Utrecht strijdend ten onder Feyenoord doet niet aan klantenbinding Sport Eintracht Frankfurt na strafschoppen verder FC Den Bosch als eerste in kwartfinale Goal alsnog afgekeurd DONDERDAG 3 DECEMBER 1992 redactie herman joustra PSV Iaat zich niet nog eens verrassen Prioriteit heeft de KNVB-beker bij PSV niet, maar voet ballers laten zich toch ook niet graag belachelijk maken. De kampioen zette gisteren na rust energiek aan om FC Utrecht alsnog te passeren. Dat lukte: 0-1 werd 2-1, goed voor een plaats bij de laatste acht in het bekertoernooi. eindhoven henri van der steen gpd-verslaggever De strijd bij die andere laatste acht, de Champions League, leek mee te spelen in een wed strijd die ook het Eindhovense publiek (slechts 8100 liefheb bers in het Philips-stadion) ken nelijk niet kon bekoren. FC Utrecht wist uiteraard dat bij PSV competitie en Europa Cup voorrang hebben en ging er, net als ruim twee weken geleden (2- 0 toen voor Utrecht) agressief tegenaan. Aanvallend ook, met een vrije middenvelder (Liesdek), tegen over PSV dat Popescu gewoon als vrije verdediger liet spelen. De spectaculaire openingsfase was derhalve voor Utrecht, dat al binnen de minuut had kun nen scoren. Faber maakte een blunder, Oosterhuis stuitte op de geweldig reagerende Van Breukelen, Smolarek schoof de rebound naast. Twintig minuten was Utrecht beter, feller en leuker dan PSV. De verdiende goal viel pas toen PSV al enige tijd controle had gekregen op het duel, zonder overigens tot goed voetbal te komen. Vijf minuten voor rust redde Van Breukelen opnieuw op een poging van Oosterhuis, maar nu maakte Smolarek het karwei wel af. Uit een zeer moeilijke hoek scoorde hij 0-1. Die stand gaf aanleiding een aardige tweede helft te mogen verwachten. Deels werd het dat ook. PSV ging enthousiast op zoek naar de gelijkmaker, maar resultaat bleef vooralsnog uit. Vanenburg speelde bleu, Roma- rio kreeg te weinig ballen en steun, Popescu had geen kracht, Ellerman en Hoekstra maakten er weinig van. Maar uiteindelijk kreeg de thuisploeg (gehandicapt door het ontbreken van Van Aerle, Koeman en Kieft door blessures en Van Tiggelen vanwege een schorsing) de Utrechtse defen sie toch op de knieën. Binnen twee minuten (60e en 62ste mi nuut) was het niettemin ge- Tim Krabbé houdt lezing in Leiden leiden Tim Krabbé doet vanavond Leiden aan. Bij de studen tenvereniging Augustinus (Rapenburg 24) houdt de schrijver en oud-wielrenner een lezing over zijn beide passies: sport en lite ratuur. De toegangsprijs voor de lezing, die om 21.00 uur begint, bedraagt vijf gulden. Weer hartklachten Piet de Visser breda Piet de Visser is weer uit de roulatie. De 58-jarige NAC- trainer heeft hartklachten en moet volgende week woensdag voor een hart-catheterisatie naar het ziekenhuis. Waarschijnlijk neemt Jo Jansen voorlopig de taken van De Visser over. De Vis ser, die acht jaar geleden al een hartoperatie onderging, had al geruime tijd last. Na het duel tegen Exelsior (22 november) werd hij voor drie dagen opgenomen in het St. Elisabethziekenhuis in Tilburg. De klachten dateerden echter al van weken daarvoor. Garrelfs nu d.e beste zondagamateur alphen aan den run Johan Garrelfs bezet op dit moment de eer ste plaats in het klassement van 'Amateurvoetballer van het Jaar' voor zondagamateurs. De 27-jarige Nieuwkoopse sluitpost in dienst van de Alphense hoofdklasser Alphense Boys is de al sinds de competitiestart bovenaan bivakkerende Etienne Kel ders van Holland gepasseerd. Europese clinic in Katwijk alphen aan den run» Medio januari volgend jaar zal in zaal Tripodia in Katwijk wederom de Europese Honk- en Softbal Cli nic worden gehouden. Deelnemers betalen zestig gulden en worden geschoold in technische, tactische en arbitrale aspecten van de beide sporten. De clinic is voor iedereen toegankelijk. Vitesse dag later tegen Real arnhem De return van Vitesse tegen Real Madrid is verschoven van woensdag 9 naar donderdag 10 december. Het duel begint in het Bernabeu-stadion om 21.00 uur. Het eerste duel in de der de ronde van het UEFA-bekerduel eindigde in Arnhem in de overwinning met 1-0 voor Real Madrid. Het doelpunt kwam in de tweede helft op naam van Hierro. De KNVB heeft de wed strijd Roda JC-Feyenoord vastgesteld voor dinsdag 12 januari. Met de datum werd een aantal keer geschoven, meestal omdat burgemeester Mans van Kerkrade geen toestemming gaf voor de risicowedstrijd. karlsruhe sid Eintracht Frankfurt heeft zich gisteravond ten koste van Karls- ruher SC geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de DFB-pokal. In het Wildparksta dion van KSC viel de beslissing voor circa 30.000 toeschouwers pas in de serie strafschoppen. Die waren noodzakelijk ge worden omdat de stand na de verlenging 1-1 was. Eintracht, dat vijf weken eerder voor de Bundesliga met 1-4 van dezelf de opponent verloor, hield de zenuwen vanaf elf meter het best in bedwang. Alle vijf straf schoppen werden benut. Wittwer schoot de bal uit de derde strafschop voor KSC te- »en de paal. In de halve finales speelt Ein tracht Frankfurt in het laatste weekeinde van maart thuis te gen Bayer Leverkusen. De ama teurs van Hertha BSC, die dins dag verrassend van FC Nüm- 3erg wonnen, spelen dan thuis tegen Chemnitzer FC, de be dwinger van Werder Bremen. In een opwindende wedstrijd gaf Yeboah vijf minuten voor rust Eintracht de leiding. Vijf minuten in de tweede helft zorgde Sjmarov voor de gelijk maker. De wedstrijd verliep ui terst sportief. Scheidsrechter Heynemann hoefde geen enke le kaart tevoorschijn te halen. In de Schotse eredivisie, waarin over twee dagen een he le ronde werd afgewerkt, ver speelde lijstaanvoerder Glasgow Rangers dinsdagavond een punt aan het laag geklasseerde Air- drionians: 1-1. Nummer twee Aberdeen profiteerde gisteren niet van deze halve misstap en speelde eveneeps gelijk: 2-2 bij Celtic, de nummer drie van de stand. Daardoor bleef alles bij het oude. Rangers behield vijf punten voorsprong op Aber deen, dat een punt meer heeft dan Celtic, maar een wedstrijd minder speelde (evenals Ran gers). Peter Hoekstra beurd: Linskens produceerde de gelijkmaker, Ellerman schoof de 2-1 binnen. Die laatste goal was wel van goed gehalte, met een gave, lan ge pass van Vanenburg op Hoekstra, die de bal goed terug legde op Ellerman. Het was ook veruit de beste combinatie van het trio in anderhalf uur. Het was wat sneu voor FC Utrecht dat het doek zo snel en plotseling viel. Ab Fafié vond dat ook. „Het is zuur, want we hebben uitstekend gespeeld. We zijn in elk geval strijdend ten onder gegaan." De Utrechtse coach vond dat de avond toch al pechvol was begonnen. „We hadden Van der Net aan Romario gekoppeld, maar toen bleek Kieft ineens niet te spelen. Dat was een na deel voor ons. Toen heb ik De Koek op Romario gezet en ge- Marcel Liesdek en Pieter Bijl van FC Utrecht zien dat mislukken, foto anp dat ze ver naar voren moesten spelen, want ik denk dat De Koek over 25 meter snel ler is dan Romario." Die theorie werd enige tijd praktijk. FC Utrecht kon ver naar voren spelen omdat de meeste persoonlijke duels ge wonnen werden. PSV-trainer Hans Westerhof: „Ja, ik vond dat we eigenlijk op de grens van wat scheidsrechter Van der En- de accepteert hadden moeten spelen. Die geeft niet zo snel geel. Maar bij ons liepen er bij die heel lang een wit broekje hielden." Westerhof was alleen tevre den met het resultaat. „Niet over het spel. We moeten toch een antwoord vinden tegen ploegen die fysiek sterk zijn. In de tweede helft hebben we het initiatief overgenomen, maar dat gebeurt vaker bij ons. We la ten ons te vaak en te lang af troeven in de persoonlijke duels." Ook over het fitheidsgehalte van zijn selectie kan Westerhof momenteel onmogelijk vrolijk doen. „Koeman is maandag ge opereerd. Ik ben geschrokken van de hoeveelheid kalkafzet- ting die bij hem uit de knie is genomen. Hij had het spul op sterk water op zijn kastje staan. Ook de chirurgen zijn geschrok ken, Erwin moet het afgelopen jaar met vreselijk veel pijn heb ben gespeeld." nieuwegein (anp) Coaches willen baan bij NOC Het NCP heeft vastgesteld dat 22 coaches in Barcelona voor het eerst Olympische Spelen meemaakten en dat het verloop na Seoul dus kennelijk groot is geweest. Het NCP ziet dan ook graag dat in de toekomst coaches op basis van een cao een dienstverband krijgen aan geboden door NOC/NSF (als de fusie doorgaat) of WVC en ver volgens worden uitgeleend aan sportbonden. Het zal dan uitge sloten zijn dat bij Olympische Spelen trainers dank zij opge nomen vakantiedagen hun werk moeten doen. Het Nationaal Coach Platform (NCP) heeft gisteravond zijn be vindingen van de Olympische Spelen in Albertville en Barcelo na gepresenteerd en zijn wen sen voor de toekomst aan het Nationaal Olympisch comité kenbaar gemaakt. De belang rijkste zijn: het voorkomen van de na-Olympische 'dip', conti nuïteit, aandacht voor de steeds belangrijker wordende manage ment-taken en het behoud van ervaring door het geven van rechtspositionele zekerheid. RUIL NU UW „OUDE" PRINTER IN!! SENSATIONELE INRUILAKTIE Ontvang in de maand december veel geld voor uw oude printer te rug bij aankoop van een Oki Laserprinter Voor meer informatie bel Chip Automatisering en vraag naar Nicole Rutte. OKI OL-400 4 pagina's per minuut 300 dpi 512 kb. geheugen o.a. HP laserjet II 25 fonts OKI OL-810 8 pagina's per minuut 300 dpi OS.T. 1 mb. geheugen o.a. HP laserjet ID scalable fonts Meijerslaan 258 2105 PC Heemstede tel. 023-294100 fax. 023-289664 den bosch anp FC Den Bosch heeft zich als eer ste geplaatst voor de kwartfina les van het toernooi om de KN VB-beker. In een doordrenkte Vliert werd Vitesse met 2-1 ver slagen. De overwinning was om kwart over negen gisteravond een feit, Netten werd twee mi nuten voor tijd matchwinner. Vitesse maakte een slechte beurt door alles veel te mooi te willen doen. Een misvatting. Twee jaar geleden werd de club al eens door Den Bosch, toen nog eerste divisie en later fina list, uitgeschakeld door na een 0-0 van twee uur met na straf schoppen te verliezen. Drie we ken geleden bleef het voor de competitie opnieuw 0-0. In de bekerwedstrijd voor de achtste finales leek Vitesse aan vankelijk over FC Den Bosch heen te walsen. Door soms oogstrelende combinaties kre gen de Arnhemmers kansen. Latuheru, Laamers (via de han den van doelman Vonk) en Van Arum troffen wel de paal, maar niet het net. In de 31ste minuut was het toch raak. Door een dubbele een-twee kwam Laamers vrij op rechts. Zijn voorzet was een streep naar het hoofd van de inkomende Van den Brom, die hard inkopte: 0- 1. Vitesse waande zich reeds winnaar, liet FC Den Bosch dichterbij komen. Dat was een schromelijke misvatting. In de 59ste minuut dwarrelde de bal, gegrepen door de wind, in het strafschopgebied. Laisina profi teerde, 1-1. De beloning kwam twee minuten voor de door nie mand gewenste verlenging. Ver hoeven passte diep op Netten. De kleine spits, eindelijk vrij, schoot van dichtbij hard in, 2-1 Hofman René Hofman bezorgt Fortuna Sittard in moeilijke tijden enige vreugde. Vier dagen na de drie doelpunten tegen RKC, maakte hij in de verlenging van het be kerduel tegen AZ de enige tref fer. Fortuna speelt op 15 de cember in de achtste finales thuis tegen Heerenveen. Fortu- na-AZ was de laatste wedstrijd in de derde ronde. Het verschil in niveau tussen de nummer zeventien van de eredivisie en de nummer drie van de eerste divisie was niet te zien. Groningen FC Groningen heeft met veel pijn en moeite in eigen stadion ten koste van eerste divisieclub Excelsior, met ex-Noordwijkers Bram Marbus en Leonard van Utrecht in de gelederen, de laatste acht bereikt in het beker toernooi (2-1). Het spel was be droevend. Op basis van het aan tal uitgespeelde kansen (vijf om nul) was de overwinning van FC Groningen niettemin terecht. FC Groningen-trainer Ver beek hoopte dat zijn elftal door de terugkeer van Djurovski en Gall, die lange tijd geblesseerd waren, impulsen zou krijgen. Het kwam er echter niet van. Na een vlotte start en een doelpunt van Meijer was sprake van lou ter armoe. Het geploeter op het middenveld leverde FC Gronin gen voor rust slechts één kansje op. Doelman Moens troefde Wilson af. Excelsior liet het ge heel afweten, maar kwam vlak na de pauze ineens op gelijke hoogte door een schot vanaf twintig meter van Gabriels. De Rotterdamse middenmoter uit de eerste divisie dacht even aan een stuntje. Huizingh behoedde FC Groningen echter voor een afgang: 2-1. Pas in de eindfase kregen de Groningers greep op Excelsior. Djurovski en Meijer lieten de kansen echter onbe- BRUSSEL ANP De uitslag van de competitiewedstrijd tussen Racing Genk en An- derlecht is gewijzigd van 1-3 in 1-2. Het laatste doelpunt van Peter van Vossen werd gisteren door het sportcomité van de Belgische voetbalbond niet erkend. Anderlecht stond op 3 oktober met 1 -2 voor in en tegen Racing Genk, toen Peter van Vossen buiten de lijnen ging staan om de bui tenspelregel op te heffen. Toen de doelman van Genk de bal uitrol de naar een verdediger, stapte de Zeeuw het veld weer in, onder schepte de bal en maakte de derde treffer. Genk protesteerde, maar arbiter Vermeersch keurde het doelpunt goed, 1-3. Racing Genk tekende protest aan en eiste overspelen van de wedstrijd. Het comité erkende de arbitrale dwaling, maar vond dat het incident geen wezenlijke invloed had op de uitslag. Het keurde de treffer van Van Vossen alsnog af en bepaalde de score op 1 -2. rotterdam marcel van der kraan gpd-verslaggever Als keeper van Ajax en Oranje maakte Piet Schrijvers in de ja ren zeventig en begin tachtig met grote regelmaat zijn op wachting in de Kuip. Hij be waart er nog menige fraaie her innering aan. Als coach van TOP, zo ontdekte de gezette ex- international, heeft hij tegen woordig weinig meer te zoeken in de voetbaltempel van Feye noord. Met een 3-1 nederlaag kwam voor hem het (verwach te) einde aan het toernooi om de KNVB-beker. Het elftal van Schrijvers, dat voor het tweede seizoen uit komt in het betaalde voetbal en geheel uit semi-profs bestaat, wist vooraf al dat het zo goed als kansloos zou zijn in de acht ste finale. Een trainer probeert in dergelijke situaties nog wel eens zijn spelers te motiveren door te roepen dat de tegen stander 'een slechte dag kan hebben'. Maar zelfs dat gegeven Feyenoord stak gisteravond in een belabberde vorm kon de Brabanders niet inspireren tot het volbrengen van een hu zarenstukje. Feyenoord behoort in eigen huis aan klantenbinding te doen. De Rotterdammers zetten zichzelf in de afgelopen maand echter behoorlijk te kijk door voor eigen publiek zowel tegen Ajax als MW onderuit te gaan. Tegen TOP was er alle gelegen heid voor de ploeg van Van Hanegem en Meijer om zich te rehabiliteren. De 5.347 toe schouwers keken evenwel met gemengde gevoelens naar het optreden van de thuisclub, die voor rust nog enkele briljante momenten kende maar na rust opnieuw veel goodwill verspeel de. Het duo Van Hanegem en Meijer vraagt zich vertwijfeld af hoe een aantal gerenommeerde krachten zo dieD wee kan zak- Kiprich in het nauw. De Feyenoorder weet zich omringd door Berry Arends (nummer 6) en Ton Berens van TOP. ken. Meijer: „Het enige positie ve is dat we de volgende ronde van het bekertoernooi hebben gehaald. De spelers begrepen zelf ook wel dat ze zich slecht hadden verkocht. Als je in eigen stadion achter TOP moet aanlo pen, ben je gewoon verkeerd bezig." Grote gevolgen heeft de min dere periode van Feyenoord nog niet gehad. De nederlagen tegen Ajax en MW ten spijt, vertoeft de Rotterdamse club nog in de top van de eredivisie en heeft men een plaats in de kwartfinales van zowel de va derlandse beker als de Europa Cup. Weinig reden tot bezorgd heid, zou je denken. Maar om werkelijk mee te doen in de strijd om de landstitel, zoals Willem van Hanegem zo graag wil, en om de Kuip goed gevuld te houden zal er een duidelijke verbetering moeten komen in de prestatiecurve van Feye noord. Slechts Regi Blinker onttrekt zich op dit moment aan de ma laise. De linkervleugelaanvaller toont als enige al weken een grootse vorm. Het afgelopen dreigde Blinker genoe- plaats in de schaduw van zijn 'gabber' Gaston Taument, die toen driftig solliciteerde naar een plaats in Oranje. Nu lijken de rollen omgedraaid. Taument zorgde niettemin voor de openingstreffer van Feyenoord. De Hagenaar hapte in de vijfde minuut gretig toe op een steekpassje van Errol Refos en liet doelman Raymond Koopman grabbelend achter. Die vroege goal kon Feyenoord niet verleiden tot een monster zege. Pas vier minuten voor de pauze tilde Dean Gorré de score naar 2-0, toen hij door Henk Fra«jpr vnnr Hp kppnpr was op?pt In het tweede bedrijf zakte Feyenoord, dat zonder de ge blesseerde John Metgod en Mi ke Obiku speelde en al vroeg ook Peter Bosz zag afhaken, nog verder terug. Ed de Goey moest zelfs hand en spandiensten ver richten om te voorkomen dat TOP terug in de race zou ko men. Een kwartier voor het ein de werd de eerste divisieclub beloond voor z'n noeste arbeid (Robert van der Weert profiteer de van de haperende buiten- spelval bij Feyenoord), al raakte de constatering van Schrijvers dat een gelijkspel daarna in de lllcht hino trant nnrh «.ral Van Bracht en Bayer gaan het uitpraten breda gpd De Waalwijkse driebander Rini van Bracht en Werner Bayer, manager van de profgroep van driebanders (BWA), zijn weer bereid om met elkaar te praten. Op 18 december schuiven beide kemphanen en hun advocaten aan één en dezelfde tafel. Van Bracht en Bayer leven al jaren in onmin met elkaar. Het geen veroorzaakt is door een boete van 10.000 Duitse Marken die Van Bracht werd opgelegd toen hij zeven jaar geleden tij dens een grand prix-toernooi in Oosterhout met ongeoorloofde reclame speelde. Verder claimt de veelvoudig Nederlands kam pioen, destijds lid van de prof- groep van Bayer, niet-betaalde reiskosten. Aan het conflict werd de laatste jaren nauwelijks aan dacht besteed omdat Van Bracht niet presteerde. Tot hij dit seizoen in Oosterhout ver rassend het eerste toernooi om de wereldbeker driebanden won. Na afloop liet hij z'n emo ties de vrije loop. Hij betitelde Bayer toen als „oplichter." Wat de Duitser niet slikte. Die dreigde met een kort geding waarin hij eiste dat Van Bracht z'n uitlatingen in vijf Neder landse kranten zou rectificeren. Na enkele vergeefse pogingen kon Keje Molenaar, raadsman van de Waalwijkse driebander, uiteindelijk uitstel 'losweken' bij Bayers raadsman Van den Heu vel. Om vervolgens een datum te regelen voor een onderhoud tussen beide partijen. Dat komt er dus 18 december. Van Uum Dick van Uum is nog steeds van de partij in het toernooi om de wereldbeker driebanden in Tokyo. De Utrechter, die met twee overwinningen door de kwalificaties kwam, versloeg gisteren in de eerste ronde de Japanner Maalmitsu Mano met

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 25