Tempo zoekt het hogerop Wassenaar gunt Alphians slechts één overwinning sim'rt Mirfkii-in Titel Leidse studentes LOHC nadert afgrond Sport MAANDAG 10 MEI .1993 leiden jan daan van oosten medewerker De honkballers van Alphians hebben slechts gedeeltelijk re vanche genomen voor de 10-3 nederlaag tegen de regionale ri vaal SV Wassenaar. De dubbele confrontatie tegen de sterke Wassenaarders leverde de Alp- henaren een score van 50% op. Alphians won zaterdag op Ker- kehout met 5-4, maar in Alphen aan den Rijn deelde Wassenaar gisteren opnieuw een gevoelige tik uit: 12-2. De winst van Alphians op Wassenaar was voor het over grote deel toe te schrijven aan de Amerikaanse pitcher Heiser. Een eer die coach Heiser met gemengde gevoelens zal onder gaan. Een dag later bleek zijn jonge ploeg zonder hem op de heuvel niet opgewassen tegen Wassenaar. De werpers uit ei gen kweek Van den Bos, Quarles van Ufford en Fruitema waren duidelijk nog een maatje te klein. Zaterdag profiteerde Alphians van een zwakke vierde inning van Wassenaar. In deze inning namen de Alphenaren een 3-0 voorsprong. Na scores in de vijf de en zesde inning achterhaalde Wassenaar Alphians en nam vervolgens de leiding: 4-3. Een inning later kwam Alphians weer op gelijke hoogte, om in een extra tiende inning de zege uiteindelijk binnen te halen: 5- 4. De wedstrijd van gisteren was een heel ander verhaal. Tot en met de vierde inning ging de strijd gelijkop, waarna in de vijf de inning de verzwakking bij Al- phense pitchers tot uiting kwam met een 4-2 stand in het voor deel van Wassenaar. Alphians was nu rijp voor de slachting, die zich dan ook in de zevende inning voltrok. Hernandez, Jerry Remmerswaal en Van der Riet sloegen er voor Wassenaar flink op los met de 12-2 eindstand als gevolg. Adegeest is na gisteren heel wat wijzer geworden. De ploeg uit Voorschoten leek dit seizoen de ene knock-out na de andere te gaan uitdelen. Hoofddorp draaide de rollen echter om; Adegeest kon al na zes innings inpakken, met een een pijnlijke 13-1 nederlaag op zak. De Voor schotenaren kwamen de eerste innings al moeilijk op gang, maar tot en met de tweede in ning bleef de schade beperkt tot een 2-0 achterstand. In de der de inning kreeg pitcher Verhoe ven echter de ene klap na de andere de verwerken en werd hij daarbij ook nog in de steek gelaten door zijn veld. Hoofd dorp kon zo in één inning uitlo pen naar 12-0. In de resterende innings probeerde Adegeest met honkslagen van Lobel en Thielman de dreigende knock out af te wenden. De 13-1 stand in de zesde inning betekende de eerste nederlaag voor Adegeest. De softballers van Alphians behaalden dit weekeinde twee ruime overwinningen op Rag- gers Thamen: 11-2 en 8-3. Tij dens beide confrontaties had werper Rumai de vijandelijke slagpartij in zijn greep. Alleen al in de eerste partij zorgde hij voor dertien keer drieslag. Na een nog bescheiden 3-2 voor sprong in de eerste inning, nam Alphians in de vijfde inning dankzij goed slagwerk van Dall, Cheri en Rumai ruim afstand van Thamen: 11-2. De tweede confrontatie bracht in de tweede inning nog een 3-0 voorsprong voor Tha men. Daarna nam Alphians het initiatief weer over; na een 4-3 voorsprong in de vijfde inning zorgden Rumai, Krijnen, Fran- cisca en de uitblinkende catcher Blaas voor de 8-3 zege. De softbalvrouwen van Al phians kwamen dit weekeinde ten koste van De Pino's voor het eerst tot winst: 7-5. Na een 4-3 achterstand in de vijfde inning trok Alphians, met Zoetmulder en Barbara Lodder als sterksten Catcher Schippers van Wassenaar gooit de bal terug naar de niet zichtbare pitcher Erik Remmerswaal. foto henk bouwman aan slag, de wedstrijd in de ze- De tweede wedstrijd tegen De een slechte inning met veel van Bloem niet genoeg voor een vende inning naar zich toe: 7-5. Pino's ging met 4-2 verloren. Na veldfouten waren twee scores tweede overwinning. Saturnus rolt EDH op leiden frank bonte Satumus heeft EDH in de eerste klasse van de veldhandbalcom- petitie geen kans gegeven. EDH bracht een combinatie van het tweede en derde team in het veld en Satumus gaf de nieuwe lingen Giovanne Voskuil en Jas per Olierook de mogelijkheid te wennen. Dankzij de uitblinkers bij Sa tumus, Nico Mooren, Aqdré van Es en keeper Rob Otten. was het snel een gelopen koers voor de Leidse ploeg (20-101. EDH probeerde met kracht handbal de Leidse machine 4e ontregelen, maar dat resulteer de slechts in een aantal uitslui tingen bij de Delftenaren. £cht minuten voor tijd resulteprde een break-out van Hans Blansjaar. Mooren en Winfred van Boheemen in een treffer van Van Es. Voor Satumus scoorden Mooren (9x), Van Es (3x), André van Leeuwen, Voskuil en Van Boheemen (beiden 2x), Olie rook en Hans Blansjaar. De vrouwen van HW '70 ble ven in Voorschoten na een flit sende start moeizaam overeind tegen het Haagse CWP: 13-9 (rust 7-5). Voor HW scoorden Zeeuw (7x), Bettina Lamboo, Anneke Gijsman en Nina Kros- schell (allen 2x) en Carola van Egmond. Tempo heeft zaterdag opnieuw een hoofdstuk afgesloten van wat met recht een succesverhaal mag heten. Met 7-3 werd naaste rivaal De Regenboog-teruggewezen en om dat concurrent Altius eveneens beide punten verspeelde, verzekerde de Alphense tweedeklasser zich van promo tie. Daarmee werd het succes uit de zaalcompetitie geë venaard: van derde- naar eerste klasse in twee seizoenen. alphen a/d run bram van gent korfbalmedewerker Tempo-coach Nico Oskam kon zijn geluk niet op. „Dit kon niet mooier", juichte de duidelijk geëmotioneerde Amsterdam mer. „Het was een slechte wed strijd. We hebben het onszelf moeilijk gemaakt. Maar we heb ben gewonnen en KVR ook. We zijn er al." Even later was hij weer de kalmte zelve en spoed de hij zich naar de telefoon om de 10-6 uitslag van KVR - Altius nogmaals te verifiëren. „Het is boven verwachting goed gegaan", aldus Oskam. „Met de vorige wedstrijd (een 7- 5 nederlaag bij Rozenburg, red.) als een stevige min. Na zo'n wedstrijd heb je wel twijfels of de week erna iedereen over de klap heen is. Vandaar dat we dinsdag als 'in gebed zijn ge gaan', zoals ik dat noem." De retraite leek Tempo goed te hebben gedaan. Arianne Ver- weij opende de score en na de gelijkmaker denderden de Alp henaren als een sneltrein door. Na tien minuten was de stand 5-1 door goals van Ruud de Jong, Annemarie Vonk, Ronald Drieduite en Martijn Hooijer. Daarna stokte de score al even spectaculair. Kansen waren er te over, maar de acht van Os kam slaagden er niet in er ook maar één te benutten. „Het scorend vermogen in het tweede aanvalsvak liet ons in de steek. Schot hadden ze op zich voldoende, de eerste keer tilden ze de stand snel naar 3-1, maar verder was er geen enkele verrassing." Omdat ook De Re genboog weinig trefzeker was, bleef de 5-1 stand tot een kwar tier na rust ongewijzigd. Inmid dels had Oskam Erik Pons inge zet voor Jim Vos om zijn tweede aanvalsvak weer op gang te trekken. Het fors uitpakkende De Regenboog doorbrak echter leiden michel van cent korfbalmedewerker Voor de meeste clubs uit de Leidse regio staat vast waar zij volgend seizoen spelen. Tempo en Fiks dwongen promotie af naar de eerste klasse en hebben ook nog titelkansen. De Alge mene degradeerde naar de tweede klasse, terwijl Velocitas afdaalde naar de afdelingscom petitie. Pemix, Fides Pacta en KZ Leiden moeten nog punten pakken om niet te degraderen. Met dertien nederlagen en één overwinning was TOP dui delijk te zwak voor de hoofd klasse. De hekkesluiter van hoofdklasse A sloot de competi tie tegen Blauw Wit in stijl af met 21-13 verlies. Gerco Lange- laan (2), Ron van der Willik en invaller Peter Boeren herstelden na 5-2 het evenwicht (6-6), maar daarna liep Blauw Wit met voormalig TOP-per Anne van der Zaag als gangmaker (acht treffers) uit tot 19-8. Pernix was net niet bij mach te zijn eersteklassersschap te gen KOAG veilig te stellen. De club van de Gooimeerlaan hield lange tijd aansluiting met de te genstander en nam na 7-5 door twee doorloopballen van Erica de Rooy en een strafworp van Robin Amoldus de leiding (8-7), waarna er toch weer een achter stand ontstond (13-10). Coach Janko Breedveld zette nog eens Tanja van Sluis en Peter Kuipers in, maar ditmaal bleef het posi tieve effect te lang uit (16-10). Zelfs een eindspurt met goals van Lian Tieleman (2), Erica de Rooy en Jeroen Wayenberg in krap vier minuten bood geen uitkomst meer: 17-14 verlies. Pas in de laatste minuut kwam De Danaïden op gelijke hoogte met degradant Kwiek, doordat Paul Hüsken 8-8 maak te. Na het doelpunt van Elle Verstraelen, goed voor 4-5 in de rust, leek alle zuiverheid uit de aanval verdwenen. Erkende schutters als Heiko Locher en Tempo-coach Nico Oskam. foto archief als eerste de impasse en na twee tegentreffers sloop er angst in de Alphense ploeg. Martijn Hooijer sterkte vanaf de stip het zelfvertrouwen (6-3), maar daarna duurde het tot de bles suretijd voordat hij opnieuw een strafworp benutte: 7-3. Eric Kromhout waren verna geld, zodat Schreuder hen bei den naar de kant haalde. Inval ler Marcel Keijzer doorbrak op 8-5 de impasse, waama twee treffers van Hüsken nog net het evenwicht herstelden. Slechts één seizoen heeft De Algemene het in eerste klasse volgehouden. De ploeg van coach Ruud van Vliet ging tegen Swift(A) strijdend ten onder. Na een goede start (3-1) raakte zij achterop door een zwakke re bound. Dat was funest, want de Amsterdamse vrouwen schoten zuiver getuige hun vier treffers (8-5 rust). De Leidse vrouwen kwamen in de tweede helft ster ker voor de dag. Diana Hoppen brouwer (3), Miranda van der Lely en Brenda Venema toon den zich nu ook slagvaardig, waardoor het 8-9, 12-13 en 14- 15 werd. Juist op die momenten had de degradant de pech dat de gelijkmaker achterwege bleef. Fides Pacta pakte met 14-10 twee dure punten tegen Diam- co in een duel, waarin de strijd om de afvangpositie centraal stond. De thuisclub begon goed met treffers van Patricia Gott- mer (2) en Jan Willem Meijer (3- 0), waama echter een omme keer volgde (3-5 en 6-7 rust). De aanval had moeite met het ach- terverdedigen van de tegenstan der en verzuimde de vrouwen goed in stelling te brengen. Dat gebeurde in het laatste kwartier wel, resulterend in drie goals van Karin van der Blom en één van Conchita Prins: 14-10. Voor de derde keer in vijf jaar tijd is Fiks gepromoveerd naar de eerste klasse. De Oegstgees- tenaren dwongen de bevorde ring af door met 13-9 te winnen van Excelsior. Aanvankelijk zorgden Theo Vreeken (3), Gwenny de Best. Tanja Huizing, Theo Vreeken (2), Jaap Rietdijk en Matthijs de Visser voor een ruim verschil (6-1,7-2), maar na rust (9-5) liep de aanval vast. De koploper van 2G verspeelde amsterdam anp Jeroen Piket heeft zaterdag te gen Nigel Short de volle winst gemist. De nationale kam pioen moest in de derde ron de van het VSB-schaaktoer- nooi in Amsterdam schoor voetend genoegen nemen met remise. Door de deling bleven beide grootmeesters één punt achter op Anand en Kramnik, die eveneens remi seerden. Piket verzuimde met zwart Short op te knopen. De Leiderdorper stond na twinüg zetten in gewonnen positie. Hij had groot ruimtelijk over wicht en de Engelse uitdager van wereldkampioen Kaspar ov probeerde met complica ties Piket te misleiden. Die tactiek slaagde. Piket week af van de winstlijn en Short kon een dreigende catastrofe voorkomen. door het voorverdedigen van de tegenstander zo vaak de bal dat het 9-8 werd. Vervolgens maak ten twee goals van Vreeken en De Visser een einde aan de spanning. KZ Leiden verloor de wed strijd tegen Waterland in het derde kwartier. Het achttal van Simon Boot was na 6-3 tot 6-5 teruggekomen, maar kreeg toen te maken met blessures van Sa bine Marquenie en Eddy Dub- beldeman. De eerste kon verder spelen, de tweede niet. De ach terstand groeide tot 9-5. In de laatste tien minuten konden Sandra Verhorik, Aldo Spadon en Kitty de Wit slechts tot 9-8 ophalen. De Leidenaars moeten nu winnen van degradant Auro ra om boven de rode lijn te blij- Crescendo had zich nog een maal opgeladen om goed voor de dag te komen bij WION, dat bij winst kampioen zou worden. De groen-witten waren gelijk waardig en hadden door Henk Alberts (2), Anita Alberts, Saskia Baak en Wijnand Alberts tot 4-5 zelfs enige malen de leiding. Vlak voor tijd kwam de thuis club door een strafworp weer aan de leiding. Crescendo had in de laatste twee minuten al door balbezit en ook kansen op de verdiende gelijkmaker, maar het bleef 7-6. Voor Velocitas betekende de 13-5 tegen Tjoba degradatie naar de afdeling, terwijl de te genstander de titel greep. Dat zou op een flink krachtsverschil duiden, maar de werkelijkheid was anders. Coach Wim van Poelgeest telde minstens dertig vrije doorloopballen en één strafworp die onbenut bleven. Alleen Steven de Ronde, Jeroen van Driel en Arjen Bakker scoorden (3-3), waarna het ver schil via 7-3 (rust) en 9-5 alsnog flink opliep, zodat de Leiderdor pers terug zijn in de afdeling, waarin zij vijftien jaar ook al eens vertoefden. leiden stefan faas hockeymedewerker De vrouwen van hockeyclub Leidse Studenten zijn gister middag na winst op Zandvoort 1 -0) kampioen geworden in de derde klasse B. In de eerste klas se A won LOHC moeiteloos van Alkmaar: 4-0. In de tweede klas se B leed zowel Roomburg als Forescate een nederlaag. Pas vijftien seconden voor tijd werd het gelijk opgaande uitduel van Alecto met HIC in Leiderdorps voordeel beslist: 2-1. Lydian Mentink bracht Alecto na tien minuten op voorsprong uit de eerste strafcomer. Na twintig minuten na rust kwam de Am- stel veense ploeg echter op gelij ke hoogte uit een strafhoekslag. In de laatste minuut scoorde Mentink 2-1 op aangeven van Tessa van Dijk. In de eerste klasse B zegevier de LOHC met 4-0 over bezoeker Alkmaar. De gasten hadden geen schijn van kans. Na een eerder schot op de zijplank slaagde Ellen Palm er in de der tiende minuut in tijdens een strafcomer te benutten. Na de pauze vergrootte Jet Dekker de marge naar 2-0 met een tip-in. Sophie van Hoytema soleerde daarna naar 3-0, Maartje Fleu ren volgde met een treffer uit leiden stefan faas hockeymedewerker Na het 1-1 gelijkspel tegen MOP kan alleen een wonder LOHC nog redden van degradatie uit de overgangsklasse. Met nog één wedstrijd voor de boeg be draagt het gat met rivaal Geel Zwart, dat een aanmerkelijk be ter doelsaldo heeft, twee pun ten. Noordwijk is na de 5-1 ne derlaag tegen Woerden al wél zeker van degradatie uit de tweede klasse B. In de eerste klasse A verloor Roomburg met 6-2 van Warande en dolf Fores cate met 4-2 het onderspit te gen Wageningen. Op eigen terrein kwam LOHC niet verder dan een 1-1 gelijk spel tegen het eveneens in de degradatiezone verkerende MOP. Een sterk begin van Lei den resulteerde al na vijf minu ten in een veldgoal van Joost van der Hout. Na de gelijkma ker in de tiende minuut van de tweede helft speelde LOHC va banque. Dat leverde scorings kansen, maar geen treffers op. Leiden had pech met een afge keurde goal van Maurits Eiken hout, die volgens de arbiter niet in de cirkel was aangeraakt. In Oosterhout verloor Room burg met 6-2 van Warande. De thuisploeg profiteerde goed van de matig mnctioncrende verde diging van Roomburg en Leidse dekkingsfouten op het midden veld. Roomburg keek snel tegen een 2-0 achterstand aan. Rutger van Schaik tekende 2-1 aan uit een strafcornervariant, maar Warande herstelde de marge een strafcomer. Thuisploeg Roomburg dolf in de tweede klasse B met 3-2 het onderspit tegen Huizen. De bezoekers kwamen in het eerste deel met 2-0 voor. Huizen breidde in de zevende minuut na rust de voorsprong uit naar 3-0. Daarna kwam Roomburg beter in de wedstrijd. Heieen Gerritsma maakte een kwartier voor tijd 3- 1, waama ook Inge Spijkman uit de eerste comer voor Room burg doel trof. Forescate verloor in een ma tige uitwedstrijd met 2-1 van Overbos. Voor de doelwisseling vertoefde Forescate meer op de helft van de Beverwijkse oppo nent. Romee Zwaan bracht de Voorschotense vrouwen na een kwartier aan de leiding met een veldtreffer. Een verzilverde strafbal bracht Overbos echter nog voor rust langszij. Te vroeg uitlopen van Forescate-keepster Marije Hennus werd door Over bos afgestraft met de beslissen de goal. In de derde klasse behaalde Alphen thuis een 3-1 zege op Pijnacker. Uit een combinatie over rechts bracht Nicole Jan sen Alphen op voorsprong. An ne Huntjens gaf de voorzet. Naarmate Alphen het tempo opvoerde, ebde het overwicht van Pijnacker weg. Huntjens en nog voor rust. Na een actie over links en het uitspelen van de keeper maakte Johan Biekart het tweede Leidse doelpunt. Forescate leed in Wagenin gen een 4-2 nederlaag. Na het openingsdoelpunt van Wage ningen bracht Gert Jan Egbe- rink de Voorschotenaren op ge lijke hoogte met een treffer uit een strafcornervariant. Zo scoorde hij tien minuten voor tijd ook 4-2. Leidse Studenten kwam met een 3-0 zege terug uit Schie dam, waar het Spirit ontmoette. Steven van Randwijck opende in een matige eerste helft de score met een tip-in op aange ven van Marc van Pappelen- dam. Na rust vergrootte Joost Govaert de marge met een tref fer in de lange hoek. Ivo Bloys verzilverde daarna een strafbal. Spirit creëerde overigens slechts één kans, die keeper Bart Oort keurig pareerde. Na het 5-1 verlies tegen Woerden kan Noordwijk niet meer om degradatie uit de tweede klasse heen. Beide ploe gen creërden evenveel kansen, maar de spitsen van Woerden waren slagvaardiger. Coen Pe- percom redde de eer voor de Noordwijkers. Alecto won in de derde klasse thuis met 3-1 van Dopie. Na een kwartier bracht Eric Kruis de leiderdorpers op voorsprong na een voorzet van Edwin Gra- vesteijn. Dopie kwam vijf minu ten later langszij uit een straf comer. Tegen de verhoudingen in herstelde Kruis de marge uit eveneens een strafhoekslag. Uit Janine Heemskerk waren 'Ver-' antwoordelijk voor de overr£e twee treffers. Gastploeg Leidse Studenten werd in de derde klasse B kam pioen door winst op Zandvooffr" 1-0. Sietske Meinesz werd in het eerste deel matchwinnaar met een doelpunt uit een strafcor- ner. Jet van Beuningen creëerde uit solo's wel kansen voor LS- HG, maar had een onzuiver vi zier bij de afronding. Op eigen veld won Catwffck met 3-2 van Kraaien. De Zaan- damse ploeg kwam al na 30 se conden op voorsprong. Tessa Schmitz bracht de Katwijkse vrouwen na een kwartier langs zij uit een strafcornervariant. fn het tweede deel nam Kraaien opnieuw een voorsprong, die Schmitz teniet deed. Drie minu ten voor het eind werd Marlène Zwitser matchwinnaar met een veldtreffer. In Nieuw Vennep leed Noordwijk een 2-1 neder laag tegen Kikkers. Noordwijk keeK al snel tegen een 1-0 ach terstand aan. Mara van der Hei den maakte nog voor rust gelijk uit een strafhoekslag. Tien mi nuten voor het einde greep Kik kers de volle winst uit een korte comer. Hisalis ging op eigen veld met 5-0 ten onder tegen Castricum. De gasten gunden Hisalis nagenoeg geen kansen. de vele kansen voor Alecto bracht Kruis de eindstand na rust op 3-1 Bezoeker Alphen kreeg met 5-1 klop van Baam. Baarn arc eerde veel kansen, maar faalde in de doelpuntloze eerste helft in de afronding. Na rust liep de voorsprong voor de thuisploeg al spoedig op tot 4-0. Harold van der Merwe bediende Mare Duffhues voor de enige Alphen se treffer. In de slotfase herstel de Baam de marge uit een korte corner. In Vleuten won Catwijck met 3-1 van Fletiomare. Na een ge lijk opgaande eerste helft keken de kustbewoners tegen een 10 achterstand aan. In de tweede helft scoorde Martijn Houwaard voor Catwijck een hattrick. Op eigen terrein bleef Alke made met lege handen staan in de ontmoeting met het op de derde plek bivakkerende Berkel Rodenrijs: 5-0. Alkemade han teerde van de eerste toi de laatste minuut een verdedigend concept, maar had geen ant woord op de scoringsdrift van de gasten. Hisalis zegevierde thuis met 4-1 over Muiderberg. Na cm doelpuntloos eerste deel profi teerde Muiderberg van een Lis- sese verdedigingsfout f 1 -0). Daarna werden de aanvallen van Hisalis feller, wat al snel re sulteerde in een treffer van Rob bert de Waard. Mirco Kruysheer scoorde even later 2-1, gevolgd door een veldgoal van Maarten Zegboer. I-ars Dobber bracht de eindstand op 4-1. Dordrecht» Verbeten vecht Anouk Brandt (Deetos) een sprongduel uit met Rineke Scheepbouwer (PKC). Deetos, titelhouder in de zaal en tweemaal verliezend veldfinalist, verloor met 12-8 van PKC en valt dit veldseizoen daardoor buiten de prijzen. Naast PKC plaatste AKC zich voor de kruisfinales, terwijl in de hoofdklasse A nog een beslissingsduel tussen Blauw Wit en DOS '46 nodig is om de twee de finalist aan te wijzen naast regerend landskampioen Rohda. foto anp. Mexico plaatst zich voor WK toronto afp/anp Na wereldkampioen Duitsland en het organiserende land heeft Mexico zich als derde verzekerd van deelneming aan het WK voet bal van volgend jaar in de Verenigde Staten. Mexico won de beslis sende wedstrijd in de laatste fase van de kwalificatie in de CONCA- CAF (Midden- en Noord-Amerika) in Toronto met 2-1 van Canada.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17