Shell Station Rotterdamse wethouder Henderson mag blijven Gooimeerlaan 1 7317 17 I pidpn Tel. 071 -_217196 Schrijvende Lezers Automaat TNO voorkomt tilklachten Op zaterdag 28 november*^ zijn er ZWARTE PIETEN op ons Shell Station aan de Gooimeerlaan 1 in Leiden. Zij zijn er van 10.00 tot 16.00 uur en hebben natuurlijk voor al onze "grote" en "kleine" klanten een presentje. Openingstijden: ma/vr. 6.00 za. 7.00 zo. 8.00 - 23.00 uur - 23.00 uur - 23.00 uur II VRUDAG 27 NOVEMBER 1992 De Vliet (2) De gemeente Leiden wil het zwembad De Vliet sluiten om dat de kosten hiervoor nauwe lijks meer zijn op te brengen. Een stad met meer dan 100.000 inwoners kan geen open bad fi nancieren. Een bad met zo'n mooie ligging moet verdwijnen. Een paar weken geleden was de uitspraak van wethouder Van Bockhove (WD): de slui ting van het bad duurde nog vier jaar (hoera, wie dan leeft enz.). De wethouder werd op t'n vestje getikt en nu is 't nog twee jaar, nog een tikje en het bad gaat helemaal niet meer open. De dames en heren van de gemeenteraad kunnen beter al les sluiten: b.v. Schouwburg, Stadsgehoorzaal, Groenoord- hallen, Lakenfeesten en kroe gentocht afschaffen. Dan wordt t pas écht gezellig!! De een mooi bad maar 250.000 be- zoek(st)ers volgens de heer J. Duijvenstijn (sport-recreatie) geloof dat maar: nou ik niet. Onze blik is nu gericht op Eduard Klaassen LZ'86. Recreatie kost altijd geld: pas santenhaven; beweegbare brug; kostenplaatje Breestraat 3x, dat kon toch ook! An Fisser-de Wolf, P. van Anrooystraat 18, Leiden. Morsstraat De Morsstraat in Leiden ver loedert, zei de PvdA onlangs. De meningen van de bewoners zijn verdeeld. het woord. Ikzelf, winkelier en bewoner, merk wel degelijk een achteruit gang in de straat en als de ge meente geen halt toeroept aan de exploitatie van shoarmaten- ten en koffieshops zal ik bin nenkort genoodzaakt worden de Morsstraat met mijn twee winkels te gaan verlaten. De opmerking over de huis jesmelker is ook niet juist. Dhr. Huschka koopt niet alleen, maar knapt ook de meeste pan den in de Morsstraat op. W. Stikkelorum, Kunstschildersmateriaal TOW1 Air-brush-Hobbymat.TOWl, Morsstraat 22 en 25, Leiden. Met dit stukje wil ik reageren op het artikel van zaterdag 21 no vember over de Morsstraat. Dit interview was heel eenzijdig. Slechts één bewoonster, één ex- bewoner en twee winkeliers Noord gun ik (geen bewoners) kwamen aan Kermis plaatsen voor de 3 oktober- na zijn zonden. Voormalig kermis. De 3 October-Vereeni- clubarts Har Meijer reageert ging wil Boots handhaven. op die brief. In de kermiswereld is veel kri tiek op Boots, secretaris van de Nederlandse Kermis Bond (NKB). Hij is ook verantwoor delijk voor het verdelen van de Met verbazing heeft het bestuur van de Nationale Bond van ker- misbedrijfshouders (BOVAK) kennis genomen van de uitla tingen van de heer Du Prie in het Leidsch Dagblad van zater dag 21 november. Wij achten het onze plicht ernstig te protesteren tegen de uitlatingen van de heer Du Prie, die de waarheid ernstig geweld aandoen. De veronderstelling dat het gekrakeel in lunaland te wijten zou zijn aan een 'tegen stelling tussen de Nederlandse Kermis Bond (NKB) en de BO VAK' is een ernstige aantasting van de goede naam van onze vereniging. De affaire tussen de heer Boots en het bestuur van de NKB is een zaak van ontevre den leden en ex-leden van de NKB waar de BOVAK helemaal buiten staat. B. Donks voorzitter BOVAK Asselsestraat 102 7311 ER Apeldoorn W Noordwijk Vorige week vrijdag plaatste elftalbegeleider Yvan Hermans in deze krant nogal wat kritiek aan het adres van zijn club Noordwijk en voorzitter Leen Korbee. In een ingezonden brief toonde Hermans berouw Het interview met elftalbegelei der Yvan Hermans van Noord wijk is mij uitermate slecht be komen. In de glorietijd van Noordwijk heb ik jarenlang als clubarts de vereniging gediend onder voor zitter Leen Korbee. Er heerste in die tijd een fantastische sfeer en de successen konden niet op. Leen Korbee leidde de club op zijn bekende rustige, maar vooral handig zakelijke wijze. Hij sleepte werkelijk overal sponsors en geldschieters van daan, dit ter meerdere eer en glorie van de spelers, o.a. Yvan Hermans. Helaas, de tijden veranderen en ook Noordwijk ontkomt niet aan de recessie. Hat gaat bedui dend minder en via onbehou wen natrappen naar de voorzit ter slaat Hermans toe. Hij heeft inderdaad wat losgemaakt, mis schien nuttig, maar op een zeer unfaire wijze. Zijn ware karakter liet hij evenwel zien via zijn in gezonden brief van 24 novem ber. Van de o zo dappere Her mans van vrijdag was een hypo criete angsthaas overgebleven, boordevol schuldbesef. Een 'echte' brief aan Leen Korbee was op zijn plaats ge weest, niet een laf schijnheilig stukje. Mister Noordwijk verdient veel, veel beter. Har Meyer, Stokroos 1, Leiden. Indien u reageert op een artikel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief de datum vermelden waarop het werd gepubli ceerd? Brieven worden in het algemeen in de krant ondertekend met naam, adres en woonplaats. De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden brieven in te korten en plaatsing van brieven te weigeren. Het Nederlands Instituut voor Praeventieve Ge zondheidszorg (NIPG) van TNO heeft een com puterprogramma ontwikkeld waarmee het tillen op de werkplek kan worden geregistreerd en be oordeeld. Tevens geeft de zogenoemde tiladvi- seur suggesties voor de verbetering van de situa tie. Het programma werd mede met financiële steun van het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid ontwikkeld ten behoeve van deskundigen die het tillen bij het werk moeten beoordelen en daarover advies uitbrengen. Het gaat om bedrijfsartsen, arbeidshygiënisten, be- drijfsverpleegkundigen, ergonomen, bedrijfsfy- siotherapeuten en bewegingswetenschappers. De tiladviseur zoekt naar passende oplossin gen. Het systeem geeft aan in welke richting de verbetering moet worden gezocht. De oplossin gen kunnen van organisatorische aard zijn. Zij kunnen ook een verbetering van de werkplek in houden of hulpmiddelen bij het tillen aangeven. Voorts zijn veranderingen aan het te tillen ob ject mogelijk of kan het advies houden die de werknemers zelf kunnen ROTTERDAM ANP Het raadsdebat in Rotterdam over de miljoenenstrop als ge volg van de fusie tussen het ge meentelijke Bergwegziekenhuis en het particuliere ziekenhuis Eudokia is donderdag voor de verantwoordelijke PvdA-wet- houder j. Henderson met een sisser afgelopen. Hoewel de raadsleden van WD, CDA, D66 en SGP/GPV/RPF Henderson verwijten dat hij door falend beleid de gemeente opzadelt met een onvoorziene schadepost van 12 miljoen gul den, wilden zij daar geen poli tieke consequenties aan verbin den. CDA-fractievoorzitter D.C. Dekker sprak wel over een 'poli tieke doodzonde' als een wet houder zijn raad onvolledig, of helemaal niet informeert over de voortgang in een fusiepro ces, zeker als er een financieel debacle dreigt. Geen enkele fractie diende echter een motie in om de wet houder naar huis te sturen. Wel meende een meerderheid van de raad dat Henderson zijn 'portefeuille ziekenhuizen' moet afstaan aan een andere wethouder in het college. De PvdA-fractie nam dat verzoek 'voor kennisgeving' aan en die van Groen Links zag er niets in. Henderson zelf had er geen enkele moeite mee dat hij de verantwoordelijkheid over fusie en privatisering van ziekenhui zen moet overdoen. „Daarover wil ik best praten. Maat staat er iemand in het college te trappe len om straks de privatisering rond het Zuiderziekenhuis over te nemen? Dan kan die over drie jaar ook in de kraag worden gegrepen", aldus Henderson. De wethouder wilde tijdens het debat van kritiek op zijn functioneren niets weten. Hen derson ontkende dat hij had verzuimd de betrokken raads commissies te informeren over de dreigende Financiële strop. Volgens Henderson wist hij pas in december 1991 dat Rotter dam kon rekenen op een flinke tegenvaller toen hij het jaar overzicht van Bergweg onder ogen kreeg, èn geen dag eerder. Het verweer- van Henderson viel verkeerd bij D66-fractie- voorzitter F. Ravestein. „Als u alles zo goed hebt gedaan, dan begrijp ik niet waarom u dan zo snel bereid bent om uw porte feuille weg te geven". Een door haar ingediende motie van af keuring werd vervolgens met 37 stemmen tegen zeven voor ver worpen. Rotterdam koos enkele jaren geleden voor een versnelde fu sie tussen Bergweg en Eudokia om de kosten te drukken en het aantal ziekenhuisbedden te ver minderen. Het personeel van Eudokia ging naar het Bergweg ziekenhuis in afwachting van nieuwbouw in Capelle aan den IJssel. Voor die overgang naar Bergweg was een tijdelijke ver bouwing nodig van 4 miljoen gulden, een extra kostenpost die niet was gedekt en waarvoor Rotterdam nu opdraait. De gemeente kwam met deze noodoplossing, omdat de ziek tekostenverzekeraars hun bij drage voor beide ziekenhuizen van 105 miljoen gulden per jaar beperkte tot 80 miljoen. Daar naast kostte de afkoopsom en wachtgeldregeling voor specia listen 8 miljoen gulden, ook een niet begrote post. De veronder stelling dat de Commissie Sane ring Ziekenhuisvoorzieningen die regelingen grotendeels zou bekostigen, bleek onjuist. ZWARTE PIETEN OP ONS SHEL^STATION £mrn ij I J imm Lm C I U C I I Gaat 'De Vliet' over twee jaar of nog eerder dicht? FOTO ARCHIEF

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 10