Feyenoord draait warm Perfecte serie van Milan onderbroken Sport Vfb Stuttgart zakt terug in middenmoot Norwich City blijft aan kop Hiddink weer vast in het zadel bij Valencia MAANDAG 2 NOVEMBER 1992 18 HERMAN JOUSTRA AD V iA BROUWER DE KONlN Knieklachten Ronald de Boer enschede Ronald de Boer houdt er rekening mee dal hij een paar weken uit de roulatie is. De spits van I Twente haakte gis termiddag tegen PSV halverwege de tweede helft af met knieklachten, waarvan hij al een paar weken hinder ondervindt. „Er hindert hem iets in de knie. dat kan alleen maar de menis cus zijn", denkt trainer Rob Baan te weten. De blessure van De Boer komt voor Twente extra ongelegen omdat de rentree van Youri Mulder nog tenminste twee weken op zich laat wachten. De aanvaller brak vijf weken geleden een middenvoetsbeentje toen hij in de thuiswedstrijd legen FC Groningen tegen de hoek- vlag schopte. Sturing weer geblesseerd Arnhem» De rentree van Edward Sturing in de eredivisie duurde /.alcrdag sier fits LM minuien. De rechtsai hier van Vitesse, die woensdag na twee maanden blessureleed het bekerduel met ADO Den I laag afwerkte, kreeg tegen Dordrecht '90 (ook 3-0) last van een verrekte buikspier. „Na vijf minuten bleek al dat hij niet kon sprinten", zei trainer Neumann na afloop. „Een terug slag van woensdag. Hij had misschien beter voor de wedstrijd kunnen zeggen dat hij zich niet honderd procent fit voelde." Reep chocola velt Koopman Maastricht» Assistent-trainer Martin Koopman van Cambuur Leeuwarden is zaterdag in het duel bij MW (1-3) geveld door een uit het publiek gegooide reep Mars. Scheidsrechter Van Vliet zag zich genoodzaakt het duel zes minuten voor tijd te onder breken. Koopman lag versuft voor de trainersbank nadat het snoepgoed hem had geraakt. Nadat de oud-voetballer was opge lapt werd verder gespeeld. Koopman had na de wedstrijd een buil boven zijn linkeroog. De politie pakte de dader op. Koop plan zal geen verdere stappen tegen hem ondernemen. „MW moet de zaak verder maar afhandelen", zei hij na afloop. Rode kaart voor Joop Hiele arnhem Dordrecht '90 heeft dit seizoen onaangename ervarin gen met Uilenberg. Nadat de Twentse scheidsrechter in de eer ste wedstrijd van het seizoen tegen Ajax een rode kaart trok voor Barendse, zond hij zaterdag bij Vitesse-Dordrecht '90 (3-0) doel man Hiele weg. In de 77ste minuut legde Hiele de doorgebroken Laamers neer. IJit de toegekende strafschop maakte Van den Brom de tweede treffer. Zes minuten eerder was een identieke situatie de inleiding voor het eerste Arnhemse doelpunt. Toen was Langerak de boosdoener, Van den Brom het slachtoffer. Ui lenberg hield bij die overtreding de kaarten op zak. Voetballen voor vrede in Joegoslavië londen De voormalige Europa-Cuphouder Rode Ster Belgrado, uit Servië, zal deze maand in Liverpool een liefdadigheidswed strijd spelen tegen een team uit Sarajevo, in een poging een brug te slaan tussen de verdeelde partijen in Bosnië Hercegovina. i,l lel zal een eerbetoon zijn aan de goede wil en het vermogen Yan mensen te strijden zonder te vechten", zei een woordvoer der van de organisatie. De wedstrijd is op 11 november in het stadion van Liverpool aan Anficld Road. Op die datum herden ken veel Amerikanen de wapenstilstand in de Eerste- en Tweede Wereldoorlog. RKC werk mee bij voorbereiding op Europa Cup-duel EREDIVISIE e-Dofdrecht '90 3-0 (0-0). 71 EERSTE DIVISIE V-NEC 3-1 (0-1). 12 t Van den B'om 3-0 Scr>e<d (Dordrecht '90). Geie kaar RKC-trainer Leo van Veen moest het na afloop tot zijn spijt erkennen. Feyenoord- RKC was voor de Rotter dammers 'een heerlijke warming-up' voor de re turn in het Europa Cup II- toernooi tegen FC Luzem. De Waalwijkers, dit seizoen nog ongeslagen in uitwed strijden, hebben er gisteren alles aan gedaan om het Feyenoord gemakkelijk te maken. De incidenteel gre tige Rotterdammers profi teerden schijnbaar achte loos: 4-1. Na de 'zevenklapper' in de be kerwedstrijd tegen Go Ahaed Eagles (7-0) schoot Feyenoord onnieuw uit z'n slof. Op psy chologisch belangrijke momen ten (net voor en na rust) werd het makke RKC getrakteerd op twee treffers van Gaston Tau- ment, die daarmee zijn zelfver trouwen weer iets opvijzelde. Uit een afgemeten pass van Pe ter Bosz in 44ste, en na een pri ma voorzet van Dean Gorré in de 48ste minuut zorgde de spits ervoor dat Feyenoord al ruim voor het eindsignaal van scheidsrechter Roelof Luinge (vier keer geel) z'n schaapjes op het droge nad. Mede doordat Ajax en FC Twente punten verspeelden, staan de Rotterdammers weer keurig op de tweede plaats met twee verliespunten meer dan lijstaanvoerder PSV. Feyenoord kan zich dus in volle tevreden heid richten op het (voorlopig) belangrijkste duel van het sei zoen. Als Feyenoord de in Lu zem opgelopen schade (1-0 ver lies en schorsingen van Arnold Scholten en Henk Frëser) niet Gaston Taument passeert doelman Teeuwen, maar de actie levert geen treffer op. kan opvangen loopt de club uit De Kuip een volgende lucratie ve Europese bekerronde mis. Fraser vulde gisteren het gaatje dat de geblesseerde Ruud Heus op links liet vallen, en deed dat zonder een enkele overtreding. Een mak schot op het doel en een knal hoog c waren de weinige wapenfeiten van de hoofdrolspeler in Lu zem, die een half uur voor tijd gewisseld werd voor Errol Refos. Ulrich van Gobbel mocht zeven minuten later invallen voor de andere geschorste Fevenoorder, de knullig spelende Arnold Scholten. Wissels, die aangeven in welke opstelling de Rotter dammers woensdagavond te gen de Zwitserse eerste divisie club zullen aantreden. De wedstrijd tegen RKC, dat uit de vier uitwedstrijden zeven punten had gesleept en in vijf thuisduels slechts één puntje kon pakken, stond uiteraard in geen enkele verhouding tot het beslissende bekerduel tegen Lu zem. Zo gemakkelijk als John de Wolf de bal uit een hoekschop kon aannemen en vervolgens doeltreffend uithalen (1-0), zo simpel zal het tegen de naar een stunt snakkende Zwitsers niet gaan. De vierde Rotterdamse treffer kwam op naam van Joz- sef Kiprich, die na een prachtige pass van Witschge, eerst met een prachtige kapbeweging be waker Hans Werdekker en daar na doelman Teeuwen het bos instuurde (4-1). De tegengoal van Jos Luhukay was toch nog een goede waar schuwing voor Feyenoord. Een hoekschop van René Eikenhout werd door Ed de Goey verkeerd beoordeeld. De Feyenoord- doelman liep onder de bal door, Rob Witschge kreeg 'm pardoes op zijn hoofd, waarna de bal voor de voeten kwam van Luhukay, die knap omhaalde (1-1). Het was aan de geslaagde een-twee van Gaston Taument en Peter Bosz (2-1) te danken dat de Rotterdammers niet al te lang hinder van het foutje van De Goey ondervonden. EERSTE DIVISIE 1 8e»gkamp(A|ai) 11 Tprich (Feyenoord) 9 ïijer(MW) 5. EERSTE DIVISIE 1. Vandef laan (AD0 Den Haag) 10 2 Cornelissen (Eindhoven)en Grael (V 4 Van Hooi|donk (NAC) 7 5 Van der Weed (TOP), Van Oostrun Roode (Telstar), Lammere (NAC) 5. PROGRAMMA Vfi|dJg: Poda tC-FC Gmninf na Sittard, Go Ahead Eagn n, NAC-FC Zwolle. RBC-Emdho- itaafschap. Haarlem-Helmond Spod, Veendam-TOP, AZ VVV Zondag; AD0 Den s-De Grai n-TOP, i. en, Excelsw-FC Twente BUITENLANDS VOETBAL MILAAN Reuter De perfecte serie van AC Milan In de Serie A dit seizoen zes wedstrijden, twaalf punten is gisteren onderbroken in de top per legen Torino dat met 0 0 wegkwam uit Milaan. De voor sprong van de landskampioen op de naaste achtervolgers, die wel een keer vaker in actie is ge weest, bleef twee punten. AC Milan is nu al 42 wedstrijden /(Iliilci nrilt'l l.i.ig. I (II HUI M.i.ll op achttien. De thuisclub moest het doen zonder de inbreng van de Ne derlanders Ruud Gullit (gebles seerd) en Frank Rijkaard (ziek). De Kroaat Zvonimir Boban mocht daardoor debuteren op het middenveld. Torino kreeg kansen door Aguilera en de Belg Scifo, maar beperkte zich voor namelijk tot verdedigen. Dat kreeg iets wanhopigs, toen ver dediger Mussi na een half uur uit het veld werd gestuurd. Wat Milan ook probeerde, doelman Marchegiani had Karslruher SC bezorgde zich zelf en Baycrn Mfinchen giste ren een goede dienst. Voor 33.000 toeschouwers won de ploeg van Fintracht Frankfurt met de alleszeggende score van 4-1. Daardoor klom het elftal naar de derde plaats op de ranglijst van de Bundesliga en versperde tegelijkertijd de tegenstander de weg naar een gedeelde eerste plaats met Baycrn München. VfB Stuttgart is sinds zater dag voorlopig niet meer dan middenmoter. De kampioens- ploeg verloor voor 53.000 toe schouwers in het eigen bom volle stadion met 2-3 van Baycrn München. Het verschil tussen de lijstaanvoerder en de titelhouder bedraagt vijf punten. Borussla Dortmund ver speelde in Saarbrücken de aansluiting met de top door een nederlaag van 1-3. FC Köln bleef voorlaatste door Verlies (I 2) tegen Nümberg dat 83 minuten met tien man speelde na de uitsluiting van Rosier, die al in de eerste mi nuten twee keer een gele kaart kreeg. Het Neurenbergse tien tal kwam achter door TYulscn, miste vervolgens een straf schop (Dorfncr), maar kreeg op slag van rust een herkan sing. Doelman Köpke kreeg de bal uit de tweede strafschop wel langs lllgner. Ollvares be sliste het duel een kwartier voortijd. Drie dagen voor de retum tegen Galatasaray in het UE FA-bekertoernooi begon Fin- tracht Frankfurt hoopvol. Door een eigen doelpunt van Nowotny kwam de ploeg van Stcpanovic na tien minuten verdiend op voorsprong. Lang hadden ze er geen plezier van, want nog geen tien minuten later was de gelijkmaker via Kirkjakow een feit. Na de her vatting domineerde de thuis club. hetgeen tot uiting kwam in een treffer van Krieg en twee van Bender. Baycrn heeft Stuttgart, dat van de laatste weken nog iets goed te maken had. zaterdag laten uitrazen. Het lukte door dat Walter al in de openingsfa se een paar heerlijke kansen ongebruikt liet en doelman Aumann één van zijn betere dagen had. De zeer behou dend spelende Beiers werden kort na rust gestraft voor hun negatieve instelling. Walter scoorde van de strafschopstip na een overtreding van Cerny. De verdediger revancheerde zich opmerkelijk. Eén minuut na de treffer van Walter zette hij Labadia op het spoor van de gelijkmaker en zelf zorgde hij voor het tweede doelpunt. Ziegc besliste de wedstrijd, want het tweede Stuttgartsc doelpunt, van Gölkc. kwam pas twee minuten voor tijd. te iaat dus. meestal een antwoord en dwong daarmee voor de overige penibele situaties het geluk af. Milans aartsrivaal Inter kwam op gelijke hoogte met Torino door de uitwedstrijd tegen het tobbende Pescara, dat lang stand hield, met 4-1 te winnen. De laatste drie treffers vielen pas in het laatste kwartier. Bat- 11stiiii. Deslderi en Somrher wa ren de makers. De Russische in ternational Sjalimov had de eer ste voor zijn rekening genomen. John van 't Schip leed met Genoa zijn eerste nederlaag in de Italiaanse competitie. Overi gens won de oud-Ajacied ook pas één keer. Sampdoria was in de eerste derby in elk geval de hetere ploeg, maar gaf dat pas laat gestalte. De tweede helft begon met tien minuten vertra ging omdat suppoosten eerst de enorme berg papier van het veld moesten halen. Mancini en Lanna zorgden voor de rust stand van 2-0. Drie minuten voor tijd gaf Padovano Genoa even hoop. lugovic en Bartarelli schoten die even zo vlug aan flarden. Bij Lazio ontbrak Aron Win ter, waardoor Riedle van de tri bune mocht komen. Net als zijn landgenoot Doll voldeed de Duitse international. Scoren deed hij tegen Udinese net als dc rest niet. Napoli en Roma. vooraf als kanshebbers bestem peld. kwamen in de degradatie- zóne terecht. Napoli verloor met 2-3 van Atalanta, Roma ging voor eigen publiek met de zelfde cijfers ten onder tegen Brescia. Aanvoerder Giannini kreeg bovendien rood. Seraing verrast RWDM in beker BRUSSEL ANP Twee clubs uit de eerste klasse van het Belgische voetbal zijn in de derde ronde om de beker ge struikeld over tweedeklassers. Lierse SK werd na een Verlen ging uitgeschakeld door tweede klasser Geel, 2-1. RWDM werd dc weg naar dc achtste finales versperd door FC Seraing, kop loper in dc tweede klasse. 3-1. Een verrassing was de neder laag van 2-5 van Cercle Brugge, de ploee van Henk Houwaart, tegen hekkesluiter Lommei. Doelman David Ja mes van Liverpool torent hoog boven de verdedigers Durie (rechts) en Burrows Blackburn Rovers en Norwich City hebben, ondanks gelijke spelen, hun toppositie in de eredivisie van Engeland behou den. Blackburn zonder doel punten bij Sheffield Wednes day. Norwich scoorde thuis één keer tegen Middlesbrough, maar kreeg ook weer een doel punt binnen. Dat op zich is geen wonder, de mede-koplo per heeft in veertien wedstrij den 25 treffers tegen gekregen, meer dan welke andere club ook. De Rovers van Kenny Dalglish hadden het zaterdag moeilijk in een boeiend en fel duel in Shef field. De Amerikaan Harkes raakte de paal van Blackbum. de meerderheid van 31.000 toe schouwers en alle spelers van Sheffield vonden dat hun ploeg recht had op een strafschop. Al leen de scheidsrechter niet. Norwich City stond tegen Middlesbrough tot vier minuten voor tijd met 0-1 achter na een doelpunt van Wilkinson. In de slotfase redde Sutch nog een punt. Kampioen Leeds United wachtte tot de laatste seconden met zijn gelijkmaker (2-2) tegen Coventry City. Verdediger Chris Fairclough voorkwam de eerste competitienederlaag in dertig wedstrijden. De managers van Liverpool en Manchester United zijn de afgelopen week gestraft voor hun gedrag langs het veld. De stress zal zaterdag niet vermin derd zijn. Liverpool verloor met 0-2 bij Tottenham, waar bijna 33.000 toeschouwers in de tweede helft doelpunten van Nayim en Ruddock zagen. Op Old I rafford speelde Manches ter United zijn slechtste wed strijd van het seizoen. Wimble don, de kleinste van de Londen- se clubs, werd geen moment bedreigd en nam tenslotte de winst mee door een doelpunt van Sanchez. Aan de staart van de ranglijst verslechterde de positie van Nottingham Forest. Dozzell scoorde in de zesde minuut voor Ipswich Town en die ach terstand kon de ploeg van Clough niet meer wegwerken. Van de vijf clubs die Forest in de onderste regionen gezel schap hielden, won alleen Ever- ton niet. Glasgow Rangers had een veel gemakkelijker aanloop dan Leeds United naar het tweede deel van de Britse botsing in het toernooi van de Europese beker voor landskampioenen. De Schotse lijstaanvoerder won ruim (4-2) van nummer laatst Motherwell vooral dank zij drie treffers van Ally McCoisL valencia anp Hoe pal de spelers van FC Valencia achter hun trainer Guus Hiddink staan hebben ze zondag laten zien tegen Burgos. De ploeg van Theo Vonk werd met 5-0 versla gen. De zeldzame score werd in één wervelende helft, de eerste, bereikt. Eloy maakte twee doelpunten, de Brazi liaan Leonardo, de Bulgaar Penev en Fernando ieder een keer. De vorige week werd de positie van Hiddink ter dis cussie gesteld. De spelers kwamen in het rumoer op voor hun trainer en bekroon den een roerige week met een topprestatie. Valencia steeg naar de gedeelde vijfde plaats op de ranglijst. Na het forse verlies in Va lencia, waardoor de ploeg af zakte naar de 19e positie, barstte er bij Burgos hevige kritiek los op trainer Theo Vonk. Deportivo La Coruna handhaafde zich als koploper door de thuiswedstrijd tegen Sporting Gijon, de club van Bert Jacobs, met 2-1 te win nen. De uitslag was geflat teerd, de krachtsverhoudin- gen waren gelijk. Real Madrid en FC Bar celona, op twee punten de achtervolgers van La Coruna, wonnen beide. Madrid met 1-0 bij Zaragoza door een zeer vroege treffer van de Ci- leen Zamoreno (3e minuut). Barcelona won de uitwed strijd tegen Logrones met 2- 1. De wedstrijd werd na da genlange regenval in een modderbad gespeeld. Amor maakte 0-1 na een combina tie met Laudrup en Bakero. In de 25ste minuut werd het gelijk door de Braziliaan Cle- ber. In de blessuretijd van de eerste helft zorgde Stoitsikov voor 1-2. In de tweede helft regisseerde Koeman be kwaam de verdediging onder een stormloop van de thuis club. In het laatste kwartier werd de partij steeds grim miger. Arbiter Brito trok drie keer de rode kaart: voor Cle- ber en Povatos van Logrones en Nadal van Barcelona. CIJFERS SPANJE:Zaragoza-R 3 1-2, Rayo Vallecanp-Celta Vigo 5-0. Deportivo La Coruna-Sporting Gijon 2-1, VfB Stuttgart-Bayern t berg-FC Kóln 2-1. Saarbrücken-Borus Dresden 0-0. Schalke '04-Bayer U BELGIË, beken Waregem-Eeklo 1-0, 0, Club Luik-Hoogstraten 4-2, Beersc pellen 0-0 (Kapellen w n.s Moeskroe pique Charleroi 1-2 gestaakt wegens rr keren-Anderlecht algelast, Charieroi-A 2-1, Hemptinne Egbezee-Club 8rugj Germinal Ekeren-Diest 2-2 n.v. (Ekeren Coventry City 2-2, Manchester nesday-Blai Oldham At verpool 2-0.1 2-0 Maandag: Crystal P. Blackburn 14-27 h City 14-2 la-Queen's Park Rangers Coventry City 14-23 ZWITSERLAND: Grasshoppers-FC Zünch 3-1. gers-Motherwell 4-2, Saini e-Falkirk 1-2. Glasgow R 14-24 Aberdeen ii-AEK 3-4. Edes PORTUGAL Pacos Fereca-G.1 Vicente 0-0. Tirsense-Beienenses 0-0, Saigueiros-Estoni 2- 1, Famahcao-Mar'timo 2-0. Braga Be-ra Mar Chaves 3-0, Sporting FC Porto 1-1. Benfica- Boavista 2-0 Porto 10-16 Saigue-ros 10-12 Belenenses 10-14 Sporting 10-11 Bursaspor 4-1, Besiktas-Aydinspc 2-0. Ge^ cierb'Higi-Aitay 3-2. Kars'yana-An*aragucu 0- 0. Kayseosoor-Konyaspor 1-1. Bak.rkoyspo' Sanyer 3-1 Kocaehspor 9-22 Fenerbahce 9-19

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 18