Scoren is voor LZ nog een probleem Stoffels bepaalt het verschil PI Onbetwiste hoofdrol voor Kleywegt op zwemgala Forescate kan geen vuist maken Sport Scylta verovert tegen Kluis nuttige punten Oude garde Gemini pakt de draad weer op MAANDAG 2 NOVEMBER 1992 22 REDACTIE HERMAN JOUSTRA AD VAN KAAM (CHEF) TIM BROUWER DE KONING ROB ONDERWATER ROB VAN DER ZANDEN AZC gaat tegen De Zijl/LGB weer met de winst aan de haal waterpolomedewerker LX 1886 heeft zijn draai in de hoofdklasse nog niet gevonden. Opnieuw ging een thuiswed strijd schlemielig verloren. Vooral de laatste periode stond hol van de spanning. ZPB haal de uiteindelijk de kostbare 5-6 overwlnningbinnen. De wedstrijd stond niet op een hoog peil. Beide ploegen speelden met een tomeloze in zet maar leden veel balverlies. Hierdoor ontstond een zwem wedstrijd waarin de verdedigin gen overheersten. Vooral LZ- keeper Arjo Kunnik speelde een voortreffelijke wedstrijd. Mede door zijn goede werk kon ZPB uit liefst dertien overtalsituaties maar twee keer scoren. Boven dien ranselde hij nog een straf- worp uit zijn goal. Scoren is het probleem voor I Als hierin geen verbetering komt, gaat de ploeg van Hans l'arrel sombere tijden tegemoet. Was het vertoonde spel zater dagavond in het Vijf Meibad niet groots, de arbitrage bakte er helemaal niets van. Regel rechte moordaanslagen werden met de mantel der liefde be dekt, terwijl futiliteiten werden bestraft. De heren Kaltenecker en Bijleveid hadden een com plete off day. Doelpunten LZ: I rans van der Brink 2, Jan Lan- gehorst en Aarjan Meierink. Vivax speelde 9-9 tegen DZV uit Delft. Voorafhad coach Frits Welling voor een dergelijk resul taat getekend, achteraf kwam hij tol de conclusie dat een ge lijkspel te weinig was. Welling: „Met nog twee minuten te gaan stonden we op 9-7, vervolgens kregen we twee keer een man meer die wij geen van beide wisten te benutten." Edo den Boef vierde zijn rentree in de hoofdmacht van de Oegstgees- tenaren met vier treffers. De overige doelpunten kwamen op naam van Serge Dietz 2, Arjan I^urence 2 en Hans Trijsburg 1 Katwijk staat weer met beide benen op de grond. De zeekan- tcrs kenden een redelijke com petitiestart met drie uit drie. Za terdagavond in Nijverdal bleek het Ravijn echter veel te sterk: 23-4. Voor de Katwijkers, die zonder Cees van Duyn en Arco Guyt speelden, scoorde Ronald Heemrood twee keer en Paul van de Putte en Hans Schaap iedereen maal. WZK herstelde zich uitste kend van de nederlaag vorige week. De ongeslagen koploper NZC werd in Nijmegen met 7- 13 in een prima wedstrijd ver slagen. Tot 5-6 halverwege kon NZC het bijbenen, daarna was WZK opppermachtig. Goals: Eduard Vriezer 4, Hugo Breg- man 3, Mark Halfmouw 3, Jo- han I-agenberg. Ermond van beek en Erik van der Kroft. Sas- senheim speelde in de derde klasse een spannende wedstrijd tegen koploper Aquafit. Aquafit kon achteraf nog het meest ge lukkig zijn met de 7-7 uitslag. Topscorer René de Bruin 2. Bij de vrouwen liep De ZIJI- LGB tegen een zware neder laag op. Het reserveteam van Alliance bleek met 15-3 te sterk. Ingrid van Veen scoorde drie keer. LZ 1886 hield het nog on geslagen DZV op 5-5. Yvonne Hippo scoorde vier maal. Hoewel velen De Zijl/LGB zaterdag in de competitie beurt tegen AZC een betere kans toedichtten dan in het eerder verloren bekerduel (11-5 verlies) bleken de Leidse poloërs ook nu te veel op de Alphenaren te moeten toe geven: 13-9. ,,Als ploeg was AZC niet veel beter, maar het collectief werkte in hun voordeel", besefte Leidenaar Edwin Redegeld al vrij snel na afloop van de enigszins matte derby. alphen aan den run staat Joeri Stoffels, die tegen De wimvan wanrooy Zijl/LGB als een volleerd routi nier vijf treffers voor zijn reke ning nam. Een week eerder had hij tegen Het IJ ook al de ogen op zich weten te richten. Kranstauber: „Joeri speelde een grandioze pot. Sinds ik een paar keer met hem heb gesproken, is hij zelfbewuster geworden. Hij verbaast me." Redegeld: „Ei genlijk mag hij als onbekende speler niet zo makkelijk scoren. Maar hij deed het goed en be paalde min of meer het verschil tussen ons en AZC." De geroutineerde Zijl-speler sloeg in het goede bezette zwembad De Thermen de spij ker op de kop. Zelf weinig trai nend. daarnaast wijzend op het gemis van Mark van Belkum (schouderblessure), kwam de Leidse speler tot de conclusie dat er momenteel niet meer haalbaar is voor zijn ploeg. „We zijn best wel tevreden over hoe het gaat, maar we komen nog steeds iets tekort. Vergeet echter niet dat we tot nu toe alleen maar toppers hebben gehad." Leegloop Dat geldt niet voor AZC, dat in de openingsserie van de pun- tenronde tegen minder gekwali ficeerde ploegen dient aan te treden. Naar bleek hoort De Zijl - nul punten uit drie wedstrij den - ook nog in die categorie thuis. Hoewel? Redegeld: „We zijn niet minder. Alleen op dit moment is AZC beter." De Alp- hense ploeg daarentegen doet het verrassend goed. Na de leegloop van vorig seizoen doet de nieuwe trainer Fred Kranstauber noodgedwongen een beroep op de jeugd. En dat pakt goed uit. Model voor de aanstormende jeugd van AZC Stoffels, die al verrassend eenvoudig de Alphense produk- tie op gang bracht, was een bliksemafleider voor het door De Zijl goed gedekte Alphense tandem Jansen/Pielstroom. Waar Anton Heiden aan Leidse zijde wel sterk begon, konden de Alphense internationals zich aanvankelijk niet in de strijd mengen. Met ook Niels Joor in een produktieve rol slaagden de I-eidenaars er lange tijd in goed tegenwicht bieden. Maar in de derde periode brak bij 7-6 een rommelige fase aan. Over en weer sprongen beide ploegen zeer slordig met de geboden kansen om. AZC herstelde zich als eerste en dankte uitblinker Stoffels voor een 9-6 voorsprong r: met het ingaan van de laatste Alphenaren opstomen naar 11- periode. 6. Daarmee was het pleit weder- Omdat De Zijl-speler Dubbel- om in het voordeel van de deman toen een strafworp (Re- thuisploeg beslecht. Zodat AZC degeld: „Dat was psychologisch zich na drie wedstrijden nog een moeilijk moment voor tijd ongeslagt ons") onbenut liet, konden de indehoofdkla Kranstauber: „Het is mij tot nu toe meegevallen. Maar als alles goed loopt gaan we toch van acht punten uit de eerste vier wedstrijden uit. Volgende medekoploper week moeten we dus winnen mag noemen. van PSV. Een week later begint AZC - De Zijl/LGB: 13-9 l. Toeschouwers: 230 5. K. Thomas 2, Bohm 2. De belangrijkste zwemwedstrijd in dit weekeinde was het Staal- uniegala in Dordrecht, waar werd geselecteerd voor het Eu ropese sprintkampioenschap. Bij de Speedowedstrijden in Nieuwkoop waren zowel de Zijl/LGB als LZ 1886 succesvol. Uniek voor het zwemmen in Nederland was het behoorlijke prijzengeld in Dordrecht, waar van zwemmers en zwemsters uit a|je leeftijdscategorieën kon den profiteren. Een onbetwiste hoofdrol bi) de ZQI/LGB speelde lorien Kleywegt. Zij slaagde er als 13 jarige tweemaal in om door te dringen tot de all-in fi nales bij de vrouwen. Op de 200m wisselslag zwom zij in de finale 2.29.70, goed voor een vijfde plaats. Op de 100m rug slag plaatste zij zich met 1.09.19 in een nieuw kringrecord bij de meisjes onder 14 jaar. Ook op de IOOm vrije slag zwom zij met 1.01.89 een uitstekende tijd: In haar categorie eindigde zij op de tweede plaats. Robin Sprlnkhuizen zwom driemaal een finale. Op dc IOOm vlinderslag eindigde hij als vierde met 59.09. In de series zwom hij bij de jongens onder 19 jaar 58.40. Op de 100m rug slag zwom hij in de finale 1.00.39. Eerste werd hij op de 200m wisselslag in 2.10.88. In de finale moest hij ook zijn clubgenoot Chester Marsman voor laten gaan (2.11.53 om 2.11.69). Deze was ook op de 100m vlinderslag met 59.74 in de finale gekomen. Marcel de Natris bereikte op de 100m wis selslag met 1.00.67, wat een li miet voor de winterkampioen- schappen was, ook de finale. De estafettes bij de mannen lieten een nek aan nek-race zien tussen de ploegen van de Zijl/LGB en PSV. Op de 4x50m wisselslag eindigden beide pre cies gelijk in 1.48.62, op de 4x50m vrije slag eindigde de Zijl/LGB met 1.37.59 0.01 se conde achter PSV op de tweede plaats. Bij de Speedojaargangs- wedstrijden in Nieuwkoop werd Sven Meyers (Zijl/LGB) zowel op de 100m als op de 400m vrije slag derde. Joleen van Essen werd tweede op de 100m rug slag (1.23.4). Voor LZ 1886 was er in Nieuwkoop succes op de 100m schoolslag bij de jongens van 1983 in de vorm van een eerste en tweede plaats voor Michael Verschaik (1.37.80) en Chaud- ron (1.42.60). Op de 50m vrije slag was Verschaik opnieuw de sterkste met 37.10, gevolgd door clubgenoten Drent (46.80) en Verscharenburg (47.90). Fleur Bakker won niet alleen de 400m wisselslag (meisjes tot 16 jaar) maar behaalde bovendien de li miet voor het NK. Noekie Klein (meisjes 1983) behaalde zowel op de 100m schoolslag (1.42..90) als 50m vlinderslag (44.50) een tweede plaats. Op de Top Jeugdzeskamp is de zwemploeg van LZ 1886 tweede geworden achter DAW uit Alkmaar. Michael Verschaik was goed voor een eerste plaats op de 100m vlinderslag (1.17.50) en een tweede plaats op de 50m schoolslag (44.10). Fleur Bakker behaalde twee overwinningen op de 200m wis selslag (2.28.00,limiet NIC) en op de 50m vlinderslag (1.42.06). Op de 50m rugslag was Natasja Sierag de sterkste en haalde op de 200m schoolslag de limiet voor het NK. Voor LZ 1886 was er nog een overwinning voor Hoeks op de 100m wisselslag voor meisjes tot 12 jaar. Remco Singeling kwalificeerde zich op de 100m vlinderslag (57.80) eveneens voor het NK. Bij wed strijden in Waddinxveen zwom men zowel Ilona van der Boon als Robert Janson de A-limiet. Van der Boon deed dat op de 100m vlinderslag (1.32.20), Janson won de 100m schoolslag (1.28.60). LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De hockeyers van LOHC heb ben gistermiddag heel verdien stelijk 2-2 gespeeld tegen het op «Ie tweede plek staande Victoria. De drie koplopers van de regio nale vrouwenteams (Alecto, Fo rescate en Noordwijk) hand haafden hun riante posities door winstpartijen. LOHC deelde op eigen terrein de punten met Victoria: 2-2. In hei begin van de eerste helft maakte loost van der Hout, na goed storen van Jeroen Dub- beld, de openingstreffer voor de Oegstgeester ploeg. Tien minu ten later bekroonde Hans Dul- laert een korte t oma mei een loeihard schot op de plank: 2-0. Voor rust kwamen de Rotter dammers echter weer terug in de wedstrijd met een veldgoal: 1. In de tweede helft speelde Victoria met meer pressie en dat resulteerde in de gelijkma ker: 2 2. De reis naar Schiedam lever de Roomburg in het eerste klas se-duel met Asvion een 0-1 ne derlaag op. De scheidsrechter pakte het narde spel van Asvion in het begin van de eerste helft snel aan met groene kaarten. Voor rust vielen geen doelpun ten, Na dc pauze begonnen de l.eidenaars sterk. Roomburg bleef knap overeind tijdens de bijna tegelijkertijd verkregen bankstraffen voor Bas Koning en Oskar Snijders. Leids balver lies op het middenveld in dc slotfase werd door Asvion benut voor de enige treffer. Forescate ondervond dat een kat in het nauw rare sprongen maakt getuige het verlies (1 0) tegen het onderaanstaande DS- i u i orest ate had wel meei balbezit, maar kon aanvallend geen vuial maken. En uitbraak van Delftse Studenten in de eer ste helft leidde tot hun winnen de treffer. Leidse Studenten vergiste zich aanvankelijk in de sterkte van staartploeg Etten-Leur. Na vijf minuten stond Etten-Leur op voorsprong. Joost Govaert bracht Leidse Studenten na rust langszij (1-1). Uit een strafcor- nersituatie zorgde Marc van Pappelendam twee minuten voor het eindsignaal toch voor de overwinning (2-1 Noordwijk speelde op na- tuurgras een goede wedstrijd te gen Haaskamp (0-0). Thomas Aten zag zijn inzet halverwege de tweede helft van de doellijn gehaald. Haaskamp had ook pech met een schot op de paal. Derdeklasser Alecto verloor met 3-2 bij Groen Geel. Het aanvallend goede spel van de Leiderdorpers resulteerde al snel tot een strafcomertreffer van Eric Kruis. Halverwege de eerste helft werd de stand ech ter weer gelijk, maar Edwin Gra- vcstein zorgde voor een voor sprong bij ae rust (1-2). Na de pauze bleef Alecto steken in rommelig spel. De Haagse ploeg benutte nog wel twee strafcor- ners. Op eigen terrein zegevier de Catwijck over hekkesluiter Bodegraven: 7-0. De eerste helft telde maar liefst zes doelpun ten. Een hoofdrol hierin speel den Martijn I louwaard (2) en Wouter dc Mol (4). Na de doel- wisseling onderstreepte Kees Zwaan het overwicht met nog een treffer: 7-0. In het thuisduel tegen Saxen burg, kwam Hisalls al snel op een 1-0 voorsprong door een tip in van Martijn Kestler. Jurri- aan Costers en Mirco Kruysheer bouwden de voorsprong verder uit naar 3-0. De Haarlemse ploeg scoorde in de tweede helft tegen: 1-3. LEIDEN RON HOOGENPAM TAFELTENNISMEDEWERKER Scylla heeft zijn eerste wedstrijd in de degradatiepoule tegen Kluis met 7-3 verloren. Dit re sultaat biedt, hoewel er nog vijf ronden wachten, toch perspec tief. Pecos/Oegstgeest wees in de zevende ronde ook Trias de les: 15-3 winst. Dat Scylla zich in de degrada tiepoule niet zomaar gewonnen geeft, bewees het Leidse team afgelopen zaterdag door in ei gen huis drie punten te sprok kelen tegen het sterke Kluis; 3-7. Het kunnen wel eens nuttige punten zijn voor de Leidse equipe. Twee ploegen zullen moeten degraderen. Vooralsnog lijkt Middelburg (6-4 verlies tegen TT A'dam) daarvoor de eerste kandidaat. Voorzichtigheid is echter geboden voor Scylla dat volgende week tegen de Zeeu wen scherp voor de dag moeten komen. In elk geval weet de in het eerste paar uitkomende Martin Groenewold weer wat winnen is. Via twee klinkende zeges op ex-MZ-speler Wim Wegman en Roel Frunt bewees hij zijn stijgende vorm. Ook Pa trick van Meverden schoot goed uit zijn slof met een knappe winst op dezelfde Wegman. i Pecos/Oegst geest moesten voor de 15-3 overwinning op Trias naar Twello. De jeugdige Ted van den Berg liet zich tweemaal (door Gerritsen en Landstra) verslaan. Eerder daarvoor in het verloren dubbel met Friso Reits- ma leek zijn concentratie al ver te zoeken. Rob Turk en Herman van der Broek bleven ongesla gen. Na zeven ronden koestert de Oegstgeester ploeg een voor sprong van maar liefst 51 pun ten op Veldhoven. De mannen van Rijnsoever vochten thuis een robbertje uit met het Soester Shot, dat in de derde divisie op de laatste plaats staat. Evenals de heen wedstrijd rolde er een 6-4 winst uit de bus voor de Katwijkers. De punten werden gescoord door Johan van Meurs (3x), Joost Mentink (2x) en Gert-Jan van Duijn (lx). De motivatie van de mannen van Docos lijkt met de week minder te worden. Tegen het nietige US (A dam) gleden de Leidenaars lelijk on deruit (7-3) waardoor de veilige marge in de derde divisie slechts vier punten is. De Oegstgeester vrouwen zullen zich na de 6-4 nederlaag bij Spaame moeten verzoenen met degradatie naar de tweede divisie. De achterstand op Veld hoven (4e) is tot 10 punten op gelopen. len en weinig fouten te maken werd het evenwicht hersteld, al moest nog even een 3-12 ach terstand worden weggewerkt, voor de ploeg weer als vanouds draaide. Langzamerhand stond wel de oude en geroutineerde garde in het veld.' Die maakte het karwei af door in de vierde set weg te lopen naar 14-4. Even kwam WIK nog terug, maar de 15-7 gaf het verschil in kwaliteit Vrouwen Alecto is na de 2-1 winst in de uitwedstrijd tegen Ede nog steeds zonder verliespunten in de overgangsklasse A. Na veer tien minuten kwam de Leider- dorpse koploper weliswaar met 1 -0 achter, maar al snel volgde de gelijkmaker. Jet Krujdenier scoorde uit een strafcomersitu- atie. Na een kwartier in de tweede helft bestrafte de arbiter het herhaaldelijk 'hakken' op de stick van Alecto-speelster Tessa van Dijk met een strafbal. die Lydian Mentink verzilverde. LOHC verloor ondanks goed spel op eigen veld van Voor- daan: 0-2. De Maartensdijkse ploeg speelde terughoudend, maar scoorde uit drie uitvallen tweemaal. LOHC had daarente gen meer mogelijkheden om te scoren, maar trof geen doel. De streekontmoeting tussen thuisploeg Roomburg en Fo rescate leverde een 2-1 eind stand op in het voordeel van de Voorschotensen. Forescate overrompelde de Leidsen aan vankelijk met een felle start. Do minique Lingeman scoorde na vijf minuten dc openingstreffer voor Forescate met een tip-in. Het verzorgde spel van Foresca te leidde er in de vijfentwintig ste minuut toe dat Romee Zwaan de voorsprong uitbreid de naar 0-2. Na een kwartier in bet tweede deel redde Mathilde Alberts de eer voor Roomburg: 1-2. De streekderby tussen Cat wijck en lijstaanvoerder Noord wijk eindigde in een 2-0 winst voor de uitspelende Noordwijk- sen. Na twee minuten trof Jac queline de Groot voor Noord wijk doel uit een rebound. Na een uitgespeelde aanval in de dertiende minuut scoorde De Groot nogmaals: 0-2. Leidse Studenten versloeg met hard werken op eigen veld Haarlem (5-2). De ploeg ging met 3-0 de rust in door doel punten van Nicoline Klaaren- beek (2) en Fleur Abas. Na de pauze scoorden Milou Heiligers en Klarenbeek. Staartploeg Hisalis trad thuis aan tegen koploper Castricum en verloor met 0-1. Het sterkere Castricum had veel kansen, vooral uit korte corners, maar scoorde slechts één keer. Dat was vlak voor rust uit een re bound in een strafcomersitua- tie. Doordat er op diverse fronten werd gebekerd, was het aantal competitiewedstrijden bij het volleybal gering. In de derde di visie pakte Gemini/K na het slippertje van vorige week de draad weer op en versloeg WIK- /OVM met 3-1. Gemini/K - WIK/OVM 3-1 (15-5,9-15,15-13,15-7). In tegenstelling tot de beker wedstrijd (een dag eerder) zat Gemini nu wel direct goed in de wedstrijd tegen WIK. Het speel de zelf goed en wist zijn tegen stander, zoals het moest, prima onder druk te houden. Die eer ste set werd dan ook ruim ge- In de volgende stond het heel snel achter met 0-5 en lagen de zaken precies andersom. Nu dicteerde WIK het spel en kon Gemini niet tot zijn gebruikelij ke snelle aanvallen over mid en combinaties komen. Wissels en time outs hielpen niet meer en de set ging ruim verloren. Door gewoon constant te spe- Vrouwen Riva/R 4 - Novo 1-3. Eersteklasser Novo draaide de eerste set nog vrij moeizaam en ongeorganiseerd, maar toen coach Hassefras Jolanda de Jong (spelverdeelster) en Ingrid van der Niet inbracht, kwam er meer rust in het spel. De ploeg moest nog steeds op zijn tellen passen, want Riva bleek een echte rommelploeg. In de twee de en derde moest Novo beide keren een achterstand wegwer ken om tot winst te komen. In de vierde set drukte de ploeg in één ruk door naar 4-15.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 22