Knap herstel van AZC kan geen potten breken Kater imponeert Het doek is voor Scylla gevallen Sport Vier Leidse roeizeges Wielerbokaal voor Grimbergen Flair streeft Lisse op ranglijst voorbij MAANDAG 30 NOVEMBER 1992 n joustra ad v rob onderwater r08 v De derde ronde van de A-com- petitie is traditioneel een goede ronde voor de Zijl/LGB. Door het grotere aantal zware num mers voor de senioren komt de ploeg landelijk goed voor de dag. Ditmaal werd een zesde plaats behaald. LZ 1886 kwam met bijna 100 seconden langza mer op de elfde plaats terecht. Na drie ronden staat de Zijl- /LGB op de zevende en LZ 1886 op de elfde plaats. Bij de mannen won Chester Marsman de 400m wisselslag in 4.38.1 en bleef daarbij net Robin Sprinkhuizen (4.39,0) voor. Op de 200m vrije slag won Marcel de Natris met 1.57.3 en werd Chester tweede (1.58.0). Robin Sprinkhuizen won bij de jon gens onder 18 jaar de 100m rug slag in 59.9 en de 200m vlinder slag in 2.11.6. Op dit laatste nummer werd Micha Prins tweede in 2.30.2. In zijn eigen leeftijdscatego rie, jongens onder 14 jaar, won hij de 200m wisselslag in 2.25.9 en de 100m vrije slag in 59.3. Bij de jongens onder 16 jaar werd Robbert Kleywegt tweede op de 200m schoolslag in 2.45.6 en derde op de 50m vrije slag in 27.1. Sven Meyers werd derde met 1.28.8 op de 100m school slag jongens onder 12 jaar. In deze categorie zorgden Milan Verhoop en Robert Paul Kuiper met resp. 2.21.3 en 2.22.1 voor goede tijden op de 200m vrije slag. Verhoop werd er derde de plaats achter Jorien Kleywegt (9.30.5). Op de 100m schoolslag vrouwen werd zij derde met 1.20.4 achter Ria Willemse (eer ste met 1.17.1). Jorien werd nog tweede op de 200m vlinderslag meisjes onder 16 jaar en in haar eigen groep meisjes onder 14 jaar voltooide zij met een eerste plaats op de 200m schoolslag (2.53.4) haar loodzware pro gramma met succes. Alexandra Onderwater werd derde met 2.55.9 op de 200m schoolslag en Brenda Lindhout won met 1.01.3 de 100m vrije slag bij de meisjes onder 14 jaar. Bij de derde Dl-wedstrijd in Delft bleek de zwemploeg van De Columbiaan sterker dan ZV .Noordwijkerhout. De Colum biaan werd eerste met een pun tentotaal van 44.84,0 gevolgd door Noordwijkerhout met 25.55,6. Vijf zeges voor De Colum biaan. Roy van Arkel was de sterkste op de 100m schoolslag (jongens '80) met een tijd van 1.33.4. Op de 200m vrije slag (jongens '80) won Peter Korte- kaas in 2.37.0. Marieke de Jongh won de 100m rugslag in 1.24.4. Gerard Langeveld behaalde een overwinning op de 100m schoolslag met een tijd van 1.18.4. Tenslotte was Bianca Van Rhenen de sterkste op de 50m schoolslag (45.2). Voor Noordwijkerhout waren er overwinningen voor Robert Kloos op de 200m wisselslag (2.45.5), Heidi Kroon op de 100m schoolslag (1.30.8), Mark Kruithof op de 50m vrije slag (27.5) en Sandra Bader op de 100m vrije slag (1.17.3). groningen harm jan gusman roeimedewerker De ongestuurde twee voor lich te mannen; de skiff voor jon gens, voor lichte- en voor zware vrouwen. In deze vier van de in totaal negen categorieën be haalden Leidse roeiers gisteren de overwinning in 'De Hel van het Noorden', een roei wedstrijd over zes kilometer op het Eems- kanaal nabij Groningen. Elzard Schipperen Job Jansen (Njord) schreven de lichte twee zonder stuurman op hun naam. Jansen hoopt door deze presta tie net als Schipper geselecteerd te worden voor de nationale lichte acht, die op het moment samengesteld wordt. Arne Wentholt (Die Leythe) won de jongens-skiff met ruime leiden» ron hoogendam tafeltennismedewerker De herfstcompetitie van 1992 zit er voor de tafeltennissers op. Bij het opmaken van de balans kan geconcludeerd worden dat er zich bij de regioclubs geen echte verrassingen hebben voorgedaan. De degradatie van Scylla, de jarenlange eredivisie- trots van Leiden, mag niet ver assend genoemd worden, maar wel opmerkelijk. Het doek is definitief gevallen voor Scylla. De Leidse ploeg, dit seizoen danig verzwakt, heeft zich in de degradatiepoule niet staande kunnen houden. En dat had men aan de Brahmslaan eerlijk gezegd ook niet verwacht van het kwartet Jeroen Koud- staal, Martin Groenewold, Lars Wittebrood en Patrick van Meverden. Het Leidse team heeft even de indruk gewekt meer te kunnen, maar schoot uiteindelijk toch te kort. In de return tegen TT/Amsterdam wisten slechts Van Meverden en Wittebrood zwakke broeder Fransisca van zich af te schud den. En verder leverde de overi gens boeiende partij louter ne derlagen op. De afstand met TT is ondertussen, met nog een wedstrijd voor de boeg, 16 pun ten. Voorzitter Wibo van Gen- nip: „Ze hebben er wel voor ge knokt, maar het is niet gelukt. Voor volgend seizoen in de eer ste divisie is het doel: gewoon handhaven en met veel plezier spelen, want Scylla is een nuch tere club." De mannen van Oegstgeest vatten het resterende duel tegen 'concurrent' Red Stars serieus op en ranselden er een 14-4 tri omf uit. Met deze tiende mon sterscore in successie- bewees Oegstgeest (met 154 punten uit 10 duels) vele maten te groot te zijn voor de eerste divisie. In de strijd met Réd Stars liet Rob 'Wat krijgen 1 AZC wegens we nou, scheids?' lijkt Stan van Belkum aan Janssen Van der Laak te vragen. De tegenwoordige Nereus-speler werd in het duel tegen aanmerkingen uit het water gestuurd. foto ben de bruyn voorsprong op zijn naaste bela gers. Wentholt hoopt komend voorjaar gekozen te worden in de nationale juniorenselectie voor het WK in Noorwegen. In het matig bezette lichte vrou- wenveld won Natasja Radosevic (Njord) in de skiff met ruim twintig seconden voorsprong op Hanneke Onderwater van Asopos de Vliet. International Irene Eijs (Njord) tenslotte veegde met groot gemak het zware vrouwenveld aan. Haar collegae internationals Penten- ga, Van Nes, Meliesie en De Groot zette ze op bijna een hal ve minuut. Eijs bereid zich mo menteel yoor op de cyclus om de wereldbeker, waarvoor ze op grond van haar tiende plaats op de Olympische Spelen is uitge nodigd. AZC heeft zich knap hersteld van de (eerste) nederlaag die vorige week door AZPC werd toegebracht. De Alp- hense waterpoloërs dwongen zaterdagavond Nereus, dat zeven dagen terug verrassend VZC nog ten val bracht, diep op de knieën: 11-3. Overigens stond het duel in schril contrast met de voorgaande wedstrijden. Strijd en spanning ontbraken ditkeer. alphen aan den run matie van Jan Evert Veer wiM van wanrooy meteen haar kruit verschoten. AZC-doelman Wim Vermeulen hoefde daarna nog maar één keer te capituleren, waardoor de Zaanse produktie wel erg mager uitviel. Overigens had het uitstekende optreden van de Alphense sluitpost daar veel mee te maken. Vermeulen ran selde, net als in de voorgaande wedstrijden, zo'n beetje alles uit doel wat er op hem afkwam. De wekelijkse uitblinker: „Het gaat hartstikke lekker. We spelen met plezier en zijn erg gemoti veerd. Fred, onze coach, heeft een zeer positieve invloed op het team. Dat komt vooral door de manier waarop hij met spe lers omgaat. Hij is wel serieus, „Het was een matte vertoning", gaf AZC-coach Fred Kranstau- ber toe. „Maar het was niet on ze schuld. Nereus heeft er niet echt voor gestreden. Aan de an dere kant hebben wij in aanval lend opzicht te weinig bewogen. Nee, dit keer hebben we eens niet op onze tenen gelopen. Het was ook niet nodig." De Alphense ploeg bleef de Zaandammers inderdaad ge makkelijk de baas. Al leek het er in het begin op dat Nereus seri eus genomen moest worden. Tot twee keer toe namen de be zoekers een voorsprong (0-1, 1- 2). Maar daarmee had de for- maar gunt ons vrijheid van han delen, waardoor we bijna op speelse wijze bezig zijn." Vermeulen lijkt aan zijn beste seizoen tot nu toe bezig bij AZC. „Ik ben in ieder geval aan een constant seizoen bezig. Kijk, van een keeper wordt altijd veel verwacht. Ik voel geen druk, want ik hoef het team niet te dragen. Maar omdat ik slecht tegen mijn verlies kan, doe ik er alles aan om dat te voorko- Vermeulen demonstreerde zijn wedstrijdmentaliteit het beste toen hij bij een 10-3 voorsprong een goed geno men strafworp van Jan Willem Kuehne toch wist te stoppen. Dat gebeurde twee-en-een-hal- ve minuut voor tijd. Stan van Belkum had daar geen oog voor. De voormalige speler van Zijl/LGB mag dan de huidige steunpilaar van Nereus zijn, in de derde periode mocht hij vroegtijdig het water verlaten na aanmerkingen op de leiding van arbiter Janssen van der Laak. Van Belkum was het niet eens met de manier waarop Remco Pielstroom voor 7-3 had ge zorgd. Het incident, waar ook Veer zich nog even mee kwam bemoeien, zorgde samen met het goede werk van Vermeulen voor enige opwinding in De Thermen. Maar het lauw reage rende Alphense publiek schijnt snel te wennen aan de nieuwe status en vooraanstaande rol van AZC, dat in John Jansen en Pielstroom twee voortrekkers had. „Bij ons gaat de grap al dat we winterkampioen worden, maar dat moet je niet serieus nemen. We leven van wedstrijd naar wedstrijd", houdt Vermeu len een slag om de arm. AZC - Nereus: 11 -3 (2-2, 4-1,2- 0,3-0) Arbiters: W. Janssen van der Laak/Wiering. Toeschouwers: 250. Uitsluiting: Van Belkum (Nereus) Scores AZC: Jansen 4, Piel stroom 3, Boon 2, Böhm, K. Tho mas. Scores Nereus: Oosterbaan, Meijn, Grooters. Turk zich niet eenmaal verras sen. Herman van der Broek gleed een keer onderuit. Op de andere tafel verloor Friso Reits- ma eenmaal (tegen de sterke Comelissen), terwijl Ted van den Berg dad tweemaal toeliet. Avanti was vorige week al kampioen in de tweede divisie en sloot de laatste wedstrijd thuis tegen Elsloo '72 af met een monsterscore: 9-1. Slechts Ro nald Vijverberg moest eenmaal capituleren, na overigens een hectische derde game (25-23), waardoor zijn ongeslagen status verloren ging. Van der Haar en Vente wonnen al hun partijen. In dezelfde divisie sloot Rijnsoever de competitie af met een 10-0 verlies tegen kam pioen Salamanders. Ondanks dat heeft het Katwijkse vier mansteam, Van Meurs, Men- tink, Cecchi en Van Duijn zich maar net aan gehandhaafd. De mannen van Docos heb ben zich ondanks 6-4 verlies te gen het sterke Torenstad te handhaven in de derde divisie. Michel van der Kooij (2x), Edward Hulst (lx) en de dubbel zorgden voor de vier voltreffers. De mannen van Treffers moesten voor handhaving in de derde divisie drie punten sco ren. Met het 7-3 verlies tegen de gelijknamige club uit Arnhem werd dat doel bereikt, dank zij twee zeges van Robert Thijssen en het verzilverde dubbel. Bij Play Fair viel weinig eer te behalen. De Leimuidenaren gingen tegen Ilac 2 (7-3) lelijk op hun broek. Arnold Heuzen en Fred Mollers (2) scoorden te- 8en- Zonder Iris Sjaardema (schouderblessure) zijn de vrouwen van Oegstgeest bij voorbaat kansloos, 't Zand pro fiteerde daarvan. En dus kregen Mariska de Haas (2x) en Karin van der Heiden thuis een 7-3 nederlaag te slikken. Petra Grimbergen stond afgelopen zaterdag bij de uitreiking van de Nieuwsweek-bokaal in het middelpunt van de belangstelling. Ook Peter Mol (links) en Petra de Bruin (rechts) vielen dit jaar in de prijzen. foto loekzuyderduin oude wetering Een winnaar heeft soms aparte privileges. Petra Grimbergen, die als wielrenner de Nieuwsweek-bokaal 1992 in de acht sleep te, zorgde bij de uitreiking van die prijs voor het nodige oponthoud. Dat weer hield Erie Jan Berendsen er zaterdagavond in Oude-Wetering niet van namens Nieuwsweek de bokaal uit te reiken voor de succesvolste wielrenner uit de Leidse regio. De reden van het oponthoud was overi gens volstrekt legitiem. Grimbergen is be halve als wielrenner ook actief als mara thonschaatsster. In Utrecht reed de Rijns- burgse voor wat zij waard was, waarna zij in vliegende vaart naar restaurant De Woelige Baren afreisde. Bij de prijsuitreiking bevond de veelzij dige sportvrouw zich in goed gezelschap. Een andere Petra, de inmiddels met wiel rennen gestopte Petra de Bruin uit Lange- raar, sprokkelde in haar laatste wielerjaar voldoende punten bijeen voor de derde prijs. Ex-prof Martin Schalkers bezette in het jaarklassement de tweede plaats. leiden dirk kloos waterpolomedewerker De Zijl/LGB heeft tegen VZC geen potten kunnen breken. De Leidenaars trokken met 5-8 aan het korste eind. LZ 1886 verloor in Ede kansloos van Polar Bears met 14-5. De Zijl/LGB kon het zater dagavond VZC niet echt moei lijk maken. Liefst veertien maal speelden de Leidenaren met een man minder. Vooral arbiter Bervoets stuurde regelmatig een Leidenaar naar de kant. Het wekte dan ook nogal wat erger nis aan Leidse zijde dat VZC, dat zeker ook nogal wat fysieke kracht in het spel legde, slechts één keer met een man minder speelde. Wel kreeg De Zijl nog twee keer een vier-meterworp. De laatste van de twee strafwor- pen betekende tevens het keer punt in de wedstrijd. Na van 1-5 tot 4-5 te zijn teruggekomen, verzaakte Anton Heiden in de derde periode om zijn ploeg langszij te schieten. VZC nam de aanval over en Marco Kunz scoorde 4-6. De Zijl kwam deze tegenslag niet meer te boven. Nog voor het einde van de der de periode maakte Ton Schoeman 4-7. Eindstand 5-8. Topscorer De Zijl/LGB: Rob Dubbeldeman2. LZ 1886 fungeerde voor Polar Bears als opwarmertje voor het Europa Cup-treffen tegen Tungsgram uit Boedapest. Voor de competitie was het beker- treffen tussen beide ploegen al uit gelopen op een 20-7 neder laag. De eerste periode bracht direct duidelijkheid (0-5). Het op alle fronten betere Polar Be- ars drong niet al te sterk aan. Via 8-2 en 12-4 werd de eind stand bepaald op 14-5. Doel punten LZ 1886: Bas Willemse, Frans van der Brink, Niels Zuid- weg, Arjan Meirink en Mirko Zuidweg. Vivax speelde niet zijn beste wedstrijd maar won toch van Merwede. In eerste instantie ke ken de Oegstgeestenaren zelfs tegen een 5-2 achterstand aan. De enige die in die beginfase echt een voldoende scoorde was Alex Bolomey. In de laatste periode toonde Vivax de meeste inzet en verdienden de 8-9 overwinning. Topscorer Arjan Laurence 3. Katwijk liet een belangrijk punt achter bij de Warande. Met 12-12 deden de Katwijkers zichzelf te kort. Na een aanvan kelijke 2-0 achterstand makke lijk te hebben weggewerkt was Katwijk duidelijk de betere ploeg. Tot 7-11 leek er geen vuiltje aan de lucht. Warande kon nog langszij komen. Kjet Boonstoppel speelde een puike wedstrijd en werd met 5 treffers topscorer. WZK behield de leiding in de tweede klasse. De Meer was geen partij. Het wedstrijdfor mulier telde liefst 31 persoonlij ke fouten. WZK had in de laatste periode vier man met drie fouten aan de kant. Paul Belt moest toen zelfs nog zijn polocap uit de mottenballen halen. Hij scoorde nog twee keer. Topscorers WZK: Mark Halfmouw en Hugo Bregman elk 4. Koudekerk kon weer niet winnen. KZC was met 7-9 te sterk. Al in de eerste periode ke ken de Koudekerkers tegen een stevige achterstand aan (0-4). In het vervolg werd nog wel terug gevochten, maar bij 7-8 was het gedaan. Topscorer: Alexander van der Schalk 3. Sassenheim verloor na een slechte wedstrijd van Hoorn met 6-4. De Sassenheimers be vinden zich rond de vierde plaats. Hoom stond de gehele wedstrijd op winst. Via 1-0,3-1 en 5-3 werd de 6-4 bereikt. Alkemade heeft lang uitzicht gehad op een punt in de wed strijd tegen SPY. Tot twee minu ten voor tijd stond er een 6-6 tussenstand op het scorebord. In die laatste minuten waren de Huizenaren net iets doortasten der en trokken de 6-8 zege naar zich toe. Topscorer Don de Jeu Bij de vrouwen behaalde De Zijl/LGB een verdienstelijk ge lijkspel tegen het hoger ge plaatste Rapido. De 9-9 bete kende het derde wedstrijdpunt voor De Zijl. Vooral Ingiid van Veen was getuige haar 6 treffers in goede doen. Alkemade verloor met 4-2 van De Gouwe 2. Het aanval lend onmachtige Alkemade kon in de derde periode de demar rage van De Gouwe niet beant woorden. De vrouwen van LZ 1886 sluipen weer naar de top van de tweede klasse. Polar Be- ars 2 werd met 2-3 nipt versla gen. LZ staat nu samen met ZPB een verliespunt achter op DZV. Doelpunten: Natasja Raaphorst, Emmy in 't Veld en Yvonne Flippo. leiden» arendo schreurs badmintonmedewerker In de tweede klasse hebben de badmintonners van Lisse een 6- 2 nederlaag geleden. Flair be haalde met dezelfde cijfers een overwinning. Vlietwijk was kansloos tegen Velo 4. In de derde klasse was er slechts één regionale overwinning te be speuren: Merenwiek 1 verloeg Martinus A'veen met 8-0. Dyna mo Sassem kwam tegen Wasse naar net te kort (5-3). Tweede klasse Lisse kwam in de uitwedstrijd tegen Heemskerk, dat op gelijke hoogte stond, eigenlijk geen moment in de wedstrijd. Het gevolg was een 6-2 nederlaag en twee kostbare verliespunten. Captain Angela Conijn had geen verklaring voor de onver wachte nederlaag. De twee winstpartijen die werden be haald, kwamen op naam van Christine van Santen, die haar single in twee sets won, en An gela Conijn en Erik Mesman in hun gemengd-dubbel. Flair streefde, met een 6-2 overwinning op Flash Alkmaar, Lisse op de ranglijst voorbij. Na de singles was de stand nog in evenwicht; Ronald van der Meer en Maaike van der Berg verloren hun single, invalster Bianca Dijkstra en Cees-Jan van Vliet wonnen. Flair bleek in de dubbelspelen veruit sterker. Dit seizoen werden alle mannen- dubbels reeds gewonnen en ook tegen Flash bleef de 100% score overeind. Flair 2 verloor met 5-3 van Leython. De winstpartijen kwa men op naam te staan van Bart van Zeist en Martin Voskuilen in hun single en Bart van Zeist met Bianca Dijkstra in het ge- mend-dubbel. Vlietwijk kwam er tegen Velo 4 niet aan te pas, een 8-0 neder laag was het gevolg. Volgens Maijan Voogt is de wil er wel maar schort het vooralsnog aan kwaliteit. „Vooral voor de da mes is dit niveau nog wat te hoog", aldus Voogt. Derde klasse Dynamo Sassem verloor van Wassenaar met 5-3. Winst was er voor Petra van Dam in haar single, Mima Vereisen en Jan Klein in het gemeng-dubbel én 'Mirma Vereisen en Petra vari Dam in de vrouwen-dubbel. Mima Vereisen had met een 9-6 voorsprong in de tweede set van haar singel nog kansen om een punt voor Dynamo veilig te stel len, maar via een 11-8 en 11-9 nederlaag ging ook deze partij naar Wassenaar. Merenwiek behaalde tegen Martinus Am stelveen een 8-0 overwinning. Het voordeel van de thuiswed strijd en het feit dat Martinus een invaller had bleken het ver schil met de voorgaande wed strijd tegen Martinus(4-4). Me renwiek 3 leed voor de tweede maal tegen Let it Be 2 een 6-2 nederlaag. Slechts Els Komen en het gemengd-dubbel van Sjaak Plug en Miranda de Mos gingen naar Merenwiek. Me renwiek 2 verloor met 8-0 van Voorburg. Veglo verloor met 6-2 van Drop Shot 5. Annelies Smit in haar single en Annelies Smit en Monique Bosboom in de dubbel scoorden. Vierde klasse Leiden won van Mijdrecht met 7-1. Het enige negatieve aan de ze wedstrijd was dat Thea Turk haar single verloor. Door deze nederlaag is zij nu haar honderd procent score kwijt. Leiden staat op de ranglijst op de twee de plaats, slechts één punt ver wijderd van koploper Delft. Flair 3 won met 7-1 van Ooster duin 2. Alleen de tweede mixed- dubbel werd verloren. Vlietwijk 2 verloor met 6-2 van Leython

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 24