De Meren wijk heeft een kopzorg minder T P Unicum-publiek koestert het duo Z en Z Sport ACHTERAF 19 CHFFAD VAN KAAM. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -161-146 MAANDAG 10 ME11993 In de eerste klasse van de landelijke tenniscompetitie heeft Hillegom het niet gered tegen koploper ELTV 2 uit Eindhoven. Een klasse lager speelde Merenwijk zich uit de degradatiezone door Hilverheide op een maximale nederlaag te trakteren. Dekker brak in Breda op een 3-1 voorsprong af, terwijl Zee Duin bij Heerhugowaard in de druilerige regen wel tot een 6-2 nederlaag afspeelde. LEIDEN PETER KLEIN EN CAROLE MASSEE TENNISMEDEWERKERS Tot gisteren leek Hillegom een reële bedreiging te kunnen vor men voor de koploper in de eer ste klasse, ELTV 2 uit Eindho ven. De mannen uit het bollen- dorp lieten het toch een beetje liggen. Marco van Trigt hield nationaal jeugdkampioen Ramon Lacroix in de eerste en derde set te weinig onder druk en ging met 4-6 in dat afsluiten de deel ten onder. Tom Bulters kwam tegen de Amerikaan Scott Shields tot dezelfde score. Cin dy Berkhout verweerde zich net als vorige week knap tegen een A-speelster, maar ervaarde op nieuw, dat dit nivo nog even te hoog ligt. Petra Wessels was voor de derde keer dit seizoen het lichtpunt. Vanuit een 6-1,4- 1 achterstand werd Mariëlle Bruens toch in drie sets geklopt. Het vrouwendubbel ging naar Eindhoven, maar in het man- nendubbel revancheerden Van Trigt en Bulters zich. Op He melvaartsdag worden de twee mixeddubbels afgespeeld. Het doel voor De Merenwijk was duidelijk. Tegen hekkeslui- ter Hilverheide moest maximaal gewonnen worden om uit de LEIDEN PETER KLEIN TENNISMEDEWERKER Bionda Zonderop won gisteren haar vierde single op rij. De Rip- se en de andere Z in Jiet team van eersteklasser Unicum, Mi chael Zoricich, alsmede tegen stander Marco van Teeffelen, bedienden gisteren het vaak kri tische Unicum-publiek weer op haar wenken. Bionda Zonderop gaf aan het begin van het sei zoen meteen haar visitiekaartje af door Sabine Verhaar van het Amsterdamse Amstelpark te verslaan. In drie sets ruimde de nummer 44 van Nederland het degradatiezone te geraken. De opponent werkte optimaal mee, door met slechts een vrouw naar Leiden af te reizen. Nata sha Huyser van Reenen kreeg de overgebleven tegenstandster toegewezen en deed dat heel bekwaam, 6-0, 6-0. Mark Fleischeuer en Martijn Krans brachten en de beide singles en de mannendubbel tot een goed einde. Tussen de onweersbuien in werd de enig overgebleven mixed afgewerkt en een maxi male 8-0 overwinning geboekt. Dekker kwam bij BLTV in Breda niet zover. Lydia Jonk man smaakte het eerste zoet der overwinning van dit sei zoen. Zeker tegen Nicole Simon werd dit niet verwacht. Ingrid Kruit, tegen voormalig A-speel ster Judith Simon, en Wimpe Thomas tegen Dirk Alderzee voegden daar twee singlepun- ten aan toe. Alleen Patrick Kie- boom moest buigen. In verband met de zware regenval worden de dubbels op Hemelvaartsdag afgewerkt. In Heerhugowaard speelde Zee Duin wel af. Marijke Guyt was niet opgewassen tegen Lin da Sentis. Judith Verhoeff ver dedigde zich knap tegen de sterker ingeschatte Rosa de veld. En Zonderop ging door. Tegen Rapiditas kon Nicole van Kerkhof heel snel alle hoop op een beter resultaat begraven, terwijl bij Topspinners het jeug dig elan van Ulrika de Jonge in duidelijke cijfers werd gebro ken. Gisteren speelde en won Zonderop voor de vierde maal. De overwinning tegen Merel Leisink werd verwacht. Met 6-1, mene vergadering in Zeist zie, denk ik: ach, ach, ach. Pontifi caal en zo machteloos. Jan Vlieg, technisch directeur van de Tafel tennisbond, in de Volkskrant: „Het roken heb ik afgezworen en ik wil nu ook stoppen met drin ken. Nu ben ik klaar voor Jezus, maar ik wil hem clean ontvan gen, want tot dusverre ben ik geen goede partij geweest. Schaker Nigel Short in Het Pa rool: „De kritiek van Jan Timman is psychologisch verklaarbaar. Hij zoekt wanhopig naar argumen ten om zijn match te gen Karpov te recht vaardigen. Jan durft niet openlijk te ver klaren dat hij wel licht de nieuwe we reldkampioen wordt. Dat idee is immers lachwekkend. Idem: „Ik heb mijn princi pes beslist niet voor dollars verkwanseld. Ik heb nog steeds een hekel aan Kasparov, maar soms moet je zaken doen met men sen, met wie je geen affiniteit hebt. Ik zie dat niet als een para dox. Een Feyenoord-supporter over zijn clubliefde in De Volks krant: Feyenoordda's net je vriendin. Je houdt van Feyenoord, je bent verliefd op Feyenoord. Het Feye- noord-gevoel is kippevel krijgen als je De Kuip ziet, koude rillin gen als ze scoren. Feyenoord is je leven en dat is al kort genoeg, dus je wilt niets missen. Ik sla geen wedstrijd over. Als ik geen geld heb om te gaan dan maak ik geld. Het bestaat gewoon niet dat je niet gaat. De enige reden om niet te gaan, is dat er iemand ge storven is. Maar dan moet het wel een familielid uit de eerste graad zijn. Anders telt het niet. Feyenoord-speler Errol Refos in het Algemeen Dagblad: „Ik kan er echt pissig over wor den als ik hoor of lees, dat een topspeler in het buitenland vindt dat wij te veel belasting betalen en dat wij daarmee mensen in le ven houden die er niet voor wer ken. Ik voel mij al een schoft, als ik een oud vrouwtje niet help met het dragen van boodschappen, wanneer ze de trap in mijn flat op moet. En iemand, die in de problemen is gekomen, laatje toch niet zomaar vallen?" Boer, maar verloor in drie sets. Jan-Willem Lugthart was niet grieperig genoeg om van Marcel Crok te verliezen, al moest de Katwijkse tennisleraar en coach wel de tweede set afstaan. Jeroen Boogmans zou na de winst vorige week de singletjes wel weer winnen en deed dat in drie sets tegen John Tjon dan ook. Na het verlies van de man nendubbel met 6-4 en de da- mesdubbel met 7-5 in de derde set was de weerstand gebroken. Heerhugowaard 2 won met 6-2. Net als De Merenwijk speelde ook Leidse Hout in de derde klasse de laatste mixed tussen de buien af. De inmiddels be reikte 5-2 voorsprong kon door Diane Padt en Ferrie Stipkovits niet verder uitgebouwd worden. De vijf punten kwamen tot stand door winst van Patrick Wijffelman en Claudia Witte- man in de singles, en tot de re genonderbreking alle dubbels. De herendubbel vergde nog wel een verlenging in de derde set. Net als in de vorige drie compe titieronden bleef Zee Duin 2 op een 1-7 nederlaag steken. Pieter Guyt redde voor de twee de maal de eer. TEAN speelde in Alphen aan den Rijn niet tot het einde. Tot de buien kwamen had de weer van ziekte herstelde Petra Wille twee zeges geboekt. Het enkel spel tegen Linda van der Meu- len vergde drie sets, de dames- dubbel met Inez Franke slechts twee. Marc Nagelkerken, Marco Smit en Hester Stehouwer voeg den daar elk één punt middels 6-2 werd de prognose tot wer kelijkheid gemaakt en Unicum op een 1-0 voorsprong gezet. „Ik speel dit seizoen inderdaad relaxter", luidt Zonderops toe lichting. „Ik moet trouwens wel rechtzetten, dat ik vorig seizoen in de competitie ook niet slecht heb gespeeld. Alleen de toer nooien gingen wat minder. En daar is toen veel ophef van ge- een enkelspelzege aan toe. De beide mixen worden met Pink steren ingehaald, omdat op He melvaartsdag al een inhaalduel tegen Oranje TC op het pro gramma staat. De Boekhorst brak in Utrecht op een 3-2 achterstand af. Ben de Bruin en Martijn Zandvliet waren niet opgewassen tegen de Iduna-broers Kaltofen. Ca- rola Geerlings en Arjette van Nooit klopten respectievelijk maakt. Wel vervelend, zeker voor de mensen, die je bij Uni cum kent, en voor de sponsors, die ik al jaren heb. Ze zijn mij toch trouw gebleven. Ik heb er van geleerd, maar behalve, dat ik wat afstand heb genomen, heb ik geen speciale dingen ge daan. Ik ben gewoon bij Dekker bij Carel de Bruin blijven trai nen, de school gaat goed en ik Kirstin Bierman en Carole Bee- len, die overigens beiden hun tennisopleiding in het district Leiden hebben genoten. Het vrouwendubbel ging verloren, terwijl de mannendubbel op achterstand staat. De reserves van Unicum brachten een 2-6 overwinning terug uit Maarssen. Luck Raeck bood in de singles van Onno Guinau, Marco Visser, Saskia kwam lekker ontspannen aan de start. Als je dan voor het eerst van je leven van Sabine Verhaar wint, dan wil het mij in de competitie wel lukken." Bionda Zonderop en Michael Zoricich, de Nieuwzeelander die zich in korte tijd populair heeft gemaakt bij de Leidse middenstandsclub, zorgen er samen voor, dat het vroeger zo Paauw en Cindy Vincent nau welijks enige tegenstand van betekenis. Alleen in de man nendubbel moesten Visser en Guinau alles uit de kast halen. Tevergeefs, want na 6-7, 7-5 en 4-6 ging de zege naar de Luck Raeck. De twee gemengde dub bels werden ten slotte gedeeld. Voor Unicum 3 bleek de dag toch niet zo zonnig te zijn. Met een 7-1 nederlaag werd het team door Badhoevedorp weer voltallige publiek weer op het Unicumterras terugkeert. Maar behalve van de beide Z's was er gisteren bij Unicum ook te ge nieten van de tegenstander. Marco van Teeffelen van de Apeldoomse rode-lantaarndra ger VEGO, keerde voor een zon dag weer terug in de Leidse contreien. De man, die twee jaar geleden bij de Open Leidse huiswaarts gestuurd. Onno van Paridon redde de eer voor de Leidse vereniging. Jacqueline Paauw en Marquérite Patiwael gaven de vrouwendubbel niet zonder slag of stoot cadeau. Met 7-6 in de derde set ging de partij verloren. De mixed van Patiwael en Wouter van der Heyde kende eveneens een spannend slot. Met 7-5 in de derde set pakte Badhoevedorp de zege. op Roomburg voor een eenma lig avondvullend programma zorgdroeg, stal met zijn mimiek en beleving van het tennisspel opnieuw de interesse van de toeschouwers. In het enkelspel waren Michel Lentjes en de hof-, nar van het A-tennis nog de mindere van Zoricich en Erik Bakker, maar in de tiebreak van de afsluitende derde set van de herendubbel, werd het eerst winstpunt binnengehaald. Het onweer zorgde voor een herhaling op Hemelvaartsdag, Unicum staat 5-1 voor, de toe gangskaartjes blijven geldig. maar in de berm te leggen. Ver volgens bond hij de kuierlatten onder voor het slotonderdeel, maar koos daarbij meteen een verkeerde afslag. Microfonist Teun de Reede kon erger voor komen, waarna Van den Burgh zonder verdere problemen zijn voorsprong op de concurrentie behield. De sterkste triatleet van Leiden kon zijn krachten zo gemakke lijk sparen, omdat sommige te genstrevers het lieten afweten. De grieperige Mart Moraal stond zich langs de kant te ver bijten. En Katwijker Bert van der Plas, van wie op de loopon derdelen spektakel werd ver wacht, ondervond tegenslag bij het fietsen. Zo kreeg de gebruinde Van den Burgh de overwinning in feite op een presenteerblaadje. Zijn vader bleef hij echter niet voor. Die finishte enkele minuten eerder, omdat hij zich had op gegeven voor de halve afstand. Een Engelse zakenman heeft met de promo tie van Cardiff naar de tweede divisie 1,3 miljoen gulden gewonnen. Jimmy Wright (77) zette vorig jaar au gustus duizend pond in, onge veer 2750 gulden. Hij voorspelde dat Newcastle, Stoke en Cardiff de titels in hun respectievelijke divisies zouden winnen. Newcastle en Stoke hadden al aan Wrights ver wachtingen voldaan. Zaterdag verzekerde Cardiff zich van het kampioenschap door een over winning bij Scunthorpe (3-0). Wrights broer Rick is - toevallig of niet - voorzitter van Cardiff. Hij gaat zijn oude dag wild aan pakken. „Het waren spannende weken. Dit bedrag zal zeker niet verstandig worden belegd." Ladbrokes, de bookmaker, liet weten dat de prijs van 500.000 pond het hoogste bedrag is dat ooit voor een voetbalwedden schap is uitgekeerd. Schamel puntje voor Forescate LEIDEN CAROLE MASSEE TENNISMEDEWERKER Forescate pakte in de vierde klasse tegen koploper Uni cum 4 slechts één punt. Rob van Loo redde de eer voor de thuisclub. In twee sets ont deed hij zich van Roeland Kuiper. Eric Bolten had even veel sets nodig om Marco Stals de baas te blijven. Pau- lien Hoogwater en Carlijn Buis hadden weinig moeite met Tammer a Canter Vis- scher en Natasha van Schaik. Bij De Munnik was er niet zo veel reden tot juichen. Het eerste en tweede team verlo ren hun partijen. Tegen Iduna pakte Philip Nagtegel- ler twee punten voor het eer ste team. Zijn single was een eenvoudige overwinning. De dubbel met Marcel Lolling werd pas na tweemaal 7-6 in winst omgezet. De Munnik 2 behaalde één punt meer te gen de Delfste TB. Hans en Monique van Bijsterveldt en Marielle Dekker wonnen hun enkelspel. De wedstrijd van Meren wijk 2 werd bij een 2-3 voor sprong afgebroken. Roy Mooiman won zijn single en de dubbel met Freek van der Capellen. Pascal jongmans verwierf bij een 1-1 setstand door opgave van haar tegen speelster van Halfweg het derde punt. TEAN 2 deelde de punten met Cromwijck. Martin Ver kerk, Daphne Brouwer en Marie-Louise Goedhart won nen hun singles. Mickel en Martin Verkerk haalden het vierde punt binrtWOok Roomburg 1 kwalYi ^fot een gelijkspel tegen Hfebrhugo- waard. Nelleke Weyermans was driemaal succesvol. Taco Janzen en Dian Elisor Mel- pen haar daarbij. Bub van der Zee kwam na tweemaal 7-6 als winnaar uit de strijd. Dekker 2 behaalde tegen Botesa de maximale over winning. Ook Nieuw Vennep gaf geen punt weg. In Sant poort werd Brederode het slachtoffer. OLTC was min der fortuinlijk. De Oegstgees- ter vereniging pakte geen punt tegen Krimpen aan de IJssel. Het doet wat armoe dig aan dat een wedstrijd wordt ge staakt omdat een scheidsrechter het in zijn broek doet. Zeker als het een wedstrijd in het betaalde voetbal betreft. Het overkwam de elftallen van Heracles en VW. En scheidsrechter Schaap, die in de rust van die wedstrijd een acute diarree-aanval kreeg. Hij kon nog wel vervangen ivorden doorzijn assistent Bossen. Een capabele man om de vlag ter hand te nemen, was echter on vindbaar, zodat het eerste fluitje van Bossen direct zijn laatste was. Een volgende keer beter denkt men dan in voetballand. Nu zal het VW een volgende keer wel lukken om kampioen te worden. Maar het meegereisde legioentje Venlonaren bleef met een fikse kater zitten. Het nad hun middag moeten worden. De Limburgers konden gisteren kampioen van de eerste divisie worden. Ronduit een slechte ser vice aan het publiek. De redenen om het duel te sta ken zullen best plausibel zijn, maar het b wederom een bewijs van de amateurbtbche wijze waarop profvoetbal in Neder land wordt bedreven. De schuld ligt niet bij de scheidsrechters en de grensrechters - laten weblij zijn met deze mensen - maar bij de KNVB. De bond moet op der gelijke 'calamiteiten' berekend zijn. Het zou geen kwaad kun nen om voor iedere wedstrijd in het betaalde voetbal een arbiter op een soort reservelijst te plaat sen. Mocht een scheidsrechter of grensrechter onwel worden, een spiertje verrekken of wat dan ook, dan b de vervanger direct oproepbaar. Hoe zou men het probleem in de ons omringende landen aan pakken? Ik weet het niet. Ik denk u el dat de Engelsen, Belgen en Duitsers het in hun broek doen van het lachen wanneer zij een dergelijk bericht onder ogen krij gen. 'Kampioenswedstrijd ge staakt wegens buikloop scheids recht er'. Dit kan alleen in Nederland. afeltennister Bettine Vriesekoop in HP/De JL. Tijd: Tot mijn elfde had ik nadruk kelijk een eigen smaak. Een spij- kerrok met gaten erin, knalrode kousen, alleen ten grote boeren- zakdoek geknoopt om mijn naakte bovenlichaam. Ik was een extraverte vrijbuiter, van wie het hele dorp zei: Jij durft wel'. Tafeltennister Bettine Vriese koop in HP De Tijd: Tot mijn 27ste vond ik mezelf nooit mooi. Aantrek kelijk word je pas, ab je gelukkig bent. En daar was destijds weinig reden voor." Wereldkampioen UÊë boksen Lennox Le- wis in HPDe Tijd: „Ik haat de Rocky- films. Zij zijn deel van het beeld dat t f F" *71" I boksers - of aan her- W IH senbeschadiginglij- den en onduidelijk ft praten - of gemeen en agressief zijn. Ik ben een diep denker. Mijn vrienden noemen mede chemicus of wetenschapper, om dat ik altijd denk en wel één stap vooruit. Daarom hou ik van schaken. Ex-voetballer Frans Thijssen over Brian Clough, de onlangs gepensioneerde manager van Nottingham Forets, in VI: „Hij wilde altijd maar met spe lers van Forest naar de kroeg. Het begon al toen ik bij Forest tekende. Toen zette Clough ook gewoon de borreifies op tafel. De door Den Helder ontslagen basketbalcoach Ton Boot in de GPD-bladen: „Het klinkt misschien hooghar tig, maar ik ben een fenomeen. Rob Jansen, belangenbeharti ger profvoetballers, in Elsevier „De transfer van Bergkamp b de grootste handel in de historie van Europa. Er heeft daarover nog geen goed bedrag in de kran t gestaan. Schrijf maar dat Bergkamp de transfer van de eeuw b. Het recordbedrag voor de spits van Ajax kan voor het jaar 2000 niet meer gebroken worden. Idem: „De professionele voetbalmaat schappij wordt in Europa be stuurd door onzichtbare krach ten. Ab ik de bóbo's met hun opgewonden drukte op de alge- Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. De cricketers van Ajax Leiden heb ben dat goed begrepen. Alleen lukt het de ploeg van trainer To- ny Opatha maar niet om de jeugd blijvend aan zich te ver plichten. Als de beloften het spel eenmaal doorhebben, ko- i zij bij andere verenigingen tot bloei. Dat is het lot van een kleine ver eniging van ongeveer 80 leden. Maar Ajax (L) weigert zich te schikken in dat lot. Op de zon nige maar matig bezochte 'open dag' die de cricketclub gisteren op het veld aan de Hofbrouc- kerlaan in Oegstgeest organi seerde, legt Opatha uit hoe hij het tijd wil keren.Ajax heeft ta lent genoeg", aldus de 42-jarige Srilankees uit Hoek van Hol land. .Alleen is de jeugd in Ne derland verwend. Dat was in mijn geboorteland wel anders. Ik hamer hier voortdurend op discipline. Maar wel op een ma nier die de jeugd aanspreekt. Ik wil als een vader voor de spelers zijn." Dat sommigen desondanks on der zijn vleugels vandaan vlie gen, neemt hij hen niet kwalijk. „In Sri Lanka kwam de studie op de eerste plaats. Dat raad ik de spelers hier ook altijd aan. Daarnaast moet je de sport zo goed mogelijk beoefenen. Als jongens elders gaan studeren, kan ik begrijpen dat ze voor een andere vereniging kiezen. Dan blijkt ook hoe goed ze zijn. El- dert Frank bijvoorbeeld kan in Rotterdam meteen bij een hoofdklasser terecht." Als Opatha al wat wil opbouwen bij Ajax, dan bezondigt hij zich niet aan korte-termijnpolitiek. „Zo lang de club van mijn dien sten gebruik wil maken, blijf ik", zegt de speler van het Vughtse MOP. Voor dit jaar is handha ving in klasse 2A de doelstelling van de 101 jaar oude vereni ging. „Ajax is een gezellige club, een soort familie. Het cricket gaat hier over van vader op zoon. De broers Jaap Jacobs (voorzitter) en Anton Jacobs (aanvoerder) verrichten goed werk. Bovendien staat hier nu een mooi clubhuis." Als 'vader' van de Ajax-familie wil Opatha zijn eigen rol niet overschatten. „Discipline is al les. Ik kan het nog zo goed ver tellen, maar de spelers moeten zelf bepalen of ze wat opzij zet ten voor cricket. Zo heb ik het ook tot international geschopt. Niemand droeg mij op om extra te trainen, maar ik deed het uit mezelf." asper van den Burgh is terug van wegge- weest. De Leidse tri atleet, koud terug van een trai ningskamp in het warme Lan- zarote, liet gisteren zo'n 150 te genstanders zijn hielen zien. Het clubkampioenschap run- bike-run van AV Holland en Swifttoer was voor hem een peuleschilletje, beweerde de 20- jarige rijwielhersteller na afloop van 5,9 kilometer hardlopen, ruim 40 kilometer fietsen en weer 5,9 kilometer hardlopen. „Alleen met wielrennen heb ik mij behoorlijk ingespannen." Dat was toen hij van de fiets stapte duidelijk te merken. Vol komen verdwaasd liep Van den Burgh met zijn futuristische rij wiel langs de 'fietsenhekken' om het stalen ros ten einde raad CIJS VAN OOSTEN

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19