Fielemon geniet weer SJC viert bijna te vroeg feest Lugdunum doet een stapje terug Alphense Boys heeft net niet genoeg aan negen spelers Sport Geen plasje voor de bond Foreholte blijft steken in de blubber Punt voor gezapig Docos Stukje trainingsvlijt komt 'stiekem' UDWS goed van pas MAANL)AO 14 DbChMBbK 1W2 NEW YORK «AFP De Amerikaanse discuswerper Kamy Keshmiri loopt het risico levenslang te worden uitgesloten omdat hij geen gehoor heeft gegeven aan een oproep tot dopingcontrole Keshmiri Is ovcri gens al voor vier jaar geschorst omdat hij op 15 mei positief re ageerde bij een controle. Deze week werd de drievoudige Amerikaanse kampioen door zijn bond gewaagd zich binnen 48 uur te melden voor een controle. Enkele uren voor het verstrijken van de voorge schreven termijn meldde hij zich bij de universiteit van Ne vada, waar de arts Robert Basta de urinemonsters afnam Vol gens een woordvoerder van de Amerikaanse bond, loopt Keshmiri het risico van een levenslange schorsing omdat hij get*n gehoor heeft gegeven aan het verzoek tot cuntrole door de bond Ontsnapping in slotfase WASSENAAR HERMAN JOUSTRA SJC is weer boven Jan. De goud haantjes van Ben van Leeuwen kraaiden gisteren, na twee ne derlagen op rij, eindelijk weer eens victorie in de topper tegen Blauw Zwart: 2-3. Reden genoeg voor een uitbundig feestje, zou je zo zeggen. De heren staken echter na afloop de handen een tikkeltje bedremmeld in de lucht. Ze beseften nog maar nauwelijks dat ze op wonder baarlijke wijze waren ontsnapt. Dat het zo benauwd was ge worden, hadden ze geheel aan zichzelf te wijten. Want toen de wedstrijd nog aan de gang was, waren ze al aan het feesten ge slagen. Tien minuten voor tijd had de razendsnelle Remco Martens voor 0-2 gezorgd op aangeven van Kamil Yener en daarna was het dollen gebla zen. Zo miste Yener vrij voor doel nog een enorme kans en luid lachend discussieerde hij over zijn misser met enkele supporters op de tribune. Die instelling bleef niet zon der gevolgen. In de slotminuten kopte de kleinste man van het veld, Remco van der Kooij, twee maal ongehinderd raak voor Blauw Zwart: 2-2. De eerste keer uit een vrije trap van Marcel l'A- mi, de tweede keer nadat hij de buitenspelval van SJC had om zeild. Zo kwam boontje bijna om zijn loontje. Een flitsende uitval bezorgde in blessuretijd de overwinning toch nog bij de Noordwijkers. Piet Hazenoot stoomde op, leg de de bal breed op Richard Smit die onbedaarlijk hard uithaalde: 2-3. Dat was zuur voor Blauw Zwart, dat zich gistermiddag van zijn goede zijde liet zien en zeker een gelijkspel had ver diend. De trots van Wassenaar is liefhebber van verzorgd voet bal en heeft het normaal ge sproken niet zo op werkploe gen. Blauw Zwart speelt liever tegen een clubje, dat het ook van techniek moet hebben. De ploeg van Roel den Hartog besefte echter terdege dat er dit keer hard gewerkt diende te worden. Dat leidde tot een aan trekkelijk duel, met aan weers zijden levensgrote kansen. Rick Remmerszwaal (kopbal gestopt door invaller-doelman Giel Smit), Marco Lagerberg (kopbal op de lat), Remco van der Kooij (via de paal naast) waren in de eerste helft dicht bij een doel punt voor Blauw Zwart. Piet Hazenoot (stiftballetje over en knal net naast) was twee keer dicht bij een goal voor SJC. Remco Martens was de enige die voor rust doel trof. Na een afgeslagen aanval nam hij de bal ineens op de slof: 0-1 Het spel bleef ook na rust heen en weer golven. Remco van der Kooij had de gelijkma ker op zijn schoen, maar miste voor open doel. Martens gleed uit op het moment dat hij wilde uithalen. Toen de spits ver in de tweede helft wel doel trof. dach ten de Noordwijkers de klus ge klaard te hebben. Maar feestvie ren doe je pas, als er echt wat te vieren valt. Daar is SJC nu ook achter. Blauw Zwart-SJC 2-3 (0-1) 43 Mar tens 0-1, 80 Martens 0-2. 87 Remco van der Kooi) 1-2, 89 Remco van der Kooi| 2-2, 90 Richard Smit 2-3, Scheidsrechter Van der Els Toeschou wers 500 Geel Marcel l'Ami, Van Ha mert (Blauw Zwarl), Yener (SJC) Blauw Zwart: Ypey, Lubbe, Toine l'A mi, Van Hemert (Arno van der Kooij), Marcel l'Ami, Vermeulen, Lagerberg. Remmerzwaal: Naglegaal, Mark van der Kooi). Remco van der Kooi) SJC: Giel Smit, Peschier, Koeman, Do Haas, Van Kesteren, Pont, Richard Smit, Hubert, Hazenoot, Yener, Mar- VOETBALMEDEWERKER Terwijl Soccer Boys de winst vierde (3-4), verwerkte Lugdunum de teleurstelling. Be grijpelijk. De Kikkers hadden de hele wedstrijd goed gevoetbald, maar ze kregen niet waar ze recht op hadden. Het verlies was des te teleurstellender, om dat de aansluiting met de kop lopers gemist werd en ook in de periodetitelstrijd een stapje te rug gedaan moest worden. Het spelen tegen het verdedi gend ingestelde Soccer Boys is een moeilijke opgave, maar Lugdunum leek gisteren hard op weg de Bleiswijkse ploeg af te straffen. Maar waar Lugdunum de kansen niet be nutte, daar was het bij de gasten vrijwel altijd raak. Dat begon al in de eerste helft. De thuisclub, met opko mende backs en snel spel, kreeg kansen. Harm de Vos en Albert Siera zagen hun kopbal echter respectievelijk knap gestopt worden en naast gaan. Soccer Boys was de ploeg die met een voorsprong de rust inging. Bleiswijker Martiin Schmitz had de bal onder keeper Marcel IJzendoorn doorgeschoven. Het was illustratief voor de wedstrijd dat de doelman tot dan toe nog geen bal had gehad. Na rust zette de thuisclub de zaken recht. Binnen een kwar tier was de achterstand omge bogen tot 2-1. Harm de Vos gaf de Bleiswijkse verdediging eerst nog een waarschuwing. Hij speelde twee man en de keeper uit, maar zag zijn inzet op de lijn gekeerd worden. Cees van Tongeren was drie minuten la ter wel succesvol: 1 -1 Lugdunum ging door en Jtreeg loon naar werken. Cces van Tongeren en Harm de Vos bereidden de goal voor, Marco van der Broek was het eindsta tion. De Kikkers leken ook sim pel de winst veilig te stellen, maar het geluk en doeltreffend heid ontbraken. In de 21-ste minuut bijvoorbeeeld mikte Harm de Vos op de lat en raakte Marcel Prins in tweede instantie de bal niet goed. In de tien minuten tot het einde kreeg het „laffe zooitje", zoals trainer Ferry Nijhuis Soccer Boys omschreef, meer dan waar het recht op had. Bij de 2-2 tastte Marcel IJzendoorn mis, zoals hij dat ook deed bij de vierde treffer van de gasten. Bij het doelpunt van John Stra- ver, een schitterend schot van 30 meter, was de Leidse doel man kansloos. Lugdunum uitte de teleurstel ling over het scoreverloop in de nodige agressie. Na de door Cees van Tongeren benutte strafschop een discutbale pe nalty overigens vocht men om de bal, waarbij onvriende lijkheden de boventoon voer den. Scheidsrechter Pennings deed er dan ook goed aan door meteen na deze laatste treffer het slotsignaal te laten horen. Nu bleef net bij een 3-4 verlies alleen. Lugdunum - Soccer Boys 3-4 (0-2) 36 Mar1i|n Schmitz 0-1, 50 Van Tonge ren 1-1, 61 Van der Broek 2-1, 81 6ar1 van Dijk 2-2, 83 Straver 2-3, 88 Bart van Dijk 2-4. 90 Van Tongeren 3-4 Scheidsrechter Pennings Toeschou wers 250 Geel Marlen Schmitz (Soccer Boys) Lugdunum: IJzendoorn, Van As, Van Tongeren. De Rooy. Van der Broek, Verver, Brussee, Onslenk, Pnns (Re- del), De Vos, Siera Alfred Hitchcock had volgens Paul Bahlmann het scenario voor AJphense Boys - Tonegido (1-2) niet beter kun nen bedenken. De Alphense oefen- meester zag zijn formatie door scheidsrechter Nijboer voor het rust- signaal uitgedund worden tot negen man. Marcel de Jong en Pieter van Zoest kregen van de arbiter 'twee dom me en onnodige rode kaarten' voor ge houden. In de tweede helft bleef de ge havende Alphense equipe lang op de been. In de extra tijd moesten de Alp- henaren echter alsnog voor de gasten uit Voorburg buigen. Veel vingers wezen na afloop rich ting scheidsrechter Nijboer. De man in het zwart was volgens het Alphense kamp verantwoordelijk voor de onver wachte nederlaag. De leidsman kon echter weinig verweten worden. De zwarte Piet diende door de Alphenaren bij het duo Marcel de Jong en Pieter van Zoest neer gelegd te worden. Hal verwege de eerste helft kon De Jong, na een charge met gestrekt been op Eduard van der Star, als eerste het veld verlaten. Tien minuten later kfeeg Pieter van Zoest eveneens rood voor gehouden. De spits beging zijn bijna wekelijkse uitspatting deze keer op Voorburger René de Haas, nadat de bal de achter lijn al gepasseerd was. Vlak voor zijn uitsluiting had Pieter van Zoest de Alphenaren op voor sprong gebracht. Een ingestudeerde vrije trap werd door Peter Gerse voor het doel geslingerd, waarna de num mer 13 het speeltuig in het doel knikte. Tonegido-keeper Lemmy Stevens kreeg nog wel een hand achter de bal, maar pas nadat deze de doellijn gepas seerd was: 1 -0. Op slag van rust wist Tonegido de stand weer in evenwicht te brengen. Vanaf twintig meter knalde Patrick van Ruijven laag in de hoek ra,ak: 1-1. Twee minuten voor de gelijkmaker had Van Ruijven doelman Johan Garrelfs al een keer gewaarschuwd. De Alphense sluit post had de inzet van de Voorburgse spits via de onderkant van de lat het veld weer in zien springen. Na rust bleven de negen rood-witten opvallend makkelijk op de been. De Alphenaren opereerden met alleen Sander Beuk in de frontlinie. Het reste rende zevental kroop samen rondom het strafschopgebied van Johan Garrelfs. Tonegido had geen antwoord op het catenaccio van Alphense Boys. De Voorburgers hielden consequent vier man in de nabijheid van Beuk. De Leimuidenaar streed een eenzame en ongelijke strijd met de Voorburgse de fensie. Elf minuten na de hervatting werd Beuk voor zijn zwoegen beloond. In de linkerhoek van het strafschopgebied werd de spits door Jeroen Corver van de bal af gelopen. De door Nijboer toe gekende penalty werd door Marcel van Dijk over het doel gescholen. De arbeid van het negental leek na de misser van Van Dijk alsnog beloond te worden met een punt. In blessure tijd kreeg de Alphense formatie even wel de laatste klap te verwerken. Een half geblokt schot van Voorburger Tim mer hobbelde langs Garrelfs in het doel: 1-2. Alphense Boys-Tonegido 1-2. 31 Pieter van Zoest 1-0, 45 Van Rui|ven 1-1, 90 Timmer 1-2. Scheidsrechter Nijboer Toeschouwers 800 Rood De Jong (Alphense Boys) Pieter van Zoest (Alphense Boys) Geel Schultz, Corver (Tonegido), Van Di|k (Alphense Boys) Alphense Boys: Garrelfs, De Jong Koos van Zoest. Feldmann. Van DijkPannnussa Bakker, Van Wittmarschen, Macnack, Gerse Beuk (Ing) Pieter van Zoest VOORHOUT ERIK VAN DOP VOETBALMEDEWERKER Foreholte wilde liever niet spe len. HMSH wilde liever niet spe len. De consul van de KNVB vond het onverantwoord om te spelen. Toch werd de wedstrijd Foreholte - HMSH, die volko men terecht door de bezoekers met 1-3 werd gewonnen, niet afgelast. Hoe kan dat nu? Heel simpel eigenlijk: De ge meente Voorhout wil geen geld spenderen aan het opknappen van een voetbalveld en doet daarom alle mogelijke moeite om aan te tonen dat de speel- wei zo slecht nog niet is. Een gering aantal afgelastingen vor men daarbij een perfect bewijs. Dus stuurde de gemeente een 'expert' die kwam vertellen dat het niet erg is als je vijf centime ter wegzakt in de blubber. Dat was dus onzin. Al na vijf minu ten moest doelman Johan Keus van Houd Moedig Stand Den Haag een uitlooppoging name lijk met een blessure bekopen. Het mag een klein wonder he ten dat het bij dit ene letsel bleef. De onvrede met de door de gemeente geadviseerde en door scheidsrechter Govers overge nomen beslissing werkte niet door op de wedstrijd. Natuurlijk was het bijna onmogelijk een aanval op te zetten, maar na een saaie eerste helft waarin ie dereen moest wennen aan de (afwezigheid van een) onder grond werd er toch een leuke tweede helft getoond. Hoewel Foreholte ook wel een paar kansen kreeg, was de bezoekende ploeg technisch duidelijk beter en gevaarlijker. Met name Dennis Schroevers was een lust voor het oog. Met talrijke technische hoogstandjes zorgde hij continu voor paniek bij de thuisclub. Waarschijnlijk ook bij grensrechter Ben van Kesteren, want hij vlagde mee- dere malen dubieus voor bui tenspel. Onder andere bij het tweede doelpunt van HMSH. Op het moment dat Michel Wareman werd weggestuurd stond hij ze ker geen buitenspel en Govers keurde het doelpunt van Her man Thomassen dat volgde na de voorzet dan ook terecht goed. Via Marcel Luynenburg kwam Foreholte nog wel terug tot 1-2, maar meer dan een stuiptrekking was dit niet. Er werd wel getracht druk uit te oefenen, maar de titelkandidaat uit Den Haag was verdedigend solide en brak uit met mes scherpe counters. Schroevers pikte daarbij nog een doel- puntje mee, de andere levens grote kansen werden door de uitblinkende doelman Ralph van der Hulst onschadelijk ge maakt. Een terechte nederlaag der halve waar echter niet te dra matisch over gedaan hoeft te worden. Handhaving in de tweede klasse zou al mooi zijn voor Foreholte. Toch kan het misschien nuttig zijn enige rou tiniers te vervangen en wat nieuwe gewassen aan te plan ten. Het veld is immers toch al omgeploegd. Foreholte-HMSH 1-3 (0-0). 51. Belt- velzen 0-1, 58. Herman Thomassen 0- 2. 64. Luynenburg 1-2, 74, Schroevers 1-3. Scheidsrechter Govers. Toe schouwers: 200. Geel: Roffelsen, Uljee (Foreholte). Foreholte: Van der Hulst; Deutekom, Verhart, Vogelzang, Roffelsen; Van Duin, Fred Arroyo, Luynenburg; Ton Ar royo, Uljee, Van Rijn (Van der Voort). Docos heeft zichzelf al vaak in de vingers gesneden. De Leidse ploeg denkt geregeld er al te zijn, terwijl er nog een helft te gaan is. Ook gisteren was dat het geval uit bij Nieuwkoop (2- 2). Docos had in de eerste 45 minuten het beste van het spel, maar verzuimde meer dan één treffer te produceren. Na de rust kreeg Nieuwkoop de kans om terug in de wed strijd te komen door de gezapi ge houding van de Leidenaren. Het resulteerde in een 2-1 stand, waarna de thuisploeg met allerlei middelen probeerde deze stand zo te houden. Twee minuten voor het einde was Paul Dirkse hiervan het slacht offer toen hij alleen door was en letterlijk door Nieuwkoper Mul der uit de wedstrijd werd ge schopt. Docos kreeg echter wel de verdiende gelijkmaker. In de laatste minuut kopte Hans van Marwijk schitterend in. Nieuwkoop - Docos 2-2 (0-1) 29 Stuif zand 0-1, 58, Van Steijn 1-1, 70. Fauth 2-190. Hans van Marwi|k 2-2. Scheids rechter: Van Veen. Toeschouwers. 200. Geel: Kuyf, Fauth, Van Koert en Van Steijn (allen Nieuwkoop). Rood: Mulder (Nieuwkoop). Marcel van den Burg probeert een tackle te ontwijken. De spits van Roodenburg bleef gisteren droog staan, maar zijn ploeg won wel. FOTO HENK BOUWMAN Een magere 1-0 overwinning kan wonderen verrichten. Roodenburg-trainer Eelco Fielemon had in de week voorafgaande aan de wedstrijd tegen het Schiedamse Hermes DVS nog pittige kritiek op de instelling van enke le selectiespelers. Gisteren won zijn op enkele posities gewijzigde team weer eens. Reden voor Fielemon om ge matigd positief de toekomst tegemoet te treden. Niet dat de trainer zich blind staart op resultaten. Fielemon had enkele poppetjes op een andere plaats gezet en die mu taties pakten goed uit. Paul Pi- kaar is de nieuwe laatste man, Peter Pret speelt centraal op het middenveld en aan de zijkanten moeten de teruggehaalde Ri chard Gottmer en Fred Ouwer- kerk de middenlinie meer 'body' geven. Voor Patrick Heij- mans was er een plaatsje inge ruimd op de reservebank. Hij is één van de spelers die het er volgens de trainer op zondag nog wel eens bij laten zitten. Al na twintig minuten verving Heijmans de geblesseerde Luc Kok. Fielemon verklaarde na af loop zelfs dat hij had genoten. „Eindelijk konden we weer eens druk uitoefenen. Met Peter Pret op het middenveld worden on ze spitsen meer in het spel be trokken. Voorheen stonden ze nogal geïsoleerd." Opvallend was dat juist Peter Pret voor het enige doelpunt zorgde. Vlak na rust kopte hij bij de eerste paal de bal na een voorzet van Pa trick Kamperveen achter doel man Hans Eggelmeijer. De grote winst voor Rooden burg dat geen beroep kon doen op Peter Kruit, Peter van den Burg en Ron van der Lin den was dat het de wedstrijd van begin tot eind redelijk on der controle had. Het spel was niet om de vingers bij af te lik ken, maar de thuisclub blonk uit in onverzettelijkheid en de gelijkheid. Daarbij creëerde de Kooiclub zelfs een behoorlijk aantal scoringskansen. Voor rust, toen de wedstrijd nog gelijk op ging, had Marcel van den Burg op aangeven van Peter Pret eigeniijk moeten sco ren. In vrijstaande positie enke le meters van het doel trof de spits echter de paal. De Schie dammer Hans Droge deed hem dat na, zoals hij eerder na een misser van Kok doelman Marcel Vink hij trok tijdens de wed strijd de trainingsbroek uit om die later toch maar weer aan te trekken op zijn weg vond. In de tweede helft was de wedstrijd na het doelpunt van Peter Pret een eenzijdige verto ning. Hermes DVS kwam er nauwelijks aan te pas. Rooden burg verzuimde echter door middel van een tweede treffer het duel voortijdig te beslissen. Mogelijkheden daartoe waren er wel degelijk. Zo miste Kam perveen in vrijstaande positie het Schiedamse doel. De bezoekers uitten hun frus tratie in het plegen van veel overtredingen. Met Roberto Lindenberg in de hoofdrol. Hij presteerde het om in tien se conden Mark Helder twee keer hard onderuit te kegelen. Maar ook het fysieke geweld bracht de Leidenaars niet van hun stuk. Fielemon: „Als ik na de winterstop weer veertien spelers tot mijn beschikking heb, dan moet het mogelijk zijn om met een sterk elftal het seizoen af te maken." Het is weer koek en ei op Noord. Roodenburg - Herme9 DVS 1-0 (0-0) 51. Peter Pret 1-0 Scheidsrechter Mar tin. Toeschouwers: 200 Geel: Linden- berg, Baert en Hazenbroek (Hermes DVS). Roodenburg:Vink; Barends, Pikaar, Rob Pret (Buyn). Kok (Heijmans); Gott mer, Peter Pret, Ouwerkerk; Helder, Van den Burg, Kamperveen NOORDWÜKERHOUT» MAARTEN WIGGERS MEDEWERKER UDWS gaf gedurende de eerste tachtig minuten niet thuis. Wonder boven wonder kwam het deze vervroegde winterslaap ongeschonden door. Pas daarna werd het wakker. WSB had geen rekening gehouden met deze wederopstanding en werd in het Leidse slotoffensief door twee fraaie acties op een 0-2 ne derlaag getracteerd. De eerste treffer ontstond na een overtreding even buiten het zestien-metergebied. Ronald Jansen leek de vrije trap te gaan nemen, maar stapte over de bal. Vervolgens was Wim de Roo aan de beurt, maar ook hij liet de bal in het voorbijgaan liggen. Toen verscheen, zeer verras send, Arno l^ancel, die de bal in de rechterhoek achter keeper Michel van Haren knalde. Al met al een mooi stukje trai ningsvlijt waar de WSB-verde- diging geen antwoord op had. Nog voor het slotsignaal werd de 'Bavo-achterhoede' nog maals te grazen genomen. Ro nald Mink was op rechts ieder een te slim af en zorgde voor een 0-2 eindstand. Maar twee punten voor UDWS, dat was te veel van het goede. En de Leide naars waren ook niet te laf om dat toe te geven. Voor rust had WSB ontelbare mogelijkheden om de score te openen, maar op de één of an dere manier wilde de bal er maar niet in. Kansen van 'steltenloper' Jacco van Wierin- gen, Sander en Paul Warmer dam en Marco Zandvliet stuit ten stuk voor stuk op de sterk keepende Ron Sinteur. De roep om de Theo Aanhane werd groot, toen na de thee de teller nog steeds op nul stond. De van een hamstring-blessu re herstelde spits mocht van trainer Paul van der Zwaan het laatste half uurtje het veld in om het karwei te forceren. Nog geen vijf minuten na zijn com petitierentree was Aanhane dicht bij zijn missie: van ruim twintig meter raakte zijn 'pegel' de paal. Daarna was het over. De wedstrijd bloedde dood. Een nul-nul gelijkspelletje leek de meest voor de hand liggende oplossing. Het liep zoals gezegd heel an ders af. UDWS nam stiekem een zege mee uit Noordwijkerhout. Van de Leidenaars scoorden al leen keeper Ron Sinteur en Ro nald Mink een voldoende. De 'doelman met de lange manen verdiende die voor zijn solide keeperswerk en de kastanjerode Mink omdat hij de enige UDW- S'er was die er negentig minu ten lang zin in leek te hebben. WSB - UDWS 0-2 (0-0). 80 Lancet 0- 1, 87, Mink 0-2. Scheidsrechter: De Ronde. Toeschouwers: 450. Geel. Jan sen (UDWS). WSB: Van Haren; Van der Berg (De Groot) Nulkes, Valkema, Paul War merdam, Zandvliet, Duivenvoorde, Par- levliet, Van der Meer (Aanhane); San- der Warmerdam, Van Wieringen. UDWS Sinleur; Ben de Roo, Robert de Roo, Dros, Van Breugel, Lancel, Van der Weyden (Mandil), Harteveld; Mink, Jansen, Wim de Roo. FOTO HENK BOUWMAN Ben de Roo (UDWS) en Paul Warmerdam (WSB) schoppen een gat in de lucht.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 17