Sport Bezigheidstherapie in Zeist Wereldtitel Sao Paulo 'We vinden heus wel weer een hal' Voorzitt Voorzitter boos Eelman na 17 jaar weg bij Noordwijk MAANDAG 14 DECEMBER 1992 15 Ajax op bezoek bij Quick Boys katwijk* Ajax komt op woensdag 6 januari naar Nieuw Zuid voor een oefenwedstrijd tegen Quick Boys. De Amsterdammers hebben beloofd met de voltallige hoofdmacht te komen. Het du el begint om 19.30 uur. Morgenavond om half acht oefenen de Katwijkers tegen eerste-divisionist Haarlem. Sanders en Piket weg bij UDWS leiden Voorzitter Wil Sanders en secretaris Henk Piket zijn met onmiddellijke ingang uit het bestuur van UDWS gestapt. Mor gen wordt bij de Leidse derdeklasser een vergadering de vervangers van het opgestapte duo aan te wijzen. Vermeulen stopt bij FC Rijnland leiden FC Rijnland moet op zoek naar een nieuwe trainer. Cees Vermeulen, de huidige oefenmeester van de afdelingsclub, heeft te kennen gegeven aan het einde van dit seizoen een punt te zetten achter zijn activiteiten bij de Morschclub. Vermeulen was eerder werkzaam bij UDWS en ZLC. Marcel Valk opnieuw geschorst den haag Voor de derde keer binnen korte tijd is Marcel Valk disciplinair gestraft door de leiding van ADO/Den Haag. De Ha- zerswoudenaar bezorgde ploeggenoot Edwin Hermes tijdens de training van jongstleden donderdag een blessure. Trainer Nol de Ruiter hield hem daarom buiten de ploeg voor de wedstrijd van gisteren tegen VW (1-0). Oud-UVS'er Valk werd al eerder ge schorst wegens aanvaringen met De Ruiter en Mark Wotte, de trainer van het tweede elftal. Radjin de Haan naar Eindhoven haarlem Radjin de Haan en Eindhoven willen op korte termijn de knoop door hakken wat betreft de overgang van de 21 -jarige voetballer van FC Lisse naar de Brabantse eerste-divisieclub. De Haan is vandaag in Eindhoven om contractbesprekingen te voe ren met de leiding van de profclub. De in Haarlem woonachtige aanvaller denkt zelf op het Financiële vlak tot een akkoord te ko men met Eindhoven. De duur van het contract en de huisvesting in Eindhoven zijn nog discussiepunten. Rood na discriminerende opmerking Een onverkwikkelijk incident wierp gisteren een smet op de af delingswedstrijd tussen VNA en FC Rijnland (0r2). Na de eerste helft maakte Hans de Kruyff van de bezoekende ploeg op weg naar de kleedkamer een discriminerende opmerking aan hét adres van tegenstander Ruud Wüller. Deze accepteerde dat niet en sloeg De Kruyff. Scheidsrechter Peters bestrafte beide spelers met een rode kaart. „Het waren behoorlijk racistische opmerkingen tegenover een donkere speler van VNA", aldus de arbiter. „Ik heb dingen ge hoord die niet door de beugel kunnen. Wat? Dat kan ik niet zeg gen. Dat zou niet eerlijk zijn tegenover de betrokken spelers. Maar ik zal het wel in een rapport aan de KNVB melden." Beide spelers warén gisteren niet voor commentaar bereikbaar. Barcelona verslagen in 'droomfinale Tele Santana mag zich eindelijk wereldkampioen noemen. De Braziliaanse grootmeester onder de trainers kreeg het succes waar hij al jaren recht op had. Sao Paulo versloeg Barcelona in het jaarlijkse wereldtitelgevecht om de Toyota Cup met 2-1. Jo- han Cruijff sprak vol bewondering over zijn colle ga: „Als mijn elftal dan toch eens moet verliezen, dan graag tegen zo'n klasseploeg". Sao Paulo en Barcelona voerden voor de 60.000 toeschouwers een voor het moderne voetbal uniek schouwspel op. Eindelijk kon een als droomfinale aangekondigde wedstrijd aan de ho ge verwachtingen voldoen. Beide ploegen kozen vanaf de aftrap voor de aanval en bezondigden zich niet aan hard spel. Waarschijnlijk hadden de Japanse toeschouwers niet door hoe zeldzaam zoiets tegenwoordig is. De Braziliaanse aanvallers Palinha, Rai en oud-international Muller (terug na een mislukt avontuur bij Torino) verrasten de Catalaanse defensie met scherpe combinaties. In de zevende minuut was Rai, de 27-jarige broer van Socrates, al dicht bij een treffer. Cruijff was blijkbaar overbluft door de moedige Brazilianen. Hij paste meteen zijn ploeg aan. De verrassend opgestelde Richard Witschge moest als een verkapte linkerverdediger fungeren, ter wijl Ronald Koeman geen toestemming kreeg om in te schuiven bij balbezit. Hristo Stoichkov leek in de twaalfde minuut een einde te maken aan de aspiraties van Sao Paulo. De Bulgaar verraste de onzekere doelman Zetti met een schot van dertig meter. Met deze voltreffer kandideerde de top scorer zich nadrukkelijk voor de onderscheiding 'Europees Voetballer van het Jaar'. De Brazilianen lieten zich niet van de wijs brengen en waren een minuut later na een fraaie combinatie al dicht bij de gelijkmaker. Zubizarre- ta redde attent op een inzet van rechtsback Cafu. Daarna moest de doelman een verraderlijk schot Ronaldo Luiz over het doel boksen. De Zuidame- rikaanse kampioen kwam in de 28ste minuut op gelijke hoogte, nadat Muller zijn bewaker Ferrer had uitgespeeld en Rai was ontsnapt aan de aan dacht van Koeman en Witschge. Vijf minuten la ter haalde Ferrer een fraaie lob van Muller van de lijn. Na de hervatting ontpopte Sao Paulo zich tot een waardige wereldkampioen. Het legde Bar celona op de pijnbank en verzuimde afstand te nemen van de Europese kampioen. Palinha, Rai, Muller en de als een jongeling spelende veteraan Cerezo dwongen Zubizarreta tot enkele fraaie sa ves. Twaalf minuten voor het einde bezegelde Rai dit veldoverwicht met een schitterende directe vrije trap: 2-1. REDACTIE: HERMAN JOUSTRA Ajax op bezoek bij Quick Boys wijk* Ajax komt op woensdag 6 januari naar Nieuw Zuid ir een oefenwedstrijd tegen Quick Boys. De Amsterdammers hebben beloofd met de voltallige hoofdmacht te komen. Het du- De Bulgaar Hristo Stoichkov wordt na zijn voltreffer door zijn ploeggenoten bejubeld. Barcelona verloor overigens met 2-1 van Sao Paulo. foto afp voorhout rob van der zanden In sporthal De Gaasbak te Voor hout was het gisteren een zon dag zoals alle andere. Handbal vereniging Noorlander/Bollen streek kijkt de dood in de ogen, maar van een grafstemming is weinig te bespeuren. Het scena rio voor de thuiswedstrijd van dames 1 tegen UVG uit Schie dam verraadt op geen enkele manier dat de club achter de schermen vecht voor haar le ven. Alles gaat zijn gangetje. Crisis, hoezo crisis? Maar de schijn bedriegt. De details spreken voor zich. Er is vandaag opeens geen program ma-boekje meer. Een supporter valt binnen met de mededeling dat er 'vreemd genoeg' geen af Frank Rijkaard is tegen Turkije één van de man dekkers van Oranje. „Met Ronald Koeman daarach ter", liet Dick Advocaat za terdag na afloop van een trainingspartijtje tegen Jong Oranje alvast weten. De bondscoach lichtte daarmee een tip op van de sluier die hij tot woensdag over het Nederlands elftal laat hangen. Aan het potje tegen Jong Oranje moeten volgens Advocaat geen conclusies worden verbon den. „Het vormde een on derdeel van de trainings stage. Het ging erom lekker bezig te zijn. En dat is ge lukt." zeist «jan mennega gpd-verslaggever Conclusies kunnen er ook moeilijk verbonden worden aan het partijtje in Zeist. Daarvoor was Oranje zaterdagmiddag te zeer gekortwiekt. Zeven legio nairs hadden elders in Europa nog competitieverplichtingen. En met uitzondering van Ro nald Koeman, die in Tokyo het Braziliaanse Sao Paulo met de wereldbeker voor clubteams aan de haal zag gaan, streken alle 'buitenlanders' vanmorgen met een gevoel van tevreden heid en blessurevrij op Schiphol neer. Wouters Jan Wouters sloot met Bayern München de eerste helft in de Bundesliga af als koploper. De Zuidduitse club speelde zater dag met 1-1 gelijk tegen Schal- ke '04 en de voorzet waaruit de gelijkmaker ontstond was af komstig van de voet van Wou ters. Marco van Basten en Frank Rijkaard verstevigden met AC Milan de toppositie in de Serie A. Ancona werd simpel met 2-0 aan de kant gezet; Van Basten fiches hingen in het dorp. Er wordt gefluisterd, ledereen heeft de krant gelezen. Het zal toch niet zo zijn dat de gemeen te met één veeg de handbal sport in het knusse dorp weg poetst? Dat lijkt de meeste aan wezigen toch al te grijs. Afgelopen vrijdag besloot de gemeente Voorhout om hand balvereniging Bollenstreek de toegang tot sporthal De Gaas- bak te ontzeggen. Per 1 januari 1993 zijn alle gemeentelijke ac commodaties verboden terrein voor Bollenstreek. Oorzaak: een huurschuld van 40.000 gulden. De hele vereniging zit met de brokken. Contributie Op deze zondagmiddag hopen de leden iets meer duidelijkheid Bondscoach Dick Advo caat schreeuwt vanuit de dug-out zijn aanwijzingen het veld in. foto anp hoefde alleen de eerste helft te spelen. Aron Winter won met Lazio Roma met 3-1 van Inter Milan; Winter nam het tweede doelpunt voor zijn rekening. Pe ter van Vossen hield met An- derlecht één punt over aan de topper tegen Club Brugge (0-0). En Eric Viscaal snoepte met AA Gent eveneens een punt weg bij Boom (1-1). Aangezien Advocaat zaterdag over niet meer dan negen inter nationals, onder wie twee kee pers, kon beschikken, besloten hij en Rinus Israel, de coach van Jong Oranje, met tientallen te gen elkaar aan te treden. Om aan tien veldspelers te komen, werd het 'grote' Oranje aange vuld met Alex Pijper van FC Groningen en Marco van Hoog- dalem van het Waalwijkse RKC. te krijgen. Hoe kon het zo ver komen? Waarom is er nooit eer der aan de bel getrokken? Wat is er met de contributie gebeurd? Waar moeten de spelende leden straks heen? Naar de Vespo-hal in Nieuw Vennep, waar de club ook al 18.000 gulden huur schuld heeft? Hoe gaat dit alle maal verder? Bestaat Bollen streek na 1 januari nog wel? Het bestuur heeft veel uit te leggen. Maar een signaal komt er niet op deze trieste dag. Zelfs geen schriftelijke mededeling. Aan de bar staat Voorhouter Cock Abbink. Met ingetogen woede geeft hij zijn mening. „Het is doodzonde dat deze vereniging zo naar de kloten wordt geholpen. Jaren geleden heb ik dit aan zien komen. Er is hier met geld gesmeten voor Het Nederlands elftal, dat de trainingsbroeken aan hield, won het partijtje van twee maal 25 minuten na een 0-0 rust stand uiteindelijk met 2-0. Rob Witschge en Marco van Hoog- dalem waren de schutters. Het Nederlands tiental begon met Stanley Menzo tussen de palen, na de doelwisseling werd hij afgelost door Ed de Goey. Maar of de Ajacied, dan wel de Feyenoorder in Istanbul onder de lat staat, gaf Advocaat zater dag nog niet prijs. „De kee pers", liet hij weten, „krijgen dat maandagavond laat van mij te horen. Dat Menzo tegen Jong Oranje begon en in de rust ver vangen werd door De Goey, zegt niks. De volgorde had net zo goed andersom kunnen zijn.' eredivisie-handbal. Nu moet de vereniging bloeden. Mijn doch ter speelt in een lager team. Waar komt zij nu terecht? Ze mag haar eigen hal niet meer in. Ja, dat soort dingen moet ik in de krant lezen. Van een be stuur hoor je hier nooit wat. In het clubblad heb ik nog nooit een stuk gelezen over wat voor geldproblemen dan ook. Het is te gek voor woorden wat hier gebeurt." Het is de mening van één man, gedeeld door velen. Topsport In tegenstelling tot het bestuur van de vereniging zijn de be stuurders van de topsporttak binnen De Bollenstreek wel aanwezig. Han van Delft is voorzitter van de 'Stichting tot bevordering van tophandbal in Roodenburg yf -1 Roodenburg vierde I het 65-jarig bestaan niet alleen met een druk bezochte reünie, maar ook met een overwinning van 1 -0 op Hermes „En het is ook niet zo", ver volgde de 'kleine Generaal', „dat Menzo zeker speelt omdat ik hem anders niet zou hebben geselecteerd. Ik ga ervan uit dat iedere speler die ik selecteer, bereid is op de reservebank te gaan zitten. Bij de pupillen wil je geen reserve staan, maar hier zijn we op professioneel niveau bezig. Het sterkste elftal moet spelen." De 29-jarige Menzo vindt Oranje met hem onder de lat het sterkst. Daaraan kan de blunder die hij twee maanden geleden maakte in de WK-kwa- lificatiewedstrijd tegen Polen (2- 2) niets veranderen. „Natuurlijk, ik heb toen een fout gemaakt, maar that's it. Iedereen maakt fouten, ik ook, maar ik heb toen misschien ook wel een punt ge- de Bollenstreek'. De stichting staat los van de vereniging en is verantwoordelijk voor het eerste dames-team. Hij kent de pro blemen, maar is door niemand op de hoogte gebracht van ge meentelijke sancties. Hij distan tieert zien bovendien nadrukke lijk van de geldproblemen. In de eerste plaats omdat hij pas en kele maanden voorzitter is (de schulden zouden nog van het vorige seizoen dateren) en fn de tweede plaats omdat de stich ting losslaat van de vereniging en naar eigen centen beheert. Van Delft: „Het eredivisie team komt hier wel weer bo venop. Wij zijn al bezig met sponsors. Voor de thuiswedstrij den vinden we heus wel weer een hal." FC Lisse FC Lisse speelde za terdag wat laat voor Sinterklaas. Noordwijk deed er zijn voordeel mee en voegde een belangrijk punt aan het totaal toe red (doelt op de redding vlak voor tijd op de inzet van Wlodi Smolarek). Ruud Gullit, als enige spelend in een afgeknipte trainings broek, opereerde tegen Jong Oranje als rechtsbuiten. De te ruggekeerde 'verloren zoon', af gelopen woensdag met AC Milan tegen PSV nog voortijdig afhakend met kramp in beide kuiten, werd zaterdagmiddag niet gekweld door lichamelijke ongemakken. Gullit, bij wie op nieuw aan het licht kwam dat hij wedstrijdritme ontbeert, viel op met twee daverende schoten tegen het houtwerk. „Het was een nuttig oefenpartijtje", oor deelde hij, ,,ik heb veel gelopen. Het was alleen jammer dat je niet goed kon dribbelen omdat het veld loodzwaar was." Luba Leiden yf De basketballers 2 I van Luba Leiden hadden onverwacht een weekend vrij. Tegenstan der Kimbria trok zich terug uit de competitie noordwijk gert-jan onvlee John Eelman stopt aan het eind van dit seizoen bij Noordwijk. De Haarlemse oefenmeester heeft er dan in totaal zeventien seizoenen opzitten bij de zater dageersteklasser. Wat Eelman betreft had die periode nog wel met een of meer jaargangen uitgebouwd mogen worden. Desondanks besloot de Haarlemmer de eer aan zichzelf te houden en meld de hij de spelersgroep vorige week donderdag dat hij zou ver trekken. Eelman: „Ik hoor de laatste tijd veel te vaak geluiden dat het met Noordwijk slecht gaat, omdat ik er al zo lang aan het werk ben. Onzin natuurlijk, maar je hebt er wel mee te ma ken. En dan mag ik als trainer gewend zijn aan kritiek, het kan ook overdreven worden. En dat is dit jaar duidelijk gebeurd." De oefenmeester doelt daar mee onder meer op de 'open brief die een maand geleden in het Noordwijkse het levenslicht zag. Daarin stelden verontruste leden John Eelman min of meer verantwoordelijk voor de slech te prestaties van Noordwijk dit seizoen en werd ook een op roep gedaan om in het eerste team meer atimte te reserveren voor 'echte' Noordwijkers. Een brief die vanavond ongetwijfeld tijdens de algemene ledenver gadering van Noordwijk aan de orde zal komen. Eelman, die vorig jaar al met de gedachte speelde om te ver trekken („Toen hen ik door een aantal spelers overgehaald om er nog een jaar aan vast te plak ken") is vast van plan door te gaan als trainer. „Maar ik heb no^geen contacten met andere Zoals het bestuur van Noord wijk die contacten eveneens niet zegt te hebben. Voorzitter Leen Korbee. zaterdag: „Neen, het bestuur heeft het nog niet over een eventuele opvolger ge had. Laat staan dat we al con tacten zouden hebben gelegd. We oriënteren ons nog, zoals dat zo mooi heet." Als het aan een aantal Noord wijk fans ligt, is de nieuwe trai ner wel al bekend. Ruud Brö- ring, zaterdag met FC Lisse te gast op de Noordwijkse Duin wetering, is wat hen betreft de aangewezen persoon om Eel man volgend seizoen te doen vergeten. De ex-spits van Noordwijk, die ook nog eens ja ren als jeugdtrainer de A-junio ren van de roodwitten onder zijn hoede had, neemt toevalli gerwijs net deze week zijn toe komst bij FC Lisse met het be stuur van de fusieclub door. Een snel een-tweetje zou dus tot de mogelijkheden behoren. Brö ring wil daar zelf niets van ho ren. „FC Lisse handelt de zaken uiterst correct af, dus doe ik dat ook. Wanneer ik zekerheid heb" over m'n eventuele toekomst bij Lisse? Vrijdag ga ik op winter sport. Dan wil ik wel weten waar ik aan toe ben. Dan zit ik tenminste rustig onder die boom." NU VOLOP SCHflflTSCN! €en welkom geschenk onder de kerstboom o.a. Bauer,'Viking, Kluunschaats. Nu speciale eindejaars- aanbieding. voorhout Volgens Ton van Born, voorzitter (ad interim) van handbalvcreni ging Noorlander/Bollenstreek, heeft de gemeente Voorhout zijn club enorme schade berokkend. „Wij zijn een cliënt van de ge meente en hebben een schuld. De gemeente gaat met die informa tie naar de media, zonder dat wij zelf op de hoogte worden ge bracht. Dat noem ik onbehoorlijk bestuur," zegt Van Born. De tijdelijke praeses zei gisteravond nog steeds geen officiële re actie van de gemeente te hebben ontvangen. Wel stuurden ge meente-ambtenaren naar deze krant afgelopen vrijdag een fax met daarin de mededeling dat de club een huurschuld heeft van 40,000 gulden en om die reden per 1 januari 1993 niet meer in sporthal De Gaasbak mag spelen en trainen. Van Born ontkent niet dat Bollenstreek met financiële problemen kampt. „Maar een oplossing daarvoor wordt nu door de gemeente geblokkeerd. Ik hoor bedragen van 40.000 gulden en 70.000 gulden. Ik wil nog wel eens zien of die kloppen. Maar ze liggen al in de pers, dank zij de gemeente. Gaat dat met alle debiteuren van de ge meente Voorhout zo? Mooie boel wordt dat." Van Born (hij is ook nog penningmeester van het Nederlands Handbal Verbond) vindt de werkwijze van de gemeente 'uniek'. „Als de gemeente de deur van sporthal De Gaasbak dicht wil gooi en, respecteren wij dat. Misschien betekent dat het einde van Bol lenstreek. Dat zou kunnen. Dat beslist het bestuur niet, de gemeen te niet, maar de leden."

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 15