'PSV beschouwt me als een talent' Sport Organisatie 'Open Leidse' aast op Jan Siemerink Kees Ploegsma: 'Er is een stuk liefde bij me weggehaald' Marga Deenen bijt zich vast in congres over vrouwen-rugby S.V. ROAC79 HOOFDTRAINER Westerhof trekt aan George Van Vlaanderen ontbreekt bij Halve Marathon Egmond Zeelenberg neemt voorschot op toekomst WOENSDAG 5 JANUARI 1S Eelco Fielemon naar HMSH leiden» Roodenburg trainer Eelco Fielemon is volgend jaar trai ner van de Haagse tweedeklasser HMSH. De oefenmeester, die aan het eind van het jaar opstapt bij Roodenburg, tekende een contract voor een jaar. Fielemon is aan het eind van het seizoen drieëenhalf jaar in dienst geweest bij Roodenburg. Per Crispijn blijft nog een jaar bij VNA. Velzeboer terug op Nederlandse bodem Amsterdam* Monique Velzeboer is in Nederland aangekomen. De shorttrack-schaatsster uit Oud-Ade, die bij een val in Zuid- Frankrijk een hoge dwarslaesie opliep, werd van Toulouse over gevlogen naar vliegveld Zestienhoven bij Rotterdam. Vandaar Velzeboer overgebracht naar het AMC-ziekenhuis in Amster dam, waar zij kan revalideren. chef* ad vank rob onderwater. 0 Jaap van der Kooy bij beste vijftig Nouakchott» De monsterrallye Parijs-Dakar verloopt voor de Leidse motorcoureur Jaap van der Kooy voorspoedig. Van der Kooy eindigde gisteren in de 450 kilometer lange etappe naar de Mauretaanse hoofdstad Nouakchott als 41ste, en bezet nu de 49ste plaats in het algemeen klassement. De rijder van de Belgi sche Loomans-equipe vertoeft bijna voortdurend in gezelschap van zijn ploeggenoot Mare Lauwers. Het duo kende gisteren weinig problemen met het aanvankelijk snelle parcours met snelheden rond de 200 kilometer per uur. Later hielden Van der Kooy en Lauwers zich ook als navigators staande in het mulle Mauretaanse woestijnzand. leiden willem spierduk 1 De Open Leidse tenniskam- j pioenschappen krijgen een fa- aï1 celift. Tennisvereniging Room- burg, die het jaarlijkse A-toer- nooi organiseert, wil de zaken professioneler gaan aanpakken. Het is de bedoeling om enige spelers uit de vaderlandse top tien aan de start te krijgen van het toernooi dat dit jaar van 18 tot en met 24 juli wordt gehou den. Binnen tennisvereniging j Roomburg was afgelopen maanden discussie ontstaan over het voortbestaan van het toernooi. Bestuurslid Wim van Dilst zegt dat uiteindelijk toch is besloten om het toernooi voort r te zetten. Hij wil dat het 4 ster- t ren A-toernooi, de hoogste cate gorie, wat meer cachet krijgt. Zo is het de bedoeling dat er een promo-dorp wordt ingericht tij- a dens het toernooi, waar bedrij ven zich kunnen presenteren en VIP-loges beschikbaar komen. Het toernooi heeft een prij zengeld van 35.000 gulden. Met de gehele organisatie is een be drag gemoeid van ruim een hal ve ton. De organisatie heeft al een aantal bedrijven als sponsor gestrikt; naar een hoofdsponsor wordt nog gezocht. In elk geval is Heineken afgehaakt als hoofdsponsor. Ook in de wedstrijdleiding zijn er wijzigingen. Vele jaren fungeerde Annelies Koole als wedstrijdleidster. De organisatie heeft een nieuwe ploeg gefor meerd met onder anderen B- speelster Nelleke Weijermans. Die wedstrijdleiding kan wel licht een sterker deelnemers veld tegemoet zien dan voor gaande jaren. Volgens Van Dilst zijn er al onderhandelingen met voormalig Nederlands kaïn pioen Ralph Kok. De Roombur- ger mijmert zelfs over deelname van Jan Siemerink of Jacco El- tingh. „We gaan dat beslist pro beren, al is het de vraag of zo iets lukt." Frank Arnesen weet nog niet wat managen is Schuivend met colaflesjes en glazen maakte hij, a la Ivic, duidelijk hoe er volgens hem gevoetbald moet worden: aanvallend, met drie spitsen. Van voetbal heeft Frank Ar nesen ontegenzeglijk verstand. Van managen niet. Nog niet. „Maar PSV ziet me als een talent." oud-kampioen. Op 5 december had de Deen vervolgens twee gesprekken, eenq'e met Willem II, eentje met PSV. „Ik heb Wil lem II toen gezegd dat ik voor hen zou kiezen als ik als trainer zou doorgaan. Die dag heb ik ook weer met Van Raaij gespro ken die me nu heel direct vroeg naar mijn ambities." Frank Arnesen: „Je hoeft over sommige aanbiedingen niet lang na te denken. oost-kapelle» henri v npa-verslaggever De eerste kennismaking met de nieuwe manager voetbalzaken van PSV was grappig, hartver warmend, chaotisch en vol vraagtekens en verwarring zaai ende stellingen en uitspraken. In de bestuurskamer van de Zeeuwse derdeklasser, waarte gen PSV het eerste oefen wed strijdje met Jan Wouters met 9- 0 won, probeerde Arnesen aller eerst te schetsen hoe het zo snel en onverwacht tot zijn rentree gekomen was. Arnesen: „In oktober heeft Harrie van Raaij (bestuurslid, red.) me gepolst. Dat heb ik ten minste achteraf begrepen. Op het moment zelf had ik er geen erg in dat PSV me terug wilde hebben. Vervolgens bleek Wil lem II me te willen als trainer. Die aanbieding sprak me erg aan, want ik had me al aange meld voor de trainerscursus in Köln en bij Willem II kon ik die cursus er bij gaan doen." Toen de Tilburgse interesse PSV ter ore kwam, werd Arne sen opnieuw benaderd door de Dat leidde tot vitatie van PSV, nu van voorzit ter Bill Maeyer. Op 6 december ging het duo gezellig een paar holes lopen op de golfbaan, on dertussen keuvelend over de mogelijkheden van een her nieuwd dienstverband. „Op 29 december was PSV er uit, toen ben ik concreet gevraagd mana ger te worden." Arnesen had niet veel bedenktijd nodig. „Vijfentwintig seconden", zegt hij lachend. „Ach, iets meer. Maar je hoeft over sommige aanbiedingen niet lang na te denken." Moeilijk „Ik moet erin groeien, maar PSV ziet me als een talent. Ze geven me een kans en ik gun mezelf de tijd. De- simpelste dingen over regels bij contracten bij voorbeeld weet ik nog helemaal niet." Arnesen wist gisteren niet eens dat 34 van de 51 contrac ten bij PSV deze zomer aflopen. De nieuwe baan van Arnesen krijgt extra kleur in het licht van de geschiedenis. Vorig jaar juni werd de toenmalige assistent van Hans Westerhof op staande voet ontslagen bij PSV, nadat hij in een interview met Elsevier de vloer had aangeveegd met zijn werkgever. Vooral Ploegsma werd zwaar aangevallen en on dermeer 'een crisisfactor' ge noemd. 'Financieel heeft Ploegsma de zaken aardig voor elkaar, verstand van voetbal is nog wat anders', heette het in dertijd. Pikant Pikant is ook dat Arnesen, die zijn uitspraken nooit heeft te ruggenomen, nu als manager voetbalzaken de baas wordt van de afgelopen zomer weggepro moveerde Westerhof, het huidi ge hoofd opleidingen. Ook Wes terhof kreeg in het interview on der uit de zak van de Deen die evenwel geen problemen ziet, met niemand. „Met Kees Ploegsma heb ik indertijd na dat interview alles uitgepraat, met Hans ook. Met PSV zijn dc verhoudingen altijd hartelijk ge bleven. Het was meteen: zand Jan Reker, technisch directeur en te vens trainer-coach van Willem II, had Frank Arnesen graag als veldtrainer ge contracteerd. Dat vond PSV maar niets. „Maeyer sprak me aan en zei: 'Frank hoort bij PSV. Ik weet nog niet wat ik met hem aan moet, ik denk aan iets voor de sponsors'. Toen zei ik dat hij dat nooit van me zou winnen." Reker wist immers dat de ambitie van Arnesen niet meer lag bij het we kelijks begeleiden en van voetbal wijsheden uit de keuken voorzien van sponsors. „Maar dat was toen, na de vergadering betaald voetbal op 29 no vember, wel de eerste indicatie dat PSV ook interesse had in Arnesen. Twee weken later wist ik bijna zeker dat het rond zou komen met PSV. Vandaag ben ik gebeld dat het door ging. Ik ben dus wel steeds netjes op de hoogte ge houden door PSV en Frank." Bij Willem II zou Arnesen twee jaar lang trainer zijn geworden onder su pervisie van Reker, die zich daarna zou hebben teruggetrokken als technisch directeur. „Nu ligt alles weer open. Wat ik ga doen? Ik ga zoeken naar Kees Ar- Aad de Mos kon of wilde niet en thousiast reageren op de benoeming van Frank Arnesen. „Je moet ook reke ning houden met de menselijke aspec ten ten aanzien van Ploegsma. Ik heb een half jaar goed gewerkt met hem. Voor zo'n man, die succes heeft gehad, die een vakman is, die een supporter is van de club, is het dan even slikken." Kees Ploegma moet nog zien hoe en of het allemaal gaat. Ook en vooral of hij zich kan vinden in de uitgeklede funktie. „Ik ga kijken wat ik ermee kan doen. Er werd natuurijk al maanden over de zwaarte van mijn job gespro ken. PSV was als organisatie kwestbaar. Als mij iets zou overkomen. En er over kwam me iets. Logisch dus dat er over mijn functie werd gesproken." De uitkomst van die gesprekken was echter onprettig voor Ploegsma. „Ik zou liegen als ik zei dat het leuk is. Maar het is geen degradatie. Er is al leen een stuk liefde bij me weggehaald. Ik ben een voetbalman, dus dit is even slikken. Ik zal het voetbal zeker mis- leiden tim brouwer de koning Marga Deenen is niet snel uit het veld te slaan. De 32-jarige Leidse moest even slikken toen zij te horen kreeg dat het we reldkampioenschap rugby voor vrouwen voorlopig van de baan is. Maar de speelster van DIOK, die deel uitmaakt van de orga nisatie van het afgeblazen eve nement, zet haar teleurstelling daarover om in energie. „We proberen te redden wat er nog te redden valt." De grootste moeite heeft Dee nen nog met het tijdstip waarop de internationale rugbybond het op stapel staande WK de doodsteek gaf. „Wij hebben 2 1/2 jaar gewerkt aan het toer nooi, dat in april van dit jaar in Nederland zou worden georga niseerd. Nooit hebben wij afwij zende reacties gehad op de mailings die wij de bond steeds toestuurden, tot zij ons onlangs liet weten dat vrouwenrugby nog steeds niet volledig is er kend. Op grond daarvan vond de bond dat er geen sprake kon zijn van een officeel WK. Had den we dat maar eerder gewe ten, dan hadden we meteen ge zorgd dat we die erkenning hadden verkregen." Nu is het daarvoor te kort dag. „Ik weet dat Nederland zich sterk wil maken voor een voor stel tot erkenning van vrouwen- rugby. Ook andere landen heb ben belangstelling, getuige de achttien aanmeldingen voor het WK, waartoe we overigens slechts zestien landen konden toelaten. De verschillende loca ties waren al geregeld. Zo zou den op de velden van DIOK in Leiden zes interlands worden afgewerkt. Het enige wat we nog moesten regelen, was het afsluiten van de definitieve con- tracten met de overheid." Die moeite hoeft Deenen, de enige nog actieve speelster van de organisatiecommissie, niet meer te doen. Wel hoopt zij dat het congres over de erkenning van vrouwenrugby ook los van het WK doorgang kan vinden. „Als wij een gunstige datum vinden, waarop andere landen in de gelegenheid zijn om naar Nederland te reizen, gaat dat congres tenminste nog door. Ik denk aan de dagen rond Pasen, als er in Leiden een internatio naal rugbytoernooi is, of in mei tijdens het internationale Se vens toernooi voor vrouwen. Want alleen voor een congres een dure reis ondernemen is voor veel landen wat te veel ge vraagd." Uit financiële overwegingen is erkenning van het vrouwen-WK in de toekomst ook een 'must'. „Landen trekken alleen geld uit voor een evenement, als dat een officieel karakter heeft. Maar bij het vorige officieuze WK in Wales heeft de internationale rugbybond helemaal niet moei lijk gedaan. Nu stelt ze zich plotseling zo formeel op. Terwijl wij de zaken mede dankzij de ervaringen van Wales zo veel beter voor elkaar hadden, wor den wij drie maanden voor de kick-off teruggefloten." Rijpwetering - Oud Ade - Combinatie Spelend in de 4e klasse KNVB West II zondagafdeling, vraagt per 1-7-1994 Voor het trainen en coördineren op twee avonden in de week, alsmede het begeleiden van het eerste elftal op zondag. Schriftelijke sollicitaties met referenties te richten aan P.G.J. v.d. Ploeg, H P. v.d. Poellaan 20, 2375 XH Rijpwetering Pettersson vertrekt naar IFK Göteborg ?n Finidi George zal het komende e half jaar nauwelijks nog in De De Meer te zien zijn. Tenminste, als de Nigeriaanse bondscoach Clemens Westerhof zijn zin krijgt. De Ajacied wordt, samen met de jonge Nwankwu Kanu, opgeëist voor de uitgebreide voorbereiding op het WK én voor het Afrikaans landenkam- pioenschap. Ajax hoopt komend weekein de op duidelijkheid van Wester hof, die met de Nigeriaanse se lectie evenals Ajax deelneemt aan het toernooi in Bangkok. Het gesprek wordt van Ajax-zij- de gevoerd door de bestuursle- den Kraan en Van Os, aange zien technisch directeur Louis van Gaal niet is meegereisd. De coach zag af van de trip naar Thailand vanwege de ziekte van zijn vrouw. Ajax wil weten hoe het voor bereidingsprogramma van Ni geria .er voor de twee grote toer nooien gaat uitzien. Ajax is ver plicht de internationals voor of ficiële duels af te staan. Maar, zo liet het bestuur voor het ver trek naar Bangkok al dreigend weten, de oefenwedstrijden val len daar niet onder. Het Afrikaans kampioenschap is van 26 maart tot 10 april in Tunesië. Westerhof wil zijn Eu ropese internationals minstens twee weken eerder opeisen. In die maand staat voor Ajax be halve de competitie- en KNVB- bekerwedstrijden ook de return tegen Parma (Europa Cup 2) op het programma. Bij afwezigheid van Van Gaal staat de selectie van Ajax onder leiding van assistent-trainer Ge rard van der Lem. Peter van Vossen, Tarik Oulida, Dan Pe tersen en Edgar Davids, al De favorietenrol in de halve marathon van Egmond was overigens niet weggelegd voor Van Vlaanderen. Die is toebe deeld aan Addis Abebe en de Mexicaan German Silva (Mexi co). Met het aantrekken van Abebe heeft de organisatie een goede slag geslagen. De Ethio piër liep zich in januari van het vorige jaar rijk door in Jakarta de 'Bob Hassan 10 km' te win nen in de officieuze wereldre cordtijd van 27.40 minuten. Hij was daarmee een seconde snel ler dan de Mexicaan Barrios. Die prestatie leverde hem de grootste premie op die ooit in de atletiekhistorie is uitgekeerd, bijna een miljoen gulden. Abebe werd in 1988 wereld kampioen cross bij de junioren, behaalde een bronzen plak op de tien kilometer tijdens de Spelen in Barcelona en is 22 jaar. Een leeftijd overigens, die door Jos Hermens in twijfel wordt getrokken. „Het is moei lijk de juiste leeftijd van die jon gens te achterhalen omdat ze in landen als Ethiopië er een ande re jaartelling op na houden. In 1988 liep hij aJ in Hengelo; ik kan me nauwelijks voorstellen dat hij toen slechts achttien jaar De organisatie van de loop in Egmond krijgt er zondag, naast het verwerken van de verwachte massa atleten, nog een pro- maandenlang uit de roulatie, zijn voldoende fit om de trip naar Bangkok mee te maken. Rob Allien blijft thuis met zijn rugblessure. 'Moederziel alleen' werkt de Utrechter aan zijn her stel. Edwin Reuser is als zijn vervanger aangewezen. Ook Ka nu ontbreektv Hij is, door het overlijden van zijn opa, nog niet teruggekeerd van vakantie uit Nigeria. De Amsterdammers spelen in Bangkok, ruim dertig graden heet, komende vrijdag tegen Ni geria en zondag tegen FC Ko penhagen of het Braziliaanse Porto Alegre. Stefan Pettersson speelt na het huidige seizoen voor 2,5 jaar bij IFK Göteborg. De 30-jarige Zweed, die sinds 1988 voor Ajax speelt, had al in november aan gekondigd naar zijn geboorte land te willen terugkeren. bleem-bij als de wind uit de ver keerde hoek gaat waaien. Om tien minuten voor twee is het hoog water in de Noordholland se badplaats. Dat betekent dat bij een harde noordwestenwind de ontknoping van de wedstrijd niet op het strand kan plaats vinden. „Het strand is dan on begaanbaar", aldus Lansbergen. „Bij een westenwind wordt het twijfelachtig, bij een zuidwes tenwind zijn er geen proble men. De beslissing of we voor een alternatief parcours moeten kiezen nemen we pas zondag ochtend." Het alternatief is een volledi ge route door de duinen. Lans bergen: „Voor de volgers niet aantrekkelijk omdat het niet mogelijk is met jeeps de duinen in te gaan." Eén keer eerder moesten de atleten een nood- route nemen omdat het strand onbegaanbaar was. Dal was in 1983. Winnaar werd dat jaar Marti ten Kate, die Leon Schots versloeg: De vaste dag van de mara thon van Utrecht is verplaatst van de tweede naar de derde zondag in mei. Op moederdag gaf de jaarlijkse wedstrijd veel overlast voor politie en bewo ners en bezoekers van de wijk Overvecht. De verschuiving be tekent, dat de zeventiende ma rathon van Utrecht dit jaar op 15 mei wordt gehouden. egmond aan zee npa Bert van Vlaanderen is zondag de grote afwezige in de 22ste editie van de Halve Marathon van Egmond aan Zee. De Ne derlandse marathonkampioen meldde zich gistermiddag af. Hij heeft last van geïrriteerde achillespezen. Op advies van sportarts Peter Vergouwen houdt de bronzen medaillewin naar van het WK in Stuttgart vier dagen rust. Michel Lukkien, de manager van Van Vlaanderen wil geen enkel risico nemen met zijn pu pil. „We bekijken volgende week opnieuw hoe het met de blessure van Bert is. Als hij nog pijn heeft, moeten we ons afvra gen of hij wel moet deelnemen aan de marathon van Beppu, begin februari. Misschien moe ten we dan kiezen voor een la tere marathon." De pezen van Van Vlaanderen begonnen in de afgelopen we ken op te spelen toen hij in zijn voorbereiding voor de mara thon van Beppu meer kilome ters begon te maken. Lukkien: „Juist in combinatie met het aanhoudend slechte weer kwa men de problemen. De Ten Miles in Den Haag liet hij al schieten. De Sylvestercross in Soest liep hij weer wel, maar maandag bleek Bert nog altijd last van zijn pezen te hebben." Marga Deenen: „Redden wat er nog te redden valt." foto henk bouwman Wilco Zeelenberg waagt de gok. Vandaag laat hij het Japanse Honda-concern weten dat hij twee fabrieksmachines gaat lea sen. De motorcoureur uit Bleis- wijk en zijn team, nemen daar mee een enorm financieel risi co. Op de begroting voor het nieuwe wegraceseizoen gaapt nog een gat van bijna een mil joen gulden. „Als ik het niet doe", zei Zee lenberg gisteravond, „laat ik een enorme kans liggen. Dan is het gebeurd met de Nederlandse motorsport. Hoe we het finan ciële gat dichten zien later wel weer. Nu krijgen we in elk geval de mogelijkheid mee te doen op het allerhoogste niveau. Dan kunnen we hopelijk tijdens het seizoen het bedrijfsleven inte resseren voor het team." Op deze basis is Zeelenberg ook het vorige seizoen gestart. Dat kon hij ternauwernood af maken. nadat aansprekende re sultaten waren uitgebleven. Met Honda keert Zeelenberg terug bij het merk waarmee hij zijn grootste successen vierde: één 'Grand Prix-zege plus een vierde en vijfde plaats in het wereld kampioenschap. Zijn monteurs vertrekken deze week al naar Tokyo.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19