Foreholte is aan rust toe Lugdunum is slecht verliezer DOSR steekt er nu iets bovenuit Oude meesters houden Jong Oranje lang bij Oltmans schrapt vijf namen Sport Vrouwen Ter Leede winterkampioen [MAANDAG 21 DECEMBER 1992 redactie herman joustra ad v 6 onderwater cert jan onviee Alphense Boys naar Curasao alphen aan den rijn De selectie vari Alphense Boys benut de win terstop om een trip naar Curasao te maken. Net als vorig jaar speelt de Alphense hoofdklasser daar een wedstrijd tegen de topclub Sitoc. Een gedeelte van het gezelschap gaat op 22 de cember weg, de rest volgt op 29 december. Op 6 januari keren de voetballers en hun begeleiders terug in Nederland. Verder heeft Alphense Boys wedstrijden tegen WSB (10 januari uit), Ar gon (14 januari uit), Wilhelmus (17 januari uit) en Quick Boys (19 januari uit) op de rol staan. Na zege op FC Lisse maarten wiggers medewerker Dat irraties hoog kunnen oplo- pen, bewezen de spelers van I Lugdunum gisteren na afloop van de met 3-2 verloren wed strijd tegen WSB. Op het mo ment dat de Leidenaars bij een 2-1 achterstand de gelijkmaker in zicht hadden, liep de thuis ploeg uit naar 3-1. Doelpunten maker john Janssen zou echter hands hebben gemaakt, zo meenden de Leidenaars. De verdedigers wachtten op het fluitsignaal en lieten Janssen rustig zijn gang gaan. Natuurlijk profiteerde die van het buiten kansje, waarna de spelers van Lugdunum verontwaardigd hun recht gingen zoeken bij de scheidsrechter. Na de 3-2 vlak voor tijd, miste Lugdunum in de slotminuut nog de kans op een gelijkspel. Extra teleurgesteld door die laatste misser liepen de emoties na afloop hoog op. De 'Kikkers' voelden zich bekocht door het derde WSB-doelpunt en ver wensten de bestuursleden van WSB. Die hadden er namelijk voor gezorgd dat scheidsrechter Gé van de Berg de ontmoeting leidde. De arbiter die verwacht werd, de heer Gerrits uit Schie dam, kon niet komen. Hij had zich twee weken geleden bij de KNVB afgemeld met een achil lespeesblessure, maar de bond had vergeten dit te melden en een vervanger te zoeken. Daarom moest er om half twee nog een nieuwe scheids rechter worden gevonden. Uit- i eindelijk werd dat Van de Berg uit Noordwijkerhout. Lugdunum-trainer Ferry Nij- I huis en zijn mannen stemden I in met deze beslissing, maar de spelers vonden na de ontmoe ting aanlèiding genoeg om deze aanstelling in twijfel te trekken, j Er vielen wat verkeerde woor den en er dreigde zelfs een handgemeen te ontstaan tussen een Lugdunum-speler en een supporter. De groen-witten hadden beter de schuld bij zich zelf kunnen zoeken. Het is na tuurlijk mogelijk dat er bij het doelpunt sprake was van hands (hoewel dit door Janssen werd ontkend), maar als speler moet je niet gaan staan wachten op een fluitsignaal. Dit neemt niet weg dat Lugdunum recht had op een puntje. Net voor en net na de rust kreeg het twee doel punten te slikken. Een afstands schot van Okker Parlevliet be zorgde WSB een lekker koekje om mee te gaan pauzeren (1-0). Na rust betekende een onge looflijke blunder van Marcel IJzendoorn de 2-0. Hij gooide de bal in de voeten van Theo Aanhane. Voordat IJzendoorn er erg in hand was het speeltuig via Sander Warmerdam in het net verdwenen. Na dit foutje nam Kees van Tongeren de Lei denaars op sleeptouw om een 2-0 achterstand weg te werken. De ietwat corpulente techni cus was op het hele veld te vin den. Hij sjouwde zich van de verdeding naar de voorhoede, waarbij hij haast onmogelijk van de bal was af te zetten. Daarbij ging hij een paar keer over de schreef. Maar Van Ton geren wist waarschijnlijk zelf precies tot waar hij met zijn agressie kon gaan, want hij bleef op een gele kaart steken. Na het laatste fluitsignaal bleef Van Tongeren echter als één van de weinigen de rust zelve, waar anderen uit hun vel spron gen. Agressie tonen op de groe ne mat en niet daama. Mis schien is dat wel iets waarvan de andere groen-witten een hoop kunnen leren. VVSB-Lugdunum 3-2 (1-0). 42. Parle vliet 1-0, 46. Sander Warmerdam 2-0, 59. Marcel Prins 2-1, 79. Janssen 3-1, 89. De Vos 3-2. Scheidsrechter: Van de Berg. Toeschouwers: 500. Geel: Parle vliet (WSB), Van Tongeren (Lugdunum). WSB Van Haren; Parlevliet, Duiven voorden (Van de Berg), Valkema; Nul- kes (Van Wieringen), Paul Warmerdam, Zandvliet, Van der Meer; Janssen, San- der Warmerdam, Aanhane. Lugdunum: IJzendoorn; Van As, Van Tongeren, De Rooy, Van de Broek; Foreholte-doelman Ralph van der Hulst moet nog op aarde terugkeren, i zichtbaar) heeft de stand voor Roodenburg juist naar 0-2 getild. De selectie van Foreholte gaat half januari naar de Ar dennen. Voor een survival-weekeinde. Hollen door de bossen en vlotten bouwen. Wie allerhande ontberingen kan doorstaan, wordt daar mentaal en fysiek alleen maar sterker van, nietwaar? Wat dat betreft kreeg de tweede klasser uit Voorhout gisteren alvast een voorproefje. Roodenburg zat de mannen van Mart de Groot op de soppige grasmat van het gemeentelijk sportpark op alle mogelijke manieren dwars: 1-4. voorhout» herman joustraVooral de zege van gisteren mocht er zijn. Wie zich in de blubber op techniek staande weet te houden, heeft aardig wat in zijn mars. Want blubbe- rig was het. De gemeente Voor hout had er de afgelopen week alles aan gedaan om het veld speelklaar te krijgen. De gras mat was nog een keer speciaal gerold. Resultaat: een beter be speelbaar veld dan de vorige keer, ook al bleef de toestand van het terrein abominabel. Roodenburg kon nog het best overweg met de belabberde omstandigheden. Dat de ploeg Maurice Barends, Luc Kok en Peter van den Burg miste, was in elk geval aan het spel niet af te zien. Snel, gevarieerd en rus tig: zo speelden de Leidenaars de eerste helft. Hoe anders was dat bij Foreholte, dat nog ge- Dus gaat Foreholte nou niet be paald een vrolijke kerst tege moet. Vorige week al een neder laag tegen HMSH, nu dan de domper tegen Roodenburg. Het is kil in de kelder van de tweede klasse. Zeker omdat het gat met de middenmoot nu al vijf pun ten bedraagt. Een schrale troost voor Foreholte is, dat nog vier clubs rillend de winterstop in gaan. Roodenburg kan daarentegen tevreden terugblikken op het slot van dit jaar. In de midden moot is het althans een stuk be haaglijker. De tirade van Eelco Fielemon leverde op de valreep toch maar mooi vier punten op. En wat wellicht nog belangrijker is: de Kooiclub behaalde die punten met verzorgd voetbal. handicapter aan het duel be gon. Theo van Kampen, Leo Vo gelzang, Oscar Ligtvoet, Ronald Verhart en Rob van Duijn ont braken op het appèl. Dat is een half elftal. De 'tweede keus' ac teerde aanvankelijk veel te ner veus. Inzet was er wel, maar er werd ontstellend veel balverlies geleden. Patrick Kamperveen en Henk Buyn profiteerden in de ope ningsfase nog niet van de pa niek. Balverlies van Marcel Luij- nenburg, halverwege de eerste helft, betekende echter wel 0-1. Kamperveen ging er met de bal vandoor en tikte beheerst in. Een doorkopbal van Marcel van den Burg was even later goed voor de tweede treffer van de linkerspits, die de bal eveneens met het hoofd over de verkeerd opgestelde Ralph van der Hulst knikte: 0-2. Van den Burg maak te het drama voor Foreholte nog completer door de bal uit een vrije trap schitterend in het doel te knallen: 0-3. Foreholte verdiende vervol gens een pluim. Na de hervat ting joeg het als een bezetene op eerherstel. Doelman Marcel Vink moest al snel een knal van Nico van Rijn uit zijn doel ran selen en de druk op Rooden- burg werd steeds groter. Met de treffer van Harry Werkman, twintig minuten voor tijd, als beloning. Luijnenburg knalde op de vuisten van Vink, Ton Ar royo pikte de bal op en schoof naar Werkman die simpel kon intikken. Meer kreeg Foreholte niet. Kort voor tijd soleerde Mark Helder, uit één van de vele te genstoten, knap naar 1-4. Jam mer voor Foreholte, maar de nederlaag was toch al een feit. Bovendien had de ploeg voor de zoveelste keer dit seizoen laten zien over een opmerkelijke veerkracht en conditie te be schikken. Het lijkt dan ook een beter idee de veelal geblesseer de heren wat rust te gunnen in de Ardennen. Je hoeft niet te hollen door de bossen, je kunt er ook wandelen. Foreholte-Roodenburg 1-4 (0-3) 22. Kamperveen 0-1, 32 Kamperveen 0-2, 37. Van den Burg 0-3, 70. Werkman 1- 3, 85. Helder 1-4 Scheidsrechter Govers. Toeschouwers: 300. Foreholte: Van der Hulst; Deutekom, Van Eden, Werkman, Roffelsen; Luij nenburg, Fred Arroyo, Hooymans; Ulj- ee, Ton Arroyo, Van Rijn Roodenburg: Vink; Van der Linden (Zoetemelk), Pikaar, Rob Pret, Ouwer- kerk; Buyn, Peter Pret, Buyn; Helder, Van den Burg (Kruit), Kamperveen, DOSR had gisteren in de eerste helft van de wedstrijd absoluut geen moeite met opponent FC Lisse. De koploper in de vierde klasse nam wel een ruim ver diende voorsprong (2-0), maar verzuimde de wedstrijd toen al te beslissen. Daarvoor kreeg het in de tweede helft bijna de reke ning gepresenteerd: 2-1. DOSR-trainer Robert Suttorp zei vooraf weinig te welen van Lisse. ,,Het enige wat ik weet is dat het een voetballende ploeg is. Nou, dat zijn wij ook. Dus het zal wel een leuke wedstrijd wor den." Zijn collega bij Lisse Fred André maakte een terughou dender indruk. ,,Je hoeft maar naar de ranglijst te kijken om te weten dat DOSR een goede balans in het elftal heeft. Er zitten spe lers in de ploeg die het voortouw kun- iedereen kan sco ren. Ik hoop dat wij daar iets tegenover kunnen stellen." Daar leek het in de eerste helft niet op. DOSR speelde frank en vrij combi natievoetbal en liet Lisse weinig ruimte. Na ruim twintig mi nuten kwam voor DOSR de openings- treffer. Nadat eerder Leon Kerkvliet, in de ploeg gekomen voor de ge schorste Dick van der Meer, en Ger van der Zwet een goede kans hadden gemist, was mid denvelder John van der Meer, zij het via een Lisse-verdediger, wel trefzeker: 1 -0. terp z bal. Daarbij nam hij een aanvaller mee. Scheidsrechter Wiemes vond deze buiteling een strafschop waard, die door Patrick Bon werd benut: 2-1. Terecht of niet, het betekende strijd. Lisse had weer hoop en probeerde met hoge ballen de DOSR-defensie in verlegenheid te brengen. Keer op keer viel de bal stil in het strafschopgebied van de gastheren, maar geen enkele keer kreeg een Lissenaar er de voet tegen. Achteraf moest winnend trai ner Suttorp toegeven dat Lisse de zwakke plek van zijn ploeg had weten te vinden: „We zijn kwetsbaar in de lucht, dat bleek wel Mijn complimen de Mak daarna stuurde Kerkvliet puntspeler Van der Zwet op pad. De lange aanvaller zag zijn boogballetje nog aangetikt wor den door Lisse-goalie Dennis Lennessen, maar kon even later de armen toch juichend in de hoogte steken: 2-0. Lisse was to taal de kluts kwijt en het was aan DOSR om de genadeklap toe te dienen. Daarvoor kreeg het kansen genoeg, maar de ploeg miste de koelbloedigheid. Na de rust ging DOSR door op de ingeslagen weg. Er waren twee goede kansen binnen vijf minuten en de derde goal in de lucht. Toch liep het anders. Bij een van de spaarzame Lissese aanvallen liet DOSR-doelman getoonde inzet. Q p maar wij hadden deze wedstrijd al veel eerder kunnen en moeten beslis sen. natuurlijk. In de tweede helft lie ten een aantal spe lers hun aanvallen de taak voor wat-ie was, omdat ze dachten dat die bal toch wel weer terug zou komen. En dat gebeurde dan ook meteen. We zijn er dit keer goed uitge- sprongen." Over het verloop van de competitie heeft Suttorp geen klagen. De ploeg staat met FC Lisse en SVLV gedeeld - eerste in de stand om de perio de; alleen het Hoogmadese MMO moet nog een keer spelen en kan theoretisch nog boven DOSR komen. In de tweede pe riode staan de Veners na de winst op Lisse een punt boven MMO. „Het is het hele seizoen zo geweest, dat wanneer je wint, je drie plaatsen stijgt en als je verliest je diezelfde drie daalt. Nu is er voor het eerst een ploeg die er iets bovenuit steekt. Gelukkig zijn wij dat." DOSR-FC Lisse 2-1 (2-0). 21 John van der Meer 1-0 24. Van der Zwet 2-0. 62. Bon 2-1 Scheidsrechter Wiemes Toeschouwers 300 DOSR: Schou ten, Hogenboom, l'Ami. Straver, M van Veen). Van der Zwet, Koek FC Lis Lennessen; Wessels, Wassenaar Schrama (23, Bon), Van der Voort, D Hoogendoorn, Rovers, Paardekoper. E Hoogendoorn, Pijpers, Van Dijk Hockeyduel in Leiderdorp waar doelpuntenfestijn leiderdorp stefan faas hockeymedewerker De oefenwedstrijd tussen Jong Oranje en De Batavieren werd zaterdagmiddag op sportpark De Bloemerd een waar doel- puntenfestijn. De hockeyers van Jong Oranje speelden bij vlagen uitstekend en wonnen met'7-5. De oude meesters slaagden er in de eerste helft nog wel in de jongere opponent onder druk te zetten, maar sprongen te slordig om met de kansen. Batavier Tom van 't Hek: „Bij ons is het eigenlijk altijd zo dat we tegen jongere tegenstanders in de eerste helft onze slag moe ten slaan. In het tweede deel is het voor ons moeilijker om het tempo bij te benen." Van 't Hek, die tegenwoordig coach is van de Kampongvrouwen en vier maanden niet speelde, heeft zijn techniek in elk geval wel behouden en dolde aanvanke lijk zijn tegenstanders. Na ver loop van tijd lukte dat minder met als gevolg dat de scheids rechters het meer dan eens moesten ontgelden. Het matig bezochte duel op het Alecto-terrein was voor Jong Oranje bedoeld als voorberei ding op het Indira Ghandi Me morial Tournament in Bombay. Dit toernooi is echter uitgesteld wegens de rellen in India. Dé eind vorige week afgelaste reis was een domper voor de ploeg van Ger Eikelboom die in au gustus Europees kampioen werd. De beloftes kwamen dan ook moeizaam op gang en le ken aanvankelijk niet geïnspi reerd. De Batavieren hadden voor de doelwisseling een overwicht met goede kansen. Met name Theo Doyer miste deerlijk op aangeven van Gert Jan Schlat- mann. Ook Bob Jan Hillen stond niet bepaald op scherp, waarbij aangetekend dat keeper Jeroen Wiltschut (HCKZ) zijn Mark Benninga (links) en Tom v Oranje. mannetje stond. Floris Jan Bo- velander, die vanwege studie niet beschikbaar is voor inter lands, pushte raak uit de vierde strafcorner. Met een rebound goal deed Piet I lein Geeris ze ven minuten later de voor sprong teniet en bracht de rust stand op 1-1. Coach Eikelboom gaf in het tweede deel doelman Guus Vo- i 't Hek op de achtergrond schieten hun doelman Egon Jesse te hulp bij de inzet v gels van HGC de kans zijn kwa liteiten te tonen. Dat deed hij vooral in de eerste minuten door schoten van Schlatmann te keren. Jong Oranje wierp in het vervolg de schroom volledig van zich af. De oranje-hemden overrompelden met snelle com binaties de ervaren verdediging. In een tijdsbestek van vijf minu ten passeerden zij Amsterdam- doelman Egon Jesse tot vier maal toe. Mark Damman (2), Teun de Nooyer en Bas Nieuwe Weme hadden succes: 5-1 Na een kwartier pushte Bove- lander De Batavieren uit een strafbal op 5-2. Van 't Hek bracht vijf minuten later met een achterwaarts schot uit een age de routiniers terug wedstrijd: 5-3. Schlat mann en Van 't Hek onder streepten met treffers de oner varenheid van de jongere garde. Desondanks had long Oranje in de slotfase een langere adem dan De Batavieren, dat als voor naamste doel heeft reclame te maken voor het hockey. Geolïry Woodrow (Tilburg) en I ycho van der Meer (Oranje /wart), haalden de zege binnen: 7 3. Bondscoach Roelant Oltmans heeft de selectie van het man nenhockeyteam van 21 tot 16 spelers teruggebracht. Na af loop van de derde en laatste oe fenwedstrijd tegen Frankrijk, die gisterochtend in het Wage nerstadion van Amstelveen met 0-1 verloren ging, maakte Olt mans bekend dat Willem van der/wan, Jaap Derk Buma (bei den Klein Zwitserland), Erwin Peters (Amsterdam), Leidenaar Maarten Gehner (HDM) en der de doelman 1 lans Reuver (Pino- ké) afvallen. Voor de toernee door Pakis tan. waar Oranje tussen 8 en 16 februari zes wedstrijden tegen de nationale senioren- en junio- renïeams speelt in Uhore, Isla mabad en Karachi, komt Leo Klein Gebbink de selectie waar schijnlijk versterken. De Til- burgse student moet dan wel met goed gevolg enkele tenta mens afwerken. De drie wedstrijden tegen het zwakke Franse team stonden wat Oltmans betreft in het te ken van de inventarisatie voor de nabije toekomst. „Ik wilde per se zowat alle spelers aan het werk zien om een definitief oor deel te vellen over de voorlopige selectie, waar ik mee verder wil werken", zei hij. De resultaten waren sterk aflopend. Won Ne derland vrijdagavond nog met 7-0 dankzij een buitengewoon produktief slotkwartier met zes treffers, zaterdag ging het al een stuk moeizamer en bleef de score op 2-0 steken met doel punten van ausputzer Jazet uit een strafcorner en Pijpers. De nederlaag van gisteren (0-1 door een treffer van Schindler voor rust) was bepaald teleur stellend. Oltmans brak in Amstelveen nog een lans voor zijn voorgan ger Hans lorritsma als kandi daat voor de post van technisch directeur bij de hockeybond. „Nu de Australiër Aggiss is afge vallen lijkt lorritsma prima ge schikt om die functie op zich te Ik i daar stander van zijn. Er is geen sprake van dat een dergelijke nieuwe functionaris mijn werk als coach zou bemoeilijken, Het gaat in de taakomschrijving >ral c het juiste lijnen vanaf de jongste jeugd. Daar is nog heel wat werk te verzetten." sassenheim miep vroonhof voetbalmedewerker l en in de eerste helft opper machtig Ier Leede verzuimde zaterdag voldoende afstand te nemen van DSVP. Het bleef bij 2-0. Na rust leken er wel twee- heel andere ploegen in het veld te staan en kwam DSVP sterk terug. Vijf minuten voor tijd trok hel verdiend de score ge lijk. I er l eede ging hierop mas saal naar voren en slaagde er in rli- laatste minuut in alsnog de winnende treffer te scoren (3-2) en mag zich hierdoor 'winter kampioen' noemen. HBSS, met evenveel winstpunten, en Rijs- oord, met net als Ier Uede twee verliespunten, blijven ech ter nadrukkelijk in de race. Een sterke start dus voor I er l eede dat na twee minuten al de leiding nam door een doel punt van Nathalie Geeris, die op maat werd aangespeeld door Annette Beerendonk. Hierna raakte de Sasse Op nadrukkelijke aanwijzingen vanaf de kant werd het spel breed gehouden en Geeris, die na haar doelpunt scherp werd geschaduwd, was op het zware veld nauwelijks meer aanspeel baar. I let overwicht van Ter Leede werd wel steeds nadrukkelijker en het duel speelde zich vrijwel totaal af op de DSVP-hclft. Ter U-ede veroverde een aantal hoekschoppen maar peurde daaruit aanvankelijk weinig rendement. Totdat een afgesla gen bal kon worden opgepakt door Linda Schoonoord. Zij speelde Marion van der Ploeg aan. die van afstand scoorde: 2- 0. Lr volgde een periode van nog grotere druk op het DSVP- doel waarin de Sassenheimsen echter lot vijf maal toe door lu-t houtwerk van een hogere score werden afgehouden In de tweede helft kwam er een veel feller DSVP uit de kleedkamer dat de Ier Uede speelsters veel minder ruimte gaf en zich gaandeweg ook kan sen schiep. Halverwege de tweede helft brak DSVP gevaar lijk uit en Ter Leede-keepster Nicole van Geldrop kon de bal slechts voor de voeten van de aanstormende Mandy kooper si,Mn, die beheerst scoorde i ei Leede raakte hierop het spoor steeds meer bijster en de gelijk maker kon niet uitblijven. Het was opnieuw Mandy Kooper die een mooi uitgespeelde aanval afrondde. Met nog vijl minuten te spe len legde I er U-ede zich niet hij de feilen neer en begon alsnog aan een ware stormloop op het DSVP-doel. Ineens kon Nathalie Geeris wel worden aangespeeld en de beslissende aanval begon dan ook bij haar. Met veel man kracht in het strafschopgebied werd Magriet Einbeek aange speeld die vanaf de zijkant scherp voortrok. Annette Boe rendonk scoorde vanaf de zes tien meterlijn mei een halfhoge kopbal de zo belangrijke treffer

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19