Sport Gullit stopt energie in Oranje "Naast me viel de Jackpot en een auto." 'Het gaat echt goed met me' -{Tolland Casino Krajicek verliest oersaaie partij AMBITIEUZE OEFENMEESTER ZATERDAG 12 DECEMBER 1992 >B ONDERWATER Fortuna - Ajax niet voor winterstop stTTARDDe eredivisiewedstrijd Fortuna Sittard - Ajax zal niet meer voor het begin van de winterstop worden gespeeld. De wedstrijd gaat op vrijdag 18 december niet door. Een aantal Aja- cieden maakt deel uit van de selectie van het Nederlands elftal, dat twee dagen eerder het WK-kwalificatieduel in Turkije af werkt. Ferry Nijhuis blijft bij Lugdunum leiden Lugdunum en Ferry Nijhuis zetten hun samenwerking voort. De trainer van de Leidse zondagderdeklasser verlengde zijn contract met twee jaar. Zijn collega Bert Kort gaat nog een jaar door bij Teylingen. Meerburg moet op zoek naar een nieu we trainer. Frank van Dam, bezig aan zijn vierde jaar, verlaat de Zoeterwoudse zondagvierdeklasser aan het einde van dit sei zoen. Albert van der Berg keert Bemardus na vijfjaar de rug toe. Internationaal zaalvoetbaltoernooi leiden De zaalvoetbalvereniging Bax uit Voorhout organiseert op zondag 27 december in Sporthal De Gaasbak een internatio naal zaalvoetbaltoernooi. Naast gastheer Bax en sterke regionale ploegen zoals McDonald's en Boerenburg, zullen bovendien de W Haarlem en twee Belgische zaalvoetbalteams, ZVK Ford Ge nk en ZVK Sint Truiden, in Voorhout aantreden. Het toernooi begint om 10.00 uur. SCOREBORD BUITENL. VOETBAL Driebanders Sport verliezen in Zeist Zeist* De driebanders van Sport/Aram uit Oegstgeest hebben de laatste wedstrijd voor de winterstop met 3-5 verloren van Zeistse Victoria. Alleen Bob van Ingen Schenau (20-ll/45;0.689) kwam tot winst. Hein Jan Salman (30-30/45; 0.666) deelde de punten. Gijs van Hage (16-30/46; 0.347) en Ron van Leeuwen (9-20/42; 0.214) verloren. Door dit resultaat bivakkeert Sport/Aram met zes punten uit tien duels in de onderste regionen van de derde divisie. Volleybalsters RVV naar derde plaats leiden De vrouwenploeg van volleybalvereniging RW is in de districtscompetitie drie punten rijker. Zovoc 2 werd in Zoeter- meer verslagen. De eerste set ging verrassend naar Zovoc (15-8). Via scores van 3-15,11-15 en 6-15 pakte RW alsnog de volle winst. RW schuift door dit resultaat van de zevende naar de ge deelde derde plaats op. Ook in de rayon-competitie werd ge speeld. De mannen van Ridderveld verloren in Leiderdorp kans loos van DVO (3-0). Het vrouwenteam van Blok '77 bleek in Kat wijk niet opgewassen tegen Orion: 0-3. Het is nu meer dan ooit de moeite waard om een kansje te wagen op uw favoriete Jackpot automaten. Want met een beetje geluk kunt u niet alleen de gewone Jackpot trekken, maar ook de Mystery Jackpot En dat betekent dat u achter het stuur kunt kruipen van een gloednieuwe auto. De Mystery Jackpot in Holland Casino Scheveningen is namelijk aangesloten op het ge hele park in de Jackpotclub. Alle reden dus om 'n kansje te wagen op één van uw favoriete Jackpot automaten. Wie weet, komt u niet alleen uw ogen tekort in Holland Casino Scheveningen maar straks ook achter het stuur van uw nieuwe bolide. GEVERS DEYN00TPIEIN 30. TEL.: 070-3512621. In de Holland Casino's kom je ogen tekort. Saaier kon het gisteravond in de Olympiahalle van München haast niet in de partij tussen Michael Stich en Richard Kraji cek. In ruim anderhalf uur du rende kwartfinale van het Grand Slam Cup-toernooi, met voor de winnaar toch de lieve duit van 450.000 dollar, kwa men welgeteld twee aardige rallies van meer dan vier slagen voor. Voor het overige was het van beide kanten boem, pals, klaar. Met Stich als gelukkige winnaar dank zij een gewon nen tiebreak en één doorbraak in het slotspel: 7-6 (7-4) 7-5. Voor de 11.000 verwachtings volle toeschouwers viel weinig te genieten. De partij was vol strekt emotieloos en had kraak noch smaak. Alleen het her haaldelijke, tergend langzame geklap van de tribunes en de eentonige aankondigingen van de Australische arbiter Wayne McKewen doorbraken de ver veling. „Ja, wat moet ik daar nou van zeggen", mompelde een duidelijk balende Krajicek, die sinds zijn winst dinsdag op Emilio Sanchez twee rustdagen genoot. „Ik wilde natuurlijk heel graag winnen. Dat het niet is gelukt is heel vervelend. Het scheelde weinig." Na de verloren tiebreak in de eerste set, waarbij Krajicek een voorsprong van 3-1 uit handen gaf, kreeg hij in de vijfde game van de tweede set door een dubbele fout van Stich onver wacht zijn enige breekpunt in de partij in de schoot gewor pen. Met een paar keiharde uit halen redde de Duitser zich be kwaam. Maar met een voor sprong van 5-4 en 0-40 op de service van Krajicek kreeg Stich op zijn beurt geen kans een van de drie matchpoints te verzilve ren. Dat lukte twee games later wel op het vierde wedstrijd- punt Al te veel tijd om bij deze te- zijn zevende con frontatie met Stich (stand nu 5- 2 voor de Duitser) stil te staan heeft Krajicek niet. „Woensdag over een week vertrek ik al weer naar Australië. Zo rol je van het ene toernooi in het andere. Het is een zwaar, maar heel mooi jaar geweest. Ik zou het niet voor een jaartje rust willen rui len." Krajicek sprak die woor den nauwelijks verstaanbaar uit. Met een gezicht als een oorwurm stond hij plotseling op en beende weg. duidelijk geïrriteerd. Stich, inmiddels afgezakt naar de vijftiende plaats van de wereldranglijst, ervaart het mil joenenevenement in Beieren als een bevrijding. Na zijn zwaarbevochten zege in de eer ste ronde op Stefan Edberg - de eerste winst tegen een top-tien- speler dit jaar - liet de 24-jarige Duitser zelfs zijn tranen de vrije loop. „Daar schaam ik me niet voor. Ik was gewoon ontzet tend blij bewezen te hebben dat ik er nog wel wat van kan. Er viel een last van me af. Deze overwinning op Krajicek is ook prettig, maar anders. Het was er de partij niet naar om gevoe lens te tonen. Vervelend om te zien. Ik weet het." Chang ontmoet vandaag in de halve finales Ivanisevic. Sampras krijgt te maken met Stich. Er wordt gespeeld om drie gewonnen sets. SCHAKEN Alphense Boys-doelman Johan Garrelfs Johan Garrelfs mag dan al 27 jaar zijn, de hoop op een over stap naar het betaalde voetbal heeft hij nog niet opgegeven. De doelman van hoofdklasser Alp hense Boys zou die uitdaging best nog wel eens aan willen gaan. Dat hij juist nu met die wens naar buiten treedt, heeft alles te maken met het feit dat de Nieuwkoper in de vorm van zijn leven verkeert. De sluitpost van de Alphense club is met dertien goals de op twee na minst gepasseerde kee per van de hoofdklasse A, waar in Alphense Boys achter koplo per Holland als runner-up geldt. „Het gaat echt goed met me. Op trainen, maar ook in de wed strijden. Ik ben nu aan mijn tweede jaar in de hoofdklasse bezig en merk dat ik nu meer ervaring heb. Dat geldt trou wens voor het hele team. Dat functioneert als geheel goed." Vooral na de uitbeurt tegen DCV (2-2) is rood witte trein in beweging gekomen. Tot dan leek er voor Alphense Boys met 6 uit 6 niet meer dan een rol als middenmoter te zijn weggelegd. En na de teleurstellende neder laag in de achtste ronde tegen RCH leek Paul Bahlmann de handdoek al in de ring te willen gooien. „De tweede periodetitel heeft vanaf nu onze prioriteit. De rest zetten we even van ons af', aldus de trainer, die de Alp hense selectie woensdag meld de zijn contract met twee jaar te zullen verlengen. Garrelfs: „Dat Paul gezegd heeft dat de titel even op het tweede plan werd gezet, wist ik niet. Wij hebben als spelers ze ker niet zo gereageerd. Maar we zijn het na DCV wel anders gaan doen. We spelen nu meer op resultaat en karakter. Want dat hebben we inmiddels wel geleerd. In het eerste jaar wil den we het allemaal te mooi doen. Zoals tegen EDO uit. Met 2-0 voor komen en dan nog naar dat derde doelpunt op jacht gaan. We gingen er mooi met 3-2 de boot in." Garrelfs vindt dat Alphense Boys als collectief sterker is dan vorig jaar en wijst er op dat de vonk binnen het team is overge slagen. „We spelen nu slechte wedstrijden die we winnen. Dan kom je vanzelf hoog op de rang lijst terecht. Het is voor ieder een in die hoofdklasse nu puntjes sprokkelen geblazen. Pak je er twee, of zoals wij zeven in de laatste vier wedstrijden, dan ben je spekkoper. En win nen we morgen ook van Tone- gido, dan g^an we prinsheerlijk de winterstop in." Zijn eerste plaats in het spe- lerSldassement van de zon dagamateurs beschouwt hij als een stukje erkenning. „Ie kunt je afvragen of je dan de beste r bent, maar dat je bij de Johan Garrelfs wil nog best een betaalde club komt, dan ga ik." besten behoort, dat is natuurlijk duidelijk. Al valt er best wel wat op dat klassement aan te mer ken. Als je een wedstrijd mist. val je namelijk zo een aantal punten terug. De puntentoe kenning is ook een beetje natte vingerwerk. Je wordt per wed strijd beoordeeld door een waarnemer van de thuis- en de uitclub. Bij ons doet Rien Tim mer dat vaak." De doelman staart zich dan ook niet blind op die beoorde lingen. Hij moet zelfs lachen als hij terugdenkt aan het vorige seizoen. „Aan het einde van de competitie word je uitgenodigd voor een wedstrijd tussen de beste spelers van de zaterdag en zondagcompetitie. Ik kreeg toen ook een invitatie. Als mid denvelderJa, toen heb ik ze maar even uit de droom gehol pen." In dat seizoen vernam hij ook dat Heracles belangstelling voor hem zou hebben. „Maar daar heb ik verder niets van gehoord. Almelo is ook wel een afstand. Maar ik ben best bereid op een aanbieding te wachten. Ik zou mijn werk in een sportzaak daar ook voor willen opgeven. Ik kan altijd nog terugvallen op mijn papieren als vrachtwagenchauf feur. Komt er niets, dan zit ik nog altijd bij een topclub. Want zo kun je Alphense Boys best beschouwen." SNOOKER Bax onderuit LEIDEN JAN DAAN VAN OOSTEN MEDEWERKER Met zaalvoetbalteam van Bax is gisteravond pijnlijk onderuit ge gaan. Home Center haalde in Lelystad genadeloos uit; 7-3. Door ziekte van Hennie Koet en Marijn Mokveld trad koplo per Bax aanzienlijk verzwakt aan. Het weerhield Patrick Scheurwater echter niet de Voorhouters na een fraaie solo op een 1-0 voorsprong te bren gen. Home Center kwam terug via treffers van Janink en Hama ker: 2-1. Scheurwater bracht de ploegen op gelijke hoogte: 2-2. Na de pauze was het Home Center-duo Janink en Hamaker niet meer te houden. Gestaag liep de thuisploeg uit naar 7-3. Jeffrey Forée scoorde het derde Voorhoutse doelpunt. Martin Centrum had in een afgeladen Vliethorst meer suc ces tegen Scagha: 3-2. In de eer ste helft vervulde Jan van der Reijden een opmerkelijke hoofdrol. Nadat Van der Reij den zijn eigen ploeg op 1-0 had gebracht, nam hij, in een po ging een vijandelijk schot af te wenden, ook de 1 -1 voor zijn re kening. In de tweede helft nam Mar tin Centrum afstand via twee prachtige treffers van Marcel van den Burg en Patrick Heij- mans. Scagha profiteerde ver volgens van een verzwakking bij de thuisploeg :3-2. TENNIS ZAALVOETBAL EERSTE DIVISIE: EV Snoetoe-DRC «»g Ovw bo JSB 7-5. JBS Brwsn 3 3. Goo>lf*lJ.in lil A 3. Martin Centrum-Scagha 3-2. Home Cen ler Ba» 7-3 Overbo 10-18 JBS 10-10 Ba» 1016 rvSnoek'e R 9 10-11 JSB v.v. Valken'68 uitkomend in de 1e klasse L.V.B. zoekt die onze A- en B-selectie wil gaan trainen in het seizoen '93/"94 Uw schriftelijke reactie gaarne vóór 19 december richten aan: Secr. v.v. Valken'68, Postbus 74, 2235 ZH Valkenburg. Het Nederlands elftal strijdt woensdagavond in Istanbul voor zijn laatste kansen op uitzending naar het WK '94 in de Verenigde Staten. Het is zogezegd de dood of de gladiolen. ,,We zullen van Turkije moeten winnen om in de race te blijven. Anders is het bijna onmogelijk de aansluiting nog tot stand te brengen", kent Dick Advocaat de no den van Oranje na het smadelijke verlies in Noor wegen (2-1) en de povere puntendeling (2-2) tegen Polen. ZEIST* ALBERT GEESING GPD-VERSLAGGEVER „Als je alles bij elkaar optelt", denkt Ruud Gullit, „heeft het Nederlands elftal genoeg kwali teit om van Turkije te winnen. Maar alleen kwaliteit is niet ge noeg", leerden hem de tv-beel- den van de interland in Oslo. Hij ontbrak vervolgens ook te gen Polen, maar kreeg de laatste weken de kriebels en liet zich door Frank Rijkaard en Arrigo Sacchi overhalen 'de persoonlij ke dingen aan de kant te schui ven'. En zich weer beschikbaar te stellen voor Oranje. Ruud Gullit is voor Dick Ad vocaat 'een van de zestien', niet meer en niet minder. De bonds coach weigerde gistermiddag tijdens de persconferentie aan te geven waarom hij de bankzit ter van AC Milan heeft genomi neerd. „Wij vinden gewoon dat BILJARTEN HANDBAL Belg* 29-22 Stand 1 Rusland 3-6 (77-65). 2. Egypte 3-4 (57-55), 3 Aigenie 3-3 (69- 611.4 Beigiè 3-3 (58-621, 5 Nederland 3-2 (65-57), 6 Roemenie 3-0(39-56) POOL Stand Bollenstreekbokaal; Raymond van Goo- Beniamm Oman 10 Stand Katwijk Pool Ran king: Benjamin Orman 31, Xavier kans 25. Danny Ship 20, Eddy Angelica 16. Dennis Ruud Gullit, gisteren in Zeist: „Ik b< Gullit bij het Nederlands elftal moet. Hij moet het zelf waar maken en dat zullen we woens dagavond zien." En daarmee basta. Gullit speelde dit seizoen bij AC Milan vier hele wedstrijden, twee in de competitie (Fiorenti- na, Lazio Roma), een voor de Europa Cup en nog een voor de Italiaanse beker. „Dat is veel te weinig en heel vervelend", mokt de gevallen ster in de lounge van het Zeister hotel Oud i een mens en geen robot." London. „Ik heb gewoon ritme nodig, dat mis ik nu." Daarop voert hij ook z'n voortijdige af tocht tegen PSV terug. Na een uur strompelde Gullit - die aan het einde van het seizoen voor een gelimiteerd bedrag Milan mag verlaten - naar de kant, met kramp in beide kuiten. „Dat is natuurlijk gewoon bela chelijk. Als je dat krijgt, is er iets goed mis. Maar ik kan er toch niets aan doen dat ik zo weinig speel en dat het lichaam gaat protesteren als het niet gewend is aan wedstrijdbelasting." Er blijft hem derhalve weinig anders over dan elke gelegen heid aan te grijpen waarin hij speelminuten krijgt. Zoals nu bij Oranje? „Dat heeft er niks mee te maken, dat zou belache lijk zijn. Ik zet toch niet de be langen van het Nederlands elftal op het spel. Nu ik zondag niet hoef te spelen tegen Ancona, kan ik alle energie in de wed strijd tegen Turkije stoppen." Toch kan het bijna niet an ders of Advocaat heeft hem on- FOTO ANP der de gegeven omstandighe den louter geselecteerd op basis van zijn naam en reputatie en de goodwill die hij in de loop der jaren heeft opgebouwd. Maar meer dan ooit zal hij in Is tanbul worden beoordeeld op zijn prestatie en zal hij niet kun nen teren op z'n routine. „Ik zal voor alles moeten knokken, maar daar ben ik bij Milan al twee jaar mee bezig. Daar ben ik dus wel aan gewend. Ie moet altijd presteren, maar ik ben wel een mens en geen robot."

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 23