Sport Rob van Dijk wordt weer bedankt Trainer Wim van Zwam geeft ja-woord aan ARC Wanprestatie tegen Vitesse levert PSV toch twee punten op MAANDAG 21 DECEMBER 1992 a BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER 17 Rust q De selectie van Fo- I -Z reholte gaat voor een 'survival-weekeinde' naar de Ardennen. De Voorhoutse voetballers kunnen het daar echter beter rustig aan doen Huwelijk Het huwelijk doet JL v de atleten Jan-Dirk Hazeleger en Regina van Duyn goed. De twee pres teerden gisteren opmerke lijk in een race in Den Haag Hoop yt Er is nog hoop voor I Noordwijk. De ploeg verloor weliswaar met 2-0 in Maassluis, maar het geboden voetbal be looft veel voor de toe komst Liesdek voetbalt met gebroken been utrecht FC Utrecht zal het voorlopig zonder Marcel Liesdek moeten stellen. De 33-jarige verdediger liep een kwartier voor het einde van de thuiswedstrijd tegen Cambuur een gebroken kuitbeen op na een trap van de Friese verdediger Winnie Haat- recht. Ondanks de fractuur speelde Liesdek de wedstrijd uit. „Ei genlijk wist ik tijdens de wedstrijd al dat er iets gebroken was. de botten schoven over elkaar heen. Haatrecht trapte op m'n achil lespees toen ik een blok wilde zetten. Omdat we al twee spelers hadden gewisseld, wilde ik het elftal niet in de steek laten." Van Vossen hoeft maar te tekenen Brussel Peter van Vossen kan voor drie jaar bijtekenen bij An- derlecht. De Zeeuw heeft pas zes maanden van zijn drie jaar gel dende contract bij de Belgische topper uitgediend. Desondanks bood manager Verschueren aan de verbintenis open te breken en te verlengen. Van Vossen tekende afgelopen zomer een con tract van drie jaar bij Anderlecht. De international, die met twee doelpunten een groot aandeel had in de overwinning (3-1) van het Nederlands elftal in en tegen Turkije, werd weggeplukt bij SK Beveren. Anderlecht heeft de aanvaller een sterk verbeterd con tract tot medio 1998 voorgelegd. Vooralsnog heeft de Zeeuw uit Zierikzee de aanbieding in beraad genomen. Cruijff geeft uitsluitsel na ski-vakantie Barcelona Johan Cruijff heeft in een drie uur durend gesprek met Barcelona-voorzitter Nunez zaterdag een principe-akkoord bereikt over een contractverlenging voor twee jaar. Onlangs deed Nunez, die op 13 februari herkozen hoopt te worden als praeses van de Catalaanse club, de Nederlandse trainer een nieuw aanbod. Volgens vice-voorzitter Gaspard is nu alles 'rond'. Cruijff zelf houdt echter nog een slag om de arm. Hij gaat eerst een weekje skiën in de Franse Alpen en besluit pas daarna of en wanneer hij het contract tekent. Onduidelijk is nog of de 45-jarige Amster dammer in 1994 zo nodig mag optreden als coach van het Ne derlands elftal bij het WK in de Verenigde Staten. In de Cata laanse pers wordt bovendien druk gespeculeerd over de komst van Dennis Bergkamp. Het aanblijven van Cruijff zou een voor waarde zijn voor die transfer. Rode-kaartenregen bij Sevilla-Real sevilla In een wedstrijd, waarin de emoties hoog opliepen, heeft Sevilla zaterdagavond op eigen veld van Real Madrid ge wonnen. Onder de vooral in de eerste helft bezielende leiding van Maradona werd het 2-0 door treffers van de Kroaat Suker in de 32ste en Marcos in de laatste minüut. Het was de vierde ne derlaag dit seizoen van Real Madrid. In de tweede helft werden niet minder dan vier spelers uit het veld gestuurd. In de 64ste minuut kon de Madrileense Braziliaan Rocha na zijn tweede ge le kaart vertrekken. Dertien minuten later kregen Michel van Re- al en Prieto van Sevilla na een kopstootduel rood voorgehouden en vier minuten voor tijd overkwam dat Prosinecki van de 'Ko ninklijke' ook nadat hij had geprotesteerd tegen zijn eerste gele kaart. De eerste volledige wedstrijd van Rob van Dijk in de ere divisie smaakte naar meer. De Voorhouter verving giste ren in het doel van Feyenoord de geschorste Ed de Goey en kon terugzien op een vrijwel vlekkeloos optreden. In negentig minuten voetbal tegen Willem II hield Van Dijk de nul en scoorde zelf een zeven plus. Rob van Dijk trekt de keepershandschoenen uit Willem II - Feyenoord zit erop en de Voorhoutse keeper heeft de nul gehouden. Naast hem Dean Gorré, op de achtergrond Henk Fraser. foto kees van hoocdalem TILBURG ROB VAN DER ZANDEN Willem II - Feyenoord (0-2) was geen al te spraakmakende wed strijd met veel doelpogingen. Voor de 23:jarige ballenvanger, die zijn carrière bij Foreholte begon en later via Noordwijk bij Feyenoord belandde, waren er daarom ook weinig momenten om zich te onderscheiden. Voor de fanatieke Rotterdam se aanhang was het degelijke optreden van Van Dijk in elk ge val nog geen reden om in Til burg een say oeh ah Rob van Dijk, say oeh ah Rob van Dijk aan te heffen zoals ze dat altijd bij eerste keeper De Goey doen. Van Dijk: „Misschien zingen ze het bij de volgende keer. Daar heb je eerst een paar spectacu laire reddingen voor nodig als keeper. Maar het is niet mijn eerste opdracht om populair te worden of te showen in het doel. Ik probeer de nul te hou den en ik ben heel blij dat dat vandaag is gelukt." Ondankbaar Rob van Dijk heeft een ondank bare taak. Als stand-in van de huidige keeper van Oranje - er hingen in het stadion van Wil lem II wél spandoeken voor De Goey, niet voor Van Dijk - mag hij zo nu en dan een keer aan de bak. Twee weken geleden moest hij als bankzitter bij Feyenoord-Vitesse opeens zijn handschoenen aantrekken. De Goey had rood gekregen en Vi tesse mocht een vrije trap ne men vanaf twintig meter. De koud ingevallen Van Dijk kon na twee séconden al de gang naar het net maken. Er was - voor het oog van mil joenen tv-kijkers - een leukere entree denkbaar. Enkele weken voor zijn debuut was Van Dijk ook al schlemielig in het nieuws geweest. Hij zou zijn debuut op het hoogste niveau maken tij dens Feyenoord-Ajax. Enkele uren voor de topper werd ech ter alsnog de geblesseerde De Goey lichamelijk in orde bevon den voor een hele wedstrijd. Van Dijk kon weer gewoon gaan zitten, na een week van hecti sche voorbereiding en plotselin ge aandacht van de media. Dat is het leven van de scha- duwkeeper. Doordeweeks staat hij onder de lat bij Feyenoord 2, met honderd toeschouwers langs de lijnen van een bijveld. „Dat weet je. Ik ben tweede keeper en doe na vandaag weer een stapje terug", zei de sluit post gisteren. Overeind Rob van Dijk hoefde tijdens an derhalf uur Willem II - Feye noord slechts zeven keer han delend op te treden vanwege een Tilburgse inzet. In alle ge vallen bleef hij redelijk gemak kelijk overeind. Eerst liep hij goed uit bij een dieptepass die achter de verdediging neerviel. Daarna was een zacht schot van Hans Vincent een gemakkelijke prooi. Een tweede schot van Vincent, vanaf tien meter, lever de meer problemen op: Van Dijk stompte de bal hoekschop. Een poging van Jean Paul van Gastel (30 meter) verontrustte de Voorhouter ook niet en bij één van de weinige hoekschop pen van de thuisclub pakte hij de bal klemvast. Slechts één keer geraakte de doelman serieus in de proble men. Na een diepe bal van Vin cent liep hij uit, linksback Ruud Heus greep niet in en Van Dijk moest koppend de bal wegwer ken. Het leidde een kans voor Willem II in. Verder waren er nog twee scrimmages. Bij één doelworsteling redde de goalie met de voet. De overige zes bal contacten bestonden uit terug speelballen, die hij rustig ver werkte. Tot een luchtduel tussen Rijnsburger Leon Meijs (rechts back van Willem II) en Voor houter Van Dijk kwam het niet. Meijs had zijn handen vol aan Regi Blinker (Meijs: „De beste linksbuiten die ik ben tegenge komen tot nu toe") en bleef vooral achterin, waar hij van grote waarde was. In het laatste kwartier kwam Rob van Dijk helemaal niet meer aan de bal. Daarom kon hij eenzaam en werkeloos toe zien hoe zijn ploeggenoten in de laatste vijf minuten de zege veiligstelden. Treffers van Henk Fraser en invaller Mike Obiku (hij gooide bij de 0-2 zijn shirt in de tribune om het daarna weer terug te krijgen) hielpen Feyenoord aan de zege. In het Rotterdamse kamp was men dik tevreden over de zege en de reservekeeper. Trainer Wim van Hanegem: „Rob gaat zijn gang en doet zijn werk. Niet te veel lullen tegen die jongen, dan komt hij er wel." Libero John Metgod: „Hij keepte dege lijk. Het was geen wedstrijd om je in de kijker te spelen." Dat kan altijd nog. Feyenoord oefenpartner voor Auxerre TILBURG ANP/GPD Feyenoord treedt als oefenpart ner op voor Ajax' komende te genstander uit het UEFA-beker- toernooi Auxerre.' De Neder landse bekerhouder speelt op 3 januari in Frankrijk. „Ik denk", zei coach Willem van Hanegem, „dat die Fransen eens willen voetballen tegen een elftal met drie aanvallers. Wij zullen geen trainings kamp koppelen aan die wed strijd, want drie dagen later spe len wij in De Kuip vriendschap pelijk tegen Holland." Wirnsberger verongelukt tijdens afdaling ALTENMARKT SID/DPA Het Oostenrijkse skitalent Peter Wirnsberger is gisteren bij een ongeval tijdens een vrije afda ling in Altenmarkt-Zauchensee om het leven gekomen. De 24- jarige Wirnsberger, die een gro te toekomst werd toegedacht op de afdaling en de Super-G, kwam in volle vaart tegen een houten schutting terecht. Wirnsberger maakte deel uit van de Oostenrijkse selectie voor de wereldbekerwedstrij den. Hij deed tot nu toe dit sei zoen aan alle wedstrijden mee. Kort voor het fatale ongeluk had Wirnsberger bij Salzburg, waar werd gestreden om de districts kampioenschappen, een afda ling gewonnen. EINDHOVEN ALBERT GEESING GPD-VERSLAGGEVER De winterstop komt voor PSV net zo geroepen als voor de lief hebbers sneeuw met kerst. Na vijftien competitieduels, twee bekerwedstrijden en zes ont moetingen voor de Europa Cup zit de landskampioen er volgens trainer Hans Westerhof Finaal doorheen. De Achterhoeker voerde het zaterdagavond als belangrijkste excuus aan voor het abominabel slechte spel te gen Vitesse. Dankzij een bevlieging van Romario, die een kwartier voor rust de bal op het hoofd legde van Linskens, won PSV echter wel (1-0). En dat is nou net het verschil met Ajax dat in zulke wedstrijden nog wel eens een punt wil laten liggen. „Qua resultaten kunnen we dik tevreden zijn", vatte Wester hof de eerste seizoenhelft sa men. „We hebben de Cham pions League gehaald, we staan in de competitie vier punten los en we zitten nog in de beker. Dat zou een reden moeten zijn om in polonaise door de kleed kamer te gaan. Maar die stem ming is er niet." De opvolger van Robson deelde in de malai se. „Als je naar ons spel kijkt, kunnen we niet tevreden zijn. Het gaat veel te moeizaam." Toch is hij vooralsnog niet van plan de door hem ingeslagen weg nu al te verlaten. „We zul len tijd en energie moeten stop pen in het verbeteren van onze speelwijze en niet in het veran deren daarvan. Pas wanneer we punten gaan verspelen en het publiek wekenlang niet meer aan zijn trekken komt, zou je daaraan kunnen gaan denken." Dieptepunt Voorlopig is dat dus niet aan de orde, hoe weinig spraakmakend PSV dit seizoen ook speelt. Met de wanvertoning tegen Vitesse als absoluut dieptepunt. Wes terhof: „De spelers zijn reëel ge noeg om te beseffen dat het niet goed gaat." Het ging zaterdag avond in het tweede part zelfs zo slecht dat Romario weigerde nog een stap te verzetten. De Braziliaan sloeg regelmatig de handen voor de ogen en vroeg zich lijdzaam af waarom hij niet was gebleven waar hij zat, in Brazilië. Zonder zijn topscorer zou de onbedreigde koploper heel wat minder punten hebben verza meld en zou PSV niet eens van Vitesse hebben gewonnen. Ko misch was het wel dat Romario met een perfect staaltje hoge schoolvoetbal de door hem ver guisde Linskens bombardeerde tot matchwinner. Het was in feite het enige hoogtepunt in een wedstrijd, waarbij het sta dion gaapte van verveling. En Vitesse - zonder Van den Brom (geschorst) en Eyer (gebles seerd) - een unieke kans Tiet lig gen om de titelhouder een kop je kleiner te maken. Maar Vites se had ook zaterdag grote moei te met scoren. Wat dat betreft heeft PSV weinig reden tot klagen. In eenzelfde aantal ontmoetingen scoorden de Brabanders liefst 42 keer, verdeeld over elf spelers. „Onze manier van spelen", aldus Wes terhof, „wijkt duidelijk af van die bij Ajax. Bij ons komen veel meer mensen in scoringspositie en dat is een stuk moeilijker te verdedigen. Ajax heeft met Pet- tersson en Bergkamp en twee wijde spitsen een andere veld- verdeling en kan de bal gemak kelijker in de ploeg houden. Wij zullen onze speelwijze alleen moeten perfectioneren." PSV kan volgens zijn trainer veel be ter dan de ploeg nu laat zien. Incluis Vanenburg. De aanvoer der was zaterdagavond een ka rikatuur van zichzelf en haalde zich gaandeweg de irritatie van de hele ploeg op de hals. De ko mende twee weken mogen de PSV'ers nieuwe energie tanken en wil Westerhof met een scho ne lei beginnen aan het tweede deel van de competitie. Incluis Van Aerle, Kieft, De Jong, Hoek stra, Koeman (allen gebles seerd), Faber (geschorst) en Ka- lusha (interland), die zaterdag avond ontbraken. Op Erwin Koeman na denkt Westerhof op 4 januari weer een volledige selectie tot z'n be schikking te hebben. Maar ook zonder die spelers wordt PSV slapend rijk als de confrontatie met Vitesse tenminste als maat staf mag gelden. Tot zo lang is er voor Westerhof geen vuiltje aan de lucht. Maar o wee als straks ook de resultaten tegen vallen. Dan zou het wel eens sneller gebeurd kunnen zijn met de rust rondom hem en de ploeg dan Westerhof lief is. Keeper Raymond van der Gouw valt vergeefs. Edward Linskens (links) heeft PSV na voorbereidend werk van Romario aan de 1-0 geholpen. foto anp WIM VAN WANROOY Zaterdageersteklasser ARC heeft er een 'supporter' bij: Wim van Zwam. De 36-jarige Bleiswijker wordt met ingang van het nieu we seizoen de opvolger van Aad Koren. Van Zwam, die momen teel zonder club zit, ks van plan de Racing in de tweede compe titiehelft van nabij te volgen. „Dat ik me al kan oriënteren op mijn nieuwe ploeg is een nieuwe ervaring voor me", zegt Van Zwam, die na drie jaar Honselersdijk, drie jaar GVW en een jaar Quick Boys een jaar adempauze nam. „Ik heb wel contact gehad met een derde klasser en ook met Vitesse Delft. Maar wat ze in Delft wilden sprak me niet aan. Ik kies er- het niet." ARC spreekt Van Zwam wel aan. Een week geleden had hij een gesprek met de Alphenaren en zaterdag nam hij het besluit om 'ja' te zeggen tegen een con tract van een jaar. ,,lk mocht na mijn wintersportvakantie mijn beslissing bekendmaken. Maar ik zie geen reden om het niet te doen en daarom staat mijn be sluit nu al vast. De plannen zien er goed uit, het is een leuke en goed georganiseerde club en in de omgang waren de mensen prettig", aldus Van Zwam. Hij kreeg van ARC-zijde een be leidsplan voorgeschoteld waar uit blijkt dat de rood-zwarten binnen drie jaar een gezonde eersteklasser willen worden. En onder 'gezond' wordt verstaan een plaats bij de bovenste vijf. „Er is mij verteld dat er een ge zonde onderbouw is en dat er een verbreding van de selectie wordt nagestreefd, met ook ver sterking van buitenaf. Kijk, in de top kan ARC echt niet mee doen. Niemand kan verder springen dan zijn stok lang is. ARC is dus niet zeer ambitieus, maar is wel realistisch bezig. Dat komt prettig over." Het maakt de docent lichamelij ke opvoeding niet uit of ARC zich dit seizoen handhaaft. „Je kiest ergens voor. Wat mijn mo tivatie betreft maakt het dan ook niet uit of ik volgend sei zoen met een tweede- of eerste klasser aan de slag ga. Het scheelt hooguit wat publiciteit, maar dat is geen drijfveer." foto •archief Tom Cordes klaagt PDM aan DEN HAAG ANP De Stichting PD Magnetics, die de financiële belangen van de opgeheven wielerploeg PDM behartigt, kan in de loop van de week een dagvaarding verwach ten. Ingediend door profrenner Tom Cordes, die al geruime tijd een financieel geschil heeft met de Stichting.. Dit heeft Cordes' manager André Boskamp gisteravond be vestigd. Bovendien heeft een groot aantal renners van de ver dwenen wielerformatie, onder wie Jean-Paul van Poppel, nog premies tegoed van de sponsor. Het gaat om een bedrag van tussen de 800.000 gulden en een miljoen. Boskamp heeft namens de coureurs aie bij hem onder con tract staan de KNWU (Konink lijke Nederlandse Wielren Unie) verzocht PDM om opheldering te vragen. Indien het bedrijf in gebreke blijft wil Boskamp een claim leggen op de bankgaran tie die iedere profploeg, dus ook PDM, bij zijn nationale bond moet afgeven om een licentie te krijgen. Die garantie is rechts geldig tot volgend jaar juli. Seksmaniak terroriseert handbalsters RAALTE ANP De handbalsters van Kwiek uil Raalte zijn zeer ontdaan door aanhoudende telefonische be dreigingen. Drie speelsters van de eerste-divisieploeg zeggen het slachtoffer te zijn van seksu ele intimidatie. De emoties lie pen daarbij zo hoog op dat Kwiek de competitiewedstrijd tegen E en O liever niet wilde spelen. Gedurende enkele maanden werden speelsters van de ploeg dagelijks bedreigd; sommigen tot vijf keer toe. Omdat de be- dreigingen de laatste week steeds ernstiger vormen aanna men. diende coach Moniek Swartjes bij het Nederlands Handbal Verbond een verzoek in om de wedstrijd uit het pro gramma te schrappen. Het NHV meldde begrip voor de situatie te hebben, maar wenste niet te wijken voor de aanhoudende telefoonlerreur. jgfisï'.'Éi

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 17