FC Lisse speelt voor Sinterklaas Wrange primeur op Nieuw Zuid ARC laat zich wéér foppen... Leiden kan weer lachen f^AANÜAU 14 UbCfcMbtK "WVl Dikke nederlaag bij DOVO ARC laat zich in de laatste we ken foppen. Dat leerde zaterdag ook de belangrijke ontmoeting bij DOVO. Net als een week eer der tegen Katwijk liep de ook nu weer gehavende Alphense eer steklasser vroeg averij op. Bin nen twee minuten was de eerste tegengoal al (weer) geïncas seerd. De Veenendaalse forma tie liet er verder geen gras over groeien en zette de Racing bin nen een stief kwartiertje op een onoverbrugbare achterstand (3- 0). Waarna er voor de bezoekers op het druk bevolkte terrein aan het Panhuis geen eer meer viel te behalen: 4-2. „Vorige week hadden we te gen Katwijk domme pech, nu hebben we het zelf laten lig gen", moest de scheidende ARC-trainer Aad Koren tot zijn spijt constateren. „De instelling was ruim voldoende, maar de acties lieten te wensen over. Het begin was gewoon catastrofaal. Daarna is er met de moed der wanhoop nog geprobeerd om er wat van te maken, maar het luk te niet meer." Het spitsvondige DOVO had in de openingfase tegen ARC weinig kansen nodig om de successen van de laatste weken te continueren. Hoewel de ploeg van Wim Eilander in elke linie een speler (Van der Pol, De Vries en Van de Weert) moest ontberen, was de slagvaardig heid groot. Wim Silfhout depo neerde na twee minuten de bal voor de eerste keer achter de Alphense doelman Remco Tui- nenburg. Freek Wittenrood en opnieuw Silfhout herhaalden dat kunsstukje binnen een kwartier nog een keer. „We oog den gelijkwaardig, maar de snelle uitvallen van DOVO na balverlies aan onze kant waren dodelijk", constateerde Koren, die Walter van der Weiden, Paul Dijkman en Frank Bloemheuvel achtereenvolgens in de fout zag gaan. De oefenmeester husselde de zwalkende defensie Ed van Zundert verving op het laatste moment de tijdens de war- ming-up afgehaakte jan Wou ters na ruim dertig minuten opnieuw door elkaar toen hij Van Zundert door Guido van Egmond verving, Van der Wei den naar de andere verdedi gingsflank haalde en Frank Bloemheuvel in het centrum wisselde met middenvelder Paul Dijkman. Vanaf dat mo ment ging het beter, mede om dat DOVO wat gas terugnam. Eilander: „Die snelle achter stand heeft ARC natuurlijk par ten gespeeld, maar wij begon nen toen ook te freewheelen. Dat gaat onbewust. ARC was echter niet bij machte om dat af te straffen." „We misten scherpte", zag ook Koren, wiens ploeg nauwe lijks kansen kon creëren. Alleen Robin Leunissen kwam een keer goed instelling, doch meer dan een hoekschop zat er voor de Waddinxveense spits in Alp hense dienst niet in. Na de pau ze trachtte ARC de bakens nog te verzetten. Er gloorde even hoop toen René van Meggelen voorbereidend werk van Johan Boer met een treffer bekroonde: 3-1. Maar het antwoord van DOVO kwam snel. Hen Ooste- meijer bezegelde zeven minu ten later het Alphense lot: 4-1. Koren: „Dat was de nekslag. We hadden even druk uitgeoefend om te proberen op 3-2 te ko men. Maar toen DOVO weer scoorde, zag je de koppies gaan hangen." Dat Jacques Key er vlak voor tijd uit een strafschop - Martin van der Plas was uit balans ge bracht - nog 4-2 van maakte, telde louter voor de statistieken. DOVO - ARC 4-2 (3-0). 2 Silfhout 1-0, 8 Wittenrood 2-0, 16 Silfhout 3-0. 61 - Van Meggelen 3-1, 68 Oosterneijer 4- 1, 89. Key 4-2 (strafschop). Scheids rechter Venema, Toeschouwers 1600 Boekingen: Vermeer. Van der Plas en Dijkman (allen ARC). ARC: Tuinenburg; Van der Weiden (Rietveld), Bloemheuvel, Vermeer, Van Zundert (Van Egmond), Dijkman, Van der Plas, Boer, Van Meggelen; Key, Leunissen. Hartverwarmende inzet levert Noordwijk punt op De selectie van FC Lisse vierde zaterdagavond Sin terklaas. Het mooiste ca deau werd echter eerder die dag al uitgepakt. Op Sportpark Duinwetering, om precies te zijn. En door tegenstander Noordwijk, dat het geschenk, in de vorm van een belangrijk winstpunt na een doel puntloos gelijkspel, gretig met beide handen aan nam. NOORDWIJK GERT-JAN ONVLEE Derby's heten onvoorspelbaar te zijn. In wedstrijden waarin plaats- of streekgenoten elkaar treffen, wil de krachtsverhou ding op het veld wel eens geheel anders zijn dan die zoals aange geven door de stand op de ranglijst. Daarvan nu was zater dag geen sprake. Het tegen de top aanhikkende, bepaald niet in supervorm stekende FC Lisse was op alle fronten duidelijk be ter dan het in de degradatie- hoek vertoevende Noordwijk. De Lissese elf verzuimde alleen dat overwicht ook in de score tot uiting te laten komen. De nabeschouwing van oe fenmeester Ruud Bröring was er dan ook een van de 'zure' soort. „We hadden hier vandaag moe ten winnen. En we hebben daar ook genoeg kansen voor gehad. Ja, hier baal ik echt van". De Noordwijkse coach in Lisse- -dienst baalde eveneens van het optreden van scheidsrechter Lampert uit Krabbendijke. „Ik ben vandaag voor het eerst sinds een jaar weer boos gewor den op een scheidsrechter. Die man begreep er niets van. Kijk, dat Noordwijk in deze omstan digheden bereid is voor elk punt te vechten, begrijp ik. Maar dat een scheidsrechter daar niet te gen optreedt, niet. Er liepen bij Noordwijk, zeker na rust, een paar jongens consequent naar geel te solliciteren, maar de eni ge die hij dan vlak voor tijd ein delijk geeft, is onterecht. Daar bij trekt-ie geen seconde tijd bij, waardoor Noordwijk zo maar vijf minuten pakt en tot Noordwijk-doelman Arjan van Heusden kende geen gemakkelijk middag in de streekderby met FC Lisse. Hier probeert Mark Ens met weinig gebruikelijke middelen de roodwitte doel man klein te krijgen. foto loek zuyderduin overmaat van ramp geeft hij ook nog eens geen strafschop op het moment dat Vermin door Smit wordt neergelegd. Neen, natuurlijk moet je een overwinning zelf afdwingen. Maar een scheidsrechter hoort niet tegen te werken." De kritiek van Broring op de man in het zwart was groten deels terecht. De inzet van Noordwijk was weliswaar hart verwarmend, maar Jos Smits, invaller Cees Nulkes en (vooral) Albert Bosma mochten wel erg veel van de leidsman. Die inder daad geen tijd bijtrok, terwijl daar bepaald reden toe was en in de tweede helft eveneens best naar de stip had kunnen wijzen nadat de doorgebroken, verder nauwelijks opvallende Robert Vermin door JCees Smit was gevloerd. Maar dat neemt allemaal natuurlijk niet weg dat Lisse ook zonder de 'hulp' van de scheidsrechter het partijtje simpel naar zich had moeten toetrekken. In de eerste helft bijvoorbeeld, toen achtereen volgens Edward van der Putten (kopbal tegen de lat), Mark Ens (redding op het nippertje van doelman Arjan van Heusden), René Ras (kopbal tegen de lat) en Leon van der Zwet (een af zwaaier in meer dan kansrijke positie) stuk voor stuk de ope ningsgoal lieten liggen. Zoals dat ook na de pauze diverse malen het geval was. Direct na rust bijvoorbeeld, toen Mark Ens bij de tweede paal vrij mocht inkoppen, maar dat te zwak deed om Van Heusden klein te krijgen. Of na een uur spelen, toen Ras op rechts was doorgebroken en zelf voorlangs mikte, terwijl hij Ens een niet te missen kans had moeten bie den met een balletje breed. De zelfde Ens die in de slotfase van het duel tot twee keer toe centi meters te kort kwam om voor bereidend werk van Radjin de Haan en Van der Zwet in de zo verdiende 0-1 om te buigen. Het fortuinlijke Noordwijk stelde daar zelf dus maar bitter weinig tegenover. Lichtgewich ten Adrian Carter en talent Rocky Pitti kwamen nauwelijks aan de bak, terwijl ook Bosma en Martin van ICins aanvallend niet in staat bleken tot het bre ken van serieuze potten. Het geen niet wegneemt dat Noord wijk de partij zeven minuten voor tijd wel degelijk in haar voordeel had kunnen beslissen. De uithaal van routinier Jos Smits (bij Noordwijk wordt eveneens op korte termijn de terugkeer van ervaren krachten Geert Jan Bakker en René van Hensbergen verwacht) werd evenwel nog net door invaller John Vermeulen geblokt. Te recht natuurlijk. Sint had Noordwijk met dat ene punt al meer dan voldoende bedeeld. Noordwijk - FC Lisse 0-0. Scheids rechter: Lampert. Toeschouwers: 1800. Kaarten: Van Dijk (Noordwijk). Noordwijk: Van Heusden; Smit, Van Dijk, Zethof, Van Roon; Van Kins, Stolk, Smits, Bosma (Nulkes): Carter (Hage- doom), Pitti. FC Lisse: Veenboec Dë Keizer (Vermeulen), Van Duyvenbode, Pol man, Wajer; Ras, Van der Zwet, Van der Putten; De Haan, Ens, Vermin, WCS zet Bas van Noortwijk op non-actief ROTTERDAM CPD Bas van Noortwijk, oud-doelman van SW en FC Utrecht en tegenwoordig in dienst bij de Vereniging voor Contractspelers (WCS), is door zijn werkgever met onmiddclijke ingang op non-actief gezet. De WCS wil niet verklappen wat de aanleiding voor deze maatregel is geweest. Ook Bas van Noort wijk zegt geen commentaar te willen leveren. De oud-keeper was officieel administratief medewerker bij de WCS. In de praktijk betekende dat het begeleiden van profvoetballers bij transferzaken. Dat was ook de taak van Rob Jansen, die in het recente verleden een aantal keren in botsing kwam met Van Noortwijk. KATWUK ROB VAN DER ZANDEN' De verwende supporters van Quick Boys beleefden zaterdag een wrange primeur. Nog niet eerder dit seizoen hielden hun idolen het kruit droog. Uitgere kend tegen het laag ingeschaal de Hoek viel de meest produk- tieve voorhoede van de zaterda- geersteklasse stil: 0-0. Het was een zware tegenval ler voor de ploeg die in eigen huis graag een mooi slot aan de succesvolle eerste competitie helft wilde breien. Van de be zoekers uit Zeeuws Vlaanderen mocht voor aanvang niet veel worden verwacht, zeker niet waar het doelpunten maken be treft. In een halve competitie scoorde Hoek immers maar ne gen keer. Quick Boys kan echter veel beter en bewees dat dit sei zoen ook al met overwinningen van 7-1 en 8-1. De teleurstellende 0-0 doet niets af aan de behoorlijke cij fers die de landskampioen en koploper zo vlak voor de kerst kan overleggen. Volgens de meestal goed gedocumenteerde trainer Hans van der Zee zijn het zelfs cijfers die de club nog nooit kon optekenen bij het in gaan van een winterstop. 21 uit 13, 43 goals voor 13 tegen. „Dat neemt niet weg dat ik hier met een kater sta", zei de Dieme- naar na de doelpuntloze wed strijd. „Zo'n partij moet je ge woon winnen. Dit gelijkspel werkt bovendien weer motive rend voor de concurrenten als ze straks hun wedstrijden moe ten inhalen." Dat zou wel eens kunnen kloppen. Naaste belager Katwijk heeft nu twee punten minder en een wedstrijd achterstand. Excelsior Maassluis is zelfs de ploeg met de minste verlies- punten en koploper als de ach terstallige wedstrijden worden gewonnen. De titel 'herfstkam- pioen' is er voor Quick Boys daarom een zonder waarde. Van der Zee was genoodzaakt om zijn team op het laatste mo ment te wijzigen. Linksback Hans van der Plas werd een paar uur voor de aftrap voor de bevalling van zijn vrouw weg geroepen. Op zijn stek speelde nu Kees Haasnoot die halverwe- RCL in mineur na nederlaag tegen Monster Derdeklasser Leiden kan weer lachen. Zaterdag werd koploper Jodan Boys, nota bene op Goudse bodem, met 1-0 pootje gelicht. Een uitslag waarop vriend en vijand vooraf waar schijnlijk niet hadden gerekend. Maar Leiden presteerde het om na een kwakkelperiode met lou ter nederlagen weer eens de volle winst binnen te halen. De ploeg van Peter Ciere is hiermee voorlopig uit het benauwde dal letje geklommen waar streekge noot RCL (1-2 verlies tegen Monster) maar moeilijk uit kan komen. De andere streekgenoot Ter Leede is uiteraard het meest content met de Leidse zege, want de Sassenheimers kregen plots de koppositie in handen gedrukt. De Jodan Boys - Leiden 0-1 (0-0). 62. Van Berkel 0-1. Scheidsrechter Koe koek. Toeschouwers; 300. Geel: Van der Kraan (Leiden). Peter Ciere en de zijnen kunnen na de belangrijke triomf weer wat opgeluchter adem halen. Vanaf de aftrap zette Leiden, dat zonder Rob Bink (spierbles sure) aantrad, de Goudse ploeg onder druk. Dit leidde na 45 se conden al tot een goede kans van Paul Kerkhof. Diens schot werd echter fraai gestopt door de Goudse doelman. Korte tijd later probeerde Lau Hijman met twee fraaie schoten de Goudse doelman te verschal ken. Jodan Boys kreeg verder steeds minder grip op het spel en mocht van geluk spreken dat het onderuit halen van de weer ijzersterk spelende Rob Lentz niet bestraft werd met een 'pin gel'. Hoewel Leiden in de twee de helft zeker 20 minuten onder Ronald van Wattum haalt vernietigend uit. Maar een doelpunt levert de inzet van de RCL-verdediger niet op. foto henk bouwman druk werd gezet, was het Mauri ce van Berkel die een sublieme pass van Peter Bekkering met een diagonaal schot tot 0-1 pro moveerde. De dikverdiende ze ge van Leiden kwam, ondanks de pressie van Jodan Boys in de slotfase, niet meer in gevaar. RCL - Monster 1-2 (0-1) 30. Batenburg 0-1, 65. Batenburg 0-2, 75. Planje 1-2. Scheidsrechter Luiken Toeschouwers 189 De uitgang van de derde klasse komt voor RCL steeds naderbij. De Leiderdorpers verloren za terdag met 1-2 van Monster. De wijze waarop RCL de nederlaag leed, was typerend voor de pro blemen waarmee de ploeg wor stelt. In de eerste helft waren de roodwitten niet vooruit te bran den en werd de basis gelegd voor de nederlaag. Voor Edwin Grootendorst was het onbegrij pelijk dat RCL de wedstrijd zo mat startte. „Vorige week tegen Lugdunum (2-3 bekerwinst) ging het zo goed en nu was het weer helemaal niks", aldus de spitsspeler, die voor de rust een aantal opgelegde mogelijkhe den op de gelijkmaker verkwan selde. Pas in het laatste kwartier brandde RCL. los. Dat gebeurde na het doelpunt van Robert Planje, waardoor de stand op 1- 2 kwam. Veel kansen leverde het offensiefje van de thuisclub niet op. De beste mogelijkhe- den waren nog voor de bezoe kers, die verbaast waren over de geringe tegenstand van RCL. Bestuurslid Vooys: „We >varen met knikkende knieën naar Lei derdorp gekomen, maar de vrees bleek ongegrond. Zoals RCL speelde, hoort die ploeg niet in de derde klasse thuis." ft if 0 «I wffknk, Jaap van Duyn kopt de bal, onder toeziend oog van zijn ploeggenoot Martin Steenvoorden, in de richting v bal even later met zijn neus pareren. ge de eerste helft geblesseerd - uitviel (tik tegen de enkel) en werd vervangen door de niet geheel fitte Richard Hooger- vorst. Het kwam de toch al niet zo overtuigend startende ploeg bepaald niet ten goede. Daar stond tegenover dat de tegenstander ook vlak voor aan vang met problemen werd ge confronteerd. Eerste keeper Wim Verpoorte was misselijk geworden tijdens de urenlange busreis en moest zijn plaats af staan aan reserve-doelman Ro nald Gort. Maar waar bij de thuisploeg de laatste omzettin gen als een bezwaar werden ge zien, daar zag Hoek louter voor deel. De kleine stand-in werd namelijk de grote man bij de bezoekers. Gort zou alles tegenhouden wat in de richting van zijn doel werd gespeeld, al wist hij soms zelf niet hoe. Ballen die buiten zijn bereik waren, ketsten op de paal of lat. Dat gebeurde na ac ties van Fred Kanbier en Martin Steenvoorden. Eén keer redde de goalie zelfs geheel onbewust met de neus na een harde kop bal van Jaap van Duyn die zijn honderdste wedstrijd speelde. Het was allemaal in de twee de helft, die in tegenstelling tot de eerste het aanzien wèl waard was. Quick Boys veel te sloom en nonchalant begonnen schroefde het tempo op en dwong kansen af, zonder overi gens tot grote hoogte te stijgen. De bal wilde er eenvoudig niet in en in de slotminuten moest de thuisploeg zelfs nog oppas sen dat het niet de deksel op de neus kreeg. Eerst bracht mid denvelder Jos de Kayser met een vervelend stuiterend schot van dertig meter keeper Tom van der Niet in de grootste pro blemen. Kort daarop knalde in valler Geert Jan de Smet rake lings voorlangs nadat rechts back Martin Rog veel te licht zinnig was geweest. Pinch-hitter Frenk van der Kley hij zat qiet geheel fit op de bank en viel in voor Leen van der Plas had na een lange rush uitzicht op de winnende treffer. Zijn schuiver werd ech ter nog net uit de korte hoek ge tikt door Gort. Van der Zee wenste in de slot fase niet alles op te offeren voor de overwinning en stuurde geen extra man naar het front. „We speelden aanvallend genoeg en kregen ook de kansen", aldus de coach. En wat zou het ook voor ver schil hebben gemaakt: keeper Gort van Hoek lachte toch ie dereen uit. Twee jaar geleden liet Quick Boys Hoek degrade ren op Nieuw Zuid in de laatste competitiewedstrijd. Gort gaf zijn club een kleine revanche. Quick Boys - Hoek 0-0. Scheids rechter: Duyzer. Geel: Thoen, De Smet (beiden Hoek) Toeschouwers: 2300. Quick Boys: Van der Niet; Rog, Aan- dewiel. Pluimgraaf!. Haasnoot (Hooger- vorst); Jaap van Duyn, Otle, Floor van Duyn; Leen van der Plas (Van der Kley), Steenvoorden, Kanbier.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19