Krajicek wil op vakantie Sport Voorhoutse derby in 'De Kuip' Leidse afdeling claimt verder uitstel bij KNVB DINSDAG 10 NOVEMBER 1992 21 rob ondtrwattr Geen volkslied bij rugbywedstrijd londen Voor de rugbyinterland tussen Engeland en Zuid-Afri- ka, zaterdag in Twickenham, worden geen volksliederen ge speeld. Dat heeft de Engelse bond (ERFU) gisteren bekend ge maakt. De ERFU volgt daarmee het verzoek van het ANC, dat vindt dat de Zuidafrikaanse nationale hymne 'Die Stem' te veel geassocieerd is met de apartheidsbeweging. Tegelijkertijd werd besloten ook het Engelse volkslied niet te spelen. Het is voor het eerst sinds 1969 dat de Zuidafrikanen op Twickenham tegen de Engelsen spelen. Voor de interland zijn extra veiliegheidsmaat- regelen aangekondigd omdat president De Klerk het duel zal bij- Vogts baalt van Duitsers op tribune frankfurt» Bondscoach Berti Vogts van Duitsland vraagt de FI FA en UEFA in te grijpen in de situatie van buitenlandse voet ballers in Italië. Vogts heeft voorgesteld dat Italiaanse clubs nog slechts vier buitenlanders onder contract mogen nemen en dat de vierde in ieder geval op de bank mag zitten. Met afgrijzen moest Vogts afgelopen weekeinde constateren dat zijn vaste krachten Thomas Hassler en Andreas Sammer bij AS Roma en Intemazionale slechts op de tribune mochten plaatsnemen, vanwege het overschot aan vreemdelingen. Profs tegen verschuiving Vuelta parus» Steeds meer betrokkenen zijn tegen de plannen van UCI- voorzitter Hein Verbruggen de Ronde van Spanje naar septem ber en de strijd om de wereldtitel op de weg naar oktober te ver plaatsen. Na de grote Spaanse sponsors en ploegleiders, ver klaarde afgelopen weekeinde de Internationale vereniging van profwielrenners (AICPro) zich ook tegenstander. Vooral omdat ze vooraf niet zijn geraadpleegd door de Internationale wiel- Met vijf aankomsten bergop en 110 kilometer individuele tijdrit zijn zowel de klimmers als de specialisten tegen het uurwerk goed bedeeld tijdens de Ronde van Spanje van 1993. Het sche ma van de Vuelta werd gisteren gepresenteerd in La Coruha, waar op 26 april de start is. Oostenrijk vervangt Litouwen haarlem Oostenrijk vervangt tijdens de Haarlemse Handbal- week de nationale mannenploeg van Litouwen. De Litouwers moesten afzeggen voor het evenement omdat ze geen uitreisvi sum krijgen. Oostenrijk is naast Noorwegen en Zwitserland het derde A-land dat deelneemt. De Oostenrijkers promoveerden in maart naar de hoogste mondiale afdeling. In de finale van het Europees kwalificatietoernooi verloor Oostenrijk van Noorwe gen in Wenen. Japan, België en Nederland completeren het deelnemersveld van de Haarlemse Handbalweek die van 25 tot en met 29 no vember wordt gehouden. Leidse jeugd verslaat Utrecht alphen aan den run De Leidse voetbal jeugd onder veertien jaar heeft gisteravond in het kader van het jeugdplan Nederland met 3-1 van de jeugd van Utrecht gewonnen. Halverwege het duel, dat op het terrein van Alphia in Alphen werd gespeeld, was het door treffers van Ronald Stolk (Roodenburg) en Sergio Fernan dez (Alphense Boys) al 2-0. Na de hervatting tekende Rody van Zonneveld (SVLV) voor het derde doelpunt. Norwich weer terug aan de kop londen Norwich is weer terug aan de kop van het Engelse voet bal. De formatie achterhaalde maandag Arsenal, door de uit wedstrijd bij Oldham te winnen, 2-3. Grote man was Mark Ro bins. Hij maakte alle doelpunten van Norwich. De laatste treffer viel pas in de slotminuut. De voormalige speler van Manchester United scoorde voor de eerste keer sinds acht duels. Voor Old ham maakten Sharp en Marshall de treffers. scorebord buitenl. voetbal ENGELAND: Oldham - Norwich 2-3 6 6-4 6-4. Chang (VSt/2) - Volkov (Rus) 6-3 6- /Ned/1)6-4 6-3. man/Kempers (Zwe- - Eltingh (Ned) 7-66- korfbal SDO 14-5 (8-1), Fluks - Vr.enden- 2-2). Crescendo - SDO 16-4 (5-0), Crescendo 7-8 (5-4), SDO - 3-6. 2 Vrienden- 7 6-4, Novacek (Tsj/1) - Raoux (Fra) 6-4 6-4 Bloom (Isr) - R.balko (Oek) 6-4 6-4, Kafelnikov (Rus) - Gorriz (Spa) 6-4 7-6, Siemerink (Ned) - Olhovsky (Rus) 4-6 7-5 6-3, Piolini (Fra/6) - Antonitsch (Oos) 6-2 6-4. PHILIDELPHIA Eerste ronde: Conchita Martinez (Spa/5) - Her- reman (Fra) 6-4 6-1Burgin (VSt) - White (VSt) 6-2 6-2, Coetzer (ZAf) - Stafford (VSt) 6-1 op gave Stafford INDIANAPOLIS n (VSt) - Gorrochategui .k 6-10 (1-6) Jstand 1 Crescenc >ar 3-3,3 Fluks 3-3, lotto (VSt) 3299. 3 Edberg (Zwe) 3236. 2118. 9 Agassi (VSt) 1971, 10. Ferreira (ZAf) 1751. 11. Forget (Fra) 1728. 12 Washington (VSt) 1610. 13. Krapcek a (Spa) 1500. 15. Stich duiventil tennis :z (Spa) - Gilbert (VSt) 4 De rubriek 'Duiventil' zal met ingang van deze week verschijnen in de krant van woensdag. Richard Krajicek aarzelde lang of hij aan het ECC- toemooi in Antwerpen zou deelnemen. De Hagenaar besliste uiteindelijk van wel, maar van harte ver ging het tennissen hem gisteren zichtbaar niet. Krajicek won in drie sets van Masur, maar hunkert naar een paar vrije dagen. ANTWERPEN ANP Het doel, dat de Nederlandse serveerder sinds de US Upen voor ogen had, is intussen on haalbaar gebleken. Het Mas ters-toernooi in Frankfurt, met de beste acht ter wereld, moet het volgende week zonder hem doen. Door een in Sydney opge lopen blessure greep Krajicek naast de noodzakelijke punten op de ranglijst van de ATP. Vorige week, in Parijs, raakte hij definitief buiten beeld. „Al zou ik nu drie keer van Courier winnen, dan nog is het te laat." In de officiële cijfers vertaalde de malheur zich in het zakken van de twaalfde naar de der tiende plaats op de ranking. De al lonkende vakantie werd niettemin nog even uitgesteld. „Ik voel me fysiek goed, er was geen enkele reden om het niet te doen." Dus maakte het pu bliek in Antwerpen gisteren kennis met de 20-jarige noor derbuur. Storm liep het niet. Bij het handjevol toeschouwers in het kille sportpaleis kon er nau welijks een applausje af. In de eerste set was een doorbraak van de opslag van Masur in de vijfde game al genoeg voor de winst (6-3). In de tweede reeks leverde Krajicek direct zijn ei gen opslagbeurt in. Met 6-4 dwong de Australiër de derde set af. Daarin besloot Krajicek het toernooi toch nog een ver volg mee te moeten geven: 6-2. Diamant In de tweede ronde treft hij de winnaar van het duel tussen de Zweed Holm en de Canadese qualifier Connell. Een plaats in ae kwartfinales, waarin vermoe delijk Korda of McEnroe zijn te genstander zal zijn, ligt in het verschiet. „Ik ben dat wel aan mijn stand verplicht", aldus de Nederlander na zijn matige ou- Crescendo met moeite langs Vriendenschaar NOORDWUK BRAM VAN CENT sport op tv 15 00-18 00 Sportnet 15 50-15 55 Did 3 Sport Aktuell. 17 00-18 00 EURO: Atletiek: mar; 17 10-17.15 Did 2: Sport Heute 18.00-18 30 BBC 2 Play Snooker 18 00-1900 EURO: Eurogoals. 19.00-20.00 EURO: 7 20 30-21 30 EURO Biljarten EK Poolbil 20.35*21' 30 BBcVr'urVUnion: The 21 30-22 05 BRT 2: Sport WOENSDAG 08 00-08 30 Sportnet Paaróesport Stuttgart international horse show. dre 09.00-09.30 EURO: A 22 00-23.00 EURO Kickboksen 22 45-23.15 Did 3: Sport-Platz. 23.00-23.15 Did 2 Sport Extra: E 0-00.15 BRT 1 Tennis ECC Toe t Antwerpen, samenvatting. D-01 00 EURO Eurosport n.euw 09 30-11.30 EURO Tenr van Parijs, samenvatting 11 00-12 00 Sportnet muit Lelystad en Stockholm. 11 30-12 00 EURO Aerobics 12.00-13.00 Sportnet Autosport Long 12 0043 00*EURO Eurc^oals. 8 13 00-14 00 EURO: Biljarten: EK Poolbil tarten voor heren. Herh. 13.00-15.00 Sportnet NFL American foo Richard Krajicek: „Spelen in de kwartfinales ben ik aan mijn stand verplicht." verture in het voor het eerst tot de ATP-geledingen doorgedron gen evenement om het diaman ten racket. Waar ter wereld Krajicek vol gende week zal zijn, is voor de hoofdpersoon zelf vooralsnog een vraagteken. „Ik zou naar de Masters in Amsterdam (de NK indoor, red.) kunnen gaan", zo laat hij alle mogelijkheden open. „Maar ik heb een zwaar jaar achter de rug en wil ook wel eens aan mezelf denken. Een dag of vier, vijf vrij en dan zes weken lang hard gaan trainen op het fysieke en de techniek." Dan wacht 1993 en vermeldt het programma voor de heren globetrotters de open Australi sche kampioenschappen. Het FOTO» ANP toernooi waar Krajicek vorig jaar zijn naam vestigde. Tot zijn gezondheid het liet afweten en de halve finale nimmer kon worden gespeeld. „Sindsdien ben ik in die twaalf maanden weer sterker geworden", aldus Krajicek die overweegt zich in Melbourne ook voor het dub belspel in te schrijven. Met ge vaar voor overbelasting. KORFBALMEDEWERKER Crescendo bekert verder om de Leidsch Dagblad-Cup. De Leid se korfballers kwamen gister avond zonder puntverlies door de eerste voorronde. Het Bode- graafse Vriendenschaar bleef lang in het spoor van Crescen do, maar moest tenslotte in het onderlinge duel (7-8) in het stof bijten. „We maakten het onszelf onno dig moeilijk", aldus een zicht baar opgeluchte Crescendo- coach Liesbeth Kok na de nipte zege op Vriendenschaar. Pas in de slotminuten had de derde klasser door een goal van Wijn and Alberts de zege veilig ge steld. Daarvoor was het Vrien denschaar geweest dat de toon aangaf. Het nam tot viermaal toe een voorsprong, die bij 5-3 maximaal van omvang was. De eerste wedstrijddag bracht verder geen verassingen. Fluks was door een 1-6 nederlaag al na één duel uitgeschakeld, ter wijl SDO er tot driemaal toe vol strekt niet aan te pas kwam. Met nederlagen van 14-5, 16-4 en 6-10 resteerde er voor de Hil- legomse afdelingsploeg slechts een vierde plaats. Voor poule winnaar Crescendo wacht vrij dag een aanmerkelijk zwaardere opgave, wanneer De Danaïden, Fiks en Madjoe de tegenstan ders zijn. FOTO LOEK ZUYDERDUIN VOORHOUT CUS VAN OOSTEN Het is vrijwel zeker dat Rob van Dijk aanstaande zondag tegen Ajax zijn officiële competitie debuut maakt in het eerste elf tal van Feyenoord. De 23-jarige doelman zal de plaats innemen van Ed de Goey die in het duel met Cambuur afgelopen zon dag een enkelblessure opliep. Naar het zich laat aanzien is De Goey minstens twee weken uit geschakeld. Feyenoord - Ajax zal hierdoor in het teken komen te staan van de Voorhoutse doelmannen. Bij Ajax verdedigt Edwin van der Sar het doel, de vervanger van de geblesseerde Stanley Menzo. Van der Sar en Van Dijk voet balden beiden eerst bij Forehol- te en later bij Noordwijk, alvo rens zij de overstap maakten naar het profvoetbal. Van der Sar speelt reeds drie jaar bij Ajax. Van Dijk werd afgelopen mei op aanraden van kee perstrainer Pim Doesburg door de Rotterdamse club naar De Kuip gehaald. Romario en de kaaskoppen Een uitblinker, in wat dan ook, moet bij ons in Holland eenvoudig zijn. En sympathiek. Maar vooral eenvoudig. Wat hij niet behoort te hebben is allure en al helemaal geen kapsones. Dat je meer in je mars hebt dan een ander mag je op z'n hoogst denken, als je het maar uit je hart laat om het uit te spreken. Aan persoonsverheerlijking wordt hier niet gedaan. 'Doe maar gewoon dan doe je al gek ge noeg' - dat wordt ons al op de kleuterschool in de ziel gekerfd. Misschien zouden we wat losser zijn en wat minder zwaar op de hand als we wat meer strak-blau- we luchten hadden. Maar we zitten nu eenmaal met dat eeuwige laaghangende wolkendek. Daaronder kweek je geen luchthartige types. Romario komt uit een ander werelddeel, een ander klimaat en een andere cul tuur. In de Latijns-Amerikaanse sfeer worden helden ontzien en vereerd. Niet voor niets komen in die landen termen voor als 'de verlosser', die ons zo met gêne vervullen. Daai heerst nog een ze kere mystiek. Romario is zich zeer welbewust van zijn ■no^Ai ha» kwaliteiten. Erger: hij spreekt ze ook uit. „Zonder mij kan PSV wel landskam pioen worden, maar alleen met mij kun nen ze wat in Europa bereiken." Woorden van die strekking heeft hij gebruikt. In Brazilië en rond de Mid dellandse Zee zou niemand er van opkijken. Zoiets past daar wel bij een ster-speler. In het land van de onder wijzers en predikanten, ligt dat even anders. Zoiets zeg je niet, over zoiets zwijg je, ook al weet iedereen dat het Waar Romario blijkbaar naar snakt is een zekere mate van wat ze in de showwereld star-treatment'noemen, behandeld worden als een ster. Maar daarvoor moet je alweer niet in Holland zijn. Je hoort het onvervalste kaaskoppen als Koeman, Linskens en Van Tiggelen (zijn zwaarste critici) al zeggen: „Hij verdient genoegen hij werkt, net zoals wij, gewoon maar hard voor z'n centen." Maar in hard werken ligt niet Romario's kracht. Wel in het geniaal uitbuiten van een paar mo menten. (Wat dat betreft lijkt hij veel op wijlen Abe Lenstra). PSV-trainer Westerhof wordt door Romario in een re cent, geruchtmakend interview 'onbetrouwbaar' ge noemd. Iets belachelijks in onze ogen, want als er één trainer in het betaald voetbal de reputatie heeft mee voelend en correct te zijn dan Westerhof wel. Maar Ro mario is onder hem een paar keer gewisseld, heeft een straftraining moeten ondergaan en werd uit tegen AEK Athene zelfs op de reservebank gezet. De trainer kijkt naar het teambelangen handelt daarnaar, en Romario vindt dat je zo niet met Romario kunt omgaan. En dus is Westerhof in zijn ogen 'onbetrouwbaar'. Het is het oude verhaal van de met speciale talenten uitgeruste eenling die weliswaar niet zonder het team kan. maar zich ook weer verzet tegen het collectief om zijn heel eigen positie te behouden. Hoort Romario in Nederland thuis? Als ik hem zo zie voetballen in het Hollandse landschap met wantjes aan bij een naar ons gevoel nog milde herfsttemperatuur dan denk ik: nee, hij kan beter zonnige oorden opzoe ken waar van oudsher wat meer gevoel is voor de gril ligheden van een briljante individualist. Derby Bij derby's zijn de verwachtingen meestal hooggespan nen en maar zelden komen die uit. Zaterdag bij Quick Boys-Katwijk werd iedereen op zijn wenken bediend. Het werd een uiterst boeiend gevecht waarvan de vele duizenden met volle teugen konden genieten en ook hebben genoten. Wat een talent zit er toch in één dorp. Hoogtepunt vond ik het derde doelpunt van Katwijk dat van een combinatie-schoonheid was die je maar hoogst zelden aantreft. Het is knap van coach Arie Lagendijk dat hij van zijn ploeg zo'n compacte eenheid neeft weten te maken, al denkt QB-trainer Van der Zee vreemd genoeg dat dat het werk van Kees Guyt is geweest. (In net programma blad noemde hij Katwijk de ploeg van Kees Guyt. Wilde de naam Lagendijk hem om de een of ander reden niet door de strot?). De vraag is alleen: houdt Katwijk deze vorm een sei zoen lang vast. In de vorige competitie zakten de oran jehemden op het eind ook nogal weg. Van Quick Boys is Katwijk zeker nog niet af. Zelf stond ik tijdens het duel aan de lange zijde en wat me opviel was hoeveel mensen de strijd gadesloegen met een fles bier in hun handen. Naast me stond ie mand met twee ontkurkte flesjes in zijn knuisten, twee dichte flesjes in zijn jaszakken en een ontkurkt flesje tussen zijn voeten. Of hij daarmee de tweede helft dacht door te komen, vroeg ik hem. „Nou, als de scheids niet te veel tijd bijtrekt wèl", zei hij olijk. Bij het tweede Katwijkse doelpunt ging door het gehos op de tribune meer bier verloren dan er in tien minuten te tappen valt. Ik vind dat maar niks: bier drinken tijdens de wedstrijd. Ik heb het daar absoluut niet op begre pen. Als die mensen het van huis meenemen, valt er weinig tegen te doen. vrees ik. Als de flesjes voor en tij dens ae wedstrijd in de kantine kunnen worden ge kocht, zou daar een eind aan moeten worden gemaakt Het is vragen om ellende, ook al gebeurde er dan dit keer niets. Sommige dingen kun je beter vóór zijn. Bier is voor né de wedstrijd. SASSENHE1M WIM VAN „Zeist biedt ons geen alterna tief. Op bepaalde punten heerst er zelfs strikte geheimhouding. Dat is onverteerbaar. Zo luidde gisteravond tijdens de najaars vergadering van de afdeling Lei den een deel van de niet malse kritiek op het herstructurerings- beleid van de KNVB. De zestig aanwezige vertegenwoor digers van de voetbalclubs uit de Leidse regio claimden ir tel Sassenheim dan ook tijd om 'gedegen' over de 'Zeis ter' voorstellen te kunnen denken en beslissen. Het is geen geheim dat de voetballers uit de Leidse regio niet staan te springen om de in een rapport vervatte voorstellen van de KNVB in de armen te sluiten. Met namé het terug brengen van twintig afdelingen naar acht districten een van de omstreden uitkomsten van een rapport van de commissie Andersson, Elffers Felix BV (AEF) vormt een heet hang ijzer. De vergadering moest gis teren een beslissing nemen over de voortgang van dat beleid. Omdat daar in een eerder stadi um al een goede, nadere onder bouwing van werd verlangd, riep de KNVB nog eens vier werkgroepen in het leven. Doordat een van die vier de arbeidsorganisatie, dus perso neelsbeleid een vertraging in de uitvoering van haar plannen opliep, duurt het nu steeds lan ger aleer er tijdens een ALV in Zeist knopen kunnen worden doorgehakt. De bedoeling was dit najaar, maar dat lukt al niet Zelfs nu de KNVB de v schort heeft naar februari r93 gaat het, zo bleek in Sassen heim, voor de afdeling Leiden nog steeds in een te hoog tem po. Vragen, vragen en nog eens vragen werden er aan de aan wezige KNVB-vertegenwoordi- ger Daan Schotting gesteld. Die kon niet met bevredigende ant woorden komen. Ook al omdat de werkgroepen waarschijnlijk pas halverwege december met nun bevindingen naar buiten treden. „En dan hebben we geen tijd meer om in een paar weken nog tot een gefundeerde mening te komen", stelde Arie Guyt, de voorzitter van Quick Boys, die namens de voorzitters en belangenverenigingen zijn zegje deed. „Het gaal allemaal veel te snel. We hebben nog steeds onvoldoende antwoor den. Een bond die honderd jaar bestaat is ook met binnen drie maanden te herstructureren", luidde zijn kritiek. „Voor ons is kwaliteit belang rijk. De dienstverlening moet centraal staan en er moeten geen afstanden gecreëerd wor den in mens en persoon. Het persoonlijk contact tussen clubs en afdeling is beter gewaar borgd dan tussen clubs en de nieuw te vormen, grotere dis tricten. Bovendien vraag ik me af of we de kosten wel in de hand kunnen houden", vond Guyt, die het voorstel lanceerde om met een besluitvorming te wachten tol hei najaar VU 01 Dat wilde er bij Schotting niet in. doch hij kon niet ontkennen dat de KNVB grote haast wilde zetten achter de herstructure ring. „Er is onrust onder het personeel ontstaan. Daarom wordt er zo hard aan gewerkt. Hoewd we er wat meer tijd voor nodig hebben, willen we die voorjaarsvergadering van de bond toch door laten gaan. Dan moeten de afgevaardigden van de afdelingen daar maar met hun kritiek komen. Nu worden er stellingen betrokken, zonder dat er kennis is genomen van het nog komende rapport van de werkgroepen." Hoe Schotting zich ook wen telde of keerde, overtuigen kon hii de aanwezigen in Sassnheim allerminst Daarom besloot 'Leiden' om in een schrijven aan Zeist als 'absolute voor waarde' te stellen dat er meer tijd beschikbaar moet komen.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 21