Lisse overklast reserves Dordrecht 'Gewoon die Cup winnen' Rosmalen 'flirt' met Jim Courier Lisse: nog één keer voluit Sport Rob Jacobs onderhandelt met Grieken Terug van Monte Carlo. j WOENSDAG 19 ME11993 chef ao van kaam. plv -chef ROB ONDERWATER. 071-161446 Lino positief in Amstel Gold Race Rotterdam Pascal Lino, vorig jaar elf dagen drager van de gele trui in de Tour de France, is betrapt op het gebruik van amfeta minen in de Amstel Gold Race, 24 april dit jaar. Lino kreeg giste ren in zijn trainingskamp in de Alpen te horen, dat ook de con tra-expertise, afgelopen zaterdag in Keulen, positief was uitge vallen. Lino finishte als 52ste in de Gold Race, op 11.27 min van winnaar Rolf Jaermann; hij werd uitgeloot voor de doping-con- trole. Via de UCI wordt de 26-jarige Breton de gebruikelijke drie maanden voorwaardelijke schorsing (1 jaar proeftijd) en 3000 Zwitserse frank (3500 gulden) boete opgelegd. In eigen land ris keert Lino een schorsing van maximaal drie jaar. Van Poppel start ondanks blessure den haag Jean-Paul van Poppel start zondag op het eiland Elba aan de Ronde van Italië, ondanks enkele gekneusde ribben. Gis teren is na onderzoek in een Eindhovens ziekenhuis gebleken dat de sprinter uit de Festina-ploeg van Jan Gisbers geen ribben heeft gebroken. Van Poppel was in de laatste week van de Ronde van Spanje gevallen. Hij voltooide de rittenkoers wel, maar klaagde over ademhalingsmoeilijkheden. De Brabander won twee etappes in de Vuelta. Wielerploeg Casba gehavend zoETERWQUDEDe wielerploeg Casba Wonen gaat gehavend Olympia's Ronde van Nederland in. Mark Rasch, Niels van Stra len, Bennie Gosink, Dennis van der Meiden en Marcel van der Vliet staan aanstaande vrijdag zeker aan de start. De zesde plaats bezet nieuwkomer Peter Hoondert, die op het laatste ogenblik is aangewezen als vervanger van de geblesseerde Marcel Remijn. Remijn, die graag had willen starten, is nog niet voldoende her steld van een hersenschudding en een verschoven wervelkolom. Van der Meiden daarentegen acht zich na een keelontsteking wél sterk genoeg om in de vijf kilometer lange proloog een gooi te doen naar een topklassering. Verder gokt de ploeg van Jan Zwaan vooral op dagsuccessen. Olympia's Ronde duurt van 21 tot en met 30 mei. Aan de Ronde van Midden Zeeland komen op zaterdag 22 mei Vital Timmermans, Roy Bogaert, Martin Kras, Patrick Rasch, Di- no Tolhoek en Robin van Kessel (Ter Aar) voor Casba uit. Seles niet naar Parijs en Londen parus Monica Seles en André Agassi hebben zich gisteren offi cieel teruggetrokken voor het toernooi om de open Franse ten niskampioenschappen, dat maandag in Parijs begint. Seles, die herstelt van een aanslag, zal ook niet meedoen aan Wimbledon. Agassi heeft een polsblessure. Een woordvoerster van het bureau IMG, waarbij Seles onder contract staat, verklaarde dat de afmelding van de Joegoslavi sche voor Wimbledon definitief is, ook als ze sneller dan ver wacht herstelt van de messteek in haar rug. Wimbledon is het belangrijkste Grand Slam-toemooi en het enige dat Seles nog nooit heeft gewonnen. Vrouwen oordelen over boksen Washington Het gevecht tussen Riddick Bowe en zijn Ameri kaanse landgenoot Jesse Ferguson zal vooj; het eerst in de ge schiedenis van het wereldkampioenschap zwaargewicht worden gejureerd door vrouwen. Voor het gevecht van zaterdag, dat over twaalf ronden gaat, zijn aangewezen Sheila Harmon Martin, Pa tricia Jarman en Eugenie Williams. Het is de tweede maal dat de 25-jarige Bowe zijn titel verdedigt sinds hij vorig jaar november op punten won van Evander Holy- field. bergen rob van der zanden Het grastoemooi van Rosmalen doet niet langer mee aan de prijsopdrijving in de tennis sport. De KNLTB, samen met het Autotron eigenaar van het evenement, is de afgelopen ja ren door schade en schande wijs geworden. In het Brabantse land hoeven de wereldtoppers niet meer te rekenen op tonnen aan startgeld. Als ze een riant bedrag willen zien voordat ze een bal hebben geslagen, dan kunnen ze beter thuisblijven. Of ergens anders aankloppen. In het Duitse Halle bijvoor beeld. Daar trekken ze de porte monnee wel wagenwijd open om de sterren te lokken. Daar om ook speelt over enkele we ken Andre Agassi in Halle en niet in Rosmalen. De Wimble don-kampioen krijgt naar ver luidt vier ton aan startgeld om het nieuwe ATP-toernooi op gras een geslaagde start te be zorgen. En alsof dat nog niet ge noeg is staat voor de Amerikaan een privé-vliegtuig klaar om hem dagelijks na zijn wedstrijd naar zijn appartement in Lon den te brengen. De KNLTB waagt zich liever niet aan die absurde toestan den. Hoewel Rosmalen nog 'flirt' met Jim Courier - hij schreef nog niet in voor een toernooi als voorbereiding op Wimbledon en kan een wild card krijgen - opereert het toer nooi duidelijk in de schaduw van Halle. Maar liever dat, dan opnieuw tonnen verlies lijden zoals in de voorbije jaren. Moeizame Randstad Sport begint donderdag Randstad Sport start donderdag (Hemelvaartsdag) thuis tegen Cromvliet (14.00) met de extra degradatiecompetitie in de vierde klasse. De Voorschotense ploeg, Groeneweg, SOA en Cromvliet vechten in een vierluik om één plaats in de KNVB. De overige drie clubs degraderen naar de afdeling. Het programma is: donderdag, 16.00 uur: Groeneweg-SOA en Randstad Sport-Cromvliet. Zondag, 14.00 uur: SOA-Randstad Sport en Cromvliet-Groeneweg. Maan dag, tweede pinksterdag: Groeneweg-Randstad Sport en SOA- Cromvliet. De laatste duels worden op neutraal terrein gespeeld. Het eerste zaterdagelftal van FC Lisse moet nog een maandje door. Tot 12 juni, om precies te zijn. Dan im mers worden de zes districtsbekerwinnaars van Neder land op een nu nog onbekende locatie verwacht om on derling uit te maken welke ploeg zich voor een jaar natio naal bekerwinnaar bij de amateurs mag noemen. De Lis- sese Fusieclub verdiende die invitatie voor dat slottoer- nooi gisteravond op het eigen Ter Specke door de reser ves van Dordrecht '90 met 5-0 te overklassen. lisse gert-jan onvlee Een knappe overwinning, be reikt met vaak even knap voet bal, waaraan echter toch twee minpuntjes kleefden. De zware enkelblessure die René Ras kort voor de pauze opliep bij een onschuldige actie en de rode kaart die Edward van der Putten in het tweede bedrijf voorge toverd kreeg na een bijna even onschuldig voorval. Na door Raoel Liefden uiterst grof tegen het natte gras te zijn geschopt, reageerde Van der Putten ge zien de omstandigheden tame lijk beheerst: hij duwde Liefde weg. Een 'overtreding' die door scheidsrechter Van Ast uit Berg- schenhoek met rood werd be straft. Van Ast toonde Liefden in een beweging dezelfde kleur en dat was een van de weinige goe de acties van de leidsman, die in Lisse negentig minuten lang bewees niet geschikt te zijn voor dit werk. Met zijn manier van fluiten, drukte Van Ast ook een stevig stempel op het duel. De Dordte- naren profiteerden optimaal van zijn lankmoedig optreden en schopten en hakten er lustig op los. „Hoe dichter bij Dordt, hoe rotter het wordt," haalde Lisse- -trainer Ruud Bröring na afloop een niet onbekende zegswijze aan en de coach had in dit geval gelijk. Naarmate het voor het tweede van Dordrecht duidelij ker werd dat er voetballend niets te halen viel op Ter Spec ke, werd de bal als speeltuig steeds vaker ingeruild tegen los lopende Lissese ledematen. Van Ast vond het allemaal best, liet echte aanslagen gewoon onbe straft en slaagde er zelfs in geel en rood gelijkelijk over beide ploegen te verdelen. Een knap pe prestatie. Fel Zoals FC Lisse dus voetballend een knappe prestatie op de mat legde. De ploeg presenteerde zich alsof het seizoen nog slechts enkele weken jong was. Speels, fel en gretig werd Dordrecht '90 met vaak oogstre lend combinatiespel vanaf de eerste minuut duidelijk ge maakt dat FC Lisse de winst en de door KNVB-bobo Wim van de Berg uitgereikte beker in ei gen enthousiaste huis wenste te houden. Een opzet die in de eerste helft al met drie treffers werd onderstreept. Jelle Visser opende na een kwartier de sco re. De voorzet op maat was van Leon Hoep die tot groot genoe- Paul Veenboer (midden) toont de districtsbeker die FC Lisse (za) gisteravond veroverde. Helemaal links of de foto voorzitter Huitema, helemaal rechts trainer Bröring. gen van Bröring en de Lis- zeer gevaarlijke vormen aan- se-fans heeft besloten nog een nam, viel er in het tweede deel jaartje door te gaan. Edward aanzienlijk minder te genieten, van der Putten tekende vanaf de De toeschouwers amuseerden stip voor nummer twee (na- zich daarentegen zo goed met tuurlijk kreeg Marcel de Vla- het arbitrale gestuntel dat de ming voor zijn opzettelijke twee resterende voetbalhoogte- handsbal geen rood van Van punten bijna als hinderlijke on- Ast) en Leon van der Zwet ko- derbreking werden ervaren, gelde vlak voor rust, via een Hetgeen echter niet wegneemt been van diezelfde De Vlaming, dat de doeltreffende kopbal van nummer drie achter doelman Hoep na een voorzet op maat Marcel Smith. van Robert Vermin en de 5-0 van de inglijdende Bert van Ook omdat het verweer van Duivenbode er beslist mochten Dordrecht '90 na de pauze wel zijn. In de nu bereikte eindronde van de zes bekerwinnaars, valt er voor FC Lisse behalve de be ker zelf niet zo gek veel meer te halen. De eerste drie ploegen van die eindstrijd verkrijgen het recht om deel te nemen aan de betaalde bekerstrijd van vol gend seizoen, maar dat ticket hebben de Lissenaren al op zak. Desondanks wenst Bröring de nu bereikte eindronde serieus te nemen, FC Lisse zaterdag blijft, zij het op een lager pitje, nog een maand in training. Bröring: „Je moet het belang niet over- foto henk bouwman drijven. Maar het lijkt mij wel leuk om die laatste beker ook te pakken. Zo vaak krijg je als club die kans niet." FC Lisse - Dordrecht '90 5-0 (3-0) 15 Visser 1-0, 36 Van der Putte (straf schop) 2-0. 40 Van der Zwet 3-0. 65 Hoep 4-0. 79. Van Duivenbode 5-0 Toeschouwers 750. Scheidsrechter Van Ast Rood Liefden (Dordrecht '90) en Van der Putte (FC Lisse) Geel De Vlaming (Dordrecht '90) en Polman (FC Lisse) FC Lisse: Veenboer, De Keizer (Amold Vermeulen). Van Duivenbode. Polman. Waier. Ras (John Vermeulen). Van der Zwet. Van der Putten; Hoep. Visser. Vermin. Noordwijk-keeper Arjan van Heusden wil geen gezichtverlies alphen aan den run* start achter de rug. Van de op zet die de KNLTB bij aanvang in gedachten had - een winstge vend project in het zuiden des lands - is voorlopig nog niet veel terecht gekomen. De meeste edities in Rosmalen eindigden met met een nadelig saldo. Re gen, concurrentie van een EK of WK-voetbal en topspelers die vroegtijdig werden uitgescha keld waren daar debet aan. De vraag is of het met een kruideniersachtige aanpak nu wel zal lukken. Voor Advantage International - het marketing bureau dat voor de bond Davis Cup-wedstrijden en Rosmalen organiseert - staat vast dat de voorzichtige werkwijze niet al leen noodzakelijk is, maar ook vruchten gaat afwerpen. „Over enkele jaren zal Ros malen een groot en sterk toer nooi zijn," zegt Jacques Mop pert, de toernooibaas van 'the Continental Grass Court Cham pionships'. „Ik vind toestanden als in Halle belachelijk. Ik heb een andere filosofie. Wat mij betreft heeft het weinig zin om zo veel geld in de spelers te ste ken. Moet ik tonnen opzij leg gen om John McEnroe in Bra bant te krijgen? Hij speelt wei nig de laatste tijd en de vraag is hoe hij hier zal presteren. Dat geldt ook voor andere dure ve detten. Hoe vaak zie je ze niet opvallend vroeg sneuvelen, ter wijl ze hun startgeld reeds op zak hebben. Kijk eens naar de ATP-toemooien van het afgelo pen half jaar. Hoeveel zijn er nu eigenlijk gewonnen door de echte toppers? Heel weinig. De cracks concentreren zich steeds meer op de Grand Slam-toer- nooien." wim van wanrooy „Wij zijn de favoriet en hebben dus alles te verliezen. Daarom moeten we de finale om de LD- Cup gewoon winnen om niet voor gek te staan", zegt Arjan van Heusden. De Noordwijk- goalie maakt voor het ultieme treffen met FC Lisse geen voor behoud en neemt ook geen blad voor de mond als het om uit spraken gaat. Dat weten inmid dels ook de verantwoordelijke mannen van eredivisionist Sparta, die hebben geprobeerd om de 20-jarige Alphenaar voor volgend seizoen in te lijven. Trainer Rob Jacobs, die vorige week nog om de tafel zat met de dienstplichtig soldaat, kan naar de diensten van Van Heusden fluiten. De sluitpost zit en blijft in Noordwijk. „Ik heb in Rotterdam over een contract als full-prof ge sproken. Ze zouden dat op sturen, maar ik heb er niets meer van gehoord. Dat vind ik geen manier van zaken doen. Bij mij is een woord een woord. Ik vind de houding van Sparta gemakzuchtig. Als ze me willen hebben, maken ze er maar werk van. Ik wil niet als een nummer behandeld worden. Daarom kies ik voor een verlenging van mijn verblijf bij Noordwijk. Daar zit ik goed en daar heb ik ook het Nederlands amateurelf tal gehaald", meent Van Heus den. De oorspronkelijk van het Al- phense ARC afkomstige doel man voelt er niets voor om de Rotterdamse club van zijn be slissing op de hoogte te stellen. Ze bekijken het, wat hem be treft, maar. Anders handelde hij ten opzichte van Haarlem, dat hem eveneens wilde hebben. „Dat heb ik vrijdag afgebeld. Ik zou daar een van de twee con tract-keepers kunnen worden, maar dat zag ik niet zitten. Bij Sparta had ik best een jaartje achter Edward Metgod, wat de bedoeling was, tweede keeper willen zijn. Maar ik laat me niet in de maling nemen." De bravoure-keeper, die bij Noordwijk een goed seizoen achter de rug heeft, verdedigde gisteren in Dordrecht nog het doel bij de Oranje-amateurs te gen Middlesex Wanderers. Veel eer valt er voor de Alphenaar dit seizoen in de elf van bonds coach Ron Groenewoud echter niet te halen. „Ik ben in het ver keerde seizoen gekozen. Er staat geen enkele trip naar het bui tenland op het programma. Op 5 juni spelen we nog ergens een toernooi in Nederland en dat is het dan. Een beetje pech dus. Maar ik ben nog jong. Ook mijn kansen om op een ander mo ment nog naar het betaalde voetbal te gaan schat ik daarom niet laag in. Als ik goed blijf presteren komen de clubs van zelf wel weer. Daarom kan ik mijn beslissing om bij Noord wijk te blijven ook makkelijk ne men." Van Heusden kon door zijn Oranje-activiteiten deze week geen training volgen bij Noord wijk, maar rekent er op dat zijn ploeg (evenals die van FC Lisse trouwens, red.) in de LD-Cup- finale compleet zal aantreden. „Die jongens van Lisse zullen wel tot op het bot gemotiveerd zijn. Als bij ons een vorm van gemakzucht optreedt, zal het daarom moeilijk kunnen wor den. Maar ik reken daar niet op. Bovendien ga ik er altijd vanuit dat we winnen. We zijn de titel verdediger en er mag van ons wat verwacht worden." rotterdam gpd Rob Jacobs heeft zondag een gesprek gevoerd met Panahaiki Patras, dat de elfde plaats bezet in de Griekse competitie. Zaak waarnemer Harris Dimitriu heeft Sparta's trainer aanbevo len in Patras, een kustplaats, ongeveer 300 kilometer ten westen van Athene. Jacobs, die nog een contract voor twee jaar heeft op het Kasteel, zegt wel oren te hebben naar een nieuw Grieks avontuur. Eerder was hij anderhalf seizoen werkzaam bij PAOK Saloniki. AZ wil zo snel mogelijk breken met Henk Wullems. Het vijfjari ge contract van de 57-jarige trainer loopt echter pas af in 1995. Daarom heeft de Alk- maarse voetbalclub de oefen- meester een afvloeingsregeling voorgesteld. Noordwijk oefent ROTTERDAM De zaterdageersteklasser Noordwijk oefent zaterdag om 13.00 uur op de Duinwetering tegen eerstedivisionist Excel sior, dat aantreedt met ex- Noordwijkers Bram Marbus en Leonard van Utrecht. lisse wim van wanrooy De zondagploeg van FC Lisse likt nog steeds de wonden, die in de nacompetitie van de vier de klasse A zijn opengereten door SVLV. Door de 5-0 neder laag tegen de Voorschotenaren en het daaropvolgende 2-0 ver lies tegen MMO miste de vice- kampioen de zo begeerde door tocht naar de derde klasse. „We zijn er allemaal een beetje ziek van geworden. Die domper ver knalde ons het hele seizoen", toont Ronald van Dijk zich nog uit het veld geslagen over de ge miste promotiekans. De geel-blauwen hebben dan ook moeite om zich voor de fi nale van morgen om de LD-Cup op te peppen. „Maar Noordwijk moet ons niet onderschatten. Dan kunnen ze nog wel eens le lijk op hun neus Idjken", voegt hij er waarschuwend aan toe. „We zijn van plan om alle leed van de laatste periode nog even op zij te zetten. Een overwin ning op Noordwijk zal dan weliswaar de pijn niet verzach ten, maar het blijft leuk om een prijs te pakken. En daar gaan we dan ook voor.'' Van Dijk (26), dit seizoen goed voor twaalf goals, acht FC Lisse ondanks de teleurstelling van dit moment niet kansloos. „Noordwijk is natuurlijk favo riet. Maar als ik kijk naar wat we tot nu toe in de LD-Cup gedaan hebben, moeten we tot een goed verweer in staat zijn. Ten slotte hebben we in een eerder stadium toch ploegen als Lugdunum en UVS uitgescha keld. We hebben dus wat in on ze mars. In de compëtitie heb ben we op verkeerde momen ten gepiekt. Een mentaliteits kwestie. Het liep tegen SVLV van geen kanten, terwijl we daarvoor tegen kampioen DOSR toch groots gespeeld hebben. Zo zullen we het tegen Noordwijk weer moeten doeji." De aanvalsleider is er van overtuigd dat zijn ploeg te laag ingeschaald is. „Dat blijkt niet alleen uit het bereiken van deze finale. Ik ben er zeker van dat als we gepromoveerd zouden zijn, we in de derde klasse in één keer door zouden hebben kunnen stoten. Tegen hoger ge klasseerde tegenstanders doen we het altijd goed. Dat is al meerdere keren gebleken. Maar je moet wel uit die vierde klasse zien te komen. En dat is moei lijk genoeg." Gedachten Volgens de Lissenaar heeft nie mand nog echt stil gestaan bij de komende finale. „Onze ge dachten zijn al die tijd bij de na competitie geweest. Dat is lo gisch ook, want het was ons voornaamste doel om te pro moveren. We hebben één slech te fase gehad, de tweede perio de. Na de winterstop is het alle maal weer gaan lopen. En als we in de race waren gebleven, zouden we drie dagen na de fi nale om de LD-Cup nog een be slissingswedstrijd (wat nu SVLV bij DSO doet, red.) hebben moeten spelen. Maar goed, we zullen ons weer opladen. De zondagtak is niet ge schrokken van de nederlaag van de zaterdagformatie tegen Noordwijk, dat in de halve fina le een Lisses onderonsje op sportpark Ter Specke wreed (4- 1 winst) verstoorde. „Het zon dagteam gaat altijd bij het za terdagteam kijken. We hebben die wedstrijd - alsmede de com petitieduels tegen Noordwijk - dus gezien. Er werden in die halve finale veel verdedigings- fouten gemaakt, waar Noord wijk van geprofiteerd heeft. We weten dus hoe het niet moet. Als er bij ons nu ook veel pu bliek komt kijken, acht ik ons wel in staat om te stunten", denkt Van Dijk. Meervoudig winnaar in Monte Carlo. Nog steeds alive and kicking. Wint op het onderdeel klein parkeren van iedereen. Ook als het op gewoon rijden aankomt. En, heel actueel, in de Mini Cooper maakt u de file korter. Mini Cooper: 21.825,-. "1^7 QQ f Er is al een Mini vanaf X •l/J 5 LEIDEN: Auto-Home B.V., Sint Jacobsgracht 10-18, Tel. 071-12 15 60 Arjan van Heusden, sluitpost van Noordwijk en de Oranje-amateurs, re kent op prolongatie van het winnen van de LD-Cup. „Ik ga altijd van winst uitfoto ben de bruyn i

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 29