Vrouwen Gemini/K knap langs Utrecht Ter Leede 1 en 2 op schot Roomburg doorbreekt reeks nederlagen met kleine zege Sport RW glijdt uit over staartclub Vrouwen Leidse Studs troeven Catwijck af Tulploop prooi voor Buskermolen Geen sleet op Van der Veer MAANDAG 30 NOVEMBER 1992 ROB ONDERWATER ROB V Vt BROUWER DE KONING LEIDEN GER RENES VOLLEYBALMEDEWERKER In de promotieklasse moet RW zich eens ernstig achter de oren j krabben, nu het verloor van het puntloze DVC (3-2). LUSV deed het uitstekend door Oikos uit I met 3-0 te verslaan. Bij de vrou wen twee streekderby's: het herboren Gemini 2 versloeg Ridderveld met 3-1 en Leython i 2 mocht zijn handen dichtknij pen met de 3-1 overwinning op DAC. Oikos/S-LUSV 0-3 (10-15,13- 15,11-15) Coach Pieter Goosen was voor het eerst te spreken over het spel van zijn pupillen. In een aantrekkelijke wedstrijd, waarin j Wilco Saab niet eens gemist j werd, toonde LUSV mooi spel met lange rally's en af en toe su perieure combinaties. Iedereen j had er zin in, met Aemoutse en van der Schaft als uitblinkers. In deze vorm moet LUSV in staat zijn om over twee weken de strijd met koploper Sille/Jupiter aan te gaan. DVC-RW 3-2 (7-15,15-7,12- 15,15-12,15-10) Op de goede eerste set volgde een slechte tweede. In de derde set sloeg het noodlot toe: op 10- 10 klapte Jan Voortman tegen de scheidsrechterstoel en ging zo door zijn enkel, dat hij weg gebracht moest worden. RW won die set wonder boven won der, maar moest in de volgende twee sets constateren, dat de half geblesseerde Bart van Kruistum en Dennis Schoneveld onvoldoende gewicht in de schaal legden aan het net. De aanvalskracht was ontoereikend om DVC eronder te houden. In januari zou Voortman verhui zen naar Deventer, dus gevoeg lijk kan worden aangenomen, J dat dit zijn afscheidswedstrijd HOCKEYMEDEWERKER De hockeyers van Roomburg hebben, na vier verliespartijen op rij, gister middag een 2-1 zege bij AMHC '65 behaald. Koploper in de derde klasse Alecto gaf Waddinxveen een lesje door met 11-0 uit te halen. LOHC blijft ook na de met 1-0 ver loren confrontatie met Ring Pass laatste op de ranglijst. Aan de Hof- brouckerlaan trof LOHC in de Delftse opponent een counterploeg. Na tien minuten scoorde Ring Pass via een uitval, nadat vijf minuten eerder San- der Vinkesteijn voor open goal naast schoot. Sterker spel en drie strafcor- ners waren aan de ploeg van Cees Koppelaar niet besteed om langszij te komen. Roomburg kwam met een 2-1 zege terug uit Hendrik Ido Ambacht, waar het AMHC '65 ontmoette. Het was vooral aan jeugdkeeper Wietze En gelsman te danken dat het doel van Roomburg in het eerste deel schoon bleef. Hij stopte onder meer een straf- bal. Na de doelwisseling maakte Bas Koning het openingsdoelpunt, ge volgd door een strafcomergoal van Rutger van Schaik. AMHC kwam niet verder dan één treffer. Al vanaf het begin had Forescate het uitduel'met Warande onder con trole. De Voorschotenaren zegevier den dan ook met 3-1. Na een kwartier leverde de tip-in van Gert Jan Egbe- rink, na een uitbraak en voorzet van Wouter Eikenhout, de eerste goal voor de Voorschotense ploeg op. Warande profiteerde aan het begin van de tweede helft van de bankstraf van Bernard Thieme en kwam langszij. Twee treffers van Reinoud de Haas le verden de volle winst op. De reis naar Terneuzen bracht Leidse Studenten in het tweede-klas seduel met Olympia een 2-1 zege. Na een kwartier doelpuntte Jeroen Wei- dema voor de Leidse ploeg, maar Olympia kwam al spoedig op gelijke hoogte. De tweede helft laeeg Leidse Studenten een steeds groter veldover- wicht. Steven van Randwijck verzorg de de assist van de onder de lat gesla gen treffer van Houdain Beekhuis. Aanvankelijk speelde Noordwijk verdedigend tegen Rood Wit in Aer- denhout. Het Noordwijkse team slaagde er wel in het eerste deel doel puntloos te houden, maar bezweek na rust toch nog. Rood Wit benutte twee strafcomers: 2-0. Met omzettingen probeerde de Noordwijkse ploeg te vergeefs Rood Wit alsnog onder druk te zetten. Op De Bloemerd werd het verschil tussen Alecto, koploper in de derde klasse, en het onderaanstaande Wad dinxveen in dubbele cijfers uitge drukt: 11-0. De ploeg van Rob Kestens rustte met 4-0 en gaf Waddinxveen ook na de hervatting met hoog-tem- pospel geen schijn van kans. Eric Kruis werd met vier treffers topscorer. Bezoeker Alphen dolf met 3-1 het onderspit tegen Vianen. Alphen kwam al snel op voorsprong na een afgeron de aanval over rechts van Richard Ley. Tien minuten later kwam Vianen ech ter langszij. Vianen profiteerde nog eenmaal: 2-1. Door een van de stick van Peter de Blois afspringende bal vergrootte Vianen de marge. Vooral door fysieke tekortkomingen ging Catwijck in Rijswijk met 3-1 ten onder tegen Te Werve. De eerste helft waren de Katwijkers meer in de aaval, maar treffers bleven uit. Vlak na rust vielen er twee velddoelpunten voor Te Werve. Hanne Houwaard bracht Cat wijck terug in de wedstrijd: 2-1. In de slotfase sloeg Te Werve nog één keer raak. In de thuiswedstrijd tegen Nieuw koop ging Alkemade kansloos ten on der: 0-7. De ruststand was slechts 0-2, maar in de tweede helft liep Nieuw koop verder uit. Alkemade kwam vooral tempo tekort. Hisalis streek een 2-0 zege op in de thuiswedstrijd tegen Spire. Martijn van Schaveren verzilverde een strafbal en faalde bij de volgende. Vijf minu ten voor het einde stelde Van Schave ren de zege veilig door een counter af te ronden. In de derde klasse heeft Leidse Studenten de streekderby met 1-0 gewonnen van Catwijck. Alecto, Forescate cn Noordwijk zegevierden eveneens en blijven kansrijk voor promotie. Alecto behaalde in Tilburg de volle winst tegen Were Di (2-1). Wout van der Meulen neemt bij Alecto voor enkele weken het roer over van trainer/coach Robbert Kruidenier, die op hu welijksreis is. Pas twee minuten voor rust scoorde Tessa van Dijk op aangeven van Lydian Mentink de openingstreffer met een tip-in. Halverwege de twee de helft breidde opnieuw Van Dijk de voorsprong uit met een lob over de keeper. Uit een kor te comer in de slotfase scoorde Were Di tegen. De Leiderdorpse ploeg kwam door de puntende- ling van Oranje Zwart en het verlies van Pinoké een punt dichter bij de koppositie in de overgangsklasse A. De vrouwen van LOHC be haalden een 3-2 zege op HBS. Uit een voorzet van Ellen Palm scoorde Carolien de Boer na tien minuten en gomde daar mee de vroege Blocmendaalse voorsprong uit: 1-1. De rust stand was 3-1 in het voordeel van LOHC via een tip-in van Palm en alert handelen van Sophie van Hoytema. HBS be nutte één van de weinige kan sen op een tegengoal. Ondanks veel balverlies won Forescate met 1-0 bij Xenios. Het vertragende spel van Xenios leidde tot concentratieverlies bij het gewoonlijk in hoger tempo spelende Voorschotense team. Aan het eind van de eerste helft rondde Lorainne van Hoek, op aangeven van Romee Zwaan, een aanval over rechts met suc ces af. Xenios kwam niet door de goed opererende Forescate- verdediging heen. Roomburg stuurde Myra met lege handen terug naar Amstel veen: 2-0. Uit een voorzet van Heieen Gerritsma scoorde Mathilde Alberts vlak voor rust hoog in de touwen. Hierna zak te de Leidse ploeg weliswaar iets in, maar verkreeg in het laatste deel van de tweede helft toch weer een overwicht. Tien minuten voor het eindsignaal speelde Meike de Boer in een counter met een schijnbewe ging de Amstelveense keeper uit en schoot raak. De confrontatie tussen Alp hen en bezoeker Woerden ein digde in een 1-0 overwinning voor de thuisploeg. Voor de pauze was Woerden aanmerke lijk beter, maar scoorde niet. Na rust keerde het tij en creëerde Alphen de beste kansen. Uit een strafcomervariant werd Ellen Heins vlak voor het eindsignaal matchwinnaar. Met pijn en moeite won lijst aanvoerder Noordwijk de uit wedstrijd tegen het onderaan staande Hermes (1-0). Na een aanval over rechts schoot Mara van der Heiden vlak voor de doelwisseling raak uit een re bound. Na de pauze controleer de Noordwijk het spel, maar treffers bleven uit. Catwijck boog pas acht mi nuten voor tijd voor het bezoe kende Leidse Studs. De door Jet van Beuningen bediende Milou Heiligers scoorde de enige tref fer. Voor die tijd ontsnapten de niet op dreef zijnde gasten meerdere malen. Het fysiek sterkere Catwijck liet maar liefst vier kansen voor open doel on benut. De Leidse ploeg van Daan de la Parra blijft in de der de klasse op één punt afstand van koploper Noordwijk. In de thuiswedstrijd tegen Heerhugowaard hield Hisalis de eerste nelft verdienstelijk de nul, maar het moest uiteindelijk toch buigen voor het sterkere Heerhugowaard (0-2). ROELOFARENPSVEEN WILMAR KORTLEEVER MEDEWERKER In Roelofarendsveen is de Leid se regio sinds gisteren een nieu we wegwedstrijd rijker. De eer ste aflevering van de Tulploop van Loopvereniging Alkemade Plantaris trok veel deelnemers. Vanaf de Watertoren met de tulp zegevierde John Buskermo len uit Aalsmeer onder goede weersomstandigheden in 1.10,50. Fred Regeer van AV Holland bleef de Bataven Ben Kerkvliet en Gé van Veen voor. Regeer legde de halve marathon af in 1.12,48 en werd daarmee vijfde en tevens snelste regio-atleet. Het duo uit het Bataven-mara thonteam realiseerde tijden van 1.13,21 en 1.14,34. Bij de vrouwen ging de over winning wel naar een atlete uit de regio. Veterane Lenie van der Plas Tiet 1.26,30 noteren. Haar clubgenote Corry Heemskerk fi nishte als vierde en tweede ve terane in 1.32,40. De Noordwijkerhoutse Oos- terduinloop trok sterke atleten. Bij de mannen grepen Bataven vijf van de eerste zes plaatsen. De snelste van hen was Katwij- ker Jaap van Duyvenvoorde, die met 52.45 aangaf in goede vorm te zijn op de 10 Engelse mijlen. Paul Barnhoorn liep 54.04. Henk en Hans Ravensbergen (54.30 en 55.52) ten slotte hoef den alleen Rob van der Luyt (54.37) tussen zich in te dulden. De andere regio-verenigingen kwamen beter uit de verf bij de vrouwen. Spartaan-veterane Carla Alkemade won de wed strijd in 1.09,13. Leidenaar Kamiel Maase le verde gisteren met zijn eerste plaats in de Tilburgse Warande loop opnieuw zijn visite-kaartje af voor zijn gastclub De Bata ven. Hij won de 7800 m lange B-loop in 24.23. Achter Maase klasseerde ook Jan Kortekaas, die als negende eindigde, zich voor de prominentencross van volgend jaar. In de prominen- tenloop in Tilburg liep Huub Pragt (Bataven) een constante wedstrijd en eindigde in de middenmoot. Henk Gommer In de korte cross (2,6 km) vocht Bataaf Joost la Lau met Mark Korstjens. In de eindsprint kwam La Lau op 7.09 drie se conden tekort. La Laus clubge noten Michel Versteegen en Mark van Bel eindigden in 7.36 respectievelijk 7.48 op de 13ste en 26ste plaats. Bij de vrouwen bleek Joke Kleyweg weer sneller dan Bata ven-clubgenote Regina van Duyn. In het sterke veld klas seerden de twee atletes zich als zestiende en 24ste. Kleyweg bleef verschoond van blessures en hield, nog ruimer dan Van Duyn, gevestigde atletes als Stella Jongmans, Annet Beze- mer, Mieke Hombergen en Bar bara Kamp achter zich. Er zit geen sleet op Theo van der Veer. Met zijn derde plaats in de Gouda-cross bewees de 38-jarige atleet van AV Holland zaterdag nog volop mee te kunnen met aanstormende talenten. Alleen de broers Robin en Erik Punt waren de Leiderdorpse leraar te snel af. Voor 9000 meter had Van der Veer 29 minuten en 28 seconden no dig. Van atleten uit de Leidse regio had de snel gestarte Van der Veer, die met Edwin van Aardenburg, Ed van Gemeren en Fred van Zoest om het brons duelleerde, al helemaal geen tegenstand. Fred Sluis van De Bataven had op het goed beloopbare parcours in Gouda op meer gerekend dan een zestiende plaats in 30.30. Zijn clubgenoot Bert Kerkvliet eindigde als derde bij de veteranen 2 (50- plus). Bianca Vermond kwam bij de vrouwen goed voor de dag in de korte cross. De Holland-atlete versloeg Astrid van Velden (Bata ven) na 1500 meter in de eindsprint. Tineke van Gerven (NSL) klas seerde zich net voor Marja Hoogenboom (Bataven) als zevende in de lange cross van 4500 meter. Bij de A-jongens won Bastiaan Heus van AAV '36 en legde Michiel Mooibroek (Holland) beslag op de zesde plaats. Vrouwen Gemini 2-Ridderveld 3-1 (15- 4,11-15,15-12,15-5) In tegenstelling tot vorige week speelde Gemini 2 goed. De juis te geest met en voor elkaar deed het gemis van twee zie ken teniet en de routine deed de rest. Ridderveld werkte hard, toonde aan over veel jong talent te beschikken, maar moest het tegen die routine afleggen. Ge- mini raakte na de verloren tweede set niet in paniek, maar bleef bouwen en maakte weinig fouten. De pass lag goed en de aanval maakte steeds prima af. Leython 2-DAC 3-1 (15-7,15- 10,4-15,16-14) Iedereen was het er na afloop over eens: er had voor DAC meer ingezeten dan een neder laag. Leython 2 legde in de eer ste twee sets de basis voor de zege met het sterke serveerwerk van Sandra de Kier en Dorien Jacobs. Toen al toonde DAC over een ijzersterke veldverde- diging te beschikken, die de on mogelijkste ballen van de grond haalde. In de derde set werd de ze mentaliteit beloond en kon Leython 2 zich op gaan maken voor een hete vierde set. DAC leek op 12-6 en zelfs nog 14-13 op rozen te zitten, maar maakte het niet af. De vele foute ser vices gaven Leython 2 de kans dichterbij te komen en ondanks driemaal setpoints voor DAC won Leython 2 met 3-1. LEIDEN «MIEP VROONHOF VOETBALMEDEWERKER Zowel het eerste als het tweede vrouwen-elftal van Ter Leede heeft de hegemonie van het Sassenheimse voetbal onder streept. Beide teams zetten hun tegenstanders aan de kant met 11-0. Bij het eerste dat landelijk in de hoofdklasse speelt was Nathalie Geeris uitzonderlijk op dreef. Niet alleen scoorde zij viermaal, maar ze blonk ook uit in werklust en toonde zich een belangrijke schakel. Linda Schoonoord, Marion van de Ploeg en Margriet Linbeek na men ieder twee treffers voor hun rekening. Het tweede dat nog in de tweede klasse ope reert had een uitblinkende Ilon- ka Brouwer die zes keer doel trof. Ook de jeugdige Saskia Drommel (13 jaar) kwam op nieuw tot scoren. Alphen haalde tegen Lyra een belangrijk punt binnen dank zij een 1-1 gelijkspel. Martine Har- kes maakte een eerder opgelo pen achterstand goed. In de zaterdag eerste klasse bevindt Oegstgeest zich na de 4-1 nederlaag tegen Capelle in de gevaren zone. Afhankelijk van de degradaties uit de hoofdklasse moeten uit deze klasse misschien wel drie clubs degraderen. Katwijk deed zich zelf te kort tegen hekkesluiter Excelsior Pernis (1-1). Na vijf minuten kwam Katwijk door Marion Boogaart al aan de lei ding en kreeg daarna kansen genoeg om verder uit te lopen. Lida Oudshoom miste zelfs voor een leeg doel, maar zoals zo vaak wanneer zo veel kansen gemist worden kreeg Katwijk ploeg de gelijkmaker om de oren. In de zondag eerste klasse had Sleutels geen problemen bij de laatste op de ranglijst: Ca- bauw. De basis voor de zege werd voor rust gelegd dank zij treffers van Natasja Krutz, Ma- rielle Bavelaar, Mariska van Oosten en een juweeltje van Corine Galjaard. Na de bal te hebben ontvangen uit een hoekschop speelde Galjaard zich schitterend vrij en rondde de actie met een doelpunt af. Na de pauze werden veel kan sen gemist. Galjaard hielp Ca- bauw met een eigen doelpunt aan de eretreffer. SJC hielp Sleutels een handje door het hoog geklasseerde Bloemhof een punt af te snoe pen. Toch was het jammer dat SJC een eerder door Debby van der Salm en Tony Cockheyt op gebouwde 2-0 voorsprong nog uit handen gaf. UDO maakt mindere tijden door en ging nu met 4-0 ten onder bij KFC '71 In de tweede klase A zorgde Altior voor een aangename ver rassing door koploper NSV '46 met 2-1 te verslaan. Het goed combinerende Altior kwam ver diend aan de leiding door een voorzet van Karin Koeleman, die werd afgerond door Corine Slof. Uit een scrimmage kwam NSV voor rust toch nog gelijk. Altior bleef ook in de tweede helft positief voetballen en haal de de volle winst binnen via een mooie kopbal van Lianda Pie- terse. Iduna was in de laatste wed strijd voor de winsterstop op dreef tegen rode-lantaarndrager Schoonhoven, dat met 6-2 die per in de zorgen werd gedrukt. Het blijft belangrijk om ook te gen staartclubs punten te halen en daar was Iduna goed van doordrongen. Het liep uit naar 6-0 via doelpunten van Patricia Wijfjes (2x), Jolanda Kamping, Jolanda de Geus (2x) en Yvonne den Hartog. Daarna werd nam de ploeg uit Ter Aar gas terug en stond de tegenstander enig eer herstel toe. In de tweede klasse B kreeg LFC met de 'Ter Leede-cijfers' (11-0) van GDA om de oren. Van de 'Leidse' vertegenwoordigers in de nationale vol leybalcompetitie hebben alleen Leython en DAC een punt bemachtigd. Bij de vrouwen kwam zowel Gemini/K als Leython voor het eerst tot winst. Gemini versloeg Utrecht met 3-2 en Leython bleef met dezelfde cijfers baas over DVC. LEIDEN «GER RENES VOLLEYBALMEDEWERKER Leython - WS'92 2-3 (13-15, 11-15, 15-3, 15-10,12-15) De eerste twee sets gingen voor Leython verloren doordat slechts 60% van de passes goed lag. Daardoor kwam de set-up veelal te hoog aan de buiten kant, met als resultaat een tweemansblok van de tegen stander. Bovendien was de bui- tenaanval niet agressief genoeg. In de derde set ging het beter. Het blok leverde punten op, waarbij de lange Martin Mor- sink zich onderscheidde en aanvallend lukte alles wonder wel. WS, dat het vooral moest hebben van ex-international Krieger, bleek eigenlijk vrij sim pel te spelen en kwam er niet meer aan te pas. In de vierde set moest er op 6-9 worden inge grepen. Een dubbele wissel sor teerde veel effect. Martijn van Rijn kwam achterin als spelver deler en Robert Maassen kwam voorin op de plaats van spelver deler Van Hal waardoor de set werd nog ruim gewonnen. In de vijfde set maakte leython meer fouten dan WS. Bij de veldwis- seling stond het 4-8 en ondanks twee time-outs en een dubbele wissel verloor Leython. Lycurgus 2 - NOVO 3-0 (15-6, 15-3, 15-7) NOVO.had zich meer voorge steld van deze wedstrijd in Gro ningen, omdat Lycurgus ook laag op de ranglijst stond. Mis schien werkte dat idee verlam mend, want NOVO speelde be droevend slecht en werd in 51 minuten afgeserveerd. Elke set stonden de Noordwijkers snel achter met 9-0. De positie van NOVO is nu schier hopeloos. DAC - Leto Print/Sport 2-3 (13- 15, 15-11, 11-15, 15-6, 14-16) Het was een wisselvallige wed strijd, met bij vlagen goed vol leybal, gevolgd door periodes met knullige foutjes. Eigenlijk was DAC zelfs dicht bij de zege in de vijfde set (14-13), maar de balans sloeg toch naar de ande re kant door. De eerste set ging gelijk op. In de tweede set hiel den de Alphenaren een snel verkregen voorsprong tot het einde toe vast. Na een goed be gin (3-2), zakte DAC hierna even weg (4-8). Op 8-8 en 10-10 zat de winst er nog in, maar een vakfout en een technische fout braken hun op. In de vierde set bracht een wissel (Rudolf Haits- ma) opluchtingen DAC daverde over zijn tegenstander heen. in de vijfde set ontbeerde DAC ge luk. Metal/Radius 2 - VCS 3-0 (15- 11,15-7,15-13) VCS kon de opgaande lijn van vorige week niet doortrekken. Met Kees Ouwehand erbij is de juiste opstelling nog niet gevon den. Morgen beslist Reno Jagt- man of hij de nieuwe trainer van de Sassenheimers wordt. De eerste set was nog de beste. Tot 11-11 ging het gelijk op, maar zonder goede pass kon VCS niet doordrukken. In de tweede set ging het direct fout. In de derde periode kwam VCS nog met 12-9 voor, maar Radius verhoogde het tempo en won. Vrouwen Gemini/K - Utrecht 3-2 (14-16, 15-10, 15-10,7-15,15-13) In dit degradatie-duel won de ploeg die het hardst werkte. De start leek catastrofaal. Gemini kwam op 3-13 pas weer in de werkelijkheid en begon toen aan een inhaalrace, die net mis lukte. Maar het had wel bewerk stelligd, dat de vrouwen van Utrecht steeds meer fouten gin gen maken.In de tweede en der de set domineerde Gemini vol ledig. Trea Zikken en Tanja van Bezooyen zetten de trend en Utrecht werd op een 2-1 achter stand gezet. In de vierde set zakte Gemini weer in. Het ging fouten maken en gaf Utrecht Het blok van Utrecht had zaterdag onvoldoende verweer tegen de aanvalskracht van Gemini/K. foto henk bouwman kansen, die de ploeg uitbuitte. Ook de vijfde set leek mis te gaan (4-7), maar met een goed blok en een sterke middenaan- val pakte Gemini de niet meer verwachte, maar wel bejubelde Leython - DVC 3-2 (12-15, 10- 15, 15-10,15-3,15-7) Volgens coach Martin Jansen werd het hoog tijd, dat Leython eens won. Achteraf had er zelfs de volle winst ingezeten, mits er wat minder nerveus was geac teerd. DVC stond tweede van onderen en de zenuwen heer sten de eerste twee sets bij Ley thon waarschijnlijk te lang, want ondanks vijfmaal wisselen in de tweede set lukte het niet. In de derde set, met een com- leet omgegooid team, kwam et goede spel pas naar voren. Met 15-3 in de vierde set was Leython ontketend. In de vijfde set maakte Leython het karwei kundig af.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 22