Ambtenaren: raad Oegstgeest faalt Regio Leiderdorp in de knel door inning van OGB Hobbels helpen kinderen veiliger de weg over Warmondse garage komt klagende buren tegemoet Rijnland speelt sterren van Wassenaarse hemel Rijnlands vindt bijdrage Wassenaar onvoldoende VRIJDAG 2 APRIL 1993 Boete voor opgevoerde brommer zoeterwoude-dorpBij een bromfietscontrole op de Europaweg in Zoeterwoude heeft de politie gisteren één bekeuring uitge deeld. De berijder kreeg een boete van 150 gulden omdat zijn voertuig was opgevoerd. Bestelbusje aannemer leeggehaald zoeterwoude-dorp Uit een bestelbus die geparkeerd stond aan de Burgemeester Wapstraat in Zoeterwoude is gisteren een grote hoeveelheid elektrische apparaten verdwenen. Van de bus, ei gendom van een aannemersbedrijf, was het rechterzijportier in getrapt om bij de spullen te komen. De waarde van de appara ten loopt in de honderden guldens. Geld uit woning gestolen voorschoten Een nog onbekend geldbedrag is in de nacht van woensdag op donderdag gestolen uit een woning aan de Admi raal de Ruytersingel in Voorschoten. De daders kwamen het pand binnen via een bovenraam aan de achterzijde van het pand. Voorschotenaar krijgt zonwering niet voorschoten Een 34-jarige bewoner van de Cor van Osnabrug- gelaan in Voorschoten is mogelijk voor 500 gulden het schip in gegaan. De man ging in op een aanbieding uit een huis-aan- huisfolder van zonweringen. Eind december betaalde de man 500 gulden. Op 30 maart zou de zonwering worden bezorgd en gemonteerd. Dat gebeurde niet. Op het adres dat op de folder stond bleek het bedrijf niet bekend te zijn. De man heeft giste ren aangifte gedaan van oplichting. Gft flats in najaar opgehaald Flatbewoners in Oegstgeest kunnen pas in het najaar hun afval gescheiden inleveren. De gemeente verwacht pas dan het groente-, fruit- en tuinafval (gft) apart te kunnen inzamelen. Eerder was gezegd dat de Oegstgeester hoogbouw al dit voorjaar de bruine bakken zou ontvangen. Doordat het onder zoek naar de beste methode van inzameling langer duurde, praat de commissie milieu naar ver wachting pas in mei over de in voering van de gescheiden vuil- ophaal. Tijdens het onderzoek stuitte de gerheente op problemen bij de verschillende systemen die nu in de flats bestaan. Bij de meeste flatgebouwen haalt de gemeentereiniging het afval op, maar bij bijvoorbeeld service flats wordt het huisvuil particu lier afgevoerd. Bovendien moest een oplossing worden gevon den voor de stortkokers en ge- zamelijke afvalbakken die de flats rijk zijn. leiderdorp roy klopper De gemeente Leiderdorp moet meer ambtenaren aannemen om de zelfstandige inning van de onroerend-goedbelasting (OGB) dit jaar beter te laten ver lopen. Vorig jaar slokte deze nieuwe taak zoveel tijd op dat andere heffingen te laat werden verstuurd. Dit kostte 14 mille aan rente-inkomsten. Gemeenten draaien sinds vo rig jaar zelf op voor het innen van de onroerend-goedbelas ting. Voorheen deed de belas tingdienst dit. Deze extra taak vergt nogal wat tijd van de amb tenaren. In Leiderdorp werd vo rig jaar 650 uur besteed aan de heffingen. Ondanks de vergroting van de werkdruk stelde de gemeente geen extra ambtenaren aan op de afdeling financiën. Dit had nogal wat gevolgen. Zo werd de inning van bijvoorbeeld de af valstoffenheffing vertraagd met zes tot acht maanden omdat de ambtenaren het te druk hadden met de OGB-aanslagen. Verder duurde het erg lang voordat de aanvragen voor kwijtschelding van de OGB wa ren afgehandeld. Een termijn van drie maanden was geen uit zondering. Burgers die een be zwaarschrift indienden tegen hun aanslag moesten zo'n vijf weken wachten op antwoord. Door de drukte kon de gemeen te ook geen controles uitvoeren op de volledigheid van de gege vens. Hierdoor is het onduide lijk of wel voor alle woningen een aanslag is opgelegd. Voor de inning van de aanslagen in 1993 wordt een nog grotere el lende verwacht. Dit heeft te ma ken met de hertaxatie van de woningen die in de loop van vo rig jaar is uitgevoerd. Omdat de aanslagen voor '93 daardoor in de regel hoger worden, ver wacht de gemeente een groot aantal bezwaarschriften. De ge meente neemt voor dit jaar een halftijds-medewerker aan die de werkdruk op financiën moet verkleinen. Dit kost nog eens 27.500 gulden. In totaal haalde de gemeente zo'n 4,6 miljoen binnen aan OGB-opbrengsten. Vivax tijdelijk in kantine Poelmeer Zwem- en polovereniging Vivax mag gebruik maken van het pe tit-restaurant van zwembad Poelmeer tijdens de verbouwing van het complex aan de Lange Voort in Oegstgeest. Het huidi ge clubgebouw van het 400 le den tellende Vivax sneuvelt evenals de buitenbaden van het zwembad voor de bouw van 58 luxe herenhuizen. De verbou wing van zwembad Poelmeer zelf duurt ongeveer een jaar. De werkzaamheden worden zo ge pland, dat het petit-restaurant in de zomervakantie onder han den wordt genomen zodat Vi vax niet onder de verbouwing lijdt. Over een jaar krijgen de zwemmers een 'multifunctione le zwembadruimte', waarvan ook andere groepen gebruik kunnen maken. Waarschijnlijk komt het gebouwtje rechts van de entree van het zwembad. zoeterwoude-dorp» Het verkeer dat nu nog dagelijks zonder problemen over de West- eindseweg raast, krijgt binnenkort te maken met een paar flinke hobbels. De gemeente Zoeterwoude is van plan om in de paasva kantie twee drempels aan te leggen in de tun nel in de Westeindseweg. Dit is een eerste maatregel om de situatie op de Westeindse weg veiliger te maken voor de schooljeugd. De tweede serie drempels, voor en na de kruising bij de scholen, wordt nog voor de zo mer geplaatst. De maatregel is genomen om de snelheid van de auto's, vooral uit de rich ting van de camping, af te remmen. Vooral voor schoolgaande kinderen ontstaan door de hoge snelheden gevaarlijke situaties. De woonwijk met de oversteek bij de Fuut en de Kalmoeslaan ligt aan de ene, de scholen aan de andere kant van de Westeindseweg. Maar niet alleen het over de Westeindseweg komende verkeer maakt de weg onveilig. Ook ouders die hun kinderen met de auto naar school brengen en van school ophalen zorgen voor problemen. Het draaien en keren van auto's daar is ook niet bevorderlijk voor een veilige oversteek. In de week van 13 tot en met 16 april worden de eerste drempels gelegd in de tunnel. Dit zijn al definitieve drempels. Bij de scholen ko men later twee tijdelijke drempels van kunst stof. Die worden na verloop van tijd vervan gen door definitieve. FOTO JAN HOLVAST Arbeidsinspectie eist verbeteringen gemeentehuis De ambtenaren van Oegstgeest vinden dat de gemeente raad faalt als werkgever. In een brandbrief aan de raads leden verzoeken ze zo snel mogelijk een einde te maken aan de slechte arbeidsomstandigheden in het raadhuis aan het Wilhelminapark. De medezeggenschapscommis sie noemt het besluit om geen nieuw raadhuis aan de Lijtweg te bouwen een 'moeilijk te verkroppen debacle'. dema en M. Jansen overwegen op te stappen nadat zij tegen een nieuw raadhuis hadden ge stemd. Door het vertrek van Mandema ontbreekt nu een op volger voor wethouder J. van der Reijden, die op 15 april af scheid neemt. Ook de WD- fractie is verdeeld. „We zijn bang dat de raad een beslissing over het raadhuis UESBETH BUITINK De ambtenaren maken zich bo vendien grote zorgen over de tweedeling binnen de raad en de fracties, die een verlammen de werking lijkt te hebben op de pogingen een oplossing voor de raadhuiskwestie te vinden. De twee CDA-raadsleden N. Man- Wassenaar steekt half miljoen in verbouw sporthal over de verkiezingen wil heen- tillen", aldus de voorzitter van de medezeggenschapscommis sie R. Rus. „Wij zijn niet van plan daarbij een afwachtende houding te gaan aannemen. De brief die we nu hebben geschre ven is nog een redelijk vriende lijke brief, een soort hartekreet. Maar ons wachten op een op lossing zal geen maanden meer duren." Rus wil echter niet vooruitlopen op eventuele ac ties. „Daarover hebben we nog niet gesproken." Gebreken De kritiek van de ambtenaren op* de arbeidsomstandigheden wordt onderbouwd door een onderzoek van de arbeidsin spectie. Het college heeft een lijst van 28 te nemen maatrege len gepresenteerd gekregen van de inspectie. Daaruit blijkt on der meer dat de verlichting, de ventilatie en de geluidsisolatie gebreken vertonen. Ook het meubilair, de plaatsen waar aan beeldschermen wordt gewerkt en de vluchtwegen zijn drin gend aan verbetering toe. Bo vendien moet in het raadhuis een kantine worden gemaakt. „Wilt u weten wat er allemaal aan dit gebouw mankeert? Dan zitten we nog wel een paar uur te praten", verzucht Rus. „Het is veel te klein. De kwaliteit van de dependances aan het Wilhel minapark is heel slecht, omdat het onderhoud steeds is uitge steld in afwachting van een nieuw raadhuis. Er is geen ruimte waar we ongestoord kunnen werken. Sociale zaken heeft bijvoorbeeld wel twee spreekruimtes, maar die zijn klein, slecht geventileerd en ui terst gehorig. En dat terwijl de gesprekken die we daar voeren vaak emotioneel zijn." „Een schrijnend voorbeeld is een gesprek dat moest worden gevoerd met een man in een rolstoel. Die kon niet met goed fatsoen naar binnen en daarom is hij buiten geholpen." Het is onduidelijk wanneer de raad een oplossing vindt voor de ambtelijke huisvesting. Voor een dependance in de Jelgers- makliniek bestaat geen raads- meerderheid. Het college heeft de bal teruggespeeld naar de raad en de fractievoorzitters in een speciale bijeenkomst ver zocht zelf oplossingen aan te „Het is een hele slechte zaak zoals de raad met het raadhuis- verhaal is omgegaan", vindt Rus. „Onder ambtenaren leven wel ideeën voor oplossingen, zoals voor een verbetering en desnoods een uitbreiding van het raadhuis aan het Wilhelmi napark. Die plannen zijn nog niet uitgewerkt, maar de situatie moet hoe dan ook snel verbete ren." Lyceum Oegstgeest wint songfestival Sporthal De Schulpwei in Was senaar krijgt een nieuwe entree en een eigen ruimte voor de clubs. De keuken, het restaurant en de vergaderzaal worden ge moderniseerd. B en W van Was senaar willen voor de verbou wing een bedrag van 575.000 guldên uittrekken. Wel maakt het college een voorbehoud voor de club-ruimte. Deze wordt pas gerealiseerd als de verenigingen bereid zijn een hogere huur te betalen. Zwemmen in Sterrenbad weer duurder Een kaartje voor het Wassenaar se Sterrenbad wordt vanaf juni weer duurder. Eerder dit jaar stegen de tarieven al met vijf tot tien procent. De verhoging van de toegangsprijzen varieert nu van enkele dubbeltjes* tot vijf tien gulden op een jaarabonne ment voor de sauna. Alleen de verenigingen blijven hetzelfde betalen. Het zwembad kampt met for se tekorten. Deze moeten wor den teruggebracht door bezui nigingen op onder meer perso neelskosten. Meer reclame en het aantrekken van school- zwemmers uit gemeenten die hun baden hebben gesloten, moeten extra geld in het laatje brengen. De tariefsverhoging per 1 juni moet ook nog eens ruim 38.000 gulden opbrengen. WASSENAAR MONIQUE LANGE De aula van het Rijnlands Lyce um in Wassenaar was gisteren omgetoverd in een ware con certzaal. Voor de vierde maal werd er het Rijnlands Songfesti val gehouden. Leerlingen van het Rijnlands Lyceum uit Sas- senheim, Oegstgeest en Wasse naar zongen de sterren van de Wassenaarse hemel terwijl het publiek luidkeels schreewde: „Hop, hop, hop, Rijnlands zet hem op." Driehonderd uitbundige mid delbare scholleren moedigden de bands aan die voor hun school uitkwamen. Was er aan de begin van de avond nog eni ge rivaliteit te bespeuren, aan het eind van het festival stond iedereen te swingen op de stoe len. De drie scholen die alle de naam Rijnlands dragen, hadden duidelijk hun paradepaardjes naar Wassenaar gestuurd. Op de liedjes, die door de leerlin gen zelf geschreven zijn, zou het Nationaal Songfestival nog ja loers zijn geweest. Het eerste optreden lokte di rect al een staande ovatie uit. De stoelen werden daar uitein delijk het slachtoffer van. Vooral toen een band uit Sassenheim een hardrock-nummer speelde. De zaal was e'e'n headbangen- de golf geworden, waarbij de schuchtere vaders en moeders even een stapje terug deden. De leerlingen hadden voor hun liedjes actuele thema's uit- gekozen. Woorden als discrimi natie, oorlog maar ook verliefd heid dreunden door de boxen de zaal in. En de zaal dreunde Driehonderd leerlingen van het Rijnlands Lyceum uit Wassenaar, Oegstgeest e deden aan het Rijnlands Songfestival 1993. ment waarop elke band hoopte Wassenaar kwam en een hele Volgens de jury was het dit beloond te worden voor al hun rijke v&der had. De voorzitter keer eens geen moeilijke beslis- werk van de laatste weken. Een van de jury, Tessa Kraus die sing. Het Rijnlands Lyceum uit leerling van een Wassenaarse popmuziek doceert aan het Oegstgeest won het Songfesti- band probeerde nog even de ju- Haags Conservatorium, onder- val. Even was het stil in de zaal, ry op zijn hand te krijgen door streepte nog maar een keer dat de Sassenheimse en Wasse- schertsend te zeggen dat hij uit deze jury niet om te kopen was. naarse deelnemers moesten be teuterd hun schouders ophalen, maar uiteindelijk klom ieder weer op de stoel. En zoals dat van een professionele band ver wacht nag worden, speelden de Oegstgeestse winnaars nog één maal hun nummer. WARMOND» Garagebedrijf Diemei aan de Warmondse Van Wassenaar straat legt zich neer bij de uit spraak die de Raad van State deed in het conflict tussen de buren en Diemei. De buren klaagden over lawaai- en stank- hinder. De benzinepompen moeten worden aangepast zo dat bij het vullen geen stank meer kan vrijkomen en de uit laatgassen uit de garage moeten beter worden afgevoerd. „Als dat de uitspraak is van de Raad van State, moet ik die verande ringen maar doorvoeren", zegt eigerïaar A. Diemei berustend. De gemeente moet van de Raad van State de hinderwet vergunning aanpassen. Daarin was niet duidelijk hoeveel la waai de garage mag produce ren. Gemeentesecretaris I. Lau- tenbach verbaast zich over die uitspraak. „Het geluidsniveau is nooit in die zin ter sprake ge weest, het aantal decibellen was tijdens de procedure geen punt. Maar het is wel waar dat de bu ren van het bedrijf over lawaai hebben geklaagd", geeft Lau- tenbach toe. Hij houdt nog wel een slag om de arm over de aanpassing van de vergunning. „We moeten even kijken of we dat zinvol vinden." School wil meer geld voor verbouwing WASSENAAR JUDY NIHOF „De gemeente trekt de benen in", zegt rector J. Mos van het Rijnlands Lyceum in Wasse naar. Hij verbaast zich erover dat het Wassenaarse college van B en W slechts een bedrag van 20.000 gulden wil geven voor verbouwingen aan zijn school gebouw aan de Backershagen- laan. De school had gerekend op een bijdrage van 135.000 gulden. Met het bedrag van 20.000 gulden kan de school niet uit de voeten. Volgens Mos is veel geld nodig om het gebouw geschikt te maken voor de komst van de leerlingen van de Schout bij Nacht Doorman-mavo, waar mee het Rijnlands onlangs is gefuseerd. Het voorstel van de gemeente is in strijd met eerder gemaakte afspraken, aldus Mos. „In het fusieprotocol is vast gelegd dat de gemeente en het bestuur van het Rijnlands de ge zamenlijke verplichting hebben om te zorgen voor een ruim ge bouw. Alleen dan zou de fusie met de mavo een succes kun nen worden. De gemeente is steeds zeer consistent geweest in die opstelling", aldus de rec tor. De fusie-onderhandelingen tussen gemeente en schoolbe sturen zijn volgens Mos buiten gewoon constructief en plezie rig verlopen. „Maar er zijn wel verwachtingen gewekt." Het college van B en W vindt de voorzieningen die de school .wil, niet strikt noodzakelijk. Het gebouw zoals het er nu staat, zou ruim genoeg zijn. De school heeft onlangs een ingrijpende verbouwing ondergaan. Volgens Mos is daarbij echter geen reke ning gehouden met de fusie. Ook zijn B en W er bang voor dat andere scholen en instellin gen ook om meer geld gaan vra gen als aan het verzoek van het Rijnlands wordt voldaan. „De medewerking van de gemeente dient naar onze mening niet verder te gaan dan een symboli sche handreiking in de vorm van een bedrag van 20.000 gul den", aldus het collegevoorstel. De commissie voor onderwijs buigt zich donderdag 8 april over het voorstel. VRUETUD Kunstveiling De Wassenaarse Kievietschool houdt op zondag 4 april een open dag als afsluiting van het project 'kunst'. Om 14.00 uur gaan de deuren van de school aan de Buurtweg open. Om 16.00 uur vormt een 'kunstvei ling' met een heuse veiling meester (J.P. Glerum van de Tros-tv) de echte afsluiting. De opbrengst van de verkoop is be stemd voor de renovatie van het schoolgebouw. Schrijfavond De afdeling Voorschoten van Amnesty International houdt dinsdag 6 april eën schrijfavond waar iedereen aan mee kan doen. Aanvang 20.00 uur in de Dorpskerk aan het Kerkplein in Voorschoten. Paasactiviteiten Leiderdorpse kinderen tussen 4 en 12 jaar kunnen in de Paasva kantie meedoen aan activiteiten in de Sjelter aan de Heemraad- laan. Dinsdag 6 en donderdag 8 april van 10.00 tot 13.00 uur en woensdag 7 april van 14.00 tot 16.30 uur. Voor enkele activitei ten is opgave verplicht. Inlich tingen: telefoon 893135.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19