Rol van favoriet ligt Katwijk niet 0 Quick Boys stroopt de mouwen weer op Noordwijk: ellende compleet Sport RCH komt morgen naar Nieuw Zuid Ter Leede laat punt liggen bij SEV: 2-2 MAANDAG 30 NOVEMBER 1992 N JOUSTRA AD VAN K. DOVO zorgt voor eerste seizoennederlaag Katwijk voelt zich niet prettig in een favorietenrol. Sinds de winst op Quick Boys heeft dit predikaat de ploeg van Arie Lagendijk alleen maar 'zeperds' opgeleverd. Het dieptepunt werd afgelopen zaterdag bereikt. DOVO liet Katwijk voor het eerst dit seizoen met lege handen staan: 0-2. DOVO-trainer Wim Eilander weet zijn woorden ook in daden om te zetten. Eilander lijkt im mers het recept gevonden te hebben om de Katwijkse dege lijkheid te ontregelen. Te veel teams zoeken tegen Katwijk de loopgraven op. Katwijk kan zo op 'Noorse' wijze spelen, wat wil zeggen met de inschuivende libero Henry Pouw en veel be weging zonder bal. Eilander had echter geleerd van de negatieve ervaringen van een aantal van zijn collega's en koos op De Krom met drie spitsen volop voor de aanval. Het gevaar dat uitging van de DOVO-vleugels Wittenrood en Silfhout bracht de doorgaans solide Katwijk-verdediging con stant in de problemen. De ge slepen DOVO-spits Wenneker bracht Wittenrood al na zeven minuten vrij voor Teun van Duyvenbode. De Katwijk-doel man voorkwam met een reflex erger. Van Duyvenbode kon acht minuten later opgelucht ademhalen, nadat een lob van Ristic om onduidelijke redenen werd afgekeurd. Het betekende echter uitstel van executie. Een wegdraaiende voorzet van Ristic kwam via Wenneker bij Van Ginkel, die de bezoekers op een 0-1 voor sprong zette. Het geknoei ach terin werd Lagendijk te gortig. Het slachtoffer werd Den nis-Jan Mieras die na 23 minu ten de kleedkamers kon opzoe ken en in Leo Guyt zijn vervan ger zag. Marco van der Plas nam daarna de bewaking van Silfhout op zich. Na de omzetting van Lagen dijk kwam Katwijk eindelijk aan een fatsoenlijke aanval toe. Een buiteling van Kees Krayenoord binnen de 'zestien' van DOVO kreeg echter geen waardering bij scheidsrechter Van den Herik. Door de druk van Katwijk kon DOVO naar hartelust coun teren. Van Duyvenbode kreeg in de 35ste minuut een schot van Wittenrood niet onder controle, waarna Wenneker nog meer re liëf gaf aan de verrassende voor sprong van zijn ploeg: 0-2. In de tweede helft toonde Katwijk zich een stuk agressie ver. DOVO kon nog maar spora disch in aanvallend opzicht iets ondernemen. Vrouwe Fortuna was dit keer echter voorbijge gaan aan Katwijk. Katwijk-spits Hans Zwaan had een complete off-day. Zijn tegenstrever Van Ginkel slaagde er in om met voetballende middelen Zwaan uit te schakelen. Met het lam leggen van het scorende vermogen van Katwijk speelde DOVO een gewonnen wedstrijd. De teamgenoten van Zwaan zijn stuk voor stuk goede voetballers, maar absoluut geen afmakers. Zo moet Marco de Ridder een vervelende middag hebben beleefd. De Noordwij- ker stond drie keer in scorings- positie, maar werd telkenmale gestuit door de uitblinkende DOVO-doelman De Bruin. Ander Katwijks-gevaar kwam van de rechterkant door combi naties tussen Krayenoord en Pim Langeveld. Ook Krayenoord zag echter een vlie gend schot op het laatste mo ment gestopt door De Bruin. Scheidsrechter Van den Herik probeerde tot twee keer toe Kat wijk terug te brengen in de wedstrijd. Zo betrapte hij De Bruin voor de zeldzaam toege paste 'vierstappenregel'. De Ridder wist een kwartier voor tijd zich geen raad met een muur aan DOVO-verdedigers op de doellijn, waarna het drin gen werd voor Katwijk. Nog geen drie minuten later werd al weer De Ridder omstrengeld door Van Laar binnen de 'zes tien'. Strafschoppen zijn echter niet besteed aan Katwijk. Zo faalde Zwaan tegen Excelsior Maassluis en raakte Johan de Kroon het houtwerk tegen Noordwijk. De volgende strafschopnemer Edwin Verhoogt voegde zich bij Zwaan en De Kroon, want zijn slappe inzet werd een gewillige prooi voor De Bruin. Met het missen van deze unieke moge lijkheid gaf Katwijk het verzet definitief op. Met twee punten uit de laatste drie wedstrijden kan Katwijk weer terug in haar schulp kruipen en de rol van underdog spelen. Katwijk-DOVO 0-2 (0-2) 20. Van Gin kel 0-1. 35. Wenneker 0-2. Scheids rechter Van den Henk Geel. Mieras (Katwijk), Van Laar en Wittenrood (DO VO). Toeschouwers: 1.500. Katwijk: Van Duyvenbode; Van Zeist, Langemaat, Pouw, Mieras (Guyt); Lan geveld, Verhoogt, Van der Plas; Krayenoord, Zwaan, De Ridder. KATWIJK Quick Boys speelt morgen op Nieuw Zuid een vriendschappelijke wedstrijd tegen RCH. Het duel met de hoofdklasser uit Heemstede begint om 19.30 uur. Komende zaterdag, terwijl de FC Lisse (uit bij Scheveningen) en Katwijk (thuis tegen ARC) een inhaalprogramma afwerken, komt Spakenburg op bezoek. Om 14.00 wordt begonnen. Het duel met eerstedivisionist Excelsior is verplaatst naar dinsdagavond (19.30) 15 december. Knappe zege jeugd UVS bij Telstar LEIDEN RUUD PATTIAPON VOETBALMEDEWERKER De jeugdvoetballers van UVS hebben na de zege op Ajax niet met het hoofd in de wol ken gelopen. De Leidenaars bleven goed bij de les en hebben zich afgelopen zater dag door een keurige 1-3 ze ge op Telstar steviger in de kopgroep van de eerste divi sie A bij de landelijke jeugd genesteld. Een bijzondere prestatie die voor een groot deel op het conto van Fred Filippo mag worden geschreven. Zeker gezien het feit dat UVS een van de weinige clubs in die divisie is, die het op ama teur-niveau moet zien te red den. Dat verschil was overi gens met name in de eerste helft niet helemaal duidelijk. Sterker nog, UVS was bedui dend beter dan de tegenstan der die al voor rust op een onoverkomelijke achterstand werden gezet. Twee treffers Het eerste doelpunt werd al vroeg in de wedstrijd ge maakt door Mohammed Bougrine, terwijl Barry Dub- beldeman. die elke wedstrijd beter gaat spelen, met een lob en strak schot weer twee iritl.is aan zijn totaal toe voegde. Voorts dient nog te worden opgemerkt dat de leidenaars sleutelfiguren als Marco Akerboom en Maikel van Wielingen misten. Des ondanks bleek dat UVS in de breedte sterk genoeg is om een degelijke wedstrijd te kunnen neerzetten. Na de doelwisseling heben de Lei denaars de wedstrijd voorna melijk gecontroleerd en raak ten zij ook niet paniek toen Telstar nog tegenscoorde. Spirit - RCL 3-2 (2-2). 4 Van der Maai 0-1, 35 De Vrij 1-1, 44 Crooswi|k 2-1. 45 Planie 2-2. 47 Van Gelder 3-2 Scheidsrechter Van de Berg Toe schouwers: 100. Het gaat flink mis met RCL Ook zaterdag rammelde het spel- concept van trainer Jan Kroese aan alle kanten. Spirit en RCL legden een miserabele pot voet bal op de overigens in abomi nabele staat verkerende 'gras mat' in Ouderkerk aan de IJssel De ploegen moesten overigens op een bijveld acteren. Niette min opende Ronald van der Maat de score voor RCL Niek Oosterlee liet daarna een uit muntende mogelijkheid op 2-0 liggen. Toen De Vrij na een half uur namens de gastheer 1-1 aantekende, was er nog geen vuiltje aan de lucht. Ook niet zelfs toen Spirit weer op voor sprong kwam door een blunder in de Leiderdorpse defensie, in cluis doelman Nobbe. Immers. Planje trok de zaken voor RCL weer pijlsnel recht. Nadat de thuisploeg nog geen twee mi nuten na de doelwisseling voor 3-2 zorgde, kon RCL totaal geen vuist meer maken. Roemenië wint LARNACA Af P Cyprus heeft zich, door snel en vooral vrijblijvend voetbal, drie kwartier een heel moeilijke te genstander voor Roemenië ge toond. Pas diep in de tweede helft van de uitwedstrijd in Lar naca, nam het elftal van Popes cu en Hagi ruim afstand (4-1). Het openingsdoelpunt werd door PSV'er Gica Popescu in de vierde minuut uit een vnje trap gescoord. Het tweede doelpunt van Roemenië viel pas acht mi nuten voor rust, maar kort daar op kwam Cyprus terug door Pit tas, die na een overtreding van Belodedici, raak schoot van de strafschopstip. Na rust moest Cyprus boeten voor de inspan ningen uit de eerste helft. Pas in de laatste twaalf minuten verzil verden Hagi en Hanganu het Roemeense overwicht met nog twee doelpunten. Frank Bloemheuvel mengt zich namens ARC in de strijd. Gerard van Roon maakt bepaald geen aanstalten om de Alphenaar af te stoppen. FOTO BEN DE BRUYN ARC drukt Eelman-formatie naar laatste plaats ALPHEN AAN DEN RUN NICK VERWOERD ARC en Noordwijk hebben za terdag op de boterzachte gras mat van sportpark Zegersloot hun lage posities op de ranglijst volledig waargemaakt. De voet ballers van beide teams liepen zich tweemaal drie kwartier de benen uit het lijf, maar vergaten daarbij die ledematen te benut ten om met de bal iets leuks te doen. Armoe troef. Toch kon den de Alphenaren na afloop la chen. Dank zij een toevalstreffer van Arjen van Harselaar boekte de thuisclub een belangrijke ze ge: 1-0. De roodzwarten schreven daarmee geschiedenis, want het was de eerste keer dat zij in de eerste klasse Noordwijk de baas bleven. Door de overwinning deed de Alphense club goede zaken. De Zegersloot-bewoners verlieten de laatste plaats en hebben nu opeens zes ploegen onder zich. „We hebben even lucht", stelde ARC-trainer Aad Koren tevreden vast. Van de for maties, die de Racing voor bijstreefde, is Noordwijk er één. De brigade van John Eelman heeft net zo weinig punten als hekkesluiter Rijnsburgse Boys, maar de roodwitten speelden een wedstrijd minder. „De situ atie is zorgelijk, maar we komen er wel uit", bleef Eelman in zijn nabesprekingoptimistisch. Veel reden voor die positieve kijk op de stand van zaken ver schafte Noordwijk zaterdag niet. Zonder het geschorste duo Zethof/Van Kins en de op de wisselbank vertoevende Albert Bosma bakten de bezoekers er bitter weinig van. Er werd welis waar naar hartelust geploeterd, maar van combinatievoetbal was geen sprake. Voortdurend werd de bal bij de tegenpartij ingeleverd. ARC speelde precies eender. De Alphenaren, die Wouters en Van der Plas, de af gehaakte Lammers (alle drie ge schorst) en Vermeer (gebless- seerd) misten, kenden echter meer geluk dan Noordwijk. Na dat een licht overwicht van de Eelman-equipe slechts een paar matige voorzetten van linker spits Rocky Pitty had opgele verd, was de eerste serieuze ARC-aanval namelijk meteen raak. Johan Boer (Koren: „Wij spelen werkvoetbal, maar hij zorgt voor een toegevoegde waarde.") was op rechts de weer van stal gehaalde Jos Smits te vlug af en slingerde de bal in de richting van de eerste paal. waar Arjen van Harselaar vanuit een lastige hoek verrassend 1-0 intikte. Een toevalligheid gezien het spel der Alphenaren. Noordwijk was er niet blij mee. Met veel inzet probeerden de kustbewoners iets aan de achterstand te doen, maar voor de pauze slaagden zij er niet in de dit seizoen slechts dertien keer gepasseerde Remco Tui- nenburg te testen. In het twee de bedrijf kreeg de goalie wel werk. Met de komst van de om disciplinaire redenen als reserve gestarte Bosma ging er van de Noordwijkers meer dreiging uit. De aanvallers wisten evenwel geen raad met een aantal voor zetten op maat. Twee knallen van Pitty en een kopbal van Ti- mo Gerlof belandden naast het doel; een pegel van Bosman en een kopstoot van opnieuw Ger lof werden door Tuinenburg onschadelijk gemaakt. „Je ontbeert alle geluk", wist Eelman naderhand. ARC kon niet anders dan loeren op de counter. De mogelijkheden om op die manier de wedstrijd te beslissen namen toe naarmate de wedstrijd vorderde. Noord wijk nam immers steeds meer risico's. Boer en Robin Leunis- sen profiteerden er echter niet van. In de slotminuut zag Jac ques Key na voorbereidend werk van Boer zelfs geen kans om vanaf een paar meter de al uitgespeelde Noord wijk-doel- man Arjan van Heusden (ex- ARC) het nakijken te geven. Daarmee gaf de spits haarfijn het niveau van de wedstrijd ARC - Noordwijk: 1-0 (1-0). 28 Van Harselaar 1-0. Scheidsrechter. Bink. Toeschouwers: 700 ARC: Tuinenburg, Van der Weiden, Bo nenfaas, Dijkman, Hoogendoom, Van Meggelen. Bloemheuvel, Boer, Van Harselaar (Bey). Leunissen, Key Noordwijk: Van Heusden; Smit, Van Dijk, Bamhoom, Van Roon; Van Duin (Bosma). Stolk. Smits. Carter (Huize bosch). Geriot, Pitty. Volgens trainer Wim van Hars kamp had Ter Leede bij SEV twee punten moeten pakken. „Na de 2-0 voorsprong dachten ze dat ze binnen waren. De ploeg nam gas terug en kreeg onnodig problemen achterin. Nee, ze hebben het aan zichzelf te danken", aldus de Sasen- heimse trainer. Ter Leede speelde in eerste instantie goed voetbal en zette het laaggenoteerde SEV voort durend onder druk. Het was in deze fase Eric Grosman die zijn ploeg binnen een half uur op een 2-0 voorsprong zette. Bij de eerste treffer passeerde hij be kwaam de goalie en bij de twee de promoveerde hij een pass van Peter Natzijl tot een doel punt. Daarna dacht Ter Leede op rozen te zitten. De Sassenhei- mers gingen een tempo lager spelen, waardoor SEV. mede namens blunders in de Sassen- heimse verdediging, terug kwam in de wedstrijd: 1 -2. Koud een minuut na de rust werd de defensie van Ter Leede weer in de luren gelegd, wat de gelijk maker betekende. Hierna was het over en uit voor SEV. Het geschrokken Ter Leede pro beerde daarna nog de zege uit het vuur te slepen. Riante sco ringskansen waren echter niet aan Peter Kruik en Peter Schel- tus besteed. Uiteindelijk ont snapte Ter Leede in de laatste seconden aan een debacle doordat de thuisploeg een mooie kans omzeep hielp. SCHEVENINGEN ROB ONDERWATER Bijna halverwege de competitie heeft Quick Boys zijn zaakjes weer op orde. Sprankelijk voet bal is de Katwijkse ploeg nog steeds vreemd, maar een portie onverzettelijkheid houdt de blauwwitten momenteel op de been. Werklust en een ijzerster- ke mentaliteit leiddep zaterdag middag tot een belangrijke pun- tenwinst (1-2) bij het immer taaie Scheveningen. En omdat de concurrentie (Katwijk en Ex celsior Maassluis) zich verslikte, besteeg Quick Boys weer de ver trouwde troon van de eerste klasse A. De confrontatie tussen de ploegen uit de vissersdorpen maakte nog eens duidelijk dat de landskampioen nog steeds zoekende is de grote vorm. Quick Boys opereert hoege naamd in dezelfde opstelling (zaterdag ontbraken Hooger- vorst en Van der Kleij) als in het begin van de competitie, maar dezelfde voetballers die toen vriend en vijand met flitsend spel imponeerden, zijn mo menteel niet in topvorm. De verloren derby tegen Kat wijk vormde een triest diepte punt op de palmares van dit seizoen. Gek genoeg kwam de nederlaag tegen de dorpsgeno ten op een goed moment. Kat wijk weekte op Nieuw Zuid het besef los dat Quick Boys zonder werklust en vorm een kwetsbaar geheel vormt. Tegen Schevenin gen bewees de ploeg van Hans van der Zee dat het ook anders kan. De vorm was er niet, maar dat is ook een 'ongrijpbaar' fe nomeen. Werklust toonde de ploeg wel en dan blijkt dat zelfs een brok dynamiet als Scheve ningen in eigen huis te verslaan Quick Boys had natuurlijk het geluk mee dat Martin Steen voorden na elf minuten het net vond. De lange Amsterdammer wrikte zich los van zijn bewaker Cramer en passeerde na een lange rush de vergeefs uitvallen de doelman Staaten. Dat was 0-1 inplaats van 1-0, want even daarvoor stond de supersnelle Hans Tellier oog in oog met doelman Van der Niet. Maar waar de goalie vorige week te gen FC Lisse speerpunt was van kritiek, oogstte hij nu lof. Een goede wedstrijd van Tom van der Niet staat of valt bij de eerste redding van de wedstrijd. Komt de poortwachter die fase goed door, dan blaakt hij van vertrouwen en werpt hij zich op als een onpasseerbaar obstakel. Zoals zaterdag het geval was. Terwijl zijn aanvankelijk goed begonnen ploeggenoten allengs verder in het Scheveningse moeras zakten, ranselde Van der Niet een serie probeersels van de thuisploeg (Cramer en Lier) uit zijn doel. Van der Niet sleepte zijn kwakkelende ploeg hoogstper soonlijk door een moeilijke fase. En zag tot zijn verbazing dat Quick Boys vlak voor rust bijna op 0-2 kwam, toen een ziedend schot van de sterk spelende Jaap van Duyn op de lat uiteen spatte. Dat zou onverdiend zijn geweest, maar de voetballerij houdt met spelverhoudingen nu eenmaal geen rekening. Ook in de tweede helft kreeg Scheveningen, met middenvel der John Blok als uitblinker, een periode niet wat het verdiende. De thuisploeg raakte verlamd door het uitblijven van de ge lijkmaker. Gaandeweg ver dween de scherpte dan ook uit het spel en kreeg Quick Boys controle over de wedstrijd. Juist in die fase van de strijd diende de niet meer verwachte gelijk maker zich aan. Katwijks bal verlies op het middenveld leid de tot een uitstekende kans van spits Tellier. Dit keer slaagde hij, waar hij eerder had gefaald: 1-1. Terwijl Scheveningen nog na genoot over het kunstje van Tel lier, lag de tweede Katwijkse treffer alweer in het net. Nia een snelle actie van Leen van der Plas kwam Edwin Otte in de 'zestien' in kansrijke positie. In Ter Leede. koploper in de derde klasse, liet in het uitdue! tegen zwakke broeder SEV een steekje vallen. Na een vroege 2-0 voor sprong liet de ploeg van Willem van Harskamp de Lcidschen- dammers nog langszij komen Voor RCL dreigen moeilijke tij den, want ook in de ontmoeting met Spirit werd de Racing met de neus op de feiten gedrukt (3- 2 verlies). Het duel van Leiden tegen 's Gravenzande werd af gelast. Tom van der Niet: uitblinker. veel gevallen betekent dat een doelpunt en ook zaterdag on derstreepte Otte zijn trefzeker heid: 1-2. Tot het laatste fluitje van uit stekende scheidsrechter Kamp horst bleven de ploegen het knusse Houtrust boeien. Niet met goed voetbal, maar inzet, spektakel en blunderende spe lers vergoedden dat gemis ruimschoots. In de serie bloopers vervulde Tom van der Niet zeven minuten voor slot bijna een hoofdrol. Het enige foutje van de uitblinkende doel man was er een met bijna de sastreuze gevolgen. De bonkige sluitpost schoof een achterbal pardoes in de voeten van Hans Tellier. Tot opluchting van hem en veel aanwezige Katwijkers mikte de Scheveninger op de paal. Scheveningen - Quick Boys 1-2 (0-1 11 Steenvoorden 0-1 73 Tellier 1-1 74 Otte 1-2. Toeschouwers 2500 Scheidsrechter Kamphorst Geel Cra mer (Scheveningen) Quick Boys: Van der Niet, Rog, Aandewiel, Pluimgraaft. Hans van der Plas. Jaap van Duyn, Ot te, Floor van Duyn. Leen van der Plas. Steenvoorden, Kanbier

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 21