Quick Boys stelt orde op zaken De Haan beloont geduld van hisèè Ter Leede lacht het laatst Sport Noordwijk 'is blij met elk puntje' 's Gravenzande te sterk voor RCL MAANDAG 16 NOVEMBER 1992 rob onderwater Roda JC wil uitwijken naar Aken den haag Roda JC wil in het uiterste geval het competitieduel met Feyenoord in Aken spelen. Directeur Kuyer heeft inmiddels de Oberliga-vereniging Alemannia Aachen benaderd om het Ti- voli-stadion ter beschikking te stellen. De Duitse club heeft het verzoek in beraad genomen. Burgemeester Jan Mans van Kerkrade verbood de voor woens dag 18 november vastgestelde wedstrijd omdat hij meent dat de openbare orde en veiligheid niet gewaarborgd kunnen worden. Het voorstel van de KNVB het duel zonder publiek te laten spe len, wees hij ook van de hand. Competitieleider Jan Huybregts had als mogelijke andere datum 9 december in zijn hoofd. Op die dag speelt PSV in Eindhoven echter zijn tweede wedstrijd in de Champions League tegen AC Milan. Bij de KNVB was zater dag nog niets bekend van de Kerkraadse plannen. Feyenoord koopt IJslandse tweeling Rotterdam Feyenoord heeft de A-selectie uitgebreid met de IJs landse tweeling Annar en Bjarki Gunnlaugsson. Het jeugdige duo tekende het afgelopen weekeinde een contract voor ander halfjaar bij de Rotterdamse club. Feyenoord heeft voor het 19- jarige tweetal nog wel de goedkeuring nodig van de Stichting Ar beidszaken. De broers, die zowel op het middenveld als in de aanval kunnen spelen, zijn afkomstig van Akranes. Beiden beho ren tot de selectie van Jong IJsland. Het koppel liep afgelopen zomer al stage in de Kuip. Matthaus zegt af voor interland dusseldorp» Lothar Matthaus heeft zich afgemeld voor de vriendschappelijke interland van het Duitse nationale voetbal elftal tegen Oostenrijk, die woensdag wordt gespeeld. De mid denveldervan Bayern München kampt met spierproblemen. Enkele uren voor de afmelding verklaarde bondscoach Berti Vogts nog dat Matthaus tot de selectiegroep zou behoren. Matt haus (31) liet zich zondag, een dag na de competitiewedstrijd te gen Nürnberg, onderzoeken. De test viel slecht uit. Hij miste eerder dit jaar de Europese titelstrijd in Zweden door een zware knieblessure, verruilde vervolgens het shirt van Inter voor Bayern maar is in München nog lang niet op zijn oude niveau. Oud-international Van Nellen overle den delft* Oud-international Joop van Nellen is zaterdag in Delft op 82-jarige leeftijd overleden. Van Nellen kwam tussen 1928 en 1937 27 keer uit voor het Nederlands elftal. Linksbuiten Van Nel len was een verstokte DHC-er. Hij was er speler, trainer, be stuurslid en erelid. Op 2 december 1928 debuteerde hij in Mil aan voor het Nederlands elftal in de wedstrijd tegen Italië. Op 2 mei 1937 nam hij in Rotterdam afscheid in het duel tegen de Ro de Duivels. Belgen verslaan militairen kraainem De nationale voetbalploeg van België heeft in Kraai- nem met 5-0 gewonnen van het militaire team. België bereidt zich voor op het WK-kwalificatieduel tegen Wales, woensdag in Brussel. De doelpunten waren van Degryse, Albert, Nilis, Scifo en een Belgische militair die op het verkeerde doel schoot. Bondscoach Van Himst miste Franky van der Eist van Club Brugge en doel man Michel Preud'homme van KV Mechelen, die zich vrijdag tijdens de training blesseerden. Van Himst hoopt dat het duo woensdag inzetbaar is. Rood Martin van der Plas breekt verweer ARC Quick Boys staat weer op kop. De landskampioen profiteerde zaterdag dank baar van de halve misstap van Katwijk. De blauwwit- ten hadden zelf weliswaar lange tijd moeite met het fanatieke verweer van ARC, maar nadat Martin van der Plas de rode kaart had ont vangen, buitte de formatie van Hans van der Zee koel de numerieke meerderheid uit: 0-3. nick verwoerd De uitsluiting van de oud-Kat- wijker vormde het breekpunt van de wedstrijd. De ARC-spits werd in de slotfase van de eerste helft weggestuurd, omdat hij zijn onvrede over het achterwe ge blijven van een vrije trap niet verstandig uitte. Hij maakte ar biter Nulle uit voor het ge slachtsdeel van een paard dat kon de Rijswijkse leidsman niet waarderen. Onmiddellijk rood. Voor Racing-trainer Aad Koren het sein om het veld op te stor men. Na een pittige discussie met de warrig leidende Nulle, die later de al snel genoteerde Jan Wouters (derde boeking) geen rood gaf ondanks diens weinig complimenteuze opmer kingen aan het adres van de man in het zwart, moest de ex- UVS'er onverrichter zake zijn stek op de bank weer innemen. Koren: „Ik wilde weten wat er aan de hand was. Bovendien leek me een time-out zo vlak voor rust nuttig. De minuten mochten wat mij betreft rustig doorlopen. Voor het overige had het geen betekenis, alhoewel ik het veel te zwaar gestraft vond. Er wordt in het veld zo veel ge zegd. Je moet als scheidsrechter wel eens oordoppen in hebben. En als je het echt wil bestraffen, Na het wegvallen van Van der Plas, die als aanspeelpunt voor in fungeerde, slaagde ARC er niet meer in uit de verdediging te komen. Daarvoor was dat wel het geval geweest. Het matig spelende Quick Boys deelde de lakens uit, maar de thuisclub wist regelmatig de Katwijkse helft te bereiken. Dat was al ver rassend want het team dat ARC op de been bracht had veel weg van een veredeld tweede elftal. De roodzwarten kennen bijna traditiegetrouw veel blessure leed, maar ditmaal behaalden zij wellicht een record. Key, Boer, Koster, Bonefaas, Vermeer en Van Harselaar bleven ge kwetst aan de kant. Daarnaast ontbrak René Lammers, die in het kader van zijn studie een congres bijwoonde. Bij de ARC-uitbraken kregen Ard Hoogendoom en René van Meggelen aardige kansjes. De over een surplus aan techniek beschikkende bezoekers stelden daar een serie indraaiende hoekschoppen tegenover, maar doelman Remco Tuinenburg was steeds ter plekke. Pas in de veertigste minuut wist Quick Boys, dat niet blij was met de nogal eens in geschoffel uit mondende Alphense agressie, een uitgespeelde mogelijkheid te creëren. De steeds op het middenveld inschuivende Gert Aandewiel legde de bal panklaar op het hoofd van Hans van der Plas, die vanaf een paar meter toch nog naast kopte. Verder kwamen de blauwwitten voor rust niet. Na de pauze hadden zij meer succes. Zij speelden toen ook beter. Van der Zee: „Toen wij ARC met al die onbekenden za gen opdraven, zijn we er mis schien wat te makkelijk over gaan denken. Na rust was daar absoluut geen sprake meer van. Vaak zie je dat een ploeg bij een numerieke meerderheid gaat verslappen, maar wij gingen juist scherper spelen. De ope ningen komen dan vanzelf." Richard Hoogervorst vond de eerste. Een hoekschop van Leen van der Plas, de vervanger van de geblesseerde Van der Kley, werd doorgekopt door Martin Steenvoorden, waarna Hooger vorst raak knikte: 0-1. Daarna was het de beurt aan Steenvoor den zelf. De Amsterdammer schoot fraai de 0-2 binnen, na jubilaris Frank Bloemheuvel (100e duel) op het verkeerde been gezet te hebben en in de slotminuten scoorde hij zijn ne gen competitiegoal na goed werk van invaller Jan-Jeroen Schaap: 0-3. ARC - Quick Boys 0-3 (0-0). 54 Hoog ervorst 0-1, 72 Steenvoorden 0-2, 87. Steenvoorden 0-3 Scheidsrechter Nul le. Toeschouwers 1500 Rood: Van der Plas (ARC) Geel: Wouters en Bloem- Bloemheuvel, wouters (Roos), Hoog endoom; Dijkman. Van der Weiden, Van Meggelen, Leunissen. Laros, Mar- Qulck Boys: Van der Niet; Jaap van Duyn, Otte (Schaap). Floor Cees Marbus voorlopig uit roulatie Cees Marbus is voorlopig uitgeschakeld. De ex- Noordwijker, voorstopper van Go Ahead Eagles, viel gisteren in de uitwedstrijd r tegen Vitesse (2-2) al na t twaalf minuten zwaar ge blesseerd uit. Onderzoek wees uit dat zijn kuitbeen uit de kom was geraakt. Onder verdoving werd hel bot weer op de juiste plaat gezet. Zijn onderbeen is in middels in het gips gezet. Het herstel vergt waar schijnlijk een week of vier. Jeffrey van As beleefde een aanmerkelijk vrolijker weekeinde. De oud- Roodenburger smaakte hel genoegen zijn eerste eredi- visietreffer te scoren voor MVV tegen FC Den Bosch (2-1). Van As joeg de bal za- terdagavond al na vier mi nuten in het Bossche doel. De snelle treffer kwam voor rekening van doelman Vonk. Hij rekende op een voorzet. Leon Meijs Ook Leon Meijs kwam za terdag tot scoren. De oud- speler van onder meer UVS en Katwijk bracht zijn ploeg Willem II in de wedstrijd te- gen Cambuur (4-0) drie mi nuten na de rust op voor spong. Vanaf een meter of vijftien lepelde hij de bal diagonaal in de bovenhoek. Ron de Roode" toonde, zich andermaal trefzeker. De Leidenaar, voorheen on der meer uitkomend voor Roodenburg, verzorgde gis teren de tweede goal van eerstedivisionist Telstar in de wedstrijd tegen ADO Den Haag (4-2). Het was zijn achtse goal van djt sei zoen. Harzerswoudenaar Marcel Valk (ex-UVS) vér- zorgde de eerste Haagse^ Noordwijk sleepte bij Zwart Wit '28 een nuttig punt weg. Op sportpark De Vaan kwamen de zaterdag-eersteklassers een 1-1 deling overeen. Trainer John Eelman had geen problemen met de uitslag. „In dit stadium van de competitie moet je blij zijn met elk puntje." Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat Noordwijk met de halve winst naar huis zou terug keren. Zwart Wit opende furieus en profiteerde daarhaast ook nog eens van de wanorde bij de bezoekers. Rick van Dijk voelde zich onwennig in zijn nieuwe rol als laatste man. Het gevolg daarvan was dat de communi catiestoringen zich opstapel den. Nadat Rob van der Veer, vrij gelaten door Kees Zethof, al snel voor 1-0 zorgde, leek zich een regelrechte ramp voor Noordwijk te voltrekken. Maar halverwege de eerste helft had de ploeg van John Eelman het lek boven. De ploeg hervond het vertrouwen en nam gaande weg het initiatief over van de zo goed gestarte thuisploeg. Vlak voor rust leidde dat tot de gelijkmaker. Cees Smit ver overde op het middenveld de bal en schoof het leder door naar de vrijstaande Albert Bos- ma. De blonde linkspoot ver- rastte doelman Hielke Brugts: 1-1. Ook na de rust bleef Noord wijk het spelbeeld bepalen. Zwart Wit moest terug en loerde op de counter. Ondanks het be tere spel, kregen de Noordwij- kers weinig uitgespeelde moge lijkheden. Kees Zethof kreeg vijf minuten voor tijd de mooiste kans op de winnende treffer. De boomlange inwoner van De Zilk mikte in kansrijke positie over. Bij Noordwijk stond Patrick van der Fits niet in de basis. Trainer John Eelman bepaalde zijn keus op de meer beweeglij ke Hein van Heek. Zwart Wit '28-Noordwijk 1-1 (1-1). 12 Van der Veer 1-0. 40 Albert Bosma 1-1Scheidsrechter: Huyssen. Noordwijk: Van Heusden, Smit, Van Dijk. Zethof, Van Roon; Van Kins, Stolk, Bosma: Cartel (Belt) Van Heek (Pitty) Gerlof De winnende treffer van Ter Leede. Eric Grosman schuift de bal koeltjes langs de vergeefs uitvallende Peter Selier. Vierde nederlaag Leiden in successie FOTO LOEK ZUYDERDUIN ron hoogendam voetbalmedewerker Ter Leede-trainer Wim van Harskamp was na de zwaar be vochten 1-0 zege op 'buurman' Leiden een gelukkig man. Van Harskamp was bijzonder tevre den over de getoonde vechters mentaliteit van de Sassenheim- se derdeklasser, die uiteindelijk doorslag gaf tussen het treffen tussen de nummer een en ne gen van de derde klasse. Het is duidelijk dat Ter Leede dit jaar een behoorlijke rol van betekenis speelt. Van Harskamp beschikt ogenschijnlijk over een uitgebalanceerd team, dat zich thuis aan het knusse sportpark aan de Menneweg niet zó maar laat verslaan. Leiden deed zaterdag trou wens zeker niet onder voor de trotse koploper. Daarom was de teleurstelling na het nipte ver lies des te groter. Leiden-trainer Peter Ciere moet er moedeloos van worden. Zijn gezicht sprak na afloop dan ook boekdelen: „Het is de vierde keer op rij. We hebben een goede wedstrijd ge speeld, maar als je de kansen niet benut, dan houdt het ver haal op". En kansen waren er wel dege lijk in de gelijkopgaande, maar bepaald niet enerverende eerste helft. Beide ploegen tastten elkaar af, waarbij over en weer wat speldeprikjes werden uitge deeld. Maar na een half uur kreeg Leiden de beste kans. Paul Kerkhof bood Rob Bink een niet te missen gelegenheid. Bink schoot te gehaast naast. En dat overkwam de Leidse spits wel vaker. Ook bij Ter Leede (Grosman en Natzijl) werd ech ter te onzorgvuldig met het leer omgesprongen. De beide voortreffelijk sluit posten Arco Korpelshoek en Pe ter Selier moesten slechts vier keer optreden bij serieuze schotpogingen. Na de pauze pakte Leiden de draad heel an ders op. Het zette de gastheer gedurende een kwartier muur vast op eigen helft, profiteerde niet van het overwicht. Nadat eerst Rob Lentz voorlangs had geschoten, was het vervolgens weer Rob Bink die zich door de nerveuze defensie (Kling, Faber, Kroeze en Verbree) worstelde. Maar ook hij, alsook even later Koos Siera misten het juiste richtingsgevoel. Van Harskamp zat zich te ver bijten op de bank. Maar in de slotfase werd de trainer uit zijn lijden verlost. Met het inbren gen van Erwin Crooy voor de leeggespeelde Kling kreeg Ter Leede plots weer vleugels. In een scrimmage voor het doel kreeg Kruik via Scheltus een goede kans, maar Selier bracht redding. Echter pal voor tijd was het toch weer Grosman, bijna de hele wedstrijd aan de ketting gelegd, die een pass van Kruik tot 1-0 promoveerde. Hiermee bewees de lichtkalende spits zijn onschatbare waarde voor zijn ploeg. Ter Leede - Leiden 1-0 (0-0). 87 Gros man 1-0. Scheidsrechter: De Graaf. Toeschouwers 225. Ter Leede: Korpelshoek; Kroeze, Fa ber (Zuyderduin), Verbree, Kling (Crooy); Désar. Vonk, Kruik; Natzijl, Grosman, Scheltus Leiden: Selier, Siera, Hilliaer, Teske, Van der Kraan De Bruin (Ellert), Klin kenberg, Kerkhof (Rick Bink); Lentz. Rob Bink, Van Berkel usse» jankees faas Radjin de Haan heeft zaterdag de voetballiefhebbers een dienst bewezen. Met een beke ken vrije trap vlak onder de lat ontnam hij een kwartier voor tijd het negatief ingestelde Vi tesse Delft het plezier van een punt. 'Het Betonvoetbal' van Vi tesse werd op deze manier door Lisse, dat geduldig wachtte op de bevrijdende treffer, afge straft: 1-0. Peter van Velzen is een trai ner onder het motto: "Van dik hout, zaagt men planken'. De coach van Vitesse groepeert al zijn spelers achter de bal, waar bij wordt gehoopt op bevliegin gen van de spitsen Gamaat en Riemens. Waar een creatieve oplossing wordt gevraagd zoe ken de Vitesse Delft-spelers het liefst de zijlijn op. FC Lisse liep echter niet, zoals een jaar geleden in het mes van de tegenstander. Bröring liet daarom de te aanvallend inge stelde libero Leon Hoep vallen, waardoor Ralph Polman als mandekker werd teruggehaald en Bert van Duivenbode de po sitie kreeg toegewezen van libe ro. Van Duivenbode liet negen tig minuten lang zien een speler van formaat te zijn. Van Duivenbode heerste na melijk souverein binnen FC Lis se, omdat hij ieder kopduel won en regelmatig aan de basis stond van de aanvallende im pulsen van zijn team. De eerste kans voor FC Lisse ontstond in de negende minuut voor Marcel Bremmer, nadat Vitesse-doel- man Hans Schot een bal ver keerd had uitgetrapt. De inzet van Bremmer kwam niet verder dan het zijnet. De behoudende spelwijze van Vitesse betekende dat de FC Lisse-spitsen Mark Ens en Radjin de Haan nauwe lijks aanspeelbaar waren. Voor De Haan vormde dit aanleiding meer over het veld te gaan zwerven, een rol die hem op het lijf is geschreven. De door De Haan gecreëerde ruim te bood Polman, Carl de Keizer en René Ras kansen, zonder dat dit Vitesse kon verontrusten. In de 37ste minuut hield pure pech FC Lisse af van het aoor- breken van de patsstelling. Na een scrimmage raakte De Keizer de onderkant van de lat en Leon van der Zwet de paal. Aanlei ding genoeg bij enkele FC Lisse- getrouwen te ijveren voor grote re doelen. De tweede helft was identiek aan de eerste rondgang. Vitesse kwam slechts één keer uit dc schuilkelders. In de derde mi nuut zag Peter den Os per toe val zijn inzet op de lat eindigen. Na deze ontsnapping nam FC Lisse het heft weer in handen. Ens kopte op aangeven van Bremmer naast en De Haan vond de vuisten van de ervaren Schot. Met het verstrijken van de wedstrijd ebde de stootkracht uit de voorhoede van FC Lisse weg en leek Vitesse haar doel te bereiken. De 30*1^ minuut maakte een einde aart 'deze sta tus quo. De mee opgekomen Van Duivenbode werd gehaakt net buiten de 'zestien'.. De Haart krulde vervolgens op magisipaJ*>-wijze de bal langs het VitesséMïYiuurtje. Pas na de 1-0 achterstand #et Vitesse zien beter te kunnen.'Met inbrengen van de boomlanflé Qfccar Kelder veroorzaakte regelmatig paniek in de FC Lisse-achterhoede. Zo moest Emiel Wajer een bal van de doellijn koppen en redde Paul Veenboer via de lat. Het eindsignaal van scheids rechter Van der Herik werkte dan ook als een bevrijding. FC Lisse heeft zich door de 1-0 winst definitief aan het leger van de 'kleurlozen' in haar afde ling ontworsteld. Het gezegde 'te groot voor het servet, maar te klein voor het tafellaken'is echter ook van toepassing voor de Broring-equipe. Immers op het terrein van de tactiek en automatismen is er nog een behoorlijke achterstand van FC Lisse op de poot mach ten Quick Boys en Katwijk. De wedstrijd van aanstaande zater dag bij Quick Boys zal deze therorie kracht moeten bijzet - Henk Toeschouwers 1 200 FC Lisse: Voenboer, John Vermeulen, Polman, Van Duivenbode, Wa|er. Ras, Derdeklasser RCL heeft de stij gende lijn van de afgelopen twee weken niet kunnen door trekken. Na de goede presta ties tegen Leiden (4-2 winst) en Ter Leede (2-2) moest de ploeg van Jan Kroese weer bakzeil halen tegen midden moter 's-Gravenzande: 0-2. 's- Gravenzande-trainer Pierre Zinnen verbaasde zich over de oppositie van de Racing. „Die was op een paar vlagen na ni hil. Ze speelden zonder organi- Een bekend manco binnen de Leiderdorpse ploeg. In een saaie eerste helft speelden bei de ploegen in een te laag tem po, waarhij de kansen nage noeg uitbleven. Na de pauze bleek RCL gedurende tien mi nuten weer in goede doen. maar niet trefzeker. Dat waren de bezoekers wel. Een inzet van Fieret schatte de overigens uitstekende RCl.-goalie Nobbe niet op de juiste waarde. Een kwartier voor tijd moest Nobbe voor de tweede maal naar het net. RCL - 'sGravenzande 0-2 (0-0). 67 Fieret 0-1. 76 Van der Sar 0-2 Scheidsrechter Stratng Too schou wers 160 Geel Gemis ('«-Graven-

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 19