De Sleutels probeert het nog een keer Trainer van KRV mist 'ijzervreters' Sport i Zwaluwen laat niets heel van Leiden: 7-1 Van der Tang pakt punten voor Swift Gelukwensen voor voetballers van Altior MAANDAG 10 ME11993 Leiden-trainer Peter Ciere: „Het liep voor geen meter." foto» ar Illusies aan flarden geschoten vlaardingen ron hoogendam medewerker Leiden is in zijn eerste wedstrijd van de nacompetitie in de der de klasse fors onderuit gege- gaan. Opponent Zwaluwen Vlaardingen sloeg met een ver diende 7-1 triomf alle Leidse il lusies aan flarden. „Het liep voor geen nieter", aldus de Leidse oefenmeester Peter Ciere. „We zaten niet in de wedstrijd, het is triest maar waar. In elk geval hebben Zwaluwen was qua inzet en ka rakter gewoon de betere. Het is misschien wel de beste ploeg uit de derde klasse". Voor Leiden zijn de promotie kansen in één klap voorbij. Ten zij de Leidëriaars een monster- overwinnin^Hfeijvoorbeeld 10-0 behalen thuis tegen het Goud se Jocj^n Boys, de grootste kans hebber. Zwaluwen-trainer Danny Mo lendijk,,^ hoop dat Leiden te gen laaan Boys zijn sportieve plicht vervult. Sterker nog: ik ben bereid om mijn nacompeti- tiepremie aan mijn collega te schenken." Leiden nam nog wel vroeg een voorsprong, die tot de 35ste minuut gekoesterd werd. Een blunder van Leiden goalie Henk Otgaar, na een ogenschijnlijk simpele voorzet betekende 1-1. Die klap kwain de Morsclub niet meer te boven. Pal voor rust leverde de geringe opposi tie een 2-1 achterstand op. Na de pauze lukte werkelijk alles bij de thuisclub en liep de ploeg uit naar 4-1. Daarna leefde Leiden weer een beetje op en had Rob Bink tot dan de schade gemak kelijk tot 4-2 kunnen beperken. Het mocht niet baten, Zwalu wen liep meedogenloos uit naar 7-1. Zwaluwen Vlaardingen-Leiden 7-1 (2- 1) 6. Klinkenberg 0-1, 35. Wijnands 1- 143. Van Ballegoyen 2-147 Boekholt 3-1. 53. Veldhoven 4-1, 75. Boekholt 5- 1, 79. Van Ballegoyen 6-1. 85. Van Bal legoyen 7-1Scheidsrechter Karre- mans. Toeschouwers: 350. Geel: Kerk hof. Van der Kraan (Leiden) Overwinning op MVKV heeft geen waarde voor Woubrugge Woubrugge kan de promotie plannen naar de vierde klasse KNVB voorlopig in de ijskast zetten. Op het terrein van zon dagtweedeklasser Roodenburg kwam de grootste concurrent van de Sleutels niet verder dan een 3-1 zege op MVKV, waar mee de Vlietbewoners op doel saldo de stap omhoog mochten wagen. Op het terrein van Rooden burg streed Woubrugge eigen lijk al bij voorbaat een kansloze strijd. Dat betrof vooral het doelsaldo, dat verreweg in het voordeel van de Leidenaars was. Toch waren er nog andere reële mogelijkheden aanwezig. De Vlietbewoners dienden dan wel van Alphia te verliezen of gelijk te spelen. En aangezien Alphia slechts bij winst nog kans maakte op promotie leek dat niet eens een onaardige ge dachte. Voor Woubrugge liep het echter anders. Woubrugge - MVKV 3-1 (3-0) 20. Van Luyk 1-0, 30. De Rooy 2-0, 32. Van Zuuren 3-0, Martin Oudshoom 3-1. Scheidsrechter Philipse. Toeschou wers: 300. Geel: De Rooy (Woubrug ge). Rood: Star (MVKV) katwijk ron hoogendam medewerker KRV-trainer Henk Krauwel liep vlak voor de aftrap van het eer ste nacompetitieduel met Soccer Boys ontspannen rich ting dug-out. Zijn elftal was im mers sinds de winterstop onge slagen. Maar de Katwijkse oe fenmeester werd in dit duel da nig teleurgesteld door zijn bij vlagen niet vooruit te branden pupillen. KRV sleepte er overi gens nog wel een verdiend ge lijkspel (1-1) uit, waardoor Soccer Boys is uitgeschakeld. Volgende week moet de ploeg van Krauwel winnen bij Sport- lust om in ieder geval zeker te zijn van een beslissingswed strijd tegen de winnaar van de nacompetitie in 4A. Mocht deze wedstrijd gelijk eindigen, dan zullen strafschoppen de beslis sing moeten brengen. De nerveuze arbiter Stolze uit de Lier leek vooral na rust geen grip op de wedstrijd te hebben en deelde prenten uit als zoete broodjes. De rode kaart die KR- V's spelbepaler Bouwe van Bee- len (hij gaf een tikje in het ge zicht van Jaap Bak) kreeg, was overigens terecht. KRV is een ploeg die geze gend is met een aantal snelle en technische baasjes. Deze spe lers weten gek genoeg geen constant niveau aan de dag te leggen. Dat bleek zaterdag te gen het fysiek sterke Soccer Boys. Krauwel: „Dat klopt. Ik mis een paar ijzervreters, die dat manco kunnen opvangen. Die rode kaart van Bouwe (Van Beelen, red) was niet erg slim. Maar waar ik het meest van baal is dat we niet goed gevoet bald hebben. Het tempo lag veel te laag en er werd boven dien te veel balverlies geleden." Daarmee doelde Krauwel vooral op het eerste gedeelte waarin KRV Soccer Boys zijn wil oplegde, zonder uitgespeelde kansen te scheppen. De beste kansen waren voor de bezoe kers. Vooral de snoeiharde pe gel van Bak, die tot grote op luchting van de solide KRV-goa- lie Patrick Buhrs de lat scheer de. Ook de gemiste kans van de gevaarlijkste Bleiswijker Jaco van Vliet zorgde voor paniek. De donderspeech van Krau wel in de rust bleek evenwel aan dovemansoren gericht. Nadat Edwin Katenberg (slap schot) namens KRV zijn slag had kun nen slaan, was het aan de ande re kant via de aalvlugge Van Vliet wel 0-1. Een kwartier voor tijd schoot Daan Noteboom, aangespeeld door Van Beelen beheerst zijn ploeg langszij. Krauwel: „Ik heb geen ment aan een nederlaag dacht, maar op een gegeven moment ga je toch twijfelen." Dat hoefde hij na die gelijkma ker niet meer want KRV speelde de slotfase goed uit, al moest de hardwerkende Fred Verboon nog wel aan de noodrem trek ken toen Bleiswijker Yuri War ren een goede scoringskans kreeg. KRV - Soccer Boys 1-1 (0-0) 61. Van Vliet 0-1, 77. Noteboom 1-1. Scheids rechter: Stolze. Toeschouwers: 250. Gele kaarten: Van de Goes, Meijer, 1 (KRV). KRV: Buhrs; Duivenvoorde, De Bakker, Bouma, Doets; Verboon, Van Beelen, i, Kuyt (Ouwehand); Note- Naam: Peter Teske Leeftijd: 20 jaar Club: VNA Beroep: medewer- kerkledinggroot- >- handel Voetbal Na Ar- beid, opgericht op 11 1946, speelt van volgend seizoen in de vierde klasse van de KNVB. Voor het eerst in haar bestaan ontstijgt de Boshuizerkadeclub de Leidse afdeling. De promotie werd gistermiddag op het SJC- terrein in Noordwijk door een 6-2 overwinning op Warmunda behaald. Op basis van een beter doelsaldo sloot VNA de nacom petitie van de periodekampioe nen winnend af. Het verschil met concurrent Bemardus be droeg slechts één doelpunt. De belangrijke goal werd door linkshalf Peter Teske in de laatste minuut gescoord. Een historische kopbal. Je hebt misschien wel de meest waardevolle treffer in het be staan van VNA gescoord. Hoe kwam de goal tot stand? „De bal werd op rechts ver overd, Yachya Farhane speelde een man uit én zette voor. Ik kwam inlopen en met een kop bal scoorde ik. Ik wist dat er nog een minuut te spelen was en dat we nog een doelpunt nodig hadden. Het moment was schit terend." promotie? „Niet echt. Maar we bleven po sitief naar de wedstrijd toeleven. We hadden altijd nog een kleine kans. Het is gelukt, natuurlijk hebben we dat met z'n allen ge vierd. In mijn geval zonder alco hol. Ik drink niet, gewoon om dat het me niet smaakt." Hoelang speel je al bij VNA? „Pas een jaar. Vorig seizoen speelde ik no^ bij Roodenburg. Gooien jullie het nu na de pro motie over een andere boeg, om in de KNVB geen gek figuur te slaan? „Dat weet ik niet. We gaan er in ieder geval hard tegenaan. Mis schien ook wel wat vaker trai- Krijgt VNA nog versterking? „Ik heb gehoord dat we een paar jongens erbij krijgen, het fijne weet ik er niet van." Leidenaars promoveren voor de derde keer naar KNVB Vrouwen Docos winnen eigen toernooi leiden De voetbalsters van Docos hebben hun eigen toernooi gewonnen. Het slaagde erin alle duels van de dubbele competi tie tegen GDA, Hoogeveen en Westlandia in winst om te zetten. Voorzitter Bilderbeek verruilde zijn functie als praeses van de vrouwen voor die van jeugdvoorzitter. In de nacompetitie om de landstitel heeft Den Dungen ook Puck uit Deventer met 0-3 verslagen. Ter Leede uit Sassenheim ver loor vqrige week op eigen veld met 1 -2 van Den Dungen. Russin beëindigt zegereeks atlete Vis winsum De Russische atlete Edovina heeft gisteren een einde aan de zegereeks van Bataven-atlete Ineke Vis gemaakt. In het Groningse Winsum moest Vis op de Russische anderhalve mi nuut toegeven. Over tien kilometer realiseerde de Watenngse gs voor haar vakantie de toch goede tijd van 35.18. Van der Veer loopt parcoursreeord ouderkerk aan de amstel Theo van der Veer heeft in naar Ouder kerk aan de Amstel met een snelle wedstrijd het zelfvertrouwen opgekrikt. Over 7,3 kilometer hield de atleet van AV Holland gis teren een constant tempo van drie minuten per kilometer aan. Van start tot finish won de Leiderdorper in een dik parcoursre eord van 22.15. Voorhouter Ronald van Tang heeft zaterdag voor Swift Casba de eerste 28 punten bin nen gehaald in de promotie competitie. Van der Tang maak te in de finale deel uit van de achtmans kopgroep en kwam op de Lekdijk als derde over de finish. Winnaar werd Marco Vermeij. De oud-Lissenaar on- stapte in de slotfase en kwam onbedreigd als eerste over de eindstreep. Hiermee bezorgde de tegenwoordig in het Franse Mercourt wonende Vermeij zijn club Ahoy' de eerste overwin ning in de promotiecompetitie van de KNWU. Van der Tang en Vermeij za ten er al bij toen dertig renners in Ouderkerk aan de IJssel voor op kwamen. Zij waren ook de enige regio-renners die steeds goed van voren zaten. Edwin Hofstee (Boskoop), Hans van Leeuwen (Nieuwveen), Michel Allard (Voorhout) en Tom de Jong (Roelofarendsveen) reden niet van voren en moesten na enkele tempoversnellingen los sen. Alleen Leon Rekelhof (Ter Aar) kwam goed terug na eerder gelost te zijn. In de straten sprong Vermeij weg en kreeg hij Mare den Hoedt in zijn wiel. Van der Tang bleef iets te lang zitten en zo was zijn laatste jump slechts goed voor een der de plaats. Roskam Van der Tangs plaatsgenoot Rob Roskam won in Sloten ver rassend een wedstrijd voor B- amateurs. De 36- jarige debu tant in KNWU-verband won met een kleine voorsprong. Ton van Eijk (Hillegom) werd vierde. Nieuweling André van der Reep uit Hillegom zat in de kopgroep in Tilburg. Uiteinde lijk legde de Bollenstreekrenner beslag op de derde plaats. Wou ter van der Linden (Noordwij- kerhout) en Anita Krüse (Lisse) werden beiden vijfde in een cri terium in Amsterdam en Dru- nen. Marion Borst zat in de klas sieke Flevo Tour bij de besten. Achter winnares Monique Knol passeerde de Leiderdorpse de eindstreep als zesde. De Leidse jeugdrenner Vincent van der Kooij behaalde in Zwijndrecht een vierde plaats. Arjan de Boer kwam als zestiende over de fi nishlijn in Rotterdam. Vital Timmermans werd der de in Sluis. Zijn oud-clubgenoot Peter Mol was de sterkste. In de Heuvelland tweedaagse is André Möhlmann in het alge meen klassement bij de junio ren op een vijftiende plaats ge ëindigd. In de proloog (tijdrit) werd de Leidenaar 26ste, in de eerste etappe 25ste en in de tweede etappe vijfde. De heen-en-weer is uitgevaren. De Sleutels, de laatste ja ren zo ongeveer bekend als het Volendam van het Leidse voetbal, is opnieuw gepromoveerd naar de KNVB. Alphia, dat slechts bij winst nog een klein kansje op promotie had, kon de Vlietbewoners niet afstoppen. Op De Bloe- merd - de thuishaven van het Leiderdorpse RCL - werd het maar liefst 5-1 voor De Sleutels, waarmee de Leide naars na een woelig seizoen de vierde klasse konden bin nenvaren. Als het aan de promovendus ligt, is dat ook voor altijd, tenslotte werd voor de derde keer promotie bewerkstelligd. En is dat niet, om in de juiste termen te blijven, scheepsrecht? leiderdorp ruud pattiapon medewerker De Leidenaars werden met veel machtsvertoon winnaar van de nacompetitie. Op een wijze dat al verdacht veel leek op vierde- klassevoetbal. Dat was een tree tje te hoog voor Alphia, dat dui delijk geen antwoord had op het spel van de ploeg van trai ner Wil Henskens. Of zoals Ro nald van Wieringen, de Alphe- naar die zich zo nu en dan posi tief onderscheidde, het kort maar krachtig uitdrukte: „Meer zat er niet in". Tegen dit De Sleutels was zaterdagmiddag geen kruid gewassen. Hommeles Had Alphia een kans willen ma ken dan had het duel een paar maanden eerder plaats moeten vinden. Toen was het een beetje hommeles aan de Vliet. „Toen hadden we inderdaad een min dere periode", bevestigde Mar cel Groenendijk, met Afrim van Es en Leo Compeer de maker van de Leidse treffers. „Onder ling was de sfeer toen ook slecht", gaf hij een vingerwij zing naar de botsingen tussen Henskens en (vooral) Compeer. Het was een controverse die op een uiterst ongelegen moment kwam. In het begin van het seizoen zou zoiets geen probleem zijn geweest, zei de trainer. „Dan kun je achter je principes blij ven staan, je hebt tenslotte vol doende spelers en heb je de macht. Door schorsingen en blessures krijg je echter een kleinere groep en dan ben je die macht kwijt." Zowel Henskens als Compeer wilde niet van wijken weten, maar ook Ronald Labordus en Martin de Jong gingen dwars liggen. De dissidenten werden verwijderd en spelers uit het re serve-elftal moesten de kastan jes uit het vuur halen, maar die waren blijkbaar te heet voor de tweede keus. Er werden punten verloren en De Sleutels leek op alle fronten (Henskens: „Deze promotie is helaas ten koste ge gaan van het tweede elftal") op een kansloos seizoen af te ste- Compeer en zijn trainer be groeven evenwel op tijd de strijdbijl en pakten die alleen resultaat mee neer te zetten. Henskens: „De trein was even ontspoord maar op tijd weer op de rails gezet." Met vorige week als nieuw hoogtepunt de klinkende 8-1 zege op MVKV, waarbij Com- FC Lisse (za) in finale van districtsbeker dordrecht lars ulrich voetbalmedewerker Het zaterdagteam van FC Lisse heeft voor het eerst in haar geschiedenis de fi nale van het districtsbe kertoernooi bereikt. Met een gehavende ploeg werd EBOH, een zondag tweedeklasser, in Dordrecht verslagen (2-3). Visser, Duivenbode, Hoep, Mulder en Vermeu len konden door uiteenlo pende oorzaken niet van de partij zijn. De invallers lieten zich echter van de goede kant zien, hoewel ze de eerste twintig minuten het initia tief aan de gastheren moesten laten. Toen was een 1 -0 achterstand opge lopen. Na rust werd het nog er ger, 2-0 en moest De Kei zer uitvallen. Zijn vervan ger Barry Opdam deed weer van zich spreken door meteen voor de aan sluiting te zorgen. Een minuut later stond Ralph Polman, in zijn der de wedstrijd in drie dagen, op de goede plaats: 2-2. Het was duidelijk dat Lisse de winning-mood bezat. Drie minuten voor het einde bracht Leon van der Zvvet zijn ploeg in de fina le tegen Dordrecht'90 2. Ronnie de Bruin blijft kaarsrecht overeind ondanks de vele kilo's die hij moet torsen. Ronald Guldemeester is zijn overgelukkige ploeggenoot. De Sleutels is weer terug in de KNVB. foto loekzuyderduin peer driemaal het net vond. „Met die zege hebben een soli de basis gelegd", keek Hens kens terug, die al eerder ROAC en Koudekerk kampioen maak te. „Vandaag was het geen hooogstaande pot. De jongens waren gespannen. Het is ook niet te vergelijken met een nor male competitiewedstrijd. Ik denk dat we vooral de tweede helft goed hebben gevoetbald." Bewijs Een stelling die Groenendijk nog wel even wilde doortrek ken. „We hebben een voetbal lende ploeg, dat heb je vandaag kunnen zien. Ik denk dat we be wezen hebben de vierde klasse waardig te zijn." In elk geval heeft De Sleutels op De Bloemerd opnieuw de sfeer van de KNVB kunnen opsnui ven. Immers, de Leidenaars zul len het naar deze klasse gede gradeerde RCL volgend seizoen niet alleen in de bestuurskamer 300. Geel: Hansen en Hendrikse (bei den De Sleutels) Rood: De Klerk (De Sleutels). Borst (Alphia). De Sleutels: De Klerk (Boot); De Bruin, Hansen (Houthoff), Van Kampen, Gul demeester; Hendrikse, Van der Linden, Groenendijk; Van Es, Compeer, Van der Broek. De Sleutels - Alphia 5-1 (2-0) 5. Groe nendijk 1-0, 37. Van Es 2-0, 56. Van Es 3-0, 62. De Gans 3-175. Groenendijk i, De Gans; BaKker, Bijl, Leverock langeraar» De voetballers van Altior poseren braaf tijdens de kampioensreceptie die afgelopen vrijdagavond werd gehouden. De zondagclub uit Langeraar behaalde op 28 maart het kampioenschap van de KNVB Afdeling Leiden. In het midden, met beker, trainer Dick Blijleven. foto ben de bruyn

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 16