Ditmaal wijst Robert Broers DIOK de weg Alkmania blijft goed bij de les UDO is bezig aan een imponerende opmars Studenten nog ongeslagen Sport Rick Mears stopt er mee Vrouwen Docos op dreef tegen Bloemhof MAANDAG 14 DECEMBER 1992 Omdat Willem Hanekom wegens familie-omstandighe den voorlopig nog thuis in Zuid-Afrika /it. heeft DIOK tij delijk een vacature voor de niet onbelangrijke positie van scrumhalf. Trainer Dick Altink experimenteerde de laatste weken van de reguliere competitie links en rechts met wat spelers, maar besloot voor de eerste ronde van de play-offs die plaats toe te wijzen aan zijn gelouterde international Robert Broers. planten. ..En als het een beetje ioopt, zoals vandaag, dan heeft Robert op die plek natuurlijk iets extra's te bieden. Kracht bij voorbeeld." Wat zeer goed van pas kwam gisteren. Want weliswaar heeft Castricum in het seizoen tot nu toe nog weinig laten zien; als het aankomt op een directe confrontatie met de aartsrivaal, dan gaan de Noordhollanders er nog altijd voor. ,,We heb ben". zo lichtte winger Bernt Verhofstad toe. „het drama rond de plotselinge dood van Eric van der Laan intussen goed verwerkt. Dat was natuurlijk een enorme slag voor de vereni ging. Maar we staan er nu weer. mezelf incluis. Ja. ik was aan vankelijk gestopt met rugby. Maar ik kon het toch nog niet laten en heb daarom de draad weer opgepakt. We willen toch nog laten zien dat we bij de top horen en dat die vijfde plaats in de competitie een verkeerd beeld gaf van de ware krachts verhoudingen". aldus de voor malige international, genoeg zaam bekend om zijn snelheid en kracht. Daar optimaal gebruik van maken zat er ditmaal overigens niet in voor hem. Want vooral Tegen Castricum, de laatste ja ren bij uitstek dé rivaal van DIOK in de strijd om de landsti tel, pakte die zet gisteren op alle fronten perfect uit. Want niet alleen won DIOK de wedstrijd met 17-6 en zette daarmee meteen een flinke stap richting prolongatie van het landskam pioenschap. maar bovendien scoorde uitgerekend de invaller- spelverdeler beide try's voor de thuisclub. Vooral de tweede, waarmee hij de partij definitief in het voordeel van de Leidenaars be sliste, was een juweeltje. Met drie man op zijn nek bleef Broers desondanks op de been en stoomde op voile kracht door naar de achterlijn die toch zeker nog zes meter was verwij derd van de plaats waarhij het ovaal ontving. Een staaltje van pure kracht, een voorwaartse waardig. Maar goed. dat is Broers per slot van rekening dan ook. „Hij heeft het vaker gedaan, hoor", verklaarde coach Dick Altink naderhand zijn opmerke lijke zet om Broers uit de front linie te plukken en hem op de positie van scrumhalf neer te voor rust bepaalden de voor- waartsen het tamelijk rommeli ge beeld van de wedstrijd, ter wijl na de pauze DIOK nadruk kelijk het heft in handen nam. Verhofstad moest zich toen vooral beperken tot het verdedi gen van de zeer lastige Jacob Bonnet die in de lijn tot een paar prima 'breaks' in staat bleek. Voor rust kon de thuisclub zich niet absoluut losmaken van de klit die Castricum was. De bal bevond zich vaker op de grond dan dat die in handen van spelers was. Bovendien lag het spel dikwijls stil als gevolg van overtredingen. Geheel pas send in dat beeld was het niet verwonderlijk dat de 3-6 tussen stand louter voortkwam uit pe naltykicks. Omdat de wind voor hem wat gunstiger stond had André Marcker minder moeite met het benutten daarvan dan Gottfried Bos dat namens DIOK had. Zoals wel vaker in dit soort confrontaties tussen de toppers werd het pas na rust aardig. On danks een gekneusde hand bracht Mare Michelsen zijn lijn regelmatig in stelling en dat le verde een meer open beeld op dan daarvoor het geval was. Veel beter dan voor de pauze controleerde DIOK ook het 'ge vaar' John Dam, de springer die aanvankelijk in de line-outs do mineerde en veel balbezit voor Castricum won. Maar zijn rol was na de wisseling uitgespeeld. En toen kon DIOK serieus op zoek naar openingen. Die werden vooral gevonden door Jacob Bonnet, Yves Kum- Getooid met een hoofdbeschermer afkomstig uit de kringen van het professionele Engelse rugby brengt invaller-spelverdeler Robert Broers de bal na een scrum in het spel. Tegenstander Hans Zonneveld komt te laat. FOTO LOEK ZUYDERDUIN mer en Derrick McDonald, de gat indook om het pleit in het Nieuwzeelander die zich steeds voordeel van DIOK te beslissen: beter gaat thuisvoelen in het Robert Broers. Een scrumhalf blauwgele shirt van DIOK. En die geen scrumhalf is, maar die natuurlijk door de man die tot zijn specifieke kwaliteiten ook tweemaal toe precies op tijd het op die plaats kon tonen. Als een soort toegevoegde waarde. Dat Toeschouwers 150. kan in het vervolg van de play- DIOK: Beers, Kummer, Van der Bom, VCL laat tot drie keer toe voorsprong schieten tegen Teylingen leiden maarten wiggers voetbalmedewerker' DOSR was gisteren de enige ploeg uit de kopgroep van de vierde klasse die de volle buit binnenhaalde. SJZ werd met moeite op 2-1 gehouden. SVLV kwam bij LFC niet verder dan 0- 0, MMO en Meerburg bleven op 1 -1 steken en PC Lisse deed het zelfde tegen ROAC'79. VCL-Teyllngen 3-3 (0-0). 15. Diets 1-0, 22. Zoet 1-1, 49. Van BerKel 2-1, 60. Pelgrim 2-2. 70. Van der Maal 3-2. 05. Haver 3-3. Scheidsrechter. Lamberts. Toeschouwers: 150, Qua spelpeil mocht geen van beide ploegen aanspraak ma ken op een overwinning. Toch baalde VCL-trainer Frans Sjar- dijn van dit gelijkspel. Volgens hem mocht ae ploeg het zich zelf aanrekenen dat er een punt verloren werd. Zijn pupillen kwamen drie keer op voor sprong, maar Teylingen wist evenzovele malen langszij te komen door fouten in de Leidse verdediging. Omdat ook de te genstander een verre van per fecte partij liet zien, mag deze ontmoeting de boeken in gaan als een 'foutenfestival'. DOSR-SJZ 2-1 (1-0). 5. Dick van der Meer 1-0, 53. Don van der Meer 2-0, 62 Kroet 2-1. Scheidsrechter lleri. Toeschouwers. 500. Geel. Schouten. Meer, Straver. Hogen- DOSR had gisteren een behoor lijke kluif aan SJZ. De Zoetcr- woudenaren draaien de laatste tijd voortreffelijk en waren ook bereid om tegen de koploper voor een stuntje te zorgen. Toch ging het feest niet door. SJZ kreeg zijn kansen, maar liet de meeste onbenut. Zo had de pe nalty van Marco Rotteveel doel moeten treffen. DOSR was in de openingen van beide helften wel trefzeker, wat uiteindelijk genoeg was voor twee punten. De thuisploeg sloot de wedstrijd desondanks op slordige wijze af: scheidsrechter lleri deelde prenten uit in de 87ste, 89ste en 90ste minuut voor Dick van der Meer, Richard Straver en Ed Hogenboom. LFC had meer kansen, SVLV was voetballend sterker, maar er vielen geen goals. Daardoor gingen de ploegen de winter stop in met een doelpuntloos gelijkspel. LFC met een wat po sitiever gevoel dan de tegen stander. De club van trainer Hen Beerenfenger kan terugkij ken op een geslaagde wederop standing na een magere sei zoensouverture. Uit de laatste vier wedstrijden werden zes punten behaald. SVLV daaren tegen is wat somberder ge stemd. De afgelopen weken werden er belangrijke punten verloren, waardoor de Voor schotenaren vanuit een comfor tabele koppositie terugvielen in de grote massa. Goalgetter Paul Pijpers (tweede van rechts) ontbreekt nog altijd bij FC Lisse. De ploeg sleept echter ook zon der hem de nodige puntjes in de wacht, zoals gisteren tegen ROAC. ter: Bok. Toeschouwers: 200. Onder leiding van de uitstekend fluitende scheidsrechter Bok deelden ROAC'79 en FC Lisse de punten. De Lissenaren, nog altijd zonder routinier Patrick Bon en goalgetter Paul Pijpers, voor rust redelijk op m namen de leiding, t een pass van uitblinker an der Star kwam ROAC rdiend op gelijke hoogte. Daarna moesten de bezoekers alle zeilen bijzetten om een ne derlaag te voorkomen. FC Lisse trainer Fred André prees de vechtlust van zijn team. dreef Maar Harry 52. Charles Hogenboom 0-3, 64. Roos 0-4. Scheidsrechter: Lugthart. Toe schouwers: 150. Geel: Den Hollander, Penseel (Randstad Sport). De naam Ron den Hollander is tegenwoordig een bekende naam in de scheidsrechterswe- reld. Hij werd na een gele kaart voor rust door Cor Pennenburg na de pauze aan de kant gehou den. Dit was volgens de trainer nodig omdat Den Hollander an ders een rode kaart 'aange smeerd' zou krijgen van de scheidsrechter. Randstad Sport liet zich van de wijs brengen door een aantal arbitrale beslis singen, terwijl Alkmania bij de les bleef. In de tweede periode is Alkmania inmiddels virtueel leider. ■LOEK ZUYDERDUIN Meerburg-MMO 1-1 (0-1). 26. Dis seldorp 0-1, 85. Hagenaars 1-1. Scheidsrechter Oosterling. Toeschou wers: 300. Rood: Jansen (2x geel.M- MO). Geel: Buitelaar, Van der Meer (Meerburg), Mooren (MMO). Meerburg-trainer Frank van Dam, die deze week bekend maakte dat hij aan het eind van dit seizoen bij de Zoeterwoudse vereniging opstapt, kon niet voorkomen dat de toeschou wers een niet al te boeiende partij voorgeschoteld kregen. Meerburg copieerde het gelief de spelletje van MMO, waar door er weinig mooie opgezette aanvallen te zien waren. Het opportunistische voetbal van beide ploegen leverde daardoor een terecht 1-1 gelijkspel op. voetbalmedewerker De koploper van de afdeling, Al- tior, liet gisteren een puntje lig gen tegen Kickers, maar ook ae achtervolgers VNA en Stomp- wijkse Boys lieten steken vallen. UDO klom daardoor naar de tweede plaats. Alphen - UDO 2-5 (1-3). 22 De Jong 0- 127, Werner Knetsui 0-2. 30. De Jong 0-3, 31. Van Haskamp 1-3, 59. Wemer Knetsch 1-4, 60. Kleyn 2-4, 74. De Poorter 2-5. Scheidsrechter: Colló. Toe schouwers: 250 Geel: Gijs Verweij, Kleyn (Alphen), Kompier (UDO) Rood: Cock Verwei) (geel en rood. Alphen). Werner Knetsch en Ronald de Jong typeerden het krachtsver schil tussen UDO en AJphen. Zij namen allebei twee doelpunten voor hun rekening. De voor de competitie tot de favorieten ge rekende thuisclub kon slechts één excuus aanvoeren: spelma ker Jan Frederiks was gisteren geschorst. De uitsluiting van Alphen-keeper Cock Verweij na het neerhalen van een doorge broken speler beïnvloedde de uitslag van de wedstrijd nauwe lijks: op hel moment van de ro de kaart was de stand namelijk al 2-4. Altior - Kickers 1-1 (0-0). 60 Van der Hoorn 1-0, 05. Klein 1-1. Scheidsrech ter. Kinkel Toeschouwers: 300 Geel: Riethoven (Altior). Maliepaard (Kic kers). Verscheidene fans waren met paraplu's in de clubkleuren naar de streekderby in Ter Aar gekomen. Zij kwamen niet voor niets, want beide ploegen lieten zich van hun beste zijde zien. Altior toonde het beste veldspel, Kickers compenseerde dit ruim schoots met inzet. Koploper Al tior kon dan ook niets op de puntendelingafdingen. Stompwijkse Boys 4-3 -, 20. Bregman 2-1, 48, Schouten 72. De Boer 3-2. 75. Van Benten 3-3, Kruyff (FC Rijnland). Schuiling 4-3. Scheidsrechter: was het niet anders. Het gevolg is echter wel dat de ploegmak- kers van Schouten meer ruimte krijgen, Zij beloonden hun 've dette' voor deze vrijheid, door hem twee maal in staat te stel len om te scoren. VNA - FC Rijnland 0-2 (0-1). 15. Veld- stra 0-1, 60. De Ridder 0-2. Scheids rechter: Peters. Toeschouwers: 150. Geel: Goodway (VNA). Schouten (FC Riinland). Rood: Wuller (VNA), De Evenwel. Toeschouwers. 200. Geel: Van Rijn (Warmunda), Van Benten (Stompwi)kse Boys) De kracht van Michel Schouten is in de afdeling zo langzamer hand wel bekend. I lij wordt dan ook meestal goed bewaakt. Gis teren tegen Stompwijkse Boys VNA heeft gisteren tegen Rijn land de tweede plaats op de ranglijst verspeeld. In de Leidse derby zette een goede voorzet van Herman Glasbergen en een dito kopbal van Jan Veldstra Rijnland al snel op het goede spoor. VNA kon niet echt een offs nog van pas komen. DIOK - Castricum 17-6 (3-6) 5. DIOK: try's Broers (2), penalty Bos, conversie Bos (2). Castricum: penalty André Marcker (2). Scheidsrechter Blaas. Corver, Noordermeer, Van Loon, Mc Donald, Koenen. Broers. Michelsen, Bos. Bonnet. Chaudron, Smith, Ver- hoogh (Wisse). Landelijke jeugd Quick Boys wint De landelijke jeugd van Quick Boys lijkt de matige seizoenstart definitief achter zich te hebben gelaten. Uit de laatste drie wed strijden pakten de Katwijkers vijf punten, die het seizoen totaal voorlopig op elf brachten. De 2-0 zege op RVC hebben van afgelopen zaterdag geeft de Kat wijkers zo veel vertrouwen dat nu naar de top van de tweede divisie A wordt gekeken. RVC was overigens niet van plan zich zo maar het kaas van het brood te laten eten. Het du el werd van beide kanten met veel inzet gespeeld en was daar door voor het publiek zeer aar dig om naar te kiiken. Quick Boys was de ploeg die het beste spel op de mat legde en boven dien in Ronald Pronk de match winnaar had. Voor rust tikte hij bal na een voorzet van Huig van Beelen in het Rijswijkse doel en na de pauze was hij present toen Mark Jansen de bal voortrok. Kansen op meer lieten de Katwijkers aan zich voorbij gaan. indianapolis sid De Amerikaanse autocoureur Rick Mears heeft na zeventien jaar zijn carrière beëindigd. De viervoudig winnaar van de 500 mijl van Indianapolis raakte bij zijn laatste race op 2 augustus ernstig gewond bij een specta culaire crash. Mears boekte in het Indy-Cart-kampioenschap in totaal 49 overwinningen. leiden stefan faas hockeymedewerker De vrouwen van Alecto hebben gistermiddag, door het gelijk spel (1-1) tegen Deventer, het herfstkampioenschap in de overgangsklasse A op een haar na gemist. Ze moesten door een minder doelsaldo die eer aan Oranje Zwart laten. De mannen van Alecto blijven evenwel op kop in de derde klasse door 1-0 winst op Capelle. Leidse Stu denten handhaafde zijn onge slagen status en is kansrijk voor het eersteklasserschap. De eerste de beste strafcomer leverde thuisploeg Roomburg meteen ook de 1-0 zege op te gen Delftsche Studenten. Dat gebeurde veertig seconden voor net rustsignaal. Rogier van Ho- rik was alert tijdens de rebound van de door Rutger van Schaik ingeslagen strafcomer. Van Schaik en Bas Koning verzuim den in de eerste minuten van de tweede helft de voorsprong uit te bouwen. Hun vlammende schoten eindigden tegen paal en zijplank. In het gelijkopgaan- de inhaalduel excelleerde Roomburger Oskar Snijders weer op het middenveld. De Delftse ploeg liet het afweten bij in totaal zes strafcomers, wat ook de verdienste was van de weer herstelde keeper Jan Wil lem Hogewoning. In het tweede-klasseduel bij Krimpen kwam Leidse Studen ten ais sterkste naar voren (1-2). De Leidse Studs gingen na een moeizame eerste helft de rust in met een 1-0 achterstand. Om zettingen in de Leidse formatie resulteerden in een overwicht na de pauze. Uit een pass van Ivo Bloys bracht Steven van Randwijck Leidse Studenten langszij. Later soleerde de af scheid nemende Houdain Beek huis langs vier man en scoorde met een stiftballetje over de keeper. Door een goed opererende verdediging van Capelle kwam thuisploeg Alecto niet verder dan een 1-0 zege. Na aanspelen van Alexander Hagen slaagde alleen Eric Kruis erin door de defensie van Capelle heen te dringen en de doelman te om spelen. Alphen won bij Loenen met 1 -2. Na een kwartier in de eerste helft schoot Loenen raak uit een korte comer. Via een solo van Mark Veenstra in de tweede helft kwam Alphen op gelijke hoogte. Tim Jorritsma scoorde uit een veldsituatie de winnen de treffer. Vrouwen Alecto miste in het inhaalduel met bezoeker Deventer linker spits Tessa van Dijk die in de vorige wedstrijd tegen Breda haar duim brak. Een flinke aderlating want de handige Van Dijk is bijna elke wedstrijd goed voor een doelpunt. Alecto had wèl het beste van het spel en verwierf veruit de meeste kan sen. Martine van Waveren had evenwel pech met «en inzet op de legguards van de doelvrouwe en met een schot net naast het doel. Ook Eugenie Westerduin faal de. Zij schoot na dertig minuten rakelings naast uit een strafbal die voortkwam uit de vierde Leiderdorpse strafcomer. In de blessuretijd van de eerste helft scoorde Deventer, tegen de ver houding in, uit de eerste straf comer die voortkwam uit een snelle counter. Mireille Roose boom schoot raak in de onge dekte rechterhoek: 0-1. Na de doelwisseling behoed de doelvrouwe Marieke Lips Alecto voor een grotere achter stand met een fraaie redding op de kop van de cirkel. De Deven ter verdediging kreeg het in het vrij harde duel gaandeweg al maar drukker tegen het jagende Alecto. Sylvia Karres stientte ge vaar met haar solo's en verdien de vrije slagen en strafcomers. Pas uit de negende korte corner sloeg Lydian Mentink de ver diende gelijkmaker in: 1-1. Het inhaalduel van LOHC met bezoeker Soest leverde de de Oegstgeester hockeysters de volle winst op (1-0). Het slome spel van Leiden in de doelpunt loze eerste helft was voor Soest niet genoeg om kansen te cre- eren. Het verhogen van het tempo in het tweede deel leidde voor LOHC tot meer mogelijk heden. Henriëtte Smit werd met een reboundgoal uit een veldsi tuatie matchwinnaar. In Amsterdam dolf midden moter Roomburg met 3-0 het onderspit tegen het op de voor laatste plaats staande AMVJ. De eerste helft was de Leidse ploeg iets sterker, maar de spitsen stonden niet op scherp. Verde- digingsfouten na de doelwisse ling werden Roomburg fataal. Dekkingsfouten en slecht uit verdedigen strafte AMVJ af met drie treffers. In Schoorl verloor Hisalis met 4-2 van Heerlijkheid, dat met louter veldtreffers op een 3-0 voorsprong kwam. Eén minuut voor de pauze bracht Pascale Terbee de ruststand op 3-1 na het omspelen van de uitlopende keepster. Na de hervatting bracht Petra Theunissen met een strafcornergoal Hisalis te rug in de wedstrijd. Heerlijkheid stelde de overwinning echter veilig na een met succes afge ronde uitval. vuist maken om deze achter stand weg te werken en moest zelfs toezien hoe Bert-Jan de Ridder de score verdubbelde. wers: 150. Binnen een kwartier was Albert van den Berg al gerust over de goede afloop van de wedstrijd tegen Leidsche Boys. Bernardus had zelf twee maal gescoord. Bovendien had ballenvanger Robin Dooze gedemonstreerd dat hij in uitstekende vorm ver keerde door een strafschop van Peter Kooien te stoppen. In de eerste klasse zaterdag bij de vrouwen nam Öegstgeest gedecideerd met 3-0 afstand van hekkesluiter Excelsior Pern is. Anneke van Brake! opende in de eerste helft de score op aangeven van Nicole van Eist. Meteen na rust dwong Tanine Luhay een eigen doelpunt all De definitieve genadeslag voor Excelsior kwam toen Annelies Oskam doorbrak en met een la ge voorzet Marianne van de Velde een opge legde scoringskans bood. lil de eerste klasse zondag een kleine tqaar belangrijke winst voor De Sleutels dat KFC '71 met 1-0 versloeg. Halverwege de eerste helft Jukte het Marielle Bavelaar te scoren. Zij rand de een mooi uitgespeelde aanval af. SJC had minder moeite met het dit seizoen niet sterk opërende Cabatiw dar speels met 5 -1 verslagen werd. Voor ritst werd het al 4-0 dank zij twee eigen doelpunten ontstaan uit corners van SIC en treffers van Debby van der Zalm en ("aria van der Niet. Pas nadat in de tweede helft .Petra van Steenvoorden de stand op 5-0 had gebracht kon Cabauw wat terug doen Docos was op dreef tegen hel toch niet te onderschatten Bloemhof dat met 4-0 werd in gepakt. Twee treffers van Marlies van Egmond hielpen Docos m de eerste helft verdiend aan de leiding, in de tweede helft kon een over heersend Docos de score rusug uitbouwen. Dit gefleurde via treffers van Fa by Vriesekoop, die een riskante terugspeelbal goed onderschepte, én Petra van der LLp, In de tweede klasse haalde Nieuwkoop een 3-1 overwinning op Wesiiandia, Voor rust ver zorgden Ellis Molenaar en Eugenie Bogaard de Nieuvvkoonse score. Nadat Wesilamlia in de tweede helft had legen gescoord, kwam Nieuw koop meteen sterk terug door vanaf de aftrap via Miranda Rijnbeek de marge meteen weer op twee goals te brengen

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 18