Alkmania uit LD-cup DIOK met man minder simpel langs Haarlem UVS klopt hoofdklasser ADO Dirks tweede Lisse uit ritme door kapotte ring MSV sterkste in derby Sport Stuivertje wisselen voor Leidse schakers Flaim voert shorttrackploeg aan MAANDAG 10 JANUARI 1994 ROB ONDERWATER. 0 Alkmania is uitgeschakeld in de LD-cup. De Veners ver loren na strafschoppen van Teylingen. MMO leed een nederlaag tegen ROAC. Voor de verliezers in deze tussen- ronde van de LD-cup was het toernooi ten einde. LEIDEN GERARD BAAS In Hoogmade kwamen vierde klassers MMO en ROAC'79 in het veld. De thuisclub was ver zwakt door de afwezigheid van Hans van Goozen en Ed Borst. Zonder deze steunpilaren kwa men de Hoogmaders er niet aan te pas en ROAC won verdiend met 3-1. Perry van Es doelpunt te tweemaal. Dennis de jong maakte de derde Rijpweteringse treffer. Koos van Tol deed nog iets terug voor MMO. Het was niet genoeg om de uitschake ling af'te wenden. Alkmania kwam uit tegen Teylingen, dat een klasse lager opereert dan de thuisclub. Van enig klasseverschil was niets te merken. De 1-1 stand na 90 mi nuten was dan ook terecht. Pe nalty's moesten de beslissing brengen. Hierbij onderscheidde Teylingen-goalie Wilfred van Leeuwen zich door drie elfme ters te stoppen. In de reguliere speeltijd scoorde Ruud Joosten voor de Sassenheimers, Serge Favier maakte gelijk voor Alk- SJC had een zware kluif aan Warmunda, dat drie klassen la ger uitkomt. Vooral de levens gevaarlijke Michel Schouten was een constante plaag voor de Noordwijkse defensie. Schouten was al na vijf minuten succesvol. Warmunda hield zeer lang stand en stond pas in blessuretijd de gelijkmaker toe. Een voorzet van Remco Mar tens belandde via een War- monds been in het doel. In de penalty-barrage was SJC uitein delijk de meerdere van de dap pere Warmonders. In het vrouwenvoetbal sneu velde Ter Leede 2 in de strijd om de Leidsch Dagblad-cup. Voor rust kwam hoofdklasser Zwart-Wit'28 slechts op 1-0 voorsprong, maar de tweede helft kon het Sassenheimse elf tal nauwelijks weerstand bie den. De vrouwen verloren met 8-2, Saskia Drommel en Petra Huwae scoorden de doelpun ten. In het bekerduel met Oegstgeest kwam tegenstander Stedoco niet opdagen. Vivax verder in bekertoernooi Amersfoort De waterpolomannen van Vivax hadden gisteren in de bekerwedstrijd tegen De Amer weinig moeite met de Amersfoortse ploeg. De Oegstgeestenaren wonnen onder aan voering van uitblinker Dedo den Boef overtuigend met 12-6. De topscorers bij Vivax waren Den Boef (3x), Hans Drijsburg (2x) en Serge Dietz (2x). Marcel de Natris te Iaat in topvorm leiden Marcel de Natris is te laat in topvorm gekomen. De zwemmer van De Zijl/LGB blonk zaterdag uit bij een tienkamp in Aalsmeer. Enkele weken na de Nederlandse kampioenschap pen hielp hij de Leidse vereniging, die haar beste zwemsters vanwege een centrale training miste, aan de zesde plaats. De Natris piekte op de 100 meter schoolslag (persoonlijk record van 1.06,2) en wisselslag (58,0), die hij beide won. Robin Sprinkhui- zen werd eerste op de 100 meter vrije slag (53,5), tweede op de 100 meter vlinderslag (59,7) en derde op de 100 meter rugslag (1.02.4). Op de vlinderslag en rugslag moest hij clubgenoot Chester Marsman (eerste in 58,7 respectievelijk tweede in 1.00,8) voor zich dulden. De Zijl won bovendien de 4x100 meter wissel slag (4.00,7) en vrije slag (3.36,1). LEIDEN Voor de Leidse vertegenwoordi gers in de eerste klasse B van de landelijke schaakcompetitie be tekende de vijfde ronde min of meer stuivertje wisselen. LSG nestelde zich met een 4-6 winst bij de reserves van het Sasse Witte Paard op de goede mid- denmootposïtie van stadsge noot Philidor. Dit team verloor met 31/2-61/2 van het Haar lemse VHS en moest daardoor een kleine stap terug doen. Meest opmerkelijk in deze klas se waren de problemen die het Witte Paard 1 met hekkelsuiter De Pion kende. Bij een 5-4 voorsprong lijken de Zeeuws vlamingen nog juist het volle pond uit de wedstrijd te slepen. The Bossets naar play-ojfs Spelmoment uit de finale van het Henk de Bolster zaalvoetbaltoernooi. De B-junioren van UVS en Roodenburg strijden om de eerste plaats, UVS won. Bij de A-junioren was de uitslag net andersom. In de totaalstand bleven de Kikkers hun rivalen één punt voor, zodat de wisselbeker in het be zit kwam van UVS. foto henk bouwman Quick Boys in oefenduel gelijk tegen SV Meersen gerard baas Een aantal clubs uit de Leidse regio spfeelde dit weekend met wisselend succes oefenwedstrij den. Opvallende uitslagen wa ren de 4-3 overwinning van Kat wijk op Sparta 2 en de 3-2 zege van UVS op ADO. WSB toonde vormbehoud door Spakenburg met 2-1 te verslaan. Quick Boys speelde op eigen veld tegen de lijstaanvoerder van de zondag hoofdklasse C, SV Meerssen. Na een 0-2 rust stand bereikten de Katwijkers een 3-3 gelijkspel. Voor de thuisploeg scoorden Hans van der Plas (2) en Jan Jeroen Schaap. Quick Boys had Martin Rog in de spits, Albert van Eg- mond speelde rechtsbuiten bij ontstentenis van Fred Kanbier en Martin Steenvoorden. Katwijk oefende tegen de re serves van Sparta met Ron van de Berg en Alfred Schreuder in de gelederen. Ondanks het ont breken van vijf basisspelers had de thuisclub het beste van het spel. De Katwijkers wonnen ver diend met 4-3. Doelpuntenma kers waren Kees foayenoord, Johan Vogelaar en Stefan Roodakkers (2). Als onderdeel van een trai nings-weekend in Noord-Bra bant speelden de Rijnsburgse Boys tegen de amateurs van PSV, die uitkomen in de derde klasse. Op de Herdgang won nen de Rijnsburgers met 5-1. Steven Faber scoorde tweemaal. Marco Klaassens, Peter Zaal berg en Jaco van Delft tekenden voor de overige treffers. Op een zeer slecht veld oefen de j\RC bij 's-Gravenzandse SV, een zaterdag tweede klasser. De Westlanders speelden fanatie ker dan de Alphnenaars en wonnen verdiend met 5-3. Voor ARC scoorden Marco van Arn hem, Jacques Key en John van der Meer met een prachtige omhaal. UVS kreeg hoofdklasser ADO op bezoek. De wedstrijd ging lange tijd gelijk op, maar uitein delijk trokken de Leidenaars aan het langste eind: 3-2. René van Oosten, Jack Roel en Marco Akerboom zorgden voor de Leidse produktie. WSB gaan in het nieuwe jaar op de oude voet verder. Tegen zaterdag- eersteklasser Spaken burg werd een verdiende 2-1 overwinning behaald. Theo Aanhane scoorde beide goals. Bij SJZ is de crisis nog niet voorbij. De oefenwedstrijd te gen UDO, dat een klasse lager speelt, eindigde na een 0-5 tus senstand in 3-5. Hans Susan en Marco de Hollander waren bei den tweemaal succesvol voor de afdelingsclub. Ronald de Jong maakte het feest compleet. Hierna deden Carlo van Nierop, Peter Bos en Arjan van Rijn nog iets terug voor de thuisclub. RUGBYMEDEWERKER DIOK wees Haarlem in de erek lasse van de landelijke rugby- competitie terug met 31-0. De Leidenaars boekten deze score ondanks een man minder-situ- atie. Robert Broers werd al na tien minuten uit het veld ge stuurd. In de eerste klasse plaatsten The Bassets zich via een uiteindelijk nog moeizame 25-19 overwinning op USRS voor de kampioens play-offs. De Athletics verzuimden in Middelburg hetzelfde doen door de winst met 10-0 bij Oemoemenoe te laten. De eerste tien minuten leek er geen vuiltje aan de lucht boven het DIOK-veld. Mare Michelsen opende de score met een try, vijf minuten later gevolgd door een vijfpunter van Perrv Noor- dermeer. Dan slaat toch de vlam in de pan. „Je weet dat Haarlem het van intimidatie- rugby moet hebben", legt win ger Edwin Verver na afloop uit. „Dan moet je niet op provoca ties ingaan. Maar dat hebben we wel gedaan." Na de tweede try werd Chris Hogg tegen de grond geslagen. De altijd felle Robert Broers bood zijn prop ogenblikkelijk hulp en probeer de de gemoederen te sussen. Een aktie, die door de zeer ma tig leidende scheidsrechter Van der Velden werd gehonoreerd met uitsluiting. DIOK moest met veertien man verder, maar bleef zelfs in de zevenmans-scrum (tegen acht van Haarlem) overeind. Kort voor rust bemachtigde Frank Beers de bal uit een line- out. De net tot het DIOK-ge- zicht van 1994 uitgeroepen prop speelde zich vrij en scoor de na een rush van ruim 25 me ter. Gottfried Bos nam het trap pen van de conversies over van Michelsen en bracht de 17-0 ruststand op het scorebord. De try van Beers werd niet de mooiste van de wedstrijd. Die kwam op naam van Verver. Mi chelsen zorgde met een diepe kick voor een line-out bij Haar lems 25-meter lijn. Vanuit de inworp en na een prima opzet in de tweede fase kreeg Verver de bal. De winger maakte een fraaie dummy, waarmee hij liefst acht man op het verkeerde been zette, snelde over de blin de zijde buitenom naar de try- lijn, sneed vervolgens naar bin nen en drukte de try. Bos con verteerde. Via een up-and un der van Mare Michelsen be machtigde Ewoud Chaudron de stuiterende bal om daarmee 29- 0 te laten aantekenen. Bos con verteerde opnieuw, nu voor de 31-0 eindstand. The Bassets keken bij USRS al snel tegen een 7-0 achterstand. De kans zich definitief voor de kampioens play-offs in de eer ste klasse te plaatsen liet de Sas senheimse ploeg zich echter niet ontnemen. Kees Klinken berg verkleinde de achterstand tot 7-5, waarna Wilco Meeuwis- sen voor een 7-10 voorsprong zorgde. Klinkenberg drukte ver volgens zijn tweede en Bassets derde try. De conversie van Rob van der Heiden bracht de 7-17 ruststand op het scorebord. Na de pauze vergrootte Meeuwissen de marge tot 15 punten, waarna de produktie door een tekort aan kracht en conditie volledig stagneerde. USRS kwam met een geconver teerde vijfpunter en een push over try sterk terug tot 19-22. Marco van der Heiden bracht The Bassets met een dropgoal tenslotte toch in de door de pri ma competitiestart stellig ver diende play-offs. Na de loiappe 13-3 winst op de laatste speeldag van het oude jaar op koploper RCC verzuim den de Athletics de plaats in de play-offs via Oemoemenoe vei lig te stellen. De Zeeuwen profi teerden in de beginfase van en kele foutjes van de weer met veel invallers spelende DIOK- reserves. De 10-0 voorsprong werd ook in de tweede helft niet meer uit handen gegeven. Een punt uit, nu nog twee, duels scheidt de Athletics nog van de kampioenscompetitie in de eer ste klasse. In de hoofdklasse vertoont de titelmachine van Volmac Rot terdam dit seizoen opmerkelijke haperingen. De Rotterdammers verslikten zich met Philidor Leeuwarden bijna opnieuw in een opponent van duidelijk minder kaliber en kunnen daar om ook maar tenauwernood aansluiting houden met het tot nu toe imponerende HSG. Jeroen Piket sneuvelde in dit treffen door zich pijnlijk te ver- combineren tegen Dimitri Rein- derman. John van der Wiel bleef bovendien op een halfje steken tegen Yge Visser. Leidse over winningen waren er wel voor Marcel Piket en Rini Kuijf: 51/2- 41/2 voor Volmac. Jan Dirk Hazeleger opnieuw in vorm Tonnie Dirks moest in de halve marathon van Egmond de Kenyaan Kiprono voor laten gaan. De 25-jarige Kenyaan John Kiprono heeft zondag de 22e halve marathon van Egmond gewonnen. Hij toonde zich in de laatste kilometer de sterkste van een kopgroep van drie lo pers van wie Tonnie Dirks twee de werd en de Mexicaan Ger man Silva derde. Bij de vrouwen ging de winst, evenals vorig jaar, naar de Keniaanse Tecla Lorou- pe. Kiprono is een in Nederland nog vrij onbekende atleet. Hij nam in het Pickwick-wegcircuit tot nu toe alleen deel,aan de Singelloop in Breda, waar hij tweede werd achter zijn landge noot Nade. Jan Dirk Hazeleger verdedig de de regionale eer in Egmond met verve. De Katwijker toonde met een 23ste plaats wederom goede vorm. Met 1.08.07 werd hij tiende Europeaan en zeven de Nederlander. Joke Kleyweg was in Egmond tevreden met haar eerste halve marathon na de geboorte van dochter Jonnah. De Bataafse fi nishte in 1.24.30 ronde de vijf tiende plaats. Echtgenoot Huub Pragt meldde zich geblesseerd af voor Egmond. De Lisser Keu kenhofloop was gisteren een prooi voor Willem Boon. De at leet van De Spartaan won zijn thuiswedstrijd, een halve mara thon, in 1.09.46. De eerste tien kilometer maakte naast de Voorhouter ook de Bataafse ve teraan Harry Versteegen deel uit van de kopgroep, maar deze kreeg in de laatste kilometer bij na een halve minuut aan de broek. Tineke van Gerven bleef bij de vrouwen haar NSL-club- genote Liesbeth Vergeer ruim voor (1.29.02 om 1.31.57). lisse gerrit-j, basketbalmedewerker Een kapotte ring van de basket heeft de vrouwen van BV Lisse bijna de das omgedaan. In de eerste confrontatie in de elite A- poule van de eredivisie tegen Groningen werd de ruime voor sprong bij rust (46-26) door de extra lange pauze bijna wegge geven. Groningen kwam vier minuten voor tijd gelijk (57-57) maar kon niet doordrukken, waardoor Lisse uiteindelijk toch opgelucht ademhaalde: 72-59. Lisse speelde een uitstekende eerste helft, die de goede be doelingen na het matige slot van de reguliere competitie dui delijk maakte. Groningen werd geen kans gegeven en de thuis ploeg leek dan ook simpel op de derde overwinning op Gronin gen af te stevenen. Een losse bout gooide echter bijna roet in het eten. De ring moest ge maakt worden, Lisse was ,het ritme kwijt en moest zwoegen voor een goed resultaat. Juist op het moment dat de boel echt in ^kaar leek te stor ten kwam daar echter de we deropstanding. Groningen was 16 minuten bezig geweest om de stand gelijk te trekken. Lisse grossierde in fouten. Schoten die de ring niet eens raakten volgden elkaar in hoog tempo op. Alsof de speelsters bang wa ren dat die weer los kwam te zitten. Keur Annette Keur die een prima eer ste helft afleverde forceerde te veel. Het kwam haar op twee aanvallende fouten te staan. Toen ze met vier minuten en 26 seconden te gaan haar vijfde - onnodige - fout haalde leek het pleit beslecht. Groningen kwam via de twee verdiende vrije wor pen op gelijke hoogte: 57-57. Lisse besloot dat het zo ken nelijk genoeg was. Opeens wa ren de flair en het lef weer terug. Marleen Droogh - juist zij - zorgde via twee vrije worpen voor de eerste punten in vijf mi nuten en Lisse was over het dooie punt heen. Toen ook nog Joke van der Heuvel van afstand raak ging schieten was het gebeurd. Van der Heuvel zorgde met twee driepunters - haar enige twee in de wedstrijd - voor het her nieuwde gaatje. Groningen kon nog slechts een keer de basket vinden. Scores Lisse: Keur 21, Van den Bosch 20. De overwinning betekent, na het zware verlies van Den Hel der tegen Tonego (74-28), dat Lisse de tweede plek in de ere divisie weer heeft overgeno- Groningen daarentegen be houdt met twee punten voor sprong de vierde plaats vast voor Grasshoppers. De Katwijk- sen boekten een nuttige over winning over de zwakste zuster van de zes ploegen in de elite A, Prisma College. De Utrechtse vrouwen hadden zich voor de kerst ternauwernood geplaatst voor de elite A. MSV werd voor gebleven op onderling resultaat. In Utrecht moest Grasshoppers er vQoral de tweede helft hard aan trekken. Tot de rust bleef Prisma College in het spoor: 24- 24. In de eerste minuten na de hervatting sloeg Grasshoppers het gaatje dat genoeg zou blij ken voor de overwinning. Met Marloes Driessen in een scoren de hoofdrol maakte de ploeg van Lace Strong het verplichte nummer af. Prisma College blijft waarschijnlijk puntloos in het tweede deel van de compe titie. Grasshoppers liet zich in de jacht op de vierde play-off- laats in ieder geval niet verras- Elite B MSV liet zich in de eerste wed strijd in de elite B niet verrassen door Landslake Lions. In Lands meer bleef de ploeg van Rick Driessen de leeuwen net voor: 59-56. MSV had duidelijk last van de winterstop. De weinige trainingsarbeid zorgde ervoor dat er een hoop naast de basket werd geschoten. Dat kon echter niet verhinderen, dat de Noord- wijksen met de twee punten naar huis konden. Gonny Jan sen speelde in de slotfase een belangrijke rol. De center nam de taak op zich de opeens veel vuldig scorende Angelique Post van Landslake Lions te verdedi gen. Dat lukte, want de thuis ploeg stond vier minuten voor tijd bij 54-52 voor het laatst op voorsprong. Jansen besliste drie seconden voor tijd vervolgens zelf de wedstrijd door vanaf de vrije-worplijn twee keer raak te gooien. Scores MSV: Sluys 21, Berg- hahn 12, Thomas 10. Winst junioren van Leiderdorp De meisjes junioren van Leiderdorp hebben in de divisie opnieuw een ning geboekt: 57-50. BZ '72 hield de thuisploeg tot 43-43 goed bij. Daarna sloeg Lei derdorp een gat. Scores Leiderdorp: Wage- maker 20. Saldi 11, Van Zeg veld 10. Het als zesde geklasseerde Grasshoppers kon in Amstel veen de goede lijn van voor de kerst niet doorzetten. Am stelveen, derde op de rang lijst, haalde flink uit: 100-45. De jongens van BV Leider dorp konden eindelijk weer eens een zege boeken. Hek- kesluiter Flyers uit Rijen was geen partij voor de op de dertiende plaats bivakkeren de Leiderdorpers: 70-54. Scores Leiderdorp: Papi- laya 16, Smeding 15. Van der Plaat 10, Foudraine 10. lisse gerrit-jan van geen basketbalmedewerker De basketballers van MSV gaan na de winterstop onverdroten voort op weg naar het kampioen schap in de eerste divisie B. Zaterdag werd Lisse vooral in de tweede helft overklast: 59-72. MSV blijft zo ongeslagen en blijft met twaalf punten voorsprong de onbetwiste leider. Lisse kwam vooral lucht en luchtmacht tekort in de streekderby. Een kleine voorsprong bij rust (28-24) kon niet lang meer gekoesterd worden. MSV sloeg vlak na rust een gat naar 36-46 en kwam daarna niet meer in de problemen. Bij Lisse maakt Gerard van der Worp het sei zoen af als coach. Op de eerste dag van het nieu we jaar zei hij alsnog 'ja' tegen het bestuur van Lisse. Met nog dertien wedstrijden te gaan is de taak van Van der Worp om Lisse uit de degrada- tiezorgen te houden. Voorlopig staat de ploeg ge deeld vijfde. Een zesde plaats aan het eind van de competitie betekent degradatiewedstrijden spe len. „Nu het vast staat dat ik blijf ben ik ook van plan om wat nieuwe tactische dingen door te voeren. Vooralsnog lukte dat niet, maar dat komt ook omdat ik pas een keer met ze getraind heb sinds mijn besluit om te blijven. Dat betekende ook dat de ploeg een conditionele achterstand heeft, want ik heb niet de indruk dat ze in de kerstvakantie veel aan hun conditie hebben ge daan." Het conditiegebrek zorgde ervoor dat Lisse in de tweede helft MSV moest laten gaan. De bezoe kers heersten onder de borden, zelfs met een halffitte bart Driessen. Lisse speelde rommelig, leed veel balverlies en kwam lucht te kort. Scores Lisse: Van Schijndel 13, van den Akker 12. Ter Haak 11. MSV: Dogo 23. Koek 16. Van Velzen '11. BS Leiden In de promotiedivisie kon BS leiden koploper Voorburg niet verontrusten. In een weinig pro- duktieve wedstrijd trokken de bezoekers aan het langste eind: 40-57. De bliksemstart van Leiden (10-0) werd gevolgd door veel geploeter. Ix>et de Ruijter begon met vier driepunters, maar kon daarna weinig meer uitrichten. Voorburg was leiden bij de rust al voorbijgestreefd (27-36) en hoefde in de tweede helft alleen nog maar te controleren, leiden kwam na de thee niet verder dan dertien punten. Veel te weinig om de koploper nog te bedreigen. Scores BS Leiden: De Ruijter 20. LAKE PLACID ANP Eric Flaim voert de Amerikaanse shorttrackploeg aan op de Olympische Winterspelen in Lillehammer De voormalige wereldkampioen bij de allrounders won de selectiewedstrijden in Like Placid. Hij ver zamelde 18 punten. Flaim wordt naar Noorwegen vergezeld door Andy Gabel en John Coyle.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21