Plannen van Advocaat doorkruist Quick Boys zet Haarlem te kijk Hakan een Van Basten in de dop BOLLEN Sport 'Ik heb in het bad even staan brullen' Kiebert volgt Kurver op Goede loting voor Ajax WOENSDAG 16 DECEMBER 1992 Menotti stapt op bij Mexico mexico-stad» Cesar Menotti heeft gisteren zijn ontslag ingediend als bondscoach van Mexico. De Argentijnse trainer deed dat tij dens een vergadering met het hoofdbestuur van de Mexicaanse voetbalbond. Een exacte reden voor het vertrek van 'El Flaco' (de 'Dunne') werd niet gegeven. Menotti fungeerde zeventien maanden als bondscoach van Mexico. Onder zijn leiding kwali ficeerde de nationale ploeg zich voor de tweede ronde van het kwalificatietoernooi van de wereldtitelstrijd. Menotti, die in 1978 ten koste van Nederland met Argentinië wereldkampioen werd, boekte met Mexico vier overwinningen, één gelijkspel en één nederlaag. Steun Vanenburg in rel naaktfoto den haag PSV gaat juridische stappen nemen tegen het voetbal blad 'ELF'. De clubleiding wil de totale oplage van het decem bernummer van het maandblad, ongeveer 30.000 exemplaren, uit de handel laten nemen. De gewraakte editie bevat een ver haal over voetbalhumor, waarbij een weinig verhullende naakt foto van Gerald Vanenburg is geplaatst. De plaat is vorig seizoen genomen in de kleedkamer van PSV na de kampioenswedstrijd. Manager Kees Ploegsma heeft gisteren per fax krachtig bij de hoofdredactie geprotesteerd tegen deze „onbetamelijke vorm van journalistiek." De spelersvakbond WCS heeft zich eveneens in de kwestie gemengd. Namens Vanenburg heeft directeur Rob lansen een schadeclaim bij de uitgever ingediend. Het verlangde bedrag is niet bekend. Aanklacht tegen Bobby Fischer Washington Een Amerikaanse federale grand jury heeft de schaker Bobby Fischer gisteren aangeklaagd wegens een com merciële transactie met Joegoslavië, in weerwil van een VN-em- bargo. De aanklacht heeft betrekking op de schaakmatch van Fi scher tegen Boris Spasski, waarvoor de Amerikaan een bedrag van 3,35 miljoen dollar ontving. Naar verluidt is Fischer na de door hem gewonnen match in Joegoslavië gebleven. In de Vere nigde Staten is nu een opsporingsbericht voor hem uitgegaan. Indien Fischer (49) schuldig wordt bevonden, kan hij 10 jaar ge vangenisstraf en een boete van 225.000 dollar krijgen. Van Diepen volgt Hoekstra op woerden Frans van Diepen uit Geldrop is aangesteld als vrou- wencoach van de Nederlandse Wielrenunie (KNWV). Het sectie- bestuur amateurwielrennen van de KNWU stemde gisteravond in met de voordracht van de 42-jarige Brabander. Ook het Unie- bestuur is akkoord gegaan met de benoeming van de nieuwe bondscoach. Van Diepen volgt Piet Hoekstra op, die eerder dit jaar werd benoemd tot technisch coördinatoren bondscoach bij de mannen. Het is de bedoeling, dat Van Diepen op korte ter mijn een contract voor twee jaar tekent bij de KNWU. Het sec- tiebestuur besloot de contracten van drie andere trainers te ver lengen. ErikGeserick blijft baancoach van de KNWV, Egon van Kessel en Thea van Rijnsoever blijven verantwoordelijk voor het wielrennen bij de junioren. Leen van der Plas nam als spelverdeler twee doelpunten voor zijn reke ning. FOTO ARCHIEF LOEK ZUYDERDUIN Amateurs winnen met 3-0 katwijk rob onderwater Als voorbereiding op de altijd beladen streekderby tegen Tel star dacht Haarlem er gisteren goed aan te doen het zelfver trouwen in Katwijk wat op te vijzelen. Het oefenpotje tegen Quick Boys liep voor de ploeg van Hans van Doorneveld ech ter uit in een ware catastrofe. Het werd 3-0 voor de thuis ploeg. Haarlem trof het gisteravond niet op Nieuw Zuid. De lands kampioen zinde na de afgang van zaterdag (0-0 tegen het nie tige Hoek) op wraak. Dat wat Quick Boys zaterdag tegen de Zeeuwse tegenstander ontbeer de (inzet en inspiratie), werd gisteravond wel op de uitste kend bespeelbare grasmat ge legd. Geen partij Tussen de bedrijven door toon den de Katwijkers nog eens aan dat het verschil tussen eerste di visie en topamateurs zo goed als te verwaarlozen is. Erger, een ploeg als Haarlem is voor het Quick Boys van vandaag ab soluut geen partij. Zelfs als de 'amateurs' (dat zijn ze natuur lijk niet echt) niet eens in de sterkste formatie uitkomen. Edwin Otte, Leonard Pluim- graaff, Richard Hoogervorst, Hans van der Plas en Tom van der Niet bleven gisteravond om uiteenlopende redenen aan de istanbul «gpd Hakan Sükür is de Turkse Marco van Bas ten in de dop. „Wat Van Basten voor Ne derland is", zegt Sepp Piontek, de Turkse bondscoach met een Duits paspoort, „dat moet Hakan in de toekomst worden voor Turkije." De pas 21-jarige speler van Gala- tasaray heeft volgens de Duitser heel veel talent en vormt vanavond in Istanbul de rweemans-aanval met de boomlange Saf- fet Sancakli (1.96 meter) van koploper Ko- caelispor. In de acht interlands die Hakan tot nu toe speelde, scoorde hij vijf keer. Twee keer tegen Bulgarije en San Marino en het winnende doelpunt tegen Denemarken. Twee weken geleden onderstreepte hij nog eens zijn neusje voor doelpunten in de topper tegen Besiktas. In dat steenharde duel (drie keer rood) had Hakan met twee treffers een vorstelijk aandeel in de eerste nederlaag van Besiktas na 48 wedstrijden. De scoringsdrift van Hakan is opmerke lijk en vormt eerder uitzondering dan regel in het steriele Turkse voetbal. „Het is geen geheim", aldus Piontek, „dat Turken heel veel kansen nodig hebben om te scoren. Dat heeft alles met mentaliteit te maken. En die is niet gemakkelijk te veranderen. Dat kost een hoop tijd en veel geduld. Maar geduld kennen ze hier niet. Al na de tweede interland riep een aantal kranten om mijn vertrek. Ik ben toen maar meteen gestopt met de Turkse lessen. Maar ik zit er nog steeds, al ruim twee jaar." Ervaring Volgens Piontek is Nederland vanavond 'de uitgesproken favoriet' en ontbreekt het de Turkse internationals vooral aan inter nationale ervaring. „Als je de spelers tegen elkaar wegstreept, is er geen twijfel moge lijk wie hier gaat winnen. We krijgen te maken met een paar spelers, die tot de besten van de wereld behoren. Die zullen we moeten afstoppen. Aan de andere kant spelen we thuis en hebben we het publiek achter ons. Dat is een belangrijke factor." Alle spelers zijn fit en de gelederen zijn inmiddels gesloten. Maar voor Piontek za terdag aan de voorbereiding op deze voor beide landen cruciale WK-interland kon beginnen, moest hij eerst wat binnen brandjes blussen. De topper tussen Besik tas en Galatasaray stond bol van de inci denten en leidde na afloop tot een heus vuistgevecht tussen doelman Hayrettin van Galatasaray en Besiktas-speler Rizza. Het tweetal weigerde nog met elkaar sa men te spelen, maar heel Turkije was er zaterdag via de tv getuige van hoe Piontek er voor zorgde dat de vrede toch weer werd getekend. Er bestaat voor Piontek geen enkele twij fel dat de verliezer van vanavond het WK '94 in Amerika kan vergeten. „Of een ne derlaag consequenties voor mij heeft? Dat weet je hier nooit. Maar als we verliezen en de bond heeft andere ideeën dan ik heb, dan hoor ik dat wel. Het ontbreekt Turkije niet aan talent, maar wel aan buitenlandse ervaring en aan spelers van het kaliber Koeman, Rijkaard en Van Basten. Die ste ken er in elk elftal bovenuit, daar heb ik er niet een van. Dat is het verschil tussen Ne derland en Turkije." Ed de Goey maakt debuut in Oranje Na een minuut of tien hield Marco van Basten het gister middag voor gezien. „Zoals het nu is, speel ik niet. Als je niet eens fatsoenlijk kunt lopen, heeft het geen zin het veld op te gaan." Iets meer dan een etmaal voor de cru ciale WK-interland tegen Turkije stuurde Van Basten de plannen van Dick Advocaat volledig in de war. Ongewild, maar daarom niet minder pijnlijk voor het Nederlands elftal. kant. Hun vervangers Robert van Dijk, Jaco Heeringa, Peter' Vooys en Marco Ruwaard speel den het spel voor de matig be zette tribunes voortreffelijk mee. In de eerste helft ondernam Haarlem nog manmoedige po gingen om de vroege achter stand (Gert Aandewiel rondde een voorzet van Frenk van der Kiev koeltjes af) ongedaan te maken. De geroutineerde spits Pieter Keur, verder onzichtbaar, mikte op de paal. Aan de andere kant vermorsten Leen van der Plas en Fred Kanbier de mooi ste mogelijkheden voor Quick Boys. Vlak voor de rust bracht Leen van der Plas, hij speelde niet onverdienstelijk op de plek van spelbepaler Otte, Haarlem de genadeklap toe. Afgang De eerstedividionist legde zich in de tweede helft neer bij de suprematie van de thuisclub. Ex-Noordwijker Patrick Scheur water werkte zich op de rechter vleugel uit de naad, maar ook hij kon zich niet aan de malaise onttrekken. Na een uur maakte Leen van der Plas de afgang compleet voor de bezoekers. Quick Boys-Haarlem 3-0 (2-0). 5. Aan dewiel 1-0 40. Leen van der Plas 2-0. 60 Leen van der Plas 3-0. Scheids rechter De Jong. Toeschouwers 900 Quick BoysiRuwaard: Van Di|k. Aan dewiel, Heennga. Vooys. Jaap van Duyn. Leen van der Pias, Floor van Duyn. Van der Kley. Steenvoorden (An dre van de Oever), Kanbier fSchaap) ISTANBUL ALBERT GEESING gpd-verslaggever Al net zo verrassend als de mo gelijke absentie van Van Basten is de keuze van Advocaat voor Ed de Goey als keeper. De Feye- noorder gold na het afscheid van Van Breukelen als tweede keus achter Stanley Menzo, die de laatste drie interlands (Italië, Noorwegen, Polen) onder de lat stond, maar die tegen de Polen een kostbare blunder maakte. Voor Advocaat was dat kenne lijk reden genoeg de Ajacied te passeren en te kiezen voor De Goey, die daarmee zijn inter land-debuut maakt. De vrijwel zekere afwezigheid van Van Basten vanavond in het Inönü-stadion komt bovenop de eerdere afmelding van Den nis Bergkamp. Het Nederlands elftal is daarmee op slag be roofd van z'n beste aanvallers. „Als een verdovende spuit re sultaat heeft en de bondscoach wil dat, valt daarover te praten", aldus Van Basten. „De enkel blessure heeft niets met pezen en spieren te maken, dus ik loop geen risico." „Als zo'n spuit geen kwaad kan, bepaalt de speler zelf of hij het wel of niet doet", is de sim pele verklaring van de bonds coach. „Voor ons is Van Basten heel belangrijk. Als hij zelf aan geeft dat de pijn verdoofd wordt, mag hij spelen." „In 24 uur kan er heel veel ge beuren", weet bondsarts Frits Kessel. „Daarom wachten we maar rustig af. Het kan best zijn dat pas tijdens de warming-up wordt beslist of hij wel of niet speelt." Voor de kenners van sportlet- sel: het gaat om een blessure 'in de achterste loge van het onder ste spronggewicht', die Van Basten zondag overhield aan het duel met AC Milan tegen Ancona. Hij werd halverwege gewisseld en klaagde de volgen de dag over pijn in de kuit. De reactie op de blessure aan de eerder geopereerde rechteren- kel bleek bij nader inzien echter heel wat ernstiger dan de bloed uitstorting in de kuit. Vlscaal Op een veld middenin de stad en omgeven door torenhoge flats schoot Van Basten gister middag een keer of dertig met links op een blinde muur. waar na hij z'n trainingsjack aantrok. Hij zag nog net hoe Eric Viscaal, zijn beoogde vervanger en pas opgeroepen na de afmelding van Bergkamp, door Advocaat werd ingedeeld in de ploeg met de blauwe hesjes. Voor de aanvaller van AA Gent, die dit jaar drie keer in viel, zou het de eerste keer zijn dat hij in de basis staat. De in allerijl opgetrommelde MW'er Erik Meijer, die na een spoedte- lefoontje in de ochtenduren gis teravond in Istanbul arriveerde, neemt plaats op de bank. De bondscoach had nauwelijks een andere keus omdat hij door blessures van Kieft, De Boer en Van Loen nog slechts met mondjesmaat kon kiezen uit het rijke arsenaal aan spitsen dat Nederland momenteel bezit. De opstelling van het Neder lands elftal is nu: De Goey: Rijk aard, Koeman, Silooy; Gullit, Jonk, Winter, Wouters, Witsch- ge; Viscaal of Van Basten, Van Vossen. De reserves zijn: Men zo, De Boer, Numan, Vanen burg en Meijer. Erik Meijer is gisteren hals over kop naar Istanbul vertrokken. De MMV- spits is als zeventiende speler aan de selectie toegevoegd, foto anp Meijer opgeroepen voor Oranje maastricht «gpd De oproep van bondscoach Dick Advocaat kwam voor Erik Meijer gisteren als een comple te verrassing. „Het was rond het middaguur. Ik was met Hans Visser, Jan van Grinsven en as sistent-coach Ron Elzen aan het trainen, toen MW-directeur Ron Weyzen mij van het veld haalde. Of ik me om zeven uur op Schiphol wilde melden voor de reis naar Turkije. Ik wist niet wat ik hoorde. Dan sta je toch even raar te kijken. Ik heb wel eens gedroomd van een selectie voor het Nederlands elftal, maar dit is natuurlijk prachtig." In verband met de blessure van Marco van Basten werd Meijer inderhaast opgeroepen voor de WK-interland tegen Turkije. De 23-jarige slagers- zoon uit Meerssen is sinds Wil- bert Suvrijn (EK'88) de eerste Limburger die voor Oranje ge selecteerd wordt. Na een vlieg reis van drieëneenhalf uur meldde de spits van MW zich rond middernacht in het hotel van de Nederlandse ploeg. Na de mededeling van Wey zen was Meijer, die met negen doelpunten de gedeelde derde plaats inneemt op de nationale topscorerslijst, onder de douche zijn emoties even niet meer de baas. Tranen van vreugde rol den over zijn wangen. „In het stortbad heb ik staan brullen." De met een lichte keelpijn sukkelende Erik Meijer stak zijn trots over de uitverkiezing niet onder stoelen of banken. „Ik denk dat Dick Advocaat er nog een goeie spits bij wil hebben, nu Van Basten geblesseerd blijkt te zijn. Ik vind net een ge weldige eer. Ik weet hoe het is om het oranje shirt te dragen. Ik heb vier keer in Jong Oranje ge speeld. De laatste keer was met het Olympisch elftal tegen Australië." Erik Meijer gaat er niet van uit, dat hij in cruciale WK-duel meteen zijn debuut mag ma ken. „Het zou natuurlijk prach tig zijn als ik mag invallen. Al is het in de negenentachtigste mi nuut", aldus de linkerspits die dankzij zijn selectie voor het Nederlands elftal nóg meer de schijnwerpers op zich gericht weet. MW doet er alles aan om hem in Maastricht te houden. De club stelde Meijer vorige week voor zijn nog anderhalf jaar doorlopende contract open te breken voor een sterk verbe terde drie- tot vijfjarige verbin tenis. rijnsburg gus van oosten Rob Kiebert wordt de nieuwe trainer van Rijnsburgse Boys. Met in gang van volgend seizoen neemt de oud-prof van SW de taken van Arie Kurver over. Kurver houdt het na zeven jaar voor gezien bij de Rijnsburgse voetbalclub en zal na dit seizoen tevens een punt zet ten achter zijn trainersloopbaan als trainer. Drukke werkzaamhe den weerhouden hem ervan zijn baan te combineren met het trai nen van een club. Gisteren kwamen Rijnsburgse Boys en Kiebert (35) een éénjarig contract overeen. Nadat Kurver te kennen had gegeven te willen stoppen bij de Rijnsburgse zaterdageersteklasser, ging de clublei ding op zoek naar een „jonge enthousiaste vent die midden in de groep staat", aldus Ed Bos, lid van de technische commissie. Kie bert voldeed aan dat profiel. Kiebert is sinds tweeëneenhalf jaar de assistent van Eric Gudde bij Excelsior Maassluis. Daarvoor was hij vijf seizoenen jeugdtrai ner bij de eersteklasser uit Maassluis. Tevens verricht hij hand- en spandiensten voor Sparta-trainer Rob, Jacobs. In het dagelijks leven is hij gymnastiekleraar. Dat Rijnsburgse Boys bij hem terecht kwam, heeft Kiebert ver heugd maar tegelijkertijd ook verrast. Zijn trainerscarrière is door de overstap naar Rijnsburg in een stroomversnelling geraakt. ..Als iemand anderhalf jaar geleden, toen ik nog niet eens het diploma oefenmeesier I bezat, tegen mij had gezegd dat ik hoofdtrainer van Rijnsburgse Boys zou worden, had ik hem voor gek verklaard." den haag anp Ajax mocht gisteren met het re sultaat van de loting voor de kwartfinales van het toernooi om de ULFA-beker in Geneve bepaald niet mopperen. De houders van de Europa Cup III kwamen als achtste uit de beker en troffen het Franse Auxerre. Voorzitter Van Praag, die in Geneve was, bleef op de vlakte in zijn commentaar. „Wij zijn optimistisch noch pessimis tisch. Natuurlijk hebben wij een groot voordeel dat we eerst een uitwedstrijd spelen." De praeses zei verder dat Ajax gehoopt had op een koppeling aan Real Ma drid. de club die Vitesse vorige week uitschakelde. „Het Franse voetbal is zeer snel en een ver rassing is altijd mogelijk. Bo vendien schijnt Auxerre. dat ik persoonlijk niet ken. momen teel goed in vorm te zijn. Woensdag trouwt een oud-spe ler van ons. Frank Verlaat, die nu bij Auxerre speelt in Amster dam. Ik ben voor dat huwelijk uitgenodigd. Deze twee wed strijden zijn een aardig cadeau voor hem. Het is altijd leuk voor een speler om tegen zijn oude club uit te komen. Hij zal onge twijfeld zeer gemotiveerd zijn." Michel Billard, de secretaris van Auxerre, schrok van de lo ting. „Wij hadden tegen elke andere club willen spelen maar juist niet tegen Ajax. De Amster dammers hebben een geweldi ge reputatie in het Europese clubvoetbal." Real Madrid be gint op 3 maart returns twee weken later thuis Paris SG. AS Roma begint thuis tegen Borussia Dortmund en Juventus gaat eerst naar Benfica. OPMERKELIJKE ACHTERGRONDEN VAN DE SPORT De voetballers van Roodenburg kun nen zaterdag avond gerust een biertje extra happen. Het programma ver meldt weliswaar de (inhaal- )wedstrijd bij Foreholte, maar er moet een wonder gebeuren wil er zondag in Voorhout worden gevoetbald. Het veld is afgelopen weekeinde ge transformeerd tot een heus maanlandschap plus dat de weermannen voor het eind van de week regen 'geven'. Bij Foreholte weten ze dan hoe laat het is: kaarten in plaats van voetbal. Zondag lag het veld er voor de confrontatie met HMSH er barmelijk bij. De kaarten la gen dan ook reeds geschud op tafel, want niemand had enige lust de zompige klei te betreden. De spelers van Fo reholte niet en die van HMSH na het aanschouwen van pis te al helemaal niet. Daarbij had de consul het veld onge schikt voor bespeling ver klaard. Wat kon er een mooie, spannende kaartmiddag nog in de weg staan? Gemeente-opzichter Van der Berg dus. Op de Voorhoutse sportvelden heeft deze opper- ambtenaar het laatste woord. Tot verbazing van iedereen bij Foreholte keurde Van der Berg het veld zondag goed. Met een paar kruiwagens zand kon de zuigende klei grond speelklaar worden ge maakt. Het bestuur van de Voorhout- se tweedeklasser liet zich deze kans niet ontnemen. Ge plaagd door de vele afgelas tingen voelde voorzitter Peter van Kesteren wel voor door gaan van de wedstrijd, waar 'zijn' spelers en trainer Mart de Groot dus niet wilden. Om kwart over vier voelde Van Kesteren zich de onge lukkigste man van Voorhout. Foreholte was niet alleen een 1 -3 nederlaag, maar ook nog eens een volledig vernielde grasmat rijker. De situatie rond de belabberde toestand van de velden zit de voetbal vereniging hoog. De leden morren omdat de sportieve zondagmiddag vrijwel altijd in het water valt. De afgelo pen drie zondagen kon er door de lagere senioren niet worden gespeeld. De KNVB heeft becijferd dat het com plex van Foreholte het meest wordt geplaagd door afkeu ringen. Peter van Kesteren heeft de oplossing voor alle proble men voorhanden: Privatiseren die handel en het hele onderhond zelf in handen nemen. Tot voor kort had Foreholte weinig trek om de velden in de huidige, zeer slechte staat, in eigen beheer te nemen, maar inmiddels is het bestuur van gedachten veranderd. An ders gezegd: Foreholte denkt het onderhoud beter te kun nen dan de gemeente. Van Kesteren, na lang aarzelen: „Ik heb geen zin om te schop pen. maar wij denken het in derdaad beter te kunnen. De manier waarop het nu wordt gedaan, leidt tot niets. Die kan wethouder Van der Laar in zijn zak steken. Van der Laar raakt ietwat aange brand als hij wordt gecon fronteerd met de kritiek: Foreholte kan de gemeente nooit achterstallig onderhoud eer wij ten. Maar, mijnheer de wethou der, hoe komen die velden dan zo slecht? „Dat heeft te maken met de structuur ean de grond. In die hoek ean Voorhout Itestaat de bodem uit eette klei. Als je dat wilt eeranderen kost dat ban de neol geld. Aha, de aap komt uit de mouw. Het is een geldkwes tie. Peter van Kesteren: „Dat is het zeker. Voorhout heeft er gewoon geen geld eoor oeer om de eelden te renoee- ren. Uit een rapport ean de Heidemij blijkt dat de eelden eerder dan normaal opge knapt moeten worden. Van der Laar geeft dat toe, maar het college van burge meester en wethouders heeft de renovatie niet in de begro ting opgenomen. De voetbal club voelt zich te kort gedaan en neemt het niet langer. Van der Laar is bereid om met Fo reholte over een oplossing te praten. De wethouder Maar de club moet ook in de spiegel kijken. De eelden zijn ook slecht omdat ze oi-erspeeld zijn. Daarmee spreekt de wethou der zichzelf tegen. Foreholte heeft met 600 leden voor twee velden (de club heeft er drie, maar één veld is volledig op geslokt er vertrapt door trai- ningsarbeid) inderdaad een forse overcapaciteit, maar dit seizoen heeft Foreholte zel den een volledig programma op eigen complex kunnen af werken. Van Kesteren: „Per I oktober waren er op i>eld één zegge en schrijve eier wedstrijden gespeeld. Daarom neemt het bestuur van Foreholte nu zelf het heft maar in handen. Maandag meldde Van Kesteren zich al op het gemeentehuis om de procedure rond de privatise ring versneld op gang te bren gen. De voorzitten Maar ik kreeg niet de indruk dat de kwestie de hoogste prio riteit had. De wethoiider had tijden geleden beloofd me zo snel mogelijk te bellen. Ik wacht nog op z'n telefoontje." Van der Laar, maandagavond: „Ik hoop voor de kerst met Fo reholte om de tafel te gaan zit ten. A SC slaat de plank weieens mis. Tij dens de laatst ge houden algemene ledenver gadering wilde het bestuur zes leden 'promoveren' tot ereleden en leden van ver dienste. Daarmee moest de vergadering uiteraard ak koord gaan. Om het heuglijke feit zo lang mogelijk geheim te houden, werden drie man (de andere drie wisten van niets) met een smoesje weg gelokt naar de bestuurska mer. De heren, zo vertelde se cretaris Ciggaar, moesten zich gaan inzetten voor de ver koop van reclameborden. Vanwege de slechte prestaties van het eerste elftal, was de 'markt' voor bordreclame als een kaartenhuis ineengestort. Krijn van der Berg trapte er met boter en suiker in. Toen hij met zijn twee companen weer aanschoof bij de verga dering, vermoedde de ASC'er niets. Van der Berg vond het dan ook geen enkel bezwaar om de ledenvergadering eer der te verlaten. Het midder nachtelijk uur was reeds ge passeerd en Van der Berg vond het welletjes. Maar op weg naar huis trok geen enke le ASC'er hem aan zijn vestje. Zo kon het dus gebeuren dat Van der Berg allang lag te ronken, toen hij in de kantine naar voren werden j „Stom. stom. j moeten weten. zegt Van der Berg achteraf. De surprise-show aan de Kempenaerstraat werd dus een anti-climax. Trouwens, Van den Berg was niet de eni ge. Voorzitter Kuijers leidde tijdens de bewuste avond nog meer ASC'ers om de tuin. Zo zeer, dat de op die avond be noemde leden vin verdienste nog steeds niet weten dat ze in de 'prijzen' zijn gevallen. verden geroepen. l Ik had toch beter

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 23