'Sporthal te groot voor Warmond' Regio/Rijn enVeenstreek Bondsspaarbank Alphen en VSB willen samen verder 1994 WORDT EEN HOOGTEPUNT VOOR &RANJE, ISO* MULTICOPV Pleidooi voor open Bollenstreek Das Edelweiss: een gewone club met bijzondere leden Weer herrie over huurprijzen Sixlaan 10 MAANDAG 10 JANUAR11994 Gameboys gestolen zoeterwoude-rundukUit een vitrinekast van het elektronicabe drijf BCC aan de Rijndijk in Zoeterwoude zijn vrijdag twintig ga meboys gestolen. De kast is vermoedelijk met een valse sleutel geopend. De waarde bedraagt 1500 gulden. Inbraak in woning hazerswoude-rijndukBij een inbraak in een woning aan de Rhij- nenburcherlaan in Hazerswoude-Rijndijk zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag geld, oude munten en sieraden gestolen. De daders kwamen het pand binnen na het openbreken van een keukenraam. De bewoners waren afwezig. Vernielingen aan auto koudekerk aan den run Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag aan het Achterom in Koudekerk de sierstrips en een wieldop van een personenauto gesloopt. Tevens werd een brandend voorwerp op het dak van de Brommer in brand gestoken Aan de Briljantstraat in Alphen is in de nacht idag een geparkeerde Suzuki-bromfiets vol ledig uitgebrand. Het voertuig, met een waarde van 750 gulden, is door onbekenden in brand gestoken. Als gevolg van de brand smolt een regenpijp van de flat waartegen de bromfiets gepar keerd stond. Luchtbuksen in beslag genomen alphen aan den rijn De politie heeft gisteren in de Alphense Mauritsstraat twee luchtbuksen in beslag genomen. Twee Alp- henaren van 16 en 19 jaar waren met de buksen op straat op blikjes aan het schieten. Voetballer breekt been wassenaar Een 37-jarige Hagenaar heeft gistermiddag bij een voetbalwedstrijd op een sportveld aan de Buurtweg in Wasse naar een open beenbreuk opgelopen. De man kwam ongelukkig met zijn tegenstander in botsing. Hij is naar het Westeindezie- kenhuis in Den Haag overgebracht. Auto's opengebroken wassenaar Op het parkeerterrein van de sportvereniging HGC aan de Buurtweg in Wassenaar zijn gistermiddag twee perso nenauto's opengebroken. Gestolen werden de autoradio, 50 cd's, een computer en een polaroidcamera. Vrachtauto gestolen hazerswoupe-dorp Van een parkeerterrein van het transportbe drijf Windhorst aan de Belgiëlaan in Hazerswoude-Dorp is in de nacht van vrijdag op zaterdag een lege vrachtwagen gestolen. De auto - een Volvo F10 - heeft een nieuwwaarde van 187.000 gul den. De daders hebben het prikkeldraad van het toegangshek opengeknipt. Inbrekers actief in Voorschoten voorschoten Inbrekers hebben dit weekeinde op zes plaatsen in Voorschoten hun slag geslagen. Uit een woning aan de Van Kempenstraat werden geld, bankpasjes en een openbaar ver voerkaart gestolen. In de Prinses Beatrixlaan werden twee hui zen bezocht. Hier bedroeg de buit een paspoort, rijbewijs, che ques en een verblijfsvergunning. Uit een andere woning werd honderd gulden gestolen. In de Karei Doormanlaan werd een vi deorecorder gestolen terwijl uit een huis aan het Frans Hals plantsoen geld en sieraden werden meegenomen. Nog niet be kend is wat er is gestolen uit een pand aan de Dr. Martinus van derStoelstraat. De Stichting Bondsspaarbank Alphen aan den Rijn en de VSB Groep gaan onderzoeken of zij kunnen samenwerken. De sa menwerking moet de marktpo sitie van beide banken verbete ren. Het onderzoek kan enkele maanden in beslag nemen. De spaarbank wil een zuster onderneming van de VSB Groep worden en niet fuseren. „We willen als het ware aanhaken bij de VSB Groep, zodat we eigen beslissingsbevoegdheid behou den", zegt directeur Dingemans PW: 'gemeente houdt clubs worst voor' Warmond kan gemakkelijk toe met een sportzaal. Een hal is veel te groot voor zo'n kleine gemeente, vindt Pro gressief Warmond. Volgens de politieke partij kan War mond uit de voeten met een sportzaal die iets groter is dan de Klim Op aan de Endepoellaan. Door een kleinere sportaccommodatie te bouwen in de nieuwbouwwijk Endepoel III zou Warmond 2,8 miljoen gulden besparen, stelt PW. warmond liesbeth buitink „We geloven niet dat een sport hal een goede investering is", aldus PW-lijsttrekker G. Slinger land. „Andere gemeenten heb ben sporthallen die maar voor zeventig procent bezet zijn. Sas- senheim kwam in Warmond zelfs vragen om clubs naar het sportcomplex de Wasbeek te sturen! Dan is het toch niet ver standig om weer een hal neer te zetten? Het is een te grote voor ziening voor deze kleine ge meente", vindt Slingerland. De afmetingen van de hal zijn onder meer afhankelijk van de sporten die de meeste ruimte nodig hebben. Vooral zaalvoet ballers en handballers hebben een hal nodig. De andere spor ters kunnen met een zaal toe. Slingerland: „Het is niet onze bedoeling om verenigingen er uit te sturen, maar wat is er op tegen om één of twee avonden per week bijvoorbeeld de Was beek af te huren. Als de ge meente dat subsidieert is ze al tijd nog goedkoper uit dan wan neer ze de exploitatitekosten van een sporthal moet dragen." Een sporthal zou bovendien te veel overlast veroorzaken in de nieuwbouwwijk, vreest PW. Slingerland: „De sportlocatie is alleen bereikbaar via de woon wijk. De gemeente wil natuur lijk een sporthal optimaal ver huren, dus zal ze ook sportclubs van buiten de gemeente moe ten aanttrekken. Dat betekent een verkeersaantrekkende wer king. Een sporthal is gewoon een gebouw in dat kleinschalige gebied." Progressief Warmond verwijt het college geheimzinnig te doen over de kosten van een sporthal of sportzaal. „Ze willen nu alleen praten over de be hoefte van de sportclubs. Het lijkt erop dat ze de clubs een worst voorhouden. Maar na de verkiezingen moeten ze over de kosten en dus over de huren Slingerland beseft dat de af keuring van een sporthal geen populair standpunt is, zo vlak voor de verkiezingen. „We kun nen wel tot en met de verkiezin gen blijven doen of er niets aan de hand is, maar daama komt de rekening. En we gaan er vanuit dat onze kiezers gezond verstand hebben", hoopt Slin gerland. van de Bondsspaarbank. „We blijven dan een zelfstandige on derneming. Bij een fusie lopen we het gevaar opgeslokt te wor den door de grote VSB Groep." Bondsspaarbank Alphen aan den Rijn heeft elf vestigingen in de Rijn- en Veenstreek. Bij de onderneming werken 55 men- De VSB Groep maakt deel uit van Fortis, een internationaal bank- en verzekeringsconcern. AG Groep en N.V. AMEV zijn de moedermaatschappijen van Fortis. De VSB Groep heeft ruim zesduizend medewerkers. EN VOOR ROOD, PAARS, GPEL ROSE, BLAUW. GROEN, BRUIN, LILA- WANT NU KOSTEN KWALITEITS-KLEURKOPIEËN SLECHTS Canon kwaliteits-kleurkopieën in diverse formaten en 5 oplagen. Van overhead-sheets, foto's tot full-color omslagen. g Leiden-C, St. Jorissteeg 22-34, tel: 071-146291 Leiden-Z, Rooseveltstraat 74, tel: 071-321101 Noordwijk, Van Panhuysstraat 2, tel: 01719-12645 Sassenheim, Hoofdstraat 210, tel: 02522-15099 "MBOEGEB FIETSTEN WE POOR 'I OPENJfELir duin- en bollenstreek Deze grote borden staan sinds kort op verschillende plaatsen in de Bollenstreek. Ze vormen een protest tegen de plannen van de provincie om tot het jaar 2015 ruim 20.000 woningen in het gebied te te bouwen. De borden, deze staat aan de Leeweg in Noordwijker- hout, zijn geplaatst door de Werkgroep Behoud Bloembollenstreek. De afgelopen vijf dagen dagen haalde de werkgroep tijdens de Midwinter flora en de Mechanisatieshow in Lisse 5.000 handtekeningen op voor het behoud van de streek. Dit aantal kan de komende dagen nog groeien, omdat de Midwinterflora in de CNB-hal aan de Grachtweg nog tot en met zondag open is. De Werkgroep Behoud Bloembollenstreek beraadt zich er nog over aan wie de handtekeningen worden overhandigd. foto dick hocewoninc Carnavals-grootvorst nu actief in Oegstgeest Een carnavalsvereniging voor gehandicapten wil Joop Buys 'zijn club' Das Edelweiss beslist niet noemen. „Er zijn enkele jongens bij die wat moeilijker praten of wat langzamer zijn dan anderen. Die horen naar mijn idee niet in een aparte club thuis. Dan druk je ze een stempel op. Nee hoor, bij mij zijn ze lid van een gewone ver eniging, waar iedereen welkom is. Dat blijkt ook wel uit de aan meldingen die bij mij binnen zijn gekomen." De Oegstgeester club draait nu een half jaar en beschikt in middels over 35 leden, van wie er twaalf afkomstig zijn uit het gezinsvervangend tehuis De Waterschapsheuvel in Haas- wijk. De vereniging bestaat welis waar nog niet zo lang, het leven van de 71-jarige Buys draait al wel geruime tijd om het carna val. Zo organiseerde de Oegst- geestenaar carnavalsfeesten voor het personeel van zieken huizen in Delft, Vlaardingen, Schiedam en Eindhoven. Ook was hij actief voor de militairen op het vliegkamp Valkenburg. „Iets terugdoen voor mensen die altijd voor anderen in de weer zijn", zo motiveert de voormalige assistent van een patholoog-anatoom zijn carna valsactiviteiten. „Bovendien vind ik het zelf ook heel leuk om in de periode rond carnaval in de weer te zijn." Het unieke is dat Buys vrijwel in zijn eentje de activiteiten op touw zet. Hij heeft in de loop der jaren zijn eigen vereniging opgebouwd, die de naam Das Edelweiss kreeg. „De edelweiss is tenslotte het bloempje van de vriendschap. Met de vereniging ging ik bij de ziekenhuizen aan de slag, waarbij ik assistentie kreeg van iemand uit het zie kenhuis. Uit het personeel haal de ik de prins, de raad van elf, dansmariekes en dergelijke. Zij konden kleding dragen die ik in de loop der jaren zelf had aan geschaft. Een ander brengt zijn geld naar de kroeg en ik kocht carnavalskleding en allés wat daarbij verder nodig is. Nu kun nen ze daar in Oegstgeest weer plezier aan beleven." Buys woonde tot vorig jaar mei in Leiden. Het organiseren van carnavalsactiviteiten was bepaald niet zijn enige tijdsbe steding. Hij werkte mee aan projecten voor sociale vernieu wingen, hield zich bezig met woningbouw en zette zich in voor ouderen in Slaaghwijk, de flattenbuurt in de Merenwijk. „Ik kan nu eenmaal niet erg stil zitten. Bovendien praat ik graag, ik kon me dus flink uitle ven in Leiden. Ze wel eens de pastoor, als ik weer in de weer ben." Bij zijn komst in Oegstgeest was het wat die activiteiten be treft gedaan. „Ik viel dus in een zeer diep gat. Vrijwel onmiddel lijk na mijn verhuizing ben ik naar De Waterschapsheuvel ge gaan. Ik vroeg of er wat voor mij te doen was. 'Kom zelf maar met een idee', kreeg ik als ant woord. Toen heb ik het idee ge opperd om wat met Das Edel weiss te gaan doen. Dat viel ge lijk in goede aarde", aldus Buys. „Vooral toen het geheel ging draaien. Er was alom verba zing." De Oegstgeestenaar vraagt geen contributie van zijn leden, zij geven een vrijwillige bijdrage om de activiteiten te kunnen bekostigen, zoals het vervoer naar bevriende verenigingen. De club wacht drukke weken. Zo is Das Edelweiss op 15 janu ari te gast bij De Blauwkousen in Hazerswoude, de vereniging die 22 jaar bestaat. Vervolgens staan er bezoeken aan Waterin gen. Rotterdam, Den Haag en Alphen aan den Rijn op het pro gramma. „In de loop der jaren heb ik heel wat contacten opge bouwd in de camavalswereld. Niet voor niets ben ik door col lega's uitgeroepen tot groot vorst van het carnaval." Brand en Van Wijk koninklijk onderscheiden De twee scheidende directeuren van het Leimuidense transport bedrijf Brand en Van Wijk heb ben zaterdag uit handen van burgemeester W. van Beek een koninklijke onderscheiding ont vangen. Beide heren kregen de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. W. Brand en W. van Wijk startten op 22 juli 1959 met één vrachtwagen hun transportbe drijf. Inmiddels heeft het bedrijf 57 werknemers in dienst en rij den er 37 vrachtwagens van Brand en Van Wijk rond. Het bedrijf wordt voortgezet door drie zonen van de vertrekkende directeuren. Leiderdorpse tv: 15 zenders erbij leiderdorp rov klopper Televisiekijkers in Leiderdorp kunnen vanaf volgende week maandag hun lol op. Vanaf het moment dat wethouder C. Hui gen om 16.00 uur het nieuwe kabelnet in werking stelt, wordt het zenderaanbod uitgebreid met vijftien kanalen. Bij de nieuwe zenders zitten onder meer Euronews, Kinder- net, Filmnet Plus, Discovery Channel, Cartoonnet, RAI-uno. het Spaanstalige TVE en het Arabische MBC. Voorts is er plaats ingeruimd voor het Turk se TRT- International. Kabelabonnees krijgen eind januari een overzicht van de nieuwe kanalen waarop de zen ders te vinden zijn. Hierin staan ook de frequenties van de ra diozenders die er al in oktober 1993 bij zijn gekomen. Vanaf 1 januari zijn de kosten van de kabelaansluiting voor een groot deel van de Leider- dorpse abonnees omlaag ge gaan. Vanaf die datum worden geen installatiekosten meer be rekend aan mensen die hun ka belaansluiting indertijd niet in een keer hebben betaald. Sinds begin dit jaar betaalt iedere Lei derdorper hetzelfde bedrag per kwartaal: 24,24 gulden. Het nieuwe kabelnet wordt maandag op een feestelijke ma nier in gebruik genomen. Nadat wethouder Huigen de ope ningshandeling heeft verricht, is er vanaf 16.30 uur een bijeen komst op het gemeentehuis. Hier kunnen de nieuwe zenders worden bekeken. Indoorbowls Het team Lien Lek, Ian van Rijn. Wil de Regt en Theo Tunnissen heeft zaterdag in sporthal De Vlinder in Ter Aar de nieuw jaarswedstrijden indoorbowls gewonnen. Theo Koeleman, Bets Lek, los Rietdijk en Els van der Meer werden tweede, terwijl het kwartet Harm Bijdemas- schen, Dick van Deijl, Truus Wijnands en Jan Fieseler op de derde plaats beslag legde. Aan de wedstrijd van de Teraarse vereniging De Bowlsjewieken deden 14 teams deel. Jacobswoude wil Limburg steunen B en W van Jacobswoude willen de slachtoffers van de waters noodramp in Limburg met 10.000 gulden steunen. Dat komt neer op circa één gulden per inwoner van Jacobswoude. De schade, die vele honderden miljoenen bedraagt, wordt niet gedekt door verzekeringsmaat schappijen. De commissies wel zijn en financiën buigen zich binnenkort over het voorstel van het college. Bewoners dupe van misser Voorschotense bouwvereniging voorschoten roy klopper De vergeetachtigheid van de Algemene Wo ningbouwvereniging Voorschoten (AWV) krijgt een staartje. De bewonerscommissie Sixlaan wil dat het bestuur alsnog mogelijk heden schept om de huurprijs aan te vech ten bij de huurcommissie. Dat is nu onmo gelijk omdat de AWV de huurders ruim een half jaar te laat op de hoogte stelde van hun definitieve woonlasten. De bewoners van de Sixlaan kregen on langs een brief van de verhuurder waarin gewag werd gemaakt van de definitieve vaststelling van de huren voor het complex van 25 woningen. Die brief volgde op een publicatie in deze krant over de onzeker heid waarin de huurders al jaren verkeren. Het complex Sixlaan is drie jaar geleden op geleverd, maar nog altijd was er geen defi nitieve beschikking van het ministerie over de huurprijzen. Althans, dat dachten de huurders. Navraag leerde evenwel dat de beschik king al in mei 1993 is binnengekomen bij de woningbouwvereniging. Die heeft ver zuimd de huurders hiervan op de hoogte te stellen. Het bestuur schreef enkele weken geleden een excuus-brief aan de huurders, en dacht dat daarmee de kous af was. Dat is geenszins het geval. De bewoners menen dat het bestuur hen de mogelijkheid heeft ontnomen om bezwaar te maken te gen de door de staatssecretaris vastgestelde huurprijs. Dat moet namelijk binnen een maand na het versturen van de beschikking gebeuren. De bewonerscommissie heeft deze week een brief aan de woningbouwvereniging ge stuurd met de vraag dit vlekje even weg te werken. „Het bestuur moet bij het ministe rie aangeven dat fouten zijn gemaakt. De huurders moeten alsnog de mogelijkheid krijgen bezwaar aan te tekenenaldus Koek van de bewonerscom- Vice-voorzitter B. Vreeling van het AWV- bestuur heeft de brief nog niet onder ogen gehad. Op voorhand wil hij de deur niet dichtgooien. „We hebben een goede relatie met onze huurders, en willen ze dus niet in de wielen rijden. Als ons bestuur kan rege len dat bewoners alsnog bezwaar kunnen maken, laten we dat niet na", voorspelt hij. De vice-voorzitter benadrukt evenwel dat hij nog met de mede-bestuurders moet overleggen. Volgende week staat de eerste bestuursvergadering na de feestdagen op het programma. Een woordvoerder van het ministerie van VROM meldt dat de bewoners in eerste in stantie contact moeten opnemen met de huurcommissie. „Zij moeten hun argumen ten voorleggen en als het dan helemaal spaak loopt, kan altijd nog richting ministe rie worden gegaan." De door VROM vastgestelde huur is ove rigens exact gelijk aan de prijs die de ver huurder sinds 1990 berekent. Die is te hoog, zo menen veel bewoners. Zij werden vlak voor de oplevering van het complex gecon fronteerd met een forse huurverhoging, vooral omdat de bouwkosten van het com plex uit de hand waren gelopen. De bewo nerscommissie denkt dan ook dat de hoge huurprijs niet is gebaseerd op het grote wooncomfort, maar op de uit de pan gere zen stichtingskosten.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 11