PSV: meer dan maatje te klein Eerherstel voor Göteborg Sport TRAINER voor de selectie 'Niemand heeft een kans tegen Milan' Jacobs acht Vitesse niet kansloos tegen Real Madrid Clubkaart volgend jaar al in gebruik Nick Faldo: strijd om de Ryder Cup geen golfoorlog WOENSDAG 9 DECEMBER 1992 S.V. BERNARDUS zoekt met ingang van het seizoen '93-'94 een Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan de secretaris: J.L.M. Wortman, Mesdag plantsoen 11, 2391 HA Hazerswoude. AC Milan is al bijna zeker van een plaats in de finale om de Europa-Cup 1. Op 3 maart speelt de kampioen van Italië zijn derde duel, bij FC Porto. „Porto", zei Wtm Kieft, „heeft ook geen schijn van kans. Nie mand heeft een kans tegen Milan." Kieft, die vanaf vandaag een beenblessure laat genezen en de laatste wedstrijd voor de winterstop tegen Vitesse aan zich voorbij laat gaan, vond dat PSV niets viel te verwijten. „Milan is gewoon een stuk be ter." Misschien hadden de Eindhovenaren in de eerste helft wat opportunistischer moeten voetballen, zoals ze na rust deden. „We hebben ons voor rust iets te veel aange past." Marco van Basten bleef, op bezoek in zijn vaderland, be leefd over PSV. „Een ploeg met veel kwaliteit", zei Van Basten, die zich niet helemaal tof had gevoeld en vond dat Faber het goed had gedaan tegen hem. Over Romario zei de andere we- reldspits: „Een heel gevaarlijke jongen." Het was voor het eerst dat de twee aanvalsleiders in dezelfde wedstrijd speelden. Van Basten over de riante stand voor Milan na twee duels: „We moeten daar maar niet te veel over nadenken. Dat laten we maar aan anderen over." Volgens Gullit, terug in het sta dion waar hij een contract naar Milan verdiende, is PSV te veel afhankelijk van een speler als Romario. „Bij Milan kunnen we het allemaal wat beter verde len." Dat is logisch, met een selec tie van 24 toppers en internatio nals als Eranio en Evani op de bank. Westerhof moest het doen met Sanders en Klomp naast zich. Het middel voor Hans Westerhofs pijn heette Romario de Souza Faria. „Ro mario heeft het duel van Van Basten gewonnen, AC Milan de wedstrijd." Westerhof wist dat zijn elftal alles had gegeven, maar tegen deze tegenstander bleek het niet genoeg. „Van Basten heeft veel meer kansen gehad dan Romario," vertelde hij. Het was het beeld van de wedstrijd in een één zinnetje, het kan ook worden gezegd als: PSV deed wat het kon, AV Milan deed wat het wilde. „Ik kan mijn spelers echter niets verwijten. Ik vind dat Fa ber perfect heeft gespeeld tegen Van Basten, dat Beerens net goed gedaan heeft op een voor hem ongewone plek. Wij zijn verslagen, maar zeker niet ver nederd." Milan-trainer Fabio Capello constateerde dat AC Milan zijn beste voetbal had moeten spe len om als winnaar Eindhoven te verlaten. „Twee elftallen heb ben er een geladen wedstrijd van gemaakt. Van mijn ploeg was het één van de betere van dit seizoen. De beloning is dat wij een ideale positie in onze groep hebben bereikt. Vier pun ten uit twee duels is perfect." Capello verborg zijn bewon dering voor Romario niet. „Hij heeft weer laten zien wat een fantastische speler hij voor het doel is, maar ik ben ook zeer te vreden over Van Basten. Ik heb Gullit na een uur vervangen omdat hij last van kramp had. Hij was niet geblesseerd." Bondscoach Dick Advocaat selecteert Ruud Gullit vandaag voor het Nederlands elftal, dat woensdag in Istanbul de WK- kwalificatiewedstrijd tegen Tur kije speelt. Gullit bedankte in september voor Oranje, maar stelde zich zondag weer be schikbaar. Officieel zei Advocaat te willen wachten met een toe zegging tot na het duel PSV - Milan, Het feit dat Gullit met kramp naar de kant ging, een teken van een gebrek aan wed strijdritme, was voor de bonds coach geen beletsel de Milanees op te roepen. Gullit: „Het is eigenlijk bela chelijk dat ik kramp krijg, maar ik mis ritme. Afgelopen donder dag heb ik voor het laatst een wedstrijd gespeeld, tegen ama teurs." Gullit kan zich waar schijnlijk morgen in het trai ningskamp in Zeist melden, omdat zijn clubtrainer Capello van plan is hem vrijaf te geven voor de wedstrijd van zondag tegen Ancona. AC Milan op rozen na 1-2 overwinning in Eindhoven PSV-AC Milan leek een spannend slot te hebben, nadat Romario een klein half uur voor tijd had gescoord. Het was gezichtsbedrog. De Italiaanse kampioen liet PSV nog even leuk spelen voor eigen publiek, maar won gisteren eigenlijk zoals het wilde: 1-2. Groep B van de Champions League lijkt al vroeg beslist. eindhoven henri van der steen gpd-ver5laggever De uitslag en de mooie felheid die PSV in de eindfase van het duel toonde, zorgden er in elk geval voor dat niemand een ka ter overhield aan de wedstrijd. De verhoudingen waren im mers duidelijk geworden: Milan is veel te sterk voor PSV, gister avond was dat zeker zo. De Eindhovense ploeg was te zwaar gehandicapt om echt partij te kunnen bieden. Het gemis van Van Aerle en Van Tiggelen woog al zwaar. In de wedstrijd bleken bovendien Popescu en Kieft allesbehalve fit. De beperkingen wogen zwaar. Kieft droeg nauwelijks bij tot het aanvalsspel van PSV, Popescu bleef anderhalf uur achterin hangen. Romario De enige bij PSV (buiten keeper Van Breukelen) die wel fit was en aantoonde op het hoogste niveau mee te kunnen was Ro mario. De Braziliaan kreeg het voor elkaar de wedstrijd, die na de 0-2 van Simone dood dreig de te bloeden, weer open te breken. Niet met een mazzel- goaltje, maar met een actie die alleen door hem kan worden uitgevoerd. Numan nam heel snel een vrije trap, Vanenburg won vechtend het duel van Ba- resi, maar met het voorzetje van de aanvoerder leek Romario niet veel te kunnen doen. Met de rug naar het doel en Costa- curta in de nek, bleek de Brazi liaan echter opnieuw te kunnen toveren. Hij controleerde de bal en joeg het ding in de draai kei- ha» d in de dak van het doel: 1-2 na 66 minuten spel. Westerhof maakte er na af loop geen bloemrijke woorden aan vuil, maar constateerde wel nuchter dat Romario het duel met Van Basten had gewonnen. Dat had de PSV-spits inder daad, hoewel Van Basten zich mocht beklagen over de arbitra ge- Strafschop In de eerste helft leek hij al eens door Faber onderuit te worden gehaald, zes minuten voor tijd had scheidsrechter Spirin zeker moeten fluiten voor strafschop. Faber werd toen eens echt in de maling genomen door de aan voerder van Oranje, die kort en snel de andere kant opdraaide dan Faber verwachtte. In een reflex haalde de jonge stopper het standbeen van Van Basten Een karakteristiek beeld uit PSV - AC Milan. Emest Faber (rechts) raakte tijdens het duel meer de ledematen van weg, maar Spirin liet ook nu doorspelen. De punten werden er in elk ge val niet anders door verdeeld. Gerald Vanenburg: „In de eerste helft hadden we problemen met het positiespel van Milan, na rust ging het iets beter. Maar toen zijn we ook opportunisti scher gaan spelen en met meer lef." De kleine dribbelaar ging gis teren voorop in de strijd, maar bleek net als zijn ploeggenoten simpel te klein, te traag en te licht voor de oppositie. Vanen burg speelde wel zijn beste wedstrijd van de laatste tijd. Net als Heintze. Gullit Een uur lang speelde de Deen tegen Ruud Gullit, die geen mo ment kon aantonen dat hij hoognodig terug moet in het Nederlands elftal. Milan-trainer Capello prees Gullit voor zijn goede wedstrijd, maar dat kon niet gemeend zijn. Gullit hield het een half uur voor tijd met kramp voor gezien, maar het oordeel was toen al lang geveld: aan deze Gullit heeft Advocaat weinig. Pijnlijk voor Gullit was dat zijn vervanger het een stuk be ter deed. Eranio was zelfs be trokken bij het doelpunt dat achteraf beslissend bleek. Uit zijn voorzet, na een mooie rush voorbij Heintze, werd de bal door Simone tussen de benen van Van Breukelen gejaagd: 0-2. Aardige bijdrage Ook de vervanger van Ellerman, die kort voor rust geblesseerd van het veld ging, leverde een aardige bijdrage. Peter Hoekstra werd zelfs beter naarmate de wedstrijd vorderde. Ook hij kreeg de bal echter niet zodanig bij Romario dat de 2-2 nog mo gelijk werd. Het was het pro bleem van de thuisclub: de bes te man werd niet voldoende ge steund. Wat dat betreft zat Milan heel wat steviger in el- Marco van Basten dan de bal. foto anp kaar. In de kleine, snelle Simone had Van Basten een ideale part ner, met Lentini en Rijkaard be zat Milan sterke middenvelders die geregeld de aanval versterk ten. Rijkaard maakte op die ma nier ook het eerste doelpunt voor Milan, uit een voorzet van Van Basten. Na rust stapte PSV over op een hartstochtelijk soort kick and rush, maar ook die speelwijze leverde nauwelijks een kans op. Zo veel mazzel als in Porto had PSV gisteren dus niet. Een gelijkspel zou ook een wonder lijke uitkomst zijn geweest. PSV is en blijft meer dan een maatje te klein voor AC Milan. Dorjee krijgt zijn gelijk zeist Feyenoord moet zijn oud-trainer Hans Dorjee minimaal 42.500 gulden betalen. De arbitragecommissie van de KNVB deed die uitspraak in de zaak over niet betaalde premies die Dorjee tegen Feyenoord had aangespannen. Dorjee, die op 1 juli 1991 voor twee jaar in dienst van Feyenoord trad, onderging op 6 september 1991 een by-pass operatie en hervatte zijn werk in januari van dit jaar. In februari deelde Dorjee het bestuur van Feyenoord mee dat hij zijn dienstverband per 1 juli 1992 wenste te beëindigen in verband met weerstanden die bij de club tegen zijn persoon bestonden. De Rotterdamse ploeg zette Dorjee in het voorjaar na uitspraken in een interview in de Krant op Zon dag op non-actief. De trainer liep daardoor winstpremies mis. Israel selecteert twintig spelers zeist Rinus Israel heeft twintig spelers opgeroepen voor de EK- kwalificatiewedstrijd die Jong Oranje volgende week dinsdag in Fenerbahce tegen Jong Turkije speelt. Als voorbereiding wordt vrijdag en zaterdag een trainingsstage gehouden. De assistent van Dick Advocaat brengt de selectie zondag terug tot zestien. De geselecteerde spelers zijn: Griemink (Willem II), Roorda (FC Groningen), Maes (Go Ahead Eagles), Deckers (Fortuna Sittard), Faber (PSV), VierkJau (FC Utrecht), Van de Looi (Vitesse), Van Gastel (Willem II), Pijper (FC Groningen), Beerens (PSV), Over- mars (Ajax), Van Hoogdalem (RKC), Slor (FC Groningen), Marco de Jong (PSV), Scheepers (MW), De Freitas (Volendam), Davids (Ajax), Hoekstra (PS\0, Mutsaers (RBC) en Rorije (Go Ahead Eagles). Juryleden voor nieuw proces Tyson Washington De kans is groot dat Mike Tyson een nieuw proces krijgt. De oud-wereldkampioen in het zwaargewicht werd in juni tot zes jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens verkrachting. Dave Vhale en Rose Pride, twee leden van de jury die Tyson schuldig verklaarde, hebben in een radio-uitzending in Philadel-, phia gezegd dat zij het hof van beroep van de staat Indiana zul len vragen om een nieuw proces. De twee hebben verklaard dat zij twijfels hebben over de motieven van Desiree Washington, de vrouw die Tyson van verkrachting beschuldigde. AV Holland raakt sprinttrainer kwijt leiden AV Holland moet op zoek naar een nieuwe sprinttrainer. I luib Blanken heeft aangekondigd na het winterseizoen om ge zondheidsredenen te stoppen met het geven van trainingen. De Zoetermeerder, die tweeëneenhalf jaar geleden Roel Hendriksen opvolgde, bouwde sindsdien een grote sprintgroep op bij de Leidse atletiekvereniging. Marseille snel klaar met Club Bnigge madrid «anp Volgens Bert Jacobs hoeft Vitesse niet te vrezen voor Real Madrid. Maar of de Arnhemmers vandaag in de tweede wedstrijd in de der de ronde van het toernooi om de UEFA-beker ook in de praktijk niets te vrezen hebben van de Koninklijke, is een ander verhaal. Oud-Vitesse-trainer Jacobs zag de eerste wedstrijd, in Arnhem, in een Spaanse tv-studio. De huidige trainer van Gijon fungeerde als mede-commentator. „Ik heb er maar niet te kritisch over gedaan, maar ik vond Real slecht." Toch verloor Vitesse met 0-1 door een doelpunt van de nu geblesseerde Hierro. „Maar in de return is Vi tesse zeker niet kansloos", aldus de oefenmeester die vijf seizoenen op Nieuw Monnikenhuize werkte. In groep B van de Champions League is na twee wedstrijden het vermoeden al bevestigd. AC Milan is de onbetwiste hoog vlieger. Het voorzichtige herstel van IFK Göteborg, in Milaan door Van Basten persoonlijk af gedroogd, deed daar weinig aan af. De Zweden pakten de eerste punten ten koste van FC Porto: 1-0. De 25.000 toeschouwers in het Ullevi-stadion moesten lang wachten op het herstel van de zware dreun van 'San Siro Mar co'. Pas vier minuten voor tijd slaagde aanvaller Eriksson er in het verschil met de Portugese kampioen tot uitdrukking te brengen. In de andere groep spitst de strijd zich toe tussen Olympi- que Marseille en Glasgow Ran gers, met de Franse kampioen - die in Schotland 2-2 speelde - als lichte favoriet. Beide kandi daat-finalisten wonnen gister avond. Olympique speelde met Club Brugge (3-0), Rangers ver sloeg CSKA Moskou met 1-0. Olympique Marseille was in feite al na tien minuten klaar met Club Brugge. Op dat mo ment stond de Belgische kam pioen al met 2-0 achter door treffers van Sauzee, die een strafschop benutte, en Boksic. De laatste liet de zakelijke sui keroom Tapie, met Milans baas Berlusconi in duur sportief ge vecht gewikkeld om de Europe se hegemonie, in de 26ste mi nuut opnieuw opveren. In de tweede helft namen de Fransen er hun gemak van en had de clubleiding alle gelegen heid plannen te verzinnen voor het behoud van Raymond Goet- hals. De 71-jarige Belg, die steeds weer als de nood hoog was terugkeerde op de OM- bank als coach, gaf voor aan vang te kennen niet meer te zullen bijtekenen. „Ik zweer het. Dit'is echt mijn laatste seizoen", zei Goethals die in 1991 de Eu ropa Cup 1 aan zijn neus voor bij zag gaan doordat Rode Ster Belgrado na de gelijkopgaande finale de strafschoppen beter Ian Ferguson (links) haalt uit voor de winnende treffer van Glasgow tegen CSKA Moskou. Herkansing Een herkansing, al zal dat ge zien het materiaal moeilijk wor den, kan hem niet van zijn be sluit afbrengen. „Ik heb hier vier mooie jaren gehad. Nu is het welletjes. Het frame is nog steeds prima, maar de motor heeft z'n kilometers wel ge maakt", aldus Goethals die nog wel wil blijven werken als scout. Maar dan wel in alle rust en in België, waar hij zijn oude dag wil slijten. Rangers In Bochum, waarheen CSKA Moskou was uitgeweken voor het duel tegen Glasgow Rangers wegens de strenge Russische winter, verzuimde de 'thuisclub' al na vijftien seconden een voorsprong te nemen. De vrij staande Sergejev vond doelman Goram op zijn weg. De kansen voor dë Schotten in de eerste helft waren te danken aan de onervaren en erg onzekere Aleksander Goetejev in het doel van de Moskovielen. Hij is de opvolger van de onlangs naar Chelsea getransfereerde inter national Tsjarin en dat was, ze ker bij hoge voorzetten van de flanken, te merken. Goetejev had schuld aan de treffer van middenvelder Ian Ferguson na een kwartier. Hij greep Finaal mis bij een voorzet van Roberts on. De bal kwam voor de voeten van de Engelse spits Mark Hate- ley die Ferguson het vonnis liet voltrekken. Roma Met een grillig optreden heeft AS Roma gistermiddag de kwartfinale bereikt van het toer nooi om de UEFA-beker. De Italiaanse club verspeelde in Is tanbul tegen Galatasaray twee keer een voorsprong en verloor uiteindelijk nog met 3-2. De overwinning van 3-1 in de thuiswedstrijd was echter vol doende voor kwalificatie. Galatasaray streed voor ruim 30.000 toeschouwers al snel voor een verloren zaak. Canni- gia bracht in de achtste minuut AS Roma op voorsprong. Mustafa maakte twintig minu ten later gelijk. Met een fraai af standschot hielp Hassler zijn ploeg kort na de rust opnieuw aan een positieve marge. Mustafa en Arif gaven het kwaliteitsarme duel een verras sende wending. In het laatste kwartier bleven de twee beno digde treffers voor de thuisploeg echter uit. Arif raakte nog wel de lat. Supporters van Ajax, Feye noord, PSV en FC Groningen kunnen het volgende seizoen slechts op vertoon van een clubkaart toegangsbewijzen kopen voor een thuiswedstrijd van hun favoriete ploeg. De vier clubs voeren met ingang van de nieuwe competitie een geautomatiseerd systeem in, COTASS genoemd. Het is de bedoeling, dat op termijn alle clubs uit het betaalde voetbal zich vrijwillig bij het project aansluiten. De clubkaart, die op credit card-formaat wordt vervaar digd en persoonsgebonden is, gaat waarschijnlijk tussen vijf en tien gulden kosten. De sei zoenkaart blijft bestaan en gaat als clubkaart én toegangs bewijs fungeren. De prijs van de jaarkaart zal daardoor wel licht iets stijgen. De vier clubs zullen nog dit seizoen beginnen met de regi stratie en verkoop van cluo- kaarten. De seizoenkaarten bij deze organisaties zijn al ge schikt voor persoons-identifi- catie en elektronische toe gangscontrole. De doelstelling van het ge automatiseerde COTASS-sys- teem is drieledig: vergroting van comfort en veiligheid, ver betering van de service en de ontwikkeling van de financiële huishouding van de club naar beleidsmatig niveau. Bij wan gedrag kan de betreffende clubkaarthouder de toegang worden ontzegd. Het systeem zal het volgen de seizoen slechts bij onder linge wedstrijden van de vier clubs volledig in werking zijn. Alleen op vertoon van een sei zoen- of clubkaart kunnen voor deze wedstrijden kaartjes worden gekocht. De clubkaart houder van de bezoekende club krijgt dan automatisch een entreekaart voor het gas- tenvak. De kaartverkoop van (nog) niet bii het systeem aangeslo ten clubs, wordt voorlopig voortgezet volgens de huidige regels. Het bestuur van de be zoekende club blijft hierbij verantwoordelijk voor de ver koop aan de eigen supporters. Fans van Feyenoord, Ajax, PSV en FC Groningen kunnen bij uitwedstrijden eventueel ook nog in de vrije voorverkoop anoniem hun slag slaan. londen Reuter Nick Faldo wil het woord oorlog geen enkele keer meer horen in verband met de Ryder Cup in september, 's Werelds beste gol fer deed gisteren een oproep aan alle media. De Ryder Cup is de inzet van een tweejaarlijkse golfwedstrijd tussen Europa en de Verenigde Staten, die beide hun beste twaalf spelers opstellen. Vol gend jaar wordt weer op The Belfry bij Birmingham gespeel»: eind september, met Amerik. als beker-verdediger. In '91 op het Amerikaans» Kiawah Island werd voortdu rend verband gelegd met de p;< beëindigde golfoorlog en dro» gen sommige Amerikaanse sp» Iers een camouflagepet. zoaF generaal Schwarzkopf. „Ik zon niet graag afdalen naar dat ni veau", zei Faldo. „de Ryder Cup is een golfwedstrijd tussen twee twaalftallen en niet meer dan dat."

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 27