Leidsch Dagblad Leiderdorp geeft fouten toe ONTZETTEND Vrouw in auto doodgeschoten BOSPEEN, PEULEN EN HAMBURGERS. io Ofl Ch Zorgen bij PSV en Ajax BEL: 071-128030 Sjevardnadze zit in de val Jeltsin ziet niets in compromis-voorstel GOED NIEUWS Noodweer in Alpengebied eist zeker vijftien slachtoffers X MAANDAG 27 SEPTEMBER 1993 OPGERICHT 1 MAART 1860 NR. 40271 LOSSE NUMMERS 1,60 Raadsels rond schietpartij bij Leiden LEIDEN «GERT VISSER De politie tast in het duister over de aanleiding tot de schietpartij waarbij zaterdag avond een 33-jarige vrouw uit Leiden werd doodgeschoten. De moord had plaats op de provinciale weg 5 (Leiden Rijpwetering). Het slachtoffer bestuurde een auto waarin ook een 28-jarige vrouw uit Den Haag zat. Deze werd door ko gels in beide benen getroffen maar overleefde de aanslag. De politie zegt geen aanwijzingen te hebben over de identiteit van de dader(s). De slachtoffers reden tegen half twaalf over de provinciale weg richting Leiden toen vanuit een andere auto hun aandacht werd getrokken. Zij parkeerden hun auto op een parkeerhaven en de bestuurs ter draaide haar raampje open om te informeren wat er aan de hand was. Op dat moment werd ze door het hoofd gescho ten. Andere kogels troffen haar mede-passagiere. Hoe vaak er werd geschoten, is niet duide lijk. Vermoedelijk is er met een revolver gevuurd. De Haagse wist uit de auto te komen en waarschuwde een passerend automobilist. Deze belde in een naburige boerderij de politie. De twee vrouwen werden naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden gebracht waar de Leidse aan haar ver wondingen overleed. De vrouw uit Den Haag moest worden geopereerd en maakt het naar omstandigheden redelijk goed. De politie zegt geen idee te hebben over het motief van de aanslag. Naar verluidt zou de vrouw de afgelopen maanden al diverse malen aangifte bij de politie hebben gedaan omdat zij werd bedreigd maar een woordvoerder van de politie wilde dit niet bevestigen. De vrouw was wel bekend bij de politie. Niet wordt uitgesloten dat het inderdaad om een afre- kening gaat. De vrouwen wa ren beiden ongehuwd. Volgens de politie heeft de schietpartij zich razendsnel voltrokken. De Haagse vrouw werd zondagmiddag verhoord, maar heeft de politie niet veel kunnen vertellen. Zij verklaar de dat ze net een pakje sigaret ten van de grond raapte toen er werd geschoten, ze heeft dus niet veel kunnen zien. De weg was bovendien onverlicht. onderzoek erg moeilijk. Zon- De politie heeft tien mensen op bewuste weg reden. Hun ver- De provinciale weg werd za- dagochtend werd het sporen- deze zaak gezet. idaringen hebben de politie tot terdagnacht onmiddellijk voor onderzoek voortgezet waarbij In de loop van de zondag nu toe geen enkel houvast in al het verkeer afgesloten. Dat een helikopter van de rijkspoli- hebben zich bij de politie di- deze zaak gegeven, heeft ruim twee uur geduurd, tie Dienst Luchtvaart werd in- verse mensen gemeld die rond Het slechte weer maakte het gezet die luchtfoto's maakte, het tijdstip van de moord op de Brieven Reve onder de hamer LADEN ANP Het Leidse veilinghuis Burgers- dijk Niermans brengt op 24 november alle brieven onder de hamer die Gerard Reve heeft geschreven aan zijn correspon dentievriendin Josine Meijer. De collectie beslaat ongeveer dertig jaar en bevat veel infor matie over het schrijverschap van Reve. De brieven zijn in 1981 voor tweederde gepubli ceerd door Van Oorschot. Een derde is dus nog onbekend. De veiling verwacht een op brengst van minstens 13.000 gulden. De brieven zijn inge bracht door een erfgename van Meijer. Reve heeft naar verluidt geen bezwaar tegen de verkoop van zijn brieven. 'Grond in Buitenhof had meer kunnen opbrengen B en W van Leiderdorp geven toe dat de gemeente meer had kunnen verdienen aan bouwgrond in de Buitenhof als de door de raad vastgestelde minimum prijzen waren gehanteerd. Ze beweren echter niet te zijn geïnformeerd over de toepassing van een lagere prijs per vierkante me ter. leiderdorp rov kloppercollege onderzoek naar de wijze waarop de grondprijzen in Bui- De grondprijzen in het laatst tenhof tot stand zijn gekomen, bebouwde deel van de Buiten- Het onderzoek is nog niet afge- hof liggen inderdaad beneden rond, maar in verband met de het niveau van andere nieuw- raadsvergadering van vanavond bouw-gebieden, zo heeft VB-ac- is een tussenrapportage opge- countants vastgesteld. Dit bu- steld. reau doet in opdracht van het De onderzoekers zijn er nog niet achter hoe de lagere prijzen zijn ontstaan. „Nader onder zoek moet aantonen of dit ge beurde als gevolg van marktom standigheden of andere rede nen", aldus het college. B en W verklaren dat ze niet wisten dat de prijzen per vierkante meter lager waren dan gebruikelijk. Uit de stukken bleek volgens het college dat de prijzen per kavel ongeveer net zo hoog wa ren als elders. Omdat in de vorig jaar opge stelde verkoop-aktes geen op pervlaktes werden genoemd, was onduidelijk dat de kavels in deze nieuwbouwwijken aan zienlijk groter waren dan die in eerder bebouwde gebieden. Hierdoor kon het college niet vaststellen dat de prijs per vier kante meter veel te laag was, zo is de strekking van de verkla ring. Onbeantwoord blijft de vraag waarom de stukken over de grondverkoop blijkbaar niet zijn gecontroleerd. In een verklaring die van avond wordt voorgelegd aan de raad laten ze weten het voorba rig te vinden om nu al aan te geven hoe veel de gemeentekas erbij is ingeschoten. „Het on derzoek is nog in volle gang." Uit berekeningen die deze krant vorige week maakte, bleek dat er minimaal 2,3 miljoen gul den te weinig is binnengeko men. Zeven aannemers teken den rond september vorig jaar overeenkomsten met de ge meente voor de aankoop van bouwgrond. Zij betaalden min der dan de bedragen die de ge meenteraad in augustus had vastgesteld. Omdat het weer Lei- dens ontzet wordt en u vast al een ontzettende zin krijgt in hutspot met klapstuk, hebben we de ze week een ontzettend voordelige aanbieding. Let op lom u een ont zettende teleurstelling te besparen]: maandag 4 ok tober zelf zijn we alleen 's ochtends open van 9.00 tot 13.00 uur. Klapstuk, i r/\ kilo lo.OU Winterpenen, kilo Uien, kilo Hutspot pakket 500 g _L9T1.50 kilo Aanbiedingen gelden van dinsdag 28 september tot en metmaandag4 oktoberen alleen In onze Leidse filialen. 75 75 2.98 Rijnsburgse Boys ongeslagen aan kop Van de Nederlandse clubs die deze week uitkomen in de Eu ropese toernooien heeft PSV nog steeds de meeste blessure- problemen. Trainer De Mos mist zeker vijf, mogelijk zelfs zes vaste krachten. Ook Ajax kampt in de aanloop naar de re turn tegen Hajduk Split met de nodige zorgen. Bij PSV zijn aan de lijst van afwezigen (Linskens, Van der Gaag, Van Tiggelen, De Jong) voorlopig Popescu (lies) en Van Ankeren (spierscheuring) toege voegd. De Mos hoopt voor de ontmoeting van morgen tegen Karlsruher SC, waarin PSV een achterstand van 1-2 moet goed maken, nog te kunnen rekenen op Popescu. Bij Ajax bleef gisteren tijdens de ingelaste training, als alter natief voor de afgelaste wed strijd tegen Cambuur, Davids aan de kant. Kreek (spierblessu re) en Ronald de Boer (vocht in zijn knie) werkten bij De Meer een aangepast loopprogramma af. Van Gaal verwacht, dat het duo voor de beslissende wed strijd tegen Hajduk speelklaar is. Bij Feyenoord, dat in het toer nooi van de landskampioenen tegen Akranes uit IJsland een achterstand van 1-0 moet goed maken, ontbreekt linksachter Ruud Heus met een spierbles sure. Rijnsburgse Boys Na vier competitiedagen heeft de eerste klasse A van het zater dagvoetbal een verrassende lei der. Rijnsburgse Boys, dat vorig ETA-doden 5 Opnieuw is in de ge vangenis een ver meend lid van de ETA om gekomen. Basken gingen uit protest de straat op. Nog geen abonnee? MOSKOU AFP-DAP-Rtr Abchazische troepen hebben president Sjevardnadze van Ge orgië omsingeld in zijn hoofd kwartier in Soechoemi, de hoofdstad van de opstandige provincie Abchazië. Georgië heeft het Russische leger ge vraagd Sjevardnadze, „wiens le ven in gevaar is" te evacueren. De Russische commandant in de Georgische hoofdstad Tbilisi weigerde te bevestigen dat hij een dergelijk verzoek had ont vangen. Niet duidelijk is of Sje vardnadze wel wil vertrekken. Sjevardnadze vestigde zich vorige week in Soechoemi om de strijd te leiden tegen de op standelingen die Abchazië wil len afscheiden van Georgië. Hij heeft meermalen gezegd de stad te zullen helpen verdedi gen, al kost hem dat zijn leven. Volgens ooggetuigen staat de stad op punt in handen van de opstandelingen te vallen. Sche pen van de Russische Zwarte Zeevloot evacueerden gisteren bijna 4.000 mensen uit Soechoemi. De brandende stad herbergt naar schatting nog 6.000 burgers. Ooggetuigen op de schepen konden zelfs van ki lometers afstand de brandende en rokende gebouwen zien. HET WOORD IS AAN 5, Mistinguett Een kus kan een komma zijn, een vraagteken óf een uitroepteken. Dat zijn elementaire leestekens die iedere vrouw moet kennen. VANDAAG PAGINA'S 26 Binnenland 3 Buitenland 5 Cultuur 11 Economie/Beurs 6 Familieberichten 4 Feiten en meningen 2 Info 14 Programma's 13 Regio 7,9.10 Religie 8 RTV Show 12 Sport 15/23 HET WEER Verwachting van het KNMI tot morgenavond Bewolkt In het algemeen veel bewolking en in het zuidwesten eerst nog af en toe regen of motregen. Vannacht kans op mist en minimumtempe ratuur omstreeks 10 graden. Mid- dagtemperatuur ongeveer 15 gra den. Wind tussen en zuid en oost, zwak tot matig, rond kracht 3. moskou AP-Rtr-GPD Martin de Haan van Rijnsburgse Boys (links) komt ploegmaat Richard Hoogervorst (3) te hulp. Kees Krayenoord kijkt van een afstandje toe. FOTO LOEK ZUYDERDUIN seizoen ternauwernood het ve- ploeg landskampioen Katwijk ge lijf redde, staat ongeslagen met 2-0. In de andere derby bovenaan. Op eigen veld ver- won Quick Boys met 2-1 van sloeg de geheel gerenoveerde Noordwijk. President Jeltsin van Rusland blijft vasthouden aan parle mentsverkiezingen op 11 en 12 december, een halfjaar later ge volgd door presidentsverkiezin gen. Daarmee verwerpt hij een een compromis-voorstel om de verkiezingen gelijktijdig te hou den. Tegenpresident Roetskoj voorspelde vannacht een aanval op het parlementsgebouw, maar die bleef uit. Het compromis-voorstel is af komstig van enkele tientallen leiders van Russische regio's. Volgens hun plan .draagt het parlement dat vorige week al door Jeltsin buitenspel is gezet zijn bevoegdheden over aan de Federatieraad, die tot de ver kiezingen als parlement zou moeten fungeren. In de Federatieraad zitten de gouverneurs en parlements voorzitters van de 88 regio's en autonome gebieden die samen de Russische Federatie vormen. Ongeveer 50 van deze leiders zochten afgelopen weekeinde in Sint Petersburg naar een oplos sing voor de machtsstrijd in Moskou. De raad zelf komt woensdag en donderdag in Moskou bijeen. Ook de chefstaf van het Kremlin, Sergej Filatov, en vice- premier Sergej Sachraj waren in Petersburg. Sachraj keerde met het voorstel terug naar Moskou, nadat hij had gedreigd dat ook de regionale parlementen zul len worden ontbonden als ze zich niet achter Jeltsin scharen. Jeltsin verzet zich tegen ge- Voorletters: Adres: Postcode: i Plaats: lijktijdige verkiezingen, omdat daarmee tijdelijk een machtsva cuüm zou ontstaan. De regio's kunnen de president dwarszit ten als zij niet meewerken aan de door hem uitgeschreven ver kiezingen voor een nieuw Rus sisch parlement. Pagina 2: Moskou loopt alleen warm voorTsjaikovski. Ook Jeltsin heeft bijgedragen aan een anarchistisch klimaat. Leidsch *0&Dagfclad NIEUWE ABONNEES ONTVANGEN DE KRANT DE EERSTE 2 WEKEN GRATIS. Ja, dat is goed nieuws. Dus neem ik nu een abonnement. Publieksafdelingen Facilitair Bedrijf op 28 september dicht Leiden - Vanwege een interne werkconferentie zijn op dinsdag 28 septem ber de volgende publieksonderdelen van het Facilitair Bedrijf gesloten: de afdeling Burgerdiensten Buro Stadskabei de afdeling Belastingen de 3 Raad Daadwinkels. U kunt op die dag géén aangifte doen van geboorte en overlijden. Ook het aanvragen van paspoorten en rijbewijzen is dan niet mogelijk. ROME «GPD-AP Het noodweer dat afgelopen weekeinde het Alpengebied en Noord-ltalië teisterde, heeft ze ker vijftien mensenlevens ge- eist. De materiële schade door weggeslagen bruggen en hui zen, verzakte treinrails en grote modderstromen wordt voorlo pig geschat op enkele miljarden erlijden. guldens. In Italië kwamen door het noodweer acht mensen om. Zij woonden in de noordelijke re- Y l 8*°s Piemonte, Lombardije, LfïU^H Aosta en Ligurië, waar na 72 uur ononderbroken regenval rivie ren en meren buiten hun oevers traden. Tal van wegen, bruggen, vliegvelden en spoorlijnen wer den vernield. Honderden men sen moesten worden geëvacu eerd. Enkele dorpen zijn nog van de buitenwereld afgesloten. Hoewel het gisteren en van morgen droog was, voorspelt men voor de komende dagen opnieuw regen. Het zwaarst ge troffen is Genua, waar de stra ten veranderden in kolkende ri vieren. Auto's werden meege sleurd of bedolven onder een dikke Laag modder. Vanochtend waren nog tal van doorgaande verbindingen verbroken. In Zwitserland werden diver se toeristische plaatsen door modderlawines onbereikbaar. Zaterdagavond werd in Brig het lichaam van een vrouw gevon den. Vier personen werden ver mist. Het centrum van Brig stond drie meter onder water. Honderden reddingswerkers zijn begonnen tonnen puin en modder te ruimen. Ook de Franse Alpen hebben hevig te lijden gehad van de re gen. Tunnels en wegen raakten versperd en dorpen werden overstroomd. Zeker zes perso nen zijn omgekomen in Frank rijk en honderden mensen zijn* voor het water gevlucht. Bospeen, per bos Peulen, 100 gram Hamburgers, m®® ongepaneerd, 10 stuks ca. 1000 gram Aanbiedingen geiden t/m zaterdag 2 oktober a 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Na de eerste 2 weken betaal ik mijn abonnement: 0 Per maand, automatisch </2K. 7",. j 0 Per kwartaal j 0 via acceptgiro 82.85) automatisch 82,85) j Nr. bank/giro: Handtekening: Of bel 071-128030

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 1