Straatvoetbal ligt Lugdunum wel sneuvelen Barcelona niet in beste doen Thomas blijft een onbekende Sport Paul Stolwijk wint het C-toernooi van Nieuwe Sloot Cheque in tweevoud AC Milan loopt uit MAANDAG 3 JANUAR11994 rob onderwater, 071-356463 alphen aan den run peter klein tennismedewerker Het Cl-toernooi van tenniscentrum Nieuwe Sloot in Alphen aan den Rijn leverde een overwinning op voor Paul Stolwijk. De tennisleraar uit Haastrecht bleef door zijn betere service en volley-spel TEAN-speler Reinier Hamming op de beslissende momenten de baas, 7-5 6-4. In de halve finales had Stolwijk Paul Brand in drie sets de voet dwarsgezet en was Ham ming de meerdere van Ed Berends. In de C2-categorie werden de als eerste en tweede geplaatste David van Kesteren en Christiaan Hakstege vroegtijdig uitge schakeld. De eindstrijd ging daardoor tussen Vincent van Renesse van Duivenbode en Sander Frerichs met de eerste in twee sets als winnaar. Ingrid Chaudron bleek het tennis nog niet verleerd te zijn en werd winnares bij de vrouwen voor Sabine van Capel. Het dubbelspel met Mandy Rommers le verde een tweede titel op. Bij de veteranen toonde Dick van den Berg zich de net iets vastere speler dan Henk Hamming. 7-5 7-6. De verliezend finalist greep een troostprijs in de vorm van winst in het mannen- dubbel met John Wieten. PSV ontslaat Monne de Wit eindhoven Monne de Wit is op staande voet ontslagen bij PSV. De fysiotherapeut uit Bussum, voormalig voetballer van Telstar, kreeg 21 december tijdens een officiële bijeenkomst te horen dat hij niet meer welkom is in Eindhoven. Ten gevolge van een be zuinigingsoperatie is de medische staf van PSV ondergebracht bij de St. Anna kliniek. Monne de Wit werkte tien jaar als fysio therapeut bij de KNVB en het Nederlands elftal. Na het Europees kampioenschap van 1988 verruilde hij Oranje voor PSV, op aan dringen van doelman Hans van Breukelen. De 48-jarige Bussummer was geschokt door de mededeling: „Dat kun je wel zeggen. Een prettige kerst heb ik dan ook niet gehad. Het bericht kwam voor mij volkomen onverwacht. Nee, erg netjes is het niet." Politie onderzoekt corruptie Rio de janeiro» De politie van Rio de Janeiro onderzoekt beschul digingen als zou de chef van de Braziliaanse scheidsrechters wedstrijden uit de hoogste afdeling hebben gemanipuleerd. Wa gner Canazaro, de hoogste baas van de arbiters, is door de tuchtcommissie geschorst. De regionale voetbalbond in de mil joenenstad heeft geprobeerd een onderzoek te voorkomen. Bondscoach Carlos Alberto Parreira had op een onderzoek aan gedrongen. Springruiter Nagel wacht straf newmarket De Duitse springruiter Tjark Nagel moet rekening houden met een schorsing en een geldboete wegens overtreding van het dopingreglement van de internationale federatie (FEI). Tijdens het CSIO van San Marino in september werd vastgesteld dat zijn paard Leroy Brown behandeld was met verboden (hoe veelheden) medicamenten. De contra-expertise in het Engelse paardesportcentrum New market heeft hetzelfde resultaat opgeleverd. Deze dopingaffaire betekent dat Duitsland, dat de landenprijs in Modena won, te ruggezet wordt in het klassement en de geldprijs van ruim 50.000 gulden moet inleveren. Rugbyer Noordermeer naar Wales leiden De Leidse rugbyclub DIOK heeft op voordracht van zijn technische commissie de Kees Koemans-scolarship voor 1993 toegewezen aan Perry Noordermeer en Thomas Suring. De 23- Jarige Noordermeer en de even oude Suring krijgen de studie beurs, beschikbaar gesteld door Henny Wiggers van Henny's Rits, voor hun voorbeeldfunctie en hun verdienstelijke inzet voor DIOK. Aan de beurs, een trainingsstage van een week bij het nationale team van Wales tot en met 23 jaar, is de strikte verplichting ver bonden de opgedane kennis en vaardigheid over te dragen aan andere geledingen binnen de vereniging. de wedstrijd'. Met een listige schuiver scoorde hij de enige treffer van de wedstrijd en hielp zijn team zo aan de bokaal die de tevreden toemooibaas Flip Massaar voor hem klaar hield. Van Tongeren troefde met zijn optreden een andere zaal voetbalvedette af. De 33-jarige UVS'er Hans van Leeuwen, ooit zaalinternational, werd wel top scorer met tien goals en werd ook nog gehuldigd omdat hij al le LFC-toemooien tot op heden meespeelde, maar kon zijn ploeg toch niet aan de eindzege helpen. Wel werd UVS de 'to taalwinnaar' omdat het tweede team eerste werd, voor Meer burg en Nieuwkoop, dat dus als debutant twee keer brons haal de. dubbelde Miner de voorsprong. Athletic Bilbao liep als num mer drie verrassend tegen een nederlaag op. Racing Santander maakte in de tweede helft een achterstand ongedaan, waarna Radtsjenko de middenmoter de onverwachte overwinning bracht. Valencia draait ondanks het vertrek van Guus Hiddink nog steeds stroef. Tegen het laaggeplaatste Osasuna bleef het 0-0. Beide clubs beëindig den het duel met tien man. Bij Valencia werd de gevaarlijke aanvaller Penev uit het veld ge stuurd. Ook Tenerife haalde tegen At- letico Madrid niet ongeschon den het einde. Kort nadat de Madrileen Solazabal de bal ach ter zijn eigen doelman had ge werkt, moest de thuisclub de gelukkig verkregen voorsprong met tien man verdedigen. De tweede club uit Madrid profi teerde nauwelijks van de over- tal-situatie. Pas in blessuretijd zorgde Pirri voor de gelijkma- Barcelona heeft de kans de eer ste plaats van de Spaanse rang lijst over te nemen, laten liggen. De ploeg van Cruijff, die Roma- rio, Koeman en Laudrup in de basis telde, verloor in en tegen Gijon met 2-0. Gijon klom door de zege naar de derde plaats. Koploper Deportivo la Coruna behaalde tegen de nummer voorlaatst Vallecano een scha mel punt door 0-0 te spelen. Gijon maakt dit seizoen in druk. Trainer is Garcia Remon, een oud-speler van Real Madrid (dat overigens met 2-0 van Al- bacete won). Tegen Barcelona doorstond zijn ploeg in elke helft twintig moeilijke minuten. De spelers van Cruijff vonden in die fase het net niet en gaven vervolgens het overwicht uit handen. Na 34 minuten bracht Abelardo de thuisclub op 1-0. Hij kopte de bal voorbij de stati sche Zubizarreta. Een kwartier voor het einde, toen Cruyff Stoitsjkov al had ingezet, ver- ker. leiden taco de vries zwemmedewerker De 3-daagse zwemontmoeting in Maastricht heeft voor deelne mers van LZ 1886 flink wat prij zen en limieten voor de Neder landse zomerkampioenschap- pen opgeleverd. LZ werd in een veld van vijftig deelnemende ploegen vijfde. Fleur Bakker, meisjes ondér zestien, was goed voor vijf limieten en maar liefst zes ereplaatsen. Één limiet haal de ze op de 100m vrij. waarop ze met 1.00.3 eerste werd. Voorts waren er limieten op de 100m vlinder (tweede in 1.09.2, de 100m rug (derde in 1.11.0), de 200m wissel (eerste in 2.30.2) en de 50m vrij (eerste in 27.9). Natascha Sierag haalde twee startbewijzen. Bij de meis jes onder veertien werd ze met 1.10.4 tweede op de 100m vlin der en met 1.12.0 werd ze, slechts, vijfde, maar voldeed wel aan de limiet. Bart Vermeulen, jongens on der veertien, kwalificeerde zich voor de 100m rug door 1.08.5 te realiseren. Hij werd daarmee tweede. Remco Singeling be haalde vier limieten en wel op de 100m vrij, de 100m wissel, de 100m rug en de 200m wissel waarop hij eerste werd in 2.22.6. De 4x50m wissel leverde bij de meisjes onder veertien een bronzen plak op: 2.20.8. De meisjes onder zestien deden hetzelfde in 2.14.8, terwijl de jongens onder veertien 2.14.7 zwommen en ook derde wer den. Een tweede plaats was er voor de jongens onder zestien: 2.06.9. 'Kikkerswinnen opnieuw het LFC-toemooi Siemerink van de debutant won. In de tweede wedstrijd walste ook Lugdunum over de nieuwkomer heen: 5-0. Het ging dus in de derde poulewedstrijd tussen de twee Leidse zondagclubs om de hoofdprijs, waarbij een gelijk spel voor Lugdunum voldoende Die prettige uitgangspositie dankte het team aan Cees van Tongeren. De technische be gaafde libero van het veldelftal ontpopte zich in de Groenoord- hallen als uitblinker en bleek op het slot van de dag het verschil te maken. Eerst scoorde hij de belangrijke 5-0 tegen Nieuw koop, na een schitterende pass- je van Jan van der Reijden. In de derby tegen UVS werd hij nog eens ten overvloede 'man van Buiten is het vies, koud en nat. Aan voetbal in de buitenlucht moet men even niet denken in deze omstandigheden. Maar ge lukkig is daar het jaarlijkse 'overdekte straatvoetbaltoer nooi' van LFC. De beste spelers uit de regio onder een groot dak, honderden toeschouwers achter de dranghekken en een typisch Leids sfeertje rond zes asfaltveldjes. Het evenement in de Groenoordhallen bewees gis teren met de zeventiende editie - gewonnen door Lugdunum - dat het nog volop bestaansrecht heeft. Met dank aan de weergo den. Zij kunnen het buitenvoet bal wel eens verzieken met overvloedige regenval, het Leid se indoortoernooi wordt er al leen maar beter van. Het 'asfaltvoetbal' is een uit stekend alternatief voor de wed- strijdloze periode rond Kerst en Nieuwjaar. En al zijn er de laatste jaren geluiden over een afnemend enthousiasme onder de clubs, gisteren bewezen pu bliek en spelers het tegendeel. Het was de hele dag druk en de titelfavorieten kwamen met hun sterkste selecties. Ook RCL dat op het laatste moment aan de lijst van achttien clubs was toe gevoegd, omdat Van Nispen af haakte. Een beter bewijs voor een gezonde toekomst van het zaaltoernooi is er niet. Lugdunum prolongeerde de titel van vorig jaar en de jaren daarvoor. De groenhemden hebben al meer dan de helft van alle afleveringen op hun naam geschreven. Gisteren bleef het tot aan de laatste minuten spannend. Samen met UVS en Nieuwkoop waren de Kikkers in de finalepoule gekomen. Dat Nieuwkoop van het trio de min ste was, bleek toen UVS met 4-0 Op de brede selectie van AC Milan heeft de nieuwjaar schampagne geen nadelige in vloed gehad. De landskampioen vergrootte de voorsprong in de serie A gisteren door met 1 -0 bij Reggiana te winnen. Naaste concurrent Sampdoria ver speelde ondanks een vroege treffer van Gullit een punt tegen Lazio Roma (1-1). Inter Milan werd voor eigen publiek onaan genaam verrast door het laagge klasseerde Atalanta: 1-2. Roy zette Foggia tegen Napoli op voorsprong, maar de ploeg van de Nederlander moest genoe gen nemen met een gelijkspel. Sampdoria nam in Rome te gen Lazio al na zes minuten een voorsprong door een rake kop bal van Gullit. Het was de tien de seizoentreffer van de opge bloeide .zwarte tulp' en de eer ste in Italië in 1994. Signori maakte in de 38ste minuut ge lijk vanaf de strafschopstip. Bij Lazio speelde Gascoigne als derde buitenlander naast Aron Winter en de Kroaat Boksic. Atalanta zorgde voor de eer ste verrassing van het nieuwe jaar door Inter in San Siro de baas te blijven. De club uit Bergamo kwam na ruim een kwartier op 1-0 door Magoni. Die stand bleef op het score bord tot acht minuten voor tijd. Toen leek Dennis Bergkamp zijn Italiaanse werkgever te red den door een penalty te benut ten. Orlandini besliste evenwel anders. Juventus kwam op gelijke hoogte met Sampdoria (twee punten achter Milan met een duel meer gespeeld) door een afgetekende zege bij Udinese: 3-0. Roberto Baggio, in 1993 uit geroepen tot de beste voetballer van de wereld en Europa, be haagde de ,oude Dame' het meest. Hij scoorde tweemaal en heeft nu net als Gullit tien doel punten op zijn naam. De cheque vóór de winnaar van de Sylvester-loop in Sao Paulo werd zaterdagnacht in twee voud uitgeschreven. De Ke- niaan Simon Chemwoyio en de Ethiopiër Fita Bayesa werden elk 12.000 gulden rijker. Bij de vrouwen zegevierde Helen Ki- mayio, de 's zomers in Neder land wonende atlete uit Kenia. De 69e Sylvester-loop kreeg een chaotisch slot. Chemwoyio en Bayesa kozen enkele meters voor de finish de verkeerde rou te. Zii vergisten zich In een dranghek en renden door de sluis van de televisiecamera's in plaats van door die van de atle ten. Een vrachtauto versperde hen de weg, door snel ingrijpen van de officials werden de atle ten terug naar het rechte pad geleid net voordat de nummer drie, Sigei uit Kenia, werd gesig naleerd. In de ontstane paniek werd het verschil tussen beide Afrikanen geklokt op éénhon derdste van een seconde: Chemwoyio 43,20, Bayesa 43,21. Organisator Victor Mal- zoni besloot diep in de beurs te tasten. De twee hadden kilome ters lang in de straten van Sao Paulo een spannend duel uitge vochten en verdienden de hoofdprijs. Bij de vrouwen behaalde Ki mayio de overwinning. De Ke- niase was in 1993 in het Neder landse atletiekcircuit actief en won onder meer de Dam tot Dam-loop. De tweede plaats van de Braziliaanse Carmen Oliveira Furtado bracht deden- duizenden kijkers langs de rou te in de grootste stad van Zuid- Amerika in samba-sfeer. Leeds houdt Manchester op nul manchester rtr Manchester United heeft op Nieuwjaarsdag zijn fans op Old Traf- ford niet op een zege tegen Leeds United kunnen trakteren. De Mancunians, trots lijstaanvoerders in de Engelse eerste divisie, ble ven voor bijna 45.000 toeschouwers op 0-0 steken. Blaf kburn Rovers en Arsenal profiteerden van het misstapje van de titelverdediger. Beide .achtervolgers' wonnen wel, Blackburn met 1-0 bij Aston Villa en Arsenal met 3-0 bij Wimbledon. Man chester United zag zijn voorsprong op Blackburn verkleind tot twaalf punten, met de kanttekening dat Blackburn nog een wed strijd te goed heeft. Hagenaar wint districts B Het toernooi om de Hopman Cup heeft voor het Nederlands team niet meer dan een ronde geduurd. Miriam Oremans en Jan Siemerink verloren in het Australische Perth van de (im- port-)Zwitsers Manuela Malee- va-Fragnière en Jakob Hlasek. .Oranje' leverde wel strijd door in de beide enkelspelen de eerste set te winnen. Oremans had de oudste van de Maleeva- zusjes onder bedwang. Zij won de eerste set met 6-3. Daarna liet ze de geboren Bulgaarse ontsnappen. Oremans' opslag stokte. Van de laatste vijftien games pakte Maleeva er twaalf. Met haar overwinning bood zij Hlasek de kans de wedstrijd voortijdig te beslissen. De gebo ren Tsjech had aanvankelijk ook grote moeite met Jan Sieme rink. De Rijnsburger won de eerste set met 6-4, verloor de tweede met dezelfde cijfers. De service van Hlasek gaf de door slag in de beslissende set. Hlasek ging uit met zijn zeven de ace. Het gemengd dubbel spel was hierna niet meer dan een demonstratiepartijtje, dat met 8-6 eveneens naar de Zwit sers ging. De kwartfinales zijn: Tsjechië - Zwitserland. Australië - Frankrijk, Spanje - Oostenrijk. Duitsland - Verenigde Staten. Cees van Tongeren van winnaar Lugdunum torst de bokaal. Rechts Flip Massaar. foto loekzuyderduin LZ wordt vijfde warmond peter klein tennismedewerker Tennisser Wimpe Thomas is in het district Leiden nog dezelfde grote onbekende die hij twee jaar geleden was. Toen won hij voor de eerste maal de indoor BI-titel van het district Leiden. Op nieuwjaarsdag herhaalde hij die prestatie. Jeroen Boogmans in de halve finale en Mark Fleischeuer in de eindstrijd konden de speler van de organi serende vereniging Dekker Ten nis niet echt bedreigen. Bij de vrouwen voegde Carlijn Buis de BI-titel toe aan de fraaie reeks van prijzen in haar nog zo korte loopbaan. Thomas speelt competitie in het district Leiden, maar ont wijkt in deze regio vrijwel alle toernooien. Daarom is hij zo onbekend. Voor Thomas was deze titelstrijd de gelegenheid zijn aantal Leidse toernooien en B-titels te verdubbelen. De kop man van Dekker voltooide het karwei bekwaam. De inmiddels 19-jarige Hage naar was in de afgelopen com petitie bij de strijd om de titel van de tweede klasse het trek paard van het eerste team. Dek ker moest uiteindelijk op onder ling resultaat het Maarssense Luck Raeck laten voorgaan. In de op de competitie volgende A-toemooien presteerde Tho mas eveneens uitstekend. Zoda nig, dat een plaats binnen de vijftig beste spelers van Neder land werd bereikt. De behaalde ranking betekent voor de stu dent werktuigbouwkunde, dat hij volgend jaar met de A2- speelsterkte door het verdere tennisleven zal gaan. De Dek ker-speler kan zijn titel daar door volgend jaar niet meer ver dedigen en evenmin als rege rend kampioen onttroond wor den. Boogmans In zijn tweede districtskam pioenschap stond Thomas twaalf games in vier partijen af. Jeroen Boogmans haalde er in de halve finale drie binnen, Mark Fleischeuer moest zich in de eindstrijd met zes games te vreden stellen. „Ik had vooraf gerekend op lange partijen van af de achterlijn", zei Thomas na afloop van de slotsessie tegen Fleischeuer. „Maar juist mijn service liep lekker en mijn vol ley's gingen goed. Daarom kon ik tegen Jeroen de punten ma ken, hoewel ik hem eigenlijk achterin degelijker vond spelen dan ik. Mark gaf in de finale meer pressie van achteruit, maar was volgens mij ook dui delijk gefrusteerd door de scheidsrechter." Na de afloop van de luidruch tige eerste set bedeelde umpire Simon Kruit de bij De Meren- wijk vertrekkende Fleischeuer terecht met een officiële waar schuwing, toen deze wat al te nadrukkelijk zijn ongenoegen over de getelde voetfouten en het verlies van de eerste set kenbaar maakte. Het gaf direct het verschil aan tussen winnaar Thomas en de verliezer. De in vroeger jaren om zijn emoties vaak berispte Hagenaar heeft geleerd en ging in de Finale vaak tot de grens, waar Fleischeuer- net overheen ging. Buis In de vrouwenpoule durfden al leen Ingrid Kruit en Irma van Seeters de strijd met BI-Master Carlijn Buis aan. De met de Jaap Noordman-schaal gerid derde 16-jarige belofte uit Voor hout greep haar eerste titel in het nieuwe jaar en voegde daar in de mixed met Boogmans meteen een tweede aan toe. De B2-titels werden een prooi voor Patrick Kleian en Pascal Jong- mans. De speler van Lisse re- keiide in de eindstrijd af met Mister Leidse Hout, Waldo Jan sen, die op zijn beurt de revela tie van deze titelstrijd een halt had toegeroepen: Mickel Ver kerk. Verkerk verdiende met het bereiken van de halve finale in zowel de BI als de B2 die kwali- fikatie ten volle. Jongmans klop te in twee sets Tammera Canter Visscher, die na een slopend duel Lisette Faas uit de eindstrijd had gehouden. Het Wimpe Thomas discussieert met de umpire terwijl op de achtergrond Mark Fleischeuer meeluistert. Thomas zou de B-titel opeisen in een finale die met veel verbaal geweld gepaard ging. foto loek zuyderduin mannendubbel tussen de win nende routiniers Klaas-Jan Doe- ven en Ronald Eleveld enerzijds en de al even ervaren Léon Da- men en BI-Master Jan-Willem Lugthart anderzijds werd in Warmond de druk bezochte uit smijter van de districts indoor kampioenschappen.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21