GOED NIEUWS IS SOMS ONTROEREND. ZATERDAG 12 DECEMBER 1992 16 Deze avond is zij de ster. Dat mensen naar haar kijken vindt ze niet bijzonder. Maar doorgaans gebeurt dat uit de ooghoeken, omdat ze anders is dan anderen. Nu staat ze in het middelpunt. Niet om wat ze is, maar om wat ze doet. Een engel in een kerst spel De spanning is van haar gezicht af te lezen. Ze kijkt naar haar ouders op de eerste rij. Dan merkt ze plot seling dat het doodstil is. Zo hoort het ook als er een engel in de zaal is, denkt ze. Ze realiseert zich niet, dat zij met haar rol voor iedereen het hele kerstverhaal sym boliseert. Ze geniet alleen maar van de belang stelling. En zoals het een echte ster betaamt, blijft ze net iets langer staan dan de regisseur had gezegd. De spanning, de ontroering, het besef dat we ons allemaal vaak druk maken om wat in wezen kleine dingen zijn, het spreekt allemaal uit deze ene foto. Goed nieuws is dan ook veel meer dan alleen schrijven over feiten, meningen en achtergronden. Een goed gekozen beeld zegt nu eenmaal vaak meer dan duizend woorden. Het is méér dan een illustratie bij een artikel, het voegt iets toe, een gevoel dat niet in woorden is uit te drukken. Daarom gaan wij ook zeer secuur te werk bij de selectie van beeldmateriaal. Zonder opdringerige sensatiezucht. Want onze foto grafen realiseren zich voortdurend welke verantwoordelijkheid zij hebben. Niet binnendrin gen in de privacy van argeloze mensen of slachtoffers van een ramp. Maar toch in één veelzeggend beeld de hele werkelijkheid Een werkelijkheid die soms zeer aangrij pend kan zijn. Een werkelijkheid ook die meer kanten kent dan alleen dat gene waar iedereen oog voor heeft. Dat vereist van de fotograaf soms terughoudendheid op het juiste moment. Maar het vraagt altijd om een groot inlevingsvermogen en vakmanschap. Mensen, in welke situatie ook, in hun waarde laten, daar gaat het om. Een voorwaarde voor kwali tatief goed nieuws is immers dat het ook goed in beeld moet worden gebracht. En dan is goed nieuws soms heel ontroerend. H.G. van der Post Adjunct Hoofdredacteur Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 16