels van de brandweer wagens van de fabrikant overhandigd. De burgemeester prees de inzet en de be kwaamheid van het Voorschotense brandweer korps en hekelde het 'gezeur en gedram in Den Haag' om de brandweer op regionaal niveau te or ganiseren. „In zijn huidige vorm functioneert de Voorschotense brandweer uitstekend en is ze bo vendien behoorlijk goedkoop", aldus Cannegieter. De nieuwe tankautospuiten, die elk minimaal 2800 liter water per minuut kunnen leveren, be perkten zich tot enig vrijblijvend sirenegeloei toen in de tuin een vuurtje oplaaide. De eer om dit spe ciaal voor de gelegenheid aangestoken vuur te blussen, viel ten deel aan een uit wethouders (on der wie wethouder J. van de Poel) en raadsleden samengesteld brandweerteam. Slechts gewapend met twee negentiende-eeuwse brandspuiten wis ten de bestuurders het vuur razendsnel te doven. De brandspuiten werden de afgelopen jaren door voormalige brandweerlieden gerestaureerd. In zijn rede toonde brandweercommandant!. Herpst zich uiterst tevreden over het aangeschafte materieel, dat naast twee tankautospuiten bestaat uit een hulpverleningsvoertuig en een dienstauto. De huidige aanwinsten, die bij elkaar een kleine miljoen hebben gekost, vervangen verouderd ma terieel Volgende maand houdt de Voorschotense brandweer open dag in de brandweerkazerne aan het Burgemeester van der Haarplein. FOTO HIELCO KUIPERS De Alphense carnavalsvereni ging heeft weer een nieuwe prins. Afgelopen zaterdag maakte de vereniging bekend dat Dick Verkerk dit jaar onder de naam Prins Cascar XXX de raad van elf aanvoert. Dick Ver kerk is boekhouder bij het be drijf van zijn broer, Hans Ver kerk keukens. Naast de 50-jarige Verkerk staat tijdens de carnavalsdagen page Suzanne Wentink. Zij is dansmarieke bij de Cascarvie- Het afgelopen weekeinde werden ook de jeugdprins en page gepresenteerd. Bij de jeugd gaan Reinier van Rutten en Michelle Ditmar de komen de maanden voor in het feest gedruis. Interculturele avond in Sjelter Leiderdorpers kunnen zaterdag 29 januari in gebouw Sjelter kennis maken met andere cul turen. In het pand aan de Heemraadlaan 67 treden die avond dans- en muziekgroepen uit diverse landen op. Tevens zijn er hapjes uit Chili. De bij eenkomst is een initiatief van de werkgroep Leiderdorp Aange- Op het programma staat als eerste een optreden van de groep Sonero met muziek uit Zuid-Amerika. Een dansgroep van Nederlanders en Surina- mers met de naam Blakoe Roewtoe Oema is als tweede aan de beurt. Met muziek en dans beelden zij verschillende dorpssituaties uit. De dans groep werkt in Leiderdop sa men met een aantal drummers uit Senegal. De Turkse saz, een traditioneel snaarinstrument, wordt die avond bespeeld door Husnu Kozveren. Daarna is YoYo de YaYa aan de beurt. Dit is een tweepersoonsband die bestaat uit Lucy Montebello (zang) en Lodewijk Hulsman (gitaar). Lucy is Braziliaanse en heeft tal van radio- en tv-optre- dens achter de rug en maakte platen. Lodewijk Hulsman speelde in diverse bands. Ook hij heeft platen gemaakt. De interculturele avond wordt besloten door de Turkse band Volcan. Deze groep speelt tradi tionele Turske muziek. Volcan is vooral bekend in Leiden en omgeving, waar zij voor hun landgenoten optreedt. Verkeerde bomen Bij een artikel over het mogelijk kappen van een aantal bomen aan de Van Poelgeestlaan in Leiderdorp, heeft vorige week een verkeerde foto gestaan. Het voortbestaan van de op de foto afgebeelde bomen wordt niet bedreigd. Het gaat om een aan tal bomen dat op het trottoir staat aan de woningzijde van de Van Poelgeestlaan. Veense blaaskapel De Aarebeijeplukkers brengt eigen biertje op de markt Bedelen bij bedrijven in Alke made om het jubileumfeest te sponsoren wilde de blaaskapel De Aarebeijeplukkers niet. „Die bedrijven zijn inmiddels dood ziek van al de verzoeken die ze krijgen. Bovendien hebben we bij ons 15-jarig bestaan al een actie onder de bedrijven gehou den. Dan moet je iets anders bedenken", merkt secretaris Fred van der Meer van de in mei twintig jaar bestaande blaaskapel op. Dat andere idee kwam van lid Ton van der Stam, die al van het begin af aan deel uitmaakt van de bekende blaaskapel. Hij is verzamelaar van bieretiketten en kwam met het voorstel om een eigen bier op de Veense markt te brengen. „Als verzamelaar kom je nog weieens flesjes tegen waarop een zogenoemd gelegenheids etiket zit. Bijvoorbeeld van een verzekeringsmaatschappij, car navalsvereniging, slijterij of ge woon particulieren die iets te vieren hebben. Bij een klein brouwerijtje, want bij Heineken of Grolsch hoef je niet aan te komen, koop je flesjes die nog niet zijn geëtiketteerd. Vervol gens laat je een etiket ontwer pen en je hebt je eigen biertje. Bovendien is het nog een leuk collectors item ook", legt Van der Stajn uit. „Vanuit het gehele land zullen verzoeken om een etiket of flesje binnenkomen. Zo zit dat verzamelaarswereldje wel in elkaar." Het 'Plukkers-bier', zoals het is genoemd, komt van brouwe rij De Drie Ringen in Amers- Ton van der Stam (links) en Fred van der Meer genieten van het Amersfoortse Plukkers-bier. De verkoop loopt als e dat de brouwer nog wat meer hoppen-bier moet brouwen." foort. Voorlopig heeft het be- ook hoppen-bieren gebrouwen, stuur van de blaaskapel 300 We hebben het geproefd en het kratten met twaalf flessen be- smaakt heerlijk." steld. „Het is het Hoppen-bier. Eén van de bieren uit het pakket van brouwer Piet de Haan. In de 15e eeuw werden in Amersfoort Op de fles een vierkleureneti ket dat is ontworpen door Ed Straver. „Ed vond het leuk geen cent. Ook de drukker werkt voor een vriendenprijsje. Het ontwerp is net klaar. Wat ons betreft ziet het er erg pro fessioneel uit. Een leuk stukje reclame voor onze blaaskapel. s te doen en het kost Ook dat zal bijdragen aan het wacht Fred van der Meer. Hoe wel de actie nog niet officieel is begonnen loopt de verkoop al als een trein. „Op onze nieuw jaarsreceptie werden al 130 kratten besteld. Nu zitten we al aan de 150. Binnenkort wordt in het dorp huis-aan-huis een fol der bezorgd en we schrijven alle verenigingen aan. De kans is dus groot dat de brouwer nog wat meer hoppen-bier moet brouwen." De klanten die de kratten hebben besteld krijgen het ger stenat in maart thuis bezorgd. Dat gaat op een ludieke wijze. In een open wagen trekt de blaaskapel het dorp door om het vocht af te leveren. „Daarbij krijgt iedereen behalve het hier ook nog een serenade cadeau. Uiteraard alleen in Alkemade. Al wordt dat kennelijk niet door iedereen op prijs gesteld. We kregen een formulier terug met de opmerking 'wel bier, maar geen muziek'. Bij een klant die meer dan een krat heeft besteld spelen we wat langer", vertelt Van der Meer lachend. De opbrengst van de 'bierhandel' is voor de jubile- umpot. Fred van der Meer: „Dat staat in het Hemelvaartsweek einde op het programma. Ach ter café De Pepersteeg wordt een grote tent neergezet. Dat kost uiteraard een paar centen. Bovendien hebben we onze Tsjechische vrienden uit Vracoc uitgenodigd. Dat is de blaaska pel Vracovjaki waar we sinds enkele jaren een goede band mee hebben. Zo goed zelfs dat een van onze muzikanten met een Tsjechische collega is gc- trowud. Vijf jaar geleden waren ze voor het eerst in de Veen. Van de ambassade moesten we toen voor onderdak en voeding zorgen. Bij het bedrijfsleven hebben we toen de actie 'adop teer een Tsjech' gehouden. Dat

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 9