Foreholte in vierde poging langs VELO Teylingen heeft moeite met Alphen Koudekerk klopt LFC DOSR mist eerste zege op een haar Lisse komt goed weg tegen Altior es Alphense Boys wipt reserves ADO Den Haag Sport Eersteklassers oefenen succesvol een oefenmeester MAANDAG 17 JANUAR11994 PlV -CHEF ROB ONDERWATER. 0 Voorhouters pakken volle winst in aantrekkelijk duel Er valt bij Foreholte bijna altijd wel wat te beleven. Als het althans doorgaat. Want gisteren was het de vierde keer dit seizoen dat VELO de strijd moest aangaan op Voorhoutse bodem. De drie eerdere pogingen waren in het water gevallen. Voor de thuisploeg bleek het geen be letsel om de winst naar zich toe te trekken (3-2). van hoe gevaarlijk hij was. Zo had hij ook een aandeel in het derde Voorhoutse doelpunt. Uit zijn voorzet schoot Ronald van Velthoven dan wel op de paal, Rob van Duyn maakte in de re bound zijn tweede treffer van de middag. Ruud de Klerk had een kwartier daarvoor de 2-1 op de borden gebracht. spits Gurby Bulo niet op de juis- r werd aangespeeld. VOORHOUT LARS ULRICH VOETBALMEDEWERKER Foreholte-trainer Mart de Groot was voor het duel niet gerust op een goede afloop. Met uitzon dering van de laatste week kon hij de weken ervoor zijn selectie geen normale training laten on dergaan. Slechts het kunstgras bracht enige malen uitkomst. Probleem Een ander probleem was en is het wintersportgebeuren. Me nig Foreholte-speler bindt de latten onder. Zo gaan Stan Uljee en Ronald Verhart yolgende week op zoek naar de sneeuw en keerden Pascal Roffelsen en Gert-Jan van Rijn net uit het ge bergte terug. De Groot liet beide verdedigers dientengevolge bui ten de basis. Om het gat in de verdediging te dichten dirigeer de de oefenmeester aanvaller Marcel Luynenburg naar achte- Daarvoor was naast de persone le ook een tactische reden. Het was bekend dat VELO met twee vooruitgeschoven spitsen Theo van Kampen en Joost Deuteköm - zou spelen. Marcel Luynenburg kreeg zodoende aan de linkerkant voldoende ruimte om aanvallend mee te kunnen doen. Tegen het einde van de eerste helft was hij dicht bij een doelpunt, een voorbeeld Gevaarlijk Foreholte was vooral voorin ge- v^prlijk. De snelle Rob van Duyn, Ruud de Klerk en de van een schorsing teruggekeerde Uljee sneden verschillende ma len door de op een lijn verdedi gende VELO-defensie. Het mocht een wonder heten dat de Wateringers niet op een hopelo ze achterstand werden gezet. Vooral in de tweede helft mocht Foreholte het zichzelf aanreke nen dat het geen afstand nam. Zes keer hielp een Voorhouter een grote kans om zeep. Daar- door bleef het spannend in Voorhout. En toen een klein kwartier voor het einde Pascal Roffelsen, ingevallen voor de geblesseerd geraakte Ronald Verhart, VELO-aanvoerder Rob Franke binnen het strafschop gebied onderuit haalde, nam de spanning toe. De Wateringse keeper Amo Gerritsen scoorde a la Panenka: 3-2. De gasten kon den niet meer langszij komen, mede omdat hun gevaarlijke De aanvaller, die de vergelijking met Hennie Meijer gemakkelijk doorstaat, was vanaf het begin- signaal een plaag voor zijn vaste bewaker Theo van Kampen (la ter afgelost door Joost Deute köm). Al in de eerste minuut mocht Foreholte niet klagen dat het niet op achterstand was ge zet door Bulo. Dat de Watering- se spits na een kwartier de ope ningstreffer voor zijn rekening nam, was vooral te wijten aan Ralph van der Hulst. De Voor houtse doelman redde in eerste instantie goed door buiten de zestien de bal weg te koppen, maar net terug in zijn doel dook hij over de bal heen: 0-1. Het kwam uiteindelijk allemaal goed. Mede hierdoor mag Fore holte de hoop koesteren op de eerste periode-titel. Enige con current HMSH moet echter met een verschil van vijf treffers ver liezen van SJC. Omdat de Haag se ploeg ongenaakbaar lijkt de ze competitie leeft het niet in Voorhout. Maar je weet nooit, er valt altijd iets te beleven met Foreholte. Duyn 3-1, 77. Gerritsen 3-2. der Stap, Veenman, Van der Bos, Bn. nink (allen VELO), De Klerk (Forehol- nenburg; Ligtvoet, Fred Arroyo, Van Velthoven; Van Duyn (Nico van Rijn), Uljee, De Klerk. VOETBALMEDEWERKER DOSR blijft nog steeds zonder een overwinning dit seizoen. Gisteren was de ploeg van trai ner Rob Suttorp dichtbij een eerste zege, maar het moest tien minuten voor tijd een discuta bele gelijkmaker incasseren. Daarmee blijft het gat naar nummer 11 van de ranglijst vijf punten. Hekkesluiter DOSR had deze marge gisteren tot drie kunnen verkleinen, aangezien tegenstander Soccer Boys een DOSR ging met het idee naar Bleiswijk toe dat 'er gewonnen ging worden'. De behoudende tactiek, die voor de winterstop tot een gelijkspel tegen koplo per WSB had geleid, was opzij gezet. Dat het niet tot doelpun ten leidde, lag meer aan het sterke optreden van Wim Meyer dan aan de schotvaardigheid van DOSR. De Soccer Boys-kee per maakte op knappe wijze in zetten van Lesley van Es, Leon Kerkvliet, Walter Koek en Ger van der Zwet onschadelijk. Slechts bij een van richting ver anderd schot van Walter Koek moest de goalie het antwoord schuldig blijven. Ook zijn colle ga in het andere doel liet zich van zijn goede kant zien. De enige keer dat Amo Schouten moest capituleren was bij de discutabele gelijkmaker. De DOSR-doelman dacht een vanuit buitenspel positie ver stuurde voorzet te pakken, maar door het inkomen met twee gestrekte benen kwam de bal los. Schouten probeerde zich naar zijn doel te vervoegen, maar hij werd door een Bleis- wijker vastgehouden. Het was zodoende een koud kunstje voor Van Ankem om de gelijk maker in het doel te schieten. Zo bleef DOSR zonder overwin ning. Soccer Boys - DOSR 1-1 (0-0). 74. Walter Koek 0-1, 81. Van Ankem 1-1. Scheidsrechter Ploeg. Toeschouwers: 350. Gele kaarten: geen. Hier wordt Ruud de Klerk v wel voor de tweede goal v; Vrouwen Katwijk overtuigen VOETBALMEDEWERKER In de eerste klasse zaterdag van het vrouwenvoetbal won Katwijk door overtuigend veldspel met 4-1 van Capelle. Jacqueline Geijte- man bracht haar ploeg door goed doorgaan op 1 -0 voorsprong. Ca pelle drong na rust aan, maar de lange bal van Katwijk was effectie ver. Angela Verdoes maakte na een snelle uitval 2-0 en brak daar mee de weerstand van Capelle. Marjan Boogert scoorde 3-0 met een knal direct uit een comer en met een mooie solo-actie maakte zij ook het vierde doelpunt voor Katwijk. Alphen verpletterde Ter Leede 3 in de tweede klasse met 8-0. Ni- colien Siere, Natanje van Geen en Claudia de Pater waren succes vol voor Alphen. In de eerste klasse zondag behaalde UVS zijn tweede overwin ning van het seizoen tegen Nieuwerkerk. Ingrid van de Berg bracht haar team met een mooi lobje in de eerste helft aan de leiding en Myra Dekker bepaalde met haar treffer de eindstand op 2-0. LEIDEN AAD SIERA MEDEWERKER Het blijft spannend in de afde ling. De koplopers zetten allen hun wedstrijden in overwinnin gen, om. Teylingen had nog taaiste tegenstander. In de voorlaatste minuut werd de ze ge op Alphen een feit: 3-2. Warmunda-UDO 3-1 (1-1) 3. Michel Schouten 1-0,35. Rudolph Stuifzand 1- 1, 55. Michel Schouten 2-1, 75. Michel Schouten 3-1. Scheidsrechter Beuke- boom. Gele kaarten: Hans van Rijn, Vincent de Winter (beiden Warmun- dai, Patrick Poorter, Rudolph Stuifzand (beiden UDOI.Toeschouwers 100. Warmunda mag zich gelukkig prijzen met Michel Schouten. De Boskoper is momenteel in topvorm. Want ook in het duel tegen het zeker niet slecht spe lende UDO maakte hij alle doel punten. Belangrijker wordt de wedstrijd van volgende week geacht, Dan staat de topper Stompwijk '92 - Warmunda op het programma. Kickers '69-Bernardus 0-0. Scheids rechter Evenwel. Gele kaart: Peter Oudshoorn. Toeschouwers: 100. Volgens trainer Ben Mollers (Ber- nardus) een terechte eindstand. Toch had Bernardus nog van de hatelijke nul kunnen afkomen. Vlak voor tijcl miste John van de Werff echter alleen voor de keeper. Randstad Sport-Stompwijk 92 0-2 (0- 0). 67. Peter Bregman 0-1, 85. Jos Olie hoek 0-2. Scheidsrechter R. Hagen Ge le kaarten: Wilco. Penseel. Bob van Aken, Rob Geraedts allen Randstad Sport. Toeschouwers 200. Trainer Cor Pennenburg (Rand stad Sport) was ziedend. Niet vanwege de nederlaag die zijn ploeg leed. Maar op de Leidse Bond. Hij miste door de ingelas te competitieronde liefst vijf spelers. Teylingen-Alphen 3-2 (2-1). 25. Paul Haver 1-0,31. Paul Haver 2-0,37. Mar tin Koenekoop 2-1, 75. Jan Peter de Vreede 2-2., 88. Paul Haver 3-2. Scheidsrechter A. Bavelaar. Gele kaar ten: Ronald Klein Toeschouwers: 200. Terwijl Warmunda in Michel Schouten haar topscorer heeft, heeft Teylingen in Paul Haver zijn schutter. Deze wedstrijd besliste hij vlak voor tijd in Sas- senheims voordeel. Niet naar de zin van trainer Wim Dekker (Al phen): „Hij stond duidelijk bui tenspel". FC Rijnland-Leiden 6-0 (1-0). 30. Edwin Kluivers 1-0,45. Chris Tisseur 2- 0, 46. Tisseur 3-0, 48. Tisseur 4-0, 65. Tisseur 5-0. 75. Michel Staats 6-0. Scheidsrechter: Peters. Toeschouwefs: 100. Voor rust hield Leiden het nog lang bij. Na rust sloegen bij de Leiden-spelers de stoppen door. Zelfs scheidsrechter Peters moest het ontgelden. Bij het wegsturen van een Leiden-spe- ler werd hij door dezelfde speler onheus bejegend. Aan de kant (e.d.) 0-2. 60. Peter Kooien 3-0, Peter Kooien 4-0, 80. John Tuinhof Demoedt strafschop 5-0, 85. Emiel van Beek 6-0, 90. Richard Riethoven 0-7. Scheids- Een uitslag waar trainer Albert van de Berg uiteraard content mee was: „Het gaat inderdaad lekker en als je ook nog mee doet voor het periodekam pioenschap is dat mooi meege nomen." Ook scheidsrechter Al- bias deed mee. Er vielen geen kaarten. LISSE GERARD BAAS VOETBALMEDEWERKER Soms is voetbal heel leuk. De daarvoor noodzakelijke ingredi ënten zijn: twee aanvallend spe lende ploegen, een scheidsrech ter die de wedstrijd 'aanvoelt' en spanning. Alle onderdelen waren gisteren in Lisse aanwe zig: FC Lisse was de gelukkigste in een aantrekkelijke wedstrijd en versloeg Altior met 2-1 Lisse-trainer Fred André be sefte dat zijn ploeg geluk had gehad: „We waren beter, maar we zijn een paar keer door het oog van de naald gekropen." André duidde met die uitspraak op een aantal hachelijke mo menten voor het doel van Den nis Lensen. Altior-spitsen Van der Hoorn en Van Eijk waren tijdens het slotoffensief dichtbij de gelijkmaker, maar faalden oog in oog met de Lisser sluit post. De strijd ging aanvankelijk gelijk op. Na een aftastend eer ste kwartier staken de Langer- aarders het lont in het kruitvat met een doelpunt van Martijn van de Bos. Hij kopte een voor zet van Mark van der Plas in, terwijl de Lisser verdediging stond te wachten op ingrijpen van doelman Lensen: 0-1. Lisse speelde na deze goal een ver snelling hoger en Jiet zien waar toe de ploeg in staat is. Bijna ie dere aanval leverde gevaar op en Altior-doelman Poelwijk be hoedde zijn team in deze fase tien minuten lang voor calami teiten. Poelwijk stond alleen in zijn strijd. Een doelpunt kon niet uitblijven. Bouckaert brak na 25 minuten de ban voor FC Lisse met een mooi schot van 20 meter in de kruising: 1-1. Bij de volgende aanval was het weer raak. Van Dijk zette rechtsback Schrama alleen voor de keeper, maar voor hij tot een schot kon komen werd hij om ver gelopen door Van de Bos. Scheidsrechter Pieters kende te recht een penalty toe. Leon An- nokkee ontfermde zich over het buitenkansje en faalde niet: 2-1. Zoals vaker gebeurt met^een ploeg die een achterstand neeft omgezet, nam Lisse gas terug en kreeg Altior alle gelegenheid terug in de wedstrijd te komen. Dit leverde Altior weer een klein overwicht op, maar zonder re sultaat. Een paar kleine kansen waren niet besteed aan Sassen en Kampman. De beste moge lijkheid was voor Van der Jagt. Zijn yrije trap werd van richting veranderd en even leek Lensen verslagen, maar met een kat achtige reflex stopte hij de bal juist voor de doellijn. De eerste twintig minuten na rust waren het aantrekkelijkst, omdat Altior achterin één op één ging spelen. Het gevdlg LEIDEN RUUD PATTIAPON LFC heeft een kostbare nederlaag geleden tegen Koudekerk. De Leidenaars, die daardoor ten op zichte van koploper Alphia op drie punten wer den gezet, kregen met 5-2 klop. Alphia zelf won, mede dankzij twee strafschoppen, met 2-1 van Woubrugge. Grote kanshebber voor de tweede periode is SVOW. De dit seizoen verrassende ploeg uit Oude Wetering versloeg het nog punt loze Lugdunum met 4-2. Koudekerk - LFC 5-2 (2-2). 5. Van der Berg 0-1,14. Marcel van der Blom 0-2 (pen.), 35. Hakkebrak 1-2, 60. Schellin gerhout 2-2, 61Rijnbeek 2-3, 72. Van der Born 2-4, 82. Pa ling 5-2. Scheidsrechter: Reyneveld. Toeschouwers: 100. Geel: Marcel van der Blom (LFC) en Ron Paling (Koude kerk). LFC had wat problemen met de personele be zetting. Zo konden gangmaker Ruud Boot, Erik Jan Doeselaar en Paul van der Blom om uiteen lopende redenen niet worden opgesteld en moest er worden geput uit de lagere elftallen. Slechts het eerste kwartier kon LFC de tanden laten zien, maar dat bleek al snel een vals gebit te zijn. Onder aanvoering van de uitblinkers Ron Paling en Andres van der Bom kwam Kou dekerk nog voor rust sterk terug. Toen bii LFC Ben Heemskerk en Frans Sanders zich ook nog eens moesten laten vervangen, was het hele maal gedaan met de Leidse tegenstand. Ondanks dat het met veel invallers aantredende Abbenes een matige wedstrijd speelde, bleek SVLV geen partij te zijn. Met name Erik van de Berg maakte behendig gebruik van de grote ga ten in de verdediging van de Voorschotenaren, ilie het antwoord op de scorende Abbenesser spits schuldig bleven. Het was bepaald geen slecht weekeinde voor Al phia, dat dus zelf dankzij twee strafschoppen van Ronald van Wieringen de zege pakte, maar ook nog eens concurrent Alphia bij Koudekerk kopje onder zag gaan. Het betekende voor de lijstaanvoeder na drie jaar ook nog eens een einde van een nederlagenreeks die het op het terrein van Woubrugge heeft geleden. Lugdunum - SVOW 2-4 (1-3). 1Edwin van Emmerik 0-1, 9. Kolijn 1-1 (e.d.), 29. Edwin van Emmerik 1-2, 65. Turk 1 - 3, 70. Ger van Emmerik 1-4, 88. Prins 2-4. Scheidsrechter: Pol. Toeschouwers: 30. Geel; Van Veen (Lugdunum). Door deze zege maakt SVOW een goede kans op het veroveren van de tweede periodetitel. Het was een dik verdiende zege, die nog hoger had kunnen uitvallen als Peter van Rijn een toege kende strafschop had benut. Voor Lugdunum. dat in twaalf wedstrijden nog geen punt heeft behaald, lijkt het een tamelijk zinloos seizoen te worden. „Welnee zei de Leidse elftalleider Ton Botermans. „Het balletje rolt alleen de verkeer de kant op, maar wij komen terug." MVKV - LSW 2-4 (2-1). 7 Martin Oudshoorn 1-0. 30. Van der Zee 1-1 (pen.), 35. De Jong 2-1, 60. Van der Zee 2-2 (pen.), 80. Huyskes 2-3. 84 lluyskes 2-4. Scheidsrechter: Hermsen. Toeschouwers: 25. De zege van LSW was verdiend, maar twee mensen speelden hierbij een belangrijke rol. De eerste was arbiter Hermsen, die een vrij onge lukkige wedstrijd floot door de bezoekers een uiterst discutabele strafschop toe te kennen en bij het vierde Leidse doelpunt buitenspel over het hoofd te zien. De tweede was LSW-raidden- velder Pieter Jan Huyskes, die in de rust meende als linksbuiten beter uit de verf te kunnen ko men en daarna inderdaad de zege van zijn ploeg veilig stelde. hiervan was niet alleen dat Al tior meer druk kon uitoefenen, maar ook dat de Lisse-spitsen Van Dijk en de gebroeders Den nis en Er\vin Hoogendoorn zee- en van ruimte kregen. De Lisse- se voorwaartsen gingen echter te omslachtig te werk. André was niet te spreken over het ge ringe rendement: „We hadden de wedstrijd moeten beslissen. Dat we daartoe niet in staat zijn, zou ons nog wel kunnen opbre ken. Mijn spelers zijn technisch goed, maar tactisch hebben ze veel tekortkomingen." Om de verdediging te verster ken verving André Dennis Hoogendoorn voor verdediger Van der Voort. Na deze tacti sche omzetting zat de wedstrijd op slot. Lisse kwam er aanval lend niet meer aan te pas en Al tior leek te moe om nog voor een wending in de strijd te zor gen. Totaal onverwacht kwa men kort voor tijd Van der Hoorn en Van Eijk nog in kans rijke positie voor Lensen. Zon der resultaat. Het spreekwoor delijke dubbeltje op zijn kant viel gunstig voor FC Lisse, dat één van de topfavorieten het kampioenschap blijft. FC-Llsse-Altior 2-1 (2-1). 14. Van de Bos 0-1, 25. Bouckaert 1-1, 27. Annok- kee 2-1. Scheidsrechter Pieters. Toe schouwers: 300. FC Lisse: Lensen, Schrama. Gerard van Rooijen, Wessels. Fred van Rooij- Dijk (Van der Voort), Erwin Hoog- (Van der Hoorn), Bader. Bentveld. Van der Plas. Riethoven, Van der Jagt. Van de Bos. Van Eijk, Sassen Alphense Boys heeft in de eerste wed strijd van 1994 de goede lijn van vorig jaar voortgezet. Tegen ADO Den Haag 2 werd in de tussenronde voor de KNVB- beker een 3-0 overwinning behaald. Aanvankelijk hadden de Hagenaars het beste van het spel. Niet zo verwonder lijk, omdat de ploeg van Bahlmann in het nieuwe jaar door afgelastingen en een gezamenlijke ski-vakantie nog niet aan voetballen was toegekomen. Naar mate de wedstrijd vorderde kregen de Alphenaren meer vat op het technisch sterke spel van ADO. In de 42ste minuut scoorde René de Jong op aangeven van Sander Beuk. Na deze goal hadden de Boys het heft in handen en kwamen ze niet meer in gevaar. Doelpunten van Beuk en Ed Laros waren een logisch ge volg van het Alphense overwicht. Mor gen staat een oefenwedstrijd tegen Quick Boys op het programma, waarna volgende week tegen koploper Tonegido de competitie wordt hervat. LEIDEN GERARD BAAS VOETBALMEDEWERKER De zaterdag eersteklassers uit de regio hebben in oefenwed strijd hun goede vorm aange toond. Vooral de zeges van Quick Boys en Katwijk op res pectievelijk Bennekom en Ca pelle vielen op. Quick Boys moest het in de oefenwedstrijd tegen Benne kom doen zonder zes basisspe lers. Zij werden goed vervangen door onder andere Jaco Heerin- ga en Hans Rovers. De 3-0 over winning kwam tot stand door goals van Jaco van der Hoeven, Gert Aandewiel en A-junior His- han Rbli. Een ruime zege voor Katwijk in de thuiswedstrijd tegen Ca pelle. Na negentig minuten stond een 7-2 stand op het bord. De basis voor de overwin ning lag in de tweede helft toen de betere conditie van de Kat- wijkers de doorslag gaf. De doelpunten werden gescoord door: Hans Zwaan (4x), Marco de Ridder (2x) en Pim Langq- veld. ARC reisde naar Heerjans- dam om daar te oefenen tegen de plaatselijke eersteklasser. Een snel opgelopen 2-0 achter stand werd goedgemaakt door treffers van John van der Meer en Robin Leunisse. Noordwijk oefende tegen de reserves van AZ. Een verdien stelijk gelijkspel was het resul taat: 1 -1Rocky Pitty scoorde. FC Lisse speelde in Voorburg tegen een mix van het eerste en tweede team van Tonegido. De wedstrijd werd na 75 minuten door de scheidsrechter bij 3-2 in het voordeel van Lisse beëin digd. De leidsman vond dat er te fors werd gespeeld. Doelpun tenmakers voor FC Lisse waren: René Ras (2x) en Jelle Visser. Het Heemsteedse VEW, een zaterdag derde klasser, kreeg Rijnsburgse Boys op bezoek. De Rijnsburgers wonnen met 7- 2, na een 2-2 ruststand. Leon Vonk (2x). Steef Faber (2x), Pe ter van Duyn, Marco Klaassens )uyn Richard Hoogevorst V.V. Woubrugge zkt met ingang van het seizoen 1994/1996 Voor trainingen op dinsdag en donderdagavond en begeleiding op zaterdag van de selectie. Int.: 01729-9535 of 9988. Schr. soil, aan het secretariaat: Krabbescheer 28, 2481 CK Woubrugge.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19