De 'jackpot' is voor Stich Veteraan verrast elite Merenwiek naar de tweede plaats AGENTEN (M/V) Sport Drie punten voor Leidse bowlers Goede bijverdienste! LEIDEN ZUID-WEST LEIDEN MORSKWARTIER LEIDEN PROF./ BURG.MEESTERSWIJK MAANL)ACj 14 UtOtMötK 1 Wl 24 Leidse boksers succesvol breda Houcine Baroudi en Bram Wanrooy zijn i ningen teruggekeerd van een bokstoernooi in Breda. De 15-jari- ge Baroudi (61 kilo) versloeg Maanen op punten. Wanrooy (14 jaar, 48 kilo) won op dezelfde wijze van Kaayman. Twee andere leden van Boksvereniging Leiden, senior Martin Evers (84 kilo) en Mimoun Rahoe (14 jaar, 39 kilo), leden een nederlaag. De duels van Zafer Akbulak (62 kilo), John Hoogkamer (81 kilo), Driss Boukhalfa (14 jaar, 59 kilo), Driss Jabi (14 jaar, 44 kilo) en Mark Lantrok (15 jaar, 60 kilo) eindigden onbeslist. Winst taekwondoka Mirjam Müskens oldenzaalMirjam Müskuns heeft voor de derde achtereenvol gende keer de internationale taekwondo-wedstrijden om de Boeskool-trofee gewonnen. In Oldenzaal won de pupil van de Leidse sportschoolhouder Gerard van den Berg in de finale tot 65 kilo van de Haarlemse Celma Cimen^Marciettie Martina was minder fortuinlijk. Zij begon geblesseerd aan de finale in de ge wichtsklasse tot 51 kilo en moest zich tevreden stellen met de tweede plaats. Turk en Van den Broek plaatsen zich enschede Tijdens de gisteren gespeelde voorronde voor het NK- tafeltennis in de Enschedese Diekmanhal hebben de Oegst- geest-spelers Rob Turk en Herman van der Broek (beiden wer den eerste in hun poule) zich geplaatst voor het NK, dat komen de zondag wordt gespeeld in de WRVZ-halIen in Zwolle. Clubge noot Ted van den Berg(17) werd in een beslissingspartij uitge schakeld door veteraan Jaap van Hummel(47). Er zullen in totaal 32 spelers acte de presence geven, onder wie de Leidenaren Ge rard Bakker en Peter Paul de Vrind. Pech voor bobsleeduo Geurts/Drost la plagne John Drost heeft tijdens de wereldbekerwedstrijd bobslee in La Plagne een scheurtje opgelopen in de hamstring. De remmer van stuurman Rob Geurts liep de blessure op tijdens de start van de eerste run. Door het kwetsuur eindigde de Hol land I op de teleurstellende 25ste plaats. De zege ging naar de Italianen Huber en Ticci die over twee runs bijna drie seconden sneller waren dan de Nederlanders. Geurts/Drost legde de eerste run op erbarmelijk ijs in de Olympische baan afin 1.01,76. De tweede ging een tikkeltje langzamer, in 1.02,17. Handballers voorlaatste in België hoboken Nederland is tijdens het toernooi om de European Trophy in Hoboken (Bel) als voorlaatste geëindigd. In het week einde veroverde de selectie van bondscoach Guus Cantelberg een punt. Nederland deelde gisteren de punten met België (18- 18), zaterdag werd verloren van Algerije (20-23). Nederland ver speelde de winst tegen België door twee uitsluitingen (twee-mi- nutenstraf) in de laatste minuten. Vrijwel de gehele wedstrijd had de groep van Cantelberg op voorsprong gestaan. Rusland werd ongeslagen winnaar van het toernooi. Nederland won al leen van Roemenië dat laatste werd. Sponsor geeft WK tweekamp terug luzern Wereldkampioen Gari Kasparov verkeert in het onge wisse waar, legen wie en voor hoeveel hij het komend jaar zijn wereldtitel schaken moet verdedigen. De Amerikaanse firma In- termark heeft de wereldschaakbond laten weten af te zien van de organisatie van de tweekamp tussen de wereldkampioen en zijn uitdager. Dat wordt de winnaar van de kandidatenfinale tus sen Jan Timman en Nigel Short, die op 10 januari in het Spaanse Escorial begint. Op slotdag badmintoncómpetitie leiden arendo schreurs badmintonmedewerker De badmintoncómpetitie voor 1992 zit er op. In de laatste competitieronde verloren in de tweede klasse Vlietwijk en Flair 2. Winst was er voor Lisse en Flair. In de derde klasse won Merenwiek met 8-0, terwijl Me renwiek 2 en Dynamo Sassem met dezelfde cijfers verloren. Veglo speelde gelijk en Meren wiek 3 verloor met 5-3. In de vierde klasse verloor Flair 2, won Leiden en speelde Spotvo- gels gelijk. Tweede klasse Lisse deed tegen Zeemacht, waartegen in het eerste duel met 4-4 werd gelijkgespeeld, goede zaken door met 5-3 te winnen. Indien er verloren zou zijn, was Lisse in de degradatie zone gekomen. De overwinning was ten dele te danken aan het eigen publiek dat de reis naar Den Helder had ondernomen. Ook aan invalster Sandra Bon was Lisse, volgens aanvoerder Bert de Geus, veel dank ver schuldigd; zij speelde 100%. Verder werden de single van Christine van Santen en het ge- mengd-dubbel van Van Santen en De Geus gewonnen. Heerhugowaard 6 was tegen Vlietwijk net iets te sterk (5-3). De gewonnen partijen kwamen op naam van de mannen, die zowel hun enkelspelen als de dubbel wisten te winnen. Flair won met 5-3 van Heemskerk. Het mannendubbel bleef weer ongeslagen. Ook het gemengd- dubbel van Ellis Visser en Kees- Jan van Vliet bleef op de 100% score. Flair 2 kwam tegen kop loper Heerhugowaard 2 op een enals vorige !-0 voorsprong. Evena veek wisten de Alphei het verdere verloop van de wed strijd geen partij meer te win nen. De eindstand was derhalve 6-2 in het voordeel van Heer hugowaard. Aan het eind van het toer nooi om de Grand Slam Cup in München was de jackpot voor 'lokalmata- dor' Michael Stich. De 24- jarige Duitser haalde na zijn eenvoudige overwin ning in de finale op de vier jaar jongere Amerikaan Michael Chang (6-2 6-3 6- 2) twee miljoen dollar (3,6 miljoen gulden) uit de wel gevulde kassa van het ein- dejaarsevenement van de Internationale Tennis Fe deratie. MÜNCHEN «ANP Chang kreeg net als vorig jaar, toen hij van zijn landgenoot David Wheaton verloor in de fi nale, een 'troostprijs' van een miljoen dollar. Stich, aange moedigd door een met 11.000 toeschouwers uitverkochte Olympiahalle, had slechts twee uur en zeven minuten nodig om met zijn uitgekookte serve- en-volley spel op het razend snelle supreme de kleine Chang kansloos te laten. Het was de grootste hoofdprijs in de loop baan van Stich, die in 1991 zijn hoogtepunt kende met de winst op Wimbledon. Na de zege van Becker in het ATP-Masterstoer- nooi enkele weken geleden in Frankfurt zijn de beide laatste grote titels van het jaar in Duits land terecht gekomen. Stich, sinds zijn huwelijk tij delijk in Salzburg wonend om dat zijn vrouw, Jessica Stock- mann, daar een jaar lang op het toneel staat, verdiende in Beieren zestig dollar per secon de voor de vier partijen, die hij achtereenvolgens won van Ed- berg, Krajicek, Sampras (de winnaar van 1990 ging in de halve finales met 6-7 6-7 6-3 6-7 ten onder) en Chang. Zijn kerst gratificatie stond gelijk met ruim twee-derde van de totale verdiensten in zijn carrière als professional voor het begin van het weelderigste tennistoernooi van de kalender. Michael Stich deed na zijn Wimbledon-overwinning van vorig jaar opnieuw van zich spreken door de Grand Slam Cup in München te winnen. Wimbledon „Aan al dat geld denk je pas na afloop", zei Stich. „Ik zou bij voorbeeld liever Wimbledon winnen en 10.000 dollar mee naar huis nemen dan die twee miljoen hier. Ik ben vooral waanzinnig blij over mijn pres taties. Mijn zelfvertrouwen is nu weer optimaal. Maar zonder de fantastische steun van het pu bliek zou het me misschien niet gelukt zijn." Na een onbevredigend sei zoen, met slechts één toernooi winst (Rosmalen), goud met zijn rivaal Boris Becker op de Olympische Spelen van Bar celona en als enige echt aan sprekende enkelspelprestatie een vernietigende 6-1 6-1 tegen diezelfde Becker in de halve fi nales van Hamburg, is Stich be scheiden vijftiende op de com- puterlijst. Begin van het jaar was hij nog derde. „Ik ben niet gekelderd zoals de mensen be weren, alleen wat gezakt", sprak Stich, die in München tegen vier spelers uit de top tien slechts twee sets afstond. Na zijn zege op Becker in de finale van Wimbledon 1991 speelde werkpaard Stich het ene na het andere toernooi. „Ik was begin dit jaar mijn motiva tie kwijt. Ik geef eerlijk toe dat ik mijn training verwaarloosde en te weinig aan mijn spel heb ge werkt." Lewis Die instelling, niet in het minst door de impulsen van zijn coach Mark Lewis (zijn contract werd prompt met een jaar ver lengd), is drastisch veranderd. Stich heeft weer 'spass' in ten nis en traint dat de stukken eraf vliegen. „Alleen als je hard werkt kun je presteren", zei hij. „Ik heb de tegenslagen van dit jaar hier in één klap goedge maakt. Ik ben weer helemaal te rug en dat is een fijn gevoel." Chang, zesde van de wereld, kon gisteren in de finale met zijn korte beentjes rennen wat hij wilde, tegen Stich in deze vorm was hij in het geheel niet opgewassen. Bovendien was de man uit Hoboken nog niet be komen van de vermoeienissen van zijn partij in de halve finales tegen favoriet Goran Ivanisevic. De Kroaat passeerde met 25 aces ruimschoots de 'droom- grens' van duizend in één jaar, maar slaagde er niet in Chang murw te beuken. Hij had het herhaaldelijk aan de stok met de lijnrechters en kreeg in de vijfde set een strafpunt. De Amerikaan, wiens baselinespel beter tot zijn recht komt op tra gere banen, maakte optimaal gebruik van zijn snelheid en zijn akelig accurate returns: 6-7 6-2 6-4 3-6 6-3. „Ik kon vandaag tegen Stich niets beginnen", zei Chang, die vooral faalde met zijn forehand. „Hij speelde te goed voor mij. De cijfers laten daar geen twijfel over bestaan." Beurskens wint marathon in Honolulu Carla Beurskens heeft gisteren na twee jaar blessure ellende een indrukwekkende rentree op de marathon gemaakt. De Lim burgse lichtgewicht zegevierde voor de zesde maal op het tro pische Amerikaanse eiland Hawaii. Beurskens legde de 42 kilometer en 195 meter, waarbij ook langs het wereldberoemde Waikiki-strand wordt gelopen af in 2 uur 32 minuten en 12 se conden. Met die tijd verzekerde zij zich meteen van deelneming aan de strijd om de wereldtitel, die in augustus in Stuttgart wordt gehouden. De Koninklij ke Nederlandse Atletiek Unie heeft als limiet voor het WK een tijd van 2.33.00 gesteld. Carla Beurskens was opper machtig. Zij had meer dan zes- eneenhalve minuut voorsprong op de Amerikaanse Lisa Wei- denbach, die eind oktober de marathon van Chicago op haar naam bracht. De overgelukkige Beurskens vertelde zondag avond dat zij gehoopt had op een tijd van rond de 2.35.00. Beurskens en haar echtgenoot en trainer Jacques Roemerman hadden een week geleden al aanwijzingen dat de marathon in Honolulu een goed resultaat zou opleveren. Om het tijdsver schil met Hawaii gemakkelijker te doen verlopen had zij afgelo pen zondag in Okoyama in Ja pan nog een halve marathon gelopen. Roemerman: „Zij had nog behoefte aan wat wedstrijd kilometers. Bovendien kwam die wedstrijd uitstekend uit óm dat de vlucht naar Hawaii vanuit Japan aanmerkelijk kor ter is dan rechtstreeks van uit Nederland. Toen zij in Okoya ma vierde werd in 1.13.38 wist ik dat er wat van haar te ver wachten viel." Twee jaar geleden liep Carla Beurskens in Honolulu haar laatste marathon. Zij won de wedstrijd in 2.33.40 toen voor de vijfde maal, nadat zij eerder had gezegevierd in 1985 (2.35.51), 1986 (2.31.01), 1987 (2.35.11) en 1989 (2.31.50). Met haar prestatie van 1986 is Carla Beurskens nog steeds houdster van het parkoersrecord in Ho nolulu. Derde klasse Dynamo Sassem kwam er tegen de koploper DKC4 niet aan te pas. Het feit dat er twee inval lers uit het tweede moesten aantreden deed het krachtsver schil niet veel goed (8-0). Veglo speelde uit bij Velo gelijk. Slechts invaller Stefan van Grie- zen wist zijn single in twee sets af te sluiten. De rest van de par tijen werden op drie sets afge sloten. De spannende ontmoe ting leverde een terecht gelijk spel op. Merenwiek steeg, na de 8-0 overwinning op ABC Amers foort 6, naar een tweede plaats op de ranglijst. De strijd om het kampioenschap is daardoor nog geheel open met drie ploegen als kandidaat. Merenwiek 2 stond tegenover een sterker Ai- gis dan de vorige keer(4-4). Dit maal wisten zij geen enkele par tij te winnen. Deze 8-0 neder laag was niet de beste af- scheidswedstrijd die Jeanette Peerdeman zich had kunnen wensen. Merenwiek 3 leed, met twee invallers, tegen Airsport een 5-3 nederlaag. Deze inval lers, Willem Baart en Ilse Spie- rings, zorgden echter wel voor de gewonnen partijen. Vierde klasse Leiden bleef dank zij een 5-3 overwinning tegen Eridos volop in de race om het kampioen schap. De beslissing zal in het weekend van 16 en 17 januari vallen met een dubbele ont moeting tegen Delft. Tegen Er idos handhaafde Jan Slinger land, via een overwinning in zijn single, zijn 100% score. Ook Thea Turk speelde een sterke pot. Verloren werd er door Bram Segijn, Wilma Breier en het mannen-dubbel. Flair 2 zorgde ervoor dat koploper De Vliegende Shuttle de kleinste overwinning van het seizoen behaalde (5-3). Spotvogels kwam tegen Mijdrecht niet ver der dan een gelijkspel. Zij speel den met Ria Kulker (afkomstig uit het zevende) als invalster. VLAARDINCEN Het bowlingteam van Verboon Versservice uit Leiden heeft afgelopen weekeinde in hoofdklasse A van de nationale vijfmansleague slechts drie punten behaald. In Vlaardingen verloren de Lei- denaars van Cleerrt Rijnbeek (2-1) en Borschland (0-3). Alleen Verboon-Bos uit Vlaardingten werd met 2-1 verslagen. Individuele scores van Snik Mare Girardelli op weg naar zijn zege op de reuzeslalom, Oostenrijker zegeviert op afdaling den haag Rtr/, De Italianen hebben in Val Gar- dena weer niet het glas kunnen heffen op Alberto Tomba. In- plaats daarvan raakten zij ver zeild op het afscheidsfeestje van 'Methusalem' Leonhard Stock. De 34-jarige Oostenrijker, be zig aan zijn zeventiende en laatste wereldbekerseizoen, ver raste de elite met een weliswaar niet perfecte, maar wel uiterst snelle afdaling. Nadat de als vijfde gestarte veteraan op de kamelenbult bijna onderuit was gegaan, ontwikkelde hij op het laatste stuk zo'n snelheid, dat niemand in de buurt van zijn eindtijd van 2.01.90 kon komen. De Zwitser William Besse evenmin als de Amerikaan Kitt en de Luxemburger Girardelli. Deze laatste zou zich overigens ruimschoots revancheren door gisteren aan de andere kant van de berg op de steile Gran Pisa- piste de reuzeslalom voor zijn rekening te .nemen; de 37ste overwinning in zijn wereldbe ker-carrière. Voor Stock, de olympische kampioen van 1980 in Lake Pla cid was het pas de derde maal, dat hij in een wereldbekerwed strijd zegevierend door de finish ging. Hij w?rd er de oudste win naar aller tijden mee. Dat re cord stond op naam van Karl Schranz, die in 1972 in Kitz- bühel met 33 jaar voor het laatst won. In maart, als hij 35 wordt, stapt Stock definitief van de ski latten. Gezin en zaken in die volgorde krijgen de voorrang. Zijn erelijst had langer kunnen zijn als hij na zijn olympische zege veelvuldig geblesseerd was geweest. Hij raakte zijn plaats in het Oostenrijks team kwijt en kreeg die pas terug toen hij in Laax (1989) en Val d'Isère (1990) blijk gaf het winnen nog niet te zijn verleerd. Allrounder Mare Girardelli le verde op de reuzenslalom tot tweemaal een vrijwel perfecte race. Alleen in de tweede man che was Alberto Tomba twee honderdsten van een seconden sneller. Maar de Italiaan was ge dwongen grote risico's te ne men, omdat zijn eerste optre den te wensen had overgelaten. De Italiaanse tweevoudig olym pisch kampioen klom naar de derde plaats, op zeshonderdste van een seconde achter de 24- jarige Fransman Alain Feutrier, die geheel hersteld bleek van een ernstige bloedziekte. De ski-vrouwen verblijven nog steeds in Amerika. Zaterdag won Miriam Vogt in Vail (Colo rado) haar eerste wereldbeker wedstrijd in de afdaling. De 25- jarige Duitse, bezig aan haar zesde seizoen, was met 1.42.06 net iets sneller dan Katrin Gu- tensohn, die van Oostenrijkse Duitse is geworden. De derde Duitse, Katja Seizinger, miste het erepodium op een honderd ste van een seconde ten gunste van de Canadese Olympische kampioene Kerin Lee-Gartner. Direct na de als vijftiende ge starte Vogt barstte een sneeuw storm los, die de latere starters kansloos liet. Gisteren zegevier de de 25-jarige Oostenrijkse Ul- rike Maier in Vail op de Super- Dagbladuitgeverij Damiate o.a. uitgeefster vari Leidsch Dagblad zoekt in en (op free-lancebasis) Van belangstellenden venvachten wij dat zij aan de volgende eisen voldoen; woonachtig in genoemde wijken beschikken over voldoende ruimte voor ontvangst van onze dagbladen en bezorgers in bezit zijn van telefoon De taak van een agent omvat o.a. de volgende werkzaamheden: - het goed en tijdig distribueren van het Leidsch Dagblad - het aannemen en controleren van de bezorgers - het afhandelen van bezorgklachten o.a. nabezorging - het verzorgen van de bijbehorende administratieve werkzaamheden De werkzaamheden worden globaal verricht op werkdagen tussen 15.15 uur en 16.45 uur en op zaterdagen van 7.15-9.00 uur. Wij bieden: een bijzonder aantrekkelijke vergoeding! Belangstelling? Bel op werkdagen tussen 9.00 - 17.00 uur naar 023- 150 110. U kunt ook schrijven naar het Leidsch Dagblad, t.a.v. dhr. W. Nieuwenburg, Postbus 54, 2300 AB Leiden. (1187), Menken (1117), Petit (1070), Gertenaar (1019) en Ouwerkerk (1013) waren goed vóór een totale pinfall van 5409 (negen games). In de hoofdklasse A staat Verboon Verservice nu op een gedeelde zesde plaats. In de vierde klasse scoorde het team van Van Hemert een totale pinfall van 3312 (zes games) en staat nu op een derde plaats.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 24