D De rode lantaarn blijft in Rijnsburg Er is nog hoop voor Noordwijk RCL bereidt zich nu al voor op degradatie Sport De Sleutels verrast SVLV Voorschoten kan weer wat rustiger ademhalen MAANDAG 21 DECEMBER 1992 Hekkesluiter redt het niet tegen Scheveningen De inhaalwedstrijd tegen Scheveningen zo vlak voor de jaarwisseling was voor Rijnsburgse Boys een uitgelezen mogelijkheid om afstand te doen van de rode lantaarn. Bij winst zou de formatie van Arie Kurver zomaar vier plaatsen stijgen op de ranglijst. Rijnsburgse Boys verloor zaterdag op eigen veld echter met 1-2 en begint het nieu we jaar in de vertrouwde rol als hekkesluiter. RUNSBURG GUS VAN OOSTEN Het zal heel moeilijk worden voor Rijnsburgse Boys om in de tweede seizoenshelft het vege lijf te redden. De situatie is wei nig hoopgevend. Wederom bleek dat de club uit het bloe- mendorp weinig kwaliteit in huis heeft en de manier waarop de 1-0 voorsprong tegen Sche veningen werd verkwanseld was ontluisterend. „We moeten nu meer dan een punt per wed strijd halen, anders redden we het niet", aldus de realistische trainer Kurver. „Maar ik heb er nog alle vertrouwen in. Anders kunnen we net zo goed een brief naar de bond op de bus doen met het verzoek ons uit de competitie te halen." Typisch een uitspraak van Kurver, die zich niet zo gauw van zijn stuk laat brengen. Met keihard werken en een dosis ge luk is er volgens de scheidende trainer nog van alles mogelijk. Aan inzet ontbreekt het niet bij de kampioen van 1990. Maar het zit de ploeg niet echt mee. Zo faalde jongeling Martin den Haan (18) zaterdag voor rust twee maal op onbegrijpelijke wijze voor open doel. Aan de andere kant blijkt het herstel na de opruiming (Koet, De Louw en Bodaan uit de se lectie) mager te zijn. Sinds de coach orde op zaken stelde, haalde de ploeg uit zes wedstrij den drie punten en scoorde slechts drie keer (Toon Houte kamer, Huug Aandewiel en Pe ter van Duyn). De laatste twee wedstrijden tegen FC Lisse en Scheveningen werden verloren, waardoor Rijnsburgse Boys nu nog vaster aan de laatste plek (8 uit 13) is genageld. De ploeg wacht bovendien nog steeds op de eerste thuisoverwinning. In de openingsfase van het duel met Scheveningen leek er weer van alles mis met de thuis club. De gasten, die zonder de vaste krachten Cramer en Lier aantraden, werd veel speel ruimte gegund en bovendien kregen ze regelmatig de bal in hun voeten geschoven. Zo mis ten Raymond Buis en Daan Ver baan van Scheveningen na vier en vijf minuten twee opgelegde scoringsmogelijkheden. Buis maakte het na een klein half uur nog bonter door de bal uit een strafschop (overtreding Aande wiel) over te schieten. Uit een van de spaarzame vloeiende Rijnsburgse aanvallen kwam na een uur een doelpunt voort. De opgekomen Aande wiel, hij zorgde als enige voor dreiging, speelde fraai met een hakballetje Peter van Duyn vrij, die met een lob doelman Alex Straten passeerde: 1-0. Vervol gens hadden de geelzwarten in kort tijdsbestek de genadeklap aan Scheveningen moeten uit delen. Leon Vonk miste van dichtbij na een solo van Wim Hooymans. De vorig Peter van Duyn scoort 1-0 voor Rijnsburgse Boys. Doelman Alex Straten van Scheveningen is kansloos. nog zo trefzekere Ron de Jager wist geen raad met een mooie steekpass van Aandewiel. De voormalige speler van Scheve ningen kwam vrij voor Straten, maar schoot de bal op de benen van de keeper. het speler van Scheveningen werd gedurende de hele wedstrijd voor de voeten gelopen door Carli, de bezoekers weer op het juiste spoor. Met een fraaie ac tie op links en een voorzet op maat, bereidde hij de door Hans Tellier ingekopte gelijkmaker Rijnsburgse Boys was direct van slag en verloor bijna ieder persoonlijk duel, waardoor de druk op het doel van keeper Jan Blankespoor steeds groter werd. Met nog vijf minuten op de klok zorgde Jerry de Rijk met een halve omhaal via de paal er nog voor dat de volle buit bij Sche veningen terecht kwam. En dat was niet eens onverdiend. foto loek zuyderduin 85 De Rijk 1-2. Scheidsrechter Rijnsburgse Boys: Blankespoor Mar cel de Jager. Heemskerk, Aandewiel, Bader; Hooymans, Den Haan (Robert van Duyn), Carli, Peter van Duyn, Vonk, Ron de Jager Quick Boys bekert verder na hard duel Quick Boys heeft zich zaterdag geschaard bij de laatste 32 clubs in het districtsbekertoernooi. De Katwijkers wonnen in een hard duel met 2-4 van de Haag sezondag-tweedeklasser. De landskampioen kwam niet geheel onbeschadigd uit de strijd. Doelman Tom van der Niet hield aan de confrontatie een vleeswond over en werd ter observatie naar het ziekenhuis gebracht. Daar bleek de blessu re mee te vallen. Zijn vervanger was Marco Ruwaard. Kees Haasnoot werd na twee keer geel tien minuten voor tijd uit het veld gestuurd. In de eerste helft zette Martin Steenvoorden het bezoekende Quick Boys - dat zonder Ri chard Hoogervorst, Martin Rog. Jaap van Duyn en Leonard Pluimgraaff aantrad - op voor sprong: 0-1. Tevens werd vlak voor rust een treffer van de Am sterdammer afgekeurd. Na rust kwam Quick op gelijke hoogte via een door Haasnoot veroor zaakte strafschop. Rob Teeuwis sen was de doelpuntenmaker. Rond de zeventigste minuut scoorden de gasten in korte tijd twee maal snel achter elkaar. Gert Aandewiel maakte 1-2 en Steenvoorden 1-3. Nadat los Vercauteren voor de thuisclub 2-3 had gescoord, bepaalde Edwin Otte de eindstand op 2-4. 'Het lijkt wel of er een vloek rust op onze thuiswedstrijden' MAASSLUIS GERT-JAN ONVLEE De uitbeurt tegen Excelsior Maassluis leverde Noordwijk zaterdag behalve twee verlies- punten (in de vorm van een 2-0 nederlaag) ook een aantal posi tieve zaken op. Natuurlijk: de conclusie dat de bedreigde roodwitten er na die nederlaag in de eerste klasse A nog slech ter voorstaan, mag en moet worden getrokken. Maar er is nog wel degelijk hoop voor Noordwijk. Oefenmeester John Eelman had het vorige week na de deling met FC Lisse al aange stipt. Het eerste elftal van Noordwijk ontwikkelt zich posi tief. De organisatie wordt met de week beter en het spelletje vanuit de verdediging waarvoor noodgedwongen is gekozen, wordt eveneens wekelijks beter en slimmer gespeeld. Zoals ook in Maassluis weer te zien was. Van enig krachts verschil was, zeker voor rust, nauwelijks sprake en met wat geluk had niet Excelsior, maar Noordwijk dat eerste part met een voorsprong afgesloten. Kees Smit, Timo Gerlof (hij vooral) en Jeffrey Stolk lieten de kansen echter liggen. En ook dat mag symptomatisch heten voor het huidige Noordwijk. In de laatste zes wedstrijden scoorden de roodwitten welgeteld tweemaal. „Bij Excelsior loopt een speler die in zijn eentje net zo veel doelpunten heeft gemaakt als heel Noordwijk", gaf Eelman la ter de verhoudingen gevat weer. Die speler, Faust van der Meer, speelde voor de pauze bijna vanzelfsprekend ook een rol bij de eerste treffer van de thuisclub. Al was dat dan maar een bijrolletje. Van der Meer fungeerde als aanspeelpunt voor het een-tweetje dat Cor van Hoeven na negentien mi nuten alleen voor doelman Ar jan van Heusden bracht: 1 -0. De echte hoofdrol was bij deze tref fer overigens ook niet voor de gevaarlijke Van Hoeven wegge legd, maar werd door Gerard van Roon ingevuld. De Noord- wijkse vleugel verdediger die speciaal voor dit duel zijn jaar lijkse reis naar Amerika had uit gesteld, had de bal even daar voor uiterst knullig bij Van Hoe ven ingeleverd. Van Roon was vervolgens ver dedigend een tijdje van de we reld en ook dat is tekenend voor het Noordwijk in de voetbal jaargang '92-93. De ploeg ont- "beert zo duidelijk zelfvertrou wen dat het een hele opgave is welke tegenslag dan ook gepast op te vangen. Een kwestie van de kip en het ei. Goede resulta ten zijn zeer bevorderlijk voor het zelfvertrouwen, zonder ver trouwen zullen goede resultaten eerder uitblijven en moet die ommekeer met heel hard wer ken worden gerealiseerd. Dat laatste begrijpen de vol gelingen van Eelman stuk voor stuk. De punten inzet en vecht lust zijn meer dan uitstekend verzorgd. Waren dat ook in het tweede deel van de ontmoeting in Maassluis, maar echte kan sen leverden die gegevens Noordwijk - zonder de vakantie vierende Rocky Pitty en zieke Cees Zethof - niet meer op. Ook het inbrengen van routinier Geert-Jan Bakker (terug van lang weggeweest) voor Adrian Carter en Ron Belt voor topsco rer Timo Gerlof vermocht het tij niet meer te keren. Arjan van Heusden had regelmatig zijn handen meer dan vol aan de snelle, veel van positie wisselen de spitsen Van Hoeven, Van der Meer en Edgar van der Roer. Het dient gezegd, Van Heus den knapte het werk vakkundig op. Al had de doelwachter be paald geluk dat de bal na een inzet van Van der Meer op de buitenkant van de paal afstuitte. Hij mocht eveneens niet klagen over de medewerking van de doorgebroken Martin de Waard. Van Heusden dwong De Waard weliswaar tot uitwijken, maar ook in die omstandigheden had de middenvelder eigenlijk ge- De Waard deed dat in die 67ste minuut dus niet, zodat de wedstrijd tot één minuut voor tijd spanning kende. Toen ech ter viel het doek definitief voor Noordwijk, Invaller-voorstopper Piet Barnhoorn (hij deed het goed) zag een correct ogende sliding door tegenstander De Waard met een valpartij 'be loond'. Scheidsrechter Vermeu len besloot tot een strafschop. Van der Meer schoot raak: 2-0. Excelsior M.-Noordwijk 2-0 (1-0). 19. (pen 2-0 Scheidsrechter: Vermeulen. TIM BROUWER DE KONING Jan Kroese wil het in deze fase van de competitie alleen over de wedstrijd hebben. Daarom was de geplaagde oefenmeester van RCL zaterdag na afloop van de ontluisterende thuisbeurt te gen Spirit (1-3) snel uitgepraat. De Leiderdorpse derdeklasser verloor dit seizoen al voor de vijfde keer op het steeds fraaier ogende eigen veld. Door die ne derlaag lijkt de pas ingezaaide grasmat volgend jaar een speel- wei voor vierdeklassers te wor den. RCL, inmiddels voorlaatste in de derde klasse A, bereidt zich voor op degradatie. Weliswaar hoopt de danig geslonken harde kern van de voormalige eerste klasser nog op een wonder, maar zelfs Kroese geeft toe dat de minimaal nodig geachte elf punten uit negen duels „posi tief, maar niet realistisch" ge dacht is. „Dit is al de zevende keer dat het zo gaat. We krijgen kansen zat. Wordt die inzet van Robert Planje in de tweede helft niet van de lijn gehaald, dan winnen we nog ook. Maar het is een voetbalwet dat het in zulke gevallen slecht afloopt voor ploegen uit de onderste regio- Kroese - het ging immers nog steeds over de wedstrijd - bleef nog even doorjammeren. „Het lijkt wel of er een vloek rust op onze thuiswedstrijden. Ik snap dat de supporters er de smoor in krijgen. De spelers kan ik weinig verwijten, want ze heb ben hard gewerkt. Alleen schort het vaak aan tactisch inzicht. En we hadden Nico Oosterlee goed kunnen gebruiken." Met die laatste opmerking doelde Kroese op een bestuurs besluit, dat voor de speler in kwestie een schorsing van één wedstrijd inhield. Voorzitter Pe ter Loesberg wilde in tegenstel ling tot Kroese openheid van zaken geven. „De zaak Ooster lee speelt al langer. Ik had in het openbaar geconstateerd dat hij niet in vorm was. Daarop rea geerde hij bij een geslaagde ac tie tijdens een wedstrijd in mijn bijzijn met de opmerking: 'Niet in vorm hè, voorzitter'. De ma nier waarop hij dat zei kon vol gens het bestuur niet door de beugel. Vandaar die schorsing. Dat zal de trainer wel betreu- Er zit momenteel meer scheef op sportpark De Bloemerd. Om te beginnen in het veld, waar te gen Spirit de goede wil wellicht aanwezig was, maar voor het overige van alles misging. Zowel Afdelingsclub De Sleutels boekte zaterdag op eigen veld een verras sende 7-2 overwinning op zondagvierdeldasser SVLV uit Voorscho ten. Het betrof een beslissende poulewedstrijd in het toernooi om de Leidsch Dagblad Cup. SVLV kwam goed uit de startblokken: binnen een kwartier stond het al 2-0 via Niels Karremans en een vrije trap van lelie Raap. De Voorschotenaren verslapten aan hel einde van de eerste helft en Marcel Groenendijk sloeg prompt toe: 1 -2. Na rust was De Sleutels heer en meester. Bijna iedere aanval leverde een doelpunt op. Ro nald Guldemeester, Ronald Labordus (2.x), Erik de Haas (2x) en op nieuw Groenendijk waren in de tweede helft de doelpuntenmakers. in de eerste als in de tweede helft keek RCL tegen een vroege achterstand aan. De jacht op de gelijkmaker werd vervolgens door één persoon tegelijk ge opend. De rest stond erbij en keek emaar. Uit een 'dood' mo ment, een hoekschop van An- dré Zonneveld, kopte Planje zo waar raak (1-1), mede dankzij een uitglijder van doelman Gert Nobel van Spirit. Na de pauze was de middenvelder van RCL minder fortuinlijk met een inzet die Sebastiaan Jonker van de lijn haalde. Daarmee was de kans op een remise, laat staan op de volle winst, voorgoed verkeken. Wel hielden de gasten uit Ouderkerk aan de IJssel het tot twee minu ten voor tijd spannend. De be heerste manier waarop Mark van der Zee scoorde (1-3), gaf het verschil tussen de evenmin overtuigende middenmoter en RCL echter haarfijn aan. Spirit liet tenminste bij vlagen goed voetbal zien en de Leiderdor pers lieten dat na. Of de huidige treurnis bij RCL gevolgen heeft voor de positie van trainer Kroese, wordt op zijn vroegst morgenavond be kend. Dan geven de aanvoer ders van het eerste, tweede en derde team hun oordeel over de Nieuwkoper. Loesberg: „Het hangt overigens niet alleen daarvan af of wij gebruik maken van de optie op verlenging van het contract van Kroese. Ook mijn mening is niet doorslagge vend, al geef ik die onver bloemd. Zo had ik vanmiddag mijn twijfels over de opstelling.',' Kroese sprak zoals gezegd lie ver niet over dit soort zaken. „Uiteraard vreet deze situatie aan me. Dit is zonde voor deze club. Bovendien ben ik gewend om te winnen. In 25 jaar heb ik een reputatie opgebouwd die ik niet graag te grabbel gooi." Scheidsrechter Lette Toeschouwers 200 Geel Ve n (RCL). Van der Mark (Spirit) André Zonneveld van RCL haalt uit. Sebastiaan Jonker van Spirit kan niets meer doen. De bal zal echter geen doel treffen. foto henk bouwman Wattum, Planie. Grootendorst, Marcel van der Blom. Zonneveld RUUD PATTIAPON Voorschoten heeft zich weer wat vaster in de middenmoot van de vierde klasse B gespeeld. In Katwijk versloegen de vol gelingen van Leo Holl KRV met 1-3. En kele plaatsen lager op de ranglijst pro beerden ook TAW en Floreant de geva renzone te ontvluchten maar kwamen onderling niet tot een beslissing (0-0). Abbenes had uit tegen Sportlust weinig kans. De nog altijd kansrijke Woerdense ploeg won vrij eenvoudig met 3-0. KRV-Voorschoten 1-3 (0-1) 10 De Zv Geel Doets en Kuyt (beiden KRV) Het was al weer enige tijd geleden dat Voorschoten een wedstrijd won, maar tegen KRV kwam zaterdag de ommekeer. Toch waren het de Katwijkers die beter van start gingen. Zij benutten de kansen echter niet. De eerste de beste uitval le verde voor Voorschoten wèl een treffer op van de goed spelende Frank de Zwart, die later in de wedstrijd nog een doel punt produceerde. Het zelfvertrouwen van Voorschoten kreeg een geweldige opkikker en dat van KRV een danige knik. Daarbij speelde de Voorschotense aanvoerder Hein de Graaff weer een belangrijke rol. Niet zo zeer omdat hij geweldig voetbalde, maar meer vanwege zijn niet aflatende inzet. 3-0(1-0) 8 De Groot 1-0, 60 De Groot 2-0. 68 Van der Giessen 3-0 Scheids rechter: Van der Vaart Toeschouwers 150 Geel Honcoop (Abbenes) Hoewel Sportlust het spel dicteerde, kreeg Abbenes toch enkele aardige mo gelijkheden. De voor René Spanjerberg ingevallen doelman Gerben Donselaar was echter in vorm. Maar ook aan de an dere kant was doelman Ron van der Berg voor Jos de Groot en Leon Immerzeel lang een niet te nemen obstakel. Op de eerste en derde treffer van Sportlust had de Abbenesser sluitpost evenwel geen af doende antwoord, terwijl aan de tweede wèl een foutje van Van der Berg ten grorulslag lag. Naam: Geert-Jan Bakker Leeftijd: 30 jaar Club: Noordwijk Beroep: Golfieraar In het tref- r Versnel Toe- Niet alleen het ontsnappen aan de de gradatiezone maar ook de tweede perio- detitel stond voor TAW op het spel. Per slot van rekening had TAW de laatste vier wedstrijden niet verloren en zit het periodeleider Oegstgeest dicht op de hie len. Het slechte terrein stond evenwel goed voetbal niet toe en slechts over de as bleek de grasmat redelijk bespeelbaar. Dat maakte het speelveld derhalve erg klein. Slechts de technici onder de voet bailers zoals Theo I ranssen bij Floreant en Kees Reijngoud (TAW). die onderling leuke duels uitvochten, hielden zich nog redelijk slaande. fen tussen Excelsior Maassluis en Noord wijk was een kwar tiertje oud, toen hij zich van trainer John Eelman mocht gaan opmaken voor zijn rentree. Vijf minuten later nam Geert-Jan Bakker, jaren lang een vaste waarde in het eerste team van de roodwitten. daad werkelijk weer deel aan een voetbalwedstrijd. Opmerkelijk. Want Bakker had natuurlijk wel een tijdje aan de kant gestaan. Hoe lang precies? „Tja, dat wordt even denken. Vorig jaar heb ik in ieder geval helemaal niet meer gevoetbald. Het seizoen ervoor wel. Het zal dus ergens in april '91 zijn ge weest, tegen FC Lisse geloof ik. Kortom, hou het op ruim ander halfjaar. Maar deze rentree zag je na tuurlijk wel al een tijdje aan komen? „In zekere zin wel. Als hel niet goed gaat meteen club, worden er dingen verzonnen. Dus ver baasde het me niet dat F.elman mij nu een maandje geleden vroeg of ik eens voorzichtig over een rentree wilde nadenken. Nou, dal wilde ik wel. In deze periode van het seizoen heb ik voetbal vrij te maken. In andere periodes dus wel? „Ja duidelijk, daarom heb ik in dertijd ook het besluit moeten nemen om met voetbal te stop pen. Mijn werk ah golfieraar op de Noordwijkse Golfclub houdt in dat ik de hele zomer, vanaf april met golf bezig ben. Met les geven en met wedstrijden spelen In de praktijk houdt dar in dat ik zowel het begin als het eind van de voetbalcompetitie mis. Omdat ik op die basis niet wilde blijven spelen, ben ik maar ge stopt. Nu weet ik trouwens ook niet hoe lang ik kan blijven voetballen. Ergens in april zul len de problemen zich in ieder geval gaan aandienen. Voorlopig ben je nu weer be gonnen. Is het bevallen? „Nou, het viel zeker niet tegen. Al kon ik wel merken dat ik een tijdje niet in het veld had ge staan, het voelde wat onwennig aan. Daarbij is invallen voor mij altijd al een prohkvm geweest. Wat dat betreft hoop ik dat er de volgende keer een plek in de ba sis inzit. Conditioneel moet ik dat in ieder geval aankunnen. Ik ben dan ivel gestopt met voet ballen, ik heb al die tijd nog wel regelmatig met de groep meege- Noordwijk is nu een serieuze degradatiekandidaat. Zie je de ploeg ook echt degraderen „Nee. dat zie ik niet gebeuren. Neem nu afgelopen zaterdag. Het verschil tussen Excelsior Maassluis en Noordwijk was toch 'Hum hod erg k inn? En Ex celsior gaat dit jaar voor het kampioenschap. Nou, dan denk ik dat dit Noordwijk sterk ge noeg is om zich te handhaven, i n ui s ik dam een steentje aan kan bijdragen. graag. KLIM/Dij:

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 21