UVS is even uit balans Kinderhand UDWS wel erg snel gevuld Roodenburg is op de goede weg Aanvallers van Alphense Boys geven niet thuis Dennis Stuifzand de held bij Docos SJC verstevigt koppositie, VVSB dwaalt af Sport Paul van der Zwaan wordt coach van WSB Kikkers krijgen bij Olympia te weinig MAANDAG 9 NOVEMBER 1992 N KXJSTRA AD VAN IC ROeONDERWA" F oreholte blijft nog boven rode streep Maar twee treffers tegen Hollandia: 2-1 UVS-speler Hans de Kruys (links) is OW'er Fred Kater te snel af. De aanvoerder zou tekenen voor de enige Leidse treffer, foto loek zuyderduin UVS meende gisteren nog wat te kunnen afdingen op de 1-2 nederlaag in eigen huis tegen UW. Het winnende doelpunt van de Utrechters rook vreselijk naar buiten spel en de Leidenaars protesteerden terecht bij de onver biddelijke arbiter De Boer. Maar diep in hun hart moeten de blauw-witten toch geweten hebben dat ze eigenlijk weinig te klagen hadden in deze wedstrijd. ALPHEN AAN DEN RUN MARTIN HOEKSTRA Als Alphense Boys ooit een kans heeft gehad om in de hoofd klasse eens flink uit de slof te schieten, dan was dat gisteren in de thuiswedstrijd tegen Hol landia wel. De Hoomse forma tie hoefde in acht competitie wedstrijden pas vier tegentref fers te incasseren, maar had in één klap datzelfde aantal om de oren kunnen krijgen. De afma kers bij Alphense Boys gaven echter niet thuis, v aardoor de finish slechts met 2-1 werd ge haald. Defensie Nou is dat op zich niet eens zo'n slecht resultaat. Hollandia was toch de nummer vier in de hoofdklasse, terwijl de Boys pas achtste staan. Bovendien had den de roodwitten uit Hoorn pas een nederlaag geleden en blijk gegeven van een hechte, nauwelijks te passeren defensie. Daar viel gisteren echter amper wat van te merken. Na een sterke opening van Hollandia, waarbij Fred Bloem £l na acht minuten profiteerde van een te slappe terugspeelbal yan Stanley Macnack, nam Alp hense Boys het heft in handen. Peter Gerse en de veel inschui vende Koos van Zoest wierpen zich op als leiders en zetten dè lijnen goed uit. Dit tweetal moest zich van oefenmeester Paul Bahlmann ook doen gel den aangezien Frank Baldcer (enkel) in de warming-up al af haakte en Marco Parinussa het na tien minuten rondsukkelen met een onwillige knie ook voor gezien hield. Lang hoefden de Alphenaren - voor deze keer gehuld in het blauwwit - niet te wachten op de gelijkmaker. In de twaalfde minuut zette Sander Beuk sterk door. Hij slaagde erin om de bal precies op het hoofd van René de Jong te laten ploffen. De Nieuwkoopse spits hoefde slechts ja te knikken om de 1-1 te laten aantekenen. Frank en vrij Alphense Boys - dat zonder de geschorste Mark Feldmann opereerde - liet het er nu eens niet bij zitten. Kroop de ploeg voorheen bij een* voorsprong nogal snel terug in de eigen schulp, nu werd er frank en vrij doorgevoetbald. En voor elkaar gewerkt. Na 24 minuten was het dan ook voor de tweede keer prijs. René de Jong hield een diepe bal binnen, waarna het leder via Jimmy Crawfurd bij Koos van Zoest belandde. De laatste man bedacht zich geen moment en haalde vanaf zo'n dertig meter verwoestend uit: 2- 1. Een goede tien minuten later kreeg Alphense Boys opnieuw een uitgelezen kans op een goal. Scheidsrechter Van Sprang nam een handsbal van verdedi ger Hans Blom waar en legde de bal op de stip. Marcel van Dijk verprutste echter tot twee keer toe - de penalty moest worden overgenomen wegens te vroeg inlopen - dit buitenkansje. Ook Sander Beuk en Marcel de Jong kregen voor rust nog dotten van kansen. Zonder daar gebruik van te maken. Hollandia moest het toen overigens al wel met tien man doen, nadat Van Sprang Ronald Biezen, die Peter Gerse van achteren neersabel de, naar de kleedkamer had ge zonden. Kampioenschap In de tweede helft probeerde Hollandia nog wel aan te drin gen, maar kansen wist de for matie van Cees Glas zich niet te verschaffen. Alphense Boys kwam met een man meer wei nig verder. Afgezien van een schot op de paal van Sander Beiik en een vrije trap van Mar cel de Jong net naast liet de thuisploeg niets meer zien. Niettemin toch een belangrij ke zege voor de thuisploeg. Alp hense Boys heeft inmiddels wel door dat een kampioenschap er (nog) niet in zit. Daarom wordt er nu gemikt op de tweede pe riode. Een winstpartij tegen Hollandia was daarvoor een eerste vereiste. Papendrecht is de volgende gegadigde die dan opzij gezet moet worden. Maar dan zal het vizier wel scherper moeten staan. Alphense Boys - Hollandia 2-1 (2-1) 8. Bloem 0-1,12. R. de Jong 1-1, 24. K. van Zoest 2-1. Scheidsrechter: Van Sprang. Boekingen: Macnack, P. van Zoest (Alphense Boys), Knijn (Hollan dia). Uitsluiting: Biezen (Hollandia). Toeschouwers: 1100. AJphense Boys; Garrelfs; M. de long, K. van Zoest, Macnack, M. van Dijk; Crawfurd, Van der Laan, Gerse, Pari nussa (Van Wittmarschen, P. van Zoest); Beuk, R. de lon.g LEIDEN ROB VAN DER ZANDEN Want zo ongelukkig als UVS te gen de 1-2 aanliep, zo gelukkig was het op 1-1 gekomen. Na een volstrekt ongevaarlijke doelpoging pakte UW-keeper Marcel Mul de bal op de doel lijn in zijn handen om het speeltuig meteen daarna weer te laten vallen alsof het een hete loempia betrof. Hans de Kruys zei geen 'nee' tegen dit cadeau tje en gaf de bal een tikje voor uit. Opeens stond het 1-1. Geen gekke stand voor een ploeg die tot dan toe in feite geen serieu ze doelpoging had ondemo- Daarom leek er in de achter hoofden van de UVS'ers een kwartier voor tijd, toen ze ver haal haalden bij de leidsman vanwege de dubieuze tegentref fer, ook iets te zitten van 'wat zeuren we nou eigenlijk?' Voor de vorm werd de dubieuze goal van Hans de Vlieg niettemin nog wel aangevochten. En in derdaad: de kalende rechtsbui ten die in de eerste helft al voor 0-1 had gezorgd leek buitenspel te staan toen hij de bal van Marco van de Neut zowat op de doellijn ontving. Maar arbiter De Boer was zeer overtuigend in zijn beslissing: doelpunt. Schuldig Ach, en was UVS zelf niet een beetje schuldig aan die neder laag? De ploeg kwam na een zwakke eerste helft weliswaar sterk terug na rust, maar het imponeerde geen moment en toonde weinig schotvaardig heid. Terwijl UW - de club waar Marco van Basten zijn eerste voetbalstappen zette - bij vla gen knap combineerde en doel kansen creëerde. Zo had kort voor de winnende treffer uit blinker Oussef Tahla ook al de 1-2 gescoord. Die treffer werd geannuleerd vanwege buiten spel hoewel de geur van off-side hier beduidend minder pene trant was. Al met al moest UVS zich dus schikken in haar lot. Van Leeuwen De niet soepel draaiende UVS- ploeg snakt naar de terugkeer van de geblesseerde Hans van Leeuwen, die gisteren nog niet helemaal fit was verklaard. Niet dat de ervaren en bal vaardige linkspoot nou zo'n tovenaar of wonderdokter is, maar de ren tree van de middenvelder zal voor de Leidse ploeg op diverse fronten een verbetering beteke nen. Zo kan door de komst van Van Leeuwen spits Hans de Kruys weer naar voren schuiven en daar als aanspeel- en rust punt fungeren. Aan dat laatste ontbreekt het duidelijk op dit moment. Bovendien is Van Leeuwen de perfecte schakel tussen achterhoede en voorhoe de waarbij hij als geen ander de aanvoer naar de spitsen toe kan verzorgen. De problemen die gisteren zichtbaar waren bij UVS (rom melige opbouw, veel balverlies en geen balans op het midden veld) zouden grotendeels kun nen worden verholpen door die ene pion op het middenveld. Voorwaarde is dan dat Marcel Tolsma op links en Gerry Jansen op rechts weer de ruimte heb ben om uit de tweede lijn te ko men (met of zonder bal). Ook aan dat laatste - diepgaande middenvelders - schortte het gisteren. Begrijpelijk overigens, omdat enerzijds Tolsma al na een kwartier uitviel met een blessure en anderzijds omdat Gerry Jansen een beetje uit zijn rol was gevallen op het midden veld waar hij vooral hard moest werken. Trainer Gerard Désar zal straks - als het ideale midden veld er weer staat - de voorhoe de van gisteren noodgedwon gen moeten wijzigen. Dat mag geen probleem zijn, want ge zien het schotloze karakter van de driemansaanval van gisteren (Jack Rol, Dick van der Heijden en Carl Roest) liggen de argu menten voor het oprapen. UVS - UW 1-2 (0-1) 16 De Vlieg 0- 1, 62 De Kruys 1-1, 77 De Vlieg 1-2. Scheidsrechter: De Boer Toeschou wers 650 Geel Mokveld (UVS). Dirven (UW) UVS: Mokveld, Devilee. Van Dam, Rob bers. De Graaf: Tolsma (Ottenkamp). De Kruys, Jansen; Rol, Van der Heij- Roodenburg heeft in Vlaardin- gen het plaatselijke Fortuna ver der op de laatste plaats gedrukt door een 0-1 overwinning. Fo- reholte bleef ondanks het ver lies tegen VELO nog boven de rode streep. Fortuna Vlaardingen-Roodenburg 0- 1 (0-1). 45 Kruit 0-1 Scheidsrechter Klootwijk Toeschouwers 500 Gele kaarten Heymans (Roodenburg). Noordhoek, Boshuizen (Fortuna). De gok, die trainer Eelco Fiele- mon nam met Peter Kruit, heeft goed uitgepakt. De jonge spits- speler was niet geheel fit, maar toch kreeg hij een plaats in de basis toebedeeld. Dat in tegen stelling tot Marcel van den Burg, die vanaf de bank de wed strijd volgde, maar later wel zou invallen voor Kruit. Deze werd de matchwinnaar, omdat hij op slag van rust heel attent rea geerde op een van richting ver anderde voorzet van Maurice Barends. Het betekende de rief- fer, waarop Roodenburg de hele eerste helft aasde. De Leide naars waren namelijk meerdere malen dichtbij een treffer, maar het geluk ontbrak. Patrick Kam perveen en Peter Kruit waren al alleen voor de keeper minder succesvol geweest, terwijl Mark Helder de lat zijn inzet zag ke- Na de hervatting moesten de Leidenaars terug, maar ze hiel den de thuisclub goed op af stand van het doel van Marcel Vink. Dit tot genoegen van Eel co Fielemon, die zijn ploeg daarmee voor de tweede keer achtereen zag winnen. Forebotte-VELO 1-4(0-1). 1 ButoO-1. 46 Duyvesteijn 0-2. 70 Van Velzen 0- 3. 78 Buks 0-4, 87 Vogelzang 1-4 Scheidsrechter Van Veen Toeschou wers 600 Gele kaarten Van Nieuw- kerk. Van Rossem, Van der Kraan (al len VELO) Twee keer een koude start heeft Foreholte de das omgedaan. In beide helften wisten de gasten in de eerste minuut toe te slaan. Dat betekende dat de Voorhou- ters achter de feiten moesten aanlopen. Want normaliter kan de thuisclub met counters voor gevaar zorgen, maar als het spel gemaakt moet worden, gaat net een stuk moeilijker. Met succes volle snelle uitvallen van Wate- ringse kant was het vooral in de tweede helft slecht gesteld met de mannen van trainer Mart de Groot. Dat gold niet alleen op het sportieve vlak, want het veld was weer van een slechte kwali teit. „Als er vannacht een drup pel was gevallen, was het van daag niet doorgegaan", wist lei der Hans van de Berg na afloop te melden. Dat was achteraf misschien beter geweest. LEIDEN LARS ULRICH VOETBALMEDEWERKER Docos pakte een stevige, maar vooral broodnodige overwin ning op Soccer Boys. Docos-Soccer Boys 5-1 (2-1). 10. Stuifzand 1-0, 25. Van Dijk 1-1. 38 De Ridder 3-1, 70. 30 Stuifzand 5-1 Weda Toeschou wers: 250. Gele kaart: Schmitz (Soccer Boys) Als Docos gisteren weer verlo ren had, zou er volgens trainer Hans Tisseur sprake zijn ge weest van een drama. Het werd een feest met als middel punt Dennis Stuifzand. De spitsspeler was namelijk vier keer doeltreffend. Na zijn eer ste treffer, beloning van het goede spel, zakte Docos wat af. Het tempo daalde en er werd volgens Hans Tisseur te laconiek gespeeld. Het was dan ook niet vreemd dat Soccer Boys op gelijke hoogte kwam. Dat Dennis Stuifzand nog voor rust de 2-1 aanteken de, was een welkome verras sing. Na de rust wist de thuis club het oude niveau weer te rug te pakken. Met agressiever spel en meer combinaties werd de Bleiswijkse verdedi ging ontmanteld. Johan de Ridder en tweemaal Stuifzand maakten het feest compleet. Interim-trainer Cees van der Togt zal nog tot en met de wed strijd tegen SJC, gepland voor zondag 15 november, de selectie van WSB onder zijn hoede hebben. Daarna geeft hij het roer over aan Paul van der Zwaan. Deze had vorig seizoen Vitesse Delft onder zijn hoede, maar leek dit jaar zonder club te zitten. Daarom kon hij het doel van Foreholte 3 verdedigen. Met WSB is hij zaterdag overeengekomen dat hij na dit seizoen er nog een jaar aan vastplakt. Dat geldt alleen als geen zaterdag-eersteldas- ser of hoofdklasser zich bij Van der Zwaan meldt. Olympia-Lugdunum 1-1 (1-1). 6 Onstenk 0-1. 34 Kolenvaart 1-1 Scheidsrechter Van de Berg Toe schouwers 350 Gele kaarten Van der Broek (Lugdunum). Van Bee- ren, NieuwkerK. Van der Hulst (allen Otympia) Het eerste kwartier gaf een zeer goed Lugdunum te zien. De beloning kwam in de vorm van een doelpunt van Richard Onstenk. Er zat een buitenspelluchtje aan vol gens Olympia, maar schruls rechter Van de Berg besliste anders. Dat deed Van de Berg ook bij het doelpunt van Olympia, toen aan Lugdunum-kant de vlag ook omhoog stond. Daardoor kon Ron Korenvaart zijn ploeg naast die van trainer Ferry Nijhuis zetten. Van Tongeren Na rust bleek de thuisclub met het ene punt genoegen te nemen. Dat gold niet voor de Kikkers, die het grote overwicht echter niet in doel punten zagen omgi/et KW van Tongeren was tweemaal duUbN <i<- Nfamadi toflta maar bij de eerste maal mik te hij net naast, terwijl hij bij een kopbal de Goudse kee per Peter Boele op zijn weg vond. Daardoor kregen de Kikkers niet wat ze verdien den. NSV46-SJC 0-2 (0-1). 30 Steenber gen 0-175. Steenbergen 0-2. Scheids rechter: Stramrood Toeschouwers: 400 Rode kaarten Arjan van Koert (NSV), Steenbergen (2x geel). Piet Ha- zenoot (2x geel)(beiden SJC). Een heuse topper in de derde klasse eindigde terecht in het voordeel van SJC. Maar naast deze winst, was er ook verlies voor de Noordwijkers. Door het te strak doorvoeren van de re gels konden namelijk twee SJ- C'ers het veld vroegtijdig verla ten, terwijl de wedstrijd er abso luut niet naar was. Maar, Mi chael Steenbergen (eerst een overtreding en daarna com mentaar op de ontvangen gele kaart) en Piet Hazenoot (eerst een onreglementaire actie en daarna de bal wegkoppen) zul len wel een schorsing tegemoet kunnen zien. VVSB-Nleuwkoop 2-3 (0-0). 50 Van der Voorn 0-1, 70. Van der Voorn 0-2, 75 Duyndam 1-2, 81 Fauth 1-3, 86 Joustra 2-3 Scheidsrechter De Wit Gele kaart Joustra (WSB) De kans om aansluiting te be houden met de kop heeft WSB aan zich voorbij laten gaan. Want het bezoekende Nieuw koop verschalkte de Noordwii- kerhouters. Al snel in de tweede helft keek de thuisploeg tegen een achterstand aan, die niet meer te achterhalen viel. Inval ler Okke Parlevliet kon nog met een beetje plezier terugkijken op de wedstrijd, want bij beide WSB treffers was zijn ingooi de aanleiding. Het mocht echter niet baten. LEIDEN LARS ULRICH VOETBALMEDEWERKER Dat de puntendeling bij UDWS-Blauw Zwart (1- 1) niet terecht was, vonden na afloop beide trai ners. Want zowel UDWS-oefenmeester Ton Kamphues, als zijn collega van Blauw Zwart Roel den Hartog meldden na afloop dat winst voor de bezoekers uit Wassenaar rechtvaardiger zou zijn geweest. Dat betekende niet dat Kamphues niet blij was met het punt, want hij heeft niet de be schikking over een brede en fitte selectie. Gisteren moest ook Ben de Roo met een hiel- blessure in de warming-up afhaken, waardoor Garrv Thompson in de basis mocht beginnen. Deze 16-jarige jeugdspeler had zaterdag al een wedstrijd achter de rug, maar Kamphues was door personele problemen gedwongen een be roep op hem te doen. Het valt voor een A-junior niet mee zich in een slecht draaiend elftal te ma nifesteren. Het bleek ook voor Thompson op te gaan, want hij kwam slechts sporadisch tot opval lende acties. Wel was hij het, die met een kopbal Amo Lan- cel de mogelijkheid gaf om op slag van rust de ge lijkmaker binnen te schieten. Hetgeen de oud- Roodenburger aan de Boshuizerkade ook deed. Verder wist Thompson zich nauwelijks op de voorgrond te voetballen. Het was dan ook niet vreemd dat de spits ten faveure van 'good-old' Cees de Roode naar de kant gehaald werd. Kamphues Het was ook een zet van Ton Kamphues om het ene punt nog binnen te halen. Want Blauw Zwart, dat al snel zijn goede start zag beloond met een eigen doelpunt van Loek Dros (0-1), was heer en meester in de tweede.helft. Dat UDWS niet met lege handen achter bleef mocht Wassenaarder Remco van der Kooy zich aantrekken. In de 68- ste minuut was hij door een combinatie met Siem Nagtegaal UDWS-keeper Ron Sinteur op twee meter genaderd, maar in plaats van zelf te schie ten legde hij het leder opzij. De bal ging echter aan Marco van der Kooy voorbij, waardoor de Leidenaars opgelucht adem konden halen. Bij een eventuele achterstand was de thuisclub zeer waarschijnlijk geslagen geweest, omdat in de tweede helft Blauw Zwart-keeper Dick Ypey geen enkel gevaar van UDWS hoefde te vrezen. UDWS-Blauw Zwart 1-1 (1-1) 7. Loek Dros (eigen doelpunt), 45. Lancel 1-1 Scheidsrechter: Harreman Toeschouwers: 250. Gele kaarten Loek Dros (UDWS) en Lagerberg (Blauw Zwart). UDWS: Sinteur; Robert Dros, De Roo, Stikkelorum, Loek Dros; Van der Weijden (Bensaga), Uncel, Van Breugel; Mink, Thompson (De Roode), Hartevelt. Blauw Zwart: Ypey; Lubbe, Toine l'Ami, Van Hemert, Mar cel LAmi; Van der' Ploeg.^Lagerberg, Nagtegaal; Marco van Amo Lancel tikt de gelijkmaker binnen en brengt UDWS op 1-1.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 17