A: KREYMB 'Completer mens geworden' 11? n.'- Sport Knappe zege van Bax 3? f R MAANDAG 2 NOVEMBER 1992 Prins Willem-Alexander na New York Marathon: NEW VORK GPD Na het Elfstedenkruisje heeft de kroonprins nu ook zijn bronzen plak van de New York City Ma rathon. Tamelijk 'uitgewoond', zoals Gerric Knetemann met ei gen ogen kon onstateren, be reikte Willem-AJexander na vier uur en 33 minuten draven, maar vooral afzien, gistermid dag de finish in Central Park. Geen moeder Beatrix om hem op te vangen, zoals in '86 in Leeuwarden, wel een paar be nen om de laatste wankele schreden mee naar een VIP-tent te maken. Gehuld in het beken de aluminiumfolie. Een prins voor de magnetron. Alex van Breda heette 'WA' uiteindelijk, startnummer 18756, lange tijd omgeven door een ploegje 'Centurions of the Netherlands', waarover later meer. Constant terzijde gestaan door trainer Wim Verhoorn, die Willem-AJexander vanaf zijn eerste schreden op loperspad had begeleid, en die hem over verschillende dode punten moest heenhelpen. Eenmaal weer op adem: „Het doel was om heel over de finish te komen, zonder dat je aan 't wandelen bent gegaan. En dan i last Je voelt delen in je lichaam, van je het bestaan niet eens wist. Ik kan wel zeggen, dat ik een completer mens ben ge worden na deze marathon." Op pakweg 27 kilometer, op First Avenue, gaf de prins zijn 'meelopers' het teken, dat zij vanaf dat moment maar hun ei gen race moesten gaan lopen. „Laat mij maar even alleen. De steun van Wim Verhoorn was voldoende. Er werd 'vreselijk af gezien'. „Zeker op die laatste bultjes in Central Park. Waaraan je dan gaat lopen denken? Tja, mag ik dat voor mezelf houden? Maar ik heb genoten van New York, al die verschillende cultu ren, dat geeft een enorme kick." Een vergelijking met de Elf stedentocht? „Qua opgave is het wellicht hetzelfde, maar schaat sen is een andere beweging dan hardlopen, daar was ik ook on getraind aan begonnen. Hier neb ik op het laatst toch weken van 80, 90 kilometer voor moe ten maken. Zonder training kan zoiets als dit absoluut niet. Of ik er meer ga doen? Daar kan ik absoluut nog geen uitspraak over doen. Dit was voor de lol, en hoewel ik graag sport, zal het ook zo wel blijven." Zaterdagochtend was Willem- Alexander al aan zijn eerste 'marathon' begonnen, de 'Breakfast Bun', van het gebouw van de Verenigde Naties naar Central Park. Zeven kilometer, maar toch inspannend voor ie mand met 'jet-legs' - vrijdag- LEIDEN. AADSIERA ZAALVOETBALMEDWERKER Bax blijft zich in de zaalvoetbal- corppctitie in positieve zin on derscheiden in de eerste divisie. De zaalvoetballers uit Voorhout bicven ook tegen Scagha '66 on geslagen. In Schagen werd het 4-5. Met Martin Centrum gaat het minder goed. In eigen huis waren de Voorschotenaren te gen Ceverbo duidelijk de min deren: 2-8. Scagha 66-Bax 4-5 Bax legde ondanks de afwe zigheid van een aantal promi nenten vrijdag een uitstekende partij op de vloer. Zonder Pa trick Scheurwater, Wim Hooy- mans en Ron de Jager had Bax toch het hetere van het spel. Hennie Koet gaf het goede voorheeld. Uit een vrije trap schoot hij zijn team naar een 0- 1 voorsprong. Door slecht ver dedigen van Bax kwamen de gastheren langszij: 1-1. Op nieuw Hennie Koet bracht Bax Bokser Marsh wint rechtszaak LONDEN SID De voormalige bokswereldkam- piocn Terry Marsh heeft zater- dag i bank in zijn Warren vroeger [.ondense recht en 'puntenzege' geboekt nklacht tegen Frank De Brit eiste van zijn manager 275.000 gul den omdat de promotor des tijds gewoon doorging met on derhandelen over een titelge vecht. terwiil hij wist dat Marsh aan epilepsie leed en zou moe ten stoppen. DUIVFNDRFCHT I let bowlingteam Verboon heeft dit weekeinde in de hoofdklasse van de National League met ge matigd succes gepresteerd. In Duivendrecht behaalde het team vier punten van de negen. Tegen zowel Knljn Amsterdam (0-3) als Lichtservice Scheve- nlngen (1-2) werd er verloren. SANTPOORT ANP Honkballer Marcel Joost zal het komend seizoen uitkomen voor Kinhelm. Ex-international loost snoeide sinds 1979 in de hoofd klasse voor Haarlem Nicols. De overschrijvingstermijn is dit weekeinde verstreken. De 31 -jarige Joost volgt zijn Blangé valt uit na botsing. Volleybal - international Peter Blangé is zaterdag in de Itali aanse competitiewedstrijd van zijn ploeg Parma tegen Cuneo na een botsing met een ploeg genoot uitgevallen. De spelver deler was duizelig, werd in het ziekenhuis onderzocht, maar liet bleek uiteindelijk allemaal avond laat pas aangekomen, na het 'koperen feestje' bij ma. Tien maanden geleden werd Verhoorn opgebeld. Namens de prins. Of hij hem en zijn studie maatjes niet wat looptraining kon geven. Verhoorn, altijd al bezig drukke baasjes aan het hollen te krijgen, haakte in, praatte wat over de 'fysieke en logistieke vraagstelling', tekende aan dat de prins wel een ver schrikkelijk druk programma had, maar met een beetje team geest moest het lukken. Acht man gingen op pad, eenmaal, drie- viermaal in de week. Altijd met het I^eidse Ra penburg (het domicilie van WA) als uitvalsbasis, heel lang ano niem. „Nooit langs duistere paadjes, maar niemand had er ooit aandacht voor." Tot er af en toe werd meegerend met de eveneens door Verhoorn ge trainde en één van WA's vrien den het idee opperde er zoiets als een marathonnetje uit te gooien. En er dus moest worden gestart, om sfeer en massa te proeven, in een 30 kilometer van Haarlem, deTROS-loop. 'Heel' Nederland wist vanaf dat moment dat de Elfsteden tocht van '86 een vervolg zou krijgen. Verhoorn: „Het is een heel doelbewuste jongen. Hij pakt iets aan en maakt het af. Doet niet voor niets aan diep- zeeduiken, vliegt." Hij zou, kortom, een Centurion kunnen zijn. Zoals Gerrie Knetemann en Hein Vergeer (ook weer fi nishende deelnemers aan the BigApple). Verhoorn: „Die Centurions is een heel gemengd gezelschap: artsen, managers, zakenlui, si garen en whisky. Die het zoge naamd allemaal te druk heb ben, maar die toch onder mijn leiding zijn gaan hardlopen. En dat ook nog eens doen voor be paalde projecten. We hebben momenteel het Emma kinder ziekenhuis in Amsterdam gea dopteerd. Er komt een fotoboek van deze hele New York-onder- neming uit, waarin ook de foto's van Wiïlem-Alexander. En daar van kan een mooie keukenunit voor het ouderhuis worden aan geschaft." Het startschot in New York is gevallen, ook voor prins Willem Alexander. Die z i zegevierde Lisa Ondieki. weer aan de leiding. De thuis ploeg sloeg echter opnieuw te rug: 3-2. Mart Bax zette zijn ploeg daarna weer op het juiste spoor (3-3) en even later zorgde Hennie Koet voor 3-4. Jeffrey Force besliste uiteindelijk het duel. Hij schoot zijn team naar een beslissende 3-5 voorsprong. Verder dan de 4 -5 kwam Scagha '66 niet. Martin Cent rum-Ceverbo 2- 8 Martin Centrum had een zwakke avond. Niets wilde luk ken, hoewel de thuisploeg vol tallig aantrad. Hans van As was de enige die op dreef was. Hij had geen enkel probleem met ex-prof Edwin Grunholz. Dank zij goed uitgevoerde combina ties voerden de Dordtenarén de score naar grote hoogte op. Pa trick Heymans scoorde vlak voor rust de 1 -3. Na rust was het Kees van Tongeren die het tweede Voorschotense doelpunt op zijn naam bracht. Marsh werd in 1987, na 30 ge vechten als professional, door die epileptische aanvallen, ge dwongen zijn loopbaan te be ëindigen. Twee jaar geleden had de bokser ook al eens juridisch succes tegen Warren. Marsh stond toen terecht op verden king van een moordaanslag op zijn ex-manager. Een gemasker de man schoot Warren op straat met een pistool in de borst. Marsh werd echter vrijgespro ken. Verboon pakt vier puntjes Naamgenoot Verboon uit Vlaar- dingen werd met 3-0 verslagen. De individuele scores van Snik 1013, Ouwerkerk 10R0, Kuyken 1052, Petit 1033 en Ver boon 1003 zorgden voor een pin fall van 5181. Het bowling team Verboon staat nu op een gedeelde vierde plaats en houdt uitzicht op een plaats in de play-offs. Honkballer Joost naar Kinheim vroegere ploeggenoten Frank Bos, Gerlach H alderman en Haitze de Vries, het drieman schap dat Kinheim dit seizoen naar de finale van de competitie leidde. Met uitzondering van 1989, toen hij niet actief was, honkbalde de 104 voudige in ternational zijn gehele hoofd klasse-carrière voor Nicols. mee te vallen. Blangé dient de komende da gen rust te houden. Morgen of woensdag doet hij in Parma een test. Het is de bedoeling dat hij donderdag naar Nederland reist, om twee dagen later met de nationale ploeg naar Japan te vliegen voor deelname aan het Top Vier-toernooi. Nü is er weer waanzinnig veel voordeel te halen. Kreymborg staat bol van de spectaculaire aanbiedingen: Maar liefst 50% korting op een groot deel van de dames- en herenmode. Sla deze week uw slag want de aktie duurt maar t/m zaterdag 7 november. Tot straks.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 26