ER IS EEN SNELLERE MANIEROM EEN SPORTIEF UITERLIJK TE KRIJGEN. CORSA SPORT Schrijvende Lezers DINSDAG 10 NOVEMBER 1992 Volle bus Gedwongen door de bezuini gingen schrapt de busmaat schappij NZH een aantal ritten in de regio. Naar aanleiding van de bezuini gingen die ook de NZH zullen treffen, met het idee dat ze en kele buslijnen moeten schrap pen, wat zeer terecht is. Ik zie de bussen 's avonds ook leeg rondrijden, van Katwijk naar Leiden Zuid-West, de Stevens hof en ga zo maar voort. Laat de bussen als eindpunt het station nemen. Daar over stappen op een ringlijn, bijvoor beeld Station - Morskwartier - Stevenshof - Zuid-West - Lam- menschansweg enzovoort. En een bus in tegenovergestelde richting: Station - Merenwijk en zo verder, de NZH kan de route beter bepalen. Men zit dan in derdaad langer in de bus, maar men komt wel thuis. Nu moet men meestal een half uur op de bus wachten en misschien is het dan wel mogelijk er een kwartierdienst van te maken. Ik denk dat het voor de bus chauffeur ook prettig is. Hij ver trekt bij het station met een re delijk bezette bus, wat mis schien ook misdaad afschrikt. Men zou ook de regio-bussen aan de rand van de stad op kun nen vangen, zou de stad ook ontlasten. Het is maar een idee, mis schien kunt u er wat mee. Maar buslijnen schrappen vind ik een slechte zaak, dan maar over stappen. H.F.W.J.Schreuder, Vondellaan 25, Leiden. 'De Oppas' Het verhaal 'De Oppas', inge zonden door N. Vesseur te Lei den en geplaatst in deze krant op 29 oktober 1992, stond in de rubriek 't Is niet waar. In deze rubriek staan sterke ver halen van lezers die in de sa menleving de ronde doen en die zij naar deze krant kunnen sturen. Het verhaal De Oppas heb ik er varen als een van zeer macabe re aard. Betreurenswaardig en ongepast dat een dergelijk ver haal in de krant wordt geplaatst, in een tijd waarin het helaas re gelmatig voorkomt dat kinderen (dodelijk) slachtoffer worden van geweld! Overigens vond ik ook de twee andere inzendin gen getuigen van bitter weinig goede smaak. Ik wil het dringende verzoek doen aan de redactie zich voortaan te distantiëren van dergelijke inzendingen. G.R. Fransen-Rebel, Krooshof 8, Voorhout. Surinamers Steeds meer Surinaamse leer krachten verlaten hun eigen land om in Nederland aan de slag te gaan. Dat ze de plaats innemen van Nederlandse leerkrachten is één kant van de zaak, maar er blijven zo in Su riname geen leerkrachten meer over. Met heel veel belangstelling en gemengde gevoelens heb ik het artikel van donderdag 15 okto ber in deze krant over de mas sale uittocht van Surinaamse leerkrachten gelezen. Ik vraag mij daarbij af waarom er zoiets gaande is? Het verwondert mij om te lezen dat de Surinaamse leerkrachten hier toch heel makkelijk een baan vinden, ter wijl Nederland zelf zo veel werkloze leraren, uitkeringsge rechtigden, wachtgelders heeft. Waar is het fout gegaan? Is het ministerie van Onder wijs en Wetenschappen bezig met een neo-gastarbeiders pro blematiek. Dat de Surinaamse leraren hier zo makkelijk een baan vinden, is toch een kwalij ke zaak, gezien de onderwijs problematiek in Suriname. Ik vind dat de overheid een ander beleid moet gaan voeren t.o.v. deze leraren. Als de uittocht van Surinaam se leerkrachten zo doorgaat, zal Suriname straks zonder leraren zitten. En dit zal rampzalige ge volgen hebben voor Suriname. Ik snap niet dat de overheid zich niet realiseert waarmee ze bezig is. Beseft men niet welke gevolgen de massale uittocht van Surinaamse leerkrachten, voor de kinderen in Suriname zal betekenen? In het stykje staat dat Suriname al te kam pen heeft met een te kort aan onderwijzers. Wat voor toe komst heeft de jeugd van Suri name? Het land zelf heeft niet veel te bieden voor deze jonge ren en stel je eens voor, als deze jongeren nog eens verstoken blijven van onderwijs! Is Nederland bezig met een nieuwe vorm van kolonisatie? Op deze manier hebben we over 20 25 jaren alleen maar ongeletterden in Suriname. Zul len er dan weer Nederlanders naar Suriname gaan om te on derwijzen, te besturen? Men zegt wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Zo blijft de jeugd van Suriname verstoken van posi tieve geestelijke ontwikkeling en Nederland doet hieraan mee. Nederland mag dan niet over 20 jaren zeggen het is niet mijn schuld. Vergelijk de problematiek van de mediteranen. Ik hoop dat de regering in Den Haag heel goed beseft waarmee ze bezig is. Vol gens het stuk zegt een woord voerder van het ministerie dat de regeling in november 1993 wordt geëvalueerd. 'Pas dan is het duidelijk of we ermee door gaan'. Vanaf nu tot november 1993 is een heel kalenderjaar. Hoeveel Surinaamse leraren zullen niet al uit Suriname ver trokken zijn? Volgens het artikel hebben 72 docenten zich reeds aangemeld. Het grootste deel is inmiddels aan het werk of loopt stage. Zit dit alles niet een beetje raar in elkaar? Natuurlijk onthoudt het ministerie van Onderwijs zich van enig com mentaar. Het verwondert mij niet dat zij hierop niet wil rea geren. Zo hoeft het ministerie van Onderwijs geen verant woording af te leggen. Makke lijk zat. Volgens de Rotterdamse vreemdelingendienst is er spra ke van een zeer ongewenst ne veneffect. Binnenkort zullen zij naar het ministerie van Justitie toestappen. Mijn vraag bij deze is: wat is binnenkort? 2 Maan den, een jaar? Ik vind iedere dag die voorbijgaat een dag te laat voor de kinderen in Suriname. Of is het soms niet zo? De Suri naamse docent in Rotterdam (volgens het artikel) heeft een klein beetje gevoel voor de kin deren in Suriname. Ik hoop dat deze leraar goed nadenkt waar mee hij bezig is. Hij zal wel met pijn en moeite afscheid geno men hebben van zijn leerlingen. Maar andere redenen zullen er toe hebben bijgedragen dat hij deze stap heeft genomen. De heer Van der Waal van de dienst Onderwijs Rotterdam zegt zelfs docenten die slechts een toeristenvisum hebben ook aan te nemen, omdat men hier docenten nodig heeft. Dit ten koste van het onderwijs in Suri name. 'Dat was niet de bedoe ling, maar wij weigeren ze niet, want we hebben ze hier hard nodig', zegt hij. Wat voor onzin is dat? Dit alles gaat mijn redelijk verstand te boven. Elk welden kend persoon moet toch wel weten wat hiermee bedoeld wordt? Of is men werkelijk zo dom? Mw. J. Ramdas-Jawalapersad, Bemhard Haitinkstraat9, Leiderdorp. Kinderkunst De Leidse reinigingsdienst heeft een tweede vuilniswagen opgefleurd met een kinderte kening. Volgend jaar wil de rei niging een derde wagen be schilderen. Mogelijk wordt daar een kunstenaar voor aan getrokken. Wat een leuk initiatief van die beschilderde vuilniswagens! Pri ma. Van de drieduizend inge zonden tekeningen van de leer lingen van de Stevenshofschool zijn er dus nog 2998 over voor een derde vuilniswagen. Maar nee, wat lees ik in deze krant van afgelopen donderdag (29/10)? 'Voor de derde vuilnis wagen die mogelijk volgend jaar wordt opgeschilderd, wordt ge dacht aan het aantrekken van een kunstenaar'. Reinigingsdienst benut de kunsten van die kleine kunste naartjes in de dop. Mocht blij ken dat er echt geen enkele kunstenaar meer onder alle leerlingen van Leidse basisscho len schuilt, is er altijd nog gele genheid voor het aantrekken van een volwassen kunstenaar, hetgeen waarschijnlijk veel geld zal kosten! M.E. la Rivière, Nassaulaan 44, Oegstgeest. Rembrandt De Leidse gemeenteraad heeft het plan om in de buurt van de Weddesteeg een replica te bou wen van Rembrandts geboor tehuis, unaniem de grond in geboord. Een Anton-Pieckach- Üge geschiedsvervalsing, waar mee Leiden zich in de hele we reld belachelijk maakt, aldus de raad. Zijn het nu dezelfde cultuurbar baren in de Leidse gemeente raad die destijds besloten heb ben om het voormalige geboor tehuis van Rembrandt af te bre ken, die nu om het hardst roe pen dat de destijds gemaakte fout niet meer hersteld hoeft te worden? Feit is natuurlijk dat men des tijds het verval van het oude ge boortehuis nooit zo ver had mogen laten komen. Als ik mensen moet vertellen dat Lei den gemeend heeft het geboor tehuis van Rembrandt af te moeten breken, ontmoet ik al leen maar verbijstering. Gemeenteraad neem een voorbeeld aan steden als Ber lijn, Warschau en St. Petersburg waar vernietigde monumenten in oude glorie hersteld zijn. Ie dereen begrijpt dat een replica slechts een indruk kan geven hoe zo'n groot schilder vroeger geleefd heeft. Gemeenteraadsle den ga eens kijken in het Lou vre, National Galery en de Her mitage, mogelijk begrijpen jullie dan beter wat Walenkamp be oogt met zijn voorstel. Net zo als iedere Leidenaar er aan hecht om met haring en wittebrood, hutspot, de Laken hal en het reveille zich verbon den te voelen met zijn/haar ei gen historie. Jan Boon, Stevenshofdreef 95, Leiden. Slagbomen Op 3 en 6 november versche nen artikelen in deze krant over een plan van de gemeente Zoeterwoude om de Hoge Rijn dijk af te sluiten voor verkeer van buiten het dorp. Speciale slagbomen zouden alleen nog open gaan voor automobilis ten uit Zoeterwoude zelf en be stemmingsverkeer voor de plaatselijke bedrijven. Doel van de afsluiting: de verminde ring van de verkeersdruk op de Hoge Rijndijk als de nieuwe rijksweg tussen Leiden en Alp hen klaar is. Eén van de aardigste dorpen in de omgeving van Leiden is Zoe terwoude. De bewoners ervan vormen een hechte gemeen schap, hetgeen blijkt uit de vele verenigingen die het dorp telt. Het haalt ook dikwijls op zeer positieve manier de landelijke pers door topprestaties op ge bied van sport, muziek, land bouw en wat dies meer zij. Het levert zelfs meermalen Neder landse en wereldkampioenen. En wat gaan nu de bestuurde- ren van dit mooi dorp doen? Ze gaan het afsluiten met slagbo men! Ineens gaan ze terug naar de Middeleeuwen, toen op vele plaatsen in ons land tolhekken Kom, kom, Zoeterwoudena- ren. Dat kunnen jullie toch niet maken? Maar mocht het toch doorgaan, dan bied ik jullie graag mijn oude kranten om het helemaal op de ouderwetse ma nier dicht te plakken. C. van Geen, P.J. Blokstraat 6, Leiden. Er is nu iets waar je op slag een sportief uiterlijk van krijgt: de fan tastische uitrusting van de nieuwe Opel Corsa Sport. Train even mee: 3-spaaks sportstuur, brede banden met sportvelgen, 5-versnellingsbak, toerenteller, 4-speakersysteem, middenconsole, vanbinnen uit verstel bare buitenspiegels en achterspoiler in de kleur van de carrosserie, getint glas, kwartsklokje. Voor een extra sportieve uitstraling kun je tijdelijk een fabrieksge- monteerd schuif-/kanteldak met jaloezie bestellen voor slechts 695,-. De Corsa Sport is leverbaar in diverse uitvoeringen en motorva rianten. Hij staat klaar voor een proefrit bij de Opel dealer. Opel Corsa Sport, vanaf/23.320,-. OPEL-FINANCIERING. Uw partner in geldzaken. Prijs inclusief B.T.W., exclusief kosten rijklaar maken. Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden. OPEL^

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 20