DE JONG'S Ford neemt geen risico met Mondeo CITROEN-DEALER Nieuwe 4x4's Weg en wiel AUTOBEDRIJVEN B.V. Open BMW met 6-cilinder ADVERTEREN OP DEZE PAGINA? Bel «oor info: 02M50121 Ademend regenpak van AGU Winterbeurt met startgarantie Citroen komt met tweetal turbo-auto's Hoofdstraat 104-106, Valkenburg. Tel.01718-16947 Zeeweg 828, Katwijk. Tel.01718-16175 Van de Mortelstraat 254, Noordwijk. Tel. 01719-19303 Nissan werkt momenteel aan een nieuwe generatie vierwiel- aangedreven voertuigen om aan de nog steeds toenemende vraag naar recreatie-auto's met 'offroad'-capaciteiten te kunnen blijven voldoen. De nieuwe 4x4 zal door zowel Nissan als door Ford op de Eu ropese markt worden gebracht. Nissan gaat de nog naamloze terreinwagen als driedeurs met korte wielbasis (2,45 meter) en als vijfdeurs met lange wielbasis (2,65 meter) leveren. Er komen twee motoren: een 2.4 liter 91 kW/124 pk benzine en een 2.7 liter 74 kW/100 pk turbodie sel. De produktie vindt plaats in de Nissan-fabriek bij het Spaan se Barcelona. Nissan verwacht de nieuwe terreinwagen volgend jaar zomer te kunnen leveren. BMW VAN DER PLAS KATWIJK Ambachtsweg 14, Katwijk, tel.:01718-26161 Nissan actiever Deze maand starten de 170 Nissan-dealers in Nederland met twee nieuwe activiteiten: Nissan Rent en Nissan Lease. De Japanse fabrikant speelt hiermee in op de sterk toene mende belangstelling voor huur- en lease-auto's. DONDERDAG 10 DECEMBER 199212 Daewoo en Honda HAARLEM General Motors heeft de ban den met de Koreaanse autofa brikant Daewoo verbroken. Het belang van 50% dat GM be zat wordt nu door drie andere Daewoo-divisies overgenomen. De samenwerking werd beëin digd omdat de twee onderne mingen teveel van inzicht ver schilden wat betreft het investe- rings- en marketingbeleid. Daewoo gaat nu samenwerken met het Japanse Honda, waar voor de Koreanen volgend jaar in licentie het model Legend gaan fabriceren, eerst alleen voor de Koreaanse thuismarkt. Daewoo streeft naar een jaar lijkse produktie van 5.000 Le gends oplopend tot het dubbele in een later stadium. BLIKVANGERS Volgend jaar zomer staat de nieuwe BMW cabriolet bij de dealers. Net als zijn voorganger is de 325i cabrio, afgeleid van de gelijknami ge coupé, een echte cabriolet, waarbij het voorrultframe de functie van rolbeugel vervult en de vier ramen volledig kunnen verzinken. De zomerse BMW krijgt een zescilinder motor met 192 pk (141 kW) vermogen en variabele nokkenassturing, aldus de importeur. Klassieke motorenmarkt in Autotron Niet alleen de nieuwe motorfiets, maar zeker ook de klassiekers staan momenteel volop in de belangstelling. Traditiegetrouw is de klassieke motoren- en brommermarkt het eerste grote evene ment in het nieuwe kalenderjaar dat in Autotron Rosmalen wordt gehouden. De dertiende aflevering vindt plaats op zater dag 16 en zondag 17 januari, beide dagen van 10 tot 18 uur. Niet alleen wegklare en op te knappen motorfietsen zijn er te vinden, maar ook een overvloed aan onderdelen. De toegangsprijs be draagt 13,50 en voor kinderen van 4 tot 12 jaar 7,50. WEGWERKZAAMHEDEN Overzicht van werkzaamheden waarbij vertraging kan optreden, samengesteld door ANWB, politie en Rijkswaterstaat. Wijzigingen te beluisteren via ANWB-infonummei". 06 - 9622 (50 ct/min). Amersfoort richting Apeldoorn (A 1) Tussen knooppunt Hoevelaken en Barneveld, overdag. Den Bosch richting Utrecht (A 2) Tussen Culemborgen Everdingen, tijdens de avond en nacht. Amsterdam - Den Haag (A 4) T.h.v. de Schipholtunnel, in beide richtingen, dag en nacht. Ringweg Amsterdam (A 10) Ter hoogte van de Coentunnel tijdens de avond en nacht. Den Haag - Arnhem (A 12) Tussen Zoetermeer en Gouda, in beide richtingen, overdag. Tussen Maarsbergen en Ede, in beide richtingen, overdag. Ter hoogte van Veenendaal, richting Den Haag, overdag. Tussen Driebergen en Bunnik, richting Den Haag, 's avonds. Rotterdam richting Den Haag (A 13) Ter hoogte van Delft, tijdens de avond en nacht. Rotterdam - Breda (A 16) Tussen het Terbregseplein en de Van Brienenoordbrug, in beide richtingen, overdag. Breda richting Utrecht (A 27) Tussen Noordeloos en het knooppunt Everdingen, overdag. Zwolle - Amersfoort (A 28) T.h.v. knooppunt Hattemerbroek, beide richtingen, dag en nacht. Arnhem richting Zwolle (A 50) Tussen Tarlet en Hoenderloo, overdag. Venlo richting Turnhout (A 67) Ter hoogte van Venlo, overdag. Iedere donderdag verschijnt „Weg en Wiel" in HAARLEMS DAGBLAD HAARLEMMERMEERS DAGBLAD IJMUIDER COURANT Nog voor de kerst toont Ford Nederland voor het eerst in ons land de langverwachte opvolger van de Sierra, ge naamd Mondeo. Maar gek genoeg zal de nieuwe 'wereld auto' ontbreken op de AutoRAI (4-14 februari) en zullen kopers nog tot het voorjaar van 1993 moeten wachten voordat zij in de Mondeo kunnen stappen. worden gebracht. De Mondeo wordt leverbaar als 4-deurs sedan, 5-deurs hatch back en als stationwagon, later gevolgd door een coupé. De nieuwe Ford beschikt over het actuele familie-gezicht met de ovale grille, zoals dat kort ge leden op de Escort/Orion werd geïntroduceerd. De Ford-ontwerpers hebben Ford gaat de Mondeo voorals nog leveren met benzine-moto- ren van 1.6,1.8 en 2.0 liter uit de nieuwe 16-klepsZeta-serie. Op het programma staan voorts een 2.5 liter V6-motor en een turbodiesel van 1.8 liter. Niet bekend is of alle motortypen in Nederland op de markt zullen elegant gelijnde ruime car- bedacht, modern van snit met vloeiende ronde vor men. Geen extravagant ont- werpavontuur, maar een prettig ogende, naar distinctie neigen de limousine. Op het eerste oog een waardige opvolger van de zeer populaire, maar inmiddels wat bedaagde Sierra. Ford wil niets aan het toeval overlaten met betrekking tot eventuele ongerechtigheden en kinderziekten die de lancering van de nieuwe auto zouden kunnen overschaduwen. Daar om is er al een eerste testvloot van 115 Mondeo's actief in En geland, Finland en Duitsland. Deze auto's zijn ondergebracht bij personen die veel kilometers plegen te rijden, bij voorbeeld politieambtenaren en fleet-ow ners, maar ook particulieren. Het is het meest uitgebreide on derzoek naar de praktijkervarin gen van klanten dat Ford ooit heeft gehouden. De testauto's blijven een jaar lang bij deze personen in ge bruik. Een willekeurig gekozen aantal Mondeo's uit deze eerste ploeg wordt na drie maanden gebruik naar de fabriek terug geroepen. Dat biedt Ford-inge nieurs de gelegenheid de pres taties en karakteristieken van de wagens persoonlijk met de tes tende klanten te bespreken. Volgens Ford kunnen de techni ci hierdoor dermate snel infor matie over de Mondeo inwin nen, dat eventueel noodzakelij ke wijzigingen in de produktie kunnen worden uitgevoerd ter wijl het testprogramma nog aan de gang is. Na het testjaar worden de Monr deo's vervangen door identieke exemplaren. De gebruikte au to's gaan voor onderzoek terug naar de fabriek. De proefperso nen kunnen het effect van de eventuele aanpassingen dan er varen in hun tweede Mondeo. Die tweede testvloot blijft een half jaar in gebruik, waarna de berijders kunnen kiezen of ze hun Mondeo kopen of terugge ven aan Ford. De Ford Mondeo moet het succes van de Sierra voortzetten en liefst voorbijstreven. In het voorjaar wordt de nieuwe 'wereldauto' leverbaar. FIETSSTROOK redactie: Theo van der Kaaij Weg met die akelige natte zweetrug. Dat stond de fietskledingfa- brikant AGU voor ogen bij het ontwerpen van een nieuw regenpak. De firma heeft weliswaar genoeg mooie regenpakken in de aanbieding, maar alle heb ben ze als nadeel dat ze bij lopen, fietsen of sporten van binnen veranderen in een sauna. Het nieuwste pak luistert naar de naam Oyster en brengt daar verandering in. De stof van het pak bestaat uit soepel textiel met daarop een dunne coating, ge naamd Abletex D 3000S. Deze coating heeft een zeer fijne structuur, die water dicht is en toch ademend vermogen heeft. Zo kunnen vocht en warmte, die gewone regenpakken vasthouden, naar buiten toe. De netvoering van de jas draagt ertoe bij dat de temperatuur binnenin het pak aangenaam blijft. Ook aan de broek is veel aan dacht besteed. 'Geen lubberen de hobbezak', zegt AGU, „Maar eindelijk eens een broek die vol- AGU vernieuwde tevens de al den en brede vleermuis mouwen zorgen voor meer bewegingsvrijheid. De kraag sluit hoog en kan ook als col worden omgeslagen. De voering van meshnylon combineert met het blauw en rose waarin de jas ver krijgbaar is. Verder nog: rui me zakken, knoopbanden bij de polsen en brede rits- overslag. Verkrijgbaar in de maten 36 t/nl 46 voor 139, eveneens bij sport- en rij wielzaken. Kinderzitjes Wie kinderen op de fiets wil vervoeren kan kiezen uit ve le mogelijkheden. Een baby niet in de steek zal laten. Mocht dat onverhoopt toch gebeuren, verleent de cjealer gratis start hulp. De auto moet zich dan wel binnen een straal van 15 ki lometer van de dealer bevinden en binnen kantoortijd. Bijzonder is dat ook rijders van andere merken bij de Skoda- dealer welkom zijn voor deze service. Een winterbeurt met startgarantie kost 65, in com binatie met een reguliere on derhoudsbeurt is dat 30. Sinds de overname door Volks^ wagen staan bij het Tsjechische merk Skóda kwaliteit en be trouwbaarheid hoog in het vaandel. Om dat te onderstre pen kunnen Skoda-rijders hun auto een winterbeurt laten ge ven die wordt voorzien van startgarantie. De dealer garandeert dat de au to na de winterbeurt zijn eige naar de eerste drie maanden Een autofabrikant kan natuur lijk een nieuwe motor ontwik kelen, maar kan ook een be staande motor wijzigen en er een turbo op monteren. Evolu tie in plaats van revolutie, een principe dat Citroen heeft gé? hanteerd bij twee nieuwe ver sies van deXMen deZX. Bij de ZX gaat het om een opge pepte versie van de bestaande diesel, om die wat meer kracht te geven. Bij de XM is de 2.0 liter benzinemotor voorzien van een turbocompressor, om het forse gat tussen die 4-cilinder en de 3.0 liter 6-cilinder op te vullen. Voluit heet laatstgenoemde Ci- troën XM Turbo CT, waarbij CT staat voor 'constant torque' (constant koppel), een aardige vondst die moet uitdrukken hoe soepel de motor in een breed toerengebied is. De motor is dus nog steeds de 1998 cc benzine krachtbron, die met de turbo 104 kw 145 pk ontwikkelt bij een toerental tus sen de 4.400 en 6.200. Het kop pel van 225 Nm is er tussen de 2.200 en 4.400 toeren. Citroën gaat er prat op dat het turbo-effect (het inkomen van de turbo) ontbreekt. De extra pk's zijn er, maar manifesteren zich niet als een verrassing. Wel kon hierdoor de overbrengings verhouding in gunstige zin wor den gewijzigd. Ook kwam er een andere uit laat, werd de speling van de krukaslagers met 50 procent verminderd en werden soepeler hydraulische motorsteunen ge monteerd. Dat alles maakt de motor een flink stuk stiller, al dus Citroën. De prijzen tot 1 januari zijn voor de XM Comfort 60.900 gul den, voor de Ambiance 73.020 en voor de Ambiance Break 77.240 gulden. Bij de ZX is de turbodiesel voor lopig alleen leverbaar als Aura vijfdeurs. De motor heeft een inhoud van 1905 cc en levert 90 pk bij 4.000 toeren. Het koppel bedraagt 196 Nm bij slechts, 2.250 toeren. Deze ZX is behoorlijk snel met zijn top van 183 kilometer. Ook hier zal men volgens de fabri kant van een 'turbo-effect' niets merken. Evenmin hoort men bij de koude start het typische die selgeluid. Citroën heeft deze diesel voorzien van een kata lysator waardoor hij aan de milieu-eisen voldoet die per 1 januari 1993 van kracht zullen worden. Bij 90 kilometer per uur is een verbruik van 1 op;22 mogelijk. De prijs is vastgesteld op 41.000 gulden. Beide turbo- Citroëns zijn al leverbaar. BUK IN HET VERLEDEN kani buik of op de rug, er zijn vei- Nooit meer zweten in het nieuwe regenpak lige zitjes voorop en achter- Oyster, zegt AGU. FOTO AGU op de fiets en er is zelfs een fiets waarmee probleemloos tieken heupband. ir Verkrijgbaar bij sport- en rij wielzaken in de kleurencombi- drie kinderen te vervoeren zijn. De fietsersbond ENFB heeft alle mogelijkheden op een rijtje ge- naties groen-mosterd en blauw- zet in de brochure 'Mee op de S t/m XXL. Jack en fiets van baby tot kleuter'. Dit broek zijn los verkrijgbaar v respectievelijk 179 en 119. Klassiek boekje vol handige tips en de nodige produktinformatie is te bestellen door zes gulden over te maken op postgiro 30255 van de fietsersbond ENFB te confectienormen." De vijftien jaar bestaande lange da- Woerden o.v.v. 'Mee op de .mesregenjas, de Classis Coat. Het is de bekende stijlvolle vol ledig wind- en waterdichte re genjas gebleven met een spe ciaal inzetstuk aan de onderzij de benen tijdens het fietsen droog blijven. Het silhouet van de nieuwe Classis Coat is slanker gewor- doet pijpomvang is instelbaar en rit sen aan de onderzijde houden de broek strak. Het regenpak Oyster is verder n extra okselruimte voor meer armbeweging, aparte de, binnenkraag, dubbele sluiting, fiets'. Altranet Het telefoonnummer van de fir ma Altranet, voor de hondebeu gel Springer, is vorige week in een deel van de oplage ver minkt afgedrukt. Het r is 023-340 384. In de 45 jaar dat het Italiaanse sportwagenmerk Ferrari actief is, zijn er vele tot de verbeelding spre kende modellen geproduceerd. Meestal ging het om een exclusieve serie van slechts enkele exem plaren, die onderling ook niet altijd identiek waren. Ook wat naamgeving betreft is Ferrari nooit erg consequent geweest. De ene keer een naam, de an dere keer een getal en dan weer een combinatie daarvan. Zo is de huidige 512 TR de opvolger van de Testarossa, die op zijn beurt (in 1984) de 512 BB verving. Die 512 BB (Berlinetta Boxer) kwam in 1976 als opvolger van de 365 GT4 BB. De 512 BB (foto) had een 5-liter 12 cilinder boxermotor (van daar 512) die was afgeleid van de Ferrari-motoren die in die tijd bij de Formule 1 in gebruik waren. FOTO PETER LODEWIJKS

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 12