'Basic' van Basten heeft de wind in de rug HET VOLVO SKI OPEN BREEKT WEER ALLE RECORDS. ft SKC gaat door met winnen Sport BIJ ADRI MULDER OP ZATERDAG 14 NOVEMBER €XTRfKN S"._ Klinsmann hekelt beleid Berlusconi Van Vossen was toch wat te snel WOENSDAG 11 NOVEMBER 1992 24 Bianchi keert terug naar Napoli Ottavio Bianchi wordt dc nieuwe trainer van Napoli. De coach, die de Zuiditaliaanse club aan zijn eerste landstitel hielp, maakt zijn terugkeer als gevolg van het ontslag van Claudio Ranieri. Napoli verkeert in acuut degradatiegevaar en werd vorige week uitgeschakeld in de UEFA-Cup. Bianchi was als speler en trainer eerder werkzaam onder de Vesuvius. In 1987 behaalde hij als coach het kampioenschap en de Italiaanse beker. In 1989 legde zijn ploeg beslag op de UEFA-Cup. Daarna keerde Bianchi Na poli de rug toe na een conflict met Maradona en andere spelers uit de selectie. Sanchez maakt geen salto's meer Als Hugo Sanchez scoorde, voor Atletico Madrid of later voor Real Madrid, maakte hij altijd een bezienswaardige salto. San chez scoorde veel en maakte dus heel wat salto's. Dit voorjaar kreeg hij ruzie in Madrid, in de zomer werd hij verkocht aan America in Mexico, zijn moederland. Hugo liet zijn landgenoten snel een aantal salto's zien, want hij scoorde lekker en vlot. Eventjes. Inmiddels is Sanchez alweer twee keer van het veld ge stuurd en staat de schutter al een hele tijd droog. Cesar Menotti, de beroemde Argentijn die de nationale ploeg van Mexico coacht, is voorlopig niet van plan Hugo Sanchez nog uit te nodi gen voor de selectie. „Hij is niet fit en hij schijnt het neusje voor de goal te zijn verloren", aldus Menotti. Leekens ligt onder Turks vuur Het gaat George Leekens als trainer in Turkije niet voor de wind. Met zijn club Trabsonspor wil het in de competitie niet echt vlotten. Ergens in de middenmoot verblijft de club, die voor het begin van het seizoen zoveel kampioensaspiraties had. Dat wordt in Turkije niet zomaar geaccepteerd. Bij de thuiswedstrij den moet de oude trainer van Club Brugge het vaak ontgelden. Politie is dan nodig om hem tegen al te venijnige supporters te beschermen. Tot overmaat van ramp kunnen zijn echtgenote en dochter helemaal niet aarden in Turkije. Zij verlangen hevig te rug naar België. Zijn dochter Sofie heeft in twee maanden tijd zelfs al vier taaiinstituten bezocht. Steeds zonder succes. Leek ens heeft in een aantal Belgische kranten al laten doorscheme ren dat hij de situatie nog even bekijkt. Verbetert zijn positie en die van zijn gezin niet dan komt hij terug naar België. iBUITENLANDS VOETBAL MILAAN GPD Marco van Basten is sinds afge lopen zondag de speler in de Serie A die de meeste doelpun ten achter zijn naam heeft staan. Hij passeerde met zijn Napolitaanse kwartet Gianluca ViaJli en Roberto Mancini op de topscorerslijst aller tijden en hij is elf stuks verwijderd van de magische grens van honderd treffers. Het zijn cijfers waaruit de uitzonderlijke klasse van de voormalige Ajacied blijkt. Na een aarzelend begin in de eerste anderhalfjaar is Van Basten uit gegroeid tot de superster van het schier onverslaanbare AC Milan. Zijn ploeggenoten noemen hem 'Basic', omdat hij als een computer-programma scoort. „Ach, je moet geluk hebben", relativeert de schutter zelf. „Ik heb de wind nu even in mijn rug. Als de storm weer gaat lig gen, moeten anderen weer voor de treffers zorgen. Tegen Napoli heb ik gewoon mijn werk ge daan. Vier treffers in een wed strijd scoren is veel, maar het is geen persoonlijk record. Ik heb eens zes goals gemaakt tegen Sparta en bij Milan al eens vier tegen Vitosja in de Europa Cup. Ik vind het ook niet zo interes sant om records te breken. Het gaat uiteindelijk toch om de hoofdprijzen: de Europa Cup en Van Basten wil nog 1 keer Europees voetballer van het jaar worden. ichkov wordt gekozen. Maar als de landstitel voorop." Een persoonlijke wens we dit seizoen de Europa Cup koestert Van Basten wel. „Ik winnen, ben ik volgend jaar een hoop nog één keer te worden grote kanshebber." Van Basten uitgeroepen tot Europees Voet- laat zich niet specifiek uit i bailer van het Jaar. Dat zou mij de derde keer zijn, evenveel als Cruijff. Dit jaar zit dat er niet meer in. Ik denk dat Hristo Sto- de Europa Cup-wedstrijd tegen PSV. „Eerst moeten we tegen Göteborg, daarna zien we wel. PSV en Porto zijn lastige tegen- VOLVC) Het Volvo Ski Open wordt ieder jaar 'n groter succes. En ook op het Volvo Ski Open 1992 zal in onze showroom weer menig record sneuvelen. Want nooit eerder was er zóveel informatie en waren er zóveel aanbiedingen en buitenkansjes. Zo maakt u bijvoorbeeld kans op een Volvo 440 2-liter plus Chateau caravan* in de Volvo Ski Open Winterkwis. Daarnaast staan diverse Volvo's klaar voor 'n proefrit. Zoals bijvoorbeeld de dyna mische 850 en de economische 240 Polar. Uiteraard staat er volop wintersport op het programma. Zo informeert de Nederlandse Ski Vereniging u over alle denkbare skizaken en is er een speciale reis naar Chamonix te boeken. Bent u lid, dan kunt u een interessant geschenk tegemoet zien! (lidmaatschapspas meenemen s.v.p.). Nieuw is de speciale Volvo Ski Open Kadoshop. Met artikelen die speciaal voor u en uw kinderen werden geselecteerd. Neem uw kinderen dus vooral mee, want ook aan hen is gedacht. Verder kunt u uw licht opsteken over dc nieuwste skimode, dc modernste ski-uitrusting, over skivoeding, caravanvakanties in de sneeuw en ga zo maar door. Hiervoor zijn diverse topmerken aanwezig, met informatie en aantrekkelijke aanbiedingen. Tevens hebben we 'n leuke attentie voor u (zolang de voorraad strekt). Kortom: zorg dat u er bij bent. U bent a.s. zaterdag van harte welkom. Tot skies! VOLVO Wanneer de hoofdprijswinnaar bereid is mee le werken aan fotosessies en/of reclame-acties, zal hij of zij daarvoor als tegenprestatie een Volvo 440 2-liter plus Chateau caravan verdienen. EEN DAG LANG CENIETEN Visuele controle door Luycks Opticien Huidverzorging op de wintersport: Drogist van Dijk Wintersportreizen: Reisbureau Jansen Chateau Caravans te zien en te rijden via Bergman Caravans Uw camera mee op wintersport Met medewerking van: Den Haan Wintersport Roest Audio en Video AUTOMOBIELBEDRIJF ADRI MULDER B.V., RIJNSBURGERWEG 88, RIJNSBURG, TEL.: 01718-29302. ZATERDAG 14 NOVEMBER A.S. VAN 10.00 TOT 17.00 UUR CfajteiMCxmXmGtwp Bang&Olufsen Polaroid FOTO ANP standers, maar AC Milan is fa voriet." Zijn toekomst ligt voorlopig in Milaan. In ieder geval tot de zo mer van 1995. Van Basten is mondeling al akkoord gegaan met een contractverlenging: „Ik heb nog niets ondertekend, maar het nieuwe contract is in orde. Binnenkort ga ik die over eenkomst op het hoofdkantoor ondertekenen." Plannen voor de periode na AC Milan heeft hij nog niet. „Ik zie wel. Ik weet nog niet of ik na mijn dertigste op het hoogste niveau door wil gaan. Misschien ga ik nog een paar jaar in Zwitserland spelen. In ieder geval ga ik niet naar Ja pan, zoals ik ergens heb gele zen. Het voetbal daar trekt me niet en ik moet ook aan mijn gezin denken." Van Basten mag in Italië als een afgod worden vereerd; in zijn geboorteland verloor hij veel van zijn populariteit door zijn regelmatige falen in het Ne derlands elftal. „Ik begrijp er weinig van dat ik in Oranje bij na niet meer scoor. Tegen Polen hebben Bergkamp en ik tien kansen laten liggen. Ik had er wel drie of vier kunnen maken. Bij Oranje gaat alles mis, terwijl ik bij Milan de bal maar hoef te raken of hij ligt in het doel. Ik kan er best tegen als mensen mij kritisch aanpakken, maar ik heb er een hekel aan dat ik af gunstig word benaderd. Blijk baar mag je in Nederland geen succes hebben. Bij elk doelpunt van mij voor Milan wordt de vraag gesteld waarom ik dat in Oranje niet doe. Alsof het opzet gpo voetbal optimaal combineren met z'n.eigen tv-station. Dat telt voor hem. Dat er wekelijks drie absolute wereldvedetten op de tribune zitten, aan wie elke an dere club zich de vingers zou af likken, dat interesseert hem niet". Ronduit waanzinnig vindt Klinsmann het idee van een Eu ropese liga. „Als er geen natio nale competitie meer is, zijn er ook geen derbies meer. En is het alleen nog business. Dat heeft niets meer met voetbal te maken, alleen nog met geld. Van spelers wordt echter ver wacht dat ze hun mond houden en braaf ja en amen knikken. Alleen omdat we er goed voor betaald worden." Jürgen Klinsmann heeft een helder en tegelijk vernietigend oordeel over de toekomst van het profvoetbal en de rol daarin van Silvio Berlusconi, de steen rijke president van AC Milan. „Voor Berlusconi telt alleen het zakelijke gewin, de mens is voor hem nauwelijks interessant. Het zal hem ook worst zijn dat er van alle kanten kritiek is op zijn transferpolitiek", aldus de Duit ser die aan het begin van dit seizoen overstapte van Inter Milan naar Monaco. „Milan", zegt Klinsmann in het Zwitserse Sport, „heeft sportief en financieel succes, de club heeft 70.000 jaarkaarten verkocht en Berlusconi kan het Gullit schermt met aanbieding De breuk tussen AC Milan en Ruud Gullit aan het eind van het seizoen lijkt definitief. De oud-aanvoerder van het Neder lands elftal schermt sinds een paar dagen met een lucratieve aanbieding van een Italiaanse topclub. „Ik maak me geen zor gen over mijn toekomst als voetballer", liet hij zich vorige week in een onbewaakt mo ment ontvallen. Zijn vriendin liet in Milanese kringen iets te luidruchtig weten dat er een verhuizing binnen Italië op sta pel staat: „We gaan niet naar Ja pan, maar lekker naar de kust." Hoewel Gullit over de naam van de club zwijgt, heeft het er alle schijn van dat Gullit is bena derd door Sampdoria. De Euro pa Cup I-finalist van het afgelo pen seizoen is de enige topclub zonder een overschot aan bui tenlanders. Trainer Sven-Goran Eriksson is zeer gecharmeerd van Gullit en wilde hem eigen lijk al dit seizoen aan de selectie toevoegen. De Zweed zou Gullit al een garantie hebben gegeven voor een basisplaats als rechts buiten. Aangezien Gullit aan het eind van het seizoen transfervrij is, hoeft zijn inkomen er niet veel op achteruit te gaan. Daar is het leefklimaat aan de Liguri- sche kust ideaal voor zijn gezin. Berlusconi reageert koel op de geruchten: „Voor ons hoeft Ruud helemaal niet weg. Een speler die zoveel voor Milan be tekent, moet bij ons zijn loop baan afsluiten. Maar als hij weg wil, dan zien we hem liever niet voor een Italiaanse club spelen. We hebben Ruud van de zomer een contractverlenging aange boden, maar hij wilde wachten tot aan het einde van het sei zoen. Daar hebben we respect voor, maar dat wil niet zeggen dat we van hem af willen, inte- Claudio Caniggia van AS Ro ma zorgde zondag voor het 2000ste doelpunt van een bui tenlandse speler in de Serie A sinds de grenzen in 1980 weer open gingen. De spits uit Argen tinië bereikte deze mijlpaal bij Fiorentina. In totaal scoorden de 'stranieri' 2003 treffers op een totaal van 6976, oftewel 28,7 procent. Dit seizoen is het aandeel zeer hoog: 111 stuks op een totaal van 274, oftewel 40,5 procent. Marco van Basten is de topscorer met 89 treffers. BRUSSEL GPD Peter van Vossen maakt furore bij Anderlecht. Goal na goal, ren na ren, Van Vossen is wekelijks de uitblinker. Nu lijkt de Zeeuw toch iets te snel te zijn geweest. Bij Anderlecht-Racing Genk rende hij op 3 ok tober zonder toestemming van de scheidsrechter het veld in nadat hij even achter de achterlijn was gebleven om niet buitenspel te staan; de Ne derlandse international dacht even slim te profi teren van slecht uitverdedigen van Genk. Van Vossen pikte de bal op, Genk bleef 'en masse' staan wachten op het fluitje van scheidsrechter Vermeersch, maar dat kwam niet; Van Vossen liep door en legde de bal in het lege doel: 3-0. Genk heeft geprotesteerd tegen die goal en wil de wedstrijd overspelen. De centrale scheidsrech- terscommissie heeft vooralsnog een verrassende uitspraak gedaan: de klacht van Genk is ontvan kelijk en g Volgende week wordt beslist of Anderlecht-Ra cing Genk nog eens wordt gespeeld. Wellicht dus dat Peter van Vossen dit seizoen nog een wed strijd meer moet hollen dan gepland. De volleyballers van het Leidse SKC deden het in de eerste klas se B van het district beter dan hun collega's van concurrent en stadgenoot Graficon/Donar. Koploper SKC won moeiteloos van Delta 2. Het als tweede ge klasseerde Donar daarentegen leed bij het veel lager op de ranglijst staande Jodan Boys zijn eerste nederlaag. Donar trad aan in Gouda zonder Rob Boxhoom en Oebo Brouwer. Bovendien was Geor ge Hageman niet fit. Hij moest echter spelen, omdat het Leidse gezelschap slechts zes man tel de. Tot overmaat van ramp bleek Jodan Boys veel sterker dan gedacht, met scores van 15-10, 15-12 en 15-13 als ge- volg. SKC ging gewoon door met winnen. Dit keer moest (in Delft) Delta 2 eraan geloven. De ongelijke strijd duurde precies 47 minuten. Toen konden de volgende cijfers in de boeken worden bijgeschreven: 11-15, 13-15 en 4-15. De studenten- ploeg, vorig seizoen nog actief in het rayon, had in aanvaller Jeroen van Seeters een uitblin ker. De mannenploeg van Orlon leed z'n vierde nederlaag op rij. Netwerk bleek duidelijk een maatje te groot voor de Hazers- woudenaren, die vooral in de aanval te kort schoten. Ook de blokkering was niet om over naar huis te schrijven. Netwerk was op alle fronten degelijker. Setstanden: 15-4,15-5 en 15-7. In de andere eerste klasse kwam alleen NOVO 2 in actie. De Noordwijkers versloegen Ri- va/Rijswijk 2 met 3-1. In totaal kon het Noordwijkse team vier punten aan zijn totaal toevoe gen. De wedstrijd tegen Rijswijk 2 was goed voor drie punten en die tegen GSC leverde één punt op. In Leidschendam werd het maandagavond 3-2 (15-8, 10-15, 15-17, 15-11 en 15-9) voor het nog ongeslagen GSC. Bij de vrouwen handhaafde NOVO zich in de top van het klassement door Den Ouden- /Nivoc '72 terug te wijzen. In de eerste en twpede reeks was ser veren voldoende voör de winst (15-3 en 15-3). Vervolgens deed Nivoc, geïnspireerd door een nieuwe spelverdeelster, het een stuk beter: 16-14. De vrouwen van RW balanceerden in de uitwedstrijd tegen Raaphorst- /VSTS op de rand van de af grond. In het vierde bedrijf leid de VSTS, met een 2-1 voor sprong in sets, met 14-7. Het was echter RW dat de set (14-16) en even later ook de wedstrijd won. De rps-set ken de een eindscore van 13-15. WW verloor de thuiswed strijd tegen Metal/Radius 2. de nummer twee van de ladder, met 0-3. Vooral in de eerste set bakte de ploeg uit Wassenaar er niets van (1-15). Rayon In de hoogste klasse van het rayon (de tweede) maakt bij de vrouwen voorlopig VCO de dienst uit. De routiniers uit Oegstgeest, in leeftijd variërend van 32 tot 42 jaar, speelden een keer gelijk en wonnen vier ont moetingen. Het laatste slachtof fer was het op de derde plaats staande SKC. Dat kreeg in de Apollohal een 3-1 nederlaag te slikken. LUSV en Orion zijn nu de naasté belagers van VCO. Bij de mannen is tot dusver het re serveteam van RW onbewist de sterkste. De ploeg leidt met tien uit vijf. Utopia en Ridderveld 2 vol gen op eerbiedwaardige af stand. De enige equipe die nog geen enkel punt heeft veroverd is TOI. In de vijfde competitie wedstrijd toonde DAC 3 zich sterker. TOI kon in Hazerswou- de—Rijndijk slechts over vier ba sisspelers beschikken: 7-15, 8-15 en 4-15. Opvallend was de overwinning van Ridderveld 2 op Ridderveld 1. De reserves wonnen de inhaalwedstrijd met 3-1. Het was de strijd tussen oud (tweede) en jong (eerste). De grotere routine van de oud jes gaf de doorslag.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 24