Sport Van Gaal legt bom bij Feyenoord Vrije val van Leidsche Boys doet Luiten pijn 'Er is op een vreselijke manier met mij gesold' Bollenstreek na zege op PSV naar kwartfinale Schaakteam Katwijk verslikt zich in Philidor 3 ZATERDAG 30 JANUAR11993 21 REDACTIE: HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM (chef) TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER GERT JAN ONVLEE WIM VAN WANROOY ROB V Foreholte O Na het doodvonnis van handbalvereni ging Bollenstreek hebben echte Voorhouters met succes een nieuw Forehol te opgericht. UEFA bestraft Ajax met geldboete Zurich. De Europese voetbalunie heeft Ajax een boete van 27.000 Zwitserse frank, ongeveer 35.000 gulden opgelegd. De Amsterdammers werden bestraft wegens vuurwerk en onregel matigheden tijdens de duels met Kaiserslautern. Frank Verlaat (Auxerre) en Adri van Tiggelen (PSV) zullen in de eerstkomende wedstrijd tegen respectievelijk Ajax en Göteborg kunnen mee doen. Beiden waren wegens een rode kaart vooreen duel ge schorst, maar zaten die wedstrijd reeds uit. Wielrenner Steve Bauer vrijgesproken cent. Het Hof van beroep in Gent heeft Steve Bauer vrijgespro ken. Volgens het Hof is Bauer niet schuldig aan de val, die de Belg Claude Criquielion ruim vier jaar geleden tijdens de eind spurt van het WK wielrennen voor profs, de regenboogtrui kost te. Het beroep dat Criquielion, inmiddels kroegbaas, had aange tekend werd door het Hof verworpen. Terugkeer tennisster Tracy Austin NEWvoqg. Tracy Austin (30) heeft haar terugkeer op de tennis baan aangekondigd. Zij wil haar come-back maken tijdens het toernooi van Indian Wells (Californië), dat op 22 februari begint. Austin was begin jaren tachtig de meest succesvolle en getalen teerde speelster. In 1984 moest de Amerikaanse wegens ernstig rugletsel stoppen. Van den Abeele uitgesloten voor WK pordenons. De Belgische professional Peter van den Abeele mag niet deelnemen aan de wereldkampioenschappen veldrijden, dit weekeinde in het Italiaanse Corva. Van den Abeele werd twee weken geleden betrapt op het gebruik'van het stimulerende middel ephedrine. Pascal van Riet is zijn vervanger. Veldrijder Kools bedankt voor WK-ploeg casarsa fred segaar gpd-verslaggever Veldrijder Huub Kools heeft zich teruggetrokken uit de na tionale profploeg, die morgen deelneemt aan het wereldkam pioenschap in Corva. De 31-ja rige coureur uit Baarle Nassau wachtte niet op het moment waarop bondscoach Hennie Stamsnijder hem zou bedan ken, hij nam gistermiddag zelf de beslissing. En hij stelde, en passant, de positie van de oud wereldkampioen als bonds coach ter discussie. Hevig geëmotioneerd ver klaarde Kools zijn beslissing om de plek van Edward Kuijper (ziek/geblesseerd thuis geble ven) aan Frank van Bakel te gunnen. „Het had voor mij geen enkele zin meer om te starten. Stamsnijder heeft mij vleugel lam gemaakt. Er is op een vre selijke manier met me gesold." Kools kreeg afgelopen dins dag van Stamsnijder de toezeg- nieuw vennep frank bonte handbalmedewerker De handbalsters van Bollen streek hebben zich gisteravond in de half gevulde sporthal van Nieuw Vennep ten koste van PSV geplaatst voor de kwartfi nale van de nationale beker competitie: 19-14 (11-9). PSV heeft Christa Thorsen, ex-Bollenstreek, in de gelede ren. Maar ook zij moest accep teren dat Bollenstreek dat slechts één wisselspeelster had duidelijk sterker was. De 5-1 defensie van Bollenstreek, met Ellen Warmerdam in een abso lute hoofdrol, was de aanval van PSV eenvoudig de baas. Zelfs een numerieke meerderheid er waren tijdstraffen voor Ingrid Besseling, Gerrie van Jaarsveld en Ellen Warmerdam haalde PSV niet uit de verdrukking. Deels door het goede werk van Bollenstreek-keepster Natasja Radder, maar ook omdat Bol lenstreek voortdurend de druk op de ketel hield. Bollenstreek bracht met her haaldelijk fraai uitgevoerde wis sels Gerrie van Jaarsveld moei teloos in stelling. Daarbij kwam dat de Eindhovense defensie zich niet kon veroorloven om de lange blonde schutter van Bol lenstreek te veel aandacht te ge ven, omdat in dat geval de ove rige speelsters van Bollenstreek direct profiteerden van de gebo den ruimte. Niemand twijfelde dan ook aan de overwinning van Bollenstreek dat in de com petitie de derde plaats, één bo ven PSV, bezet. Voor Bollenstreek scoorden: Gerrie van Jaarsveld 11, Ingrid Besseling, Nicoleta Boriceanu en Irma Vernooy 2 en Selma van Delft en Ellen Warmerdam 1. Elftalbegeleider hoopt op betere tijden ging dat hij één van de vier Ne derlandse renners zou zijn op het WK. Later draaide de Tukker die beslissing terug. Hij wilde bij nader inzien eerst afwachten hoe het parcours erbij lag en pas dan de keuze maken tussen Kools en Van Bakel. „Daardoor zakte mijn moti vatie tot het nulpunt", liet Kools 'de zwaarste week uit zijn loop baan' aan zich voorbij gaan. „Ik was na het NK eerste reserve. Als er iemand afvalt, lijkt het me logisch dat ze bij mij terechtko men. Als ze meteen voor Van Bakel hadden gekozen, dan had ik er minder moeite mee gehad. Ik ga de zaak zeker aankaarten bijdeKNWU." Kools verwijt Stamsnijder dat hij zich zelden laat zien bij wed strijden en dat de bondscoach zich daardoor geen goed beeld kan vormen van de Nederland se veldrijders. „Van Van der Poel weet ik het niet, maar de andere jongens vinden ook dat het zo niet kan", zegt Kools. leiden wim van wanrooy Twee jaar geleden maakte Leidsche Boys de sprong uit de anonimiteit van de afdeling Lei den naar de vierde klasse van de KNVB. Een dergelijke promotie konden oudgedienden van de Boshuizerkade-ploeg zich al leen nog van vóór de tweede wereldoorlog herinneren. Har Luiten, de grote regelneef van de Leidenaars, weet niet meer precies wanneer dat was. Maar de vrije val die het standaard team sinds de laatste promotie inzette, is de elftalbegeleider vanzelfsprekend niet ontgaan. Met één punt uit twaalf wed strijden staat Leidse Boys mo menteel dan ook weer met twee benen op de grond in de kelder van het amateurvoetbal. Een trieste positie, dat vindt Luiten (38) ook. „Dit verdient de vereniging niet. Het doet pijn. Ook bij de jongens die na vorig seizoen zijn afgehaakt. Aan de bar wordt er vaak over gesproken. Want we hebben al lemaal hart voor Leidsche Boys. Jongens die lager zijn gaan voetballen willen zich volgend jaar weer beschikbaar stellen. En dan moeten we de draad maar weer oppakken." Na de degradatie van vorig jaar blijft een tweede afdaling in successie de ploeg van de schei dende trainer Daaf Brandt die volgend seizoen wordt op gevolgd door Albert van der Berg bespaard. Meer stan daardklassen zijn er immers niet voorradig. Dat is ook de re den dat er geen paniek is losge barsten bij de buurman van VNA. Trouwens, de verwachtin gen waren aan het begin van het seizoen toch al niet hoogge spannen. Luiten: „Het was jammer dat we binnen het jaar al weer terug in de afdeling waren. Er zijn mede daardoor veel jongens ge stopt en er waren ook jonge spelers die het niet meer zagen zitten. Je kunt natuurlijk nie mand dwingen. We hebben dus op voorhand veel kwaliteit moeten inleveren. Daarom heb ik alleen maar respect voor de jongens die het nu doen. Nu mag je niks eisen. Zeker omdat die gasten hun stinkende best doen." Luiten is dan ook niet van plan iemand de zwarte piet voor de huidige misère toe te spelen. „Ook aan trainer Brandt ligt het niet. Ik vind het zelfs een van de betere trainers die ik hier heb meegemaakt. Eigenlijk is hij te goed voor de afdeling. Als je Cruyff hier nu neerzet, maakt hij er ook niks van. Het is een hard gelag, maar de al sterk uit gedunde selectie is door blessu res nog verder afgeroomd. Deze competitie maken we strijdend af en dan zetten we er een dikke streep onder." Oorzaken voor de tekortko mingen kan de rechterhand van Brandt wel aanwijzen. „We voetballen best leuk, technisch ziet het er goed uit. Maar we zijn niet groot van stuk. Ik weet niet wat de jongens te eten krij gen maar in fysiek opzicht en qua lengte komen we te kort. We lopen vaak tegen een lucht macht te voetballen:" Van de terugkeer van routi nier Ger Nagtegeller op het middenveld heeft de Leidse ploeg nog geen vruchten kun nen plukken. Maar er is toch meer hoop gekomen om in de tweede seizoenshelft beter te presteren. Een revanche op Al- tior („Die ploeg wordt kam pioen, dat is vrij simpel") staat hoog op het verlanglijstje van Luiten. „We hebben daar onge lukkig verloren. Kregen wel de complimenten voor ons spel. Afgeknapt *5 C Hazerswoudenaar 2 Q Rob Turk is afge knapt op professioneel ta feltennis. Denummerdrie van Nederland speelt nu voor zijn plezier. SCOREBORD VOETBAL Fortuna Sittard - Feyenoord 0-1 (0-1). 10. Paul Janssen 0-1 (eigen doel). Scheids rechter: Blankenstein. Toeschouwers 7.000. Rode kaart: 14. Samuel (Fortuna) twee keer geel Gele kaart Scholten, Blin ker en Witschge (Feyenoord). Feyenoord 19 11 16 12 18 10 3 24 30 - 20 5 2 23 38 -13 4 4 22 33-15 8 4 20 24-16 6 5 18 26 - 15 4 7 18 23 - 32 6 7 16 16-20 6 7 16 19-28 7 5 15 17-22 5 8 15 24 - 32 7 8 13 19-28 0 11 12 27-33 2 12 10 16 - 43 5 11 9 15-44 3 13 7 10-41 BUITENL.VOETBAL BELGIË: KV Mechelen - Anderlecht 1-2 FRANKRIJK: Metz - Straatsburg 3-0 NK GOS: halve finales Spartak Moskou (Rus) - Din; mo Tbilissi (Geo) 2 1D.namo Minsk (WRul - Ekrana Panavegis (Lit) 0-0 Dinamo w n.s. Finale: Sparta Moskou - Dinamo Minsk. Har Luiten: „Qua sfeer is Leidsche Boys één van de leukste verenigin- gen van Leiden." foto holvast BOKSEN Als we nu thuis kunnen laten zien dat we een puntje kunnen pakken, geeft dat gelijk weer moed. Want dat hebben de jon gens nodig. En wat ik belangrijk vind is dat de gezelligheid blijft. Qua sfeer is Leidsche Boys een van de leukste verenigingen van Leiden. Het is één grote familie. Daarom kunnen we niet stuk." En voor de toekomst is Luiten niet bang. Als jeugdsecretaris en jeugdleider van de BI heeft hij een goed inzicht in de aanwas, die de komende jaren goed van pas zal komen. „Dat zit wel goed. We hebben zeven jeugd- elftallen en voelen ons daar rijk mee. Ik moet ook zeggen dat er veel mensen met de jeugd bezig zijn. De betere jaren van Leids che Boys komen er weer aan." Waregem BENELUXTITEL Cruisergewicht Held (Ned) verliest op punten van Wa- nyama (Oeg). Lichtwelter Ipcedencia (Ned) vr e scheidyechter in tweede ronde v, SCHAKEN Feyenoord heeft zich via een wanvertoning in Sit tard, waar het van Fortuna de zege (0-1) in de schoot kreeg geworpen, voor heel even aan kop van de eredi visie genesteld. De Rotter dammers hadden een ei gen doelpunt van Fortu- na's middenvelder Paul Janssen nodig om twee punten uit te lopen op PSV, dat vanavond (tegen RKC) weer op gelijke hoogte kan komen. sittard marcel van der kraan gpd-verslaggever Eén van de zwakste pionnen bij de Rotterdamse ploeg was John van Loen en juist dat gegeven zorgde voor nog meer olie op het vuur dat door Louis van Gaal deze week is ontstoken. De trainer van Ajax heeft door zijn uitspraken dat hij Joszef Kiprich nog dit seizoen zou willen inlij ven voor veel onrust gezorgd. De leiding en de spelers van Feyenoord begrijpen daar wei nig van, de supporters van de Stadionclub, zo bleek gister avond, nog minder. Het 2500 man sterke, rood witte legioen scandeerde gister avond in Sittard bijna anderhalf uur lang de naam van de mate loos populaire Hongaar, die no ta bene geen minuut in actie kwam en door het duo Van Hanegem en Meijer, net als Mi ke Obiku, op de bank werd ge houden. Hoe zwakker John van Loen presteerde, hoe luider de roep om Kiprich werd. Volgens de technische staf van Feyenoord kan de interesse van Ajax voor Joszef Kiprich niet serieus worden genomen. „Echt goed begrijpen we de bedoelin gen van Van Gaal niet", foeter de Geert Meijer. „Hij heeft HOOGOVENSOPEN Tiende ronde: Hodgson (Eng)-Salov (Rus) 0-1, Piket (Ned) - Oil (Est) 0-1Adams (Eng) Lobron (Dui) 1 Gelfand (Rus) - Azmaiparasvili (Arm) 0-1, Akopian (Arm) S|irov (Let) 1/2 - 1/2. Nikohc (Bos) - L Han sen (Den) 1/2-1/2. Nunn (Eng) - Toekmakov (0ek)0- 1, Van der W.el (Ned) - C Hansen (Den) 1/2 - 1/2, Goerevitsi(Bel)-Van Weiy(Ned) 1-0, KortS|noi(ZwO Niiboer (Ned) 1-0, Sokolov (Rus) - Har-Zvi (ly) 1-0, Sminn (Isr) - Huzman (Oek) 1-0, Reinderman (Ned) - Wolff (VSt) 1/2 - 1/2. Christiansen (VSt) - Schwartz- man (Roe) 1/2 -112, Lpoetian (Arm) - Winants (Bel) 1-0, Cituentes (Ned) - Leko (Hon) 1/2 - 1/2. Van der Sterren (Ned) - De Boer (Ned) 1-0, Schmittdiel (Dui) - Van der Wert (Ned) 1/2 -1/2, Rotstein (Oek) - Grooten (Ned) 0-1 Stand aan kop 1 Oil. Salov 7 1/2 punten, 3. Lobron 7,4. Azmaiparasvili. Hodgson, Piket, Toek makov61/2. SQUASH Paul Janssen van Fortuna is ingesloten door de Feyenoorders Gaston Taument en Arnold Scholten. waarschijnlijk een bommetje bij de tegenstander willen leggen, nou dat is hem aardig gelukt. Iedereen weet hoe populair Kiprich in Rotterdam is. Als de supporters dan ook nog horen dat hij naar Ajax zou moeten gaan, werkt dat als een rode lap op een stier." Mochten de Amsterdammers wél pogingen ondernemen om de Hongaar in te lijven, dan is Feyenoord er geen voorstander van om Kiprich te laten gaan. Willem van Hanegem: „We hebben hem zelf nog veel te hard nodig, zowel in de compe titie als in de Europa Cup." John van Loen is zoals bekend niet speelgerechtigd in het Eu ropa Cup-toernooi vbor beker winnaars, omdat hij al met Ajax dit seizoen in het UEFA Cup toernooi uitkwam. Kiprich zelf zegt de interesse van Ajax op prijs te stellen, al voelt hij zich nog altijd het beste thuis in Rot terdam. Met of zonder Joszef Kiprich behoorde Fortuna voor Feye noord geen partij te zijn. De Limburgse ploeg was zwaar ge havend door het ontbreken van René Hofman en Huub Driessen. Na amper een kwar tier werd de ellende nog groter voor de thuisclub, toen voor stopper Randy Samuel door scheidsrechter Blankenstein van het veld werd gestuurd. Sa muel, die al geel op zak had, haalde de doorgebroken Van Loen neer. Op dat moment leid de Feyenoord al met 0-1 dank zij Limburger Paul Janssen, die in de tiende minuut een vrije trap van Rob Witschge achter zijn eigen doelman in de krui sing had gedeponeerd. Fortuna Sittard:Hesp, Maessen, Sa muel, Barmentloo en Paul Janssen; Sneekes, Van de Heuvel (75. Usta) en Deckers. Nysather (63. Losada). De Jong en Anton Janssen Feyenoord:De Goey; Scholten, Met god, De Wolf en Refos, Bosz, Fraser en Witschge; Taument, Van Loen en Bltn- Kwartfi rules Mannen Van der Plui|m (4) - Van de Velde 9-3 9-2 9- 8, Schetfer (2) - Scheerder 9-0 9-4 9-4, Buit (1) - Moschner 9-5 9-1 9-6, Vertogen (4) - Smit (5) 9-6 9- 59-3. Vrouwen: Hoogendoorn (4) - Atkinson 9-5 9-0 9 1 Van Hoorn (1)- Den Bleker 9-1 9-1 9-0. Houtsma (3) - Hacska 9-1 9-0 9-0, Sommers (2) - Butterlin 9-0 9- Martin Centrum zet DEPA te kijk Martin Centrum heeft gister avond voor een sensatie ge zorgd door eredivisionist en landskampioen DEPA uit Wij- chen in de derde ronde van de KNVB-beker na strafschoppen "(6-5) uit te schakelen. Nadat doelman John Erades de laatste vijandèlijkje strafschop had ge stopt, maakte Jan van der Reij- den het werk vakkundig af. De strafschoppen waren nodig na dat de reguliere wedstrijd in een 5-5 gelijkspel was geëindigd. Bij de rust hadden de Voorschote naren zelfs nog de leiding via treffers van Ben de Roo, Jan van der Reijden en Hans van As: 3- 2. Na de pauze dwong Martin Centrum het lichtzinnige DEPA tot een gelijkspel na doelpunten van Patrick Heijmans en Marcel van den Burg: 5-5. Toen ook de eerste serie van drie strafschop pen geen winnaar opleverde, bracht de tweede serie verras send de beslissing in het voor deel van Martin Centrum. Remise genoeg voor Karpov wijk aan ZEE anp De Russische grootmeester Anatoli Karpov heeft van daag aan een remise vol doende om de Hoogovens Matches op zijn naam te schrijven. De oud-wereld- kampioen kwam gisteren tot een puntendeling met de Spanjaard Jllescas en bracht daarmee de tussenstand op 2-1. Twee ronden voor het einde voeren Salov'en 011 de ranglijst aan van het open toernooi. Leiderdorper Jeroen Piket is na verlies te gen Oil gezakt naar de vierde plaats. leiden ruud dobbelaar schaakmedewerker Achter het geweld van de top drie, span nen de resterende vijf teams uit de pro motieklasse van de Leidse schaakcom petitie zich nijver in om zich zo snel mo gelijk van degradatiegevaar te vrijwaren. Van die vijf teams deden tijdens de vier de ronde de gewezen titelkandidaten van AAS, met een voorlopige 672-'/. winst tegen Voorschoten 2, de beste za ken. Katwijk 1 kon zich ook als midden moter veilig stellen, maar dit achttal ging verrassend met 47.-27.' onderuit tegen hel herrezen Philidor 3. Philidor 3 was Katwijk 1 vooral in de tweede zitting te slim af. Daar waar de Katwijkers bij een 272-27. score een ge lijkspel in handen dachten te hebben, zorgden de Leidenaars met een grondige analyse-aanpak voor een onverwachte kentering. Philidor-invaller Van Schie zag Daan Binnendijk al kort na de her vatting in de fout gaan. Michiel van der Plas schoot aan Katwijk-zijde ?en nog grotere bok, door een kwaliteitsvoor- sprong tegen Rijnbeek te verknallen. In plaats van een 3-4 tussenstand stond er daarmee een voorlopige 47-27.- winst voor Philidor 3 op het scorebord. Kat wijk-kopman Gert Koelewijn hoopt in een arbitragestelling tegen Joop Romrn- tes met een pluspion nog tot wirtst te ko men, hetgeen de schade voor Katwijk tot 472-372 zou beperken. In een eerder sta dium van de strijd zorgde Frans Vreug- dehil met een fraai offer voor een snelle winst tegen Bas van de Net. Philidor kwam echter sterk terug dankzij knappe zeges van Pim Braggaar en Frank Zeven op Jan Hellenberg en Wilfried Binnen dijk. Guidi van de Bent sloot voor Kat wijk een tijdnoodduel tegen Van de Knaap winnend af, waarna een tamme remise tussen Gijs Haasnoot en Cees van de Bult de tussenstand op 27.-27. bracht. Bij hekkesluiter Voorschoten 2 bleek een taktische opstelling tegen AAS 1 geen succes. Taai verweer van Geert Sluiter en Victor Berg mocht niet verhin deren, dat hun Aalsmeerder opponenten Wil Helsloot en De Jong als eersten het volle punt pakten. De zes resterende partijen haalden het afbreken, waarbij echter ondertussen duidelijk was'dat de Voorschoten-reserves tegen hopeloze posities aankeken. Gelegenheidskopman Rick Bausch en Wiebe Wiebes moesten daarbij de strijd tegen Könst en Koren winder al snel staken. Daarvoor al had Charles van der Ven zich zonder uitspe len gewonnen gegeven tegen Spaarga ren. Hans Lindeboom nam genoegen met een halfje tegen De Leur. Omdat Jan Beij kansjes liet glippen in de tweede zit ting legen Eveleens, kijken de Voorscho tenaren nu tegen een nederlaag aan die tot 67.-17. kan worden beperkt. V.V. TER LEEDE zoekt voor haar DAMESAFDELING een ENTHOUSIASTE TRAINER Voor de training op maandag- en woensdagavond plus de begeleiding van Dames 1 uitkomend in de zaterdaghoofdklasse A. Tevens zoeken wij een TRAINER voor de A-JEUGD. Training op maandag- en woensdagavond en begeleiding op zaterdag. Uw reakties kunt u richten aan de heer R. Gerrits Secretaris v.v. Ter Leede Baartmanstraat 42 2171 DC SASSENHEIM

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21