Rode kaart smet op bekerzege Feyenoord Romario leidt Real naar slachtbank Sport Krijgsman grijpt kans met beide handen Amusement bij Vitesse en nac Robson in beeld bij Wales Paul McGrath onvindbaar Rampzalige winter voor Hollands Inter MAANDAG 10 JANUAR11994 John cle Wolf: 'Ik heb nu eenmaal mijn naam tegen EREDIVISIE Scheidsrechter De Graaf. Toeschouwers 5000 Rode kaart: 40. Oosterhof (Cam buur, 2x geel). 56. Mrkela 0 Geert Meijer had zijn aan voerder nog willen waar schuwen, maar hij was net te laat. Daarom had hij John de Wolf niet meer van diens represaillemaatregel - een aanslag op de benen van Virgil Breetveld - kun nen weerhouden, al sprak hij vergoelijkend 'dat De Wolf het niet moedwillig had gedaan. Dan had hij hem hoger moeten raken. Maar ik heb geen moeite met de rode kaart voor De Wolf, maar waarom dan geen rood voor Breetveld?' dordrecht NPA De aanslag was even onbezon nen als onzinnig. Feyenoord leidde tien minuten voor tijd aan de Krommedijk met 2-0 en stond al met een half been in de kwartfinale, toen John de Wolf zich vergat. ..Ik was geïrriteerd", verklaarde Feyenoords vrije ver dediger zijn vergrijp. Als gevolg van de overtreding van Breet veld op de uitgekomen doel man Ed de Goey, maar ook van wege het opstootje rond Rob Maas en Breetveld. „Maar ik heb hem niet eens geraakt", klonk het bijna spijtig uit de mond van Feyenoords aanvoer der, „dat zal iedereen na het zien van de tv-beelden kunnen bevestigen." Sterker, bij het neerkomen stond Breetveld op zijn benen, liet De Wolf verongelijkt weten. „En even later, nadat ik de rode kaart had gekregen, stond hij vrolijk op, lachte hij naar me en gaf me zelfs een knipoog. Ter wijl ik daarvoor geen enkele overtreding had gemaakt. Maar Verontwaardiging alom bij de spelers van Feyenoord nadat scheidsrechter ik heb nu eenmaal mijn naam tegen." Feyenoords trainer Geert Meijer wilde slechts verwijzen naar de slotfase van de eerste helft van het bekertreffen met Dordrecht '90. waarin Feye noord de 2-0 had moeten uit bouwen tot een veiliger marge. Jozsef Kiprich werd daartoe in staat gesteld door Regi Blinker, en ook de andermaal falende John van Loen, die verzuimde de Hongaar te volgen. Eigenlijk bereikte Feyenoord vrij eenvoudig de laatste acht, omdat Jozsef Kiprich (voor de grieperige Taument) al na 13 minuten 0-1 langs Ricardo de Jongh kon schuiven, nadat Henryk Larsson een inworp van De Wolf had doorgekopt. Acht minuten voor rust joeg Henk Fraser een afgeslagen hoek schop van Regi Blinker vanaf de rand van het strafschopgebied meteen achter de Dordtse doel man (0-2). Waarna de Dordtse agressie toch nog even terug kwam in het streven naar de 1- 2. „Dan zie je de overtredingen toenemen en krijg je de reac tie", zei Meijer ter verklaring van de acht gele kaarten, waar mee scheidsrechter Jol de wed strijd in toom moest houden. „Maar laten we het maar niet over de scheidsrechter heb ben", vervolgde Meijer met het oog op zijn collega Wim van Hanegem, die door de KNVB in staat van beschuldiging is ge steld na diens uitlatingen aan het adres van arbiter Luinge. „Twee doelpunten uit dooie Dordrecht-trainer Van Zoghei op zijn beurt. „Bij die van Fraser dacht ik dat hij ergens op de bij- velden zou eindigen, maar in eens lag hij achter De Jongh. Het is dat de beste keeper van Nederland bij Feyenoord staat, anders waren we nog terug in de wedstrijd gekomen. Wij heb ben gedaan wat in ons vermo gen lag. Maar als het op fysieke hardheid aankomt, kunnen wij het nooit winnen." De Dordtse trainer vergat evenwel de mogelijkheden voor Blinker, De Wolf en Larsson, waarbij vooral de inbreng van Zweed opvallend genoemd mocht worden. Als middenvel der toonde hij zich attent, zowel aanvallend als verdedigend, ter wijl hij ook zijn sprongkracht bewees bij de 1-0 van Kiprich. „Hij brengt wat extra's", aldus Meijer. „Hij gaat ook niet voor niets met Zweden naar het WK." Dordrecht '90: De Jongh; Liefden, Van Wattum, Wilsterman en Wouden; Lems, Atmodikoro en Langerak; Si mons. Breetveld en Slagboom (46. Van de Merwe) Feyenoord: De Goev; Van Gobbel (39. Maas). De Wolf, Fraser en Esajas; Scholten, Larsson (80. Bosz) en Wit- schge; Kiprich, Van Loen en Blinker leiden gerrit-j, Dennis Krijgsman is terug van weggeweest. De 21-jarige Al- phenaar draaide sinds zijn over stap van Vitesse naar Sparta een niet al te gelukkig seizoen. Na negen wedstrijden in de basis te hebben gestaan, kwam Krijgs man op de bank terecht. Tij dens twee wedstrijden moest hij zelfs op tribune plaatsnemen van Han Berger. De aanvaller kreeg net zoals bij Vitesse niet meer het vertrouwen van de technische staf. Gisteren maak te Krijgsman met drie doelpun ten zijn rentree in de basiself van Sparta. De schorsing van Ron van den Berg zorgde ervoor dat de Alphenaar kon spelen. Krijgs man had een groot aandeel in het met 4-1 gewonnen duel met Volendam. Hij fungeerde twee keer - 2-0 en 4-1 - als afmaker in de punt van de aanval, stond aan de basis van de openings goal van Bogarde en passeerde na een solo-actie met een dia gonaal schot (3-1) de Volen- damse doelman. Daarmee het ongelijk van trainer Berger be wijzend. „Ik kreeg eindelijk weer eens de kans", aldus de opgeluchte Krijgsman. „Het is een lekker gevoel als je er dan gelijk drie inprikt. Afgelopen week op de training ging het al lekker, maar er staan er meer te popelen om die plek van Van den Berg in te nemen. Het blijft de keuze van de trainer, maar ik vind dat ik me het elftal in heb gevoet bald." Terwijl Krijgsman moest toe kijken, boekte maatje Arjan van der Laan de afgelopen wedstrij den wel succes. En ook Winston Bogarde, de topschutter van de rood-witte formatie. Dat maak te de kansen van Krijgsman op een terugkeer in de basis alleen maar kleiner. „Als je twee of drie keer op de tribune hebt ge zeten, ga je niet met een lekker gevoel naar de training. Op een gegeven moment ga je naden ken. Kan ik het nog wel? Maar ik ben altijd in mezelf blijven gelo ven. Met het nieuwe jaar kun je er alleen maar weer met goede moed tegenaan gaan. Nu kreeg ik de kans, maar volgende week mag Van den Berg weer spelen en dan weet ik nog niet of ik er weer insta." Vitesse en NAC beantwoordden zondag in Arnhem de hoge ver wachtingen. De twee aanval lend ingestelde ploegen boden 90 minuten volop amusement. Met de thuisclub als terechte De hoge klassering op de rang lijst van Vitesse, het sterke de buut van NAC in de competitie en de goede resultaten van bei de teams in de maand decem ber, waren de oorzaak van het hoge verwachtingspatroon bij de bijna 7.000 toeschouwers. Kort voor rust verzilverde top- cardiff. rtr schutter Gillhaus een voorzet van Latuheru en het belangrijke tweede doelpunt werd in de 79e minuut gemaakt door Cocu na een voorzet van Gillhaus. Om dat NAC halverwege de tweede helft via een omstreden straf schop door Van Hooijdonk ge lijk was gekomen, bestempelde Vitesse-trainer Neumann het doelpunt van Cocu als het be langrijkste van de wedstijd. Neumann: „Na de gelijkma ker hadden we het even moei lijk, maar de rust en concentra tie die we daarna weer konden opbrengen werden beloond." Bobby Robson is de voornaamste kandidaat om bondscoach vai het nationale elftal van Wales te worden. De bijna 61-jarige Brit i door de voetbalbond van Wales voor die functie gepolst. Robson heeft bedenktijd gevraagd. Robson werd na het WK in Italië (1990) trainer bij PSV. De Brit vertrok anderhalf jaar geleden uit Eindhoven om in Portugal bij Sporting aan de slag te gaan.In december werd hij daar, na een mislukt avontuur in de Europa Cup, op straat gezet. „We hebben Robson kort gesproken en hem de vraag gesteld of hij interesse in de baan heeft. Hij was duidelijk verrast en wilde over het voorstel nadenken", verklaarde Alun Evans namens de bond. Robson woont nog in Estoril (Por). De voormalige bonds coach van Engeland moet in Wales de opvolger worden van Terry Yorath, wiens contract op 31 december ten einde liep. is niet de eerste keer dat de Ier in de Britse voetbalwereld vraagtekens oproept. Aan het begin van dit seizoen weigerde McGrath met Aston Villa naar Japan te gaan voor een trai ningskamp. Ron Atkinson wil zijn speler niet kwijt. Volgens de coach van Villa behoort McGra th in Europa tot de beste verde digers. De Ierse international Paul Mc Grath is weer eens onvindbaar. De centrale verdediger van As ton Villa kwam zaterdag niet opdagen bij het eigen stadion, waar de ploeg zich verzamelde voor de bekerwedstrijd bij Exe ter (0-1). Niemand kon vertellen waar de voetballer uithing. Het BUITENLANDS VOETBAL Invaller Huistra inspireert Rangers Glasgow Glasgow Rangers is weer even eerste in de Schotse voetbalcompetitie. De landskampioen versloeg Kilmarnock za terdag met 3-0. Naaste concurrent Aberdeen verspeelde voor ei gen publiek een punt tegen St. Johnstone: 1-1. Motherwell, met evenveel verliespunten als Rangers en Aberdeen de derde titel kandidaat, kwam niet in actie. Rangers nam dan wel royaal af stand van St. Johnstone, maar het resultaat kwam pas laat tot stand. Pieier Huistra wees zijn werkgever de weg. Hij opende, koud op het veld, de score in de 68e r reggio nell' emilia Mevrouw Bergkamp verlangt aan het Como-meer naar rode bieten. Haar man heeft ook wel wat te wensen in 1994. De spag hetti en het calcio kunnen de sterspeler nog niet bekoren. Het gaat slecht met het Hollandse Inter. Het jaar is nog geen tien dagen oud, maar Inter ging al drie keer verdiend onderuit. Gisteren vergooide Inter de kampioenskansen bij de debu tant Reggiana: 1-0. Bergkamp leek als een suikerpop op te los sen in de onophoudelijke regen en was onzichtbaar. Echt Hol lands weer voor boerekool met rookworst in de stad van de tagliatelle en de tortellini. Toch staat Bergkamp bij de clubleiding niet ter discussie. Voorzitter Pellegrini kwam spe ciaal uit Kenia om zijn dure werknemers de oren te wassen. Bijna alle spelers kregen te ho ren dat ze bij volgende wan prestaties kunnen vertrekken, maar Bergkamp gaat vrijuit. „Hij is onze vedette voor de ko mende jaren", herhaalde Pel legrini voor alle duidelijkheid. Johan Cruijff, die zou Berg kamp nog liever vandaag dan morgen uit Milaan willen halen. Zo zeggen en schrijven de Itali aanse media die weer specule ren over een hereniging van de sterspeler met zijn leermeester, maar de kans daarop is gering. Dat Inter volgend nieuwe trainer aan het roer heeft, staat wel vast. Trainer Bagnoli heeft zich vertild aan de opdracht om Inter kampioen te maken. De man was in Reggio niet eens ontevreden met de prestatie van zijn ploeg. „We hebben alles gedaan om te win nen, maar we hebben het geluk niet mee", sprak de coach zuur. AC Milan scoort nog minder dan Inter, maar de kampioen heeft meer succes. Tegen de twee zwakste clubs op de rang lijst speelde het binnen vier da gen twee keer 0-0. Het verwen de publiek in Milaan begint zich te keren tegen trainer Capello en spelverdeler Savicevic. Milan viel voorspelbaar aan tegen het stijf onderaanstaande Lecce. Van de rivalen profiteerde al leen Sampdoria via een fraaie maar geflatteerde 4-1-zege op Napoli. In de eerste helft draai de de Genuese club op volle toeren. Platt miste in de 20ste minuut een strafschop. Lom- bardo scoorde een kwartier la ter na een solo. Vlak voor rust verzuimde Fonseca zijn ploeg op gelijke hoogte te brengen. De spits uit Uruguay miste een strafschop. Hij nam zes minu ten na de pauze revanche door een directe vrije trap te benut ten. Binnen een minuut hielp Gullit zijn ploeg weer op voor sprong. In de slotfase scoorde Roberto Mancini twee keer. Hristo Stoichkov feliciteert Romario de Souza Faria na zijn eerste treffer. De Braziliaan zou tegen rivaal Real Madrid nog tweemaal scoren, foto ap Twintig jaar na de legendari sche 5-0 competitie-overwin ning van Barcelona op Real Ma drid in het Santiago Bernabeu- stadion met een doelpunt van uitblinker Johan Cruijff heeft de geschiedenis zich za terdagavond min of meer her haald. Met als verschil, dat Cruijff nu op de bank zat als trainer en dat Barcelona opti maal gebruik maakte van het thuisvoordeel. Want het Camp Nou-stadion was voor het eerst sinds lange tijd weer totaal uit verkocht met ruim 115.000 toe schouwers. Die zorgden yqor een Catalaanse ambiance met ole's, waves en uitbundig ge zwaai met vlaggetjes in de Bar- ca-kleuren. Mpar misschien het belang rijkste verschil was, dat het Bar celona van 1994 over een speler als Romario beschikt, die met fantastisch spel en drie doel punten het middelpunt werd van een voetbalhappening, die de Spaanse competitie al lang niet meer te zien had gegeven. Cruijff en Real-trainer Benito Floro hadden ieder voor een verrassing gezorgd in hun op stelling. Laudrup was deze keer het slachtoffer van het vierde- buitenlander-probleem, waar mee Cruijff elke week te maken heeft, terwijl Floro zijn vedette Butragueno op de reservebank had laten plaatsnemen. Beide elftallen begonnen voorzichtig, met Real in de beginfase iets sterker. Maar in de 24ste mi nuut doorbrak Romario op pure klasse de patstelling. De kleine Brazilaan, die tot op dat mo ment slechts driemaal de bal had aangeraakt, maakte zich op een onnavolgbare wijze los van zijn bewaker Alkorta en scoorde 1-0. Dat doelpunt, zijn eerste sinds zeven wedstrijden, werkte als een bevrijding, niet alleen voor hemzelf maar voor het he le elftal. De andere ster van het veld, Ronald Koeman, leidde di rect na rust de genadeslag in voor het 'slechtste Real Madrid uit de geschiedenis', zoals de Spaanse pers gisteren berichtte. Koeman, die souverein het spel vain Barcelona controleerde, mocht iets buiten het straf schop gebied een directe vrije trap nemen na een overtreding tegen Stoichkov. Op de hem zo eigen manier schoot hij de bal loepzuiver over de muur van Real in de verste linkèrhoek van doelman Buyo. Daarna stortte Real in en met Laudrup voor Stoichkov werd de Madrilenen bij elke aanval van Barcelona op de pijnbank gelegd. Vooral de combinaties tussen Laudrup en Romario le verden talrijke kansrijke situa ties op, waaruit de Braziliaan nog twee keer doelpuntte. In valler Ivan bepaalde de eind stand op 5-0. Na de wedstrijd zei Cruijff een gelukkig mens te zijn en sprak hij de hoop uit niet 'nog eens twintig jaar te hoeven wachten op zo'n overwinning op Real'. Romario die met zijn hattrick nu op 16 doelpunten is geko men in 18 competitiewedstrij den, zei 'dat God hem had ge holpen om te scoren'. Real-trai- ner Floro sprak van een 'ver diende, maar geflatteerde over winning voor Barcelona': „Iedereen binnen de club weet dat deze nederlaag nog een staartje zal krijgen". De achttiende competieronde in Spanje heeft de strijd om het landskampioenschap terugge bracht tot een duel tussen Bar celona en Deportivo de la Coru- na. Want van de eerste tien clubs op de ranglijst behaalden alleen Barcelona en Deportivo de volle winst. Deportivo won thuis overtuigend van Logrones, maar het op de derde plaats vertoevende Sporting de Gijon vorige week nog goed voor een 2-0 overwinning op Bar celona verloor met 3-0 van Zaragoza. Athletic de Bilbao, Real Sociedad, Sevilla, Albacete, Valencia en en Atletico de Ma drid speelden alle gelijk. CIJFERS 1. Standard Luik - Racing Genk 2-0, Char leroi - RWDM 3-2, Anderlecht - Waregem 6-1. Club Brugf - Cercle Brugge Mechelen 0-2 Lecce 0-0, Sampdoria - Napoli 4-1, Torin SPANJE: Barcelona - Real Madrid 5-0. Athletic Bilbao - Real Sociedad 0-0, Alba cete - Sevilla 2-2, Zaragoza - Sporting Gijon 3-0. Osasuna - Celta de Vigo 0-1. Valladolid - Valencia 1-1, Oviedo - Rayo Vallecano 5-0, Atletico Madrid - Lleida 0- 0, Racing Santander - Tenerife 1-0. Later: Athl. Bilbao 18-22 Sevill ENGELAND Derde 0-1, Barnet - Chelsea 0-0, Blackburn - Portsmouth 3-3, Bolton - Everton. 1-1, Bir mingham - Kidderminster 1-2, Bristol City - Liverpool 1-1 gestaakt na 65 min vanwe ge stroomstoring. Exeter - Aston Villa 0-1, Leeds - Crewe 3-1, Manchester City - Lei- cester 4-1. Newcastle - Coventry 2-0, Old ham - Derby 2-1, Peterborough - Totten ham 1-1, Sheffield Wednesday - Notting ham Forest 1-1, Southampton - Port Vale 1-1, Stockport - Queen's Park. Rangers 2- 1, Wolverhampton - Crystal Palace 1-0, West Ham - Watford 2-1, Swindon - Ips wich 1-1, Wimbledon - Scunthorpe 3-0, Wycombe-Norwich 0-2 Dundee 2-0, Partick Thistle - Celtic 1-0, Amateurteam stunt in Birmingham londen »(rtr) '- Raittfafge GRIEKENLAND: Apollon - AEK 1-3, Kala- rnaria - Xanthi 0-0, Doxa Drama - Athinai- Panionios 1-1, NaoL 3, OFI Kreta - Edessaikos 3-0, Panahaiki - PAOK 1-1, Olympiakos - Aris Saloniki 0-0 wegens noodweer gestaakt na 32 minuten (wordt overgespeeld) AEK 19-45 Aris 18-34 Panathin 19-39 PAOK 19-31 Olympiakos 18-35 Iraklis 19-30 De grootste verrassing tijdens de derde ronde van het toernooi om de Engelse beker (FA-Cup) kwam zaterdag op naam van het zeer bescheiden Kiddermin ster. Het veredelde amateur team, in de competitie niet goed genoeg voor een plaats in de League, schakelde Birming ham uit. De eerste-divisieclub werd op eigen veld met 1-2 ver slagen, ,na een voorsprong van 1-0. Queen's Park Rangers was de enige ploeg uit de hoogste divi sie die uit het toernooi werd verdreven. Stockport, uit de tweede divisie, schaarde zich eveneens na een acliterstand alsnog met 2-1 bij de laatste zestien. Liefst tien wedstrijden eindigden gelijk. Diexluels wor den over anderhalve week over gespeeld. Harding gaf Birmingham in het duel met outsider Kidder minster een voorspoedige start. Hij scoorde in de negende mi nuut. De snelle treffer suste de thuisploeg in slaap. Cartwright kon in de 28e minuut het even wicht herstellen. Na de rust miste Saville namens Birming ham een strafschop, een tegen slag die de favoriete ploeg niet meer te boven kwam. Purdie ontpopte zich in de 68e minuut als de held van Kidderminster, dat voor de eerste keer in de clubhistorie van 108 jaar de vierde ronde van de FA-Cup be reikte. Ook Stockport profiteerde van gemakzucht bij de (gere nommeerde) tegenstander. Queen's Park Rangers verzuim de na de openingstreffer van Barker (negentiende minuut) de voorsprong uit te bouwen. De gelijkmaker van Francis vlak voor de rust was discutabel. Een kwartier voor tijd bezorgde Preece zijn club voor de eerste keer sinds 1965 een plaats bij de laatste zestien in het bekertoer nooi.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18