MSV geeft derby nieuwe impulsen Bollenstreek op scherp Lisse realiseert doelstelling niet Schotkracht van TOP terug op hoog niveau Fides Pacta heeft nu geen reden tot klagen Sport Kimbria trekt zich terug uit competitie MAANDAG 14 DECEMBER 1992 Grasshoppers komt in verlenging met de schrik vrij Het basketbalpubliek is de laatste jaren niet verwend met kustkrakers. Of de twee ploegen uit Katwijk en Noordwijk Grasshoppers en MSV speelden niet in dezelfde competitie, zoals de afgelopen vijf jaar, of het krachtsver schil was zo groot dat er van een wedstrijd geen sprake was. Afgelopen zaterdag was er eindelijk weer eens spra ke van een derby. De vonken vlogen er weliswaar niet vanaf, uitermate spannend was het wel. MSV capituleer de pas na een verlenging: 55-65. zeven Lisse werd verloren en te gen nummer negen BCA '60 was een verlenging nodig om tot winst te komen. Canadians evenmin met overtuigende cij fers verslagen. Bovendien werd Marie-José Alters aan de kant gehouden, omdat ze kampt met een opspelende achillespees. Coach Lace Strong van de Katwijksen kwam er achter dat hij zijn center erg hard nodig had. Tot de rust (24-23) was de aanvalskracht erg matig. Aan Noordwijkse kant deed center Arine Vlieger goed werk door zich druk met het scoren te be moeien. Sluys nam bij MSV niet het voortouw als het ging om scoren. Maar dat was ook niet nodig. Haar terugkeer heeft de rust weer teruggebracht in de ploeg die in de voorbije weken NOORDWUK GERRIT-JAN VAN GEEN BASKETBALMEDEWERKER Wie dat vooraf had voorspeld zou voor gek zijn verklaard. Grasshoppers draait immers goed, terwijl MSV de grootste moeite heeft het hoofd boven water te houden. Renate Sluys is weliswaar terug na een bles sureperiode, volledig fit is ze al lerminst. En zelfs met Sluys op volle kracht zou MSV voor Grasshoppers een niet al te las tige hobbel mogen zijn. MSV bleek achteraf een berg van vierde categorie die be klommen was. En voorzichtig heid was misschien wel gebo den geweest. Wat de Katwijksen tot nu toe tegen de 'kleintjes' in uitwedstrijden hadden laten zien was pover. Van vaak ongeorganiseerd ten strij de trok. De thuisploeg liet zich zelfs niet van haar stuk brengen toen Grasshoppers halverwege de tweede helft een gaatje sloeg: 34-44. Twee minuten voor tijd was het gewoon weer gelijk (45- 45) en een verrassing hing in de lucht. Arine Vlieger pakte tien seconden voor tijd bij 47-49 een uiterst belangrijke aanvallende rebound en haar score zorgde voor een verlenging. In de extra tijd, de derde voor Grasshoppers dit jaar, kwam MSV er niet meer aan te pas. Het kwam nog even voor via vrije worpen van Marloes Driessen en Sluys (53-49), maar het uitvallen van Vlieger met vijf fouten brak het verzet van MSV. Marie-José Allers bezorgde de bezoekers vervolgens de over winning. Met een serie van ne gen punten sloeg zij het defini tieve gat (53-58) dat de Noord- wijksen op de knieën dwong. Grasshoppers ontsnapte voor de derde keer. Scores MSV: Vlieger 15, Driessen 11, Janson 10. Grasshoppers: Kuyt 16, Allers 14, Schuit 13, Hoogkamer 10. De basketballers van Luba Leiden werden onver wacht op een vrij weekeinde getrakteerd. Tegen stander Kimbria uit Maastricht liet vrijdag weten dat de ploeg op zaterdagavond niet zou aantre den in de Vijf Meihal. Kimbria trekt zich zelfs ge heel terug uit de competitie. „Strubbelingen tus sen de spelers en de technische staf hebben de selectie zo uitgedund dat er geen representatief team op de been kon worden gebracht", aldus voorzitter Dorrestein. Kimbria begon het seizoen sterk met een serie van zeven overwinningen uit acht wedstrijden. Zelfs van de gedoodverfde kampioen Akrides 2 werd gewonnen. Na het uiteenvallen van de se lectie begin november werd er alleen nog maar verloren. Koploper Akrides 2 is dan ook de groot ste winnaar in het conflict omdat het enige verlies en de winst van nummer twee Goba op Kim bria tegen Kimbria niet meer meetelt. Sandra Lewis (13) van MSV doet een vruchteloze poging om te scoren. Marja Hoogkamer (4) blokt hier haar schot Grasshoppers won de kustkraker na verlenging. foto loek zuyderduin Terwijl achter de coulissen bij Noorlander/Bollenstreek een hevige strijd woedt over de toe komst, lieten de handbalsters er gisteren binnen de lijnen geen gras over groeien. Tegen UVG uit Schiedam werd een duidelijke en overtuigende 22- 14 overwinning behaald. Als de gemeente Voorhout voet bij stuk houdt, was dit de laatste thuiswedstrijd van Bol lenstreek in sporthal De Gaas- bak." Het 'saluut' aan de sup porters mocht er zijn. Met na me Gerrie van Jaarsveld stond op scherp. De lange blondine was met twaalf treffers (waar van vijf strafworpen) de absolu te uitblinker in de ploeg van trainer Zsigmund Mackay, die nauwelijks wisselde. Bij rust had de thuisploeg reeds een 10-7 voorsprong op gebouwd. UVG kon het gat niet dichten, mede omdat keepster Geraldine van Dijk in bloed vorm verkeerde. Na de pauze liep Bóllenstreek al snel uit naar 18-11 en kon 'uithollen' naar 22-14. Dat uithollen gold niet voor arbiter Gerard de Jon- ge die in zijn eentje (zijn colle ga was door omstandigheden verhinderd) het duel tot een goed einde bracht, zonder een moment in problemen te gera ken. Door de zege op de degrada tiekandidaat heeft Bollenstreek haar positje in de middenmoot verstevigd. Scores Bollenstreek: Van Jaarsveld 12, Irma Verpooy 4, Nicoleta Boriceanu 3, Ingrid Besseling 2, Ellen Warmerdam 1. In de eerste divisie heeft Olympia '72 ervaren hoe smal de top van de vereniging is. Met Conny van der Werf en In geborg Henkes geblesseerd op de bank, moest de Wassenaar- se ploeg het in Arnhem met één wisselspeelster, de nog niet helemaal fitte Tieske van Dui nen, opnemen tegen AAC 1899. Een ondoenlijke taak op dit ni- Met de rust (19-11) was de wedstrijd eigenlijk al bekeken, hoewel Olympia '72 dapper bleef volhouden. Ergerlijk was dat het toch al zo gehandicapte Olympia '72 nauwelijks tijd had om de spieren in de sporthal warm te lopen. Pas om half twee mocht Roy van Gurp met zijn vrouwen de hal in. De wedstrijd begon tien minuten later. AAC 1899 nam direct het heft in handen, 4-0. Met een af standschot en drie breakouts. Zoals de wedstrijd begon ein digde die ook. Van 23-13 werd het 27-13 en daar zaten drie achtereenvolgende breakouts bij. De einduitslag was 29-15 voor AAC 1899. Scores Olympia 72: Marian Mens 5, Angelique Schonk 4, Elly van Leeuwen, Hennie Wis- sink en Diane van Rooden 2. HVS verloor in de tweede di visie wat schlemielig van Groe ne Ster: 14-15, rust 6-7. De ploeg uit Zevenaar speelde een spelletje dat slaapverwekkend en tegelijk verradelijk was. De bal ging in de opbouw einde loos en risicoloos rond en de liet het rondspelen zonder dat een doelpoging werd ondernomen te veel toe. Na een afgekeurde treffer van Irma van der Bosch veerde Groene Ster op en greep de winst. Scores HVS: Sylvia Hoevers 5, Irma van der Bosch 3, Gerda van der Bosch, Anita Hoog- eveen en Eugenie van Gijlswijk 2 en Lenie van der Bosch 1. De mannen van Satumus stoeiden in de tweede divisie met VELO dat blij mocht zijn dat de Leidse ploeg erg royaal met de kansen omsprong. Driemaal schieten, een keer raak, leverde een 30-14 uitslag op. Met de rust was de score voor de Wateringse handballers al uitzichtloos, 14-6. Voor de toeschouwers was de wedstrijd overigens het aankijken best waard. De Leidse acties waren herhaaldelijk fraai van opzet. Rob Otten stopte enkele kogels vanaf de cirkel op spectaculaire wijze en Saturnus kon zodoen de op een been simpel win nen. Scores Saturnus: Winf red van Boheemen 8, Don Ol sen 5, Hans Blansjaar en An dré van Es 4, Marcel Nieuwen huis 3, Dirk Klok en Andre van Leeuwen 2, Jan Tielemans en Wim van Leeuwen 1 Rijnstreek overtrof zichzelf in de derde divisie tegen kam pioenskandidaat Hercules, 22- 22, rust 13-13. Hercules, met de oud-internationaal Kees Meeuwisse in de gelederen, begon sterk (2-0) maar stuitte daarna op een gedisciplineerd handballend Rijnstreek. Ook de arbitrage zal het optreden van de Alphenaren met stij gende verbazing hebben be keken. Rijnstreek speelde een klasse beter dan vorige week tegen Animo. Meeuwisse werd sterk verdedigd door Marko Wijfje die bovendien een fraaie treffer in de tweede helft scoorde en Rijnstreek voor de eerste keer in de wed strijd op een voorsprong bracht, 13-14. Scores Rijnstreek: Wim Rijn en Mark Stigter 5, Sjaak van der Vliet en Gerard Rijn 4 en Coen Olders 3 en Marko Wijfje 1. Basketbalsters niet in elite A-poule GERRÏT-JAN VAN GEEN BASKET8At MEDEWERKER Lisse hebben gistere» de laatste kans op het be halen van de eiite A-poule niet kunnen grijpen. Tegen directe concurrent Voorburg werd een kansloze nederlaag geleden: 71- 48. Bij winst waren de kansen op hel realiseren van de aan het begin van het seizoen gestelde doel groot geweest. Lisse was dan twee punten voor gekomen op Voorburg, dat weliswaar een duel minder heeft afgewerkt, maar in de laatste wedstrijden waar schijniijk evenveel zon halen als Lisse. Het mocht er niet van komen. Lisse kon Ln het hol van de leeuw lang bijblijven, maar moest lijdzaam toezien hoe Annet Keur van Voorburg het op haar heupen kreeg. Zij schoot Voor burg van 29-26 twee minuten voor rust naar 36-26 aan het eind van de eerste helft. Acht minuten na de basketwisseling was de strijd vrijwel beslisL. Voorburg bleef het initiatief houden en liep door naar 50-34, Lisse leed teveel balverlies om nog dichterbij te kunnen komen. Via 67-43 stoomde Voorburg door naar de rui me overwinning. Scores Lisse Hoogervorst 11, van der Heuvel 9, Mensen 8. Voorburg: Keur 29. Ook de mannen van Lisse keerden met lege handen terug van hun uitwedstrijd. Tegen Rotterdam Zuid, de hefckesluiter in de eerste divisie B, kwam Lisse er niet aan te pas; 82-64. En dat ter wijl LtsSe de laatste tijd in een winning mood verkeert. Afgelopen woensdag klopte het in Den Bosch Flash '82 in de inhaalwed strijd met 70-82. Zaterdag ging van alles mis. Lisse kwam tot een bedroevend schotpercentage van 28 en dat verklaarde genoeg, tn de tweede helft kwam Lisse na een aanvankelijke achterstand van 36-22 bij rust terug tot 46-15, maar langszij kwam de ploeg niet. Rotterdam Zuid hield het hoofd koel en l>ehaalde via 60-49 de overwinning. Scores Lisse: Kamps 13, Van Zonneveld 11Van der Akker 9, Goudswaard 9, De mannen van BV Alphia wasten in de eerste klasse van het rayon west DVZ/ Grasshoppers flink de oren. Tot de 17de mi nuut konden de Katwijkei s het aardig bijhouden: 29-27. Toen nam SjórS Haverkamp het initiatief. De Alphense guard schoot met een serie van vier driepunters zijn ploeg naar een ruime voorsprong bij rust: 47-32. In de tweede helft kwam de thuis ploeg niet meer in gevaar. Het verschil liep alleen maar op totdat de teller uiteindelijk op 104-71 bleef steken. Scores BV Aiphia: Haverkamp 21, Van der Poel 20, De Boer 18. Grasshoppers: Hoekstra 20, Klok 12, De Kale 11. MSV herstelde zich van het verlies tegen medekoploper Veen- land vorige week. in Bunschoten werd tegen Shooters de elfde winstpartij van het laar geboekt: 68-84 Blitz kon in de thuiswed strijd tegen Rotterdam 2 geen potten breken. De Voorschotena ren gingen met 73-81 onderuit. LEIDEN» MICHEL V Eerste ovem'inning tegen RODA LEIDEN BRAM VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Vallend en struikelend heeft Fi des Pacta in het duel tegen RODA de eerste zege in de wacht gesleept. Invallers Janne- ke Halvemaan en Dimitri IJzer man trokken in de laatste tien minuten het kwakkelende eer ste aanvalsv'ak uit het slop en hadden met drie goals en een geforceerde strafworp een ruim aandeel in de 14-13 overwin ning. Na drie min of meer on fortuinlijke nederlagen waren het kostbare punten voor de ploeg van coach Steven Tims, die nog altijd de rij sluit maar nu tenminste de aansluiting met de middenmoot heeft her vonden. ,Het heeft t ten", aldus e< Steven Tims r wedstrijden i j eens meegeze- onverstoorbare i afloop. „De drie hadden wij de pech. Want anders hadden we echt Vneer punten gehad. Dit zal je de hele competitie wel houden, gezien de kleine krachtsverschillen. Op het veld bij RODA hadden we zo'n zelfde situatie. Toen trokken wij aan het kortste eind." Over fortuin had Fides dit maal niet te klagen, vooral in de tweede helft. Voor rust maakte de thuisclub het zichzelf erg moeilijk. Na een povere ope ning had Fides de resterende tijd tot de rust nodig om een 1 -4 achterstand weg te werken. De problemen in het eerste aan- valsvak, die de ploeg de gehele wedstrijd parten zou spelen, te kenden zich reeds af. Lengte nadeel bij vrijwel alle vrouwen drong Sander de Haas naar de paalpositie, waardoor het vak uiterst statisch aanviel. Frank Peter de Haas haalde bovendien als schutter niet het rendement van Jan Willem Meijer, die we gens een knieblessure wellicht tot de tweede veldhelft is uitge schakeld en het duel vanaf de tribune moest bekijken. Dank zij het zeer sterk man nen-duo René van der Vooren- /Henk van der Waals, goed voor twee respectievelijk drie goals, in het andere vak kwam Fides Pacta voor rust (6-6) nog terug. Het begin van de tweede helft was een kopie van de eerste toen de ploeg uit Westzaan snel wegliep naar 6-8. Ditmaal was de thuisclub sneller terug bij de les en na 10-10 kon het initiatief worden overgenomen. Het waren de invallers Janne- ke Halvemaan, voor Wendy van Hooven, en Dimitri IJzerman, voor Frank Peter de Haas, die de ommekeer tot stand brach ten. Eerst scoorde IJzerman 11- 10 en na 12-12 zag Halvemaan haar eerste schot door de mand vallen. Zij redde hiermee de nachtrust van René van der Vooren, die een sterk duel zag eindigen met een gemiste stcaf- worp op 12-11. Een tweede tref fer van Dimitri IJzerman maak te tenslotte aan alle onzeker heid een einde. RODA scoorde nog wel tegen, maar tot een uit worp kwam het na 14-13 niet Sander de Haas van Fides Pacta vindt e KORFBALMEDEWERKER De vierde speeldag van de zaal competitie verliep vrij voor spoedig voor de clubs uit de Leidse regio. TOP, Pemix, Fides Pacta en Fiks wonnen en werk ten zich daardoor op naar een plaats in de middenmoot van hun afdelingen. De Algemene en Tempo zetten in de tweede klasse hun overwinningenreeks voort en ook derdeklasser Velo- citas won. Alleen De Danaïden, JCZ Leiden en Crescendo verlo ren, iets wat de laatste club tot nu toe nog niet was overkomen. De produktiviteit van TOP begint weer op een vertrouwd hoog niveau te komen, zo bleek bij Oranje Zwart. Aanvankelijk gaf de thuisclub tot 6-5 de toon aan, maar zij bleek daarmee haar conditionele vermogen vrijwel geheel opgemaakt te hebben. Gerco Langelaan, Aad Wiegerink, Ron van der Willik (allen tweemaal), Sandra Rook- huyzen en Albert Verbaan brachten hierna de ommekeer met 6-7 (rust) en 8-13. Vooral Wiegerink leverde een opmer kelijke prestatie. Hij moest op de laatste training nog een vin ger terug in de kom duwen, maar dat weerhield hem niet om te spelen en ook nog vier maal te scoren voordat coach Korporaal hem een applauswis- sel gunde. Pernix heeft tegen Wouden berg aangetoond wel degelijk in de bovenste helft van de rang lijst te horen. Marco van der Lucht, Jeroen Wayenberg (2), Erika Velders en Helene Zuur mond zorgden al in een kwar tier voor 6-1 en tot 13-5 bleef het verschil ruim. Daarna brak er een mindere fase aan, waarin de Leidenaars concentratie en snelheid verloren en de bezoe kers wat meer terug konden doen (14-10 cn 15-11). Doel punten van Lian Tieleman en Erica de Rooy in één minuut tijd luidden een opleving in en daardoor liep de score alsnog op tot 19-12. Maakte De Danaïden vorige week nog indruk met een over winning op koploper Koog Zaandijk, ditmaal werd bij het bescheiden KVR met 18-15 te leurstellend verloren. „Wij heb ben mat gespeeld en daardoor hobbelden we steeds achter dc feiten aan. Of het nou onder schatting was of wat anders, ik weet het niet stelde trainer Ruud Schreuder teleurgesteld vast. Zijn selectie begon anders goed genoeg met 0-2, maar raakte vervolgens 5-3 achter. De thuisclub bleef ook na 5-5 in hoofdzaak het scoreverloop dic teren, al was het verschil nooit groter dan twee doelpunten, zoals 10-8 in de rust. Door top scorers Paul Hüsken (4), Ri chard Dikken en Heiko Locher (3) bleef er tot 15-15 hoop op puntenwinst, maar toen volg den er razendsnel twee tegen treffers en dat was met nog twee minuten op de klok uiter aard beslissend. In de Apollohal blijft Fiks een moeilijk te bespelen tegenstan der, zoals ook Nieuwerkerk moest ervaren: 16-13. De Oegst- geestenaren lieten zich niet inti mideren door de wetenschap dat hun tegenstanders op het veld twee klassen hoger spelen. Zij namen van begin af aan het initiatief en hielden ook steeds een voorsprong (2-0, 4-1 en 6-4 rust). Dit was vooral de verdien ste van de verdediging die der mate geconcentreerd speelde dat het lengte-nadeel geen fac tor van betekenis werd. In het eerste deel van de tweede helft bouwden Matthijs de Visser, Tanja Huizing, Theo Vreeken en Henrik Hooimeijer de marge uit naar vijf doelpun ten (10-5). Doordat laap Riet dijk en Matthijs de Visser 15-11 en 16-11 maakten, stond de tweede thuiszege al in een vroeg stadium vast. De Algemene Acht minuten na rust nam De Algemene voor het eerst een voorsprong van drie punten op DKV(IJ) toen Ramond Terwiel 10-7 inschoot. Dc blauw-witten gingen (oen gehaast op jacht naar meer treffers, met als enig resultaat veel onnodig balverlies en drie tegentreffers op rij. Bij 11-10 (Brenda Venema) zette coach Ruud van Vliet Wilma Sinteur in om de aanval te hel pen de bal langer rond te spe len. Uit de langere aanvallen maakten Alfred Limbooy (2) en Remco Molloy de doelpunten die nodig waren om de vierde winst op rij met 14-11 veilig te stellen. Voor KZ Leiden was de wed strijd tegen Hoogvliet er één om zo gauw mogelijk te vergeten: 17-14 verlies. Coach Henny Pi ket zag zijn selectie in het begin zoveel 'pupillenfouten' maken dat het na tien minuten 6-2 werd. Deze achterstand werd nadien nauwelijks kleiner. Bij 12-9 werd Eddy Dubbeldeman uitgeschakeld door een klap, waardoor zijn tegenstander de mogelijkheid Icreeg te scoren. Piket kwam het veld in om naar Dubbeldeman te kijken en kreeg een rode kaart voorge houden. toen hij weigerde naar de bank terug te keren. De scheidsrechter verklaarde later dat hij niet had gezien dat Dub beldeman geblesseerd was ge raakt. Alleen in het eerste kwartier zat Tempo in de min bij Quick (3-0 en 5-3). Dc acht van Nico Oskamp speelde in het v wel geconcentreerd en u voor rust de zaken recht met 7- 10. Martijn Hooijer, topscorer met vijf goals, Ronald Drieduite en Ben Nikkels, voorlopig in de basis voor Jim Vos (uitgescha keld met voetblessure), legden op 13-14 met drie doelpunten op rij de basis voor de 14-18 winst. Bij Crescendo werkte de we tenschap nooit van ALO gewon nen te hebben weinig bevorder lijk voor het zelfvertrouwen. Dat werd ook niet versterkt door de doeltreffende acties van Henk Alberts (2), Marlies Brouwer en Noel van Egmond, die 0-2, 2-3 en 1-5 lieten aantekenen. Type- volg end het valsspel was dat alleen Henk (3) en Wijnand Alberts (2) in dc tweede helft tot scoren kwa men, maar daar zat met dc ge lijkmaker bij: 13-11 verlies. Na wekenlang tobben maakte Vclocitas bij Vriendenschaar (B) de kansen nu wel eens naar be horen af, resulterend in een 9- 17 overwinning. Lcmmy van Nieuwkoop (2), Jetske Gouds mit, Jeroen van Driel, Ron Goudsmit en Paul Robert Nuch teren zorgden met 0-6 gelijk voor een droomstart. Cxiach Wim van Poelgeest had bepaald dat de vrouwen in de aanval meer uitgespeeld moesten wor den. Vooral J emmy van Nieuw koop en Jetske Goudsmit ont popten zich door deze tactiek als prijsschuttcrs. want zij s Haal aak. aai

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 21