Atletiekploegen krabbelen overeind i in Sport Regionale eersteklassers plaatsen zich voor finale -rni/IVüij 1» 77 TTüu TQPI ITOP Ti II S Pech achtervolgt Leon Rekelhof Cricketploeg Ajax nu hekkesluiter SV Wassenaar pakt koppositie Vermeule als vanouds Mike Conley springt ver MAANDAG 5 JUL11993 14 WILMAR KORTIÊEVER A BROUWER DE KONING Zoals verwacht zijn alle regionale ploegen in de eerste klasse van de atletiekcompetitie er gisteren in geslaagd zich te plaat sen voor de regionale finales op in september. De meeste kans op landelijke promotie lijkt te zijn weggelegd vooi van AAV '36 en De Bataven. r de regionale finales was voor AAV '36 vooraf het belangrijkst. Dan telt alles pas, want op 5 september plaat sen twee ploegen per district zich voor de landelijke promotie finale. De nog steeds incomplete Alphense ploeg met Ruud van Maurik terug in de gelederen bleek gisteren al de sterkste ploeg in het district West 2. AAV '36 scoorde met 14580 ruim 1500 punten meer dan vorige keer. Ook in de tweede poule in Dordrecht, waar De Bataven optrad (13880), werd niet hoger gescoord. Van Maurik deed na een slapeloze nacht, waarin hij van de Verenigde Staten via Brussel naar Alphen werd vervoerd, op het korte hordennummer precies wat AAV van hem verwachtte (110 meter in 14,5). Op de korte sprint leverde Fernando Rijs wijk op zijn eigen baan goed werk af (10,8). De eatafetteploeg van AAV was met 43,9 op de 4x100 meter de snelste ploeg uit de hele regio. Op de langere nummers zorgden Bastiaan Heus en Bert de Boer voor veel punten. Heus toonde zich hersteld van zijn ziekte en liep 4.01,6 op de 1500 meter. De Boer wekte in de verzengende hitte indruk met een winnende tijd van 15.13,5 op de vijf kilometer. Bob Dongelmans maakte op twee nummers zijn rentree na een blessure. De speer ging ontspannen naar 50,14, met de polsstok bleek vier meter alweer haalbaar. Op de werpnum- mers was ook Paul Boere goed op dreef. De kogel ging naar 13,16, de discus zwiepte de AAV-trainer naar 39,92. De mannenploeg van De Bataven moest door het wegvallen van Martijn de Lange, Steve Ringeling en Gijsbert Remmel- zwaal compleet worden omgegooid. De 1500 en de 5000 meter leverden verreweg de meeste punten op. De tweestrijd Joost la' Lau-Kamiel Maase ging naar de eerstgenoemde, die spreek woordelijk vechtend op de laatste meters zijn clubgenoot voor bijging (3.54,66 om 3.54,76). Op de 5000 meter liepen Huub Pragt en Jan-Dirk Hazeleger sterk. Pragt won in 14.55,92, ge zien de omstandigheden een knappe tijd. Hazeleger finishte in 15.05,88, ruim een halve minuut voor Jan Kortekaas. Buiten de loopnummers sprak eigenlijk alleen de ver/polshoog-combi- natie van 'good old' Harry van der Velde aan (3,70 én 1,85). Bij de vrouwen is bij gebrek aan deelname maar poule van acht ploegen. De Spartaan en De Bataven klasseerden zich als derde en vierde en zijn dus nog in de race voor de twee plaatsen in de promotiefinale. De Lissese atleten vielen op door hun veel beter uitgebalanceerde team. Beide ploegen hebben hun toppers, maar bij De Spartaan waren ook de min dere nummers van behoorlijk bezet. Op de 800 meter liepen meerdere regionale atletes goede tij den. Regina van Duijn soleerde naar 2.13,90. Nicole van Grie ken en Usette Kapteijn van De Spartaan kwamen tot 2.25,64 en 2.26,55. Kapteijn liep ook de 3000 meter in 11.38,60, maar moest op dit nummer haar meerdere erkennen in de Bataven Lenie van der Plas (knappe 10.43,78) en Astrid van Velden (11.04,44). Technisch kwamen Spartaan-atletes van Beek (10,71 kogel) en Astrid Oostermeijer (40,64 speer) het best uit de bus. Hink- stappend nam Marie"tte Aanhane een clubrecord van 10,26 mee naar huis. Bataven-veterane Marian Runcianu won de 100 meter horden in 16,29. Vanwege een goede twee de ronde hebben de regio nale verenigingen in de eerste divisie van de atle tiekcompetitie de meeste degradatiedreiging kunnen afwentelen. Vooral de vrouwen van AV Holland en de mannen van De Spartaan lijken in de de gradatiefinale goede kan sen te maken. De vrouwenploeg van AV Holland leek in Rotterdam totaal veranderd in verge lijking met de ploeg die half mei in Den Haag de donkere degradatiewolken zag samenpakken. Door de rentree van Yvonne van Dorp van Marlies Koster was vooruitgang ingecalcu leerd, maar dat ook na de verspringblessure (en een score van nul) van Van Dorp honderden punten winst zouden worden ge boekt, had niemand dur ven verwachten. ROTTERDAM WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER Meerdere atletes van Holland leverden prestaties van formaat. Bianca Vermond liep zowel de 800 als de 200 meter en greep in 2.20,37 en 26,03 een mooie eer ste en een bijna even sterke der de plaats. Ook juniore Koster deed twee nummers en haalde met sprongen met 5,07 ver en 10,62 hinkstap veel punten bin nen. Door de deelname van Koster kon Mirka Macel de bei de hordennummers voor haar rekening nemen. De 400 meter ging in 70,95, maar veel knap per was nog de tweede tijd van 15,16 op de 100 meter. Zonder obstakels liep Cathy van Loon de 400 meter in 61,38. Monique Bodijn voltooide de 100 meter in 12,61. Naast de loopnum mers waren dit keer ook de werpnummers goed bezet. Ja- queline Baljet stootte volledig ongetraind de kogel 11,47 alsof hij niets weegt. Wendy Water reus kreeg de kogel 10,92 en de discus 31,90 meter ver weg. Nationaal recordhouder Ruud van Maurik op weg naar de winst op de 110 meter hordenrace. 's Ochtends teruggekomen uit Amerika liep de Al- phenaar 's middags ondanks de jet-lag een aansprekende tijd van 14,5. foto bendebruyn n AAV '36 haalden iets minder punten dan in de eerste ronde en zakten landelijk één plaats naar de veertiende, drie plaatsen achter het zes plaatsen gestegen Hol land, maar nog steeds boven de degradatie-streep. De beste prestatie kwam op naam van Li- sette Stadhouders, die als enige haar nummer won. De 1500 meter liep zij ondanks een drei gende voorhoofdsholte-ontste king in 4.59,96. Hiermee bleef zij de verrassende Hester van Leeuwen van Holland zeven se conden voor. Bij AAV vielen verder de 2.23,71 op de 800 meter en de 10,41 hinkstap van juniores Ma- riska Baars en Sietske Rensen op. Marie"lle Stokdijk dubbelde ver (4,84) en 400 meter (62,77). De speer van Roos Uittenboog- aart landde 31 na 34,02, maar de bronzen-medaillewinnares van het NK junioren van vorige week ondervond hinder van een blessure. De vorige week al ge forceerde pees in de elleboog krijgt op doktersadvies de eerst volgende zes weken rust. De mannen vap De Spartaan draaiden als vanouds een regel matige wedstrijd af. Na twee wedstrijden staan de Lisser atle ten vijfde in de poule en lande lijk op de negentiende plaats. Kogelslingeraar Peter van Noort bracht zijn club als altijd in het eerste onderdeel op voorsprong (58,12), maar ook zijn tweeling broer Nico won zijn favoriete nummer. De discus vloog 44,50 meter ver. Daarnaast comple teerde de kogelstoot van 12,27 ploeggenoot Mark Beelen (12,84) de 25 meter. Beelen wierp ook de speer ver (50,70). Van hoge kwaliteit was verder de 9.27,72 van Marijn van der Ploeg, die stelde „nog nooit zo'n lekkere 300 meter steeple chase te hebben gelopen". AV Holland steeg twee plaat sen naar de 21ste plaats, de hoogste van de vier degradatie- plaatsen. Het wedstrijdbeeld geeft echter goede hoop voor de degradatie-finale op 9 septem ber. Zo liep Jan Jansen in zijn eerste wedstrijd ingehouden al 4.05,32 op de 1500 meter. Ver schillende atleten haalden ver der door twee nummers te dub belen essentie"le punten bin- Sprinter Jeroen Sunter be- Een jonge ploeg van Swift/Casba heeft in de Ron de van Midden-Nederland een behoorlijke pres tatie geleverd. Leon Rekelhof was op weg naar een goede klassering, maar een mankement hield hem van een plaats bij de eerste tien weg. Nu kwam de renner uit Ter Aar slechts op de 18de plaats terecht. Ook Fernand Warmerdam (23ste), Dino Tolhoek, Robin van Kessel en Jan Hendrik Lagerweij reden de klassieker over liefst 190 kilo meter uit. Peter Tates uit Nieuw Vennep werd achtste. Vanaf de beginfase zat Jan Hendrik Lagerweij (Woubrugge) bij een langdurige ontsnapping. Eerst met vijf en later met elf renners reed hij ruim 120 kilometer met een maximale voor sprong van 3 minuten op kop. Toen een sterke jachtgroep bij Wijk bij Duurstede op de vluchters neerstreek, werd Lagerweij geveld door kramp. Bij Leersum ontsnapten weer elf renners. Nu zat Rekelhof erbij. Nog tien renners sloten aan en de vluchters reden ver van het peloton weg. Godert de Leeuw was in Utrecht de sterkste en voor Re kelhof was er slechts een troostprijs. Niet meer dan een zelfde 18de plaats was ook weggelegd voor Dennis van der Meiden. De tijd ritspecialist van Casba Wonen kwam in de rit te gen het horloge, die meetelde voor de topcompe- titie, niet helemaal uit de verf. Met Bennie Gosink en Robin van Kessel haalde Van der Meiden toch nog 18 punten voor de Zoeterwoudse formatie binnen. In de criteriums waren er enkele goede resulta ten voor de regiorenners. Petra Grimbergen (Rijnsburg) had met een overwinning in Driel het meest succes. Etienne Vergeer heeft ook weer de smaak te pakken. In Kaatsheuvel (tweede) en Zwijndrecht (vijfde) reed hij met de besten mee. Richard van Kempen (Nieuwveen) kwam in Kaatsheuvel als derde over de eindstreep. Peter Tates uit Nieuw Vennep werd vierde. Niels van Stralen reed sterk in Obdam. Ook voor hem was een vierde plaats weggelegd. Vital Timmermans kwam in Kruiningen als vijfde over de finish. De Leidse junior André Möhlmann kwam za terdag ook in Kruiningen aan de start. En met succes. Na 60 kilometer kwam hij in aanmerking voor de kussen van de rondemiss en de overwin- ningsbloemen. In Sprundel zat Mo "hlmann weer in de voorhoede. Nu was een vijfde plaats zijn deel. In Bleiswijk zat Noordwijker Mike Hassing in de kopgroep. In de eindsprint kwam hij tot een verdienstelij ke zesde plaats. Na de uitstekende vierde plaats bij het NK op de weg zette de Leidse jeugdrenner Vincent van der Kooij op de baan zijn prestaties goed door. In Apeldoorn kwam als op het erepodium terecht. v.v&atüittta OEGSTGEEST RUTGER SLAGTER CRICKETMEDEWERKER Na het verlies van vorige week tegen de lijst aanvoerder Shaheen wachtte Ajax gisteren een op papier gemakkelijker tegenstander: het Rot terdamse VOC. VOC, vorige week nog laatste in de klasse, bleek echter beter in deze vier-pun ten wedstrijd. VOC zette een totaal van 236 voor 7 neer, terwijl Ajax strandde op 82 all out. De Leidenaars zijn nu de nieuwe hekkesluiter van de tweede klasse A. De eerste tegenvaller kwam met het verliezen van de toss. VOC begon hierdoor met batten en kreeg de gelegenheid om een goed totaal neer te zetten. De Rotterdammers leken hierin ge stremd te worden toen Rick Verhaar het eerste wicket nam voor slechts drie runs. Ook Paul Haighton was nog succesvol voor de lunch. Zijn eerste twee wickets op het totaal van 66 le ken Ajax op de goede weg ie sturen. Uit het feit dat VOC na het vallen van het vierde wicket op 90 vlot doorging via 163 voor 5 naar 209 voor 6, blijkt echter dat de Ajax-bowlers verder weinig meer in te brengen hadden. Verhaar nam 2 voor 48 in 13 en Haighton eindigde op 3 voor 65 in 13. Debutant Thomas Milde pakte even eens nog een wicket mee: 1 voor 41 in 9. De vangen van Alex van Leeuwen, Verhaar (2) en Rutger Slagter waren slechts een pleister op de wonde. Uiteindelijk kwam VOC tot het totaal van 236 voor 7. Omdat de Ajax-batsmen eerder dit bewezen hadden maar moeilijk een groot to taal te kunnen najagen, was 236 een zware op gave. Zeker nadat de gelegenheidsopening van Ajax met batsman nummer 3 voor slechts en kele runs was uitgeschakeld. Anton Jacobs ver weerde zich beter, maar zijn captainsinnings van 22 werd niet opgevolgd door de overige batsmen. De tweede Ajacied in de dubbele cij fers was Verhaar, die als batsman nummer 9 de staart nog enige vorm gaf met 15 not out. Ajax kwam niet verder dan 82 all out. LEIDEN JAN DAAN VAN OOSTEN MEDEWERKER Het honkbalteam van SV Was senaar gaat met de koppositie in handen de zomerstop in. De Wassenaarders kwamen afgelo pen weekeinde maar één keer in actie tegen Levi's Tridents en wonnen met 11-10. Alphians blijft hoge pieken met diepe da len afwisselen. Tegen Tilburg wonnen de Alphenaren in eigen huis overtuigend: 17-1. Een dag later verloor Alphians in Tilburg echter kansloos: 13-5. Adegeest ging na een spannende strijd te gen Pioneers 2 om de kopposi tie met minimaal verschil ten onder: 1-0. In de eerste innings van het duel met Levi's Tridents leek SV Wassenaar een eenvoudige overwinning te gaan boeken. Na een 3-0 voorsprong in de eerste inning leek, bij een 7-0 stand in de derde inning, een snelle knock-out aanstaande. De Tridents kwamen, tot ver driet van' Wassenaar pitcher D'Arnault, in diezelfde inning echter nog ijzersterk terug tot 7- 6. Vervolgens liep Wassenaar weer rap uit naar 11-6 via homeruns van McMullen en Jerry Remmerswaal. Voor de er varen kracht Remmerswaal was het opmerkelijk genoeg de eer ste homerun in zijn carrière. Ondanks deze persoonlijke suc cessen was de thuisploeg nog niet in veilige haven. Gestaag liep Levi's Tridents in, maar bleef tot opluchting van Wasse naar in de negende inning ste ken op 11-10. Wassenaar staat met twaalf wedstrijden te spe len aan kop met twee punten voorsprong op PSV en één wed strijd meer gespeeld. Alphians kon zich in de thuis wedstrijd tegen Tilburg aan slag naar hartelust uitleven. Na homeruns van Fruitema en Ur- banus was Alphians binnen ze ven innings klaar met de Tilbur- gers: 17-1. Zo gemakkelijk als Alphians de eerste wedstrijd had gewonnen, zo simpel gin gen de Alphenaren in Tilburg onderuit. Terwijl de aanval slechts tot zes honkslagen kwam, kon de verdediging on der leiding van pitcher Smit niet voorkomen dat Tilburg veertien maal de thuisplaat bereikte: 13- 5. Zeven innings lang waren de ploegen van Adegeest en Pio neers aan elkaar gewaagd* Geen van de titelkandidaten was, door twee sterke veldpartijen aan beide kanten, tot de achtste inning tot scoren gekomen. Adegeest-werper Verhoeven gooide elf keer drie-slag en stond maar drie honkslagen toe, maar een veldfout in de achtste inning stelde Pioneers in staat de wedstrijd in hun voordeel te beslissen: 1-0. Overtuigd van zijn kracht ver koos John Vermeule het op een bijtende eindsprint te laten aan komen met concurrent Bert van Vlaanderen. De Zeeuwse ma chinebankwerker, sinds de sa menwerking met zijn nieuwe trainer Ed Sligchers met forse schreden vooruitgegaan, gokte goed tijdens het NK halve mara thon in Sittard. Op de laatste honderd meter profiteerde Vermeule (1.03.53) optimaal van zijn hogere basissnélheid. Tot ergernis van Van Vlaande ren (1.03.54), die net als vorig jaar (nipt geklopt door Dirks) genoegen moest nemen met zil- De spannende eindspurt tus sen de twee WK-(marathon- )gangers vormde het enige hoogtepunt in een weinig ver heffend NK. Het ontbreken van start- en winstpremies hield veel toplopers thuis. Bovendien viel de wedstrijd midden in het baanseizoen. De titelstrijd, vorig jaar op een al overvolle atletiek- agenda geplaatst, lijkt onder de •huidige omstandigheden nau welijks levensvatbaar. Ineke Vis was de enige regio- atlete die in Sittard aantrad. Door de warmte (tegen de der tig graden) en de hoge lucht vochtigheid kwam de streeftijd van 1.16 niet in zicht. Deson danks was Vis met 1.18.35 snel ler dan ooit. Hiermee pakte ze de vierde plaats, krap drie mi nuten achter winnares Marjan Freriks (1.15.47). haalde met 11,11 en 22,82 uit stekende derde en vierde plaat sen. Jeroen Kolnaar toonde zijn dit jaar ontluikende kwaliteiten met een hinkstapsprong van 13,13. Op het verspringen liggen zijn mogelijkheden decimeters verder dan de mislukte 6,45 van gisteren. Remy Engwegen komt alleen in competities nog in ac tie, maar is met de kogel (12,79) en de slingerkogel (39,60) goud waard. Junior Koen Hamers viel op met 11,86 kogel en 51,36 speer, beide beter dan ooit. Theo van der Veer kreeg het moeilijk op de warme vijf kilo meter. Samenwerking met Be- verwijker Edwin Aardenburg ging lang goed, maar op diens versnelling moest de Leiderdor per het antwoord schuldig blij ven (15.09,72). Derde plaats honkbalteam ROTTERDAM ANP Voldoende agressie, maar mis schien een beetje te weinig energie. Dat was het tussenrap port voor het Nederlands honk balteam. Nederland eindigde als derde tijdens het World Port Tournament. Jan Dick Leurs staat voor agressief honkbal. Maar het werd de manager van het Ne derlands negental wat te heftig, toen Marcel Joost roekeloos een punt trachtte te forceren. Op de energievoorraad van zijn spelers heeft de part-timer geen greep. Als gevolg van uitputting moest hij zijn beste catcher Randolph Balentina vervangen. Door een overwinning van 8- 5 op Canada verzekerde Neder land zich van de derde plaats. Een verbetering ten opzichte van twee jaar geleden, toen een selectie onder leiding van Jim Stoeckel vijfde en laatste werd. Daarop volgde een desastreus EK-toernooi met vijf achtereen volgende nederlagen tegen Ita lië. De derde plaats biedt geen enkele aanwijzing voor de Eu ropese titelstrijd. De klassieke ontmoetingen met Italië, dat vorige week slecht speelde in het toernooi om de Interconti nental Cup, heben een geheel eigen karakter. „Vier wedstrijden gewonnen van de zes, één slecht gespeeld. Dat is goed", luidde het oordeel van Leurs. Scherpe kritiek be trof uitsluitend de verloren hal ve finale. Het kwam de Neder landse honkballers niet slecht uit dat ze buiten de finale ble ven. Het betekende een dagje extra rust. Want de selectie, niet gewend elke dag te spelen, was Major League Baseball Inter national, een groep jonge Ame rikaanse profs, moest veel kracht aanspreken om de toer nooizege volgens de verwach tingen te incasseren. Door winst (10-0) en verrassend verlies (5- 7) tegen Red Machine was een 'verlenging' van drie innings noodzakelijk. Drie-honkslagen van Marc Griffin en Ryan Tur ner waren de Arubanen uiten- delijk te machtig: 7-0. Voor het toernooi om de Eu ropese titel, dat vrijdag in Zwe den begint, zal Leurs zijn selec tie niet wijzigen. Aan de zes beste wereldseizoen- prestaties, die vrijdagavond in het Noordfranse Villeneuve d'Asq werden geleverd, werd in het weekeinde er slechts één aan toegevoegd. Bij een spring gala in het Duitse Bad Canstatt bij Stuttgart hinkte, stapte en sprong olympisch kampioen Mike Conley een afstand van 17,84 meter. De Amerikaan ont troonde de Cubaan Yoelvis Quesada, die de wereldranglijst van dit jaar met 17,68 meter aanvoerde. Conley had ook nog een poging van 17,76 meter. Bij een hoogspringgala in Eberstadt zegevierde de Ameri kaan Hollis Conway met 2,38 meter voor olympisch kam pioen Javier Sotomayopr (2,36 m). In het Franse Noisy le Grand liep de Russin Ljoebov Goerina een snelle 1500 meter in 4.04,64. De Nederlandse mannen 4 x 100 meter ploeg verbeterde za terdag in het Oostenrijkse Gi singen voor de derde maal het nationale record. Het viertal Frank Perri, Paul Franklin, Hans Veurink en Regillio van der Vloot noteerde een tijd van 39,46 seconden. Dat was 0,18 seconde sneller dan de prestatie op 20 juni bij de Adriaan Paulen Memorial in Hengelo. Komende zaterdag gaat het viertal bij de Papendal Games opnieuw op jacht naar de limiet van 39,10 seconden, die de atletiekunie heeft gesteld voor uitzending naar het WK komende maand in Stuttgart. Vierde plaats Van der Marei in halve triatlon LEIDEN In de halve triathlon van Stein heeft Jan van der Marei gisteren een uitstekende prestatie gele verd door met een tijd van 3.53,36 een vierde plaats voor zich op te eisen. Hiermee was de man uit Ter Aar slechts 2.23 langzamer dan winnaar Ven- derbosch. Eimert van der Bosch werd winnaar. Achter Van der Marei troefde Herman Blo"te (4.27) gisteren verrassend Mart Moraal en Cas per van den Burgh af. „Het ging allemaal perfect", meldde hij dan ook. „Bij het lopen had ik zo'n hartslagmeter en dat werkt met dat warme weer uitstekend. Je moet je koppie erbij houden en als iemand je voorbijgaat niet in paniek raken. Dan haal je in de slotfase veel tegenstan ders weer in." Moraal, clubgenoot van Blo" te bij De Zijl/LGB, finishte in 4.29, talent Van den Burg nog één minuut later. Veteraan Hans van Zijp greep in zijn ca tegorie de vijfde plaats in 4.32. Gonnie Wensveen was bij de vrouwen de snelste regionale tri-atlete (4.50,40).

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 14