r Leiden gaat op z'n Beek Kostbaar verlies voor TOP Sport Grasshoppers springt er na eerste speelronde uit Ommezwaai Saturnus succesvol Van der Veer duikt op in cross Korfballers Danaïden lopen elkaar in de weg MAANDAG 2 NOVEMBER 1992 Luba Leiden heeft zaterdagavond opponent Goba lang kunnen volgen. Uiteindelijk bleef er de laatste tien minu ten weinig heel van de formatie van Tiemen Winkel. Go- ba profiteerde van de chaos die er tegen het einde van de wedstrijd bij Leiden heerste en kon zo toch nog heel sim pel de winst opstrijken: 71-92. LEIDEN GERRIT-MN V BASKETBALMEDEWERKER Leiden speelde heel lang een goede wedstrijd. Het was vorig jaar al gebleken dat de twee ploegen elkaar liggen. Toen was het verschil slechts vier punten in het voordeel van de latere kampioen. Zaterdag had dat be slist niet meer hoeven zijn. Lei den had zelfs goede kansen om dit belangrijke duel te winnen. Het maakte de fout de kansen die het kreeg om uit te lopen niet te benutten. De eerste dertig minuten wa ren het aanzien meer dan waard. Goba en Leiden speel den fris en snel basketbal. Goba 'natuurlijk' onder aanvoering van ex-Leidenspeler Jerry Beck, die keer op keer de gaten in de verdediging benutte om te sco ren. Beck had het prima naar zijn zin in de hal waar hij in Ne derland zijn basketballoopbaan begon. Toen was hij de ster van Elmex/ Leiden, nu was hij voor de tweede keer op rij de plaag geest. Vorig jaar was hij in zijn eentje verantwoordelijk voor het verlies van Leiden, zaterdag was hij wederom niet te stop pen. Beek verzilverde veertien van zijn zestien pogingen en was zeven keer op rij succesvol vanaf de vrije-worplijn. Chris Johnson, de nieuwe Amerikaan se guard van Goba, liet zich ook niet onbetuigd met 23 punten. Aan Leiden-kant waren er twee opmerkelijke spelers. Maarten Wals nam net als vori ge week de leiding in het sco ren. Diederik Hofstede speelde de eerste helft alle schroom van zich af en vond veelvuldig de basket. Vandaar ook dat er bij rust (44-47) nog niets aan de hand was. Vlak na rust nam Lei den zelfs een voorsprong (51- 50) en dat leek de ploeg uit Go- rinchem op te breken. Er werd echter niet doorgedrukt. Twee minuten later was het alweer 53-58 en Leiden zou niet meer dichterbij komen. Tien minuten voor tijd was er nog alle kans (63-68), maar toen was de koek op. Wals en Hofstede, die de tweede helft wel erg lang langs de kant zat, waren gewisseld en Leidens aanval stokte. Nog acht punten werden er bij opgeteld, waar Goba steeds de ruimte kreeg om te scoren. Beek kreeg in de laatste mi nuut van zijn coach Ruud Har rewijn een terechte applauswis- sel. Harrewijn - ook ex-Leiden - toonde zo zijn waardering voor zijn speler. Het publiek in de Vijf Mei-hal had in zijn teleur stelling wat meer moeite met de handen op elkaar te krijgen. Jammer, want wat Beek zater dag had laten zien, krijgt het Leidse publiek niet vaak voorge schoteld. Scores Loeiden: Wals 19, Zeven hoven 12, Hofstede 11. Goba: Beek 35, Johnson 23, Duijzer 13. LEIDEN «GERRIT-JANV BASKETBALMEDEWERKER Voor de regioploegen is het een onple zierig weekeinde geweest. Bij de vrou wen in de eredivisie leden DVZ- /Grasshoppers (76-55 bij Den Helder). Lisse (87-49 bij Rotterdam Zuid) en MSV (51-66 tegen Voorburg) een ruime ne derlaag. De eerste speelronde in de eredivisie zit erop en dus kan de tussenbalans wor den opgemaakt. Grasshoppers springt er voorlopig het beste uit. De Katwijkse ploeg staat gedeeld derde en dat mag opmerkelijk worden genoemd na de uit eindelijke zesde plaats van vorig jaar. Lisse valt wat tegen. De ploeg van Peter Lapidaire had zichzelf dit jaar hoger in geschat dan de gedeelde zesde plaats die ze nu bezet. MSV mag voorlopig niet kla gen. De door blessures geteisterde ploeg staat voorlopig op een veilige achtste plaats. DVZ/ Grasshoppers ging naar Den Helder om voor de tweede plaats te strij den. Het mocht niet zo ver komen. Tot drie minuten voor rust was er uitzicht op een goed resultaat. Toen stond de ploeg slechts tien punten achter: 30-20. Bij rust was het gat al niet meer te dichten: 39- 23. In de tweede helft kreeg Grasshop pers niet meer de kans om terug te ko men. De Helderse ploeg bleef beter aan vallen en kreeg dan ook terecht de twee punten: 76-55. Scores Grasshoppers: Thomas 12,'Al- Iers 12. De vrouwen van Lisse kunnen de ne gatieve spiraal voorlopig niet doorbre ken. Na de smadelijke nederlaag van vo rige week tegen Voorburg was nu Rotter dam Zuid veel te sterk: 87-49. Scores Lisse: Van der Heuvel 18, Van der Bosch 14. MSV presteerde opvallend goed tegen landskampioen Voorburg. De Noordwij- kers lieten zich niet intimideren en speelden rustig hun eigen spel. Met drie punters van Ter Laak en Marloes Driessen bleef MSV Voorburg steeds op de huid zitten. In de tweede helft maakte Rick Driessen de fout om te lang door te zaniken tegen de scheidsrechters. Hans Ennink, die toch meer gewend is als scheidsrechter, sommeerde Driessen, op het moment dat MSV nog prima in de wedstrijd zat, om plaats te nemen op de tribune en vanaf dat moment ging het fout. Voorburg liep verder uit en kwam niet meer in problemen. handbalmedewerker i van Saturnus kon den hun opluchting nauwelijks verbergen toen zii vier secon den voor tijd de dreigende ne derlaag tegen EDH, kandidaat voor het kampioenschap in de tweede divisie, dank zij een fraaie treffer van Jan Tielemans konden ontlopen, 21-21. De Delftenaren baalden ver schrikkelijk omdat zij zich met een 20-21 voorsprong al win naar waanden. De les die zij vier minuten voor tijd. toen de man nen van Nol Verhoef voor de eerste maal in de wedstrijd op een beslissend lijkende voor sprong kwamen (20-19). aan Saturnus gaven waren zijzelf al vergeten. De puntendeling was in over eenstemming met het spel- beeld. tlDH speelde zeker in de openingsfase meer doelgericht en ook meer efficient dan Satur nus. De Delftenaren verdienden daarom de kleine voorsprong (8-11) halverwege. Saturnus. dat vanuit een of fensieve 6-0 defensie opereerde, hield de gevaarlijke opbouwrij \.m mil in de tweede helft echter goed in toom en dat tast te de zekerheid van spelen bij EDH /khtbuai mi De break outs waren zowel bij EDH als bij Saturnus goed verzorgd, maar het terugverdedigen van Satur- In de slotfase van de wed strijd, toen Saturnus Don Olsen mei en tijdstraf naar de kant zagen verdwijnen, stopte hij ook een strafworp. Samenvat tend kan worden gezegd dat trainer-coach Nol Verhoef de defensieve ommezwaai van Sa turnus. van 3-2-1 naar een of fensieve 6-0, met succes heeft afgemnd. Voor Satumus scoor den: Hans Blansjaar. Don Ol sen. Jan Tielemans en Nico Mooren 4. Winfred van Bohee- men 3 cn André van Bl 2 In Leidschendam wonnen de vrouwen van HVS nipt met 9-8 van Satumus '72. De lage score geeft al aan dat de aanvallers aan beide zijden zelden KM doeltreffende acties kwamen. Na 15 minuten spelen scoorde Satumus '72 de eerste treffer. HVS scoorde direct daarop te gen. maar daarna bleef het bij beide ploegen kwakkelen in de aanval Na de hervatting veran derde het spelbeetd nauwelijks. Irma van der Bosch vond in de laatste minuut voor HVS nog de kracht voor een loepzuiver sprongschot. 9-8. Voor HVS scoorden: Irma van der Bosch. Eugenie van Gijlswijk. Tineke Heenwharken Syh en Gerda van der Bosch 1 Njord krijgt sterkste roeiers niet in één boot vieren die van plan zijn Neder land in de acht op het wereld kampioenschap te vertegen woordigen voor wist te blijven. De ene helft van dit Dream Team - met Rienks. Florijn. Krijtenburg en Van Iwaarden moest een halve seconde op hen toegeven. De andere helft met Van Steenis. Woldnngh. Compagner en Van der Zwan werd derde op ruim tien secon den. De aard van de wedstrijd en de korte voorbereid!ngsüj gerechtvaardigen het trekken van conclusies nog niet. Wel is duidelijk dat komend seizoen met de roeiers van Nereus ge degen rekening zal moeten worden gehouden Datzelfde geld voor het lichte veld. waar de winst ook voor Nereus was De derdejaars licht van Njord (De Graaf, Mietes. Gncssen en Olijslager). eindigden als vierde op veertig seconden. amsterdam harm gusman roei medewerker Volgens de traditie van de laatste jaren heeft Njord op nieuw de sterkste roeiers van het moment niet in één boot kunnen krijgen. Gisteren tijdens de Novembervieren. de najaare- klassieker over vier kilometer op de Amstel, brachten de Leidse studenten bij de mannen vijf boordvieren op het water. De roeiers waar Njord het dit jaar van zal moeten hebben zaten echter verdeeld over twee bo- Als hoogste eindigde uitein delijk Njord I. dat vijfde werd In deze ploeg zaten naast Boeder en Scholten. de senior-B twee zonder van vorig jaar. de oudge dienden Wessel en Hazelbag. Beiden waren in het afgelopen decennium slagroeier van Oude Meren die de Varsity De ploeg gaf winnaar Nereus, dat wel met de Oude Vier op het water verscheen, slechts 24 se conden toe. Njords lichte roei ers lansen en Schipper hadden, in combinatie met PlOK us 1 r. tes. dertien seconden meer no dig en werden daarmee achtste. i>e oude Vieren van flkadl an Laga. die wel al vast lijken te staan, werden respectievelijk vierde en zevende. Njords tweede keus, de der dejaars Erkens en de Vries, aan gevuld met de van Asopos de Vliet overgekomen tweedejaars van Dijk en van Eert, roeide naar de zestiende plaats, op 80 seconden van de winnaar. Maar liefst vijf ploegen van Nereus, de vereniging met op het mo ment de sterkste selectie, gin gen hen voor. Verrassend was het feit dat de Oude Vier van Nereus de beide De mannen van Lisse waren in de eer ste divisie B dichtbij een stunt tegen koploper Amsterdam. Balverlies twintig seconden voor tijd stelde de Amster dammers in staat de wedstrijd bij een stand van 69-68 uit te spelen. Scores Lisse: Koot 23, Kamps 17. De bekerwedstrijd tegen Dunatos uit Meers- sum werd wel gewonnen. Via 100-63 werd een plek in de volgende ronde be haald. i DVZ/ Grasshoppers behaalden bij Punch een 54-63 overwin ning. Enige smet op de zege was de dis kwalificerende fout van topscorer Erik- Paul van Weeren (20 punten) na een op stootje. De mannen van MSV bleven ongesla gen door van Voorburg 2 te t 78. leiden w1lmar kortleever atletiekmedewerker Theo van der Veer was met een eerste èn een tweede plaats in goedbezette atletiekwedstrijden het afgelopen weekeinde goed op dreef. De atleet van AV Hol land herontdekte in Alphen aan den Rijn en Hilversum zijn kwa liteiten op crossgrliieil Van der Veer verscheen na enkele weken van rust in één weekeinde ineens twee keer aan de start Het bleek een geslaag de gok. Zaterdag streed de Lei derdorper tot in de laatste kilo meters om de winst in de negen kilometer lange Alphen Noord Cross. Op een steeds zwaarder wordend parkoers sloeg hij di verse aanvallen van Slicdrechte- naar Marcel Kijkuit af. Toch bleek Kijkuit in de laatste ronde re Merit In de Maple Leaf-cross ging het precies andersom. In een tweestrijd met Amsterdammer Edo Baan trok Van der Veer aan het langste eind. Van der Veer won In Hilversum na 9.5 kilo meter in 31.36 acht MBOndMI voor Baart. Van der Veer „Dit weekeinde geeft veel inspiratie voor de komende weken. Ik wil dit i.t.'tr een gord ross seizoen draaien, want uiteindelijk vind ik crossen toch het leukste dat er is." Naast Van der Veer warm verscheidene andere atleten uit de Leidse regio succesvol in Alphen. Bataaf Fred Sluys. als vanouds sterk in de cross, klas seerde zich met 29.25 als vierde in de hoofdwedstrijd Zijn club genoot Michel Versloegen won de sprintcross over twee kilo meter in 6.31 Willem Ravens bergen won bij de veteranen III. De Spartaan bleek echter als vereniging het sterksL Bij de ve teranen had de Ussese vereni ging met Hens. I^an en Van der Veek drie man bij de eerste ze aan. Een vrouwen poog van De Ba taven nam gisteren deel aan de nationale generale repetitie van de aadnHandaoa In aan sterk veld klasseerden Manan van Voorden (S Momi ke van Kempen (10). Ada Wen- tink (5). Kegin.i van Dmn )n Helccn Haverkort 0) Ml iMrid van Velden (7,195) zich als der de in een totaaltijd van 2.49.05. Fiks herfstkampioen LEIDEN KLAAS BOSMAN KORFBALMEDEWERKER Fiks mag zich 'herfstkampioen' noemen na de 16-18 zege tegen Avanti. Alle andere verenigin gen uit de Leidse regio moesten het onderspit delven. TOP tegen Rohda (14-7), De Algemene te gen Samos (12-10), Pernix bij KIOS (13-12) en Fides Pacta te gen VEO (9-7). Landskampioen Rohda had tegen TOP zijn huiswerk goed gedaan. De TOP-schutters wer den volledig aan banden gelegd en TOP kreeg een minimum aan mogelijkheden tot een re bound of schot. Dat leverde een weinig enerverend treffen op. Van 2-1 (Sandra Rookhuizen) demarreerde Rohda binnen het kwartier naar 9-1. Gerco Lange- laan kon zich kort voor rust tweemaal vrijspelen en maakte zijn faam als schutter waar door raak te schieten: 9-3. Het vervolg werd een plichtma tige bezigheid. Rohda nam wat gas terug, wat TOP de kans gaf iets aan de stand te doen. Aad Wiegerink benutte een straf worp na de inbreng van Albert Verbaan voor de lichtgebles- seerde Ron van der Willik. Via 10-5 (Langelaan) werd in de slotfase nog gescoord door Tim van der Horst en Chantal van Duyn: 14-7. Een dure nederlaag voor TOP. daar de concurrenten wel wonnen en de Sassenhei- mere nu in grote degradatiepro blemen verkeren. In een aantrekkelijk duel tus sen KIOS en Pernix keerden de Ix'idenaare met lege handen huiswaarts. De Breedveld- briga de had in de eerste helft het be tere van het spel en kwam tel kens aan de leiding. Bij 2-4 (Casper de Rooij) en 3-5 (Erick Lepelaar) bleef de bevrijdende driepuntsmarge uit, wat KIOS in de race hield. Janko Breedveld wisselde vijf minuten voor rust Helene Zuurmond ten faveure van Heieen van Ommen om het lengte-voordeel van de Nieuw- vennepse ploeg te neutralise ren. Nadat Casper de Rooij 5-7 had ingeschoten, werd het op slag van rust 6-7. De tweede helft toonde KIOS aan dat het de afgelopen weken niet zomaar een aantal plaatsen was gestegen op de ranglijst: de ploeg van coach Cor Grave- kamp ging erop (9-9; Erick Le pelaar en Erika Velders) en er over (11-9). Marco van der Lucht en Lian Tieleman zorg den voor evenwicht en kort daarna ook De Rooij (12-12). In de laatste minuten waren er kansen te over voor de oran- .jekragen, maar aan de 13-12 kon ook de ingebrachte junior Raymond Boerman niets meer veranderen. Bij Samos en De Algemene was de marge gedurende het grootste deel van het duel niet groter dan één punt. Met de we tenschap dat Samos een te kloppen ploeg was, speelden de Leidenaars bijzonder gedreven. Diane Hoppenbrouwer opende de score en door de stringent optredende fluitist konden de Lambooij-broere ieder drie keer vanaf de strafworpstip scoren. Steeds de leiding nemend, werd het via 5-5 (rust) door een veld- doelpunt van Remco Molloy 8- 9. Bij de stand 10-9 stokte de Leidse produktie. Coach Van Vliet wilde de stand forceren door twee wissels in te brengen, maar Samos scoorde 11-9. Bij 11-10 (Alfred Lambooij) was er een aantaf opgelegde mogelijk heden. Samos scoorde droog 12-10 en ontsnapte fortuinlijk waar het team van Van Vliet meer had verdiend. Om niet in de degradatiezone te geraken, was winst voor zowel VEO als Fides Pacta het credo. Daar bleek VEO meer voor uit de kast te willen halen. Fides kwam voor (3-2) door treffers van Conchita Prins en lan Wil lem Meyer en omdat de angel uit de VEO-aanvallen leek te zijn gehaald door het sterk ver dedigende werk van Patricia Gottmer, leek er geen vuiltje aan de lucht. Maar de vierde Leidse score liet lang op zich wachten. VEO dicteerde en nam de leiding. Na de thee werd er harder gewerkt en door doel punten van René van der Vooren en Wendy van Hooven bleef Fides op kotie afstand vol gen. Maar er werd te gemakke lijk weer een tegentreffer toege staan om nog een broodnodig punt in de wacht te slepen. Na de zevende Leidse score (San- der de Haas) werd het spel er niet beter op en kon er niets meer aan dc 7-9 stand worden veranderd. Spektakel Fiks mag zich herfstkampioen noemen na de 16-18 zege op Avanti. Twee produktieve fases leidden de spectaculaire score in. De excellerende Hendrik Hooimeijer had met vijf treffers een ruim aandeel in de score van het eerste aanvaisvak. dat twaalf maal doel trof (Theo Vreeken 4x. Gwenny de Best 2x en Marleen Boomgaard). De resterende tijd was er sprake van enige nonchalance en mocht Avanti iets terugdoen. Fiks bleef attent en behield de voorsprong door doelpunten van Matthijs de Visser en Tan ja Huizing (beiden 2x) en Anne- mieke van der Gugten en Jaap Rietdijk. Koploper Phoenix had het slecht bij KZ Leiden. Phoenix had geen antwoord op het ach- terverdedigen' en speelde hul peloos de bal rond. De Leidse aanval had echter ook alle moeite om zich voldoende kan sen te creëren. Aldo Spadon scoorde 1 -0 en een kwartier la ter zorgden Martin Verhorik cn Saskia de Roode voor de terech te 3-1 luatMand i lel airijl een wezige publick zag Phoenix vlot daarna op 4-4 komen, waarna de Leidse defensie te veel ener gie leek verspeeld te hebben. De bezoekers kregen meer I en twee dubieuze acties bleven onbestraft waaruit direct werd gescoord, waardoor Phoenix in de slotfase met 5-6 ontsnapte. Strijdend om uit de degrada tiezone te blijven, had Velocitas tegen Oranje-Nassau alle pro blemen om de meest fraaie kansen af te ronden. Oranje- Nassau was minder sterk, maar verweerde zich simpel door wel te scoren cn zo verrassend met 6-9 te winnen.'Paul Meerburg cn letske (.oudsmit maakten 2 4 ongedaan cn na rust leek de kentering aanstaande met dt scores van Arjen Bakker cn Icroen van Driel (6-7; twaalfde minuut), maar daar stokte dc Leiderdorpse produktie. m \-£* f. - - Stijlvol zweeft Paul Hüsken richting ZKV-korf. Maar deze droomkans voor De Danaïden werd gemist leiden bram v korfbalmede werker Dc Danaïden speelt du seizoen duidelijk onder zijn niveau. Dc Leidse ploeg, al rend in de eerste met één been in dc overgangs klasse. verkeert nu in dc geva renzone. Ruud Schrcuder, sinds dit seizoen coach, zit evenwel niet bij de pakken neer. Ook niet na de 6-8 nederlaag tegen ZKI'in- ghMnniddag dt na m winst op Swift(A) opgeflakkerde hoop weer in de bodem deed slaan. ..We zitten in de hoek waar dc klappen vallen", debiteerde dc Amsterdammer aloude wishe den. „Dus zullen wr dubbel zo hard moeten werken om er weer uit te komen. Dat beetje geluk dat je anders hebt kun je nu wel vergeten. Maar we heb ben het aan ons zelf te wijten. Er zijn wedstrijden verloren, die we niet mochten vrriiezen. Ook de» weer tegen ZKV. We kra gen kansen genoeg cn als je er alleen maar de hein van ingooit, win je al Maar bij De Danaïden lukte gis termiddag bijzonder weinig. De organisatie in de beide aanval»- vakken liet ook veel te wensen over. waardoor men elkaar re gelmatig in de weg liep cn knul lig balverlies leed. Togrn dc ze ker niet groots spelende, maar wH erg lange Zaandammers, brak het onzuivere schot de Leidse ploeg ernstig op. Na de openingstreffer (na twintig »r condcni van Ingrid Slingerland duurde het maar liefst twintig minuten voordat Heiko Locher voor de tweede leidse treffer te kende: 2-2 Aan de andere kant kreeg ZKV door het lengt cv ooi deel aanmerkelijk meer kansen, hetgeen uiteindelijk beslissend bleek. ZKV nam door twee vrouwen goals afstand, maar Lo cher slaagde er de marge voor nist tot 3-4 le verkleinen Na dc hervatting zorgde Marcel Keizer, die kon voor rust met een waarschuwing goed weg kwam na een onbesuisde actie jegens zijn directe opponent, voor dc gelijkmaker Opnieuw liet het eerste aanvaisvak het vervolgens volledig afweten Na twee strafworpen keek Dc Da naïden wederom tegen een ach terstand van twee punten (4-6) Ook deze tegenslag kwam de leidse ploeg nog tc boven Door goals van Sandra Kalt hof f en Heiko Locher kwam de thuis ploeg werr op griijke hoogte Hen ver schot betekende even wel vier minuten 6-7. waarna het benutten door ZKV van een opgrdrongrn schotkans De Da naïden definitief de das om deed. Gelegenheidsformatie klaar voor strijd om LD-Cup Onder de naam ID-team zal opnieuw een gelegenheidsfor matie van in leiden en omge ving gekende korfballers dról- nrmen aan de strijd om dc leidsch Dagblad Up M h fan van der Kaay beeft de be schikking over de volgende speelsters en spelers Yvonne Kamerling (De Danaïden). Joke Noordcrvfict. Diet Rijsbrrgrn. Dick Onderwater (Fick-s Pacta), (!arta Ak»c. Els van l.u.iterrn. Albert de (iroot (Zuiderkwartier KZ Leiden:. Ruud cn Wim van Vliet (De Algemene) en Louis Kok (Crescendo KNS) De p donderdag I actie komen VUftuaM in leiden trgrn IV- vJgrmrnc. Fide* Pacta en KZ Leiden. t

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 23