GOED NIEUWS IS SOMS OM JE VOOR TE SCHAMEN. ZATERDAG 31 OKTOBER 1992 502 6 £r CL Met bijna aandoenlijke ingetogenheid staat hij daar. Een jonge Italiaan, geknipt en geschoren, arrogante blik, de rechterarm gestrekt naar voren. Bij iedereen staat dit beeld op het netvlies gebrand. De geschiedenis herhaalt zich. Het 'dit-nooit-meer' verdampt tot een zwakke en machteloze kreet. De actualiteit komt huiveringwekkend op je af. Nieuws is soms om je voor te schamen. Rechts-radikalen die in het voormalige Oost- Duitsland asielzoekers uit hun noodverblijven jagen. Voetbalsupporters die racistische taal uitslaan op de tribune van hun club. Het meisje dat verkracht wordt op weg van de disco naar huis. Dagelijks maakt onze redactie een keuze uit de enorme hoeveelheid nieuws die beschikbaar is. Dagelijks ook selecteren wij voor u gebeurtenissen en feiten waar we ons voor schamen. Het registreren van die kant van de wereld om ons heen is een deel van onze taak. Koel, zakelijk, zonder opsmuk tonen wij u de omgeving waarin we leven. Maar we zien het ook als onze taak u de achtergron den te verschaffen bij gebeurtenissen die op het eerste gezicht alleen afschuw en afwijzing verdienen. Niet goedkoop inspelen op sentimenten, maar genuanceerd en verantwoord een beeld schetsen van het J.G.C. Majoor Hoofdredacteur Leidsch Dagblad 'hoe' en 'waarom', daar gaat het bij goed nieuws om. Dus u ziet in uw krant niet alleen de joelende neo-nazi's in het voormalige Oost-Duitsland, maar u leest ook een diepgravend, helder achtergrondartikel over het economisch en ideologisch klimaat waarin dit soort excessen wel móet voorkomen. Niet het blind voeden van een gevoel van onveiligheid, maar zorgen voor een zorgvuldige verslaggeving die inzicht verschaft in de juistheid van die primaire gevoelens, daar gaat het om. Goed nieuws voldoet aan kwalitatieve normen en die normen hebben wij hoog in het vaandel. Een journalist staat het ene moment tot zijn enkels in het bluswater en het andere moment met een bak koffie bij een buurtvergadering. Of het onderwerp nu leuk is, of afschuwelijk, achter het beeldscherm moeten die emoties zo verwerkt worden dat de lezers 'goed nieuws' voorgeschoteld krijgen. En dat goede nieuws is soms om je vingers bij af te likken, soms om gewoon vreselijk blij mee te zijn en inderdaad soms om je voor te schamen.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 6