'Hier krijg ik de kans te groeien' Sport Harrewijn: terug naar af ZATERDAG 31 OKTOBER 1992 25 Ronald de Boer bezig aan beste seizoen bij FC Twente SPORT OP TV Ruud Harrewijn. foto archief LEIDEN GERRIT-JAN VAN GEEN Hij wil geen kwaad woord horen over Spitz Kohn, noch over Theo Vonk of Rob Baan. „Maar als ik toch moet kie zen, zeg ik Louis van Gaal. Onder hem heb ik het fijnste gewerkt". Ronald de Boer, bezig aan het beste seizoen in zijn loopbaan tot nu toe, ziet het ineens weer helemaal voor zich, z'n juniorentijd in de Watergraafsmeer. „Van Gaal zei altijd: Ik weet niet wat het met jou is Boer, maar ik word een top-trainer. En als ik hier wegga, neem ik jou BASKETBALMEDEWERKER vanavond spelen de basketbal lers van Luba Leiden het be langrijke duel tegen Goba, de kampioen van vorig jaar. Beide ploegen draaien mee in de top de promotiedivisie. Leiden heeft twee verliespunten meer dan de ploeg uit Gorinchem, die samen met Akrides 2 en Kim- bria de lijst aanvoert. Voor Ruud Harrewijn, voormalig coach van Elmex/Leiden en de nationale mannenploeg, is het een weer zien met de Vijf Meihal. Vorig jaar was Goba onbe twist de sterkste. Het verloor slechts één wedstrijd, maar pro moveerde niet naar de eredivi sie. Oorzaak: geld. Of beter: het gebrek daaraan. Dit jaar ziet de promotiedivisie er een stuk in teressanter uit. „Nu zijn er vijf ploegen aan elkaar gewaagd", aldus Harrewijn. „Wij verloren van Akrides 2, waarvan ik dacht dat ze de sterkste waren, maar we verloren niet echt kansloos. Akrides verloor op zijn beurt weer van Kimbria. Het zal dit seizoen dus wel een stuk spann ender zijn. Zeker omdat Leiden en Zwijndrecht ook dichtbij staan. Wij zijn flink verzwakt in vergelijking met vorig seizoen. We hebben vijf belangrijke mensen verloren en daar een Amerikaan voor terug gekregen. Chris Johnson, een guard van 1.83 meter." Ambitie om met Goba dit jaar wel de eredivisie te bereiken heeft hij niet. Simpelweg omdat er geen financiële mogelijkhe den zijn. „Om in de eredivisie te kunnen ballen heb je toch al gauw anderhalf twee ton no dig. Dat kan je tegenwoordig wel vergeten. Zeker met de ne gatieve publiciteit die er de laatste tijd is rond Den Bosch en Den Helder. Sponsors zeggen vaak dat basketbal ze niet inte resseert, maar zulke dingen hebben ze vaak wél gelezen." Schrikbarend Het gaat er onderhand aardig op lijken dat het basketbal in Nederland ten dode opgeschre ven is. Ook, volgens Harrewijn, omdat het niveau daalt. „Het is inderdaad schrikbarend, zoals er gespeeld wordt. Ik zie jon gens in de eredivisie lopen, die het vroeger echt nooit gered zouden hebben. En dan heb je natuurlijk de belachelijke opzet van de competitie. Acht ploe gen, die niet kunnen degrade ren en die allemaal play-offs spelen aan het eind van het sei zoen. De bovenste vier ploegen krijgen dan ook nog eens een herkansing als ze de eerste ron de verliezen. Wat een waanzin. Wie wil er nu nog naar een wedstrijd gaan kijken? Niemand toch, tenminste ik niet, de eer ste 28 weken. Het is totaal niet interessant of spannend, want het gaat nergens om." Het basketbal moet eigenlijk terug naar af in Nederland. Ook al zijn er ambitieuze plannen bij de bond. Naar Amerikaans mo del moet de eredivisie er over vijf jaar uit gaan zien als een soort NBA. Met franchise-ploe- gen die een budget van over de twee miljoen hebben en sport hallen met een capaciteit van 4000 toeschouwers. Dat staat dan wel lijnrecht tegenover de huidige ontwikkelingen in het wereldje. Zelfs bij de belangrijke Euro pa Cupwedstrijd van Den Bosch tegen Zaragossa kwamen maar 1100 man opdagen. Harrewijn: „Misschien moeten we terug. De ere- en promotiedivisie moeten ze gewoon op een hoop gooien, twee poules maken en op de helft van de competitie de bovenste ploegen eruit halen en die om het kampioenschap la ten spelen. Anders is er niks aan. De promotiedivisie is nu in elk geval een stuk leuker dan de eredivisie. En dat kan natuurlijk 'ii»oii de bedoeling zijn." ENSCHEDE ALBERT CEESINC GPD-VERSLAGGEVER Het liep allemaal net even iets anders. Van Gaal werd hoofd trainer bij Ajax toen Ronald de Boer al hoog en droog in En schede zat, bij FC Twente. „Als ik toen had geweten dat Leo Beenhakker zou vertrekken en dat Van Gaal de baas zou wor den, was ik nog een jaartje bij Ajax gebleven. Daar ben ik heel eerlijk in. Van Gaal zette meteen Jonk en Kreek in; ik denk dat ik onder hem ook wel een kans had gemaakt." Niet echter onder Beenhak ker. In hem, de bij Real Madrid gestrande en bij Grasshoppers neergestreken oefenmeester, had de tweelingbroer van Aja- cied Frank geen greintje ver trouwen. Nog steeds niet trou wens. „Op die man was geen peil te trekken. Hij speelde altijd theater en", verslikt hij zich bij na in z'n eigen woorden, „hij was bovendien niet eerlijk. Niet naar buiten toe en af en toe ook niet naar de spelers". Zelfvertrouwen Zijn zelfvertrouwen leed zicht baar onder het zwabberbeleid van 'Don Ballon'. „Als je in het veld stond, had je bij Beenhak ker altijd het gevoel dat je geen fout mocht maken. Anders stond je meteen weer in de der de rij. En moest je weer een tijd wachten voor je aan de beurt kwam. Dat is gewoon geen lek ker gevoel. En is ook niet goed voor je ontwikkeling als voetbal ler, denk ik. Je krijgt pas zelfver trouwen als je fouten mag ma ken zonder dat het meteen je plaats kost." Nee, geef hem dan maar Cruijff, Van Gaal of Baan. Het zijn trainers naar z'n hart. Of z'n vader, 'aan wie Frank en ik ont zettend veel te danken hebben'. Hij meent het oprecht. „M'n va der zou een topper zijn gewor den, zegt-ie altijd. Maar dat zei den ook anderen van hem. Door twee zware blessures is het er alleen nooit van geko men." Pa droeg z'n sportieve ambities over op de tweeling. „M'n vader was linksbuiten, maar wel tweebenig. Daar heeft hij bij ons altijd op gehamerd." „Hij was onze trainer bij de D-tjes en de C-tjes, hij was altijd heel streng voor ons. Bij de Zouaven hebben we de B-jeugd overgeslagen en gingen we vanuit de C- regelrecht naar de A-jeugd. Dat wilde m'n vader zo, hij vond dat we onder weer stand moesten spelen. In dat seizoen hebben we geloof ik vier wedstrijden gewonnen, maar achteraf is dat een goede zet geweest." Toen al had Ajax de getalen teerde tweeling uit Lutjebroek in het vizier, maar hield pa de poot stijf omdat Ajax niet de reiskosten wilde betalen. „Ze vonden dat je blij moest zijn dal je bij Ajax mocht voetballen. Dat was een eer. Twee jaar later kreeg m'n vader wel de reiskos ten vergoed." Als A-junior mocht hij al mee- trainen met de 'grote jongens'. En maakten de 'boertjes' voor het eerst kennis met Cruijff. On der hem maakte Ronald z'n de- Ronald de Boer heeft Ajax uit zijn hoofd gezet en leeft momenteel op bij FC Twente. buut in Ajax-1, tegen PEC Zwol le. „Cruijff duwde me later ge woon weer terug in A-l, maar zorgde er wel voor dat ik een driejarig A-contract kreeg. Ik heb hem maar kort meege maakt, toch heb ik veel van Cruijffgeleerd." Na een jarenlang gevecht om een basisplaats ging hij vorig jaar zomer in op de aanbieding vanuit het Diekman. „Daar heb ik heel bewust over nagedacht. Ik wilde als voetballer meema ken wat er in een wedstrijd ge beurde, die kans krijg ik nu. In een ander shirt maar tegen de zelfde tegenstanders. Twente is een club, die altijd meedraait in de top. Dat leek me wel wat. Hier krijg ik de kans te laten zien dat ik het wel kan. Nu voel ik ook niet meer de druk die ik bij Ajax had. Bij Twente krijg ik de kans te groeien en dat geeft zelfvertrouwen. Ik speel nu ook steeds beter en slimmer." Ronald de Boer heeft het hoofdstuk Ajax definitief afge sloten en ziet wel wat de toe komst brengt. „Ik schiet er niks mee op als ga denken: waar Pet- tersson staat, daar had ik ook kunnen staan. Nu moet ik me concentreren op Twente en zor gen dat ik een goed seizoen draai. Wat er daarna komt, zien we dan wel weer. Ik heb pas acht goede wedstrijden ge speeld, dat moeten er tenmin ste 30 worden. Spitsen hebben vaak pieken en dalen, daarom moet ik nog meer van mezelf ei sen. Daar heb ik het vaak met Vonk en Spelbos over gehad. 'Je kunt verschrikkelijk goed voet ballen', zei Spelbos altijd, 'maar met niks doen kom je er niet'. Ik moet werken, dat vergat ik vorig jaar wel eens." N uman Het vertrek van Arthur Numan speelde hem in de kaart. „Ik kan heel goed met Arthur overweg, maar ik vond het helemaal niet zo erg dat hij naar PSV ging. Hij is ook een eisende speler, die al tijd de bal wil hebben. Hij liep DE GELIJKENIS' SASSENHEIM ROB ONDERWATER Wim en Jan hebben in de fami lie gezelschap van nog twee broers: Tinus en Dries. Óp een mooie zaterdag in 1979 stonden ze tegen Geinoord met z'n vie ren opgesteld in het vlaggeschip van Ter Leede. Voor (de inmid dels overleden) vader Gerrit van Harskamp vormde dat unieke feit een van de hoogtepunten uit zijn leven. Gerrit was im mers één met Ter Leede, vorm de het boegbeeld van de Sas- senheimse club. Vooral dank zij de impulsen van Gerrit van Harskamp werd Ter Leede in '57 en '59 landskampioen bij de zaterdagamateurs. Daarover wordt aan De Menneweg nog steeds met weemoed gespro ken. Nog voor hun geboorte was de sportieve toekomst van de vier zoons reeds bepaald. De Van Harskampen waren voor het voetbal in de wieg gelegd. Voordat de broers zich lid mochten noemen van Ter Leede, hadden ze al een vereni ging versleten. Eentje die ze zelf hadden opgericht: Feyenoord '64. Jan, met 40 jaar de jongste van de twee (broer Wim is één jaar ouder): „Je mocht pas op je tiende lid worden van Ter Leede. Dat duurde ons veel te lang. Met een paar jongens uit de buurt speelden we wedstrijd jes tegen gasten uit Lisse en Sassenheim. Onder de naam Feyenoord '64. Zo serieus waren we." Wim, de meest spraakzame van het duo, komt dan met een opmerkelijke ontboezeming: „Van orgine komen we niet uit Sassenheim. Eigenlijk zijn we Voorhouters. We woonden bij 't Soldaatje, dat ligt zo'n beetje tussen Sassenheim en Voorhout in. Nou, daar hadden we de ruimte. We mochten van een boer voetballen op een stuk land. De stukken vlogen daar van af hoor, vooral als we tegen Lissenaars moesten spelen." Geregeld vlogen de broers el kaar tijdens de balomwentelin gen op het boerenerf in de ha ren. Jan: „Maar niet meer dan bij andere families. Da's toch niet abnormaal." Het duurde dus een 'eeuwig heid' voordat het geelrode shirt om de schouders mocht wor den gehangen. Toen dat ge denkwaardige feit eenmaal had plaatsgevonden, ging het snel. Vooral met Wim. „Ik was oor spronkelijk rechtsbuiten. In de C-junioren belandde ik in het doel en daar ben ik niet meer uitgeweest." Drie jaar later ver Het zoeken naar overeenkomsten en verschillen. Dat is het uitgangspunt van een serie verhalen getiteld: de gelijkenis. Daarin komen telkens twee leden uit een sportieve familie aan bod. Dat kunnen broer en zus zijn, vader en dochter of bijvoorbeeld twee neven. In deze aflevering vertellen de broers Wim en Jan van Harskamp hun verhaal. Vroeger bepaalden zij als voetballer en doelman het gezicht van Ter Leede één, anno 1992 behoren ze tot de trainersstaf van de Sassenheimse derdeklasser. De Sassenheimse broers Wim en Jan (r.) van Harskamp: hart verpand aan Ter Leede. dedigde Wim van Harskamp het doel van Ter Leede één. Zijn jongere broer, die net als zijn vader een neus voor doelpunten had, deed er wat langer over. Ti nus was inmiddels afgehaakt en verlegde zijn interesse naar het rugby. Wim: „Dat voetbal ging hem allemaal te zachtzinnig. Hij moest het hebben van z'n hard heid. Knap dat hij het eerste van Ter Leede nog heeft gehaald." Nu is hij inmiddels trainer van de Bassets. Dries van Harskamp stopte op z'n 28ste, na eerst een periode bij GWS te hebben ge speeld. Jan: „Dries had het meeste talent. Maar hij was ook de gemakkelijkste. Woorden Hoewel Wim en Jan op het veld als spits en doelman niet al te veel met elkaar te maken had den, ontstonden er geregeld woordenwisselingen. Jan: „Als je alle twee fanatiek bent, dan valt er in de strijd met eens een verkeerd woord." Wim: „Ik hield er van met een uittrap snel de spits te bereiken. Als Jan de bal dan verspeelde, waren de rapen gaar. Dan had ik m'n mondje klaar. Nog sneller dan Jan." „We hebben bijna hetzelf de karakter", zegt Jan, „maar Wim uit zich wat gemakkelij ker." Wim zelf: „Ik denk dat ik wat meer uitstraling heb." Het broederpaar smaakte het genoegen met Ter Leede in de toen pas ingestelde eerste klasse te voetballen. Dat werd overi gens geen lang optreden, want na twee seizoenen kukelde de club naar de tweede klasse. In opzienbarend feit, dat zelfs de landelijke kranten haalde. Hij schopte in de uitwedstrijd bij Rijnsburgse Boys een kip over de reclameborden. Het geel zwart geverfde beest was losge laten door balorige Rijnsbur gers, maar het dier liet zich niet vangen. Jan, geïrriteerd door de 2-0 achterstand op dat mo ment, kreeg de kip binnen be reik en kegelde 'm met een wel gemikte trap het veld uit. Schuimbekkende supporters van Rijnsburg beloofden Van Harskamp na afloop eenzelfde behandeling te laten onder gaan, maar het relletje werd in de kiem gesmoord. Jan maakte zijn fout later meer dan goed door zich persoonlijk over de kip te ontfermen: „Dat beestje foto loek zuyderduin heeft nog een heel best leven gehad." Met Ter Leede verging het minder voorspoedig. De neergaande spiraal kon niet meer worden omgebogen. Jan maakte het allemaal van nabij mee, Wim had zich gestort op een trainerscanière. Jan: „We hebben beiden op de cursus ge zeten. Maar ik vond het nog veel te vroeg om te stoppen." Wim vond het welletjes bij Ter Leede. „Ik wilde een nieuwe uit daging. Ik had het eerlijk gezegd wel gezien bij Ter Leede." È)e trainersloopbaan werd voor de oudste Van Harskamp een aan eenschakeling van genoeglijke gebeurtenissen. Bij Valken '68, Nieuw Vennep, SCW en Ter Leede noteerde hij kampioen schappen. Voor Wim van Hars kamp onomstotelijk bewijs dat ZATERDAG 10 00-11.00 EURO: International motorsport. 10 00-11 00 Sportnet. Go: motor sportmagazine. 11 00-12 00 Sportnet Autosport: FIA 3000 10e ronde vanuit Nogaro 11.00-19.00 EURO; Saturday alive wielrennen (cyclocross, live vanuit Tsiecho-Slowakiie), boksen, wielren nen (vervolg), voetbal, kunstri|den op de schaats (Grand Prix van Saint Ger- 12 00-12.30 Sportnet World sports special 12 30-13.00 Sportnet American football magazine 13 00-14.00 Sportnet. Honkbal: ma gazine 13 15-18 05 BBC 1 Grandstand Football focus (Engels en Europees voetbal), paardekoersen vanuit Wetherby, autosport (Formula Ford Festival), boksen vanuit Leeds en de Royal Albert Hall, rugby union (World- cup kwarfinale Ierland Australië) en final score (voetbaluitslagen). 14 00-17 .20 Sportnet Live golf Vol vo Masters, derde dag. 15.00-20 30 BRT 2 Sport Extra bil jarten om de wereldbeker en snooker (Humo Masters). 17 20-18 50 Sportnet: Boksen 17.25-17 55 Did 1: Sportschau. 18 50-19 20 BBC 1 Big break spel- programma waarin de kandidaten bij gestaan worden door bekende snook er-spelers. 18 50-21.00 Sportnet: Live voetbal: Braziliaans voetbal: Santos-Santo An te vaak het gat dicht. Met Arts erbij kom ik nu veel beter tot m'n recht en hoef ik het niet meer in m'n eentje te doen. Dat is ook het grote verschil tussen toen en nu bij Twente. En Hoogma natuurlijk. Hij is een beest, gewoon een Jciller. En die hadden we nou net nodig. Vorig seizoen kregen we te vaak lulli ge goals tegen en werd er af en toe op amateumiveau verde digd. Er staat nu een team dat bereid is te bikkelen. Dan blijkt dat het ook buiten het veld klikt. Vonk was echt een hele goede trainer, maar ik denk dat Baan de juiste snaar heeft geraakt. En die kon Vonk niet meer vin den." zijn aanpak de juisté is. Zijn ge heim: „Zorgen dat je spelers graag naar de training komen. Tussen de groep staan en benen maken als het op zaterdag avond na de wedstrijd wat wazig voor je ogen wordt. Een trainer die dronken is valt door de mand. Mijn ervaring is dat die aanpak werkt." Wim (magazijnmedewerker) houdt zich bezig met de A-se lectie, Jan (bouwvaJcker) is ver bonden aan de B-selectie. Wim: „We hebben dus regelmatig contact. En ik vraag Jan ook over de prestaties van het eer ste. Hoe een bepaalde speler functioneert. Maar dat vraag ik ook aan anderen." Jan houdt er als trainer in gro te lijnen dezelfde ideeën er op na als zijn broer: „Je moet het leuk houden op de training. Dan komen de prestaties van zelf." In tegenstelling tot Wim houdt Jan vast aan Ter Leede: „Ik hoef hier niet weg. Als ik het maar naar m'n zin heb, dan vind ik het wel best." Topclub Wim daarentegen droomt van een 'baan' bij een topclub. „Het zou mooi zijn als dat Ter Leede was. Maar zo ver is het nog lang niet. De makkelijkste stap, die van de vierde naar de derde klasse, is gezet. Voorlopig valt het me nog niet tegen. Fysiek houden we ons staande." Dat laatste doet de broers deugd, want ze weten als geen ander dat de 'Sassemmer' een broertje dood heeft aan lichamelijk ge weld. Jan: „Vroeger waren wij de enigen die agressief waren. Weet je hoe dat kwam? Omdat we van Voorhout kwamen. Dat verschil merkte je echt. Ze kun nen in Sassenheim allemaal voetballen, maar vraag ze niet om een sliding te maken." De 'buitenlanders', zoals Gert van Beelen, Peter Kling en Jeroen Désar, compenseren dit seizoen dat fysieke gemis. Wim van Harskamp koestert zijn schoffelaars, want zonder hen redt Ter Leede het niet op het hoogste plan. Maar is er wel ruimte voor nóg een topclub in de drukbezette Leidse regio? Wim, strijdlustig: „Dan moet er maar eentje afvallen. Je merkt aan alles dat Ter Leede omhoog wil. De jeugd doet het uitzonde- lijk goed. Daaraan is tijden geen aandacht besteed. Mijn wil is om met eigen jongens en met versterking van buitenaf een topclub te maken." Zoals vroeger, toen ze zelf successen vierden aan De Men neweg. 19 00-23.00 EURO Tennis ATP Toernooi van Stockholm, halve finales. 19 30-20 00 BRT 1 Spon 19 35-19 50 BBC 2 Spon 19 50-20 20 Ned 2 Masters of the game serie ponretten van benende voetbalmanagers Vandaag Bernard Tapie van Olympique Marseille 21 00-22 OOSponnet Autosport: historische gebeurtenissen 21 50-23.10 Did 2 Dasaktuelle Sport-Studio. 22 00-00 00 Sportnet Live golf US PGA-tour, derde dag 22 05-22 25 BBC 1 Sport 22 15-22 45 Ned 3 Studio Sport 22 30-23 00 BRT 1.- Sport op Zater dag 23 00-00 00 EURO; Euroscores. 23 30-00 00 Super Hang loose; wa tersportmagazine. 00 00-01 00 Sportnet: Golf: Volvo Masters, derde dag 00 00-01.00 EURO: International motorsport 00.00-01 05 B8C 1 Match of the day voetbalmagazine met samenvat tingen uit de Premier League. 01 00-02 30 Sportnet Boksen. Top rank boxing 02.30-03 30 Sportnet Honkbal: Baseball 1992 magazine 03 30-04 30 Sportnet Autosport; FIA 3000, 10e ronde vanuit Nogaro. 04 30-05 00 Sportnet. American football magazine. 05 00-06 00 Sportnet Go. internatio naal motorsportmagazine 06 00-06 50 Sportnet Motorsport Pro superbike, 13e ronde vanuit As- 06 50-07 50 Sportnet: Golf Volvo Masters, derde dag ZONDAG 07 50-10.00Sportnet: Braziliaans 09 00-09 30 EURO Step aerobics. 10 00-11.00 EURO: Trans world sport 10.00-12 00 Sportnet American football Notre Dame-Navy 11 00-12 00 EURO Euroscores. 11 30-13.30 Ned 2: TV Sport maga- 12 00-13 00 EURO Boksen 12 00-14.00 Sportnet Snooker Mas ters vanuit Schotland 13 00-19 00 EURO Sunday alive: tennis (ATP Toernooi van Stockholm, halve finales of Live vrouwentoernooi van Agde, finale), atletiek (Marathon van New York). Euroscores 14 00-17 00 Sportnet Live golf Vol vo Masters, vierde dag 14 00-23 00 8RT 2 Snooker: Humo Masterstoernooi 16 25 18 00 Did 2 Sport Extra 16 30-17.00 Super Pro superbikes 1992 17 00-17 30 Super: Sports special 17 00-18 00 Sportnet Autosport WK Rally van San Remo 17 30-18 00 Super: Hang loose wa tersportmagazine. 18 00-18.30 Sportnet. Autosport Britse Rally 18 05-19 05 BBC 2 Rugby Special lerland-Australié en samenvattingen uit de Courage-league 18 10-18 30 Ned 3 Studio Italia voetbal uit de Italiaans competitie 18 10-18 40 RAI UNO 90x MinutO: voetbalmagazine 18 10-18 40 Did 1 Sportschau 18 30-19 00 Sportnet Revs nieuws van de Britse auto- en motorsportcir- 18 45-19 10 RTL Sport 18 45-20 00 Ned 3 Studio Sport 19 00-21 00 EURO Kunstniden op de schaats: Grand prix van Samt-Ger- 19 00-21 00Sportnet L.vebasket- bal Duitse Bundeshga 19 30-19 45 BRT 1 Sport. 19 45-20 30 BRT 1 Sportweekend 19 50-19 58 Did 1 Sportschau Tele- 1T.OO-22 00 EURO Euroscores. 21 00-22 00 Sportnet Voetbal sa menvatting Nederlandse. Spaanse en Portugese competitie 21 55-22 00 Old 2 Sport am Sonntag 22 00 23 00 RTL 4 Sport voetbal, met aandacht voor de Europese voet balcompetities 22 00 00 00 Sportnet Live golf US Toernooi van Stockholm, finale 22 30 22 50 BRT 1 Sport 00 00-01 00 Sportnet; Golf Volvo Masters, vierde dag 00 00-01 00 EURO Euroscores 01 00-02.00 Sportnet. Go motor sportmagazine. Snookertoppers laten een steekje vallen in Katwijk De leiders in de regioranking Rijnland, André Vuijk en Parkas Kalicharan, hebben een steekje laten vallen. Kalicharan verloor in het snookertoernooi van The Pocket in Katwijk al vrij snel van Jan van der Spek. Vuijk bracht het in elk geval nog tot de kwartfinales, maar daarin bleek Peter Meijvogel te sterk: 0-2. Walter Schellens, die het toer nooi won door een 2-0 zege op Albert van der Meij, profileerde. Hij steeg naar de derde plaats in het klassement. Vuijk en Kali charan leiden nog steeds.

Leidsch Dagblad | 1992 | | pagina 25